8, W. G. Lisnesch groot f 700.000.-. Laiige Moraaz. ft Sfulken van f 100©.- OH f 5©®.-. Koers van nitgifte 99'/s pOt. US Rheamatiek, Influenza, Gevaite Koode, Klespijn Hf i 8i t e i* m a n t e Is Japonnen Blouses Cosfumei-okken! Damesiioeden Ondergcteekenden belasten zich tot 3 Novem ber a.s., ZONDEK KOSTEN op bovengcnoemde leening. met inschrijvingen HINDERWET BURGEMEESTER en WETHOUDERS yan ALKMAAR brengen ter algemeene ken- nis dat zij bij hun besluit van heden vergun- ning hebben verleend aan N. Landman tot het oprichten van een kalkblusscherij in het 2§rceel Oudegracht, Wijk A, Nr. 291. Alkmaar, 1 Nov. 1924. Burgemeester en Wethouders voomoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretar'is. artikel eischt de aflevering van alle lucht- vaartmateriaal, dat voor oorlcgsdoeleinden geschikt is, en eveneens van de loods te Frie- drichshafen. Nu heeft de gezanten-conferen- tie reeds in een nota van den 14em April 1922 erkend, dat Duitschland alle verplich- ting-en, die uit dit artikel voortvloeiden, heeit vervuld. In een voorafgaande nota, gedateerd 6 Januari 1922, had dezelfde gezantenconfe- rentie uitstel verleend voor de stooping van de 'loods te Friedrichshafen, om Duitschland in de getegenheid te stellen, alsnog voor Ameri- ka een Zeppelin te bouwen. De nota van den Hen April bepaalde, dat de kwestie der loods te Friedrichshafem later gebracht zou worden voor het intergeallieerde luchtvaart-comite en dat dit comite het recht zou hebben, deze kwestie zoodanig te regelen, dat inricbtingen, die voor het intemationale vredelievende luchtverkeer van waarde zijn, behouden blij ven. Is de loods te Friedrichshaven van be- lang voor het vredelievende luchtverkeer? De Duitsche regeering meent van wel. Verschei- dene landen willen groote luchtvaartschepen bouwen voor het verkeer tusschen de verschil- lende werelddeelen. Er bestaat een plan tot het scheppen van luchtvaarflinie tusschen Noord-Amerika en Europa, verder tusschen Zuid-Amerika en Spanje en tusschen Enge- land, Indie en Australie. Na den goed ge- slaagden tocht van de Z. R. Ill neemt men aan, dat deze plannen weldra verwerkelijkt zullen worden. De Duitsche regeering meent, ■dat er geen grond bestaat, om Duitschland uit dit luchtvaartverkeer uit te schakelen. In- dien men op het oogemblik op grond van oude bepalingen de loods te Friedrichshafen zou afbrek-en, dan zal men binnen enkele jaren gedwongen zijn, weer eenzelfde inrichting te bouwen, teneinde luchtschepen de gelegenheid te geven, ook in Duitschland te landen en eventueel te dokken. Met het oog op de ont- wikeling van het vredelievende luchtvaartver keer zal de Duitsche regeering daarom op het behoud van de lopds te Friedrichshafen aandringen. i EEN INCIDENT AAN DE UNIVERSITEIT TE LEUVEN. Twee studenten aan de Universiteit te Leuven, leiders van Vlaamsch-gezinde ver- eenigingen, zijn door het Universiteitsbe- stuur geschorst, daar zij geweigerd hebben een door het oud-Kamerlid voor de Vlaam- sche frontpartij Borginon gehouden Vlaamsch-nationale redevoering in het open- baar tegen te spreken. De veronEvaardiging onder de Vlaamsche studenten is groot. DE GO M MU NI ST ISCH'E AG IT AT IE IN BULGARIJE. De Bulgaarsche aiTtoriteiten hebben op- nieuw te Sofia een geheime drukkerij ontdekt, waarin communistische propaganda-geschrif- ten werden gedrukt. De po 1 itie heeft het ge- heele personeel van de drukkerij gearresteerd en veel materiaal in beslag genomen. NA DE ENGELSCHE VERKIEZINGEN. Ofschoon het vrijwel zeker is, dat Baldwin als kabinetsformateur zal optreden, en terwijl hij een meerderheid heeft, waarop hij jaren- lang kan teren, is zijn taak niet benijdens- waardig. Hij zelf heeft destijds veel critiek te hooren gehad en bovendien werd hij steeds beschouwd als een der vooruitstrevende leden der Tory-partij. Thans is door den uitslag der verkiezing, die veel eerder anti-socialis- tisch dan conservatief is, het zwaartepunt in de partij: vrijwel .verlegd naar de Die Hards, en zullen deze ongetwijfeld bij de samenstel- ling van het kabinet en het overig ministerie zich duchtig laten gelden. Blijkens telegrammen, pit verschillende deelen van het Britsche Rijk is men aldaar hoogelijk voldaan over den uitslag der verkie zingen, vooral omdat Labour zich kantte te gen de uitvoering van de resoluties door de laatste Rijksconferentie aangenomen ten gun- ste van uitgebreide Rijksvoorkeurrechten. Ca nada, Australie en Zuid-Afrika verwachten, dat de conservatieve regeering dat besluit der Labour-regeering zal intrekken en zoo spoe- idig mogelijk gevolg aan de genoemde resolu ties zal geven. Het blijkt, dat ongeveer drie mitlioen kie- zers niet gestemd hebben. Thans zijn 603 van de 615 uitslagen be- Icend. Gekozen zijn: 408 conservatieven, 152 'Labour, 39 liberalen en 4 onafhankelijken. De zoons van verscheidene vooraanstaande L'agerhuisleden blijken het onderspit te heb ben gedolven, terwijl hun vaders gekozen zijn. Sir Alfred Mond is gekozen, doch zijn zoon werd verslagen en een gelijk lot heeft den zoon van Lloyd George getroffen. Ook 'des premiers zoon verging het niet beter VERGIFTIGDE GASSEN. 1 De laatste dagen zijn verschillende geval- len van gasvergiftiging met doodelijken af- loop gemeld uit het laboratorium van de Standard Oil Company of New Jersey, waar een nieuw soort petroleum, met bepaalde loodbewerking verkregen, werd samengesteld. Behalve de dooden, liggen elf personen met gasvergiftiging ten gevolge van dit proces in het hospitaal. De gezondheidsraad heeft het gebruik van deze petroleum thans vc.boden belAngstelling in DEN VERKIE- ZIN GSUITSL AG. Als bewijs hoe de straatverkoop van bladen in Engeland sedert eenige jaren is toegeno- men kan het feit gelden, dat op den dag der verkiezingen ruim anderhaH millioen exem- plaren van de avond-editie van de „Eveiling News" zijn verkocht, dat is nog ruim 200.000 meer dan op den dag van den wapensLlstand Van de „Star" werden 1.300.000 nummers op straat verkocht. SCHERPE AANVALLEN OP HET SPAANSCHE DIRECTOIRE. Deze week is het Directoire voor de eerste maal openlijk scherp aangevallen. Het ge schiedde ter gelegenheid van een druk be zocht gasfmaal te Madrid, aan een professor aangeboden, die enkele weken geleden in zijn reetorale rede op vrijheid van spreken aan- drong. Het gastmaal werd door verscheidene politieke leiders bijgewoond, alsmede door de generaals Berenguer, een voor het leven be- noemd Senaatslid, en Sarrabia. Tijdens de tafelredevoeringen, welke alle het directoire critiseerden, verschenen twee politie-agenten in de zaal, maar werden ver- zocht heen te gaan. Eenigen tijd later ver schenen twee officieren en eenige agenten en ontruimderf de zaal, maar toen waren de re- devoeringen al gehouden. Eerst gister werden de beide generaals op last van de militaire autoriteiten te Madrid wegens bijwonen van een politieke vergade- ring gearresteerd en tot zes maanden vesting- straf veroordeeld. Men blijkt te Madrid vooral ontsticht te zijn over de afwezigheid van Primo de Rive ra, den president van het directoire, die in Marokko als hooge commissaris de krijgsver- richtingen blijft leiden en zich derhalve niet met de regeering in Spanje kan bemoeien. WEDER EEN RIJKSDAGLID GEARRESTEERD. Wederom is een communistisch lid van den Duitschen Rijksdag wegens hoogverraad ge arresteerd, n.l. Heckert, de leider voor de af- deeling voor het vakvereenigingswezen van de communistische partij. Hij werd te Berlijn aangehouden. In het begin van de week werd te Manheim de communistische afgevaardig- de Kenzerg gearftsteerd. Het Berlijnsche hoofdbureau van polilie verklaart, dat het verval in de communisti sche partij zoo ver is vooruitgeschreden, dat thans ook de meest zorgvuldig bewaarde ge- heimen der partij aan de politic bekend zijn, zooals bleek uit de kort geleden entdekte com munistische valsche-passencentrale. DE SCHRIJFSTER VAN „DE KLEINE LORD" OVERLEDEN. Mevrouw Frances Burnett, de schrijfster van „De Kleine Lord", is in den ouderdom van 74 jaar overleden. Naar aanleiding van het niet uitleveren van Schulz, den moordenaar van Erzberger, door Hongarije, zijn tusschen dit land en Duitschland onderhandelingen begonnen over het tot stand brengen van een uitleve- ringsverdrag. De grondslag daarvan zal zijn dat in de toekomst moordenaars niet als po litieke misdadigers beschouwd kunnen wor den. In den loonstrijd der gemeentearbei- ders in Midden-Duitsdhland, du in enkele plaatsen zelfs tot staking in gas-, water- en electriciteitsbedrijven geleid heeft, is overeen- stemming bereikt. De stakingen zijn opgehe- ven. De fcoekdrukkersgezellen te Breslau hebben met groote meerderheid besloten on- middellijk in staking te gaan, daar zij zich niet wenschen te cnderwerpen aan de scheids- rechterlijke uitspw k die in het ministerie van Arbeid gev- i is. 4 KORTE BERICHTEN. De Italiaansche tranche van de Dawes- Ieening, groot 100 millioen Lire, werd in [talie vele malen overteekend. Zweden heeft een aanvang gemaakt met den bouw van 2 torpedojagers. Hoe de ont- wapening wordt opgevat Naar de „Tribune" verneemt is de Pau- selijke Nuntius Geretti te Parijs op het punt naar Rome terug te keeren, aangezien de Nuniatuur in verband met de opheffing van net Fransche gezantschap bij den Paus geli- quideerd zal worden. Ceretti zal, naar het blad verneemt, tot Kardinaal benoemd wor den. In Britsch-Indische politieke kringen en in de bladen komt vrijwel algemeene teleur- stelling tot uiting over het. resultaat der En- gelsche verkiezingen. Volgens den „Deutschen' Handels- dienst" zal in de eerstkomende dagen de cen- trale organisatie van mijnwerkers uit alle Duitsche kolengebkden met nieuwe loon- eischen voor de arbeiders komen. t - De Beiersche mijnwerkers hebben reeas een eisch tot een locasverhooging van 20 pet. gesteld. MacDonald is uit Wales te Londen te- ruggekeerd. Een talrijk publiek was bij het Paddingt'onstatkm bijeengekomen em hem te verwelkomen. Hij zag er blijkbaar somber en naargeeStig uit, want uit de menigte klonken bemoedigendie kreten van „Next time, Ram say" en „Buck up, you'll have 'em beat' Uit Calcutta wordt gemeld, dat een ge- heimzinnig genomtnel in de heuvels van Sitakund een paniok heeft veroorzaakt in Chittagong (Z.-O. Bengalen). De inwoners vreezen voor een*vul'kanische uitbarstin^. Bij een niet afgeslolen mijnschacht nabij Brux in Tsjechc-Slowakije kreeg een gezel- schap van zes personen een hoeveeibeid afge- werkte gloeiende kolen, die-uit een machine werden gewcrpen, over zich uitgestort. Zes man zijn aan brandwenden overleden. Naar aanleiding van de invcering van een belasting op den omzet in de restauianU waren de kellners te Ghristiania in staking wegaan en eischten zij de afschaffing van het fooienstelsel en de invcering van een vast loon van 10 pCt. van den omzet, welke eisch thans is ingewilligd. Door bemiddeling van den Volken- bondsraad is een voorloopige regeling ge troffen in zake de uitwisseling van de Gne- ken te Konstantinopel. -Oemengd Nieuws b'racht in de galons en distincfleven van de vlagofficieren. GESTOORDE BRUIDSDAGEN. Al enkele dagen stond aan het aanplak- bord te Oud-Gastel een huwelijksaankondi- ging aangeplakt van een mijmheer, die met zijn huishoudster, welke hem langen tijd trouw en eerlijk had gediend, in het huwe- lijksbootje wilde stapen. Nu, dat is zoo heel bijzonder niet, dat daar van hier melding gemaakt behoeft te worden. Ja, maarnaast die huwelijksaankon- diging stond tevens een ander biljet aange plakt, houdende de aankondiging van een ge- rechtelijke verkooping van goederen, van dien zelfden mijnheer en bruidegom, wijl hij alswerkgever geen bonnetjes had willen piakken ten behoeve der verplichte rijksverze- kering van zijn huishoudster. Dies verschenen de ambtelijke personages, die den verkoop zoudfen houden envan de noodige belangstelling in dit bijzohdere ■geval was m.'en verzekerd. Nauwelijks was echter het eerste stuk on der den harner gekomen of het gerecht had zijn loop gehad met voldbende sucees. Dit eerste stuk toch bracht 300 op, ruim vol- doende om de verschuldigde zegeltjes en de uit het verzet voortgekomen kosten vier- of vijfmaal te betalen, zoodat de verdere ver kooping kon worden gestaakt. RIJVERGUNNING INGETROKKEN. Ged. Staten van Noord-Holland hebben zich genoodzaakt gezien de door hen aan den landbouwer J. Kieft Hzn. te Zuid- en Noord- Sclrermer verleende ontheffing van het ver- lxid; voor het rijden met een zwaar motorrij- tuig op de wegen in hunne provincie, zoomede de hem verleende vergunming tot het rijden op die wegen met een tractor, door middel waarvan een aanhangwagen wordt voortbe- wogen, in te trekken, omdat genoemde Kieft, niettegenstaande een tot hem gerichte uitdruk- lcelijke v/aarschuwing, in strijd met de voor- waarden der ontheffing en vergunning is voortgegaan te rijden met wirien, die van uit- stekende bouten waren voorzien EEN DORADO. De gemeenteraad van Klaaswaal heeft be sloten over 1925 geen inkomstenbelasting ie heffen, daar de opbrengst van 54 opcenten op de vermogens- en rijksinkomstenbelasting v-oldoende is om de uitgaven over dat jaar te bestrijden. LANGS EEN OMWEG. Een dezer dagen gewerd de schuttersver- eeniging Oranje Agatha op Lombok te St. Agatha (Cuijk) een medaitle, die te Aarle Rixtel op het concours van den zomer be- haald per post zou worden nagezonden. De reden van haar lang uitblijven bestond hier- in, dat zij per abuis eerst een overzeesche reis naar Lombok (Oost-Indie) hau gedaan. GEVAARLfJKE RIJSTEBRIJ. De afgeloopen nacht en heden leed bijna de halve bevolking van Lemmer San hevige kramp in de built en diarrhee, sommigen zoo erg, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Al deze patienten hadden giste- ren rijstebrii gegeten van de stoomzuivelfa- briek „De Hoop" aldaar. De burgemeester van Lemsterland laat door den chef-veldwachter een onderzoek bij doktoren en patienten instellen. KORTE BERICHTEN. Verschenen is het voorloopig vers^aig van de Tweede Kamer ever het wefsontwerp be- vordering van de richtige heffing van de di- directe belastingen. Het accountantsrapport inzake het Spaarfonds voor bodemcultuur is gepubli- ceerd. Er is geen vooruifeicht, dat, na ver leend maximaal uitstel, volledige 'betaling van crediteuren kan plaats hebben. fieen beter middel hiertegeu dtth Mijuliwdt's Samipirin-tabletten. TENTOONSTELLING OP HET GEBIED VAN HET REDDINGSWEZEN. In tegenwoordigheid van t?.l van genoo- digden is heden te' Amster:' geopeind de tentoonstelling op het gebc van het Red- dingswezen, die in het Scheepvaartmuseum georganiseerd wordt door het Comite voor Amsterdam tot aanbieden van een Nationaal Huldeblijk aan de Noord- en Zuid-Holland- sche Reddingmaatschappij tot Redding van Scnipbreukelingen bij haar 100-jarig be- staan. De voorzitter van het Dagelijksch Bestuur van het Comite, de heer Gueparu, hield een inleidende rede, waaroa burgemeester W. de Vlugt met een toespraak de tentoonstelliing opende. HET SPORTPALEIS FAILLIEI De rechtbank heeft gister de Com. Ven- nootschap Maatschappij Nationaal Sportpa- leis te Amsterdam failliet verklaardzoo ook de vennoot D. v. d Horst. VAN EEN ZOLDER GEVALLEN. Te Ryssen is bij het dorschen de 27jarige ar-beider Ter K. van een zolder gevallen. Twee doktoren, die de eerste hulp verlebnden, con- stateerden, dat het slachtoffer, dat pas een week gehuwd is, zware inwendige kneuzin- gen en een hersenschudding heeft opgeloopen MARINE-TENUE. Binnenkort is een koninklijk besluit te ver wachten, waarbij o.a. wordt bepaald dat met ingang van 1 Januari 1925 door olficieren en onderofficieren der Kon. Ned. Marine is vastgesteld een nieuw model pet van het z.g. Engelsche model, blauw voor buiten de keer- kringen en wit voor binnen de keerkringen. Op de klep der petten voor de vlag- en hoofdofficieren vjordt, in plaats van het om- boordsel van goud galon, een gouden bor- duursel van eikenloof boven op de klep aan- gebracht. Een tweede wijziging is dat ingevoerd wordt een blauw met gouddraad doorweven nestel, bestemd om te worden gedragen door den adjudant van den Minister van Marine en de leden van den persoonlijken staf van den vlootvoogd in Nederlandsch-Indie en van den commandant der marine te Willems- oord. Verder zal komen te vervallen het blauw fluweel op de mouwen en op de schouderbe- dekkingen van de uniformen der officieren van de marine stoomvaaridiensten. Verder zijn nog eenige wijzigingen ge- HISTORISCHE ANECDOTEN. Op zekeren dag liepen drie jonge mannen zonder een cent op zak en hongerig door de straten van Parijs. Wat zou iic niet geven voor een goed dejeuner! klaagde de een. Hdeveel zouden we noodig hebben? vroeg practischer een ander. Wel, minstens 10 franc. Ik heb een idee. Ga mee, ginds woont een muziekuitgever. Mijnheer, zei hij tegen den uitgever, wij wilden u een lied verkoopen, waarvan een van ons de woorden geschreven heeft, de an der de muziek en dat ile u zal voorzingen daar ik de eenige van ons drieen ben, die een beetje stem heeft. Hm, zei hij, toen de zanger geeindigd had, heel veel beteekent het niet, 't is 'n een- voudig dingetje. Maar zal ik u eens wat zeg- gen", ik geef er u vijftig francs voor. Verrast zagen de drie vri-enden elkander. aan; zooveel hadden ze niet verwacht Spoe- dig daarna zaten ze in een naburig restau rant. De schrijver van de woorden was Al fred de Musset, de componist I liopolyte Mou- pon en de zanger Gilbert Duprez. Het lied was het bekende: „Connaissez- vous dans Barcelone", dat een verbazenden opgang maakte en den uitgever een fortuintie bezorgd heeft. Een verordening aan het Hof te Weenen van het jaar 1624 luidt woordelijk als volgt: „Z. K- H. heeft gunstig beschikt om ver scheidene officieren- aan tafel te noodigen, en Zijne Hoogheid heeft daarbij vaak gelegen heid gehad, om on te merken, dat 'het groot- ste died dei" officieren zich met de grootste beleefdheid gedraagt en toont een -goede op- voeding te bezitten, zooals waardige riddets die behooren te hebben, maar toch schijnt hri Hoogstenzelven raadzaam, den minder erva- ren officieren de volgende verordening op >e leggen: 1. Zij morien terstond bij hun bin- nenkemen Z. K. H. hulde bewijzen, netjes oT;--ieed zijn, in rok en hooge laarjen, en de eetzaal niet betreden in halfdronken toe- stand; 2e aan tafel niet met de st-oelen wip- pen of schommelen, noch hun beenen in de ler.gte uitstrekken; 3. niet na elken beet drin- ken, want als ze dat doen, zullen ze spoedig drenken zijn;-4. de handen niet in de schotris steken en de afgekloven beenderen niet onder tafel werpen; 5e de vingers niet aflikken, niet ir de borden spuwen en hun neus niet schoon- mr.ken aan het tafellaken 6. niet zoo beest- achtig drinken, dat zij van dei; stoel vallen en verhinderd zijn om rechtop te loopen"- Als Jonge officieren uit den hoogeren stand! nog zulke regelen noodig hadden, hoe ze zich moesten gedragen, hoe moeten dan wel de zeden der Tagere klassen van dien tijd zijn geweest. De beroemde Engelsche minister Palmer- ston had eens een uitnoodiging aangenomen om bij' een feestelijkheid in het dorp Hamp shire president ^hn de feestcominissie te zijn. Een wakkere verslaggever had dit in den neus gekregen, begaf zich ook daarheen, en wachtte met zijn blocnote in de hand op de dingen die komen zouden. Palmerston deed alles wat hij te doen had, deride aan eenige in het wit gekleede juffertjes prijzen voor deugd uit, en wilde daarna weer instappen. Maar dit leek den ijverigen verslaggever niet. Hij hield hem tegen en riep uit: -- Maar, Mylord, dat gaat zoo niet, zonder meer! Wat beteekent dat, meneer, vroeg Pal merston verba asd. Dat beteekent Mylord, dat ik u van Londen heb gevolgd om een verslag te maken van uw redevoering, die gij bij deze feestelijk heid houden moet Gij hebt er geen gehouden en ik gevoel mij in mijn beroep, in mija goe- den naam en in mijn materieel belang ge- krenkt. Ik moet tot elken prijs een redevoe ring van u hebben. Zeg wat u wilt, maar zeg wat. De voortreffelijke man wendde zich om, wenkte de menigte, die zich verstrooid had en sprak over de deugd der vrotlw en van de van Hampshire in't bijzonder. De verslag gever was tevreden en de Hampschiresche vrouwen gingen met een zeer vergenoegd ge- laat naar huis. Op een goedsn dag bezocht Napoleon in g-ezelschap van den opperstaimeester, gene- raal Fleure, de sfalkn van het Louvre. Daar trad hij de wonimg van Oerf, zijn koetsier, binnen, doch bleef ineens staan, terwijl hij z'n neus in de lucht stak en een heerlijken geur opsnoof. Hij was bij die keuken, waar madame Cerf met op-gebohden schort en op- ges'tro-opte mouwen een kosije klaarmaakfe, dat op het haardvuur pruttelde en welrieken- de dampen deed opstijgen. He, zei de keizer, dat ruikt heel- lekker, wat kookt u, als ik het vragen mag? Erwten met schapenvleesch, sire. Erwten met schapenvleesch? Wanneer is het klaar? Over drie kwarfier, zou ik don-ken, sire Prachtig! De keizer zette znij inspectie voort en kwam precies na drie kwartier terug. Het ta fellaken was al uitgespreid en madtame Cerf was juist van plan de kostelijke erwten van't vuur te nemen. Toe, geef mii dat gerecht, zri de keizer levendig. Hier, Cerf, zijn honderd francs. Ga nu met ie ^amilie maar dineeren in het Palais Royal en gun mij uw middagmaal. Sire, antwoordde de koetsiersvrouw, ik zal het naar de slotkeuken laten brengen. Neen. in 'shemelsnaam, doe dat niet! Dupuis, (Napoleon's kokl zou het heelemaal bederven met z'n liflafjes! En dc keizer had een koningsmaal. Bismarck antwoordde eens bevestigend op een vraag, of de -opvoeders van vorstelijke kin- deren ook recht hadden, de toekomstige sou- vereinen met de vuist paedagogisch te behan- delen en verhaalde in verband daarmede de volgende geschiedenis Toen de gouvemante van den jeugd'igen. keizer Wilhelm II zich eens genoodzaakt zag, haar pupil een lichamelijke bestraffing te doen ondergaan, zei hij: Geloof mij, hoogheid, dat wat ik u moet do-en, doet mij evenveel pijn als u. Zoo, riep de kleine prins uit, en doet het u op dezelfde plaats pijn? De beroemde toon-eelspeler Matthew stierf, volgens een bericht, met een scherts op de lippen. Zijn bediende John, die zijn laatste oogenblik zag naderen, greep een verkeerd fleschje, toen hij zijn meester nog een drankje wilde geven en gaf hem bij vergissing een le- peltje inlet. Een vriend van den grooten too n-eelspeler, die bij het bed stond, bemerkte dit en geraakte daarover in de grootste opgewon- denheid. Wees maar kalm, James, zeide de ster- vende met matte stem, ik slik een stuk yloeipapier in en de zaak komt wel in orde. Daarop keerde hij zijn gelaat naar den muur en stierf. Frans Benda, de orkestdirecteur van Fre- derik den Groote, die sterk aan verstrooidheid lecd, was op zekeren avond in goed gezel- schap bij den hofkapelmeester Graun Bij zija vertrek leende hij van Graun een lantaam, 'om den weg naar zijn huis te vinden. Onge veer een uur was verloopen, toen er bij Graun werd aanges-cheld. De hofkapelmeester stak zijn hoofa uit het venster en herkende tot zijn groote verbazing den orkestdirecteur, die met de lantaam voor de deur stond. Snel kwam hij beneden en vroeg wat cr aan de hand was. Niets, antwoordde Benda op vroo-lijken toon. Bij mij thuis is alles in de beste orde en hier hebt gij uw lantaarn terug. Dit ge- zegd hebbende, stapte hij vergenoegd in de duistemis naar huis. Proymciaal Nieuws UIT ZUID-SCHARWO'UDE. Zooals wij reeds berichtten, is het heden 30 jaar geleden, dat het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" werd opgericht en. dit zal van- avond in intieme kring herdach't worden. Hierbij zal het niet blljven. Er zal no-g een fees-tavond plaats vinden voor de kurstlie- vende leden en de leden van de zangvereeni- ging „Gemengd Koor". Deze soiree zal 19 November gehouden worden. Maandag zal een stemming plaats vinden voor twee notabeleft bij de Hervormde Ge- meente. Afti-edend zijn de heeren J. Kostelijk Sz. en P. Keizer. De heer Kostelijk wenscht niet meer in aan- merking te komen. De azolla cai'oliana, het kroos wat voor eenigen tijd weder in onze slootcsi vexscheen, heeft zich zoo voortgeplant, dat het waterver- keer er erustig door belemmerd wordt vy<r r v. f. 6 pGta 0i GEMEENIE ALKMAAR

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 2