DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. ONZE PRIJZEN A. DAM Co. Garage Seharloo 2-4. Tei. 490, KoolhulsboUr De Gemeentebegrooting voor 1925, JAC. P. D£ WiJS, NO per pond f 1.25. per pond f 1.10. No. 265. Honderd zes en twintigste Jaargang 1924. ZATERDAG 8 NOVEMBER D®f mffliraw nestaai on z maaea, ATbonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden f 2.—fr. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct. Advertentiepr. 25 ct. p. rcgclgrootere letters naar plaatsruimte. BrieYen franco N.Y. Bock- en Handelsdr. y.h. Herms. Coster Zoon, Voordam C9, Tel. Adminlstr. No. 3. Bedactic No. 33. Directeur: G H. KRAIt Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. HRHSSBlSra««HneH^ V. De inkomsten uit vroegere dienstjaren zijn beduidend lager geraamd dan hiet vorige jaar. Met een bedrag van 162339.35 (vorig jaar 197074.24) als batig slot van den gewonen dienst volgens de laatst vastgestel- de rekening, een bedrag van 21456.84 (vo rig j^ar 110.845.68!) als gedeelte van het vermoedelijk batig slot van den gewonen' dienst van het loopende begrootingsjaar en een bedrag van 15000 (vorig jaar 32000) aan achterstallige inkomsten van vorige dienstjaren, komen wij thans bijna ander- halve ton bij het vorige jaar ten achter. Men moge het betreuren, dat het met de meevallertjes gedaan is, toch wijzen deze op een onevenwichtigheid die steeds verrassin- gen brengt en de normale fnnctioneering van het gemeentelijk huishouden moet belemme- ren. Het reservefonds voor bijzoadere doelein- den, waarirf verleden jaar f 130.000 uit de exploitatiewinst onzer gemeente kon gestort worden, krijgt dit jaar geen rooden cent. Dat is natuurlijk de keerzijde van de me- daille. Hopelijk zal er door zuinig beheer 00k bij normale belastingheMing nog wel eens een meevallertje in het een of ander spaarvar- kentje gedeponeerd kunnen worden. Bij hoofdstuk II (Algemeen beheer) blijkt, 3at de burgemeester, de secretaris, de ont- vanger en de archivaris thans alien hun maximum-salaris ontvangen. Hoe wel dit natuurlijk in financieel opzicht een schadepostje beteekent, staat er het on- schatbare voordeel tegenover, dat al deze hoofdambtenaren door langdjarige practijk den hoogsten graad van volmaaktheid en bruikbaarheid bereikt hebben. Dat het presentiegeld van de raadsleden van 8 tot 5 terug gebracht is, heeft tot dusver gelukkig nog niet tot gevolg gehad dat er in den Raad minder enthousiast gede- bateerd wordt. De schrij'f- en kantoorbehoeften zijn 1000 lager geraamd en omdat er ten stad- huize zeker niet minder dan vroeger geschre- ven zal worden, mogen we dus constateeren, dat deze artikelen heel wat goed'kooper zijn geworden. Het stadhuis word't voor 700 minder onderhouden en schoongemaakt, hoewel Burg, en Weth. er voor instaan dat het er nog altijd even netjes als vroeger zal blijven uitzien. Het onderhoud en de aankoop van meube- len is met 350 verhoogd, hoofdzakelijk om dat de secretaris een nieuw vloerkleed moet hebben dat Burg, en Weth. voor een prikje 300) op een uitverkoop willen aanschaf- fen. Booze tongen beweren evenwel dat een boofdambtenaar, na advies van de schoon- heidscommissie, een dienstreis naar Smyrna zal ondernemen om er cen persoonlijke studie van de tapijtfabricage te maken. Veel hooger 1800 (vorig jaar 210) 1— is de raming voor de benoodigde gelden voor kiezerslijsten en het uitoelenen der kiesverrichtingen. Dat komt omdat het volgend jaar weer periodieke verkiezingen voor de Tweede Ka- ■mer gehouden zullen worden. De politieke propaganda is door rnr. Bomans dezer da- gen hier ter stede al ingelufd en weldra.zal er voor alle partijen weer volop gelegenheid zijn eigen voortreffelijkheid te demonstreeren en de verachtelijkheid van alle politieke te- genstanders in het licht te stellen. Nadat aller oordeel bezonken is stelt de gemeente 1800 voor hdt drukk^n van kie zerslijsten en het inrichten van stemlokalen beschikbaar benevens 300 als presentie geld voor de leden van de stembureaux. Wanneer men bedenkt dat het baantje van stemopnemer in onze goede gemeente heel wat minder gevaarlijk is dan in Amerika waar er dezer dagen bij de presidentsverkie- zing weer heel wat door opgewonden kiezers zijn doodgeschoten kan f 6 per dag een heel aardig presentiegeld genoemd worden. Voor de kosten van onderhoud van het woonwagenkamp is wijselijk niets geboekt. Het kamp schijnt nog altijd tot de lucht- kasteelen te behooren, voor welker onderhoud, zooals bekend, nooit iets behoeft te worden uitgetrokken. De kosten van het stenografisch jaarver- slag if 50 per vergadering, ongerekend reis- en verblijfkosten) zijn vrij hoog en het is meermalen de groote vraag of dit verslag, dat in werkelijkheid geen stenografisch- maar een analytisch verslag is,* wel steeds zoo volkomen betrouwbaar is als degene die er zich op beroept wel wil doen voorkomen. Waarmede wij geenszins bedoelen dat de stenograaf niet voor zijn taak bekwaam zou zijn. Waar zich in den laateten tijd oo-k in onze gemeente talrijke gediplomeerde stenografen gevestigd hebben, lijkt het ons overbodig nog steeds kostbare werkkrachten uit Amsterdam of Den Haag te requireeren. De kosten voor het bureau voor verificatie en controle worden thans reeds op 7576.50 geraamd terwijl dit nog slechts het halve be drag is, aangezien de andere helft op den post voor invordering der plaatselijke belas tingen genoteerd staat. Laten wij hopen, dat de ambtenaren zoo ijverig zijn en hun arbeid zoo vruchtbaar is dat dit geld voor het groot- ste deel weer in onze schatkist terug keert. Dat het nieuwe vloerkleed1 voor den con troleur slechts op 60 geraamd wordt bewijst wel, dat deze onmisbare ambtenaar de uitga- ven van zijn eigen bureau niet het minst ge- controleerd en besnoeid heeft. Voor de officieele ontvangst van congres- sen is wederom 1500 geraamd, waarvoor heel wat beleefdheid bewezen en heel wat on- uitwischbare indrukken achtergelaten kunnen worden. Het salaris van den commissaris van politic is, in vergelijking met dat van andere hoofd ambtenaren, veel te laag. Dank zij een belder oogenblik van den Raad is men op 24 Februari van dit jaar tot de overtuiging gekomen, dat het niet billijk was, bij het vaststellen van de salarissen van alle ambtenaren de in andere gemeenten doorgebrachte dienstjaren mee te tellen be- halve bij de jaarwedde van den commissaris. Daardoor worden thans de elders als com missaris doorgebrachte jaren waarom eigenlijk niet de andere? als dienstjaren meegeteld en nog altijd houdt een staf van departements-ambtenaren zich in de residen- tie dagelijks onledig met het overpeinzen van de vraag vanaf welken datum de tekort geno- ten jaarwedde mi eigenlijk precies dient aan- gevuld te worden. De betrokkene hoopt waarsehijnlijk, dat het geld hem nog voor zijn dood bereiken zal en verheugt zich inmiddels op den gemeente- lijken begroo'tingspost, waarbij hem 4 perio dieke verhoogingen toegekend worden. Ook na* de toekenning daarvan blijven wij constateeren, dat minimum en maximum van het conynissaris-salaris ook in verhouding tot het salaris van den inspecteur te laag zijci, al heeft men in den Raad dan ook be- sproken op de jaarwedde van den commissa ris voortaan geen pensioenskortingen te zullen toepassen. Het op bruikbaarder peil brengen van een korps, waarvan sommige ledrn te lang in de oude sleur geleefd hebben om zich bij de eischen van dezen tijd te kunnen aanpassen, de omstandigheid van een tekort aan werk krachten door langdurige ongesteldheid van personeel en daarbij het aanvaarden van de voile verantwoordelijkheid voor allerlei nood- zakelijke maatregelen die door een deel der burgerij niet altijd begrepen en gewaardeerd worden politie-maatregelen zijn nu een- maal niet altijd aangenaam maken van een commissaris die zijn plicht doet wel eens een ambvelijken kop van jut, waarop rijp en groen den hamer der ongerechtvaardigde cri- uek meent te kunnen naersiaan. De salarissen van het korps inspecteurs en agenten zijn op totaal 74.000 geraamd. Wie de lijst nagaat zou werkelijk den in- druk van een tamelijk sterk poliiie-korps kiij- gen wanneer hij niet bedaeht dat de sterkte van het personeel eigenlijk sdechts een derde van het totaal bedraagt. Daar er dag en nacht over politie-hulp be- schikf moet kunnen worden en de ambtenaren met uitzondering van commissaris en in specteurs die van 's morgens vroeg tot 's avonds laat beschikbaar moeten zijn slechts acht uren per dag mogen werken, is deze dienst als't ware een continu-bedrijf met een drie-ploegenstelsel, zoodat steeds en af- wisselend slechts een derde deel daarvan in werkelijken dienst is. Waarom voor de politiescholen te Hilver- sum en Den Bosch ]aarlijks 75 en voor de instandhouding van het politie-examen slechts" f 10 verstrekt wordt is ons niet erg duideiijk. Het Komt ons voor dat de gemeente ten zij zij al haar politie-personeel uit HMversum 01 Den Bosfh oetrekt meer belang t>ij het opleiden en examineeren van eigen personeel heeft dan bij dat van de politie-scholen in an dere gemeenten. De kosten der bioscoop-commissie zijn we derom op 275 geraamd. Volgens de memorie van toelichting onder- zoekt de commissie het gehalte van cle te ver- toonen films uit een oogpunt van zedeidjkheid en draagt haar werk derhalve een politioneel karakter. Wij zijn natuurlijk erg dankbaar, dat er door onbevooroordeelde en tot oordeeten vol komen bevoegde intelectueelen zoo angstval- lig over ons zieleheil gewaakt wordt, maar wij willen, als de gelegenheid zich eens voor- doet, later toch nog graag wel eens het een en ander over de commissie en haar arbeid naar voren brengen. De opbrengst der tonnenbelasting is deze post opzettelijk onder volgnummer 100 geplaatst? is weer iets minder 325) dan het vorige jaar, die der beerputtenbelas- ting weer meer 1775). Het verschii tus- schen de beide cijfers doet vermoeden dat de verbetering meer aan nieuwbouw met ver- plicht closet dan aan verandering in reeds bestaande perceelen is te danken. Van een inkomstenpost van 1300 als bij- drage der provincie in de kosten der tuber- culosebestrijding dit jaar voor het eerst op de begrootiiig mag zeker met voldoening worden kennis genomen. Hoewel de gemeentelijke kosten 3800) ZIJN SCHERP CONCURREEREND. ,,HET HANDWERKHUIS". Langestraat 93. Telefoen 744. belangijk hooger zullen zijn dan een jaar te voren 1200) kan dit geld ongetwijfeld nut- tig besteed genoemd worden. De jaarwedde van den schoolarts 2500) wordt met 200 voor administratie-kost-en verhoogd. Waar diens werkkring ongetwij feld een uitgebreide administrate noodzake- lijk maakt, kan dit bedrag niet te hoog ge- acht worden. Van eenige vergoeding voor eventueele schoolverpleegsters is op de begrooting miets te bespeuren. Evenmin is er dit jaar eenige, uitgave voor malaria-bestrijding te O'ntdekken, waarmee niet gezegd is, dat alle malaria-muggen nu verder met rust gelaten kunnen worden. Voor de kosten ter zake der Huurcommis- siewet 1650)) wordt belangrijk minder dan het vorig jaar uitgetrokken. De kosten van deze commissie zijn niet zoo hoog meer, dat het uit financieel oogpunt noodzakelijk is, ze zoo spoedig mogelijk op te heffen. De al of niet noodzakelijkheid van haar voortbestaan desnoods tegen het advies der regeering zal het best beoordceld kun nen worden als de commissie eens het resul- taat van haar arbeid over het laatst verloo- pen jaar wil publiceeren. Met de rente en aflossinge® van voorschot- ten, verleend in het belang der volkshuisves- ting 146.412.29 (vorig jaar 206.268.54) zijn nog steeds belangrijke kapit'alen gemoeid. Volgens artikel 38 derde lid der woning- wet is de bijdrage van het Rijk thans op 56730 (vorig jaar 51125) gesteld. Het Rijk betaalt drie-vierde van het exploitatie- tekort der door Ver. voor Volkshuisvesting gebouwde woningen. Voor annui'teiten aan het rijk verschuldigd ter zake van ontvangen voorsehotten in het belang van de verbetering der volkshuisves ting is 137320.26 geraamd (vorig jaar f 197176.51en als bijdrage ter tegemoetko- ming in de betaling van rente en aflossmg van een door de gemeente in het belang van de verbetering der volkshuisvesting verleend voorschot 79875 (vorig jaar 68200). De kosten der bouwpolitie zijn op 15000 (vorig jaar 12200) geraamd. Dat de kosten van noodwoningen die het vorig jaar op 3221.51 geraamd werden thans op 1800 geschat zijn, zullen wij maar als een gunstig teeken des tijds aanvaarden, evenals het feit dat de kosten van berging van op straat gezette huisboedels slechts op 50 geraamd zijn. In 1923 werd daarvoor 98.57 uitgege- ven maar het vorig jaar schijnt men dezen post geheel vergeten te hebben. Bij hoofdstuk VI (openbare werken) wordt onder de inkomsten een bedrag van 16500 geraamd als vergoeding voor het gebruik van openbare gronden en wateren. Voor vergoeding van brug-, kaai-, haven-, kraan-, sluis-, dok- en veergelden wordt op 13000 (vorig jaar 12425) gerekend. Belangrijk hooger is het geraamde bedrag voor marktgelden, wik-, weeg- en meetgelden dat )hans op 90.000 (vorig jaar 73000) geraamd wordt. Daaruit blijkt wel, dat Alkmaar nog steeds bezig is zich tot een handelscentrum van be- teekenis te ontwikkelen. Voor zoover ons be kend worden door het Marktwezen dan ook geen pogingen nagelaten koopers en verkoo- pers van de voor marktaanvoer bijzonder ge- schikte ligging onzer gemeente te overtuigen. De belasting wegens gebQuwde eigendom- men wordt op 50500 (vorig jaar 47900) geraamd. Voor onderhoud van hnizen. torens, r>oor- ten enz. is 1700 (vorig jaar 1000) uitge trokken, voor dat van straten en pleinen 54321 (vorig jaar 44325), voor dat van wegen en voetpaden 30890 (vorig jaar 21850) en voor dat van markten en beur- zen en hallen waaronder de loonen van het marktpersoneel begrepen zijn 33603.72 (vorig jaar 33524). Zooals wij reeds in een onzer vorige be- schouwingen mededeelden is de uitkeering voor de duinwaterleiding op 30.000 ge raamd, evenals het vorige jaar (toen er ook niets ontvangen werd). De kosten voor het opruimen van Sneeuw worden op 1000 geraamd. Bedenkt men, dat hiervoor volgens de laatst vastgestelde rekening 5669.68 is uitgegeven, dan is het duideiijk, dat Burg, en Weth., na raadpleging van den Enkhuizer almanak, een bijzonder zachten winter verwachten. De inkomsten voor de huur van huizen en andere gebouwen zijn op 16900 (vorig jaar 18243.40, geschat en voor de huur van het muziekpark op 2150 (vorig jaar 1800). De grondlasten van de eigendommen die niet voor den openbaren dienst bestemd zijn worden op 1894 (vorig jaar 3894) ge raamd. Over de kosten van hei onderwijs en nog enkele vermeldenswaardige begrootingspos- ten spreken wij in een vc'gend artikel. Bnitenland. DE OPHEFF1NG DER RUHR- BEZETTING. De Franschen hebben weder ct-n deel van het district Metiman ontruimd. Zij hebben Wulfralh verlaten en houden thans nog slechts Me'.tmann ^elf bezct. Ook uit Werden aan de Ruhr zijn dfe laatste Ffuncchen ver- trqkken. De Fransch-Belgdsche spoonvegregie zal het beheer en alle diensten der spcorwegen in den nacht van 15 op 16 November a.s. aan de Duifcche maatec'nappij everdragen. Met ingang van 16 November zal er slechts een liquidatie-orgaan voor'de regie zijn, hetwelk in Januari 1925 naar Parijs zal worden cvergebracht. DE OVE RST ROO MING EN. Daar het water van de Main en haar zij- rivieren thans l'angzaam zakt, v/ordt het mo- Houttil 19. Tclef. m. gelijk de schade eenigszins te overzien, hoewel het natuurlijk hog niet mogelijk is een nauw- keurige schatling te maken. Veel schade is ook ontstaan door het verdrinken van vee en de vernieling en ondfermijning van de huizen. Het opruimings- en hcrstelwerk zal vele we- ken in beslag nemen. Verder wordt een nauw- keurig onderzoek ingesteld naar de schade die aan bruggen en dijlcen is toegebracht. Op de lij-n Aschaffenburg-Gemunden zijn een locomotief en een persenenrijtuig van een 2'A meter hoogen spoordiik gestort. Kort voordat dit ongeval plaats had bemerkte het personeel van de locomotief dat de dij'k aan het verschuiven ging. De machinist en de stoker zetten de machine slop en sprongen van den trein terwijl zij de reizizegers waar- schuwden. Eenige personen die niet tijdig genoeg benden uitstappen liepen kleine ver- wondingen op. Voorts is het te betreuren dat door de over- siroomingeen groot aancal bleine boeren totaal van hun broodwinning zijn beroofd. Het gemeentebestuur van Keulen heeft ter vermindering van den ontstanen nood een groot bedrag ter beschikking gesteld. Ook de rijks- en staatsauioriteiten zetten een steun- actie op touw. Te Bcriijn heeft op het betreffende departe- ment een bpraadslaging plaats gevonden tot het nemen van de noodige maatregelen. Het hcoge water heeft ook in het midden- Rijngebied groote schade aangericlit. Tal van huizen zullen voor afzienbaren tijd niet be- wconbaar zijn. Te Bendorf zijn verschillende fabrieten overstroomd. OUD-MINISTERS IN STAAT VAN BESCHULDIGING. Het parket te Sofia heeft het bureau van de Karner in kennis gesteld van een verzodc tot inhechtenisneming van verscheidene oud- ministers uit het kabinet-Stamboelieki, die be- schuldiigd zijn van vergrijpen tegen het ge- meene recht. FRANKRIJK EN HET VATIC A AN. De Matin" meldt, dat Frankrijk na de opheffing van het gezantschap bij het Vati- caan niet alle betrelckingen zal verbreken, doeh zich zal laten ver.egenwcordigen door een officieusen waarnemer, evenals de Ver- eenigde Siaten van Amerika bij de Heilige Stoel bezit. Wellicht zai Rome dan een der- gelijken maatregel nemen. DE AUTOBANDIETEN VAN SURREY. We hebben dezer dagen verteld, hoe het graafschap Surrey, ten Zuiden van Louden, den laavsten tijd geterroriseerd wordt door een bende inbrekers, die hun nachtelijk be- drijf uitoefenen met behulp van een auto. Tot nu toe zijn de pogingen der politic, die in verband hiermede, zooals te begrijpen is, een extra waakzaam oog houdt op de gedu- rende den nacht rijdende auto's, vruchteloos gebleven. Men vermoedt nu, dat bij de geheimzinnige inbraken vier mannen betrokken zijn, van wie een steeds de rol van chauffeur schijnt te vervullen. Zij gaan als volgt te werk. De auto stopt, nadat de lichten zijn gedoofd, nabij de plaats, waar de bandieten besloten hebben in te bre- ken. Een blijft bij den wagen. Tot nu toe zijn zij steeds, zoodra men iemand in de verte den w'eg zag afkomen, in den auto gesprongen en weggereden. Een van hun eerste inbraken gold een af- gelegen herberg bij Woking. Kort na midder- nacht had een veldwachter voor de herberg een grijzen wagen gezien, naar hij meende een Vauxhall. Een man stond bij den wagen. Op de komst van den veldwachter sprongen drie kerels uit de richting van de herberg te voorschijn, om weinige seconden nadien vlie- gensvlug met den auto weg te rijden. Het spoor kon men naderhand volgen tot een garage waar inderdaad bleek, dat de hee- ren hadden ingebroken en zes blikken benzine gestolen! Het malle van de zaak is, dat de gezamen- lijke inbraken op een enkelen te Dulwich na den daders tot dusver niet veel meer dan 20 pond sterling voordeel hebben opge- leverd! Ze werken blij'kbaar te ,,wild'", heb ben de routine van de inbrekerii maar niet de kennis van de plaatselijke situatie, welke hen in staat moet stellen, goeden buit te maken. De politic vermoedt sterk, dat ze hier niet te doen heeft met het gewone type inbrekers omdat dit vooreerst niet zijn krachten zou be- prceven op kroegen aan den kant van den weg en ook niet tevreden zou zijn met zulke onnoozele bedragen ale in de onderhavige gevallen gestolen zijn. En eindelijk zouden beroepsinbrekers niet zulk een heidensch la- waai maken ais deze lieden bij hun „arbeid" veroorzaken. DE RECHTEN DER VROUW IN DUITSCHLAND. De Bond van Duitsche Vno uwenvercenigin- gen deed aan de verschillende partijen een schrijven toekomen, waarin er op werd gewe- zen, dat, sinds de vrouwen op politick ge- bied gejijke rechten kregen. er bij e^ke nieuwe verbiezing steeds minder zorg werd besteed' aan het plaatsen van vrouwelijke candidateh op de kiezerslijsten. De vrouwen verwachten, dat de verschillen de partijen een aan de beteekenis van het aantal vrouwelijke kiezers beantwoerdend getal vncuwelijle candidaten op de liisten zullen plaatsen. Anders zullen de vrouwen nieuwe wegen moeten iuslaan ter bereiking van haar doel.. MILLERAND WEER IN DE POLiTIEK. In ons nummer van gister deelden wij reeds mede, dat Millerand een manifest tot het Fransche volk heeft gericht. Het blijkt nu, dat de oud-president een nieuwe partij heeft ge- sticht. Zij heet „Ligue republieaine nationale" en in het manifest legt zij hare geloofsbelijde- nis af, welke in zeer algemeene bewoordingen is vervat. Naast Millerand1 zitten in het be- stuur Ratier, Flaudin Marsal, Poncet, Isaac, Le Trocquer, Maginot, Masin en Reibel, ter wijl de oud-afgevaardigde Brousse a)s secre taris optreedt.Met is een nieuwe, beperkte uit gave van het nationale blok. DE OPSTAND IN BRAZILI5. Uit Rio de Janeiro wordt bericht, dat'het slagschip „Sao Paulo" nog steeds op zee is. Men vermoedt nu, dat hei schip op weg is zich aan te sluiten bij de Zuid-3raziliaan- sche opstandelingen, die een guerilla voeren sinds zij uit Sao Pau'o zijn verjaagd. DE CHAO IN CHINA. Volgens een telegram uit Tientsin zou ge- neraal Feng Peking verlaten hebban en Tsjang Tso lin uit Mandsjoerije aidaar bin- nen zijn getrckken. Men is van meening, dat Tsjang's troepen, waartoe een Russisch corps behuort, de bedoe- ling hebben, maarschaik Tsji Si Joeen, die onlangs Sjanghai heeft bezet, aan te vallen. KORTE BERICHTEN. De sneltrein Parijs-Havre is in den tunnel van Pissy-Pcville (bij Rouan) op een gcederentrein geloopen. Een tiental reizigers is ernstig gekwetst. Het gerucht loopt, dat er twee dooden zouden zijn. In het departement Basses-Pyrenees (Fransche Pyreneeen) is een petroleumhou- dend terrein ontdekt. Vier leden van het bestuur van een Fran sche grcndcredietbank zijn wegens oplteh- ting, gevangen genomen. Het tekort zou SO miflioen francs bedragen. De Matin" heeft van het ministerie van handel vemomen, dat met Duitschland zeker voor het einde van het jaar een modus viven- di voor eenige maanden zal worden getrof- fen tot het handelsverdrag zal zijn gesloten. Te Brussel zijn valsche bankbiljetten van 100 en 50 francs in omloop. De Berlijnsche rechtbarik heeft den 24- jarigen Russischen prins Alexander Troe- betzcoj, die tot den oudsten Russischen adel behcort, tot drie jaar gcvangenissiraf veroor- deeld in verband met tal van diefstallen in slaapwagons, waaraam hij zich had schuldi'® g'emaakt ALRMAARSGHE GOURANT. FE&T-Aiif@iioMelen.

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 1