Gelden in Deposito. Roomboter is onbetaalbaar. Alcmaria Victrlx. ALCM I-Z. V. V. I. Firma DE LANGE DE MQRAAZ i - Van Roomboter niet tc onderscheiden en de helft goedkooper is De (xruytcr's hoogfijne Melange, slechts 80 cts. per pond. Plantenboter slechts 60 cts. per pond. Alleen in De Gruyter's winkels! fest wordt dus verplaatst van rijk naar arm. De heer De Monte Ver 1 o r e n A.- R) achtte het invooerrecht den eertigcn last dien men kan opleggen, zonder dat zekcr is, dat die last op de consumenten zal drukken. De heer Van derWaerden (S.-D.) releveerde eenige punten, voomamelijk om den heer Hermans te bestrijden. Hij ontkent, dat prof. Treub voor invoerrechten was, al wilde hij op sommige artikelen bescherming toepassen, als dit noodig bleek. Tegen be scherming in het algemeen was prof. Treub gekant. De Minister van Financien, de heer C o- 1 ij n, antwoordde. Wat de verzachting van de maatregelen inzake de salarisverlaging be- treft, reeds in Aug. is deze overwogen. Spr. verwees naar 'n communique, waarin precies is aangegeven de essence van deze aangelegen- heid. De storting van 12 millioen gulden in het Ouderdomsfonds is wettelijk verplicht. Zij is ook noodig, wat met de storting van het In- validiteitsfonds niet het geval was. Niet stor- fen in het Ouderdomsfonds zou alleen bij een •wet kunnen worden bepaald. De verhouding tusschen directe en indirer- te belastingen is niet gelijk a an de voorstel- ling, die de heer Vliegen geeft. Een leugenachtige voorstelling is het, dat spr. den arme wil belasten om den rijke te ontlasten. Die dat zegt kijkt niet verder dan zijn neus lang is en ziet niet wat de gevolgen zijn van de verminderde kapitaalsvorming, ook voor de arbeiders, niet alleen nu maar yooral in de toekomst. Verschillende punten lichtte spr. nog eens nader toe en hij verdedigde nogmaals het karakter van de wet. De algemeene beschouwingen werden ge- sloten De vergadering werd verdaagd tot heden £en uur Gemeng'd nienws GROOTE BRAND TE KROMMENIE. Donderdagmiddag te ongeveer 5 uur ont- stond brand in de Zeildoek en Oliefabriek van de firma P. H. Kaars Sypestein te Krommenie. De inpregneerinrichting stond weldra in lichte laaie en de vlammen bedreig- den het naastliggende ketelhuis en de weverij. De fabrieksbrandspuit was weldra in wer- king en werd spoedig geholpen door de vrij- willige brandweer uit Krommenie en de auto- brandspuit uit Assendelft. De inpregneerinrichting brandde uit. Het ketelhuis. zoomede de weverij konden behou- den worden en kregen veel waterschade. DOODELIJK ONGEVAL. Gistermiddag is te Bergen op Zoom de 20- jarige mej. v. G. op den Wouwschenstraat- weg door een motorfiets aangereden en ge- dood. VERLENGING VAN DEN TERMIJN f GENOEMD IN ART. 88A DER TABAKSWET. IngcUend is een vetsontwerp van bovep genoemde strekking Van verschillende zijden is op den minister drang uitgeoefend tot ver- lenging van den termijn, gedurende welken de ingevolge art. 88a der Tabakswet verleen- de ontheffingen zullen gelden. Daartegenover staat, dat de met de uitvoe- ring van de wet belaste ambtenaren, speciaa! die in de grootere steden, het bestendigen van de kleine fabriekjes, waarom het hier gaat, af- keuren, omdat zij daarin een bron van fraude zien. Dit ongunstige oordeel wordt onder- schreven door tal van fabrikanten, zoo groo tere als kleinere en ook de praktijk heeft be wezen, dat er onder hen, aan wie een onthef- fing is verleend, vele elementen schuilen, die zich aan ernstige fraude schuldig maken. Ware hier dan ook uitsluitend rekening te houden met de eischen van den fiscus, dan zou. de voorzitter niet aarzelen art. 88a te la- ten vervallen. Er zijn echter klein-fabrikan- ten, die de wettelijke voorschriften getrouvv naleven en die, ondanks hun pogingen om zich ten aanzien van hun werkplaats aan de wet toe te passen, daarin niet geslaagd zijn. Bovendien verkeeren verschillende dier fa brikanten op dit oogenblik in te slechte finan- cieele omstandigheden, dan dat zij zich de opoffering van een of eenige guldens per week zouden kunnen getroosten, die het huren van een op zich zelf staande werkplaats zou me- debrengen. Op dien grond is de minister van oordeel, 'dat de termijn gedurende welke hij bevoegd is ontheffing te verleenen van het bepaalde bij art. 23, tweede lid, en art. 40 der Tabaks wet moet worden verlengd. Hij achtte een ver- lenging van dien termijn met meer dan een jaar niet raadzaam, doch een jaar tevens voldoende om hun, die ondanks hun pogingen om zich aan te passen, daarin nog niet ge slaagd zijn, tegemoet te komen. CHRISTELIJK NATIONALE WERK- MANSBOND. In de gisteren te Utrecht voortgezette jaar- lijksche vergadering van den Christelijk-Na- tionalen Werkmansbond waren vertegenwoor- digd 90 afdeelingen met tezamen 96.600 le- den. Eenige besprekingen weden gehouden in zake het Fonds uitkeering bij overlijden. Naar aanleiding van een voorstel-Koudam, waarin aangedrongen werd op de werkloos- heidsbestrijding door wegvcrbetering met het oog op het mcderne verkeer, verklaarde het hoofdbestuur dat deze aangelegenheid zijn voile aandacht heeft en net verzcelccn in deze richting steeds zal steunen. Bolsward drong er op aan, te werken in de richting van grootere veiligheid bij het ver- voer van perscnen per autobus. Een uitvoeige gedachtenwisseling volgde over de uitgave van het bondsorgaan De Voorzorg. De heer J A. Uding, te's Gravenhage, werd tot lid van het hoofdbestuur gekozen. In behandeling kwam daarna het rapport in zake de Christelijke Besturenbonden. Na uitvoerige bespreking werd het verworpen: 97 stemmen tegen, 66 voor en 34 bianco. Met algemeene stemmen werd net verlan- gen uiitgesproken, dat men de band tusschen Bond en onderafdeelingen hechter zal maken door te bepalen, dat de voorzitter van den Bend amtshalve voorzitter is van de onder afdeelingen. VIJF JAAR GEVANGENISSTRAF GEelSCHT, Het O. M. bij de Amsterdamsche recht- bank heeft in de zaak tegen de vervaardigers en uitgevers van valsche bankbiljetten van 40 tegen ieder der beklaagden vijf jaar gevangenisstrdf geeischt. HET RAPPORT VAN DE TIJD- COMMISSIE. Donderdag is het rapport van de commissie ingesteld om de kwestie van den zomertijd te onderzoeken (de zoogenaamde Tijdcommissie) aan den minister van binnenlandsche zaken en landbouw aangeboden. DE ARBEID IN BAKKERIJEN. Het Tweede Kamerlid Braat heeft den mi nister van arbeid, handel en nijverheid de volgende vragen gesteid: Is de minister bereid te bevorderen, ten ein- de moeilijkheden, schade en oneer voor de betrokken personen te voorkomen, dat de Ar- beidswet zoodanig gewijzigd wordt. I. dat het aanvangsuur van dien arbeid voor groote en kleine bakkerijen gelijkgesteld wordt? II. dat door patroons te alien tijde in eigen werkplaats arbeid verricht mag worden? III. dat bij overtrading van de wet nimmer alleen gevangenisstraf geeischt mag wor den? Is de minister bereid te bevorderen, dat aan hen, die thans tot gevangenisstraf ver- oordeeld zijn, gratie verleend wordt? HANDELS- EN KANTOORBEDIEN- DEN. Donderdagavond is in Den Haag een openbare vergadering gehouden van den Al gemeenen Nederlandschen bond van han dels- en kantoorbedienden Mercurius. Na een openingswoord van den voorzitter der Haagsche afdeeling, den heer Beets, voerde als eerste spreker het woord de heer H. C. Snel, ex-hoofdbestuurslid van Mercu rius. Deze gaf een overzicht van de ontwik- keling van het vakvereenigingswezen in het bedrijf der handels- en kantoorbedienden. Tweede spreker was de heer E. Kupers, hoofdbestuurslid van het Nederl. Verbond van Vakvereenigingen. Derde en laatste spreker was de heer G. J. A. Smit, bondsvoorzitter van de Algemeene. De afdeeling Amsterdam van den Alge nieenen Nederlandschen bond van handels- en kantoorbedienden heeft Donderdagavond een zeer druk bezochte openbare vergadering gehouden ter bespreking van den toestand, ontstaan in het vakvereenigingsleven van de handels- en kantoorbedienden door het af- wijzen van de fusie door Mercurius. De voorzitter, de heer B. Slier, deelde mee, dat te Amsterdam 600 leden van Mercurius den wensch hebben te kennen gegeven, zich bij den Algemeenen Bond aan te sluiten. Dezen avond zou ook een vergadering ge houden worden van Mercurius, maar deze vergadering kon niet doorgaan, omdat de voorstanders van de fusie er verreweg in de meerderheid waren. Dezen kwamen thans in grooten getale naar de vergadering van den Algemeenen Bond, waar zij met applaus en het zingen van de Internationale ontvangen werden. De heer Schutjes, secretaris van den Alge meenen Bond, gaf een overzicht van de mis- lukte fusiepogingen, waarbij hij zeide, dat niet de voorstanders van de fusie in Mercu rius, die alles hebben gedaan om tot eenheid in de organisatie te komen, verraders zijn, maar degenen, die in Mercurius naar den toestand van 1892 terug wil den. Volgens spr. was de heer H. J. Snel, tot voor kort secretaris van de afdeeling Am sterdam van Mercurius, die naar den Alge meenen Bond is overgegaan. Men meldt ons nog het volgende: Gisteravond had het Bondsbestuur van „Mercurius" in Cafe De Kroon een vergade ring uitgeschreven voor de leden der afd Amsteidnm. Daar het Bondsbestuur het Am- sterdamsch Afdeelingsbestuur als geroyeerd beschouwrie, h-'d men het op deze vergade ring niet uitgenoodigd. Toen evenwel de Bondsvoorzitter, de heer Bakker, uit Rotter dam, tegen 8 uur het vergaderlokaal betrad, was daar het geroyeerde" Afdeelingsbe stuur reeds voltallig aanwezig. De heer Bak ker liet daarop de niet genoodigde bezoekers door de politie verwijderen. Deze maatregel mocht zich echter niet verheugen in de sym- pathi van de Mercuriusleden, die de zaal ge- heel vuld.m en het blijkbaar met de uitgeweze- nen eens waren. Men gaf luide zijn misnoe- gen over het optreden van hec B. B. te kennen en eischte, dat het Afdeelingsbestuur weer toegelaten zou worden Het werd een rumoer van belang en de voorzitter wist niet beter te doen dan de zaal maar te laten ontruimen. In grooten getale trokken toen de Mercurius leden naar „Beltevue" waar de beer Ratte, oud-Bondsbestuurd«er van Mercurius, in de vergadering van de Algemeene ui'teenzefte, waarom hij Mercurius verliet. Daar werd nog het woord gevoerd door de heeren Stenhuis, Brcuwer, bond'sseretaris van Mercurius en J. M. Snel. OP AUDIENTIE. Het bestuur der onderofficierenvereeniging „Ons Belong", gevestigd te Amersfoort is door den minister van oorlog in audientie ont vangen. De bedoeling van de audientie was, den minister volledig in te lichten omtrent den ongunstigen financieelen toestand der onder- officieren. HET' BEZOLDIGINGSBESLUIT 1924. Het Koninklijk besluit is thans gepubliceerd betreffende de nieuwe regeling van de bezol- diging van burgerlijke rijksambtenaren. Het gaat in met 1 Januari 1925 en omvat een 38-tal artikelen. Daarna zijn de salaris- normen aan de departementen van algemeen bestuur en daarmee gelijkgestelde inrichtin- gen opgenomen, benevens een lijst aangeven- de de rangschikking der gemeenten of on- derdeelen van gemeente in klassen. Telegrammen ran heden DE ENGELSCH-RUSSISCHE VERDRA.GEN. MOSKOU, 24 Oct. Het Al-Russisch Parlement heeft een resolutie aangenomen, waarin de Engelsch-Russische verdragen worden goedgekeurd en waarin tevens wordt verklaard, dat Rusland de uitierste concessies heeft gedaan. AUTOBUSSEN IN BOTSTNO. EINDHOVEN, 24 Oct. Op den Geldrop- schen weg nabij Eindhoven zijn twee auto- bussen met elkaar in botsing geweest. In een der bussen, die van de fa. Van Dijk uit Helmond, zaten arbeiders, die op weg waren naar Eindhoven. De andere auto van Stierink en van Houten uit Helmond was nagenoeg leeg. Verschillende inzitten- den kregen letsel. HEVIGE GEVECHTEN IN MAROKKO; MADRID, 24 Oct. Zeer hevige gevech- ten hebben plaats in Marokko, die voor de Spanjaarden gunstig vexloopen. Er wordt veel gebruik gemaakt van vliegtuigen. Er zijn dnieduizend Mooren gedood. In de ge- bombardeerde distribten is nodi vee, noch boren te verkrijgen. De operaties, om de route Tetuan-Tanger te beschermen, wor den voortgezet. Er zijn posten uitgezet in het noordelijk gedeelite van de route. VISSCHERSVAARTUIG VERMIST HOEK VAN HOLLAND, 24 Oct. Het visschersvaartuig „Goeree 15" word't ver- mist. Vermoedehjk is het in den storm van Woensdag j.l. vergaan Aan boord bevin- den zich de schipper C. Hokker met twee zoons en een broer. DE BURGEROORLOG IN CHINA. LONDEN, 24 Oct. Uit Peking wordt gemeld, dat maarschalk Feng, die de stads- poorten heeft laten bezetten, een procla- matie heeft uitgevaardagd, waarin het sta- ken der vijandelijkheden wordt geeischt, en aangedrongen wordt op het houden van een conferentie tusschen de elkaar bestrij- deif.de partijen. Volgens telegrammen uit Japan is de Chineesche president Tsao Kun gevlucht en staat het paleis van den President onder bewaking. PEKING, 24 Oct. De rest van de troep van Feng heeft zich naar Peking begeven. Feng heeft nu 45.000 man in deze stad. Vol- maakte rust wordt gehandhaafd. Geen enkel schot is gelost tijdens de revolutie. De lijfwacht van den president, welke uit 3000 man bestaat, is ontwapend. Men is van meening, dat president Thao- kun nog in zijn paleis vertoeft. Het paleis is omsingeld. Gemeld wordt, dat eenige Moekden- leiders eenzelfde staatsgreep te Moekden uitvoeren, doch dit bericht is nog niet be- vestigd. TWEEDE KAMER. »S GRAVENHAGE, 24 Oct. Bij den aanvang der vergadering vroeg de heer Gerhard verlof tot het houden van een in- terpellatie over het standpunt van de regee- ring ten aanzien van de ambtenaarssala- rissen en tevens in verband met hare hou- ding ten opzichte van georganiseerd over- leg. Dinsdag zal op dit vezoek worden be- slist. Na aanneming van een aantal kleine ont- werpen werd het nieuwe tarief-ontwerp be- handeld. Minister Colijn waarschuwde, dat, indien alle amendementen tot nu toe ingediend, worden aangenomen, dot de opbrengst van het tarief'met 9 millioen zal verminderen. Het amendement-Boon, om verschillende kantoor-machines niet hooger te belasten, werd verworpen met 48 tegen 35 stemmen. De heer Schaper achtte het verachtelijk, dat minister Colijn uit anti-confessionneele middelen geld wil slaan en vreesde dat door het hoogere invoerrecht de binnen landsche fabricage zal toenemen, waarin vrouwen en kinderen zullen meewerken. Minister Colijn wees op het nulfc van de booge prijzen dezer middelen om de jeugd te weerhouden, die te koopen. Het amendement-Boom om autografen en dergdlijke tcestellen met 5 pCt. te belas ten, werd verworpen met 46 tegen 36 stemmen. Bij het amendemient-Gerritsen om voor- lloopig van het tarief voor banden alleen te d'een gelden voor banden voor kinderpop- penwagens en voor sportkarren, wees de minister er op, dat het niet-belasten van rijwiel- en autobanden een half millioen zal kosten. Het amendement werd daarop ingetrokken. Marktberichten ALKMAAR, 24 Oct. 1924. Op de heden gehouden graanmarkt werden aangevoerd 5120 H.L. Tarwe II17; Rogge 12f 14.50; Genst Chev. 12.75f 14.12K; Haver 1013.50; Paardewboonen 14— 15.50; Bruine boonen f 3042; Citroen- boonen 4052; Duivenboonen 14.50 15.50; Rood Mosterdzaad 58; Blauw Maanzaad 54; Kleine groene erwten 1424; Groote groene erwten f 14 26; Grauwe erwten 3058; Vale erwten 3251 per 100 Kilo. AMSTERDAM,-24 Opt. 1924. De aard- appelprijzen waren heden: Zeeuwsche blau- wen 5.25—/ 5.50; Zeeuwsche bonten 5.806; Zeeuwsche eigenheimers 4.80 tot 5; Zeeuwsche drieling poters 3.60 tot 4; Zeeuwsche bonte poters 2.753; Zeeuwsche eigenheimers 3.60—3.80. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: Pieter Rijstman en Agatha Annamina Bal der. Nicolaas Henricus Antonius Caarls en Geertruida Wagemaker. Petrus Gerardus Wilhelmus Doombos en Bregtje Stremme laar. Hendricus Hennink en Alida Egbergen. Friedrich Marpe en Elisabeth Kieft. Petrus Haarman en Sijtje Holland. Hermanns Kroo- ne en Maria Sjoukes. Geert Nijemanting en Barbara de Munk. GEBOREN: Lubertus Frank, z. van Johannes van Amoureus en Aafje de Jonge. Johannes Ja cobus, z. van Pieter Comelis Hulskamp en Maria Gerarda Reijalt. Aldert, z. van Hen- drik Habiecht en IJda Bakker. Dirk Lourens z. van Jan Koeman en Celina Maria Put. LICHT OP. Voor rijwielen en andere voertuigen om 5.14 uur licht op. ZONDAG 2 BUR Ledenkaarten October-December aan de Controle toonen. Stadsnieuws. GELDLEENING GEMEENTE ALKMAAR. Aan het prospectus, uitgegeven door de Nationale Bankvereeniging, door wier be- middeling bovenstaande Gemeente-leening wordt uitgegeven, ontleenen wij de volgende bijzonderheden: De leening is groot 700.000 en wordt uitgegeven in stukken van 1000 en 500 naar keuze, bedraagt 6 procent's jaans. De leening wordt afgelost in 40 jaarlljk- sche aflossingen a par i, volgens een plan, in het prospectus vermeld, met dien verstiande echter, dat, indien de Gemeente van haar recht tot vroegere gedeeltelijke of algeheele aflossing gebruik maakt voor het jaar 1930, zij van het bedrag da- versterkte aflossing 1 pet. vergoeding zal betalen. De coupons, mits niet tot een aflosbaar ge- sttelde scliuldbekentenis behoorende, zijn be- taalbaar ten kantore van den Gemeente- Ontvanger te Alkmaar en bij door Burge- meester en Wethouders aan te wijzen kanto- ren, waarvan ten minste een gevestigd te Amsterdam, een te Rotterdam, een te 's-Gra- venhage en een te Alkmaar. De af te lossen schuldbekentenissen worden elk jaar, te beginnen met het jaar 1925, in Mei door toting aangewezen; de uit- geliote schuldbekentenissen zijn eveneens weder betaalbaar ten kantore van den Gemeente- Ontvanger te Alkmaar en bij door Burge- meester en Wethouders aan te wijzen kanto- ren, waarvan tenminste weder een gevestigd fe Amsterdam, een te Rotterdam, een te 's-Gravenhage en een te Alkmaar, De aflossing geschiedt a pari. De opbrengst der leening dient o. a. tot het verstrekken van hypothecate voorschotten voor woningbouw, voorschotten aan Ge- meente-Bedrijven en Gemeente-Instellingen en voor een klein deel voor buitengewone uitga- ven voor den algemeenen dienst. Het heffingspercentage .van de plaatselijke directe Belastingen naar het inkomen beweegt zich in dalende lijn. Het belastingjaar 1921/22 tegenover het belastingjaar 1923/24 geeft het volgende beeld: Gemiddeld Vermenigvul- percentage. digingsfactor. 1921/22 5.816 1 1923/24 4.741 0.60 Zoowel het gemiddeld heffings-percentage als de vermenigvuldigingsfactor over 1923/24 geeft dus een aanmerkelijke verbetering te zien tegenover het belastingjaar 1921/22. Ook voor de opcenten op de grondbelas- ting als voor de persotieele belasting zal voor 1925 een vermindering worden voorgesteld. De gewone dienst van het jaar 1922 liet een batig saldo van227.284 en die van het jaar 1923 een batig saldo van /- 273.185. De schuld der Gemeente Alkmaar bedraagt op 1 Januari 1925, buiten deze nieuwe lee ning, 6.645.971, waarvan 3.303.971 an- nui'teitsleeningen voor diverse productieve doeleinden en 1.564.000 voor kapitaalsver- strekking aan Gemeente-bedrijven en Ge- meente-Instdlingen Van genoemde 3.303.971 annulieitsleeningen ontvangt de Gemeente de annui'teitcn, ten bedrage van 22.485, terug. In 1924 werd 223.800 aangewend voor aflossing van leeningen, terwijl de totaal rente van de ten laste der Gemeente uifstaande geldleeningen over 1925 170.032 bedraagt. De rente van de nieuwe 6 pet. leening i3 hierin niet begrepen. Tegenover deze rente ten laste der Ge meente uitstaande geldleeningen staat, dat de inkomsten uit bezittingen der Gemeente Alk maar (huur van huizen en landerijen, winst- uitkeeringen uit bedrijven enz.) over 1923 206.443 bedroegen tegenover 1922 216.311 m 1921 161.559. De getaxeerde waarde der in het Grondbe- drijf der Gemeente ingebrachte privaatrechtc- 1'ijke bezittingen per 1 Januari 1923 bedroeg 919.165. Het aantal inwoners der Gemeente Alk maar bedroeg op 1 Januari 1924 25819. De eerste coupon dezer 6 pet. leening, ver- vallende 1 Juni 1925, loop! over een tijdvak van zes maanden en veertien dagen. EEN ZILVEREN JUBILEUM. van 24 October 1924. Op gave van Noordhollandsch Landbonwcredlet. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te Yorige Koers. pl.m. 1.3 D pl.m. I.4S pl.m. 2,- pl.m. 2.15 pl.m. 2.30 pl.m.2,45 162J-J 1 1 1 1 1 1 1 neemt Gistermiddag werd in het Gulden Vlies ter gelegenheid van het 25d»rig bestaan dter firma Boulonods en Borjeson receptie gehouden, waarvoor buitengewoon groote belangsfcelling betoond is. Ingekomen waren 48 bloemstukken en meer dan 100 telegrammen. Tal van belangstellenden, uit het gebeefe land afkomstig, maakten gebruik van de gele genheid de firma te complimenteeren. Er werden vele waardeerende toespraken gehouden. Wij wijzen hier nog even op de STAATSLEENINGEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 1919 BANKJNSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij. Cert. v. f 1000 f* tt Resc. INDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. Furness«Stokvis Aand. Idem 7 Oblig. Jurgens Gew. Aand, A.- - tt B. W q 0 p Philips Gloeilampen Nieuwe INDUSTR. OND. PUITENL. Anaconda Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Bodjono Cult. Vorstenl. Dito actions Compania 8 I Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olie Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber NederL Rubber Intercontin Rubber 9 Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber SerLadjadi Silau Wai Sum Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Holl. Lloyd i Idem 7 afgest. Paketvaart. Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan 3CHEEP V A ART BUITENL. Marine comm. I Marine pref. TABAKKEN. O 3 Deb i Senembah i Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails a Union Pacific 100% 949/16 170'/is 1317/8 127 5/, 128% 109 3%6 26% 71 71% 65% 66s/* 3641'* 3491/, 757/18 109% 441 380 Vs 184 V, 168 166 V, 18 130% 315 155% 330'/, 162% 63/io 83 119% 90% 198 108 V* 1283/, 85 67 127% 1533/, 5% 35% 1371/, 82 25 109 9V,« 383/, 3687/B 343i/, 327 276 1427/8 1793A 132% 127% 128 72 109% 439% 380 165 18 131 157 325^-6 160% 107 128 127 153 137 82 24% 93/, 369 346 328 683/4 1421/, 1003/8 179H 132% 127% 179 132 V, 127% 127% 179 132% 179-3/, 132% 1267/8 121 - 72-f 365 73% 73% 71% 66 V, 65% 73% 71% 663/, 61% 73s/r 109% 439 380 440 4391/3 439 440 165J-6 165 18 1301/, i 310 1563-7 326-i 157 329% I 157 327-i 156|7-f 327 160 1601/, 82 117% 89% 195% 127 831-4 651-6 127 83% 651/, 1267/, 5% 137 82 25 109 53/, 137 823/, 24J-5 83 24% 83 243/, 9% - 369 346 328 270 348 350 PROLONGATIE vorige koers 4f pCt., heden 4f pCt WISSLLKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlija p. biljoen Parijs 1 B russet Bazel Weenen p. Kr. 10000 Kopenhagen Stockholm Chris tinia Vorige koers 11.44% 0.60% 13.311/, 12 25 48.90 0.357^ 43.90 67.90 36.40 NIET-OFFIC1EEL. New.York I 2.54i/8 Italie it a »I 11.07% Koers op heden om 2.45 11.44% 0.60% 13.28 12.22% 48.90 0.357/j 43.85 67.75 36.35 2.54i-| 11,05—10

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 2