Alkmaarsche Gourant De Kluizenaar van Far-End. FEUILLETON. Honderd Zes en Twintigsfe Jaargang, Woensdasr 5 November. Prof«c!aai Mottws E E !T«. 262 1924 Rechtzaken. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van 3 November. TEN UITVOER LEGGING VOOR WAARDELIJKE STRAF. C Z., los werkman te Alkmaar, die veroor- deeld was tot een voorwaardelijke straf van 2 maanden gevangenisstraf wegens diefstal, moest heden voor den politierechter verschij- nen, ten einde dezen te hooren oordeelen over de temuitvoerlegging der hem opgelegde voorwaardeijlke straf, op grond1 dat de ver- oordeelde voor het einde van zijn proeftijd een der opgelegde bijzondere voorwaarden, n.l. geheelonthouding, met is nagekomen. De politierechter gelastte de tenuifvoerleg- ging der voorwaardelijke straf. Stipte nako- ming der bijzondere voorwaarden is voor den veroordeeldc een onafwijsbae plicht. BEDRIEGELIJKE WICHT. Voortgezet werd de zaak tegen den Amster- damschen straatkoopman Salomon H. Bekl. heeft zich schuldig gemaakt aan het geven van een tekort in gewicht. De heer Muhring heeft een onderzoek ingesteld en dit is niet ongun- stig voor beklaagde. Beklaagde staat niet als een bedrieger bekend. De off icier persisteerde bij zijn eisch Bekl. werd veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf voor den tijd van 14 dagen, met 1 jaar proeftijd. Geen oplegging van bij zondere voorwaarden. ALS VOREN. Des avonds werd voortgezet de zaak contra Sijbrand V. te Helder. In deze zaak werd een voor een politierechterszaak abnormaal groot aantal getuigen verhoord en ze werd met ge- sloten deuren behandeld. N'a heropening werd beklaagde, die terecht stond ter zake een zedenmisdrijf, openbare schennis der eerbaarheid, veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. De eisch was 1 maand gevangenisstraf. EENVOUDIGE BELEEDIGING. De niet verschenen Cornelia N. te Castri- cum heeft op 8 September den 68-jarigen los- arbeider Joh. Tromp beleedigd door hem het woord „dief" toe te voegen, onder bijvoeging, dat hij in een in aanbouw zijnd huis verschil- lende zaken zou hebben gestolee. Beklaagde is een buurvrouw van Joh. Tromp. Eisch 20 boete of 20 dagen hecht. Vonnis f 10 boete of 10 dagen hecht. DIEFSTAL VAN EEN JAPON De 20-jarige Pietertje P. te Harencarspel heeft in Maart j.l., toen zij te Schagen als dienstbode in betrekking was bij de familie Hasseloop, aldaar, weggenomen een japon van de dochter des huizes. Voorts heeft zij ontvreemd een japonkraag en wordt verdacht van meerdere diefsfallen, waarvoor zij echter niet terecht stond. Beklaagde bekende alleen den diefstal van de japon. Zij verdiende 6 per week en mocht dit geld voor zich beste- den. De officier eischte, in overeenstemming met het rapport van het reclasseeringsgenoot- schap, 4 maanden voorwaardelijke gevange nisstraf met 3 proefjaren. De politierechter zeide met groote aarze- ling den beklaagde voorwaardelijk te veroor- deelen tot 3 maanden gev. met 3 proefjaren e«i strenge bijzondere 'voorwaarden en schade- vergoeding van 3.50 voor de japonkraag, die niet terecht is gekomen. STROOPERII MET BEHULP VAN EEN VAARTUIG. De beklaagden Petrus de B., Joh. D. en joh. Corn V. stonden terecht dat zij in den avond van 4 September fruit hebben gestroopt uit den boomgaard van Joh. v. d. Molen te Obdam. Beklaagden hebben zich hierbij bediend van een vaartuig. Zij hebben perenboomen geschud en zich het afgevallen fruit toegeei- gend. Beklaagde VI. was niet verschenen. Hij ontkende aan den boom te hebben geschud. Hij heeft wat peren meegenomen, die op den grond lagen, die echjer zoo onrijp waren, dat ze oneetbaar bleken te zijn. Getuige v. d." Molen heeft onoverkomelijke bezwaren, ontleend aan zijn godsdienstop- vatting, tegen het afleggen van den eed en vol stond met de belofte en schriftelijke verkla- ring. Eisch tegen ieder 25 boete of 25 dagen hecht. Uitspraak na de behandeling der vol- gende zaak. Hierna stonden terecht wegens strooperij en poging daartoe, alsmede heling, P B.. Jb. de B., P. B. en A. L., all^n te Obdam, die zich op 4 September hebben schuldig ge- nrnakt aan de hierboven gencemde feiten. In deze zaak werd ook weder als getuige gehoord door Margaret Pedler. Geautoriseerde vertaling van W. E. Pont 75) Maar het zcu laag zijn zoo iets te doen" vervolgde hij, nog altijd op dien toon van ontzetting en ongeloovigheid. „Dubbel laag voor jou om dat te doen." „Denk je, dat ik dat niet weet, d'at ik het niet "besef?" antwoordde zij wanhopig. „Je kunt niets zeggen, dat mij nog slechter over mijzelf kan doen denken, dan ik al doe. Het zou de laagste daad zijn, waaraan een vrouw zich kon schuldig maken. Dat geef ik toe. En tdch", zij wendde haar'in hevige span ning verwrongen gelaat naar hem toe „en toch zal ik het doen. Ik ziou die zonde, en welke andere zonde ook, op mijn geweten ne- men ter wille van Tim." Trent wendde zich van haar af met een gebaar van verslagen-te-zijn, en een poos liep hij zwijgend op en neer, terwijl zij hem met brandende oogen volgde. „Begrijp je goed, wat het beteekent1!" drong zij aan. „Je hebt geen uitweg. Je kunt de Job. v 0. Moietf, de eYgena'ai1 van 3e C^'t stroopte boomgaard. De kleermaker Quirinus Kuijpers heeft de strooperij gezien. Eisch ook hier tegen ieder 25 boete of 25 dagen hecht. Vonnis in de lste en 2de zaak: Ieder 20 boete of 20 dagen hecht. EENVOUDIGE BELEEDIGING VAN EEN AMBTENAAR. Gerritje V., wed van C. G. van V. te Hel der, stond terecht ter zake dat zij in den nacht van 13 op 14 September den in uniform gekleeden politieagent N. Nij'hoff heeft belee digd. De beleediging zelf is uit den aard der zaak minder voor publiciteit geschikt. Nijhoff bevond zich in gezelschap van zijn collega van Bremen. Deze zaak houdt verband met een beleedigingszaak, de vorige week dcor den politierechter behandeld. Beklaagde kon zich niet meer herinneren de beleedigende woorden gebruikt te hebben Eisch f 15 boete of 15 dagen hecht. Vonnis confoxm dezen eisch. Beklaagde berustte in dit vonnis. Zij zal la ter betalen. WEDERSPANNIGHEID. De broeder van vorige beklaagde, Willem V., een 2'6-jarig los-werkman, stond terecht wegens een in den nacht van 13 op 14 Sep tember in dronkenschap gepleegde weder- spannigheid tegen de dienaren dier politic Nij hoff, van Bremen en Tiesen, te den Helder Voorts heeft hij den verbalisant Nijhoff onder het verzet in het been gebeten. Beklaagde ontkende gebeten te hebben. Het verzet kon hij niet ontkennen. Beklaagde is te- voren door de politie gewaarsehuwd zich naar huis te begeven Hij heeft daaraan niet voldaan. Onder de worstelling kreeg bekl. het been van Nijhoff te pakken en beet daarin zoo geweldig, dat de agent het uitschreeuwde van pijn. Daarop kwam collega van Bremen den agent te hulp en sloeg V. met de gummi- stok, waarop V. losliet. Nijhoff is ook nog met een mes in zijn uniform gesneden en verdenkt bekl ersterk van, dit gedaan .te hebben Bekl. staat'als zeer opposant tegen de politie be kend. OPRUIING. De visscher Gerrit W., te Helder, niet ver schenen, heeft zich in den nacht van 13 op 14 September schuldig gemaakt aan opruii'ng van het publiek tegen de politie. In deze zaak werden dezelfde getuigen als in de vorige zaak gehoord. Beklaagde had een drcigende houdifig aan- genomen, doch werd tegengehouden door een revolver* die agent Tiessen hem voorhield Het gedrag van W. is den laatsten tijd niet be- paald ongunstig, maar hij bemoeit zich steeds met de politie als deze tegenstand ondervindt. Ter zake bovengenoemd feit moest ook te recht staan M. H. van Z. te Helder, die echter niet was verschenen. Deze beklaagde heeft zich.-bovendien schuldig gemaakt aan belem- mering, door te. trachten, toen de politie be- zig xVas met andere wederspannigen, zich van de sabels der agenten meester te maken. In deze zaak werden 3 agenten van politie als getuigen gehoord, benevens een adjunct- inspecteur van politie. Eisch tegen W. V. ter zake wederspannig- heid en mishandeling 3 maanden gev. Tegen Qcrrit W. werd wegens opruii'ng 2 maanden gevangenisstraf geeischt. Tegen V. Z, die nog niet werd veroordeeld, 1 maand gev. Vonnis: W. V. 2 maanden gev. Gerrit W. werd tot 50 boete of 50( dagen. gev, veroor deeld. M. H. v. Z. werd veroordeeld tot \f 40 boete of 40 dagen hecht. NOG EENS OPRUfiNG. De niet verschenen Elisabeth Br. moest zich eveneens verantwoorden wegens oprui- ing tegen de Heldersche politie, in den rumoe- riegen nacht van 13 op 14 September. Bekl. moot ontzettend te keer hebben gegaan, vol- gens mededeeling van de verbalisanten Nij hoff, van Bremen en Tiesen. Zij is de vrouw van een schipper. Eisch 1 maand gevangenisstraf. Vonnis 40 boete of 40 dagen hecht. EENVOUDIGE BELEEDIGING. Aan Corn. Mniet verschenen, te Helder, is ten laste gelegd beleediging van Geertruida Rob, aldaar, welke dame hij op 31 Augustus tegenover anderen heeft gekwalificeerd met een woord, dat hier geen plaats mag vinden. De broeder van de beleedigde heeft de belee diging gehoord toen hij zich met bekl. in een cafe bevond. Ook de marinier v. d. Ho-rst heeft de beleediging gehoord. De officier vorderde 25 boete of 25 da gen hecht. Vonnis 20 boete of 20 dagen hecht." ONTUCHTIGE HANDELINGEN. De onderwijzer G- A P., vroeger onderwij- zet id Warmenhuizen, nu te Haarlem, stond met gesloten deuren terecht ter zake ontuchti- ge handelingen, gepleegd met kinderen die aan zijn zorg waren toevertrouwd. Hierna sluiting der zitting. waarheid van wat ik te vertellen heb niet loochenen." „Neen", erkende hij op heeschen toon. „Ik kan die niet loochenen, dat zeg je heel juist. Niemand weet: dat be ter dan jij zelf." Plotseling wendde hij zich tot haar, en zijn gelaat was dat van een man in den grcot- sten zieleangst. Zijn mond was vertrokken, het zweet parelde hem op het voorhoofd, en toen hij sprak was zijn stem onvast en stokte hij telkens. >;,Heb ik nog niet genoeg geleden nog niet betaald?" barstte hij hartstochtelijk uit. Jij hebt je deel van het leven gehad! Om Godswil, wees daarmee tevredenLaat Garth Trent met rust cm op te bouwen wat er nog van zijn leven is overgebleven De schorre, gemartelde toon van deze woorden scheen haar te tref-fen. Een oogen- blik verfcorg zij het gelaat in de handen, sid- derend, en toen zij het weer ophief, liepen de tranen haar over de wangen. „Ik kan het niet! ik kan het niiet!" fluis- terde ze wanhopig. „Ik wou, dat ik het kon je bent eens zoo good voor mij geweest. O, Maurice, ik ben geen slechte vrouw, ik ben niet laag... maar ik meet aan mijn zioon... denken.. aan zijn geluk!" Zij zweeg en beheerschte met moeite de aandoening, die haar dreigde te overmeeste- UIT OUDKARSPEL. Reeds langen tijd bestaat bij de bewiomers van den Laanweg de wensch om tot elec- trische verlichting te komen. Geruimen tijd terug is dit reeds in de raad onzer gemeente naar voren gekomen, vooral in verband met het feit dat deze eenige verkeersweg met het station en de verdere bewoonde streken altijd nog in het donker is, hoewel het net van Heer-Hugowaord reeds tot het viaduct en dat van den Langendijk tot de Roskambrug is uitgestrekt. Een bezwaar is het echter dat in de weinige huizen die in den Laanweg staan, d'rie gemeenten poot hebben en die weet hoe moeielijk het veelal is de hoofden bijeen te krijgen begrijpt ook hier het struikelblok. Het gemeentebestuur stelde zich in ver- binding met de betrokken gemeenten, doch de antwoorden die vandaar bininenkwamen wa ren van dien aard, dat er geen kans op suc- ces was. De bewoners zijn echter niet bij de pakken neer gaan zitten en zijn, omdat ze gaarne hun petroleumlamp eens willen zien vervan- gen door meer moderne verlichting aan het werk gegaan. Bij'r.a'alle bewoners hebben op gezegeld papier zich bereid verklaard electrisch licht te wenschen en gaven daarbij het aantal lichtpunten op. Men heeft zich toen met dit adres tot het gemeentebestuur van Heer-Hu- gewaard gewend, in het vertrouwen dat daar de gewenschte medewerking niet achter wege zal blijven. De voetbalvereeniginig D. T. S. heeft groote plannen. Het- terrein voldoefc tot heden niet aan1 alle eischen daar het water niet voldoende kan afvoeren en ook was al meer de wenschelijk- heid besproken om een grooter terrein te heb ben. Een en ander zal nu tot werkelijkheid komen. Ze hebben de beschikking gekregen over het naastliggende terrein van den heer P. Kroon Az., waardoor het veld een atmeting zal krij gen van ongeveer 60100 Meter. Het veld zal dan geheel gelijk gemaakt en opnieuw gedraineerd worden, om het veld heen zal een schutting aan gebracht wor den waarom heen gezorgd zal worden voor een flink aantal zitplaatsen om het de kijk- lustigen wat aangenamer en gemakkelijker te maken. De finantieele zijde die voor een en ander natuurlijik zwaar weegt schijnt ook al reeds tot oplossing te kuninen komen. Men rekent er alt'nans op, dat het benoo- digde bedrag, dat wel een paar duizend gul den kan beloopen uit rentelooze aandeelen bij elkaar'zal komen. Zoo zullen we een voetbalterrein krijgen, waarop we trosch kunnen zijn. UIT HEILOO. De afdeeling Heiloo van den IJsbonid Hol- iandsch Noorderkwartier hield Maandag- avond haar jaarvergadermg in cafe-de Rooij. Door ontstentenis van den vice-voorzitter (de voorzitter, de heer J. J. Beerda, had het vcrig jaar bedankt), presideerde de heer C. Zeeman. Spr. opende de vergadering, heette alien welkom en riep de clementie van de vergade ring in, daar hij geheel onvoorbereid moest presideeren. In zijn inleiding zinspeelde spr. op het grootsche gebeuren dat in voorbereiding is, n.l. het stichten van een ijsbaan, waarvan het verslag in de Alkmaarsche Courant stond. De heer P. A. Holtes bracht bet jaarver- slag uit. Hieruit bleek, dat het ledental met 8 is verminderd. Trots den zachten winter is er met spoed 'n wedstrijd georganiseerd voor kinderen en door jongeren, welke bereidwillig hun prijs voor behceftigen en ouden van dagen hebben afgestaan. Het schoonrijden op schaatsen was in den letterlijken zin van het woord in het water gevallen. Als altijd stond de familie Van Foreest weer belamgloos haar vijver voor dit doel af. Het verslag eindigde met de hoop dat de komende winter goed ijs mag geven. (Ap- plaus). De voorzitter bracht den secretaris dank. Daarna deed de heer Herm. E. Deekens rc- kening en verantwoording. Ontvangsten (met saido vorig jaar) f 203.12, uitgaven 107.11, saldo 96.01. De rekoning werd nagezien door de heeren H. van Foreest en J. Relk en in orde bevon- den, waarna de penningmeester werd outlast. Bestuursverkiezing. Afttedend de heeren J. Mulder, W. P. Swart en B. Veltman (de laatste vertrokken). De eerste twee werden bij acclamatie her- kozen. In de vacature-Veltman werd door den heer Admiraal voorgesteld dfen heer Heijt, hoofd der school. Het leek spr. wel gewenscht, dat. met het oog op de kinderfeesten, hierin een ondei*wijzer zitting had. Van welingelichte zijde werd medegedeeld, dat deze toch geen benoeming zou aativaarden. In de vacature weed gekozen de heer G. Vrijer. Df K in het Hch't, 'dat de heer Beerda, die tot de oprichters behoorde, was heengegaan wegens zijn leeftijd. Hij heeft al tijd geijverd om de afdeeling op peil te hou- den, waarvoor spr hem, als tolk van de ver gadering, dank bracht. (Instemming). Bij de eerste stemming verklaarden de hee ren H. van Foreest en Herm. E. Deekens geen benoeming als voorzitter te kunnen aan- vaarden. Gekozen werd de heer C. Zeeman, die zich deze benoeming liet welgevallen. Het bestuur stelde voor, nadat de vergade ring was gehoord, de contributie wederom op 1 te bepalen. De heer de Rooij stelde voor, meer propa ganda te maken. Het ledental ongeveer 60 moet gemakkelijk verdubbeld kunnen wor den, redeneerden anderen. De heer Admiraal, die als bode dit het best ken beoordeelen, meende dat men dit niet moest onderechattcner was weinig belang- stelling voor de vereeniging. De voorzitter was niet tegen propaganda, d'och de leden moesten leden ::nen, dit was z. i. de beste propaganda. In dit verband deed spr. mededeeling dat als later de nieuwe ijsbaan geopend kan wor den, men dan wel meer ledfen zal krijgen: De heer Admiraal hoorde het nu voor het eerst; hij had er n'iets van gelezen; hij vroeg of hierdoor de contributie niet verhoogd moest worden, want dat zou stellig veel geld kosten, De heer Smits decide mede, dat de pexs gis- ter een uitnoodiging liad ontvangen, zoodat het eerst heden "in de Alkmaarsche Courant stond. De heer AdmiraalIk heb bet niet gelezen in mijn courant. (Het stond ook alleen in de Alkmaarsche Courant. Corr.) De heer Jhr. van Foreest deelde mede, dat de op te richten Heilooer Ijsbaan en deze vereeniging oiets met elkander hebben uit te staan. De vereeniging heeft bij de oprichting (jhr. H. van Foreest behoorde tot de oprich ters. Corr.), ten doel gehad om de ijsbaan van Alkmaar naar Akersloot te verbetereo. Ook zijn door de afdeeling kinderfeesten geor ganiseerd etiz. Hier schijnt een misverstand te bestaan, want bij de besprekimg der exploita- tie der ijsbaan, waartoe het bestuur der Sportvereeniging en deze afdeeling was uitge- noodigd, is wel degelijk afgevraagd1 of wij niet het graf van deze vereeniging delven, wat t ontkenmend werd beantwoord. Deze afdeeling en de op te richten ijsbaan staan ieder op zichzelf. Dus is verhooging van contributie daarop van geen invloed. De voorzitter: Ik ben zeker wat hard van stapel geloopen met mijn conclusie: „nieuwe ijsbaan en meer leden" te combineeren; wij zullen dan maar afwachten wat er uit de combinatie geboren wordt Spr. ging in deze nu met den heer Van Foreest mee; laten we ons best doen om deze afdeeling groot te ma ken. Benoeming afgevaardigden naar die jaarver- gadering, dit jaar in Alkmaar te houden. Hiervoor werden benoemd de heeren C. Zee- man en P. A. Holtes. Na rondvraag volgde sluiting. NOORDSCHARWOUDE. (Oct.) Geboren Arie Hendrik, z. van Klaas Boot en Sophia Lijnbach. Willem Lauren- tius, z. van Johannes Theodorus van Klave- ren en Jannetje Dirkje van Kuilenburg. Maria Cornelia, d van Johannes Brink en Maartje Mul. Ondertrouwd Cornel is Grootjes, alhier en Aagje Groothuizen te Harenkarspel Jan Kater, alhier, en Bregje van der Ham, te Sint Maarten, G e t r o u w dlCornelis Grootjes alhier, en Aagje Groothuizen, te Harenkarspel. Over leden Geertruida, d. van Jacob Beers en wijlen Ursula Bos. KOEDIJK. (Oct.) Ondertrouwd Nicolaas Martinus Hartland en Trijntje Broer. Getrouwd Jacob Houweltjes en An na Blom. Pieter Rempt en Aaltje Nieuw- land'. Geboren Maria, d. van Theodorus Mo- lenaar en Jacoba Adrichem. Neeltje, d. van Dirk Gerritsen en Reijertje Joinan Wil lem Fokke, z. van Hendrik Turkstra en. Maar tje Hoofd1. Simon, z. van Johannes Smit en Lucia Abbes. Overleden Maartje Smit, 79 jaar, echtgen; van Willem Kerkmeer. Willem Bakker, 57 jaar, echtgen.van Neeltje de Ja- ger, overl. te Alkmaar. Levenloos aange- geven kind van Petrus Jacobus Huiberts en Magdalene Eierund. UIT SCHOORL, (Oct.) Geboren: Gerardus, zoon van Adrianus Louter en van Marijtje van der Peet. Wil lem, zoon van Sjoerd Minkema en van Maria. Christina Jan Selhorst. Renske, dochter van Sjoerd Minkema en van Maria Christina Jana Selhorst. Frederika, zoon van Klaas Wieoijk en van Neeitie Kieft. On der tr on vd: Petrus Joseph Sfam en Catharina Hendrika Ory. Pieter van Lienen en Antje Leeuwenka up ren. „Niets anders telt... niets! Wanneer" zei ze langzaam -r „wanneer jij uit den weg gaat, kan Tim winnen." „Dus zou ik betalen eerst voor jouw geluk, en nu, meer dan twintig jaar later, voor dat van je zoon. Je vraagt niet veel van een man Elisabeth Hij had zichzelf nu in bedwang. De zwak- ■heid van een oogenbbk, die deze korte, ang- stige smeekbsde aan zijn lippen had ontlokt, was nu vcorbij en de tdorn in zijn stem trot haar als een zweepslag en prikkelde haar op nieuw tot vijandigheid. „Ik heb je de kans gegeven zelf met! Sara te breken onder ieaer voorwendsel, dat je zoudt hebben willen kiezen", zei ze hard. „Je hebt geweigerd" Zij aarzelde. „B'lijf je weigeren, Maurice". Weer kwam die smee- king in haar stem. Het was alsof zij1 hem vroeg hun beiden de gevolgen van die weige- fing te sparen. Hij boog. „Beslist." Zij zuchtte ongeduldig. „Dan moet ik den anderen weg nemen, die mij overblijft. Je weet wat dat zijn za'." Hij bukte, nam haar mantel op, die op den grond was gevallen en hiclp lraar dien aan te trekken. Hij had zijn gewone, onverschil l'ige manier van doen weer geheel terug. „Ik geloof, dat we dit onderhoud niet WIJ DRUKKEN UW BEZOEKAANKONDIGINGSKAARTEN VLUG EN NET. N.V. BOEK- EN HANDELSDRUK- KERIJ v.h. HERMS. COSTER EN ZOON, VOORDAM C 9, ALKMAAR a verder !behoeven voort te zetten", zei hij be- daard. Elisabeth trok den mantel dichter om zich heen en ging langzaam naar de open deur. Buiten lag de tuin overstroomd door het kal- me maanlicht, de rust van den nacht werd niet verstoord door den strijd van mensehe- lijte hartstochten, die zoo nutteloos hun krachten hadden gemeten. „Nog een ding toen Trent weer sprak, bleef zij op den drempel staan. „Je bekladt toch niet weer den naam van „Neen!" Het was alsof zij het onuitgespro- fen woord van zijn lipipen had geslagen. „Dachtje, ddt ik d'at zou doen? Degenen, die dien naam dragen, hebben al genoeg gele den. Die hoeft niet een tweede maal door den modder gesleurd te worden." Met een snelle beweging trok zij clen man tel weer om zich heen en stapte den tuin in. Een oogenblik keek Garth haar na zooals zij het grasveld over liep, een slanke, sneil voort- bewegnde schaduw. Toen on:ttnok een bosch je van struikgewas, dat als een dbnkere rots in de zee van zilveren maanlicht lag, haar aan zijn blik en hij ging de kamer weer in. Wan- kelend liep hij naar den schoorsteenmantel en bleef daartegen geleund staan, het hoofd op de armen. Langen tiid bleef hij roerlpos zoo staan, Getrouwd: Cornelis Joiker en Pieter tje van Buuren. Overleden: Levenloos aangegevea kind van Johannes Bakker en van Aafje Smit. Pieter Breed 70 jaar echtgenoot van. Jannetje Keyen, eerder gehuwd geweest met Cobisie Kuyper. OUDE NIEDORP. - (Oct.) Geboren: Petronella Margaretha, 8. van J. van Baar en Johanna Borst Theo dorus, z. van D. v. d. Fluit en E. Beemster- boer. Adrianus Theodorus, z .van C Bur ger en Maartje Klaver. Johannes Fiends ricus, z. van S. Stam ea M. C. Jaspers. Ondertrouwd Cornelis Johannes Hageman te Limmen en Jannetje dte Waard1, alhier. Overleden Willem, z. van J. Leeg- water en E. de Leeuw, 3 maanden. Jacobus Petnis Stadegaard; 19 jaar, overleden te Box- tel. HENSBROER. (October). Geboren Jacobus, z. van Arie Pater, en Aafje Knijn. OUDKARSPEL,. (Oct) Geboren Marijtje Annie, dl van Alt bertus Piet Posthumus en Anna Marie Kei- zer. Johannes Cornelis, z. van Johannes Cornels Bolkestein en Jannetje Scheltus. Getrouwd Johannes Beers te Heeav hugowaard en Engelina Anna Smit, alhier. Overleden Geertruida Petronella, d. van Klaas de Wit en Grietje Keizer. HARENKARSPEL. (Oct.) Geboren Cornelis, z. van Cornelis Volkers en Trijntje Ooijevaar. Jacobus, z. van Sijmon Hendrikus Kramer en Maria Anthonia Zijp. Elisabeth, d. van Joost Koordes en Elisabeth Reker. Geertruida Anna, d. van Jacob Spaans en Catharina Zoon. Ewoud, z. van Ewoud Commandleur en Aafje Dekker. Wilhelmina, d. van Ja cobus Kuiper en Trijntje Jannetje Heman. Aaltje, d. van Johannes Bes en Aaltje Admi raal. Annie Alida. d. van Jam van Leendfers en Maria Johanna Hinderika Meijer. Ondertrouwd en Getrouwd: Teunis Ootjer Wardenaar en Geertje Rente- naar. Klaas Hotidius en Ariaantie Jantje Wardenaar. Overleden Nicolaas Hoogeboom, 38 jaar, echtgen. van Maria Elisabeth Anna Ca tharina die Mod. Gemengd Nienws HET DRAMA TE MALANG. In aansluitiing aan vroegere berichten, ont- leenen wij aan de thans ontvangen Indische bladen nog het volgende omtrent het bioedige drama dat zich te Malang heeft afgespeeld: De Oosthoek Bode meldt: Werd eerst gedacht dat de moordenaar handlaingers heeft gehad, uit het politioneel onderzoek is definitief komen vast te staan, dat hij geheel alleen zijne laffe daad heeft voibracht. Het Soer. Hblad bericht nader: Hedennacht heeft zich tusschen half drie en drie uur een vreeselijk familiedrama afge speeld ten huize van den melkhandel van me- vrouw S. op Oro-oro-dowo. In de aangrenzende woning woonide de oudste dochter van mevrouw S., die vroeger keninis had aan een zekeren heer W., gewezen beheerder van d'en bibitondernieming Dja-i boeng in het Malangsche. Deze W. stond sedert eenigen tijd oinder toezicht der politie, in verband met een be- schnldiging tot het plegen van fraude op „Djaboeng", waarvoor hij ontslagen was, terwijl het justttieel onderzoek in de zaak was begonnen. Gisteravond kwam hij per auto uitpjokja naar Malang, in den nacht begaf hij zich naar Oro-oro-dowo. Toen mevrouw S. zich om half drie naar het achterhuis begaf, waar de melkerij gelegen is, drong W. de slaapka- mer van haar dochter binoen. Daar trok hij een revolver te voorschijn, en schoot het meisje met twee kogels, kort na elkaar afgevuurd, dood. terwijl de oude staande klok in den hoek on- verschillig doorti'kte, en de kaarsen een voor een begonnen te sputteren en uitg Toen hij eindeliik het gelaat ophief, was het bijna spookachittg in het maanlicht en de onverzcttelijke uitdrukkinig op djat doorgroef- de, verwilderde gezdcht was die van een man, die zichzelf gehard heeft om het uiterste te verdragen, dat het tot voor hem bestemc heeft. HOO'PDSTUK XXVII. accuse!, „Natuurlijk was er maar een einde mogd lijk. De man, aan wfen je jezelf beloofd had Garth Trent, werd voor den krijgsraad ge bracht en uit den dienst ontslagen.'' Elisabeth zal met de handen krampaehttg om haar knieen gevouwen, maar bij deze woorden liet zij ze slag naast haar zijde hangem. Sara zweeg en zat met oogen, die niets za- gen, te stamen over die baai naar dat huis op de rots, waar de man woonde. xvtens gesdvfe- denis de geschiedemis, die hij zoo met alle kracht voor ieder oor in deze Mesrae werela had weten te verbergen haar nu geopen- N.V

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 5