Net Meisje Bienslbode, WERKSTER Kindermeisje Winkeljufreuw Flink Persoon Bekvaam Kok T.B.C.-vrije STIER. Vie belpt net Bienstmeisje netten Loopjongen actieve Agenten. nette Oommensaal. AdvortonHea. NET MEISJE. Net Dagmeisje, OLDENKOTT's TABAK NOG STEEDS DE BESTE VRAAGT OLDO (licht en geurig) uw gemeente nog langer bestendigd zal moe- ten blijven. In bet algemeen zijn in de laatste jaren in ons land de won-ingtoestanden aanmerkelijk verbeterd. De opleving in de particuliere bouwn-ijverheid bleef voortdurem, zoodat de aronin-gnood welhaast tot het verl-eden zal gaan behooren. De buitengewone omstandig- iheden met bet oog waarop de Huurvvetten in het leven werden geroepen, zij-m allengs aan het verdwijnen. Dit is bij de jongste wijziging der Huurwetten voorzien en daarom is de !weg geopend om tot g-eleiddijke opheffing der huurcommis-sies te geraken. Het moet toch wenschelijk worden geacht, dat bet vrije yerkeer op de woningmarkt langzamerhand svordt hersteld. In de laatste jaren- zijn de werkzaamhed-en ya-n de huurcommissie in uw gemeente aan het verminderen. In verband met het boven- staande kan, naar bet mij aanvankelijk voor- ikomt, worden overgegaan tot opheffing der huurcommissie in uw gemeente. Oaarne zal ik vodr 15 November a.s. van uw college vernemen of het overwegende be- izwaren beeft tegen opheffing der huurcom missie en zoo ja, welke. GOEDE VANGST. Donderdag j.l. werden de 22-jarige E. W. en de 23-jarige J. M. door de rechtbank te jLeeuwarden buiten vervolging gesteld ter zake der diefstal miet braak ten kantore van de brandstoffenhandelaars Van der Noord en -Kuperus aldaar. Vrijdagmiddag' werd op aandringen van de politie opnieuw een huis- zoeking gedaan ten huize van W. Daarbij ikwam nog zooveel aan het licht, dat de offi- cier van justitie opnieuw overging tot de arrestatie van- W. Inmiddels was M. reeds Overgebracht naar Zuid-Laren in verband met een diefstal van een rijwiel te Vries. SCHIP VERGAAN? Van Blazerschuit GO 15 is sind-s de uit- yaart niets vernomen. Naar alle waarschijn- lijkheid is zij op de Noordzee v-ergaan. De bem-an-ning bestond uit 3 personen, Cornelis -Lokker, oud 42 jaar, die een vrouw met 9 ikinderen achterlaat, zijn zoom Kommer Lok ker, 19 jaar en zijn broeder Maarten Lokker, oud 33 jaar, die een vrouw met 2 kinderen achterlaat. EEN ERNSTJG GEWONDE TE SITTARD. In het' hospitaal te Sittard werd Zondag- morgen in bewusteloozen toestand binnenge- bracht de 17-jarige Dorman, uit Munster- Geleen. Tusschen Amstelrade en Oirbeek was deze op den weg gevon-den, liggende in een plas bloed met een gapende wo-nde aan het achterhooid ,terwijl zijn rijwiel geheel yernield op eenigen afstand lag. Naar gebleken is, is D. op- een rechi stuk weg overreden door een luxe-auto, welke na het ongeval aanvankelijk stopte, doch t-oen er menschen aankwamen, in suelle vaart in de richting van Amstelrade verdween. De toe- stand van D. is zeer ernstig. De marechaussee doet onderzoek naar den eigenaar van den auto, waarvan de voorruit door de aanrijding gebroken m-oet zijn. DE RECLASSEERENDE JUFFOUW. Men herinnert zich het geval van de reclas- seerende juffrouw, die, al reclasseerende, op het voorwerp van haar bemoeiingen zoo ver- liefd werd, dat zij zich door hem in den trein liet trekken en aan haar man en kinderen schreef, dat ze bij hem bleef. Het verhaa' heeft thans een vervolg gekregen. Er Was bij deze juffrouw een neef in huis, die voo-r een verzekering werkt-e. Hij kreeg daardoor nog al een-s verzekerden bij hem thuis, die hun premie kwamen betalen. Als de neef met thuis was, was de juffrouw zoo. vriendelij-k die premie te innem Zij schijnt echter nog wel eens vergeten te zijn die cen- ten af te dragen. De neef, wi-en- dit niet aan- stond, heeft een aanklacht ingediend wegens verduistering. Zij is door de politie aangehou- den, naar Arnhem overgebracht en ter be- schikking van den officier van justitie gesteld. Bij een verhoor heeft beklaagde ontkend. Volgens haar verklaring was de neef herhaal- "delijk kosigeld achter, zoodat haar dit geld toekwam. (Het Volk). AANRIJDINGEN OP DEN MUIDER- i STRAATWEG. Zondagmiddag omstreeks half vijf hadden op den Muiderstraatweg twee ernstige aanrij- idingen plaats. Het eerste ongeval betrof een aanrijding op de Vinkebrug, waarbij twee kinderen van den heer K. te D-iemen in de Muidervaa-rt werden gered-en. De motor bleef aan de brugleuning hangen Alle personen werden door de omstanders gered. He-t pu- fcliek nam tegen den motorrijdcr een dreigen- id-e houding aan, zoodat hij het hazenpad koos. De duo-rij-der werd naar de politie 'overgebracht. De beide heeren waren onder den invloed van sterken drank. Het tweede ongeval had bij de Merwede- kanaalbrug plaats, en daarbij werd een 12- ijarig jongetje van den brugwachter E., die plotseling den weg overstalc, door een luxe- auto overreden. De bestuurder reed aanvan kelijk door, doch een motorrijder wist hem dit te beletten door zijn motor voor den auto te" werpen. Het jongetje werd naar dr. Der Kin deren overgebracht, die een schedelbreuk en lichamelijk letsel constateerde. Met een auto is het knaapje naar't Burgerziekenhuis te Am sterdam vervoerd. T ZAL JE GEBEUREN! Vrouw Laschke zat rustig aardappels te schillen bij t:en haard in haar huisje, gelegen tegen den Kamperzeedijk bij Grafhorst, toen zij opeens een zwarem bans boven zich hoorde en tegelijk door het dak vier spartclende pooten zag steken, die terecht kwamen op de linnen kast, welke onderst-boven ging. Wat was er gebeurd? Een stier, die over den dijk HWld geieid, sch,rikte voor een- a-uto,.rukte zich los en sprong van den (fljk al en dwars door een doornen heg boven op het diak van de dagl-oonershut met bovengemeld gevolg. Be- grij-pelijk kestte het heel wat mceite het dier uit zijn ben-ard-e positie te bevrij-den. HET COLL. CONTRACT IN DE BOUWVAKKEN. Naar de Crt. verneemt, heeft goster te Am- sterdtam een -huishoudelijk congres p-l'aats ge- had van de Ned. Federatie van B-ouwvakar- beiders ter bespreking van de kwestie van het collectief contract. Dit laatste loopt n.l. be gin 1925 af en de vaststelting van een n-ieuw moet voor het einde van dit jaar plaats heb- ben. De verwachting is n.l. dat alle betrok- ken pa-rtijen de huidige coil 1arbe-idsovereen- komst o-p den daarvoor vastgesteld'en datum, n.l. 1 November a.s. zullen opzeggen. E>e Federatie besloot vandaag ^net alge- meen-e stem'men het loopende contract op te zeggen en ten a-anzien van het ni-euwe ter ver- vangin-g van den hu-idigen 8%-urendag weder den eisch van een 8-urendwg te stell-en. BRAND TE ROTTERDAM. Omtrent een brand aan den Zuidhoek te Rotterdam me-ldt de Crt. het volgende: Die eerste etage van dit p-and wo-rdt be- wcond door de lam. De Breejer, vader, m-ce- der en zes kindei-en. Zaterdagavond ging 3e moeder met een der kinderen de stad in en de vader begaf zich naar een cafe, terwijil 5 kinderen achterMeven. Ee-n der j-ongens proibeerde tc-en in de ach ter de tusschenkamer gelegen keuken het for- nu-is aan te mak-en door petroleum op die kolen te gieten en d-eze aan te steken. De benedenbuurman hoorde tegen 11 uur in den avond plotseling een harden- slag en lu-id gegil. Even d'aaraa zag hij het oudste knaapje naar buiten Snellen met bramdende kleeren. Hij wi'kkeilde hem vlug in een ja®, waardcor hij er id slaagde de vlammen te dooven. Dit knaapje kreeg slechts onbeteekende brand- wenden. De buurman begaf zich daarop naar den zclder, waar hij een slap-end 9-jarig jon getje vo-nd en dat hij na-ar buiten brach-t. Intussctieu was de brandweer gealarmeerd en slaagden de brandweerlieden er in, nog 2 kinderen in wil'igheid te brengen. De elfjarige P. de Breejer had echter brandwonden aan de been-en bekemen en moest n-aar het ziek-enhuis Cool-singel worden gebracht, alwaar het kn-a-apje- werd1 opgenio- men. In een bedstede vond men een 21/2-jarig meisje, dat door den rook was gestikt. Dr. Jansen constateerde den do-od. De brandweer, onder Hiding van den hoofd- man Keeman, slaagde er in, met vier stralen den brand tot de eerste etiage te beperken. De tusschenkamer en die keuken zijn na-genoeg uitgebrand. GESCHILLEN IN HET BOUW- BEDRIJF. De meeste ges-chillen tusschen bouwheer (directie) en. aannemers ontstaan, zegt de N. R. Ct., bij het scbeiden van de markt, bij de eerst-e eindoplevering of aani het einde van den onderhoudstermijn. Vooral het onder- houd, n.l. wat d-aarvan al of niet tot de ver plichringen van den aannemer behoort, vormt een bro-n voor veel conflicten, in het bijzondev indien de principaal verschil-lende f-outen en gebroken ontdekt, of andere dingen, die bij elk bouwwerk voorkomen en die hij voor ge- breken aanziet. De meeste bestekken bevatten de bepalin-g dahzu'lke geschillen zullen wor den beslecht door den Raad van Arbitrage voor de Bouwbedrijvem in Nederland. De le- den van d-ezen raad worden benoemd door de Vereeniging van Delftsche ingenieurs, de Maatschappij tcf Bevordering der Bo-uw- kunst, Bond van Nederlandsche architecten en den Nederlandschen Aannemersbond. Wanneer de bemiddeling van dien rabd wordt ingeroepen in een geschil, worden" uit zijn midden eenige arbiters aangewezen die de zaak o-nderzoeken en daarover uitspraak doen. De uitspraak is bindend voor alle par- tijen. Voor den architect zoowel als. voor den aannemer bieden de uitspraken van den Raad van Arbitrage een interessante leerzame stof, en zij. geven vaak een verrassend beeld van mi-sstanden) die in het bouwvak bestaan en- van eigenaardige o-pvattingen van bouwhee ren of aanibesiedende lichamen. Het bla-d geeft daarvan ty-peerende staaltjes. Zooals bekend, is Alkmaar nog een der plaats-en waar men- de billijkheid niet inziet alle geschillen door den Raad van Arbitrage te d-o-en geschieden. GESTGLEN AMERIKAANSCHE AUTO'S NAAR NEDERLAND. Volgens mededeelingen van- detectives te New-York is men er in geslaagd een com plot •van internationale autodieven te ontdekken. Er zijn drie gewapende individuen gearres- teerd1, die de hoofdaanleggers blekem t-e zijn van een serie automobieldiefstallen. Vijf wa- gens bleken te zijn gestolen en verscheept naar Nederland, alwaar zij door een ha-nd- langer waren verkocht. De „Tel" vernam omtrent^ bio-venstaan-de te Amsterdam nader, dat, het den importeur van de Buick-automobielen, den heer Bakels, bekend was, d'at er in de boefdstad twee wa- gens waren, die niet door zijn bemiddeling waren gei'mporteerd Na correspendeniie met Amerika-, bleek, dat deze wagons gestolen waren. De Amsterd'amsche politie stel-de een onderzoek in en gaf de zaak verder door naar Lei-den, waarh-een het onderzoek wees. Arres tables werden te Amsterdam niet gedaan. KORTE BERICHTEN. Zaterdagavond had in de raad-szaal te Gorinchem de gewon-e najaarsvergadtering plaats van de V-ereeniging voor Geschiedenis der Genee's-, Natuur- en Wiskunde. Te-Vlierden (N.-Br.) is gearresteerd P. V., die verdacht wordt een gew-eerschot te hebben gelost o-p den jachtopziener W-elten te Vlierden. Er worden planner omtworpen voor den bouw van een nieuw stadhuis te Utrecht. Te Dedemsvaart is een ambtenaar ter secretarie wegens het plegen- van fraude ge arresteerd. ProYiuciaal Menws UIT OOSTHUIZEN. Woensdag 22 dezer kwam de Raad onzer Gemeente des avonds ten 7 ure in Open- bare Vergadering bijeen. Afwezig .met kennis- geving de heei- Ott. Voorzitter C. D. Kaaskooper, Burgemees- ter. Secretaris ;J. Steert ;Jr- De Voorzitter opende ae vergadering met een woord van welkom en deelt mede, dat van den heer Ott eens chrijven was ingekomen, waarin hij zegt door omstandigheden verhin- derd te zijn de Vergadering van dezen avond bij te wonen. Na lezing der Notulen der voorlaatste ver gadering, welke onveranderd werden goed- gekeurd en geteekend, vroeg de heer Vet het woord naar aanleiding van de in die Verga dering gemaakte opmerking van den heer Plas aangaande de verplaatsing van een kippen-hok. De heer Vet zeide deze zaak nader te hebben onderzocht, waarbij hem gebleken was, dat wat de heer Plas had gezegd, niet juist was en dat den Burgemeester geen blaam trof. De Voorzitter zeide dat het hem genoegen deed dat de heer Vet dit had geconstateerd. De heer Plas wilde deze zaak echter nader doen onderzeeken. De betreffende persoon heeft deze zaak aan hem verteld zooals hij dat in den Raad had gebracht en hij wilde dair niet staan voor leugenaai. De Voorzitter zeide dat de beleediging hem was aangedaan en dat hij dus zelf moet we- ten of hij deze zaak verder wenschte te be- handelen of niet. Hij zou zulks niet doen, want hij had er genoeg van. Ingekomen stukken: Schrijven van den heer Z. van Mossel al- hier, waarin hij, door/lrukke bezigheden, be- dankt voor zijne benoeming als Lid der Schat- tings-Commissie voor de Inkomstenbelasting. Schrijven van I. Joosten, waarbij hij zijne benoeming als machinist bij de motorbrand- spuit aa-nneemt. Schrijven van den heft- W. Groot, waarin hij zij-ne benoeming tot doodgraver en schoon- houder der Begraafplaatsen aanneemt. Schrijven van den heer Eyssen, hetwelk de Voorzitter voorstelde bij de rondvraag te be- handelen. Door het bedanken van den heer Z. van Mossel, voor zijne benoeming tot Lid der Schattingscommissie voor de Inkomstenbelas ting irftet in deze functie heden worden voor zien en hebben B. en W. de volgende voor- dracht opgemaakt: 1. J. Geuzebroek, 2. W. Kuyn. Tweemaal werd gestemd en beide keeren werden op beide Heeren 3 stemmen uitge- bracht, waarna werd geloot met het gevolg dat de heer W. Kuyn als Lid der Schattings commissie Werd benoemd. Aan de orde was dan de vaststelling der Bsgrooting der Armvoogden, dienst 1925. De rekeningen hebben bij de Raadsleden 'gecirculeerd. De voorzitter vroeg of de heeren nog opmerkkingen hadden te maken. De heer Eyssen wilde het nog even hebben over de verlaging der landhuren. De vorige maal is er gezegd,- dat die te hoog waren, maar- zou het dan niet beter zijn de vorige huren te handhaven en dan een tegemoetko- ming aan die huurders te geven. Als de tijden veranderen, gaat verhoogen niet te best, dat weten we- De voorzitter: Daar hebben wij ook wel aan gedacht, maar er zijn te veel bezwaren aan verbonden. De 'heeren van Leijen en Plas vonHen de nu vas-tgestelde prijzen hoog genoeg. De« laatste paar jaren is het den boeren piet meegeloo- pen. De melk is nu wel duur, maar er wordt bijna niet gemolken, zcodat de prijs momenteel niet van zoo heel veel invloed is. Hierna werden de rekeningen vastgesteld. 4. De begrooting van het electriciteitsbe- drijf was dan aan de orde, die eveneens werd vastgesteld. Vervolgens was aan de orde de vaststelling der Gemeente begrooting dienst 1925. De heer Plas kan zich evenals de vorige maal niet vereenigen met het bedrag dat uit- getrokken wordt voor Hooger Onderwijs. De voorzitter. Dat weten we wel, maar daar is toch niets aan te doen, want het geldt hier een wettelijke maatregel. Wij kunnen desnood-s het bedrag onder protest op de be grooting brengen. De heer Eyssen. Neen. De voorzitter. De heer Eyssen zegt zoo bot- weg neen, maar ik vraag U nogmaals, waar het toch niets geeft, laten we de administratie toch niet bemoeilijken. De heer Eyssen. Zoo voortgaande kunnen we langzamerhand met alle® "wel genoegen nomen. Ik ben heel sterk tegen die posten en zal er dan ook beslist niet voor stemmen. We moeten ons niet bij alles neerleggen maar er tegen op komen, dan wordt de stemming daar allicht ook we! anders. De heer Plas is er zelf ook tegen, maar wil de administratie -niet bemoeilijken- en zal dus. onder protest, voor de post stemmen. Vaststelling dezer posten geschiedde met 4 tegen 2 stemmen. Tegen de heeren Eyssen en Hellenberg. De heer Eyssen wenschte het salaris van den Burgemeester te verlagen tot 1500. per jaar. Voorstel B. en W. werd aangenomen me} 42 stemmen, als voren. Verder vroeg spreker of de Contribute voor de Vereeniging van Nederlandsche' Gemeen- ten nog noodig is. Hebben we daar iets voor. De voomtter antwoordde dat we daar niet buiten- kunnen. Wij krijgen daarvoor verschi! leride rapporten en gegevens. De heer Eyss'en vond het salaris der Wet- houders cok te hoog en wilde dat op de helft 50.per Wethouder stellen. Voorstel B. en W. om dit op 100.per Wethouder te behouden werd aangenomen met 4 tegen 2 stemmen. tAIs voren. zen heer de noodige besprekingen in zake Met de salarissen Motor Brandspuit Ma- chinisten ging het evenzoo. Subsidie Politie-school en gratificatie rijks- veldwachter werden eveneens besproken, doch blijven ook deze posten op de door B. en W. vastgestelde bedragen gehandhaafd. De heer Eyssen vroeg voort of het de bedoe- ling was Dr. de Mevere als schoolarts te be- ncemen, waarop bevestigend geantwoord werd. Aan B. en W. werd overgelaten met de bet toezicht op de scboolkinderen te voeren en- naar bevind van zaken te handelen. Pest weeklponen bleef gehandhaafd op f 500.Is er aan het einde van het jaar een verschil dan kan dat uit ar.dere posten bij of af. Bij de post subsidie Openbare middelen van Vervoer werd er op gewezen, dat Sporre zich niet aan zijne beloften hield. Al een paar maal is het 's Maandags voorgekomen dat hij de menschen in den steek liet wat zeer on- aangenaam is. De Voorzitter zeide, dat B. en W. het nog eenTgen tijid zouden aanzien. Die subsidie loopt per 3 maanden en kan elk oogeoblik worden opgezegd. De heer Eyssen kon niet meegaan- met de heffing van 90 opcenten op de R. I. B. De voorzitter vond, dat wat vreemd omdat vroeger de heer Eyssen ook een voorstander was van heffing van opcenten op den Hoofd- som der R. I. B. De heer Eyssen. Doch" toen waren de om standigheden heel anders. Er is in deze ge meente een persoon met een groot inkomen die veel te veel moet betalen in verhouding tot wat de andere aangeslagenen gezamelijk moeten betalen. Dat is toch geen verhouding. Bij een inkomen van 100.000.zou die persoon alleen 10.000 moeten betalen, vindi U dat zelf nu ook niet veel te hoog. Wij moe ten een eigen heffing hebben dan kunnen wij dat veel billijker maken. Op deze wijze van heffen bereiken we in ieder geval dat men schen met groote inkomens beslist niet naar hier komen, om van andere gevallen maar niet eens te spreken. Wethouder Dekker zeide dat het een demo- cratische gedachte is. Spreker zeide ook dat de belasting gehaald moest worden daar waar het is- Het moet een belasting zijn naar draagkracht. De heer Eyssen. Die redeneering kennen we. Ik ben hier niet naar het Raadhuis geko- men met de illusie dat ik gelijk zou krijgen, maar ik heb de billijkheid naar voren willen brengen. Het voorstel B. en W. werd na eenige dis- cussie aangenomen met 4 tegen 2 stemmen, die der Heeren Eyssen en Hellenberg. B. en W. stelden nu voor als volgt: Opcenten op den Hoofdsom der Grondbe- lasting (40 op gebouwde en 10 op onge- bouwde) zullen vervallen. Die op de Personeele Betes ng zullen van 50 worden teruggebracht op en die op de Vermogensbelasting van 100 op 50. De heffing van een progressieve Inkom- sten-belasting vervalt en zullen 90 opcenten op dn Hoofdsom der R. I. B. worden geheven Voortgezet Lager Onderwijs. B. en W. heb ben geconfereerd met de 3 Hoofden der scho- len en komen nu met het volgende voorstel, In iedere school wordt onder leiding der resp. hcofden een cursus gehouden. Wedde der hoofden 125.per seizoen. Voor een lager bedrag waren de hoofden niet te vinden. De lessen zullen 3 avonden per week, gedurende 2 uur per avond gegeven worden-. In totaal 90 uren. Na eenige discussie werd het voorstel van B- en W. aangenomen met 5 tegen 1 stem, die van den heer Eyssen, tegen. Laatstgenoemde wenschte een cursus in den kom der Gemeen te. Hierna sluiting der openbare vergadering BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Simon Johannes, z. van- Johannes van Veen en Guurtje K-orver. Gerritje Alida, d. van Hendrik Eendebak en Gerritje Baas. Neel- tje, d. van Ocmelis Staarisen en Aaltje Bak. Teunis, z. van The-unis van- dlen Beldt en Trijntje Pieters. OVERLEDEN: Martinus de Boer, 48 jaar, Jan de Wilde, 30 jaar. Marktberiehten ALKMAAR, 27 Oct. 1924. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd; 20 koeien en ossen 27045-0, 11 vette kalve- ren 80130, per ned. -pond 1.40— 1.70, 20 nuchtere kalveren 14—/ 36, 51 vete schapen 506-0, 786 varkens: zwa- re varkens 0.84—/ 0.92, Zouters 0.72— 0.76, Londensche varkens 0.64—/ 0.70 per Ned. pond. NOORDSCHARWOUDE, 25 Oct. 300 K.G. Aardappelen: Blauwe 3.60, 1000 K.G. D. Witte 3.3-0—/ 5, 3200 K.G. Uien: Grove uien 66.40, Uieni 6.30—r 6.70, Drielingen- 6.6-0, Gele Nep 8.3-0 8.50, 11500 K.G. Peen 1.7-0—/ 2.20, 2600 K.G .Kroten 3.40, 984-00 K.G. Roo- de kool 3—/ 6, 87500 K.G. Witte kool 1.40—/ 1.8-0, 9500 K.G. Gde kool 2.30 tot 4.80, alles per 100 K.G., 5400 stuks Bloemkool 1024.9-0, 2de soort 5— 6.20 per 100' stuks. BOVENKARSPEL „de Tuinbouw", 25 Oct. 1Q24. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 20 tot 39, Bloemkool II 14 tot 24, Bloemkool III 5 tot 10.50, Roode kool 3.20 tot 5.50, Witte Kool 1.40 tot 2.10, Gele Kool 3 tot 5.10, Uien 2.95 tot 3.20, Drielingen 3.30 tot 3.50, Nep 3.50, Dunne Slaboonen 4 tot 5.60, Dikk-e Slabdo-nen 4.75, Bieten /- 12 tot 20, Kleine 7.50 tot 9. WARMENHUIZEN, 25 Oct. 1924. Roo de Kool, le soort 3.20 tot 5.60, Witte Kool, le soort 1.40 tot 1.60, Witte Kool per wagon- 152, Uien- 6.40, Bloemkool 8.10. Aanvoer: 18675 Kg. Roode Kool; 1079-00 Kg. Witte Kool, 625 Kg. Uien; 558 Kg. Bloemkool. BROEK OP LANGENDIJK, 25 Oct. Bloemkool le soort 8.5-0 tot 19.9-0 per 100 st., Bloemkool 2-e soort 2 tot 7 per 100 st., Wortelen 1.50 to-t 2 per 100 Kg., Roode Kool 2e soort 2.70 tot 5.50, Gele Kool le soort 2.60 tot 4.60, Witte Kool le soort 1.6-0 tot 2.10, Uien- 6.9-0 tot 7.50, Drielingen- 7.60, Nep 7.9-0, Bie ten 2.30 tot 3.30, Ra-pen 1.60, alles per 100 Kg. Hoeveelheden: 12600 stuks Bloemkool; 13150 Kg. Wortelen-; 69000 Kg. Rood-e Kool; 27-00-0 Kg. Gele Kool; 72500 Kg. Wit te Kool; 7700 Kg. Uien; 360G- Kg. Bieten-; 1000 Kg. Rrapen. ZAANDAM, 24 Oct. #924. Veiling „De Zaanstreek". And-ijvie 40 tot 78 ct. per kist, Selderie 715H ct. -per bos, Pieterselie 10 tot 19 ct. per bos, Knols. 15 tot 1614 <;t. per bos, P-een 10 tot 22 ct. per bos, Spinazie 1.25 tot 1.3-0 per kleine kist, Sla 20 tot 70 ct. per kleine last, gr. kool- 3 10 ct. p. stu, Present van England 9 tot 9 M ct. per p., Bellefl-eur 6 tot 6)4 ct. per pond, Zoete Ap- -pelen 6 tot 6)4 ct. tot pond, Raapstelen 1)4 ct. per bos, Bieten 1.50 tot 1.85 per 100, Boerekool 70 tot 96 ct. per kist, Prei 17 tot 20 ct. per bos, S-pruiten 6)4 tot 15 ct. p. p., Roode kool 10 tot 11 ct. per stuk, Uien 3)4 ct. p. p., Stoofperen 3 tot 1.0)4; ct. p. p. Lof 15 tot 21 ct. per pondi 1 Heden overleed in de voile rerzekerdheid des goloofs, na een lang, smartelijk doch geduldig lijden, onze innig geliefden Man en Vader, de Heer MARTINUS BE B6SR, in den euderdom van ruim 48 jaar. Uit aller naam, Wed. E. DE BOER Geb. van Twisk. TRIJNTJE DE BOER. Heiloo, 25 October 1924. Kooijmeerlaan C 83. Eenige en algemeene ken- nisgeving. De teraardebestelling zal plaats hebben op de Alge meene Begraafplaats te Alk maar, a.s. Dinsdag 28 Octo ber, n.m. 3 uur vanaf het sterfhuis. De Heer en Mevrouw Mr. H. D. A. VAN REENEN— geven kennis van de geboorte van een levenloos Zoontje. Bergen (N.-H.), 25 October 1984. (le Kinderbewaarplaats te Alkmaar aan een RUIME PLANKENKAST, afmetingen ongeveor 2 M. hoog, 1.30 M. breed en 40 c.M. diep. (16 jaar) zag zich gaarne geplaatst in winkel of als kindermeisje, In- tern.^ Br. left. S 936. bur, v.d. blad. 1 NOVEMBER GEVRAAGD. Hotel PROOT. Movr. VAN HILTEN, Oudegracht 103, vraagt Aanmelden 's avonds na 8 uur, Gevraagd een goed kunnende melken, in klein gezin, bij Jb. ZWAAG Jnz., Kogen- dijk, Bergen. gevraagd, niet beneden 16 jaar. Zon-dags vrij. P. DE VRIES, Metiusstr. 13. Gevraagd een met November, bij P. BINNENWIJZEND, Zuid- Schermer. Mevrouw v. d. FEEN DE LILLE vraagt voor direct een (extern) boven de 18 jaar, goed kunnende naaien. Zich aan te ipelden 's avonds na 8 uur Nassau- laan 3. EEN NETTE GEVRAAGD. ALBERT HEIJfT Fnidsen, Alkmaar. Fa. H. C. HEEGER vraagt niet onder de 14 jaar. LOONENDE BIJVERDIENSTE. Credietinstelling (voor Voorschot. ten tot f 300.—) zoekt in alle plaatsen van het land Br. No. 620 MAX R. NUNES, Amsterdam. gevraagd, liefst bekend met kolen. vak. Brieven onder 0 933, bureau van dit blad. eigen zaak (zomerbedrijf) stelt zich dispottibel voor het- klaar maken van extra Diners bij eerste families aan huis. Menu's ter inzage. Brieven onder lett. M 931 bur. van dit blad. Bij nette wedjjwe is plaatsing voor een Adres: Tuinstraat 45. jBeschikbaar een beste Dekgeld f 2.50. S. BRpUWSitfA, N. Seheraaer. :U> JuRRIAANS IBM

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 3