Toen Ik zoo klein was Rhenmatiek, Influenza, Gevatte Konde, Kiespgn N. OeSSef fe Otftem; 15. tfe. G&tm en H. Klaver te Alkmaar; W. van Slooten te Heerhugowaard, alsmede J. Steen-hof en Ja cob Zuurbier ie Alkmaar. De heer B. van Asperen Vervenne, Hoofd Ass. Ri jkspl u imeeteeltconsulent voor Noord- en Zuid-Holland, emz., zal als technisch advi- seur zijne medewerking verleenen. De N.V. hoopt hare veilingen in Jannari 1925 een aanvang te kunnen doen nemen Het kantoor is voorloopig gevestigd in het gebouw van de Nederlandsche Landbouw- banik, Koningstraat 2, Alkmaar. ZILVEREN PROFESSIEFEEST. Donderdag a.s., den 13den November, hoopt de Eerwaarde Zuster Michael (in de wereld mej. A. Dekker uit't Veld), in het St. Elisabethgesticht aan de Emmastraat, haar zilveren Professiefeest te vieren in de orde van de Eerw. Zusters Augustinessen uit Delft ©nSRENGST COLLECTE. De Alkmaarsche voetballiefhebbers hebb gisteren op milde wijze de liefdadigheid be- tra-eht, waarvoor zij zeker een woord' van dank verdienen. De collecte voor de ouders van den onlangs zoo noodlottig om het leven gekomen Hortus-keeper heeft 103.90 opge- bracht, welk bedrag aan de ouders zal wor- den toegezotiden. I JUB ILEUM AUG. T. C. KIEHL". De bekcnde operette-artist Kiehl, een van het beroemde drietal (de drie K's) uit den glanstijd der operette (Kreeft, Kelly, Kiehl), heeft gisteravond in Amsterdam zijn 50-jarig iubileum srevierd, Op enthousiaste wijze is hij gehuldigd. Na een vWte opvcering van „De Klokken van Comeville", waarin de ju- bilaris de rol van Vader Gaspard vertolkte, hield de voorzitter van de fees'tcommisGie, dr. E. J. Abrahams, een rede vol waardeering. Oome Guus word verder nog door tal van an- deren (wij noemen sleehts de heer Henri ter Hall. Louis Bouwmeester Jr., mevr. Kohler- van Dijlc, Lien van Lier, Emile v. Bosch, enz.) geccmplimenteerd. De jubilaris danktie o-nt- roerd. In intiemen kring werd1 het feest nog tot laat in den nacbt voortgezet. GEMENGD KOOR ..POLYHYMNIA", HAARLEM. GROOTE INTERNATIONALE ZANGWEDSTRIJD 1925. Wij ontvingen een exemplaar van het pro- gramma en reglement voor den door deze irereeniging te organiseeren Intcnrationalen Zangwedstrijd. met uitooodiging aan de Zustervereenigingen. Het algemeen serretariaat is gevestigd Komolenstraat 62 (1013d), Haarlem. ZENDINGSAVONDEN, Nil de winter voor de deur sta'at en het weer met meer toelaat om des Zaterdags- avond marktprediking te houdten, heeft de afdeeling Alkmaar voor Inwendige Zending besloten Dins-dags om de 14 dagen in de Christelijke School, Doelenstraat, bijbelcur- sussen en in het gebouw „Waakt en Bidt" evano-elisatie-avonden te houden. Dcorvoor hoopt op te treden Wocnsdag 12 en Dopderdag 13 November in „Waakt en Btd't" de heer K. Rozendaal, van Sneek, re- dacteur der „Bijbelstudien" in de „Schalt- graver", biiblad van het „Zoeklicht" Onder- werpen: „De groote witte troon" en „de Rechterstoel van Christus". De toegang is vrij en ieder is welkom. torn. Men zie de advertentie in dit nummer. KRING VAN ALKMAARSCHE VAKMUSICI. Op de gehouden 2de vergad'ering zijn tot bestuursleden gekozen: de heer Jac. Janeen als voorzitter; mej. Gertr. Blom, penning- mers'if>ressa en de heer P. A, Blaauw als se- cretaris. Het voornemen van den Kring" is, den heer Sam Dresden, Directeur van het Conservatorium te Amsterdam, voor den eer- sten avond uit te noodigen een leziing te hou den over een of ander muzikaal endterwerp. het welk binnen korten tijd nader bekend zal worden gemaakt. KFT TRTNG VAN AUTOBUSSEN. Zaterdag is opnieuw een achttal auto- bussen door den expert onderzocht. waarvan er stechts een onvcor waardelij k goedgekeurd werd. De anideren zullen binnenkort weer onder- zocht worden om na te naian of de aangege- ven verbe+erin o-en aan^ebrachf ziin. Geen beter middcl hiertegen dan Alijnhardt's Sanapiriii-tnblctten. €fbmen£'(! nieuws ANATOLE FRANCE-HERDENKING TE AMSTERDAM. De Amsterdam is een comite gevormd om Anatcle France te herdenken. Deze herdenking zal geschieden in een bij- eenkomst op Zaterdag 15 November, des na- middags te 3 ure. onder voorzitterschap van prof. mr. M. W. F. Treub, in de Kleine Zaal yan het Concertgebouw. LAGE BEZOLDIGING VAN EEN ASSIS- TENTE-ONDERWIJZERES. De gemeenteraad van Haskerland heeft besloten tot aanstelting van een onderwijze- res-assistente aan de O. L. school aldaar te- gen een salaris an 100 90 oor het on- derwijs in de nuttige handwerken 50 voor het bezit der acte voor dat vak. Alzoo samen een salaris van /240! AUTO-ONGEVAL OP DEN MUIDER- STRAATWEG. EEN ZWAAR GE- WONDE. Zondagmiddag omstreeks 4 tmr heeft op rden Muiderstraatweg een vrij ernstig auto-on- geluk plaats gehad, tengevolge waarvan 1 persoon zware, en de andere inzittenden lich- te kwetsuren bekwamen. Uit de richting Amsterdam kwam, even voorbij Diemen, met vrij groote snel'heid aan- rijdn een Steyer-automobiel, bestuurd door den heer E. S. uit Amsterdam. Van de tegenover- gestelde richting naderde op dit drukke uur een Minerva-auto, die aan het linker achter- wiel door den Steyer werd geraakt. Als gevolg daarvan werd schijnbaar de stuurinrichting inklaar en liep de Steyer aan den linkerkant van den weg in voile vaart van den dijk af. Twee dames, die in de auto zaten, werden door den hevigen schok eruit geslingerd. Een der inzittenden, de heer Maudner uit Amster dam, brak een knieschijf en de andere inzit tenden liepen lichte kwetsuren op. Het mag een geluk heeten, dat de auto in zijn vaart ge- stuit werd door een dam, welke den weg daar ter plaatse met het wetland verbindt en waar- door de auto in schuinen stand aan den dijk bleef hangen. De Steyer-auto werd zeer zwaar beschadigd, terwiil de aangereden Minerva- wagen lichte beschadigingen kreeg. Een dokter uit Diemen legde den gewonden het eerste verband. De gekwetste heer D. werd per autobrancsrd naar een der ziekenhuizen te Amsterdam vervoerd, terwijl de andere in zittenden huiswaarts konden ^gaan. De politie uit Diemen stelde een onderzoek in. BELASTINGPERSONEEL' IN UNI FORM. Naar de „Residentiebode" verneemt, zai het in het voornemen der Regeering liggen om het belastingpersoneel in uniform te ste- ken. Reeds heeft de interdepartementale com- missie een onderzoek ingesteld of en in hoe- verre in de bestaande regelen verandering kan worden gebracht. AFSCHAFFING VAN DE STEM- PLICHT. Naar aanleiding van paragraaf 11 in de Meniorie van Antwoord bij Lloofdstuk I (Al- gemeene Beschouwingen) der Staafsbegroo- ting, waarin gezegd wordt: „De Regeering vleit zich ter zake van den stempltehi binncn korten tijd een voorstel te doen", verinetnt de Tel., dat het voornemen van de Regeering hierop neerkomt, dat zij van plan is de af- schaffing van den stemplicht voor te stellen. UITSLAANDE BRAND. Te Enschede heeft Zaterdagnacht een zwa re uitslaande brand gewoed in ex perceel aan de Oldenzaalsche straat, waarin een winkel in verf en behangselpapier is gevestigd. De brand is ontstaan in een bergplaats, aan dat huis verbonden. Een groote voorraad "hoeden en petten en modeartikelen, die in het uitge- brande perceel waren opgeslagen, zijn mede een prooi der vlammen geworden. ERNSTIG ONGEVAL OP DE SCHIPBRUG TE DOESBURG. G'istermidd'ag te 12 uur ontspoorde door tot dusve:- onopgelielderdle eorzaak op de schipbrug te Doesburg de stoomtram die te 1.47 'te Doetichem meet aanlcomen. De koppe- ling tussclien machine en eerste personenrij- tuig brak af met het gevolg dat de IccomeWef dwars door de brugleuning In de IJssel ver- dween. De machine sicrtte juist tusschen twee brugschepen in de diepte met medeneming van de ijzeren verb! ndingebalk en een zware houten trugbalk. De.machinist wisi!1 tijdig van de machine te spriingen en zoo zijn leven te redden. ITet water is tei- plaatse circa 10 meter diep. Vormoed wordt dat door de plot- selinge afkoding de ketel van de machine is gesprongen. ITet resteerendte deel van dien personentrein liep door de helling der brug als .gevolg van den froogen watenstand ach- teruit. Persoonlijke ongelukken hadden d'an 00k nist plaats. De brug zelf bekwam aan leuning en dek belangfijke schadie. In een ouderhoud dat we direct met die di- rectie hadden gaf deze als zijn mecning te kennen dat het ongeval aan "een samenloop van omstandigbeden meet worden toege- schreven. De "stand van het water is zoo- dan ig dat de trampassage nog zonder be- zwaar kan plaats hebben. Het passeeren der tram is toegestaau tot 10 meter 30 boven A. P. De waterstand is liter nog 10 c.M. be- neden, nlettemin is besloten de passage over de brug tijdelijik stop te zetten zoo:!at de pas- sag iers naar den anderen oever meet en loo- pen. Dcor de gemeente Doeshurg worden voorloopige herstd'ilingen aangebracht in den vorm van een noodverbinding tusschen de brugsrfiepen en een noodleuning. Wegeng de groote publieke belangstelling is bij wijze van pelitiemaaitregel het stilstaan op de brug ver- boden. EEN HOOGLEERAAR GESCHORST. Naar de Telg. verneemt, heeft het curatori- um der Technische Hoogeschool op grand van art. 60 der Hooger Onderwljswet, prof dr. F. Schuh, lioogleeraar in de afdeeling der algemeene wetenschappen en belast met het geven van onderwijs in die zuivere en toege- paste wiskunde en de mechanica, gedhrende een maand als lioogleeraar geschorst. Prof. Schuh werd in 1906 te Delft, in 1909 te Groningen en in 1916 weer te Delft be- noemd. VRIJHEIDSBEROOVING Tijdens de debaiten in verband m^et de in- terpellatie-Gerliard in zake het nieuwe salaris- besluit, ontstond eenlge opschudding, zegt de Tel., toen bekend werd, dat de minister van Marine het elders in dit blad opgenomen schr ven had gezonden aan den Comman dant der marine te Den Helder. Voorts verneemt het bind nog, dlat de heer Duijs voornemens was over de vrijheidsbe- rooving reeds terstond aan den mini'ter vrn Marine eenige vragen te stellen, d'och aar e- zien de voozritter van opinie was. dat het hier een Kabinet-schrijven betrof, meende deze, dat over de wijze, waarop den minister zal verzocht worden zich over deze daad fe veran twoord-ennog nader overieg zal moetien vvoixlen gepleegd1. KORTE BERICHTEN. De 13-jarige J. werd te Venlo door een autobus ovrreden. De knaap is in het gast- huis aan de bekomen verwondingen overle- den. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN; Johanna, d. van Johannes Bakkum en Anna van Leeuwen. Cornells, z. van Arie Quant en Catharina Veldhuis. Cornells Sinion, z. van Atse van der Hoek en Marijtje Hart. Cornelis. Maria, d. van Gerbrand Velzeboep en Anna van der Pouw. Johanna Maria, d. van Derk Johannes Woldendorp en. Johanna Maria van den Aakster OVERLEDEN: Alida de Jongh, gehuwd m.:t Lourens de Wildt, 66 jaar. Jozef Marie Greenland, 50 1 jaar. Willem Roelofs, 74 jaar. Ingezonden stukken. (Buiten verantwoordelijkheid van de Re- da ctie. De opname in deze rubriek bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt.) Geachte Redactie. Mag ik van U nog cen weinig gastvrijheid vragen, als antwoord, op den van „Rust en Orde" houdenden inzenaer in dte Alkmaar sche Gourant van 8 November j.l. Laat ik onmiddellijk opmerken, dat voor een scherp optreden voor „rust en orde" op 't moment waarvan een gedeelte mijner grief gev/aagt, absoluut geen reden bestond. Bij mijin bezoek aan het Stembureau bevond ik mij er met twee dames kiezens. Rust en orde was er en de bevelende toon van den Predikant deed voor deze gelegenheid vreemd aan. U, geachie Redactie, vriendelijk dank zeg- gend, N. SLINGER. Mijnheer de Redacteur. Gaarne had ondergeteekende eenige plaats-. ruimte in uw blad, waarvoor bij voorbaat mijn dank Naar aanleiding van uw bericht onder stadsnieuws van Zaterdag omtrcnt het aan- bieden van lijsten door onbevoegden (er schijnt nog een geval te zijn) voor het Sint Nicolaasfeest, wenschte ondergeteekende even onder de aandacht van het geacht publiek te brengen, dat voor het St. Nicolaasfeest der k nderen van de Openbare Scholen en wel in wijk I, n.l. Noord-Holl. Kanaal, Heldersche- weg, Geestersingel, Geesterweg Bergerweg (over het spoor) en ailes daartusschen ligt voor het aanbieden van lijsten hij als zooda- nig is aangewezen. Ik meende dit evai te moeten schrijven, omrcden delgelijte praktij- ken niet be\orderiijk zijn voor het gcede doel. N.B. Voor hen die op onderstaand adres v/enschen te teekenen, hestaat er gelegenheid tot en met 17 November a.s M. RENTENAAR. Snaarmanslaan 73, hoek Stuartstraat. ANTWOORD. Achter een heg Schaam 'k me weg. Geverfd puin en blik, dat ben ik. DE BURGEMEESTfRSVAAS. Een korte paedagogische aanteekening. Ik heb een statistiek van vermaningen van ouders aan hunne kinderen aangelegd. Er bestaan statistieken van duizenderlei dingen, van gewichtsafname bij spiritistische seances tot het mosterd-verbruik per hcofd eener be- volking. Waarom dus eens niet een statistiek van vermaningen, die ouders hunne kinderen toedienen? Allereerst dacht ik: maar zulke vermanin gen zijn er in even grooten overvloed als schelpen aan de zee, als men b.v. de aardoop- jes neemt. Ik noteerde de volgende: „Laat dat, Hansje „MaarLotje „Schaam je je niet, Marietje „Neen, maar, zoo wat, Piet „Jantje, Jantje „Drommels nog-en-toe, Hein „Z6o, zoo, Keesje „Allemachtig, zul je nu „Wacht maar, baasje „Jonge, jonge, jonge Ook was nog eenigermate afwlsselend wat daarop volgde maar het slot, het slot was steeds hetzelfde. Alles, alles, eindigde steeds op hetzelfde refrein: „Toen i k zoo klein was Dat wil zeggen, wat de ouders op den leef- tijd hunner kinderen hadden, waren, deden of nalieten, ging immers schijnbaar ook wel wat tegen den draad in, maar in werkelijkheid was het toch hetzelfde: Want het kwam steeds op een niet'te ontkennen braafheid of welgema- nierdheid neer. „Toen ik zoo klein was als jij, heb ik nooit zoo veel boter op mijn brood gekregen of „Toen ik nog zoo klein was, had ik nog heelemaal geen idee, hoe een schouwburg er van binnen uitzagof „Toen ik zoo klein was, dacht ik niet over toiletzakenof „Toen ik zoo klein was. zouden wij ons doodgeschaamd hebbenof „Toen ik zoo klein was. zouden wij ons do! verheugd hebbenof „Tcen i'k nog zoo klein was, had1 men 't ons wel doen voelen, en zouden wij niet meer hebben kunnen staan, zitten, of liggen, als wij 't gewaagd hadden De laatste zin heeft den grootsten indruk op mij gemaakt. Het persoontje n.l., dat het aanging, de stoute EJsje, tegen wie uitgeva- ren was, antwoordde doodleuk hierop: „Maar, vader, dat moet toch wel erg pret- tig geweest zijn". De ontstelde vader deed vol inspanning een „waarom" hooren. „Omdat, als u niet meer kon staan, zitten of liggen", zei Elsje ernstig en geKeel ver- diept in haar voorstelling, „u dan had moe ten vliegen, vader". Neen, neen. dat was heelemaal niet brutaal, maar zakelijk. Want kinderen zijn in deze dingen altijd zakelijk, terwijl ouders in dingen der vermaning. enfin, i'k heb on langs bij een vader, met wien ik als knaap samen school ben gegaan, merkwaardige dingen opgemerkt. Op zekeren dag werd ik bij mijn vriend ten eten gevraagd. Mijn jeugdvriend is een per- fecte vader voor zijn kinderen. Maar als er gasten zijn, verma'ant hij ze. Hij vermaant ze bij elke gelegenheid Misschien meent hij, dat dit tot den goeden toon behoort; of hij meent dit zijn gasten verscbuldigd te zijn, of zijn kinderen, of zichzelve; ik heb het nooit kunnen uitvinden. Maar ik heb altijd wat meelij met hem gehad, wanneer bij het dessert mijn vriend, de brave huisvader, ongezellig op zijn stoel begon te draaien, omdat tot dus- ver de kinderen nog niet de minste aanlei ding tot vei'maningen hadden. gegeven. Ook ditmaal was het zoo. Ik kon het niet meer aanzien. Ik maakte een kleine beweging, die de aandacht van Fritsje trok en trok een mal gezicht. Natuurlijk lachte hij. Ik dikte mijn grapje wat aan, waardoor hij in schate- ren uitbarstte Onmiddellijk onfspanden zich des braven huisvaders strakke trekken weldadig, toen hij nu manend tegen zijn bord tikte en begon: „Fritsje, dat moot ik je toch zeggen, toen ik zoo klein was als jij, heb i'k nooit zoo im becile gelachenga de deur uit, jongen, dat je leert hoe je je fatsoenlijk in het ver- volg hebt te gedragen". Ik dacht er over na, hoe onwaarschijnlijk het zou zijn om een fatsoenlijk gedrag, dat men aan tafel moet hebben, buiten de deur te leeren en drukte deze gedachte uit door voor de derde maal een mal gezieht te trekken; nu stiekum voor mezelf natuurlijk. Maar kleine Fritsje bewees opnieuw, met een onderdrukt lachje, onverflauwde belangstel ling in mijn persoon, waarop hij, half ver- drietig, half vermaakt, de deur uitging. „Het is een heel ding, de kinderen van te- genwoordig. zei mijn brave vriend iet- wat onzeker. „0," zei ik, „tegenwoord!g niet erger dan wceger". „Z6o-o-o?" rekte mijn vriend schichtig. „Ja, ik herinner mij twee jongens, die te- genover een gast zaten, met een bijna on- zichtbaar haarvlokje op de punt van zijn neus". „Z6o-o-o?" „Ja, en telkens als het dfenstmeisje de deur opende kwamen die haartjes door den tocht eerst wat onwillig, dan heftig en ten slotte bepaald jolig in beweging". „Zoo?" „Ja, en daf bezorgde de beide jongens zoo'n drommelsch plezier, dat ze bijna van den stoel rclden van't lachen". „Zoo, aan tafel?" „Ja, juist, zoodat de vader ten slotte zeg gen moest, dat zij zich schandelijk gedroe- gen en dat, toen hij zoo ldein was, men kin deren met dusdanig gedrag een oorvijg ge geven zou hebben en de deur uitgezet, opdat zij bijtiids zouden leeren, zich goed te gedra gen; de kleine Hendrik. „Hendrik?" „Ja, natuurlijk, Hendrik, want het kon toch niet, dat ik, als uitgenoodigde jongen. ook de deur uitgezet werd". „Ja? en de andere. ,.De andere? maar dat was jij natuur lijk". „Zoo, zoo. hm. zoo, zoo. Op dit oogenblik scheen de kinderjuffrouw, die mee aan tafel zat, een plotselinge neus- b!ceding te krijgen. Tenminste zij haastte zich, met den zakdoek stijf tegen 't gezicht, de kamer uit. Direct daarna kreeg de echtgenoote van mijn braven vriend blijkbaar een kruimeltje in haar keel, zoodat zij een heel grappig ge zicht trok en van haar echtgenoot een onbe- schrijfelijken blik moest opvangen, wat haar drong ook de kamer te verlaten. ,.Daar we nu toch onder ons zijn". begon mijn vriend ietwat onbehagelijk, „wil ik je toch zeggen. Ik voelde direct, dat er een eindelooze preek in aantocht was en ik enderbrak: „I<om, ouwe jongen, doe niet tragisch; je jongen is een kranig jog", „Waarom?" „Hij heeft met geen woord gezegd, dat I'k het geweest ben, die hem aan 't lachen heb gemaakt". „Jii; wel, dan moet ik toch zeggen hm, ja. ik meen, ik geloof, je hadt toch deze geschiedenis,~dirtk 'me trouwens heele maal niet meer herinner, niet juist nu. en trouwens, ik veronderstel, dat ik toen niet zoo ontzettend uitgebarsten zal zijn als Fritsje nu. en als je't al wilde vertellen, dan had je toch dit onderscheid. „Maar, Hendrik. dan zou ik immers ook het andere onderscheid. „Welk ander onderscheid. Jij hebt, toen je uit de kamer werd ge- stuurd, niet vergeten, om gced duidelijk te zeggen, dat eigenlijk het haarvlokje op den neus van den vreemden gast van alles de schuld was, maar opvallend dapperder is ge weest dan jij. toen je zoo klein was. „Hm. ben je ook nog van plan om oude vrienden op deze wijze aan de kaak te stellen. „Met plezier, zoolang zij niet willen er- kennen, dat zij op den leeftijd hunner kinde ren precies even brutaal, even dwaas, zorge- Ioos en. even zielsvergenoegd geweest zijn als, gelukkig, de kinderen van nu. Marktberichten ALKMAAR, 10 November 1924. Op dte hedien gehouden weekmarkt waren aange- voerd: 35 Vette koeien 280 tot 470, 7 Vette kalvereni 70 tot 120, Vette kalve ren p. ned. pond 1.20 tot 1.70, 39 Nuch tere kalv. slacht per stuk van. 14 tot f 32, 790 Vette Varkens zware p. ned. pond f 0.84 tot 0.90, Zouters 0.66 tot 0.72, Lon- densche varkens 0.66 tot 0.72. AMSTERDAM, 10 Nov. Op de heden ge houden veemarkt wkaren aangevoerd: 414 vette koeien le kw. 1.201.30, 2e kw 1—/ 1.20, 3e kw. 0.82—/ 1 per K.G., 90 melk- en kalfkoeien 350525 per stuk, 45 vette kalvere n2e kw. 0.90—/ 1, 3e kw. 0.800.90 per K G., 38 nuchtere kalveren 1523 per stuk, 270 schapen en lammeren 4550 (schapen), lamme- ren 3741 per stuk, 523 vette varkens H611. le kw. 1.041.05, 2e kw. 1.02 1.04 per K.G., Overz. en Geld, le kw. 1.04—/ 1.05, 2e kw. 1.02 per K.G., 11 paarden. AMSTERDAM, 10 Nov. 1924. De Aard- appelprijzen waren heden onverandterd. Aan- voer 5 ladingen. BROEK OP LANGENDIJK, 8 Nov. Bloemkool le soort 9.20 tot 20.30 per 100 st., Bloemkool 2e soort 4.60 tot 8.90 per 100 st., Wortelen 1.80 tot 2.10 per 100 Kg., Roode Kool le soort 2.70 tot 5.30 per 100 Kg., Gele Kool le soort /2.20 tot 5.70 per 100 Kg., Witte Kool le soort 0.90 tot 1.70, Witte Kool (Deen) 1.80 tot 4.70 per 100 Kg., Uien 6.30 tot 7.70 per 100 Kg., Drielingen 7 tot 7.80 per 100 Kg., Bieten 3.40 per 100 Kg., Rapen 1.40 tot 1.80 per 100 Kg. Hoeveelheden6300 stuks Bloemkool; 10.000 Kg. Wortelen; 69800 Kg. Roode Kool; 45700 Kg. Gele Kool; 81300 Kg. Witte Kool; 8900 Kg. Drielingen; 300 Kg. Bieten1; 2400 Kg. Rapen. NOORDSCHARWOUDE, 8 Nov. Grove Uien 5.90 tot 6.60, Drielingen 7.20 tot 7.60, Uien1 6.30 tot 7.3,0, 1.70 lot f 2, Roode Kool 2.60 tot r/5.40; Gele Kool 2.20 tot 4.50, Witte Kool 0.90 tot 1.90, Deensche witte 2.20 tot 3.80, Krotera 2.60, Rammenas 5.60, Bloemkool 11 tot 1530 per 100 st., 2c Soort 4.50 tot 5.70 per 100 st. Aanvoer: 9800 Kg. Uien; 29500 Kg. Peen; 92400 Kg. Re ode Kool; 22600 Kg.' Gele Kool; 25800 Kg. D. witte; 800 Kg. Kroten; 700 Kg Rammenas; 5350 stuks Bloemkool. '4 WARMENHU1ZEN, 8 Nov. 1924. Roode Kool, le soort 2.20 tot 4.80, Uitschot 1.30 tot 2.60, Gele Kool, le soort 2.80, Witte Kool, le soort 1 tot 1.40, per wagon 136, Deensche witte 2.30 tot 3, Nep 8.30, Drielingen 7, Uien 6.80 tot 7.20, Grove Uien /6 30, Peen 1.80 tot 2. Aanvoer: 28050 Kg. Roode Kool; 1000 Kg. Gele Kool; 81800 Kg. Witte; 5000 Kg. Deensche Witte; 350 Kg. Nep; 1610 Kg. Uien; 3800 Kg. Peen. BOVENKARSPEL, 8 November. Veiling „De Tuiobouw" Heden besteedlde men voor: Bloemkool I 17.50 tot 34, Bloemkool II 10.50 tot 18.50, Bloemkool III 6.50 tot 13.50, Roode Kool 2.30 tot 4.20, Witte Kool 0.80 tot 1.10, Gele Kool 2.20 tot 2.70, Uien 2.80 tot 3.15, Drielingen 3.10 tot 3.25, Nep 3.20, Bieten 12 tot 14.50, Middtelbare 10 tot 13.50, Kleine 6.50 tot 8.50, Spruitkool 2.90 per zak. Aardappelen: Bonte 2.75, Blauwe /2.40, Ideaal 2.60. PURMEREND, 7 Nov. 1924. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om- streken". Witlof 0.20 tot 0.21 per Kg., Bloemkool 5.10 tot 18 per 100, Roode Kool 3.50 per 100, Spruitkool 1.80 tot 3 per 15 Kg., Bieten 12 tot 13.50 per 1000, Uien 1.35 tot 1.65 per 25 Kg. Appelen: Brabantsche Beliefleur 5 tot 15 per Kg., Bismarck-appel 11 per 100 Kg. Notaris-appel 20 tot 22 per 100 Kg., Present van Engeland f 7 tat f 26 per 100 Kg. Peren: Besy von Schonauwen 9 per 100 Kg., Beurrte Clairgeau 11 tot /14 per 100 Kg., Beurre Superfin 7 tot 8 per 100 Kg., Boerengroen 4.90 tot 6.90 per 100 Kg., Nouveau Poiteau 17 per 100 Kg., Soldat Laboureur 10 per 100 Kg., Winterjan 2.20 tot 5.60 per 100 Kg., Winterleuwtje 4.60 per 100 Kg. Sport VOETBAL. j Het was gisteren voor de Alkmaarsche clubs een goeden dag. Zoowel Alkmaar I als V. A. F. C. I wis- ten met 20 te wjnnen en't zelfde deed ook Alcmaria II, dat in Zaandam van Z. F. C. Ill won. Met 4 overw. staan nu de reserves bovenaan. D. E. C. won met 21 in Enkhuizen en Hollandia verbaasde door een 61 overw. op A. F. C. in Amsterdam. ZandVoort ver-: loor met 31 van W. F. C. Zuid Nederland won van Luxemburg met 4—0. OostenrijkZweden 11. Andere uitslagen AFDEELING I. - le klasse. H. F. C.—B'lauw Wit 0—f FeijenoordQuick 6C A. S. C.—'t Gooi 0—3 SpartaHaarlem 20 Unitas—Z. F. C. 0—3 AFDEELING IL le Klasse. R. C. H.—V. O. C. 4-1. Stormvogels—H. V. V 30 H. B. S.Excelsior 40 AjaxE.D.O. 10 U. V. V.—D F. C. 0—0 AFDEELING III le Klasse. WageningenEnsch. Boys 00 Go AheadQuick 40 HeraclesU. D. 62 EnschedeHengelo 13 VitesseZ. A. C. 02 AFDEELING V. le Klasse. t VelocitasFrisia 12 FrieslandBe Quick 14' Leeuward'enW. V. V. 43 G. V. V.—Achilles 0—3 VeendatnAlcides 7—0 Alcmarut-Q.S.C. 3-0. :"i Een zeer groot aantal voetballiefhebbers is gisteren getuige geweest van een Alcmaria-' overwinning. Met 30 werd Q. S. C. gesla* gen, zoodat tegen de drie Zaansche dubs 'n doelgem. is behaald van 163 in de drie thuiswedstrijden. Tot enthousiasme kon het vertoonde spel an'ders niet stemmen. 't Was over't geheel een eenzijdige vertooning, voor- al voor de rust. Steeds was het toen een strijd van een aanvallend Alcmaria tegen- een ver« dedigend Q. S. C., waarbij keeper Gravestein en de geb. Klopper als backs, maar vooral de eerste heel wat wisten te redden. Lang ciuur- de het voor er een doeipunt kwam. Precies na een half uur kwam eindelijk de eerste goal- van Alcmaria. Uit een doelworsteling scoor- de Mulders via een der Q. S. C. spelers. Met 10 kwam de rust. De tweede goal, eenigen tijd na de hervatting gemaakt, kwam ook al met medewerking oer Q. S. C. achterhoede. Juist toen Bos zou schieten liepen back en keeper van Q. S. C. elkaar even in den weg en 't was 2—0. Voor de spanning was het wel zoo aardig, dat ook Q. S. C. meermalen in den aanval kwam, zonder resultaat even- wel. Een fraaie ren van Reitsma, besloten met een zuiveren voorzet, had zeker succes verdiend. Na een mooien doorbraak wist Reitsma Gravestein te passeeren 30. Hierbij bleef het. Q. S. C. is ons met meegevaflen. De ach terhoede verdedigt goed en de halts steunen daarbij. Doch de voorhoede presteert weinig en schiet slecht. 't Steunen van de voorhoede was ook bij de middenlinie slecht verzorgd Gravestein heeft iiitsekend zijn doel verde- digd. Alcmaria speelde met twee ituvaflers voor D. Zweedijk en J. Schuyt, ook lang niet zoo goed als zij wel kan. Toch toonde de ploeg als geheel veel meer begrip van voetbal dan Q. S. C. Scbut was heel goed. In de achter hoede verder Hartland. De midd'eniinie was j. v, d. H-orst en RpojseiKiaal ,waren - -

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 3