Werkster nette Dienstbode Nette Loopjongen JONGEN f 5000.- gevraagd Sen net Meisje Dabliaknollen Mvertcntlen. Hulp In Banketbakkerszaak N.V. Alkmaarsch Warenhals. zoekt Setrekkfng, Fabriek van Amandelsurrogaten X0STHU1S ©ndergeschikte zangers allemaal natuur- lijk Amerikanen zulk een heillooze verbar ring aan, dat de finale in het eerste bedrijf een ware kattenmuziek werd. Vruchteloos trachtte Garcia door blikken en gebaren de orde te herstellende radicale yerwarring nam toe. Daar vliegt Garcia Don Juan tot aan het voetlicht, rukt den degen uit de schede, zwaait dien woedend en roept: 't Is scham- de, Mozart's meesterwerk zoo te verknoeien! Halt! Stilte zeg ik, stilte; allemaal. Ter gelegemheid van het bezoek van een hoogen gast, zou aan het Fransche hof een groot feest worden gegeven. De koningin, de echoone Marie Antoinette, was er trotsch op, dat zij door haar smaakvolle toiletten de mode aan Europa voorschreef en zij wensch, te bij deze gelegenheid ook iets heel nieuws, iets oorspronkelijks te dragen. Zij zat daar- over in gedachten verdiept voor haar toilet- tafe'l, toen haar blik viel op een fraaie vaas, haar den vorigen dag door Louis XVI ten geschenke gegeven. Er stonden enkele pau- weveeren in. Zij nam er een uit en stak die zich in het haar. Er speelde een tevreden lachje om haar unond, toen zij in den Spiegel zag en dien avond droeg de koningin de grootste be- wondering weg door haar kapsel, dat uit pauweveeren en kleine struisveeren, parelen en kunstbloemen was samengesteld. Weldra werd het door geheel Europa mode, veeren in het kapsel te dragen en het gebeurt zeer zelden, dat een vrouw met zulk een kapsel, in den spiegel ziende, er aan denkt, dat de ongelukkige uitvindster het hoofd op het schavot heeft verloren. Colardeau, de indertijd beroemde Fransche ireurspelschrijver, die in 1732 het dorpje 'Janville geboren werd, is de geduldigste en eenmaal in zijn leven boos geweest en wel' ylak voor zijn dood. Een boosaardig schrij- yer, die in zijn tijd leefde en die Barthe heet- te, stond er on am een door hem geschreven blijspel in vijf bedrijven: „De persoonlijke mensch of de egoist!" voor te lezen aan den armen Colardeau, die reeds op sterven lag. Colardeau leed zeer, maar hij had niet de kracht, zijn beul om genade te smeeken. Toen echter de voorlezing ten einde was, zei hij tot Barthe: Waarde vriend, gij hebt een karakter- trek van den egoist vergeten! Welke dan? Dien van een schrijver, die een sterven- de dwingt, de voorlezing van een blijspel van hem aan te hooren. Daarop draaide Colardeau zich om en stierf. Bij de strenge slanting der havens, die Na poleon tegen Engeland geboden had, kw§m een Franseh generaal met een jongen koop man in een Duitsche handelsstad in gezel- schap. 1 De jonkman beviel hem. Hij knoopte een gesprek met hem aan en vond hem zeer be- schaafd en degelijk onderwezen. Het gesprek werd in de Fransche taal ge- voerd. De generaal gaf zijn verwondering te ken- men, dat de koopman zich zoo goed en snel wist uit te drukken. Het aanleeren van vreemde talen is een hcofdvereischte voor een koopman, anlwoord- de deze. Snreekt gij. ook nog andere talen? vroeg de Franschman. O, ja: Italiaansch, Portugeesch, Rus- sisch en Amerikaansch. Amerikaansch? vroeg de generaal lachend, u bedoelt Zeker Engelsch. Dat woord waagde ik in uw tegenwoor- d'ig'heid niet te noemen, hemam de koopman, dewijl uwe regeering alle Engelsche wa- ren zoo streng verboden heeft. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Pieter Rijstman en Agatha Badler. Ni- oolaas Caarls en Geertruida Wagemaker. Hendricus Hennink en Alicia Egbergen. Petrus Haarman en Sijtje Holland Geert Nijenmanting en Barbara de Munk. GEBOREN: Johannes Rudolfus, z. van Rudolfus Untied en Christina Nieuwenhuizen. Johannes Cornelis, z. van Jacobus Theodorus Blanken- daal en Huberta Epke. Geertruida Maria, d van Nicolaas Pet di Hillegonda Ruiter. Petrus Antonius Johannes, z. van Martinus Pool en Hillegonda van der Koik. TFLEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 6 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituui te De Bildt. Hoogste barometers tan d 774.2 te Blacksod. Laagste barvmeterstand 749.1 te Hernoe- sand. Verwachting (van den avond van 6 Nov. tot den avond van 7 Nov.) Zwakke tot matigen Noordeiijkc tot Oosfe- lij'ken wind, nevelig tot half of zwaar bewolkt, Wei nig of geen neerslag, aanvankelirk iets zachicr. ProvraeiaaJ Nieuws UIT ZUID-SCHARWO'UDE. In de raadszitting van Dinsdagavond was wethouder Bekker aanvankelijk afwezig. (Wethouder Kroon leidde de vergadering. Van den commissaris der Koningin was de -mededeeling ingekomen, dat aan clen Burge- meester verlof verleend is om zich vanaf j30 October tot 12 November buiten.de ge meente te begeven. Aan de orde kwam hierna de gemeentebe- grooting. Deze is nagezien door de heeren Zeeman en Groen die een compliment brach ten aan ,den secretaris voor de prompte en tijdige af- levering van een en ander. Ze hadden geen enkele opmerking ts mafcen. De begroo'ting beg on met een nadieelig saldo van 3714,7814. The heer Berkhou was van oordeel, dat als salaris voor den ontvanger geen 1400 doch 980 geraamd moot worden in verband met het nieuwe besluit. De vdorzitter zou dit onvoorzichtig vinden. Ook de heeren du Burck en Kramer waren van oordeel, dat het 980 mcest zijn Over dit voorstel Berkhcut staakten de •temmen zoodat dit tot de volggnde vergade ring uitgesteld wordt. Het presentiegeld voor de leden van- den raad hebben B. en W. 25 hooger geraamd omdat men de sigarenkist weer op tafel wil zetten. De heer du Burck zou het presentiegeld lie- ver van 2.50 op 3 wiUlen brengen en daardoor de post tot op 210 verhoogen. De heer Zeeman aclitte verhooging van presentiegeld niet noodig omdat steeds 's avonds vergaderd wordt. De heer du Burck merkte op, dat toch het onderzoek bij dag plants heeft. De heer Berkhout maakte er een voorstel van om het op 3 te bepaleh, docli de stem- men staakien, zoodat ook dit punt in de vol- gende vergadering terug komt. Vioor sleinden de heeren Berkhout, du Burck en J. Kroon. Voor het koopen van vloerbedekking in de raadszaal is een bedrag van 100 uitge- trokken, wat door den raad werd goedge- keurd. De post bekendmakingen is gei'aamd op 25. B. en W. willen in het Zuideinde een bcrd bijplaatsen en de cfficieele mededeel'in- gen i n de Langendijker Gourant la t en ver- vallen. De raad ging hiermee accoord. De post vertering vergaderingen, die op 100 geraamd is zou de heer Zeeman met 25 willen verhoogen om ook de verte ring in openbare vergadering weer vrij te geven. De heer du Burck wil het op 75 bepaald zien waardoor ook de sigaren komen te ver- vallen. Het voorstel van B. en W. werd met alge- meene stemmen verwiorpen en het voorstel- Zeeman met 52 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren du Burck en Berkhout. De heer Bekker was inmiddels ter verga dering verschenen. Het salaris van den veldwachter wensch- ten B. en W. te brengen van 1250 op 1400. De heer Berkhout achtte dit niet gewenscht en ook niet noodig. Hetzelfde voorstel. is voor twee jaar terug verworpen en sindsdien is de toesi'and niet gewijzigd. De heer du Burck wees op verscheidene plaatsen waar het salaris hooger is. De heer Bekker wees or op, da t voor twee jaar de toestand droevig was in de gemeente, wat invloed op het besluit gehad heeft en was van corded, dat de levensstandaard hooger is. De heer Berkhout was het hiermee niet eens. De heer Zeeman juichte het voorstel van B. en W. toe en de heer Groen wees er op dat b"t salaris toch reeds 1500 wordt. Als elk gezin in de gemeente 1500 had, zou de toestand schitterend zijn. De heer du Burck zou nog 100 boven B. en W. willen gaan, doch hij zag geen leans om dit er door te krijgen. Ten s'lotte werd het voorstel van B. en W. met 52 stemmen aangenomen, tegen de heeren Berkhout en Groen. Voor de reclasseening werd 10 en voor de politieschool eveneens 10 uitgetrokken, wat zonder discussie kon plants hebben. De post 75 voor de hurgerwacht lokte een langdurige, soms vrij scherpe discussie uit De heeren Zeeman du Burck en Berkhout wilden geen subsidise voor loefeningen; in menschaimoorden en ze waren van oordeel, diait! zelfs de vermeende motieven van destijds niet meer bestonden. De h«er Groen dacht er anders over en wilde in elk geval dit jaar de subsidie nog toestaan. Zooals te verwachten was werd het voor stel van B. en W. met 43 stemmen1 aange nomen. Het adres van de ouderoommissie inzake het aansteilen van een schoolarts werd op voorstel van den vooizitter tot de volgende vergadering ni'tgesteOd omdat het beter is het college van B. en W. voltallig te hebben. He: verzeek om een subsidie van 60 voor de vacantiekolonieverpleging werd met bijna onverdeelde instemming ontvangen. B. en W. stelden het voor het erzoek in te willigen. Alileen de heer Green vond bet he- drag te hoog en wilde het op 25 bepalen. De heeren Zeeman, du Burck en Berkhout voelden zeoveel vcor deze inetelling, dat ze het gaarne zonder stemming zcud-en zien aan- gencmen. Dit geschiedde, doch de heer Groen ver- zocht aanteekening dat hij er tegen was. Voor het Wide Kruis werd 20, voor de malariabestrijding 25 en voor de drankbe- strijding 50 uitgetrokken. Voor wegen en voetpaden stelden B. en W. voor 125 uit te trekken, wat de heeren Zeeman, Berkhout en du Burck te laag vinden omdat de Kerkewei dringende verbetering eischt. Het slot van een langdurige bespreking was, dat het bedrag gehandhaafd bleef, doch de vcorzitter de toezegging deed, dat B. en W. er niet tegenop zullen zien om zoo noodig de post te overschrijden. De heer Zeeman hoopte hier nog eens een pad te zien dat voor handkarren te gebruiken was. De heer du Burck, pleitte voor verbetering van het lijkenhuisje. Waar ook B. en W. dit reeds onder oogen gezien hadden al daaraan de noodige aan- dacht besteed warden. In verband met de betaling van het drink- water werd een langdurige hcschouwing ge- houden over de vraag of de winning van den Burgemeester als een ambtswening :beschouwd moet wiorden of niet. De heer Berkhout vond het niet billijk, dat de beweners van de wonteg op de Kerke wei wel en de Burgemeester niet het leiding- water betalen moet. Beslcten werd ten slotte het te laten zooals het is, doch' de kwestie inzake de woning van den Burgemeester te onderzoeken. De post vervolgonderwijs werd verlaagd van 355 Cp'/ 200 gulden, omdat voor het geven van vervolgoncterwijs niet voldoende leerlingen waren. De tuinbouweursus van de L. T. B. wenseh- ten B. en W. niet te steunen op dezrifdo gncn- den van het vorig jaar. De heer Groen verzete zich evenals het vcrig jaar tegen deze meaning en vond het eigenaardig dat de tcekomst steun ontvangt voor het houden van een cursus in bedrijfs- coutrole terwijl de L.T.B. voor den tuinbouw eursus en een cursus in bcmestingsleer geen /steun bij B. en W. kan krijgen. Hij hoopte, dat de raad ook mi weer een ru inner standpunt inneemt. De heeren Berkhout en du Burck waren er nu voor omdat de cursus een twee-jarige is en ook het vorig jaar gesteund is. Zoo werd hot voorstel van B. en W. met 61 stem verworpen en het verzoek van de aid. L. T. B. om een subsidie van 30 toe- gestaan. Een verzoek van de Toekomst en de afd. L. T. B. om financieele steun voor het ©pen- houden van de vaart werd op dc-zelfde wijize van het vorig jaar aangenomen. De post vlaggen werd 10 hooger geraamd voor het geval aanikoop van een nieuwe viag noodig mccht zijn. Het fanfaxecoiips vroeg 100 subsidie dech B. en W. wenschten 50 te geven. De heeren Zeeman, Berkhout en du Burck ipleiten voor inwilliging van het verzoek doch ze bleven in de minderhciid. Het voorstel van B. en W. werd met 43 stemmen aangenomen. Languurig werd gesproken over de post van 3745 voor krankzinnigenverpleging. De heer Groen vond hierbij1 gelegenheid zijn hart te luchteo door te wijzen op de dure verpleging in de provinciate huizen tegen- over die der particuliere verpleging, waar de wijze van behandeling niet! m'inder is. De heer du Burck zou m de riehting van Gheel de mogelijkheid van een Meine uitgave willen onderzoeken. De voorzitter vond dit een bezwaar voor de bezoekende familieleden. De heer Dekker wees op de inrichting St. BavK> te Noordiwijkerhout,, waar de verpleging mdnstens even goed is als in d'e particuliere huizen. De heer du Burck wees op de uitstekendle verpleging te Loosduinen, Delft en Bergen op Zoom, waarop voorbeeldige wijze verpleega wordt. De heer Zeeman wees er op dat er ook an dere factoren zijn waarmee rekening dient te worden gehouden als de drbeidsverhouding van het personeeL, de toepassing der behan deling van verpleegden enz. Hij achtte zich momenteel niet gerechtigd om een uitspraak lie doen wat beter Is. De verpleging enz. staat in de prov. huizen aan den spits. Een onderzoek in den meest uitgebreiden zin achtte hij ten zeerste gewenscht. Voor werkverschaffing isi 2 uitgetrokken, wat de heer Zeeman niet te hoog vind. De post voor onvoorzien is 373,38. Daar het inmiddels 11 uur geworden was, werd op voorstel van den heer Groen de ver- dere behandeling van de agenda uitgesteld, omdat toch door dte aangehouden pu'nten Je begrooting niet kan worden vastgcsteld. Nog resten de begrooiting van liet gasbe- drijf, het dectrisch bedrijf en van het arm- bestupr en de rondvraag. De heer Berkhout decide mee zijn voorstel inzake verhooging presentiegeld in te trek ken omdat nu weer vrij consuoiptie gegeven wordt. Hierna slutting der vergadering. UIT OUDKARSPEL. De ijsclub Volharding hield Dinsdag- qvond de jaarvergadering in het lokaal van den heer Vis. 14 leden waren aanwezig, waarbij de be- schermheer en de eerevoorzitter. Het winterverslag werd door den secreta ris uitgebratht, waarbij herinnerd werd aan de mooie wedstrijden welke gehouden zijn en de vele moeite die het veelal kost om de banen goed in orde te krijgen. Gewezen werd op de vele arbeiders die op de ijsbaan weer tijdelijk werk gevonden heb ben en voorts op het feit dat danik zij de wel- willende houding van het gemeentebestuur die vereeniging daardoor niet in financieele moei- ■lijkheden gekomen is. Den gemeenteraad werd htervoor 'n woord' van hulde gebracht. Als bestuursleden werden herkozen de heeren de Wijn, van Loo en S. Timmerman. De laatste nam het echter niet aan, omdat het hem als inwoner van Noordscharwoude te moeielijk werd. In zijn plaats werd gekozen de heer J. Schrieken. Als commissarissen werden herkozen de heeren A. Swager, P. Kok, P. Eecen, Jb. Vol- kers, die de benoeming weer aannamen. In de plaats van den heer Schrieken werd als commissaris gekozen de heer Jn. Keizer. De commissarissen herkozen' hun hoofd- commissaris, den heer Jb. de Boer. Als afgevaardig^len naar de bondsverga- dering werden gekozen de heeren de Wijn en van Loo en als plaatsvervanger de heer A. Timmerman. De rekening van den penningmeester werd goedgekeurd met een ontvangst van 1476.13, een uitgaaf van 1456.18K, alzoo een saldo van 19.94K. Enkele betalingen moeten echter nog ge- daan worden. De rekening van het fonds clubgebouw wees aan een ontvangst van 75 gulden, een uitgaaf van 18.70, alzoo een saldo van 56.30. Het aantal leden is met 74 toegenomen en bedraagt thans 371. Een ledenvergadering, 5 bestuurs- en 8 commissievergaderingen zijn gehouden. Een nieuwe ijsschaaf is aangekocht, waarvaa echter de bruikbaarheid nog niet bewezen is kunnen worden. Besloten werd 50 uit te trekken voor uit- zending van'leden naar provinciate wedstrij den. De regeling van vergoeding aan de deelnemers werd aan het Bestuur overgela-' ten. Ook werd nog besloten om bij opkomend ijs een bord aan de Roskambrug te bevesti- gen met een verzoek aan de schippers om de oostzijde te houden. De Kolfclub Volharding hield Woens- dagavond de jaarvergadering. Als bestuursleden werden herkozen de hee ren Jb. Gelder, C. Paarlberg en C. Vlug. Een kort reglement werd vastgesteld en zal in het clubgebouw worden opgehangen. Uit het jaarverslag bleek, dat de club 18 leden telt en verder werd geconstateerd dat door verschillende leden flinke vorderingen gemaakt zijn. Herinnerd werd aan het kleine aantal pun- ten dat in den beginne geslagen werd, terwijl nu na 2 jaar bestaan het soms reeds voof- komt dat een lid, dat 40 punten slaat, de partij betalen moet Herinnerd werd aan den wedstrijd met Warmenhuizen waarbij de club met 78 pun- ten boven winner werd, aan de deelname aan den Langendijker societeitenwedstrijd, waar de club, die tOen pas een.ruim jaar bestaan had, slechts 400 punten van de ongeveer 4000 bij de laagste in de minderheid bleef. Meegedeeld werd nog dat door de leden die aan diverse wedstrijden deelnamen be- haald zijn in de 2e klasse 4 tweede prijzen en een le prijs en in de derde klasse 3 serieprij- zen. Besloten werd wederom een nitnoodiging voor een te houden wedstrijd aan Warmen huizen te zenden en aan een eventueel ver zoek van de societeiten ook aan (Me wedstrij den weer deel te nemen. Zeetijdingen. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Celebes (thuisr.) vertr. 5 Nov. v. Perim. KON. NED STB. MIJ. Erato vertr. 5 Nov. v Amst. n. Rott. g; Juno vertr. 5 Nov. v. Amst. n. Rott. r Luna vertr. 5 Nov. v. Rot. n. Vigo. Pluto vertr 5 Nov. v Amst. n. Rott. Agamemnon vertr. 4 Nov. v. Cadix n. Genua. Fauna axr. 5 Nov. v. Hamb. te Amst. Ganymedes vertr 4 Nov. v. Vama n. Con- stantza. Hercules vertr. 4 Nov. v. Rott. n. Barcelona. Orion arr. 4 Nov. v. Aktchai te Smirna. Stella vertr. 4 Nov. v. Ibrail n. Bourgas. Strabo vertr. 4 Nov. v. Danzig n. Konings- bergen. Tellus vetr. 4 Oct. v. Fiume n. Bari. Venus vertr. 4 Nov. v. Malaga n. Carthage- na. Vulcanus arr. 5 Nov. v. d. Midd. Zee te Amst. Zeus arr. 5 Nov. v.d. Midd. Zee te Amst. KON. WEST IND. MAILD. Poseidon vertr. 30 Oct. v. Puerto Barrios n. Kingston (Ja.) KON. PAKETV. MIJ. Houtman arr. 4 Nov. v. Brisbane te Sydney. HOLLAND AFRIKA LIJN. Algorab (thuisr.) arr. 5 Nov. te Antw. Jagersfontein vertr. 5 Nov. v. Tanga n. Ki- lindini. Klipfontein (uitr.) arr. 4 Nov. te Port Natal Nijkerk (uitr.) arr. 5 Nov. te Gravesend. HOLLAND AMER1KA LIJN. Spaarndam v. Rott. n. N.-Orleans, arr. 5 Nov. te Santander. Dinteldijk vertr 4 Nov. v. Los Angeles n Rott Edam v. N.-Orleans n. Rott., vertr 4 Nov. v. Vera Cruz. Eemdijk arr. 3 Nov. v. Rott. te Vancouver. Gaasterdijk vertr. 5 Nov. v. Rott. n. N-York. Grootendijk arr. 4 Nov. v. Rott. te N.-Or- leans. Leerdam v Rott. n. N.-Orleans arr. 4 Nov. te Vera Cruz. HOLLAND BRITSCHI NDIE LIJN. Andijk vertr. 4 Nov. v. Calcutta n. Rott. Hoogkerk (uitr.) arra 3 Nov. te Rangoon. Streefkerk (thuisr.) arr. 5 Nov. te Antw. Sommelsdijk (thuisr.) arr. 5 Nov. te Suez. Stadsdijk (thuisr.) vertr. 5 Nov. v. Algiers HOLLAND OOST AZIE LIJN. Boeton arr. 5 Nov. v. Esbjerg te Amsterdam. Oostkerk (thuisr.) arr. 5 Nov. te Singapore. Siantar (uitr.) arr. 2 Nov. te Sydney. HOLLAND WEST AFRII<A LIJN. Jaarstroom (uitr.) arr. 2 Nov. te Gr. Bassam JAVA BENGALEN LIJN Ceram vertr. 4 Nov. v. Calcutta n. Java. JAVA CHINA JAPAN LIJN. Tjikarang arr. 5 Nov. v. Java te Shanghae. JAVA NEW YORK LIJN. Madioen v. Java n- New-York arr. 4 Nov. te Suez. ROTTERD. LLOYD. Salatiga arr. 22 Oct. v. Kobe te Balek Pap- pan Djember vertr. 5 Nov v. Hamb. n. Rott. ROTTERD. ZUID-AMERIKA LIJN. Poeldijk (uitr.) arr. 4 Nov. te Rio Janeiro. Marktberichten HOORN, 6 Nov. Aanvoer en prijzen der kaasmarkt van heden: 11 Stapels kleine fa- briekskaas 61.50, 10 stapels kleine boeren- kaas 64, 2 stapels fabrieks commissiekaas 61, 24 stapels boeren-eommissiekaas 65, Tataal 47 tapels, wegende 28226 Kg. De han- dtel was matig. SCHAGEN, 6 Nov. Op de heden gehou den veemarkt waren aangevoerd: 16, paarden 150300, 252 Geldekoeien (mag.) 200 tot 450, 75 Idem (vette) 300—/ 500, 25 Kalfkoeien 300—/ 500, -103 Vaarzen 150—/ 275, 159 Graskalveren 60—/ 180 17 Nuchtiere kailveren 1634, 262 Scha- pen (vette) 48—/ 61, 119 Overhouders 36 tot 46, 5 Bokken en Geiten 2.50 tot 20, 21 Varkens (mag.) -15 tot 22, 86 Varkens (vette) p. K.G. 0.80 tot 0 86, 71 Biggen 8 tot 16, 126 Konijnen /0 25 tot 2.50, 206 Kippen 0.75 tot 1.50, Eenden 0.75 tot 2, Jonge Kippen 2 tot 3, 20 K.G. Boter 2.40 tot /2.70. PURMEREND, 5 Nov. 1924. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om- streken". Aardappelen 1.60 tot 1.85 per zak (25 Kg.), Bloemkool 3.60 tot 24 p. 100, Roo-de Kool 4.50 tot 8.50 per 100, Witte Kool 3.10 per 100, Spruitkool 90 ot. tot 3.25 per 15 Kg., Andijvie 0.6-0 tot 3.50 per l'OO krop, Uien 1.25 tot 1.60 per 25 Kg. Appelen: Westlandsche Belle- fleur 6 per 100 Kg., Brabantsehe Belle- fleur 6 tot 14 per 100 Kg., Present van Engeland' 9 tot 15 per 100 Kg., Reinet- te, goud 11 tot 22 per 100 Kg. Peren: Beurre Clairgeau 12 tot 31 per 100 Kg., Beurre Superfin 2 tot 9 per 100 Kg., Boerengroen /2.80 tot 8.70 per 100 Kg., Cure 6 per 100 Kg., Gieser Wildeman 3.30 tot 8.20 per LOO Kg., Nouveau Poi- teau 6 tot 17 per' 100 Kg., Soldat La- boureur 8 tot 17 per 100 Kg., Winter- jan 0.70 tot 4.40 per 100 Kg. Oeboren? JOHANBS RTnttftfffSS, Zoon van R, G. UNTIED C. P. M. UNTIEDNieuweniujTzbh. Alkmaar, 5 November 1924. Heden overfeed tot onze diepe droefheid, na langdurig lijden, onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer J. DOCTBR, in den ouderdom van 169 jaar en 10 maanden. Uit aller naam, Wed. S. DOCTERKooij. Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Limmen, 6 November 1924. De curator in het faillissement der N.V. Mij. tot Exploitatle van het Badhotel „ZEEZICHT" te Eg. roond aan Zee maakt bekend dat de eenige goedgekeurde nitdeelings- lijst door hem is gedeponeerd ter griffie van de Rechtbank alhier, alwaar zij gedurende 10 dagen ter kostelooze inzage ligt van credi- teuren. De curator vnd. Mr. P. A. OFFERS. •Alkmaar, 6 November 1924. Net MEISJE gevraagd in klein gezin voor den dag of dag en nacht, netj'es kunnende werken, bekend met koken, v.g.g.y. Mevr. FULDAUER, Russenplein 7, Bergen, (N.-H.) GEVRAAGD. J. BROMMER, Snaarmanslaan 108. Voor direct een gevraagd. Adres Bur, v. d. Blad. gevraagd voor 3 middagen per week, voor liehte bez. BiSrinrich- ting ZOCHERSTRAAT 26. Biedt zich aan net MEISJE als gedurende de St. Nicolaasdagen, met het vak bekend. Br. lett. A. D., Boekh. DE ROOIJ, Nieuwesloot. Een oude kapitaalkrachtige Ver- zekering-Maatschappij vraagt een VERTEGENVYOORDIGER, speciaal voor hare afdeeling Brand- en Inbraakverzekering, tegen hooge provisie en bij gebleken geschikt- heid tegen vaste maandelijksche toelage. Fr. br. lett. K 47, aan ALBERT DE LANGE'S Adv.-Bur., Damrak, Amsterdam. gevraagd. gevraagd, voor direct. MEIJER's VISCHHANDEL, Langestraat 50. Beschaafd Burgermeisje, Mulo- school doorloopen, alsmede eenig. zins muzikaal ontwikkeld, in of bij Alkmaar, het liefst als KINDERJUFFROUW. Brieven bur. dezes onder letter Y 988. vraagt goed ingevoerde agenten. HOOGE PROVISIE, doch geen vergoeding van reiskosten. Brieven onder lett. W 35, Alg. Adv. Bur. ROUMA Co., Amsterdam. als 2e hypotheek op pracht pand, tegen hooge rente. Brieven onder No. Z 989, bur. v. dit blad. Hiermede betuig ik mijn harte- lijken dank, voor de 4ele blijken van belangstelling, ondervonden bij de ziekte en het overlijden van mijn beminde Nicht, Mej. P. DE ZEEUW. Wed. A. F. VEERde Zeeow. Alkmaar. 6 November 1924. Net persoon vraagt bij Weduwe of bejaarde mensohen* Brieven met prijsopgave onder let ter W 987 bur. van dit blad. Jongmensch, P.G., zoekt met huiselijk verkeer en vrij slaap- kamertje. Niet hooger dan f 40.— per maand. Brieven letter A 990, bureau van dit blad. Wegens plaatsgebrek te koop een partij in goede Snijsoorten. J. L. KLEVERLAAN, Bloemist, PoppelmaBslaan 15,- Aikma?

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 3