Sloestsiropen iroor lindereis -H9EST GI<f Alwaki arr. 13 Oct. v. Rott. te Hamburg STOOMV. MIJ. OCEAAN. Glaucus v. Japan n. Rott., arr. 12 Oct. t; Suez. ^Wampus v. Batavia n. Amst. vertr. 11 Oct v. Tort Said. Palamed v. Batavia n. Amst. arr. 13 Oct. te Marseille. Troilus v. Japan n. Rott., arr. 12 Oct. te Londen. Eumaeus v. Japan n. Rott., vertr. 9 Oct. v. Colombo. Rhtsus v. Japan n. Rott., arr. 10 Oct. te Pe- nang. Theseus vertr. 9 Oct. v. Yokohama n. Rott. HALCYON LIJN. Agnetapark arr. 12 Oct. v. Antw. te Saloni- ca. HOLLAND AMERIKA LIJN. Boschdijk arr. 13 Oct. v. New-York te Rott. Grootendijk arr. 13 Oct. v. N.-York te Rott. Leerdam v. Rott. n N-Orleans, arr 13 Oct. te Santander. Lochgoil v. Rott. n. Vancouver, vertr. 11 Oct v. Gravesend. Veendam v. N.-York n. Rott., vertr. 13 Oct v. Plymouth. Beemsterdijk vertr. 13 Oct. v. Rott. n. N. York. Dinteldijk arr. 10 Oct. te Vancouver. Maasdam vertr. 11 Oct. v. N.-Orleans n Rott. Spaarndam v. N.-Orleans n. Rott., vertr. 12 Oct. v. Santander. Binnendijk arr. 11 Oct. v. Rott., te Philadel phia. Moerdijk v. Rott. n.l. Pacifick. arr. 11 Oct. te ■Antw. Nieuw Amsterdam vertr. 11 Oct. v. N.-York n. Rott. Westerdijk arr 11 Oct. v. Rott. te N.-York. HOLLAND AUSTRALIE LIJN. Almkerk (thuisr.) vertr. 12 Oct. v. Gibraltar KON. HOLL. LLOYD. Gelria arr. 11 Oct. v. Amst. te B.-Ayres. Rijnland1 (thuisr.) vertr. 12 Oct. v. Santos. Waterland arr. 11 Oct. v. Hamb. te Antw. HOLLAND WEST AFRIKA LIJN. Ambon vertr. 11 Oct. v. Accra n. Freetown Delfland (thuisr.) arr. 12 Oct te Hamburg. Djocja (uitr.) arr. 11 Oct. te Warri. Hermes (uitr.) arr. 10 Oct. te Fernando Po Java (uitr.) arr. 11 Oct. te Accra. Kilstroom (thuisr.) vertr. 11 Oct. v. Dakar JAVA CHINA JAPAN LIJN. Tjikandi arr. 10 Oct. v. Batavia te Yokoha ma. HOLLAND BRITSCH INDIE LIJN. Bcvenkerk (uitr.) vertr. 11 Oct. v. Algiers. Hoogkerk (uitr.) vertr. 12 Oct. v. Kurrachee Ridderkerk arr. 12 Oct. v. Rott. te Hamb Sommelsdijk (thuisr.) vertr. 11 Oct. v. Cal- cutta. Oemeng-cl nienws ZIJ WILDE NIET PLAKKEN. Voor het kantongerecht te Wageningen heeft terecht gestaao een dicnstbode uit Ede, £.- M. D., die geweigerd had zegels te plak ken op haar renteka'art en de kaart niet wilde inzenden. Beklaagde bekende, ze weigerde ook nu nog te plakken. Als getuige werd gehoord de heer K. K., adjunct-inspecteur van den Raad van Arbeic! Deze vertelde dat bekl. op 4 plaatsen had ge- dend en hij veel moeite had gedaan de kaart in te nemen. Beklaagde verklaarde. dat ze voor haar persoon niet wilde plakken, daar had ze be zwaar tegen Het O. M. vroeg f 25 boete of 25 dagen hechtenis, de kantonrechter legdc een stral op van /10 boete of 10 dagen hecht. Beklaagde, die hoogst zenuwachtig was gilde na de utspraak uit: Ik doe het niet, ik loop nog liever met mijn kop onder een auto. Buiten gekomen kreeg ze het zoo hevig op haar zenuwen dat ze een half uur lang door- dringend lag te gillen. Den volgenden dag is zij, naar wij verne- men, volslagen krankzinnig geworden. HET GEMEENTEPERSONEEL TE WORMERVEER Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben goedkeuring verleend aan het raads- besluit tot loonsverlaging cn verhaal van pensioensbijdragen op de' gemeenie-ambfena- ren te Wormerveer tot een totaal bedrag fan ongeveer 10 pet. LOTERIJ-ZWENDELAARS. Voor het Kantongerecht ie Sliedreeh't is de zaak behandeld tegen zekeren J. v. d.. H., wo- nende te Eindhoven. Beklaagde was ten laste gelegd, omsfreeks October 1923 1923 obligaties" te hebben doen verkopen door zekere R. te Papendrecht. wel- ke trokke nop de 434ste Staatsloterij. Zij wer- den verkacht a 10 per stulc. Een opperwachtmeesier der marechaussee nam de obligaties voor de trekking in beslag. Voorts werd een' onderzoek ingesteld naar v. d. H. Het bleelc toen, dat de man eenige tientjes rijk was Obk is uit het onderzoek o.a. nog gebleken, dat hii met zijn broer samen een paar schoenen rijk was, zoodat een van hen steeds genoodzaakt was thuis te blijven. Beklaagde was niefv erschenen. De eiseh luidde zes maanden hechtenis. De kantonrechter, onmiddelliik uitspraak doende. veroordeelde hem tot drie maanden hechtenis. Mijnhardt's Thijmsiroop75c Mijnhardt's Borstsiroop60c Anga-siroop (bij Kinkhoest) f 1.75 Bij Apothekers en Drogisten. DE ACT IE VAN HET POST- PERSONEEL. Naar aanleiding van geruchten, dat de minister van waterstaat dezer dagen aan een deputatie uit de Post op een der verleende audienties zou verklaard hebben, dat hij in cm ministerraad ter tafel zou brengen een voorstel, strekkende om tegemoet te komen aan het personeel, verneemt het Nederl. cor- respondentie-bureau „te bevoegder plaatse" dat hier van een misverstand bij de deputatie Dc minister heeft een deputatie ontvangen., die hem wees op de gevolgen van de bekende 5 pct.-kwestie en daar verder in trad. Maar de minister maakte den heern aanstonds dui- delijk, dat aan hem in deze aangelegenheid generlei beslissing stond, omdat het de zaak is van de geheele regeering, Hierop werd den minister verzocht, zijn bemiddeling te verlee- nen opdat de deputatie zou worden ontvan gen door den voorzitter van den minister raad. Deze bemiddeling heeft de minister ver leend en door zijn tusschenkomst werden de belanghebbenden dcor minister Ruys de Bee- renbrouck ontvangen. In den avond van den dag, waarop minis ter Ruys de heeren ontvangen had, werd de minister van waterstaat opgebeld en werd. hem gevraagd of hij de deputatie nog een- maal zou willen te woord staan tot het in ont- vangst nemen van een voorstel. De minister vend dit wel eenigszins vreemd, maar had tenslctte geen bezwaar met het oog op de po- siiie, die de aanvragers onder het personeel innemen, andermaal een audientie toe te staan. Deze had den volgenden ochtend plaats, maar daarbij bleek minder sprake te zijn van een voorstel dan wel van een verzoek om. met het oog op deb ijzondere positie van het postpersoneel, het besluit betreffende de 5 pet. aan herziening te onderwerpen, op welk voorstel de deputatie nadere uitvoerige toe- lichting gaf. De minister heeft toen alleen gezegd dat hij dit concrete verzoek zou overbrengen aan den Dinsdag vergaderenden ministerraad, maar geen uitlating gedaan waaruit zou kunneu worden opgemaakt, dat de minister in dien minisierraad een voorstd zou ter tafel bren gen cm het personeel tegemoet te komen. UTt de opmerfemgen van het publiek en de politiemannen ken men merken dat men de activiteit van den keuringsdienst op hoogen prijs steldd. COMITe VLIEGTOCHT NEDERLAND— INDIe. Het comite Vliegtocht NederlandIndie verzocht ons opname van het volgende: Het Comite heeft gemeend, op 1 October jl. den vliegtocht NederlandIndie te moe ten doen begininen, omdat het op goede grom- den en naar de meening der beste deskundi- gen overtuigd was, dat alle berdkbare waar- borgen van welslagen vervuld waren. Die verwachting is ook bij 't volbrachte gedeelte van den tocht ten voile bevestigd; de beman- •ning verklaart, dat het vliegtuig als zoo da- nig uitmuntend heeft voldaan en dat de mo tor bij een zeer gering benzinegebruik, tot net laatst onberispelijk heeft gewerkt. Het incident ten gevolge waarvan de tocht on derbroken is geworden, is een toeval, waar op met gerekend kon worden. Ofschoon het Comite slechts over een vhegtuig van dit type kon beschikken (door de welwiUendheid van de K. L. M. kon in geval van nood onmiddellijk op een bedrijfs- darenrcsei-vcmotor worden gerekend), is de tocht daarmede begonnen op grond van. het vertrouwen, dat het Comite had in de kans van sjagen, terwijl de middelen voor aan- schaffing van een tweede vliegtuig ontbra- ■Jcen eh destijdis ook zeker niet te verkrijgen fww Sjn, -cw,eest' zoodat het Comite slechts de keuze had tusschen de thans ge- volgde wijze van handelen of aan den ande- ren kant van dra tocht af te zien. Dit iaat- ste zou met het oog op de lijdensgeschiede- ms bij vorige plannen, niet geweest zijn in den geest van het Nederlandsche publiek en zeker met in dien van hen, die het plan van M met «Toote vrijgevigheid financi- eel hebben mogelijk gemaakt. In tusschen heeft het Comite voorzien, dat Tf. t0/ e7n ®n-?fval van welken aard1 ook, de tocht onderbroken zou moeten TUSSCHEN DE BUFFERS. De rangeerder Koets, in dienst bii de Ne derlandsche Spoorwegen. is gistemamiddag bij het Havenstation te Vlissicigen tusschen de buffers doodgedrukt. De man, ongeveer 50 jaar oud, woont te Souburg en laat een vrouw met drie kinderen achter. DE EERSTE ZUIDERZEEHARING. Te Lemmer is de eerste Zuiderzeeharing aangevoerd, in het geheel 11 worp. Deze visch is van middelmatige grootte en van ex tra kwaliteit. Van 20 tot 25 per tal werd besomd. ERGERLIJKE DIERENMISHANDE- LING. Gisternacht hebben te Oss tot dusver nog onbekend gebleven personen den grooten waak- en trekhond van den leurder van Groenhout van het hok losgemaakt, mecgcno-_ men en het dier een eind van de woning in't' veld aan een boom vastgelegd. Daarna heb ben debeulen den liond met een speciaal daar voor zwaar met prikkeldraad aan het eind omwonden paal tot een vormlooze massa ge- slagen. De politie doet erastig onderzoek en meent de daders or het spoor to zijo. DE ARRESTATIE VAN EEN SPION TE AMSTERDAM. Zondagmiddag kwamen eenige personen het politiebureau Singel te Amsterdam bin- nen loopen en verteldco den wachtcomman- dan-t, dat zij in een cafe op het Thorbecke- plein een man hadden gezien, wiens opapo- ring wegens hoogverraad door de Belgische regeering was gevraagd. Flet was de 31-jarige Henri Descornez, die cnlangs door den Krijgsraad te Brussel tbr zake hoogverraad bij verstek ter dood veroordeeld was. De man werd gearre&feerd en naar het bu reau geleid. Het bleek, dat hij sinds viif jaren in betrekking was in het cafe en .in dien tijd hier ter stede getrouwd was. De arrestanr werd_ door den commissaris, den heer Harre- bomee, gehoord. maar moest, daar geen uitle- vcring gevraagd was, op vrije voeten worden gesteld. Vdlgens de berichten in de bladen zou Descornez als Duitsche agent in de Duitsche Icampen onder Belgische ge^eporteerden en geinterneerden gespionneerd hebben. Door zi'o verraad zijn honderden jonge mannen ge- arresteerd en veroordeeld. Ook zou hij in'de affaire van Miss Cavell een rol gespeeld heb ben. BEGRAFENIS PROF. DR. M. C. DEK- HUIJSEN. Op de nieuwe algemeene begraafplaats te Utrecht is gistermiddair het stoffelijfc over- schot van prof. dr. M. C. Dekhuysen ter aar- de besteld. Onder de vele belangstellenden op de be- graafolaats waren de bilrgemeester van Utrecht, dr. Fcckema Andreae; de inspec- teur van den landbouw, dr. J. W. v. d. I.ande, als vertegenwoordiger van den directeur-ge- neraal van den'landbouw; het college van cu- ratoren der Veeartsenijkuridige Hoogeschool, ve^tegenwoordigd dcor de heeren dr. J. C Koningsberger en H. Tromp. onderscheiden- 'ijk voorzitter en secretaris: de rector magni- ficus der veeartsenijkundige Hoogeschool, nrof. dr. j. H. Hartog; prof. dr. W. H. Keescm, hooMeeraar aan de Leidsche univer- siteit: dr J. F. F. Dhont, voorzitter, en dr. H. A. Vermeulen, secretaris der Maatschappij voor Diergeneeskunde; de heer K. Hoefna- gel, directeur van de gemeentelijke slacht- plaats; voorts verscheidenen hoogleeraren aan de Veeartsenijkundige Hoogeschool en de Utrechtsche Universiteit: een afva-wdiging van het vetorin aire studentehcorps Absystus en tal van studenten. In den koepel hebben verschillende perso nen het wdprd cevoerd. ONDEUGDELIJlfc MELK. Zaterdagmiddag heeft de politie te Utrecht een auto aangehouden, waarmede de melk van1 op de veemarkt gemolken koeien werd vervoerd. Uit 21 bussen werden melkmon- sters genomen, welke naar het gebouw van den keuringsdienst werden overgebracht. Deze aanhouding heeft een voorgeschie- denis. Op de veemarkt worden de koeien, die te veel hebben door een zekere Wed. A. R. en enkele helpers gemolken. Deze melk, waarop niemand eenige controle heeft, wordt. door de weduwe in haar melkhandel in de Floogstraat SI verhandeld. Reeds tweemaal is zij veroordeeld wegens het verkoopen van ondeugdelijke melk, wat ten gevolge had, dat't vergunningsbewijs (om op de markt te mogen melken) werd ingetrokken. Na veel gejammer en smeekbeden heeft zij opnieuw een kaart gekregen, doch.de keur- meesters hadden opnieuw ernstige vermoe- dens dat het publiek tegen goed geld weer slechte waar geleverd werd. En dat zij niet mis zagen bleek wel Mer uit dat de vrouw dadelijk aan den haal ging, toen de auto werd aangehouden. Alles was keurig in scene gezet. De zoon verklaardt n.l. dat „moeder geen zaken meer deed" en dat hij verantwoordelijk was. Een derde vonnis zou zijn moeder allicht in de geyangenis gehaald hebben. den een mogelijkheid, die altijd bliift be- staan. welke voorzorgen men ook treffen moge het Nederlandsche volk zeker in zijn nationale gevoelens en daadkracht zoodaniir zou zijn geprikkeld, dat het beslist een her vattmg en volbrenging van den tocht zou wenschen en mogelijk maken. Het. Comite doet thans een beroep op de natie in de verwachting, dat de laatst uitge- sproken meening. niet beschaamcT zal worden Het Comite kan een definitief plan van handelen eerst opmaken en vaststellen, na- dat het volledig over den toestand zal ziin ingelicht Qoor de rapporten, welke verwaelit voi den van den naar Philippopel gezonden heer Guilonard, bedrijfsingenieur tier K. L M. Bij het Comite staat alleen dit vast, dat de tocM tnoet warden voortgezet of hervat. Daarvoor is opnieuw zeer zorgvuldige voorbereiding noodzakelijk, wil men^niet de kans van mislukking vergrooten en dan is met het oog op het nationaal karakter dezer zaak, hervatting van den tocht van uit Ne derland het meest aan te bevelen. Dit zal dan echter, ook in verband met het seizoen bij aankomst in Indie, niet voor het staand voorjaar kunnen geschieden. De thans nog ter beschilcking van het Co mite sfaande.geldtaiddelen zullen het waar- schijnlij'k mogelijk maken, dat opnieuw een F VII geheel volledig voor den tocht kan worden gereed gemaakt, met een voorraad reservedeelen aan boord. Het beschikbaar houden van reservemotoren, event, van een reservewliegtuig, zal dan echter niet bereik- baar zijn, terwijl ook een geidreserve voor onvoorziene gebeurtenissen niet beschikbaar zal zijn. Met het oog op de thans opgedane erva- ringen, ach-t het Comite het gewenscht, thans wel over een reservevliegtuig en over min- stens nog een reservemotor te kunnen be schikken. Het is daarom, dat de geldmidde- len van het Comite belangrijke versterking behoeven. Het Comite schat het benoodigde bedrag, boven en behalve de middelen, waarover het thans nog beschikt, op circa f 75.000, waar van het hoopt ook een deel uit Indie te zul len ontvangen. Wanneer dit bedrag verkregen mocht kun nen worden, zou het Comite in staat zijn, 2 vliegtuigen geheel uit te rusten en desver- eischt uit te zenden, terwijl een reservemo tor, hetzij gereed gehouden, hetzij op eenig punt der route ged'eponeerd zou kunnen wor den. Minstens een dezer vliegtuigen, en wel licht beide, wanneer het reeds gebruikte niet hersteld mocht kunnen worden. moet no-g ge- bouwd, uitgerusF en grondig in den vlieg- dienst beproefd worden. Het is daarom, om het hervatten van den tocht in het aanstaan- de voorjaar mogelijk te maken, dringend noo- dig, dat het Comite ten spoedigste zekerheid verkrijge, cn^er welk eindhedrag het zal kun nen beschikken. DE VLIEGTOCHT NEDERLAND— INDIE. Deli heeft f 8500 ingezameld voor den Anta meldde uif Weltevreden: vliegtocht Nederl and-Indie en garandeert 10.000. Het Delische comite verzoekt den vliegers, te Medan een dag te blijven, om den Delianen gelegenheid te geven, hen te huldigen. HET AMSTERDAMSCHE TELE- FOONTARIEF. Naar de Telg. verneemt zal te Amsterdam binnenkort ecu voorstel van B. en W. ver- schijnen, dat ten doel heeft, het teleefoontarief voor enkele categorien abonne's aanmerkelijk te verlagen en wel voor hen, van wie te ver- waehten is, dat zij een klein aantal gesprek- ken voeren, daar zij b.w. de telefoon niet voor hun zaken noodig hebben. Deze categoric zal dus van de voorgestelde tariefsverlaging profiteeren. Blijkt ujt steek- proeven, dat het aantal gesprekken dezer abonne's toch grooter is, dan verwaelit werd, dan kunnen zij alsnog in het hoogere tarief worden anageslagen. In de oekomst krijgt men dus twee tarieven, een voor de abonne's, die veel telefoneeren, en een voor particulieren, die weinig telefonee ren. y Een bcpaald gesprekken-tarief met verschil lende groepen, zo-oals elders bestaat, wordt hier echter niet ingevoerd. pijpen gesprongen. De stroom, aie h'er'door ontsnapte, wondde twee stokers vrij ernstig twee andere opvarenden werden licht gewond De toestand van alle slachtoffers is bevredi- gend. SURINAME. De Tel. zegt uit zeer goede bron te verne- men, dat een belangrijke Duitsche groep ba ron van Heemstra, den gouverneur van Su riname, die thans met verlof hier te lande aanwezig is, gepolst zou hebben over de mo gelijkheid van het voeren van onderhandelin- gen betreffende de exploitatie van suikerfa- brieken en suikerplantages in het district Nickerie in Suriname. DE SMALLE WIELRIJDERS-BORST. Dit is de schoonste mop van de laatste her- halingsoefeningen. Deze is nog beter dan die van den Dort- scben advocaat die veertien dagen (vo:r her- halingsoefeningen) ijzeren kribben te lakken kreeg Deze is ook nog beter dan die van den in- fanterist, die geen schoenen in zijn ransel had. Flij had wel schoenen in zijn ransel zei hij. „Neen", zei de kapitein, „je hebt geen schoenen in jer ansel" „Jawel," zei de infanterist. „Laat zien", zei de kapitein. En toen kwamen er des choentjes uit van zijn drie-jarig dochtertje Deze is cok beter dan die van den korpo- raal, die midden in het gevecht langs den weg kwam slenteren „op z'n dooie gemak". „Waar hoor je bij?" brulde de groot-majoor van den Staf. „Thuis, bij mijn vrouw en kinderen", zei de korporaal Deze mop is ook nog beter dan die van het cavalerie-onderdeel, dat aan de lunch tus schen twaalf en twee de orders kreeg voor den opmarsch die den nacht tevoren had moeten plaatshebben Deze is beter dan hi die andere, die tienial- len, die nog trouw verhaald worden, na deze fameuze herhalingsoefeningen. Klaas van Nek is afgekeurd. Hij was bij de wielrijders. Waar zou hij an- ders bij zijn? Hij, die meer kilometers heeft „verreden" dan wij ooit boterhammen zullen eten, de man, die meer, nog meer op een fiets zit dan onze dienstboden in de bioscoop, de man, die met zijn fameuze longen en zijn stalen spie- ren het bracht tot het kampioenschap wiel- renner in ons land-van-fietsers Hij moest opkomen en liet zich keuren. En de dokters kwamen en keurden hem af voor de rijwielbrigade. Waarop hij naar liuis wer'd gezonden. D w. z. naar de banen waarop hij zijn brood pleegt te verdienen en waar hij dartel rond- rijdt als. voorheen, moeilijker te verslaan dan ooit. Te smalle borst afgekeurd. Zie, deze mop is beter dan al de andere en niet'temin historisch! WIJZIGING PENSIOENWET 1922. Bij de Tweede Kamer is thans het wetsont- werp ingediend tot wijziging van de Pensioen- wet 1922 voor burgeiiijke ambtenaren. KORTE BERICHTEN. In Maandagavond onder voorzit- terschap van den heer H. W. Holsteyn, ge houden vergadering van de afdeeling Rotter dam van de Algemeene vereeniging van vev- lofsofficieren der Nederlandsche land- en zee- macht heeft de algemeene voorzitter van die vereniging, prof. mr. J. C. Kilstra uit Wa geningen, gesproken over „Bevestiging, taak en toekomst van het Nederl andsch gezag in den Oost-Indischen archipel. FroYineiaal Nieuw-s WATERPIJPEN GESPRONGEN. Toen Hr. Ms. Heemskerck gistermorgen voor het maken van oefeningen was uitgeva- ren, is op de reede van Texel een der water- UIT OTERLEEK. Zondagmorgen is bij den Molenweg een paard op hoi gestagen van een boerenwagen, waarin twee vrouwen en cen man waren ge- zeten De man liet de .leidsels los cn sprong uit den wagen. Een der vrouwen bleef ziten en de andere sprong er uit'en raakte in de leidsels verward, waardoor ze meegesleept werd en bloedend verwond werd. Een dokter uit een der omliggende ge- meentein verleende de ernstig gekwetste pa- tiente hulp. Paard en wagen schijnen opgevangen te zijn. Nadere bijzonderhedeh hebben ons tot dus ver niet bereikt. UIT OUDKARSPEL. De firma Messelaar uit Alkmaar, tegen wie op voorstel van de gascommissie een-ver- volging was ingesteld omdat een zijner schippers het electrisch net had stukgevaren en d6or wie was aangeboden een deel van de schade te vergocden, heeft op eerste aan- schrijving van de rechterlijke macht aan het bevel tot algeheele vergoeaing voldaan. Hiermee is dus dit veel besproken zaakje van de baan. - In de raadszitting van Maandagavond waren alle edtin aaniwezig. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. aanvankelijk het voorstel hadden om in de school met gasverwarming 'n proef te nemen, doch nu voorstellen daaromtrent pas den volgenden zomer een beslissing te nemen, omdat toch een kachel niet voor Februari te leveren is en er nog voldoende bruikbare kachels in de school aanwezig zijn. Aldus werd Ijesloten. De gemeente-rekening over 1923 ontiergaat op voorstel van Ged. Staten een kleine wijzi ging, betreft een post van 15 ontvangst, welke onder een ander hoofd moet .worden ondergebracht. Het verslag van de Prov. Waterleiding, dat ingekomen is, zal bij de leden circuleeren. Er blijkt o. a. uit, dat het aantal aansluitingen in deze gemeente gedurende 1923 van 168 op 186 is toegenomen. Van den heer C. Molenaar was een verzoek ingekomen om verlof tot het verkoopen van alcoholhoudende, andere dan sterken dran- ken, in het door hem bewoonde perceel. B. en W. beschikten daarop afwijzend, op grond dat de localiteit niet aan de in de ver- ordening gestelde eischen voldoet. De heer Duis, de eigenaar van het perceel, vroeg nu den Raad om ontheffing van de be- zwarende bepahng. Na eenige bespreking werd daarop met 6 stemtnen tegen 1 stem afwijzend beschikt. (Alleen de heer Groen stemde vo6r). Hierna werd de vergadering geschorst. Na heropening werd besloten een stukje grond, o_nge\^r in erfpacht te koopffl tegen en wil de slljm niet loskomen, neemt dan Gebuco's Teerstroop. De« lost de slljm op en doet de hoestonmiddelltfkbedaren Verkr. bij Apoth. Drog. f 0.90 en 1 1.60 p. fl. een jaarlijksche vergoeding van 10 en de overeenkomst gedurende 50 jaar aan te gaan. B. en W. kregen machtiging daarop een doorgangshuis te bouwen, onder nadere goedkeuring van bestek en teekening door den Raad. Bij de rondvraag vroeg de heer Kostelijlc of de paaltjcs nog niet op het gemeenteland aangebracht moeten worden. De voorzitter wilde dit liever tot den vol genden zomer laten wachten. Hierna sluiting der vergadering. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol- gende voorwerpen alls gevonden gedeponeerdl op 7, 8, 9, 10 en 11 October 1924. Sabcldra- ger, ccintuur, gummiejas, zeildoeken kleedje, bruine portemonnaie, huissleutel, picrtemon- naie, kindermute, kaart met fantasie-brochea. controlepenning, kwitantie op d« naam Ver- duin, kastsleuteltje, rood kindertaschje, pen ning, jongenspct. Aanwezig en te bevraigen bij de navolgende ingezetenen, ondcrstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 7, 8,9, 10 en 11 October 1924. J. Hassing, Drcbbelstraat 30, R.-K. kerkboekje; O. Stavenuitei", St. Jozeph- straat 23, huissleutelA. Buis, Schoutenstr. 15, kinder armband, tennisbalC. Madder, Ovcrdiestraat 53, Mauwe rozenkransM. Boekel, Lindelaan 51, zijden strikje; Mej. Wetstein, Huiswaard 8E, steirter motor- fiets; A. Bfokker, Achterstraat 14, boekje; Hcuwing, Mient, zilv. ringetje; W. Scheer- der, Stationstraat 38, portemonnaie; J. Zo- merdijk, Zeglis 9, wit krulbont'je; A. Veen, Overdiestraat 71, Engelsche oleutel; p. Hei- nis, He ill 14, R.-K. kerkboekje; G. Ouwons, Nieuwpoortslaan 51, kindermuts; J. v. d. Velde, Spoorstraat 10, ceintuur; A. Nol, 2e Kanaalstraat 7, twee sleuteltjes; De Visser, Oudegracht 44, portemonnaie met inhoud; L. de Vries, Langestraat 90, acte tasch; Mej. v. d. Berg, Rijksstraatweg 101, belasting- plaatje; F. Maasscn, Kenn. sixaatweg, zwar- te muts; J. de Jong, Bloemstraat 4, bruin kindermanteltjeW. Genefaas, Langestr. 8, zwarte handsehoen; M. v. d. Putten,- Oude- racht 121, kinderportiemonnaie; J. Butter, bdderstraat 13, verm. zilv. Letting met ge- denk.penning; M. Boekel, Lindenlaan 51, pa- raplluieknop; Sdmt, Zes Wielen, jaehthond; S. Beets, Kttsteeg 6, kruisje; J. v. d. Zande, Vischerslaan 4, r ijwie 1 belast ingpa at j eR. Veer, Ocsterkolkstraat 23, handsehoen; C.- Bieman, Uitenboschstraat 42, lodge porte monnaie; J. Admiraal, Baansdugel 16a, zif- veren broche; G. de Bakker, Zeglis 75, hon- denhalsbond; H. Punt, Westerkolkstraat 6- kinderhcekje; Stoutjesdijk, Vcordam, wolileni routs; A. Boot, Heerenstraat 3, rozenikrans in etui; D. Verhagen., R. O. G. 12, zilv. ro zenkrans; J. v. Zalingen, Druivenlaan 25, pcstzegels; Wed. Karsten, Tuindwarsstraat 11, sigarenkoker; Kaal, Achterstraat 60, gummiejas; C. Habich, K. v. 't Veerstraat 32, halsketiing; T. Evers, Oudegracht 58, zwar te muts; P. de Vries. Ritsevoort 40, trekhond; Koch,. Verdronkenoord D 99a, gouden broche, Waneer men weder in het bezit is van het' verloren vcorwerp, wordt men verzocht hier- van kennis te geven aan het Bureau van Marktlberichten PURMEREND, 14 Oct. Op de heden ge houden markt waren aangevoerd: 12 stapels kleine Fabriekskaas 61.50, met rijksmerk 64, 38 st. kleine Boerenkaas 58, met rijksmerk 63, 3 st. Commisiekaas met hijks- merk 61, 1 stapel Goudsche kaas met rijks merk 73, 583 K.G. boter 2.60—/ 3 per K.G., 435 runderen w. o. 335 vette Runderen 0.901.25, 9? melk- en geldekoeien f 175—/ 425, handel ma tig; 24 stieren; 20 paarden 150250, handel matig; 74 vette kalveren 1.401.60, handel matig; 146 nucht. kalveren v. d. slacht 1445', v. d. fok 16—/ 36, handel vlug; 770 vette varkens v. d. zouterij 0.68—/ 0.72, v. d. slacht 0.820.91, handel vlug; 90 ma- gere varkens 24—/ 48, handel vlug; 258 biggen 10—/ 20, handel vlug; 1290 schapen 30—/ 52, overhouders 25—/ 32 handel stug; 153 bokken 14, 143 ganzen 7 8, kippeneieren 11.50—/ 12.50, 150 zak appelen 1—/ 5, 700 zak peren f 1 3, Eierenveiling3904 st. eendeieren a 8.108.50, 2984 st. kippeneieren a 11.50—/ 12.50, 281 kippeneieren1 b 8.30 tot 8.50. j AMSTERDAM, 14 October 1924. De aardappelprijzen waren heden: Spuische eigenheimers 4.75—/ 4.90, Spuische blau- we eigenheimers 4.75—/ 4.90, Spuische eigenheimers drielingen 3.75, Zeeuw. blau- wen 55.50, Friesche borgers 4, Zeeuwsche eigenheimers 4.104.40, Zeeuwsche blauwe eigenheimers 4.80, Zeeuw. honten 5.505.70, Drenteche eigenheimers 33.10. Aanvoer v.ier la- din gen. PURMEREND, 13 Oct. „Afslagvereeni- ging Beemster, Purmerend en Gmstreken". Slaboonen 2.05 tot 6.10 per zak (15 Kg.), Tomaten 0 35 tot 0.41 per Kg., Bloemkool 3.90 tot 13 per 100, Roode Kool 3.90 tot 8 per 100, Spruitkool 1.30 tot 3.20 per 15 Kg., Andijvie /2.50 tot 5.40 per 100 krop, Rapen 3.20 per 100, Bieten 10.50 tot 24 per 1000, Uien' 1.35 tot 1.65 per 25 Kg. Appelen: Court pendu 20 per 100 Kg., Present van Eng land 26 tot 34 per 100 Kg., Reinette, goud 23 per 100 Kg., Transparante de Cronsels 25 tot 30 per 100 Kg. Peren: Beurre Clairgeau 12 tot 18 per 100 Kg., Beurre Hardy 20 tot 25 per 100 Kg., Conseiller de la Cour 10 tot 16 per 100 Kg., Durandeau 7 tot 10 per 100 Kg., Ehichess Williams 20 tot 28 per 100 Kg., Louise Bonne 20 tot 42 per 100 Kg., Maagdenpeer 15 tot -24 per lOf Kg., Nouveau Poiteau f 8 tot f 12 per IOC Kg., Soldat Laboureur 10 tot 18 per 100 Kg., Boerengroenen 6.50 tot 6.60 per 100 Kg., St. Germain ZT70 tot f.&AO *sr 100 Kg- - - v

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 7