Hoestsiropra voor Einderen "Foster's MaagpJtteo negelieni tfe tever en wekken de maag op. Zij genezen verstopping, slechte spijsvertering, maagpijn en galzucht. Houdt uw gestel ini orde uw geest hekter en uw liohaam ffimk door nu en dan een dosas Foster's Maagpillea te gebruiken. Prijs per filacon van vijftig versuikerde pilten 0.65; in apotheken en drogistzaken. zulfen mede in de te voecen adiq betrobkcm worden. Het R.-K. Vakbureau Hfieft zMi1 met een adres tot de regeering gewerad, waartin er op wondt aangedirongem wijzigiing te brengen in de gevoerde salarispolitiek. De salarissen van de rijksambtenaren, die onderwijzers en die rijkswerklieden zip reedls zoodlanig dat emstig de vraag meet warden gesteld, die rechtviaardigheid en de rcdelijikheid, bezien van uit Christelijk standpoint, gcen gieweld ,wordt aangedton. Bedoelde groepen ambtereanen m'issen de ge- Jegenheid, zidi door staking tegrn de door hen ails onrechtvaard'ig, in elk gevail onbillijk, gevoelde loonsverlnging te verzetten. Dat is een xieden' te meer vaor een Chrisfe- lifke regeering, met uiterste zorgzaamiheid te werk te gaan, wanneer word! imgegrepen in loionsverhioudingen. Het zou in hooge mate verkeerd zijn, wan neer zij zich bijl tear loonpol'itiek Met ileidlen door verl-angens, dlile ikomen van groot-wierk- geverszijde, waarbij de, overheid wcrdt uitge- Woodigd, de loonen van tear personeel te yerilagem, opdait oak van diem kant kan war den voortgegaan met toepassing van lcons- yerlaging. iDe loonsverlagimg van het besproken1 rijks- jpefsoneeL blijfct greater dan redelijkerwijze gieidragen> kan worden. Dit ktant te meer, om- dat in de motieven, welike tot de voorgenomen fen ten dleele uitgevoerde verlaging hebben ge- leid, wijziigding is gekomen. hrnmers blij'kens ccnerzijds de midtieleni de ramingeni in toe- nemende mate overschrijdeni, terwijl ander- zijds die prijzien der meest bemoodigdle levens- behoeften hellangrij'k gestagen zijn. iHet is op grand van deze overwegingeoj dat belt R.-K. Vakbureau-bestuur de Regee ring verzoekit: 1 o. De safciriskorting, per 1' October 111. in- gegaan, oogedlaam te maken; 2e. dd aatngekondigde herzieniing van het BezoldigingsbesTui't fe beperken tot 'die door de betrokkem orgaolsaties veoriliamgdie herzie- nilnlg; 3o. de than® gektende loonregeling voor de Bijkswerklieden te tendihaven en riet te ver- vangen door de loonregeling, welke na over- leg in dte com m iss ie- De Wi Ude door die regee ring is Vastges'Md. HET SPOORWEGPERSONEEL EN DE DUURTE. Vrijdag is te Utrecht een vergadering ge houden van de hoofdbesturen der erkende or- ganisaties van spoorwegpersoneel, ter be- spreking van de maatregelen die genomen moesten worden om het personeel te vrijwa- ren tegen de nadeelige gevolgen van des tij gimg van de prijzen der levensbehoeften. Be- halve het hoofdbestuur van de Nederland- sche vereeniging waren alle besturen aanwe- zig. De Nederlandsche vereeniging had be- richt gezonden, door een belangrijke vergade ring verhinderd te zijn. Algemeen kwam in de vergadering naar voreri, dat algeheele samenwerking in deze in het belang van het personeel is. Eveneens was men algemeen van oordeel dat de stij- ging van de levensiniddel en prijzen het rtemen van maatregelen noodzakelijk maakt. Qm- trent de te volgen gedragslijn kwam men in beginsel tot overeenstemming. De inzichte.i van de vergadering zullen aan de Nederland sche vereeniging worden meegedeeld, waarna een nieuwe bijeenkomst voor d vijf organisa- ties zal worden uitgeschreven. DE LOONPOLITIEK DER REGEERING. De Tijd verneemt, dat zoowel van R.-K- als van A.-R. zijde op de regeering aandrang is uitgeoefend om de loonpolitiek te wijzigen. .Woensdagmorgen hebben vertegenwoordigers 'der R.-K. en A.-R. Kamerfracties afzonderlijk daartoe een onderhoud gehad met den befrok- ken minister. Naar aanleidi-ng van "die bezoeken heeft Donderdagavond een speciale ministerraad Pl^Pocds gfeteren hadden eenige bladen Het Mericht dat deze speciale ministerraad gehou- den zou wordlen, dat echter dadelijk achter- haaldl werd door een meedeeling van het Ned. Correspondentiebureau, dat er eenige malen reeds op werd gewezen, dat in het houden, kort na elkander, van vergaderingen van den raad van ministers niets ongewoons behoeft te worden gezien. De ministerraad toch komt eenmaal per week vast bijeen, doch ind'ieu de werkzaamheden in die bijeenkomst niet kunnen worden beeindigd, wordt in dezelfde week een tweede gehouden, om daarin de agenda verder te doen afwerken. Vandaar dat wij er toen geen melding van maakten.) DE LANDSDRUKKERIJ I Het Nederl. correspcndenticbureau in Den Haag meldt: In verband met geruchten, dat bij de regee ring in overweging is de opheffing van de Landsdrukkerij, hebben ons van gezagheb- bende zijde mededeelingen bereikt, die er op wijzen, dat de tegenspraken, welke in som- mige persorganen reeds van die geruchten zijn gegeven, niet geheel op juisten grond kunnen berusten. Zoo wordt o. a. door de Resadentiebode, ter staving van de otiwaarschijnlijkheid van die opheffing, aangevoerd, dat integendeel op ver- zoek van de directie van dfe Landsdrukkerij met machtiging van de regeering iemand is benoemd, belast met de administratief-techni- sche leidmg en die, voortgekomen uit het par- ticuliere bedrijf, ook dit staatsbedrijf op deze wijze zou hebben te administreeren. TEertegenover vemamen wij echter, dat wel aan de regeering een voorstel in dien zin is gedaan, maar dat zulks niet door een benoe- ,mkig gevolgd is, terwijl overigens in deze ge- hede zaak vanwege de regeeriiig geen enkele stap is gedaan om een mogelijke opheffing van de Landsdirukkerij te bemoeilijken. BOETEN WEGENS HET ONTBREKEN VAN HET KWITANTIEZEGEL OP UITBETALINGSSTATEN. De leden der veilingvereeniging te Waterin- gen zijn door dm ontvanger te Delft beboet wegens het ontbreken van het kwitantiezegel op de uitbetattngsstaten. De gezamenlijke bee- ten beloopen f. 692,500sommige tumders moeten 8800 boete betalen, Dc uitbetaling had wekelijks plaats. De tuinder teekende een presentielijst, waarop de betaalmeester achter elken naam het uitbetaal- de tegoed noteerde. Deze regeling werd al verscheidene jaren gevojgd. MALVERSATIES BIJ DEN DIENST DER RIJKSGEBOUWEN. Zaterdag heeft mr J. van Kuyk voor de rechtbank te 's-Gravenhage zijn pleidooi in de zaak tegen den gedetineerden rijksbouwmees- ter V., welk pleidooi hij den vorigen Zaterdag wegens het vergevordlerde uur moest afbreken voortgezet. De uitspraak is op 30 October bepaald. R.-K. VOLKSPARIJ. Zaterdag is te Zwolle opgericht een afdee- ling van de R.K Volkspartij met 73 leden. VOOR HOUDERS VAN POST- REKENINGEN. De fd. Directeur v. h. Postkantoor hrenigt ter kennis van rekeninghoudiors, dat aan de 22 October a.s. door middel der commissie op de gebruikelijke wijze over hun tegoed te be- sohikken. Aanvragen betreffende dieze reke- ningen, die later dlan 23 October bij de Com missie inkomen, kunnen niet meer dloar faaar in beh'andeling worden1 genomen. Het fiat dier commissie geldt tot en met 25 October a.s. Den rekeniiighouders wordt, met het oog op de spoedige heropening van den dienst verzocht slechts in zeer dringende gievallen hunne aanvragen in te dienen. HET PROTOCOL VAN GENeVE. Het Nederl Corespondentiebureau in Deni Haag meldt: Naar wij vernemen, zijn de berichten in sommige bladen omtrent de houding der re geering ten aanzien van het protocol van Geneve uit de lucht gegrepen. I HET DRAMA T EBAARN. De agent van politic te Baarn, die, zooals men weet, j.l. Dinsdag door het Hof te Am sterdam w-erd vrijgesproken, is thans weer in zijn functie hersteld, doch, op eigen verzoek, niet meer in den roulleerenden straatdienst opgenomen. Hij zal voortaan uitsluitend nachtdienst en buitendienst verriohten. Van de functie van wachtcommandant is hij ont- heven. Het schijnt dat de burgemeester van Baarn de zaak nog niet laat rusten. Althan® dezer dagen zijn weer eenige agenten door den bur gemeester gehoord over het overgeven van den dienst op den dag van insluiting van den zwerver Rigter. Maar of de betrokken agenten al of niet disciplinair zull-en worden gestraft, is nog niet uitgemaakt. DE SAREKAT AMBON'. Paty, de voorzitter van de communistische Amhonneezenorganisatie te Weltevreden is gearesteerd. HET SABANGDOK AANGEKOMEN Het Sabangdok, dat 16 Juli uit IJmuiden vertrokken was, is te Medan aangekomen. GOUDEN JUBTLe DER DELI BATAVI A MPIJ. De Deli-Batavia Mij. viert 1 Februari haar gouden jubileum. VEILING VAN HOTELGEBOUWEN TE ZANDVOORT. Gister is „Grand Hotel" te Zamdvoort in veiling gebraoht. Het bracht 135.600 op. Het bekende restaurant „Zomerlust", dat in dezelfde veiling verkocht is, bracht 32.200 BRAND. Gisfermorgen brak brand uit te Berchem in het stationskoffiehuis annex boerderij, toe- behoorende aan den heer H. Theunissen. De brand, welke moet zijn intstaan in het ge- deelte, dienende voor het boerenbedrijf, greep zoo snel om zich heen, dat de bewoners het huis in nachtgewaad moesten verlaten. Het huis brandde geheel uit. Slechts enkele meu- belstukken konden worden gered. Acht var- kens kwamen eveneens in de vlammen om. Ook is eenig geld een prooi der vlammen ge- worden. Huis en inboedel waren verzekerd. Gisieravond werd de Amsterdamsche brandweer gealarmeerd voor een brand, die was uitgebroken op de O. Z. Achterburgwal 123. Het vuur woedde op de eerste verdie- ping in een achterkamer. Met drie stralen werd de brand gebluscht. De kamer brandde geheel uit evenals een kleine bergplaats, on- der de kamer gelegen. De oorzaak van den brand is onbekend, omdat de bewoners niet thuis waren. DE POSTCHeQUE- EN GIRODIENST. Die directeur-generaal der piosterijen en te- legrafie maakt bekend, dat, ten erode herope- ning van den postcheque- en girodienst voor alle rekeninghouders te bespoedigen, na 22 October bij de commissie voor de uitbetalling van gelden op postrekeningen aanvragen om voorwaardelijke uitbetaling van tegoed der postrekeningen boven 89,999 niet meer in be- handding worden genomen. tober teerde bedragen n'iiet meer wordten uitbe- taald. De betrekkel'ijke rekieningliouders wtorden uitgenoodigd1 niet dan in zeer <Mngende ge- vallen nog aanvragen biji die commissie in te dienen. ERNSTIGE AAiNRIJDING. Vrijdagavond tegen half 9 need op dd Groot- Hertoginnelaan in Den Haag nabij; de Waldeck-Pyrmcntkadie een wagen van lijn A. Van den anderen kant kwam mej. dte H. op de fiets aanrijden, terwijl een auto de tram achterop need. De chauffeur van^ dezen auto, zekere V., die volgens die poliitie bekend staat als ieen woest rijder, wilde dte tram links pas- seeren, doch gaf daarbij, naar is komen vast te staan, geen signalen. Het gevolg was, dlat de wielrijdster en de auto tegen elkaar bot- sten. Mej. de H. wend zeer emstig gewond; zij is door den Hulpdienst naar het zitekenhuis vervoerd, waa-r men het ergste vreesde. De chauffeur V. is door de politie gearres- teendi; vexschillende getuigen bevestigen, dat hij zeer woest reed. De man was kort voor dte aanrijding nog door een chauffeur van een politie-auto gewaarschuwd1 voor zijn woeste rijden. KORTE BERICHTEN. Gisieren is te 's-Hertogenbosch de jaar- Mijnhardt's Thijmsiroop 75e Mfjnhardt's Borstsiroop 60c Anga-siroop (bij Kinkhoest) f 1.75 Bp Apothekers en Drogisten. lijksche vergadering van de R. K. Haaze in het bisdom Den Bosch gehouden onder ld- ding van den heer Jos. Meijring, die uitvoe- rig den achteruitgang van de vereeniging besehreef. Gistemacht is te Boskoop ingebroken1 bij den fruithandelaar v. H. aan de Zijde- weg. Vermis t worden 200 en een aantal kleedingstukken. Te Emden (Oostfriesland is Donder- dagavond de Nederlandsche arbeider A. Lindner onder een locomotef geraakt en dood- gereden. Het schip De twee Gebroedlers is gelicht en op Urk binneni gehracht. Onder in het schip zijin twee kinderlijkjes gevonden. In den Waterweg nabij het fort te Hoek van Holland is het lijk aangespoeld van een onbekenden man. De rijwie'.zaak van Weber te Borne is gisternacht totaal uitgebramd. Slechts een auto is gered. De materieele schade is be- langrijk. De timmerman J. Boersen te Wieringen had het ongeluk met zijn hand de linker in- een stoomponsmachine te geraken, waardoor dit lichaamsdeel moest worden af- gezet. FroviMiiaal Nieiiws NIEUW GELUID. Reeds kondigden wij dezer dagen aan dat de Vereeniging tot bestrijding van de T. B. C. onder het rundvee „de Eersteling" te Stompe- toren een veiling van tuberculose-vrije runde- ren zou houden. Thans kunnen wij melden, dat de veiling 64 stuks zal omvatten, waar- van de grootste helft kalfdragende. Voor&aar een bruikbare collectie, vooral waar van de meeste dieren de productiegegevens bekend zijn, zoodat men ook hierin safe kan gaan. Ook de voorwaarden zijn zeer in het voordeel der koopers, zij staan geheel in den geest van den nieuwsten tijd. De voornaamste zijn: De veiling geschiedt alleen bij opbod, derhalve geen strijkgeld. De kooper betaalt geen on- kosten, deze worden door de verkoopers be- taald. Ten slotte staat de verkooper voor alle verborgen gebreken in, zoodat men hier waar krijgt, waarmede men nooit bedrogen uit is. Moge dit nieuwe geluid alom gehoord wor- den, VERSLAG VERSCHENF.N. Verschencn is het verslag over het jaar 1923 van dte Ver. tot exploitatie eener proef- zuivelboerderij te Hoom. UIT HEILOO. Id d'a bestuursvergadiemrg der L'.E.T.T., waar het feorganisatieplan van een 6-tail leden is bcsprckeri1, werd begloten om de contribu- itie on-gewijzigd te laten a 2.50 per jaar (voorstel was I Omtrent dte overage voorstellen bestottd' wd1 neiging om te komen tot verlagiing van' entree van 1 op 0.50, (vo :rstel was 0.25.) Omtrent den tijidlsduur van de tentoonstel- ling was men over het algemeen tegen een tentoonstelling van' den tuinbouw op Zondag. Over de vraag of de tentoonstelling voor tuinbeuw over 3 dagen kon worden gehouden1, verschilde men van meening, dbch dte meer- derheid m'eendte dat dit niet uitvoerbaar was. Zc-nder dat een' bapaakl voorstel zail worden ingediend, verklaardte men zidi tocli tegen een tentoonstelling buiten het Sportterrein. Nu de kermis-Zondlag is afgeschaft, zal men een poging doen om ove-ieg te plegen dat de tentoonsteTlimg wcrdit ve-vroegd en wordlt ge- houdfan tegelijk met de karm'is, en dan tevens harddraverij te doen houden, gelijk hier voorheen ailtijd met de kermis pleats had. Het bestuur van1 die hiaaddraverij-vereeni- ging heeft reeds deze zaak besprokem, doch zijn houding nog niet bepaald'. Daar de tuiobouwers over het algemeen niets gevoelen voor een coutributie van 2.50 voor de L.E.T.T., za'l het wel een scheiding worden. tusschen landL en tuinibouw, wat we jammer vinden. Mitusschen is van den tuinbouw geen medle- werkiog te verwaditen om de producten weder in dte ondoelmatige tent op het Sportterrein te demp-nstrc-eren. Wij zullen afwaditen, teat er van1 de vcorstelfen Icomt UIT SCHERMER'HORN Tot zetters voor de Rijksinkorostenbelas- ting zijn alhier beicemd de heeren Jb. Los en C. Visser. UIT HEF.RHUGOWAARD. Voetbal. D. T. V. I spetelde tegen V. A, F. C. IV van Alkmaar, De laatsten verloren met 3—0. Korfbal. „Houvast" speelde Zondag tegen T. O. G. O. van de Wieringerwaard, „Hou- vast" teon met 30. UIT H'OORN. Terwijl een zwerver in het politieb'ureau was opgesloten heeft hij door ophanging een einde aan zijn leven gemaakt. Zonder eenige belangstelling werd hij ter aarde besteld. Uitgaande van den Ned. Vegetariers- bond is in de kleine Parkzaal een bijeenkomst gehouden, waar Dr. Haga te Den Haag een voordraoht hield over het onderwerp: „Het vegetarisme bij den -gezonden en zieken mensch." De belangstelling was zeer matig. Na af- loop van' de rede werden aan den inleider enkele vragen gesteld. De heer Th. Rienstra, onderwijzer aan de R. W. I. alhier, is met imgang van 1 De cember benoemd als hoofdonderwijzer aan de strafgevangenis te Groningen. Naar aanleiding van het besluit van den gemeenteraad om het uurloon bij de ge- mcentelijke werkverschaffing te verlagen van' 45 cents op 42 cents is een vergadering be- legd door den Hoornschen Bestuurdersbond met de werkloozen. Besloteni werd een' motie aan den gemeenteraad te zendten, waarin op vemietiging van het genomen besluit wordt aangedrongen. - De gevangebewaarder "J. SMk zal' met ingawg van 16 Nov. in den rang van' briga dier worden overgeplaatst naar Alkmaar. UIT OUDKARSPEL'. D. T. S, I speelde Zondag een .Wtedstrijd tegen Zeevogefa f utf Egmoircr. 4?e to zeer" vlug tempo gespeelde wedstrijd eindigdie met 1—1. D. T. S. 2 speelde tegen.1 Spanbroek 1 en verloor met 13. D. T. S.-adspiranfen verloren met 1'—2 van de Vrone-adspiranten. .Aimil&i&i I UIT ST. PANCRAS. De voetbalvereendging „Vrone" vergaderde ter behandeling van eenige punten, met als cardinaal punt de verzekering der leden te gen ongevallen. Besloten werd zich te verze- Jceren op een basis van. 10 cent per weekpre- mie met als uitkeering 20 per week, 7 ct. premie en 15 uitkeering en 5 ct. premie en 10 uitkeering. De leden die reeds 5 cent per week in het reserve-fonds stortten, zullen thans deze coutributie mede aaniwenden voor de verzekering. Wat de verzekering meer kost dan de contributie voor het reserve-fonds zal door hun worden bijbetaald. Een aanbieding van de Miss Blanche Mij. om de schutten achter het doel voor reclame- doeleinden te mogen gebruiken, werd voor kennisgeving aangenomen. Verder passeer- den nog eenige punten van meer intemen aard. Vrouwe Fortuna was den' afgeloopem Zon dag weer terdege met Vromc. Diie wedStrijdlen en alle gtewomnien. Het le won met 3—2 van Oudorp, het 2e met 7—1 van S. O. V. V. 2, en het adspirantje met 2—1 van de D. T. S.'s date's, UIT HARENKARSPEL'. De voorpolder in de gemeente Harenkar- spel, tot dusver ongereglementeerd, heeft thans van Ged. Staten zijn bijzonder regle- ment van bestuur ontvangen. De hoofdbepalingen zijn: het Bestuur zal bestaan uit 3 leden, waarvan een voorzitter; er zal geen college van hoofdingelanden zijn; de betrekkingen van secretaris en van pen- ningmeester zullen door een persoon worden waargenomen; voor de verkiesbaarheid tot lid van het bestuur en voor stemgerechtigd- heid is het grondbezit van een halve hectare noqdig. De polderlasten worden bundersge- wijs over het land en het water, inzoover dit laatste niet in het bezit van den polder is,x UIT SCHAGEN. De timmerfabriek „Westfriesland te Scha- gen verkeert in liquidatie. Verschillende te- genslagen hebben tot deze catastrophe geleid! UIT NOORDDORP. In het lokaal van den heer D. de Lange te Noorddorp werd Donderdagavond de jaar- vergadering gehouden van het alhier geves- tigde onderlinge Rundveefonds. Voorzitter was de heer C. Baltus. De secretaris-penningmeester, de heer de Ruyter, bracht verslag over het afgeloopen boekjaar. Het bleek dat de ontvangsten be- droegen 6456.13 en de uitgaven 6333.79, waardoor er een voordeelig saldo in kas was van 122.34. De heeren J. Termes en Lies- hout, die in de vorige bijeenkomst aange- zocht waren om alle boeken en bescheiden te controleeren, verklaarden dat ze alles in de beste orde bevonden hadden, redenen waarom de penningmeester bedank werd voor zijn richtig beheer. Tot voorzitter werd met over- groote meerderheid van stemmen herbe- noemd de heer C. Baltus zoomede de aftr. be- stuursleden, de heeren C. de Ruyter, C. v. Lieshout en A. Schuyt. Breedvoerige gedach- tenwisselingen werden nog gevoerd over con- trole en taxatie, zteomede vergoeding van af- gestoiyen runderen. Mocht al eens een enkel lid twijfelen of dit wel steeds naar recht en billijkheid geschiedde, de meerderheid der vergadering schonk getuige ook de pas ge houden stemmingen, haar voile vertrouwen in het bestuur. Het jaar 1923 was voor het fonds met het oog op mond- en klauwzeer geen voordeelig jaar. Toch was de vergade ring een enkele daarbuiten gelaten te- vreden over gedane schaderegeling. Aange drongen werd nog naar aanleiding eener vraag van den heer P. Gooyer op vlugger taxatie van gestorven runderen die door het bestuur voor zoover doenlijk is, steeds be- tracht zal worden. De gewone voorjaarstaxatie van het gezon- de vee had dit jaar vertraging wegens het heerschen van het mond- en klauwzeer. Nog werd voorgesteld om enkele veraf wonende leden wegens deze hooge taxatiekosten te roy- eeren, wat door het bestuur niet noodzakelijk geacht werd Ten slotte werden de aanwezigen er nog eens aan herinnerd dat brand- en bliksem- schade niet door dit fonds vergoed wordt; een ieder doet verstandig dit risico bij zijn eigen maatschappij onder te brengen. Sport TREKF NIET, BIJT NIET, 5CHUIMT OVERVIOEDIG VOETBAL. rALcmaria IIZ. V. V. II 20. Alcmaria II heeft gisteren in de reserve 3e klas haar tweede overwinmimg behaaldi en 't elftal als geheel was dan ook sterker dan de reserves van de blauwzwarte Zaandammers. Toch werd er in de voorhoede niet dat spel ontwikkel'd, dat verwacht mocht worden. Was dit wel gebeurd en had men de kansen oor- deelkundiger benut, dan was de overwinning grooter geweest. De achterhoede was goed, en de middenlinie deed meermalen goed werk. Eenige nonchalance in wegwerken en aange- ven viel soms op. Met de pauze was't nog steeds 00. In de tweede helft werd van Willigen na een mooien doorbraak in't s+raf- sdhopgebied in den rug aangevallen. Kes be- nutte den strafsohop o-nhoudbaar. De Zaan- damsche keeper had heel wat meer te doen dan zijn Alkmaarsche callega. Hij deed goed werk. Maar toch wist Hoeben bij een algemeemen aanval nog een tweede doelpunt te maken. Tusschenbeide werden aardig-e staaltjes voetbal getoond. Z. V. V. verdedig- de flink. De aanval geleid door den veteraan Dijlkmani, had niet veel te beteekenen. De scheidsreohter viel vooral op door zijn inder- daad keurig costuum. Hij volgde den wed strijd uitstekend. Alkmaar (Go Ahead)—V. A. F. C. 1—t. Deze plaatselijke ontmoeting voor de le klas N. H. V. B. trok heel wat belanigstelling en de beide ploegen hebben werkelijk enthou- siast en onvermoeid voor de overwinning ge- streden'. Bij den heer Brussel was de leiding van dezen zwaren wedstrijd, in goede han- den. Ten slotte hebben de partijen dte punten' eerlijik gedeeld. Van Go Ahead dat dit seizoen verschillende nieuwe spelers in haar eerste elftal moest stellen, is dit gelijke spel een zeer verdienstelijke prostatic, jyant V. A. F. C. blijft toch een der sterkste ploegen uit de af- deeling. Voor de rust waren de aanvallen van V. A'. F. C. gevaarlijker dan die van Go Ahead, maar de groenwitte verdediging deed heel goed werk. Nadat aan beide zijden heel wat kansen waren gemist, wist Knip, als midvoor, handig langs Jansen te komen en te doel- punfen. De laatste minuten voor rust viel V. A. F. C. heftig aan. Peetoom raakte ge- blesseerd en speelde na de pauze op halve kracht. Rust 10 voor Go Ahead. Na de rust wist V. A. F. C. gelijk te maken. Keeper en backs waren bij G. A. heel goed en heel wat gevaarlijke aanvalllen zijn door dit trio afgeslagen. Tel tertian is als back heel1 wat beter dan als voorwaarts. De halflinie bestaande uit v. d. Meulen, Wagemaker en Sieuwerts verdedigde goed en fanatiek. Tho mas was als rechtsbuiten soms heel gevaar- lijk. Knip is stellig meer half dan voorhoede- spelter. De linkerwing deed af en toe heel aardig werk. In cfe verdediging van V. A. F. C. paste de nieuwe rechtsback zich goed aan. In de mid denlinie viel de spil Donders Jr. op, de De Winter en Jaspers zagen wij' dikwij'ls beter. Voor was de linkerwing PeetoomDonders, vooral in de eerste helft,heel gevaarlijk. De eerste stopte een bal geregeld heel mooi en het doorzetten en voorzetten van den links- buiten was uitstekend1. De midvoor de Nijs speelde wel onbevreesd, doch met te weinig routine en overleg. I Opnieuw bleek weT. een geduehfe handicap voor goed voetbalspel een slecht terrein is. Het is inderdaad te hopen, dat G. A. er nog eens in mag slagen een behoorlijker grooter speelveld te lcrijgen. Dit zou de spelkwaliteit zeker ten goede komen. Op het tegenwoordi- ge zeer ongelijke terrein is ook de kans voor ongellukken veel grooter. TIJDSCHRIFTEN. Het Odober-nummer van het Ge'illustreerd Gemeenteblad bevat een artikel over de gas- fabriek te Zwolle. Gijsbrecht de Jongere schrijft over Am sterdamsche brandweerzaken. Mr. M. van «der Veur verdedigt de huur van de electriciteitsmeters. Er zijn fraai geiilustreerde artikelen over de Zierikzeesche St. Lievens monstertoren en over de oude Spaarnestad en haar omgeving. Verder zijn artikelen aan de dorpen van Over- flakkee en hun typen, aan de werkeloosheid in Drenthe en aan stedenschoon gewijd. De Wereldpost heeft een aardige front- p'agina, een jongedame met een aapje in haar armen en het onderschriftZou Darwin toch gelijk hebben? Het Mad geeft fraaie 1010%, van sleepd'imsten voor zeebooten en van de artistenfees'ten te Parijs. Er is geil'lustreerd nieuws uit Amerika en Theo Frenkel Sr. ver- tdt verder hoe het achter de coulissen bij een filmopname toegaat. Het godisdienstig leven te Baaares vvord't uitvoerig in beeld gehracht. Spoirt- en mode-rubiiek vragen hijzondere be langstelling en de vl'iegtocht Nederiand'— Ind'ie is in eenige interessante 'luch't-foto's in beeld gehracht. Marktberichten ALKMAAR, 20 Oct. 1924. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 41' koeien en ossen 280—/ 470, 6 vette kalve- ren t 70170, per ned. pond 1.30 1.70, 17 nudhtere kalveren 945, 82 vette schapen 4558, 634 vette varkens per ned, pond 0.80—/ 0.90. WARMENHUIZEN, 18 Oct. 1924. Roode koo'l le soort 2.90—/ 5, uitschot f 1-202.90, Gele kool le soort 2.40 2.90, Witte kool le soort 1.15—/ 1.35, uitschot 1, Dirielingen 6.80—/ 7.40, Uien 6r Grove uien 4.50—/ 4.70, Peen 1,10, Bloemkool 10.30—/ 11.80, uitschot 2.50—/ 3.60. Aanvoer: 16870' K.G. Roode kool, 3800 K.G. Gele kool, 142200 K G Witte kool, 5210 K.G. Uien, 750 K.G. Peen, 1075 st. Bfoemkool. NOORDSCHARWOUDE, 18 O'ct. 40 K.G. Spercieboonen 24.90, 500 K.G. Rapen 0.80, 11200 K.G. Uien; Grove uien 5.10—/ 5.50, Uien 5.50—/ 6.20, Dcrie- lingem 5.90—/ 7, Gele Nep 7.1(4—7.80, 18600 K.G. Peen 0.90—/ 1.20, 1400 K G Kroten 3.10—/ 3.30, 40700 K.G. Roode kool 2.60-/ 5, 160.000 K.G. Witte kool 1.20—/ 1.50, 18700 K.G. Gele kool 3 10 tot 5.20, alles p. 100 K.G., 10700 stuks Bloemkool 6—/ 17, 2e soort 1—/ p.40, per 100 stuks. BOVENKARSPEL' ,,'de Tuinbouw", 18 Oct. 1924. Heden' besteed'de men' voor: Bloemkool I 16.50—28.50, II 7— 13.50, III 5f 11.50, Roode kool 2.40 lot 4.30, Witte kool 1 10—/ 1.30, Gele kool 2.603.50, Uien 2.40f 2.80, Drielingen 3—/ 3.15, Nep 3—/ 3.30, Dunne Slaboonen 3.60—/ 4 80, Dikke Sla- boonen 3.20—/ 4 50, Bicten 16—/ 19 50, Mid'ch lbaar 1215, Kleins 79 50, Aardappekn: Ideaal 2 70, Due 2 35— 2.50, Blauwe 2.40. BROEK CP LIANGFND1JK (IlangecRj- ker Groentenveiling), 18 Oct. 24900 stuks Bloemkool le soort 1226, 2e soort 3—/ 10.10 per 100 stuks, 14700 K.G. Worteilen 1.201.30, 15800 K.G. Roode kool le soort 3.70—/ 5.20, 37200 K G. Gele kool le soort 2.70—/ 4.80 222000 K.G. Witte kool le soort 0.90—/ 1.40, 28700 K.G. Uien: Uien 5.506.20. Drie lingen 6.80—/ 7,90, Nep 7.30—/ 7.50, 85 K.G. Slaboonen 36—/ 39.30, 28250 K.G. Bieten 1.40—/ 3.50, per 100 K.G ZAANDAM, 17 Oct. Veilingvereeniging „De Zaanstreek". Spinazie 1.151.25 p. kl. last, Postelein 1.30 per kl. kist, Sla SO TO ct. p. kl. kist, Andijvie 50—90 ct. p. kist, Peen 12—18 ct. per bos, Gele kool 6—10 ct per stuk, Gr. kool 59 ct. p. stnk, Goudreineit- ten 910 ct. per pond, Pres. v. Eng. lOte— 11 ct. p. p., Bdilefleur 5te—6 ct. p. p., Stoof- peren 5—7 ct. p. p., Selderie 4—7 ct. per bos, Pieterselie 10—15 ct. per bos, Prei 9—10}4\ ct. per bos, Raapstelen 11 ct. per 10 bos, Bie ten 2^—3/4 ct. per bos, Williams 12—17if ct. per pond, Maagdeperen 15 ct. per pond, Citroenen 4.20-/ 4,70 per l^T Op. .-A" Ul;

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 6