DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. CENTRUM-HOTEL. George Hoffman. De Kluizenaar van Far-End. No. 252. Honderd zes en twintigste Jaargang 1924. Afoonnemexitsprijs Mj Yoornitfoetaling per 3 maanden f 2.fr. per post f 2.50. Bewijsii. 5 ct. Advertentiepr. 25 ct. p. regel, grootere letters naar plaatsruimtc. Brieyen franco 2s.Y. Bock- en Handelsdr. v.h. Herms. Coster Zoon, Voordam C9, Tel. Administr. No. 3. Redactie No. 33. Bnitenland FEIJILLETON. Stateii-Generaal. CK mamma? Besfsa! aft 2 Watfeo, VRIJDAG Directeur: G H. KRAft, Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA 24" OCTOBER VERSTORING VAN VERKIEZINGSVER- GADERINGEN IN ENGELAND. 'Het verstoren van verkiezingsvergad'erin- gen neemt over geheel Engelan-d toe, terwijl er steeds hef tiger geageerd wordt. Een door de conservatieven belegde meeting te Lambeth (Londen) eindigde in een vechtpantij, waarbij een der deelnemers een emstige snijwond van een scheermes opliep. Sir Robert Home, die te Glasgow een rede zou hooren, werd hierin verhinderd door het gepoel der oppositie, die in de zaal aanwezig was. DE MOORD VAN MEVR. EVAN'S. De „New York Evening Post" meldt de heropening van het proces tegen de mannen, die er van beschuldigd worden den moord be- gaan te hebben op mevrouw Evans, de wedu- we van een Britsch onderdaan, die dood werd geschoten in Mexico, nadat zij haar ranch verdedigd had tegen aanvalspogingen. De attorney-general voor den staat Puebla-, waar de misd'aad werd begaan, heeft presi dent Obregen „documentair bewijsmateriaal" overhandigd, dat kapitein 1 lollocombe van het Britsche consulaat den attorney-general had aangeboden. De mannen worden hierin beschulidgd, dat zij groote sornmen geld hebben aangenomen om te getuigen dat de leiders van de boeren- beweging hem tot moord hadden ge'inspi- reerd. Te Mexico City gaat thans fiet gerucht, dat in verband met deze verklaringen presi dent Obregen een order zal uitvaardigen tot verbanning van Hollocombe nit Mexico. EEN NIEUWE OPSTAND IN BULGAARSCH-MACEDONIe. Van de Servisch-Bulgaarsche grens wordt gemeld, dat in de omgeving van Petritsj in Bulgaarsch-Macedonie een nieuwe boerenop- stand is uitgebroken. DE COLLECTIEVE ARBEIDSCONTRAC- TEN IN DENEMARKEN. De bond van Deensche werkgevers heeft de arbeidsovereenkomsten in de ijzer- en textiel- industrie en de bouwvakken opgezegd. Onge- veer 100.0-00 arbeiders-zijn hierbij betrokken. De voorzitter-van den bond verk-laarde, dat het in verband met de economisehe omstan- digheden onmogelijk is voor de werkgevers, arbeidscontracten voor lan-gen d-uur aan te gaan, en dat het daarom wensch-elijk is, om in Februari, wanneer de huidige overeenkom- sten-afloopen, over nieuwe contracten te on- derhandelen, met in achtneming der omstan- diffheden van dan. DE SAMENSTELLING VAN HET NOORSCHE STORTHING. Het Noorsche Storthing zal bestaan uit 54 Conservatieven, 23 Boeren, 32 Radicalen, 6 Communis ten, 24 leden der Arbeiderspartij en 9 Socialisten en 2 Radicale-Volkspartij. De nederlaag der Moslkou-communisten is ver- pletterend; hun stemmenaantal daalde van 190.000 tot 45.000. Gemeld wordt, dat deze nederlaag zulk een tedruk in hun kwartier heeft gemaakt, dat de roode vlag half stok werd geheschen. DE ENGELSCHE VLOOT EN DE VERKIEZINGEN. Majoor Sir Bertram Fulle, de conservatie- ve candidaat voor Portsmouth, meldt aan de „Daily Mail", dat de regeering een order heeft uitgveaardigd voor de officieren en jnanschappen van de Britsche vloot, waarin hen verboden wordt actief deel te nemen aan de verkiezingscam-pagne. Fulle heeft een ernstig protest ingediend bij den Eersten Lord van de Acimiraliteit. Hij neemt dit verbod een ernstige inbreuk op de vrijheid. EEN FRANSCHE NOTA. Uit Parijs wordt gemeld, dat Frankrijk een no-ta aan Duitschland heeft gezonden, waarin geprotesteerd wordt tegen de confis- catie van de Fransche bad on Anion", die tijdens een vlucht op Dtr'tsch gebied moest dalen. De nadruk wordt er op geleod. dat de Z.R. Ill op hetzelfde tijdsti-p over Frankrijk vloog door Margaret Pedler. Geautoriseerde vertaling van W. E. Pont. 65) „Je hebt ten minste genoeg je best gedaan mij te overtuigen, dat je dat ndet deed", vM zij hem bitter in de rede. „Ja, ik probeerde het", zei hij eenvoudig. „En het lukte mij met. En nu is het eenige, dat mij overblijit, weg te gaan. Ik zal rnij- zelf nooit vergeven, dat ik pij-n in je leven ge- bracht heb ik, die zoo zielsgraag je enike geluk zou hebben gebracht... Groote- God!" fluisterde hij bij zichzelf, also-f de gedachite bijna overweldigend was van de duizelingwek- kende gedachte, ,,degene te zijn, die je het geluk zou hebben gegeven!..." Hij zweeg, zijn mond vertrok zich pijnflijk. Nu kwam haar stem weer, zacht smeekend „Ik zal het je nooit vergeven, wanneer jie weg- gaat en mij achterlaat", zei ze. „Ik kan nu niet meer zonder je, nu ik weef, dat je mij liefhdbt." „Maar ik moet weggaanl Ik kan niet me: }e trouwen... Je hebt het niet begrepen..." „Hei> ik dat met 2" Zij gljM&chte, em P KIGEZINGEN IN ENGELAND. D oi klaringen van Baldwin, den leider van do conservatieve partij, volgens wdke hij, indien de conservatieve regeering het bewind weer in handen neemt, maatregelen zal voor- stellen inzake Rijksvoorkeur en dat hij het prineipe zal toepassen van beschenning van de bedreigde Britsche industrieen door middel van invoerrechten, hebben tot gevolg gehad dat in liberale kringen, vooral in Lancashire, de fiscale kwcstie opnieuw op eeoigszins uit- gebreide wijze naar voren is getreden. De li berale candidaten vt^or verscheiden zetels in Manchester hebben manifestten gepubliceerd, waarin verklaard wordt dat het onmogelijk is eenig schema toe te passen van Rijksvoor keur, hetgeen van concrete waarde is voox de overzeesche dominions, zonder voedingsmid- delen, en landbouwgrondstoffen te belasten, die in dit land komen eg dat de toepassing van invoerrechten ter bevdliging van de be dreigde Britsche industrieen slechts kan be- teekenen de invoering van een algemeen ta- rief. De ondertoekenaars leggen er den »a- druk op dat Manchester niets wilde weten van elken conservatieven candidaat op een na bij de laatste verkiezing, als gevolg van de conservatieve bestrijding van den vrijhandel en zij doen een beroep op Manchester otn zorg te dragen voor dev eiligheid van haar eigen toekomst en om trouw te blijven aan taar beste tradities door de 7 liberale voor- staoders van vrijhandel te kiezen voor het parlement. De liberale federatie te Manchester richt speciale fondsen op teneinde de Baldwim plannen te bestrijden. De „Ma'nehester Guar dian" beweert dat de conservatieve candida ten in Lancashire er eenige spijt van hebben dat de tarief-kwestie opnieuw tier sprake is gebracht. DE AA'NSTAANDE DUITSCHE VERKIEZINGEN. In de „Vorwarts" schrijft de voorzitter van de sociaal-democratische partij Hermann Miiller over de vooruitzichten van de ver- kiezingen. Hij uit de meening, dat de demo- craten in dezen verkiezingsstrijd zu'l'len win- nen en dat het voomaamste succes zal wor den geboekt door de sociaal-democraten, die bp een ioeneming van mdnstens 25-30 zetels zcuden kunnen rekenen. De „Zeit", het orgaan van de Duotsche Volkspartij, oefent scherpe critiek uit op den verkiezingsoproep van ae Duitsch-Nationale partij. Het blad wijst crop, dat de geheele op- roep in volkomen tegenspraak is met de poli- tiek, welkte de Duitsch-Naticnale partij en haar leider Hergt juist in de laatste weken hebben gevoerd. De Duitsche Economisehe Bond heeft be- sloten in een gemeenschappelijke zitting van de drie grbepen, waaruit de bond bestaat (de Duitsche Economisehe Middenstandspartij, de Beiersche Boerenbond en de partij der Duitsch-Hannaveranenden verkiezings strijd voor den nieuwen rijksdag wederotn op een gemeenschappelijke basis en met een ge meenschappelijke lijst voor de drie groepen te voeren. EEN MOSKEE TE LONDEN. Dezer dagen heeft Hazrat Khalifat-il- Musi'k, hoofd van de Ahmadia beweging on- der Muzelmannen te Londen den eersten s'.een gelegd voor 'n moskee in de Melrose- road, Southfields. Deze hervcrmiiigsbeweging telt te Lcnden 100 Europeanen. onder haar aanhangers. In Afrika en China heeft ze 1.000.000 volge- lingen. DE ONTRUIMING VAN DE RUHR. De Rijn landcommissic heeft een verorde- ndng uitgevaardigd, welke betreft de over- gave van de intergeallieerde diensttakken voor de exploitatie van de panden aan de Duitsche autoriteiten en de teruggave aan de beziiters van de sedert 11 Januari 1923 onder de regie der bezbtiingsautoriteiten ge- exploiteerde ondememingen. Met uitzonde- ring van de Fransch-Belgische regie die 16 November eindigt, zullten op 28 October alile sedert Januari 1923 ter exploitatie van de panden in heti leven geroepen diensten en sub-commissies voor de in- en uitvoer-con- senteij worden opgeheven. Op dienzelfden dag zullen verder alle steenkolenmijnen, cokes- andememdngen, industrieen, landbouwbe- drijven, boschbedrijven' en seheepvaartonder- nemingen, die sedert 1923 in handen d)er regie zijn, of door de bezettmgsautoritBiifcen voorioopig warai gepacht aan huni bezitters worden teruggegevea De kolenlleveriogien op rckening van het lerstel, die in September 1.778.000 ton be- droegen, waaronder 612.000 ton cokes zijn in verband met de Londeooche overeenkomst volgens een bij de mrijmen cntvangen mede- deeling verminderd tot 1.114.000 ton steen- kco'l, waaronder 158.750 ton cokes. Deze plotselinge sterke vennindering der coktesleveringen voor October heeft de cokes- producten in een kritieke sdtuatie gebracht, daar de ijzerfabrieken door den huidigien on- gunstigen toestand: slechts kleine hoeveelhe- den cokes kunnen gebruiken. Door deze ver- minderde cokesleveringen wordt aan tall' van cokesproducten die mogellijkheid tot afzet ont- nomen, en komen zij voor de noodzakelijk- hedd om1 bijna de geheele productie op te slaan. Op het oogenblik worden besprekin- gen met de Commissie van Herstel gevoerd voor een wijziging van deze regeling in zake de cokesleveringen. De ontruiming van Dortmund is voor de industrie van het Ruhrgebied een belangrijike gebeurtenis. Door deze ontruiming komt de voomaamste uitweg naar heti Oosten voor de kolen- en ijzerproducten van het Ruhrge bied weer vrij;. Ook voor de bevoliking van Dortmund geeft de ontruiming een groote verlichting. De Fransehen hadden in Dortmund beslag ge legd op 560 huizen, 1100 learners, acht scho- len, vijf officieele gebouwen en verder barak- ken, kantoren, enz. A1 deze gebouwen en hui zen zijn thans weer vrij gekomen. De regiemijnen ullen op 27 October door de Fransehen aan de eigenaars worden terug- gegeven. De teruggaaf der staatsbosschen aan de regeeriingen der landen is thans geschied. De bestaande moeilijkheden zijn op bevredigende wijze opgelost zachte, wijze, wonderlijke gliinlach, die diep uit haar hart kwam, even haar lippen streel- de en in haar oogen bleef toeven. „Zeg mij eens", zei ze. „Bien je getrouwd, Garth?" Hij vloog op. „Getrouwd? Dat verhoede de hemel ,,En wanneer je met mij trouwde, zou je dan iemand een onrecht aandoen?" „A!lleen jou zelf", antwoordde hij bitter. „Dan doet al het andere er nieis toe. Jij bent vrij en ik ben vrij. En ik heb je lief Zij boog zich naar hem toe met uitge- strekte handen, om haar mond speelde nog die wonderlijke glimlach. „Toe, zeg mij no: eens hoe lief je mij hebt". Maar er kwam geen anlwoord. Hij ging een stap achteruit en keek haar aan met de lippen streng op e'lkaar geperst. „Ik meet het je leeren begrijpen", zei hij. „Je weet niiet, wat je vraagt. Ik heb mijn le ven schipbreuk laten lijden en daarvoor moet ik de boefe betailen. Maar bij alles wat mij heilig is, ik wil jou niet mee laten betalen! En wanneer je met mij trouwde, zou je dat ook moeten doen. Je zou je leven verbinden aan dat van een uitgestootene. Ik kan nooit de wereld ingaan, zooals andere menschen dat kunnen. Wanneer ik het deed1" hij sprak langzaam ,dan zou ik vroeger of later verdreven worden. teruggestooten in HONGERSNOOD IN DE OEKRA1NE. Uit Odessa- wordt aan de „Tag" gemeld, dat het daar tot ernstige botsingen is geko men tusschen de politie en demonstreerende boeren uit de hongergebieden. De hongerlij- denden bestormden vcrschillende bakkerswin- kels en plunderden deze. De president van de Oekraine is naar Mos- kou vertrokken om persoonlijk over den ern- stigen toestand mededeelingen te doen. In de Krim bedraagt het aantal hongerlijdende kin der-en alleen reeds 400.000. EEN COMPLOT TEGEN MOESTAFA KEMAL PACHA? Volgens enkele Turks-Che dagblade® heeft de politie te Konstantin-opel een samenzwe- ring van zes Armeniers ontdekt om den pre sident der Turksche republiek, Moestafa Ke- mal Pacha, te vermoorden. Gezegd wordt, dat de samenzweerders uit Athene waren overgekomen. Vijf van hen zijn- reeds gear- resteerd. Het bericht wordt door de politic tegenge- sproken, doch de bladen blijven de waarheid ervan volhouden, niettegenstaande hun lezin- gen op ondergeschikte punten van -elkaar ver- schillen. DE MILITAIRE CONTROLE IN DUITSCHLAND. mij-n eenzaamheid. Ik heb niets aan te bieden niets te geven- at'een een leven, waarcp van het begin af aan een vloek rust. Begrijp mij niet verkeerd", giag hij veert op veel haasiiger' toon. „Ik beklaag mij niet, ik smeek n-iet om- je medelijden. Wanneer een man een dwaas is, moet hij er op voorb-ereid zijn v-oor zijn dwaas -hei-d te betalen, zelfs al zou dat een levens- lange boete zijn oor een dwaasheid van een oogenblik. En ik zal moeten betalen tot den laatslen cent toe. Mijn schuld is van die scort, die nooit door het lot wordt kwijtge scholden". Hij zweeg even en ging toen voort ■op tarfcenden toon: „De vrouw, die met mij trouwde, zou in die boete moeten deelen, met mij de woestijn ingaan, waarin ik leef, en zij zou dit moeten doen zonder te weten, waar- voor zij boette, of waarom de deur van de wereld vcor -mij gesloten is. Mijn lippen zijn verzegeld en ik zal dat zege! nooit mogen verbreken. Begrijp je nu, waarom ik nooit jou, of wie cok, kan vragen mijn vrouw te worden". Sara keek hem aan met een- wonderiijken blik; hij kon de uitdrukking va-n haar- gelaat niet begrijpen. „Heb je niets meer te zeggen? vroeg zij. „Is dat -alles?" A-lles? Is het nog n-iet genoeg?" zei hij met een bitteren lach. NIEUWE NOORDPOOLTOCHTEN. TWEEDE KAMER. In de vergaderin* van gister werd voortge- gaan met de behandeling der nieuwe Tarief- wet. De heer Van G ij n (v.-b.) repliceerde Hij bleef het afkeuren, dat de minister het ge heele tekort opeens wil opheffen. Die haast is cok niet de beste op dit punt. De Bezuini- gingscommissie zal nu ook niet veel meer be- reiken, nu het budget sluitend is. Het is we! zonderling dat 's ministers bezuiniging tot nu toe maar grabbelen was. De technische herziening is voor een deel weer teniet gedaan door art. 43. Sp. maakte deze variant: Toen kwam wet 43 met zijn lange snuit en blies al de vrijstellingen weer uit. De vraag of het voorstel profectiomstlsch is, werd door de heeren Fleskens en Hermans bevestigend beantwoord. De overige ontken- nen niet dat protectie een nevenwerking is, waarmede zij feitelijk toegeven, dat er een protctie is. Uitvoeri-g besfreed spr. de meening van den heer Hermans dat de prijzpn van binnenland- sche producten dalen door protectie.. Volgens den minister zal het buitenland in den regel de hoogere heffing voor zijn reke- ning nemen. Als dat zoo is, waar is dan art. 43 voor noodig? Dan betaalt het buitenland de 5 pCt. immers' ook. Waarom stelt de mi nister dan toch de allernoodzakelijkste le- vensbehoeften vrij? Al dergelijke uitzonderin- gen bewijzen juist dat men bevreesd is en voor protectionisfisch te worden gehouden. Spr. bleef dus tegen dit ontwerp.- De heer Van Vuuren (r.-k.) repliceer de. Hij besprak andermaal de houding van het Ned. Landbouwcomite dat niet als de verte- genwoordiger is te beschouwen van alle land- bouwers. Tienduizenden Roomsche boeren zijn er geen lid van. Waarom spreekt de heer Crcesen voorzitter van het Ned. Landbouw comite zich niet eens uit. Uitvcerig herhaalde spr. zijn opvath'ng dat wij bij deze verhooging van het tarief niet meer zullen betalen dan voor den oorlog, en dat dus deze verhooging niet zwaarder zal drukken. Inzake retorsie is spr. het ook niet eens met den heer Van Gijn. Spr. wil zich ook economisch verd-edigen Sis het noodig is, evengosd als hij zich als militair wil verde- digen. Een nadeelige werking van de retorsie vreest hij niet. Hoewel een belastingverhoogmg spr.'s sym- pathie niet heeft, zal hij zijn stem aan dit ontwerp geven. „E-n je laat die die dwaasheid van je jeugd tusschen ons staan-?" „De wereld gebruikt een- harder woord dan dwaasheid." „Ik geef heelemaal niet om wat de wereld zegt. Hoe noem jij het?" Hij tr-ok de schou-ders op. „Ik noem -het een dwaasheid den- beklaagde op de bank der veroord-edden le vragen bij het oorded van den rechter gc-edkcurt. Dat zal hij waarschijnlijk wel niet' doen Een oogenblik zweeg zij. Toen scheen zij alien meed samen te rapen. „Garth, heb je me -lief?" Hel-der -klonken de woorden in- de sfilte van den zomermiddag. „Ja" op koppigen toon ik heb je lief. Wat dan?" „Wat dan? Wel, dit! Het kan me niet 'sche- len, wat je gedaan hebt. Het komt er voor mij n-ict cp aan of je een uitgestootene 'bent of niet. Als je het bent, wil ik het met je zijn. O, Garth! Mijn GarthIk heb jie nu den •heelen middag gesmeekt mij tot je vrouw te nemen, en en met een kort, haperend la-chje „je kunt niet blijven volhouden het mij te weigeren Voor haar hartstcchtdij-k geloof en vei-frou- wen viel d'e slagboom, die hij tusschen hen j beiden had gestdd, neer. Hij sloeg de armen om haar heen en een toos st-onden zij in-rsg De heer Snoeck Henkemans (c.-h.) betoogde dat de ui-tspraak van het Ned. Land bouwcomite niet dit ontwerp betrof maar pro tectie in het algemeen. Spr. heeft niet be- weerd dat alle landbouwers zoo voor het ta rief zijn, maar men moet ook niet zeggen, dat zij alle zoo tegen het tarief zijn als het Land bouwcomite het wil voorstellen. Wie bezuinigen wil moet precies weten hoe en waarop. Wie dat niet doet, maakt zich schuldig aan een grove fout en een tekortko- ming. Spr. betuigde zijn dank aan den Minister voor enkele aanwijzigingen die hij heeft aan* gebracht. Ten aanzien van enkele artikelen bleef echter onbillijkheid bestaan gelijk spr. nog nader aanduidde. Ten slotte besprak hij nog even de toezeg- ging van den Minister ten aanzien van de ambtenaarssalarissen. Het is niet zijn bedoe- ling geweest een deel van de tariefsverhoo- ging te vragen voor deze salarissen, maar het was zijn vraag of uit eventueele baten voor de schatkist niet iets gedaan kon worden om de daling der salarissen tegen te houden of te temperen. Voor het welwillend antwoord van den Minister zegt hij gaarne dank. Hij vroeg nu alleen nog of het de bed'oeling is de be- schikbare gelden in mindering te brengen op de 27 millioen, die voor 1924 minder zijn ge* raamd voor de ambtenarensalarissen. Eenige nadere toelichting achtte spr. nog wel ge- wenscht. Hij hoopte dat de kortingf op de salarissen tot 10 pCt. beperkt ble^f en dat eventueel de kindertoeslag nog iets verhoogd kan worden Onjuist achtte hij de opvatting, dat de minis ter, volgens den heer Oud, de salarissen als een sluitpost zou beschouwen. Er is een aan- wijsbaar verband tusschen de salarisverla- ging en de daling der kosten van het levens- onderhoud. Deze bedraagt sinds 1920 onge* veer 18V*> pCt. De heer Hermans (R.-K.) meende, dat de sociaal-democraten eenzijdig zijn in de ver- dediging der belangen van de industrie. Bij Rechts staat het belang der productie voorop en juist daardoor ontstaat de tegenstelling tusschen Rechts en Links. De glas- en aardewerkindustrie heeft drin- gend bescherming noodig wil ze niet doodge- drukt worden door de buitenlandsche concur- rentie. Het welvaartspeil in Duitschland was voor den oorlog beslist 30 a 40 pet. hooger dan dat in Nederland. De heer Van der Waeraen zal zich het boek: Arbeidersleven in Neder land, dat een noodkreet was. wel herinneren. De emigratie uit Engeland was altijd zeer groot en juist het protectionistische Amerika trekt die emigranten. Uit Nederland emigreert steeds een zeer hoog percentage, veel hooger dan uit eenig protectionistisch land. Spr. hoopte, dat de Minister Nederland zal beveiligen, indien de Dawes-plannen mochten mislukken, De heer Ebels (V.-D.) hield zijn opvat ting staande dat de landbouw nadeel zal on- dervonden van deze tariefsverhooging, om* dat de kosten der producten zullen stijgen. De heer v. d. H e u ve 1 (a.-r.) wees er op, dat de Tuinbouwraad, waarvan mr. Dressel- huys voorzitter is, heeft geweigerd zich tegen dit ontwerp te verklaren. De vrees voor represaillemaatregelen deci de spr. allerminst, omdat er geen verband is tusschen onze producten en de moeilijkheden. die men onzen handel in den weg legt in het -buitenland. Het hangt van het standpunt der regeeringen af of zij de producenten willen ter wiile zijn of de producenten willen helpen. De heer Hiemstra (S.-D.) betoogde, dat de armen door deze tariefsverhooging worden getroffen. Verlaging der directe be- lastingen is in het voordeel der rijkeren. De omklemd; liefde wischte alle bittere heri-n-ne- ringen van het verleden en alle bedreiging van de toekomst uit. Maar hij kwam weer tot bezinning. Zacht maakte hij zich van haar los. „Het is niet goed", stamelde hij miet on- vaste stem. „Ik kan dit niet van je aannemen. Lieveling, je moet mij laten gaan... Ik kan je mooie leven niet bederven, door het aan het mijne te verbinden!" Zij trok zijn arm o-m haar schouders heen. „Je zult het juist bederven, als je weggaar. O, Garth, jou lieve, dwaze manWanneer zal je begrijpen, dat liefde het eenigste is, dat van belang is? Al hadt je tegen al de tien ge- boden gezondigd, dan zou ik het nog geen beletsel inden! Je bent: nu van mij mijn liefste. En ik wil niet uit je leven gestooten worden ter wille van een of ander dom gewe- tensbezwaar. Laat het verleden nu maar aan zichzelf over. Het heden is aan ons. En en ik heb je zoo lief, Garth J" Het was m-oeilijk kalm te beredeneeren, nu zij haar armen om hem heengesl-agen hield, haar lippen bij de zijne, terwijl zijn groote liefde voor haar zijn hart ontstuimig deed1 ja- gen. Maar hij deed nog een poging. „Maar als je er nu ooit berouw over kreeg, Sara?" fluisterde hij. „Ik geiloof niet, dat ik dat zou kunnen dragen". Zij keek hejn vast aan. (Wordt vervolga ALKMAARSCHE CODRAN De in. September begonnen intergeallieerde militaire controle wordt met kracht voortge» zest. In den loop der vorige week bezoch-ten de intergeallieerde commissies 24 tro-epenafdec lingen, 31 militaire inrichtingen en bureaux, 42 politiebureaux en 30 industrieele bedrijven, o.a. de Phonix te Horde, het Stahlwerk Bee® ker, de M armesm an-n^Rbh renwerke, e. a., ter wijl aan een troepen-afd'eelin-g in Dessau een niet aangekondigd bezoek werd gebracht. Een dtraadloos bericht uit Christiania meldt, dat de Noorsche officieren Larssen en Die« triehson een nieuwe luchtexpeditie naar de Noordpoo-1 zullen organiseeren onder Amund= sen's leiding. De tocht zal zijn begin nemen op Spitsbergen. Ook do ontdc' sreiziger Algarson heeft plannen een vluch. naar de Noordpool te on= dernemen. i DE MOORD OP DEN FASCIST BONSERVIZI TE PARIJS. In hot proces tegen Bonomini (die den fass cist Bonservizi dboddte), heeft de Parijsche jury, na een half uur te hebben bcraad'slaagd, den beklaagd'e schuldig bevonden. Zij ver* wierp den voorbedachten raad en nam vers zachtend'e omstandigheden aan en vero-ors deelde hem tot 8 jaar dwangarbeid, 10 jaar verbod van verblijf, betaling van de kosten aan den staat en van de schaidevergocding, door de civiele partij geeischt. EEN DEFENSIE^VERDRAG TUSSCHEN JOEGOsSLAVIe EN ITALIe. Naar de „M-atin" meld-t zijn bij een samen* komst van Mussolini en den Joego?Slavischen Minister van Bui-tenlandsche Zaken de Italic aansch-e en de Joe go? S1 a vi sch c regecrin-g het eens geworden over het aan-gaan van een dc» fensicsverdrag tusschen bed-de staten. Zou den de telken-s terugkeerende gren-sincidenten tus* schen beide landen nu ciud-elijk eens ophou« den? i

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 1