zijn fijne grondsfvffen EEN SIEERLIJftE LEftttERNlJ avond shut. Gezien de geslaagde soiree'e, die deze ver- eenigin-g reeds meermalen gaf, twijfelen wij niet of ook deze avond zal alien voldoen. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende adver- tentie. CINeMA AMeRICAIN. Geen film, die den laatsten tijd zoo de al- gemeene belan-gstelling heeft getrokken dan de verfilming van Hutchinson's beroemde boek: „Als de winter komt". Het is de Di- rectie van bovengenoemd theater gelukt deze film reed's a,s. Vrijdag in Alkmaar te kunnen brengen, wat zeker ten zeerste op prijs ge- steld' zal warden. Wij hopen morgen nog een en ander omtrent dit prachtwerk tnede te dee- len. LICHT OP! H-edenavond voor rijwielen en andere veer- tuigen te 4.40 uur licht op. Proyinci&al Niewws UIT DRIEHUIZEN. Vrijdagavond hield „Nut en Genoegen" haar eerste openbare vergadering voor een zeer talrijk publiek. Na opening door den voorzitter werd de iheer Verbeek verwelkomd. Het kas een aan- gename avcnd, want de heer Verbeek liet ons aardige. momenten hooren, w. o. ,.Oude Mie- tje", enz. Ook werden wij vergast op een 2-tal mooie stukj-es van de dames Oud, welke zeer in den smaak vielen. Ook waren voor de eerste maal voor ,,Nut en Genoegen" de heer en mevrouw Pluvier op db planken, wat door velen op priis werd gesield. Zoo ziet men, dat door onderling samenwerken ook een- gezel- ligs avond kan versdiaft worden. 't Was reds laat toen de voorzitter de ver gadering sloot. UIT WESTGR.AFTDIJK. Op den gisteravond gehouden verlcoop van 2 dubbele woonhuizen voor den heer P. Scheepbouwer te Hcnsbroek, hebben deze ge- combineerd opgebracht ,f 1675. en gemijnd d'cor den heer D. Beeldman te Zaamdam. UIT BERGEN. Ten huize van Mevrouw Marie Egmond park „Meerwijk" concerteerde gisteravond voor een 25-tal muziekliefhebbers Mevrouw Johanna Bakker, hoofdleerares solo zang aan het conservatorium Belinfamte te Amster dam. Mevrouw Bakker die'voor een paar jaar in deze omgeving haar zOo interessante lezingen over „Het lied in alle tijden" heeft gehouden m zich toen als de bezitster van een mooie voile altstem deed kennen, bleek gisteravond nog hetzelfde, warm aandoende, bezie- lende enthousiasme te bezit-ten. Achtereenvolgens zcng ze liederen van Bach, George Able, Neefe, Schubert, Georg Henschil, P. Cornelius, Brahms, Schumann en Mahler. „Auf die Einkuft unseres Heilandes" van Georg Ahle een Duitsch ccmponist uit 1662, bleek een lied, dat zeker op verschillende programma's verdient geplaaist te worden. De naar voren gebrachte Aria uit't Weih- nachts-Oratorium van Bach, werd door mevr. Bakker gevoelig weer gegeven. „Die fruhen Grab-er" van Neefe een schep- ping van den Duitschen componist Neefe, de leermeester van Beethoven, bleek een lied waarvan het begrijpelijk is, dat dit steeds de groote waar-deering van Beethoven mocht ge- nieten. Van het zestal liederen die van Schubert naar voren gebracht werden, voldeden wel het meest Fhuhlingstraum en Inlicht". De piano- begeleiding van Marie Egmond in het 1 aatste was evenais in „Die. Soldalenbraut" van Schumann, schitterend. De liederen van Mahler vormden wel de climax van den avond. Mevrouw Bakker zingt met liefde en legt ook haar wil in de melodic, waardoor men wel het meest wordt ontroerd. De intimiteit van den avond, waar men zich voelde als in een vriendenkring, waar door artist-en muziek werd gemaakt, werd nog verhoogd door de gezel'lige uiteenzettingen die mevrouw Bakker aan haar liederengroe- jen liet vooraf gaan. De volgende avond te houden op 29 No vember, zal een piano-avond van Marie Eg mond zijn. UIT WIERINGEN. De heer M. Jb. Mostert, gemeen 'cson hun ger alh'ier, heeft tegen 13 December a.s. eer- vol ontslag uit zijn betrekking' gevraagd. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Aan de veiling te Broek op Langendijk werd gedurende October 1924 verhandeld voor een bedrag van 295.076.90. Aange- voerd werd 2.043.980 K.G. roode kool, 1.062.986 K.G. gele kool, 4.608.040 K.G. witte kool, 393.511 K.G. uien, 412.400 K.G. wortelen, 361.260 K.G. bieten, 38.061 K.G. aardappelen, 11725 K.G. rammenas, 5800 K.G. rapen, 5349 K.G. slaboonen en 657.405 stuks bloemkool. Van Juli tot en met October geveilde kool: in 1923: roode 582 wagons, gele 152 wa gons, witte 607 wagons, totaal 1341 wagons. In 1924: roode 962 wagons, gele 296 wa gons, witte 1134 wagons, totaal 2392 wa gons. Meer in 1924: roode 380 wagons, gele 144 wagons, witte 527 wagons, totaal 1051 wa gons. UIT HEER HUGOWAARD. Din-sdag vergaderde in het Polderhuis het Polderbestuur onder voorzitterschap van Dijkgraaf Van Slooten, die cngeveer te 12 uur de vergadering opende en daarbij herdacht den heer Van der Oord, met wien het aange- naam was geweest samen te werken en wiens adviesen steeds ten zeerste werden ge- waardeerd. Spr. hoopte voorts, dat deze ver gadering moge strekken tot bevordering van de polderbelangen. Hierna werden de notu- len der vorige vergadering gelezen, welke zonder op- of aanmerking onder dankzeg ging werden goedgekeurd. Ingekomen stuk- ken waren niet te behandeicn, zoodat werd overgegaan Ittcb behandeling van punt 3 der agenda: Voorstel tot het leggen van een brug in den Middelweg nabij den Donkeren weg, waarvoor een verzoek van belangheb- benden is ingediend en door het Dagel. Be- stuur bereids is besproken. Dijkgraaf lichtte toe, dat een brug ter plaatse meer recht van bestaan heeft gekre- gen nu is gebleken, dat een deel van den Veenhuizerpolder vereeuigd is xunnen wor den met den onderpolder Pannekeet. Door den opzichter is hiervoor een plan ontwor- pen, hetwelk ter tafel kwam. Vooraf heeft Dijkgraaf advies ingeworinen van den Hoofd- Ingenieur van Waterstaat, waarbij bleek, dat door deze bezwaar werd gemaakt tegen de plaats, waar de brug naar het inzicht van het Dag. Bestuur gelegd client te worden, nl. recht tegenover de Molensloot. Het resultaat van het ingestelde onderzoek heeft echter er toe geleid, dat toch voorgesteld wordt daar de brug te leggen, hoewel erkend moet wor den, dat rangschikking van Middelweg en Donkereweg tot de z.g. primaire wegen wel eenig bezwaar opleverde. Toch was het Dag. Bestuur van oordeel, dat dit bezwaar voor een goed deel wel te ondervangen zou zijn. Na deze toelichting werd de diseussie over het voorstel geopend door den heer D. Schilder, die uitvoering zou will-en geven aan bet z.g. groote vaarwaterplan, waartoe vroe- ger was besloten, doch welk besluit later weer is ingetrokken. Spr. meende, dat de be hoefte aan vaarwater meer en meer gevoeld wordt. De beer Oudeman merkte op, dat waar pien beboefte aan vaarwater gevoelt, men zich kan wenden tot het Polderbestuur; terwijl de heer Poland ved gevoelt voor het geen door den heer Schilder is opgemerkt. Het scheppen van vaarwater werkte gunstig op de landprijzen, terwijl het tevens het on- derhoud der wegen zeer verminderd. De hr. Wonder is steeds voorstander van het groo te vaarwaterplan geweest;'hij achtte het nn alleen nog dienstig om de meest geschikte plaatsen aan te wijzen. Door Dijkgraaf werd opgemerkt, dat het vroegere plan onge- twijfdd heel wat gewijzigd zou moeten wor den, zoodat er nu maar niet voetstoots een beslissing in gengmen kan worden. Spr. acht te het nu ook meer gewenscht eventueele aan- vragen af te wachten. Spreekt echter de ver gadering zich uit voor het groote plan, dan zou eerst een nader onderzoek ingesteld moe ten worden. In ieder geval achtte spr. het leggen dezer brug ook bevorderlijk aan het doel, wat anderen met spreker eens zijn. Mochten de bezwaren tegen de plaats der brug niet te ondervangen zijn met het oog op de toekomstplannen met betrekking tot de wegen, dan zou de brug iets noordelijker ge legd kunnen worden en de toegang tot het schoolplein aldaar vervangen moeten worden door een brug met flinke doorvaart. Ge wenscht werd het geacht, dat deze brug voor de a.s. aardappeieampagne tot stand ge bracht is. De heer Appelmao was ook van oordeel, dat de aangegeven plaats verre de voorkeur verdiende boven andere. Met algemeene stemmen werd besloten tot spoedige uitvoering over te gaan, terwijl door den heer Wonder nog werd opgemerkt, dat tegelijkertij d verbetering van de pij'p in den Donkerenweg wellicht bevorderlijk zou kun nen zijn aan het opheffen der bezwaren door Waterstaat gemaakt. Nog vroeg de Dijk graaf machtiging voor het dagel bestuur om, indien met waterstaat niet tot overeen- stemming gekomen mocht worden-, de brug een 150 M. ongeveer noordelijkei- te doen leggen; deze machtiging werd verleend. Daarna was aan de orde benoeming van een secretaris, aangezien de heer P. Schilder was b-enoemd tot 1 Jan. 1925. D-e voordracht van het dagel. bestuur was als volgt: P. Schilder, P. Kieft, K. van Stralen. De uit- slag der stemming was, dat db heer Schilder met 17 van de 18 stemmen werd -berbenoemd. Op de vraag van den Dijkgraaf of de heer Schilder bereid was de fun-die weer te aan- vaard-en antwoordde deze, dat hij dat met genoegen deed, terwijl hij het dagel. bestuur dank zeide voor de plaats hem op de voor dracht gegeven en het bestuur in zij-n geheel voor het in hem gestelde vertrouwen. Spr. zeide zijn beste krachten voor de functie te willen geven. De Dijkgraaf felicifeerde den secretaris en hoopte, dat ook voor Jiet vervolg met hem aangenaam samengewerkt zou word-en voor de belangen van den polder. Daarmede was men genaderd tot de rond- vraag. De heer Poland achtte het gewenscht jhar lijks een onderzoek in te stellen naar de ring vaart voor de stijgers. Hier en- daar hebben de vaartuigen moeite aan te leggen wegens ondiepte. Aan dat verzoek zal word-en vol- daan. Door den heer P. Groen werd gewez-en op de noodzakelijkheid van het uitdi-epen bi] bruggen aan den Middelweg en Laanweg. Aan den opzichter zal een onderzoek wor den opgedragen-. Door d-en heer P. Wonder werd gevraagd, of er reeds wat naders bekend was omtrent overname der primaire wegen door de provin- cie. Door het verbaz-end1 drukke autoverkeer wordt het onderhoud der wegen voor sommi- g-e gemeenten en polders verbazend hoog, zoodat een andere regeling hoogst gewenscht geacht moet worden. Is het niet -gewenscht, vroeg spr., deze zaak aanhangig te m-a-ken in de vereen-iging voor polderbelangen Door dijkgraaf werd hiero-p geantwoord, dat de Middelweg wel in het we- gen-pl-a-n is cpgenomen, doch wanneer de over- name zal gesehieden, daarvan is nog n-iets bekend. We zul-len dus met de verbetering door het aanbrengen van het zijpad door moeten gaan, wat de straat al heel wat ten goede k-om-t. Bij eventueele overname zal de pcl-de-r toch wel niet aan het onderhoud moe ten bijdragen. Spr. vermcedde, da-t de Mid delweg wel het -eerst in aanmerking zal komen vcor ic-vername. Ook de heer Wonder achtte voortgang der verbreeding gewnscht. Spr. merkte op, dat d-e autobussen tameilijk zwaar worden belast en vrceg of de betrckken gemeenten en pol ders ook iets. van die batcn p-ncfi-teeren, wait z. i. toch zeer billijk zou zijn, Hieromtrent haalde Dijkgraaf d-e schou- ders op, vermoedelijk is het geld nog noodig voor de bestaande provinciate wegen vender z6i spr. de zaak ter sp-rake te zul-len brengen in de vpreenigin-g voor polderbelangen. Door den -heer J. Oudeman werd er op ge- wezen, dat op venschil-lende plaatsen het water nog tier zijde van den weg blijf-t staan spr. m-eende, dat door ter plaatse de zijkan- ten beter moeten worden afgestoken. Dijkgraaf achtte dit ook gewenscht en be- schouwde dii-t als een nuthge werkverechaf- fing. Op het oogenblik is ae aanleg van de waterleiding ook niet bevorderlijk aan goede afwaterin-g. Door den heer C. van L&agen werden klachten overgebracht van de afdeeling van den L. T. B. tegen- eendenho-uders, die hun eenden maar vrij laten zwemmen. Spr. vroeg wat de po-lderverordening hieromtrent zegt. Door dm dijkgraaf werden de bepalingen voorgelezen. Hieruit bleek, d'at van Mei tot September de eenden met vrij mogen rond- zwemmen. Bij overlast kunnen ze warden ge- vangen en opgebracht, om op-gesloten te wor den in het schuthok. De heer Van Langen merkte op, dat de schade veelal 's nachts wordt aan-gericht. Voorts werd een voorfceeld aangehaald van iemand, die zijn kippen niet op zijn erf kan voeren, doordien de eenden zich het leeuwen- aandeel toeeigendtn. Op voorstel van den heer Wonder werd be sloten te rechter tijd de bepalingen der veror- dening te publiceeren. Verder merkte de heer Van Langenj op, da-t ingevolge aanleg van de waterleiding langs den Donkerenweg niet gerochs kan worden. Hij achtte het gewenscht, dat bord-en werden geplaatst. De dijkgraaf zal hiertoe last geven.. Ook vroeg de heer Van Lang-en naar ver betering van het paardenpad aan het Noord- einde van den Veenhuizer Middelweg, waarop werd geantwoord, dat daar spoedig aan be- gonnen zal worden. Een opmerking van den heer Van Langen omtrent te dikke laag basaltslag aan den Westd'ijk en het gebruik van te grof materiaal, vond bestrijding bij den dijkgraaf en and-eren. Wel werd toegegeven, dat het voor berijding aanvankelijk eenige moeite geeft, doch bij- wat regen rijdt het spoedig in en m-aakt het den weg vaster. Teft slotte vroeg de heer Van Langen nog naar het resultaat van het onderzoek naar de sluisgeldheffing te Noord'scharwoude, waarop werd medegedeeld, dat deze heffin-g konitiklijk' goedgekeurd is. Dit geldt voor 3 jaar, zoodat maatregelen zullen word-en getroffen, dat bij de nieuwe va-ststel-ling, als voorheen, ook het polderbestuur van Heerhugowaard dlaarin ge- kendwordt. Door den heer Wijnker werd gewezen op den slecht-en toestand van den weg van Rustenburg tot den Holleweg. Onderzc-ek door den opzichter werd toege- zegd. De heer Appelman wees er op, dat daar in 't geheel de hand niet wordt gehouden aan't wielen afschrapen. Bekeuring achtte spr. zeer gewenscht. De dijkgraaf zegde toe den betrokkenen een waarsdmwing te zullen doen toekomen en den opzichter op te dragen hierop toe te zien. De heer de Boer wees er op, dat de kabel door de waterleiding onberijdbaar is gewor- den. Hoewel nog niet vaststaat voor wien het onderho-ud van dit pad is, zeide d'e dijkgraaf, dat beschikbaar puin- aangebraclit zal wor den ter verbetering. Aan den Jan Giijnisw-eg I'iggen reeds eeni- gen tijd zware balken. Gevraagd werd van wien die zijn. De dijkgraaf lichtte toe, dat daar door iemand is gevraagd een brug te mogen leg gen, doch het dagelijksdi bestuur meende voorloopig daarvoor nog geen toestemming te moeten geven. Een nader onderzoek is ge wenscht. De heer D. Schilder zou langs den Jan Gliinissweg b-oomen geplant wili-en zien, D-e dijkgraaf en anderen achtten dit voor een grintweg beslist ongewensoht. Het voorstel van den heer Schilder werd door den heer Poland ondferst-eund, doch met alleen de stemmen dezer beide heeren v6or, afgestemd-. Voorts kwam de heer Schilder nog weer te- rug op het groote vaarwaiterp-lan en werd da-arbij- gesteund door den heer Poland. Na eenig debat kwam hbt voorstel van den heer Schilder in stemming, doch werd1 verwar- pen met II tegen 7 stemmen. Wel zullen even-tueel in te komen aanvra- gen met welwillendbeid word-en ontvangen en overwogen, terwijil het bestaande vaarwater plan al worden geraadpleegd om onder de gegeven omstandigheden eeri zoo goed1 moge- lijk geheel te krij-gen. Hierna kon d'e dijkgraaf tot sluilting over- gaan. Sp-r. hoopte, dat de besprekin-gen en besluiten in het belam-g van polder en ingel-an- den zullen blijken te zijln en dankte alien voor opkomst en medewerking. Binnenkort zal worden geopend een cursus iii veekennis door de afdeeling van de Hollandsche Maatschappij- van Landbouw. Hiervoor hebben zich 11 cteelnemers aange- meld. de cursus zal worden geleid door den heer Kleinjan, veearts te Alkmaar. DE WERKTIJD AAN DE N.-HOLL. PROV. ZIEKEN'HUfZEN. De Teig. verneemt, dat de voorloopige commissie voor georganiseerd overleg zich met 6 tegen 4 stemmen vereenigd heeft met liet voorstel van Gedeputeerde Staten- van Noord-Holland om den arbeidstijd van het verplegend personeel a-an de provinciale zie- kenhuizen te brengen op 55 uur per week. ^Onlangs besloten de Staten tot verlenging van 45 op 48 uur. DE AESLLTTDTTR WIERINGEN—EWIJKSLUIS. Naar de Telg. verneemt zal de afsluitdijk Wieringcn-Ewijksluis ein-de Juli o£ begin Au gustus 1925 voor het publiek verkeer word-en opengesteld. Oemen^d niemvs MESSENHELDEN. Maandagavond kwam het te Eindhoven tot een veclitpartij in de Hoogstraat te Gestel. In verband hiermede werd door de politie aldaar een man aangc-bouden, die een wonde aan het voorhoofd had en een blessuur nabii het linkeroor. De man bloedde hevig. zoodat de getroffene zich" onder geneeskunclige oe- handeling moest stellen. Zijn toestand is niet ernstig. De dader, zekere A., werd door de politie aangehouden. Beide personen, die on der den invloed van sterken drank verkeer- den, werden in arrest gesteld. De recherche stelt een verder onderzoek in. DROEVIG LOT VAN EEN FILM- ARTIEST. Maandagavond deed zich te 's-Gravenha- ge een treurig geval voor. Een agent trof in de Breedstraat een man aan, die buiten ken- nis on het trottoir lag. Hij bracht hem naar het bureau, waar hij werd bijgebracht. De man gaf op A. B. te heeten, en filmartiest van beroep te zijn. Hij vertelde, dat hij in langen tijd niet had gegeten. Ten slotte was hij door den honger buiten bewustzijn ge- raakt. Nadat men hem op het bureau wat te eten had gegeven, werd hij overgebracht naar het Tenuis voor Onbehuisden, waar men voorloopig voor den man zal zorgen. DE BETOOGING DER ONDER- OFFICIEREN. „Het Vaderland" (Lib.) zegt van het schrij- van van minister Westervdd aan den com mandant der Marine over het betoogingsver- bod van de vergadering van jl. Zaterdag o.m. Het bedenkelijke is niet, -dat de Minister die verbodsbepalingen- uitvaard-igde toen hij deze rroodig achtte, maar dat hij ze noodig achtte! Waarom niet volstaan met het stellige verbod van hetgeen de minister beoogd-e te voorkomen (i.e. het deelnemen aan straatde- monstraties) en krachtige maatregelen- tegen eventueele overtrders? Als men zoo weinig zeker is van den toestand dat men zelfs dit niet aandurfv, beteelcent de Marine een ge- vaar en- niet langer een steun voor't Staats- gezag. Wij gelooven en hopen echter nog dat het euvel meer ligt bij het Departement dan bij het personeel. Wij meenen vooralsnog dat deze maatregelen, klaarblijkelijk gedicteerd door vrees, een te ongunstig beeld geven (wat zij juist wilden vOorkomen) en alleen nog maar wijzen op een tekortkoming bij het De partement in de kunst van- bevelen geven een tekortkoming die we meer op-merkten en dezer dagen na-der ziillen d-emonstreeren aan een zoo juist door het Departement aan boord der schepen aangeplakte beken-dma- king.- DE OPBRENGST DER WELDADIG- HEIDSPOSTZEGELS 1923. De minister van binnanlandsche zaken en la-n-dbouw heeft overeenkomstig het advies van cle daartoe ingestelde commissie besloten, dat de netto-opbrengst van den- rerkoop van weldadigheidspostzggels in December 1923 Januari 1924 als volgt wordt verdeeld: Het Nederl. Kunstverbond 2265.82; de Nederl. Bond' tot kinderbescherming /4000; de Nederl. Gentrale Vereeniging tot bestrij ding der Tuberculosa /4000; het Cen tra al Comite voor Steun aan Nederlanders in het Bu .nland /4000; het Genootschap tot Ze- delijke verbetering van Gevangenen 2300; de R.-K. Redasseerin-gsvereeniging 1700. Aan d'e toekenning van het voor het Ne- derlan-dsch Kunstverbond besfem-de bedrag heeft de minister de voorwaarde verbonden, dat het verbond de kunsten-aars van alle sooj- ten of vakken op gelijke wijze voor steun in aanmerking d-oet komen en dat het zich daar toe in verbind-ing zal stellen met db desbe- treffende kunsitenaarsvereenigingen. DE „WONDERDOKTER" EILERS. Voor den Hoogen Raad concludeerde He de advocaat-generaal, mr. Besier, tot vernieti- ging (met verwijzing der zaak naar het Hof te Amhem) van een vonns van de rechtbank te Zutphen, waarbij H. J. Eilers wegens't bui ten noodzaak onbevoegd uitoefenen der ge- neeskunde is veroordbeld tot 2 maanden hech- teni's. Uitspraak 8 December a.s. EE-N OR AN A AT ONTPLOFT.- Naar wij vernemen is gisteravond aan ar- tillerie-inrichtingen aan de Hembrug een 6 c.M. granaaif. bij het d-emonteeren ontploft. Bij het afnemen van den rin-g ontploftfe de springstof. De arbeider die dit werk ver- richtte werd de hand verbrijzelddrie andere werklieden die er bij tegenwoordi-g waren, kre- gen lichte wo-nden. De zwaargewonde wordt in het ziekenhuis te Zaandam verpleegd. ONGELUK OP DE LEK. Op de Lek bij Schoonhoven is een treurig ongeval gebeurd. Schipper Van Goor, uit Lek- kerkerk, die met zijn schuit deel uitmaakte van een sleep, wilde overgaan naar een andler schip, ten einde daar een bezoek te brengen. Bij het oversta-ppen in de rceiboot staple hij mis, viel in het water en werd onmiddellijk door den sterken afgaanden stroom meege- voerd. Pogingen om hem te redden, faalden. Nog even zag men den drenk-eling een hebl eind verder even- bovenkomen, dbch de af- stand was te ver om hem te bereiken ST. MICHAEL. Het bondsbestuur der R. K. Staatspartij heeft d.d. 8 dezer den volgenden brief gezon- den aan prof. Veraart, voorzitter van het ver bond St. Michael. „In de vergadering van het bondsbestuur, welke gisteravond is gehouden, heeft dit be stuur besloten, met uw bestuur overleg te zoeken ter bespreking van de plannen en de actie uwer organisa-tie, op den grondslag, dat uw^actie, hangende dit overleg, niet zal wor den voortgezet. Het bondsbestuur heeft de eer u te verzoe- ken, ons te willen mededeelen, of uw bestuur bereid is, op den bovenomschreven grondslag overleg te p-legen". Narnens St. Michael is hierop gisteren, naar de Res.-bode meldt, als volgt geant woord: „In antwoord op uw geeerd schrijven van 8 dezer hebben wij de eer u narnens het hoofdbestuur van het Verbond St. Michael van clubs tot bevordering der Katholiek-de- mocratische gedachte in de R. K. Staatspar tij te bericbten, dat wij gaarne bereid zij-n, over-leg met u te plegen over de plannen en de aciie van St. Michael. De grondslag, waarop u bereid zijt, het overleg met ons te vceren, n.l. dat tijd-ens dit overleg de actie van St. Michael wordt stop gezet, wordt door ons aan-vaard, met dien vers-tande, dat in de ze erageni van cms hoofdbestuur geeneriei act- tie uitgaat. Onder het stopzettten van actie kan natuurlijk niet worden verstaan de ver-' hindering van het oprichten van clubs buiten - de bemoeiing van het hoofdbestuur of van1 actie van clubs, waaraan ons hoofdbestuur niet meewerkt. Gaarne vernemen wij thans, waar het bondsbestuur ons hoofdbestuur a.s. Vrijdag te 3 uur ontvangt". y OVERREDEN. Op den hoek van de WiRem de Zwijger- laan en Frederik Hendriklaan te's Graven- hage is gistermiddag de 8-jarige M-arietje H., uit de Wil-lem de Zwijgerlaan overreden. Zij stond op het trottoir, toen er een auto aan- kwam. De chauffeur moest, om de tram te vermiiden, de boch't wat te scherp nemen. Met het rechter-voorwiel reed de auto daarbij het trottoir op en- greep het meisje, dat daar stond te wadhten. Het wiel ging over het kind heen, met het gevolg, dat het onmiddel'lij-k dood' was. De auto reed ook nog een lantaarn- paal omver. De chauffeur verloor zijn be wustzijn en m-oest naar zijn woni-ng worden vervoerd. Het eerste onderzoek der politie schijnt uit te wijzen, dat de chauffeur niet ge heel vrij uitgaat wat de schuld1 aan het onge- luk betreft. EEN GEMEENTE ZONDER SCHULD De gemeenteraad: van Ochten heeft beslo ten, d-e thans nog bestaande gemeenteschuldf geheel af te lossen, welke aflossing Maand-ag j.l. geschied is. KORTE BERICFITEN. Onder leiding van mr. P. Dieleman Heeft gisteren te Goes d-e Maatsdhappij tot bevor dering van landbouw en veeteelt in Zeelaod vergaderd. Een agent van politie te Ti-lburg heeft gisternacht aangehouden V. B. en S., die had- den ingebroken in den goudsmidswinkd van Sch. in de Noordstraat. De mann-en waren in het bezit van veertig gouden ringen'. Gistermorgen is door hooibrod brand onts-taan in een hooiberg aan de hooiperserlj te Hassel-t, toebehoorende aan Gebr Frtuin. Men sl-aagde erin, de nabijst-aande hooiber- gen te beh-ouden. Ongeveer 200.000 pond hooi- ging verloren. Zaterdag j.l. heeft He VereenlgingsraaH uit de Centra-le van hoogere gemeente-ambte- naren 'n vergadering gehouden ter behande ling van- het wetsontwerp t-ot wijziging van de Pensioenwe-t. Zeetijdingffn. STOOMVAARTL1JNEN. 5 STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Celebes (thuisr.) vertr. 11 Nov. v. P.-Said. Saleier (thuisr.) arr. 11 Nov. te Duinkerken. KON. WEST IND. MAILD. Delft arr. 11 Nov. v. Chili l.v. Duinkerken te Amst. Van Rensselaer arr. 10 Nov. v. Amst. te Hamburg. Alkmaar arr. 10 Nov. v. H-amb. te Antw. Almelo (uitr.) arr. 7 Nov. te Valparaiso. Bannekcm (thuisr.) vertr. 8 Nov. v. Tocopilla Crijnssen (thuisr.) vertr. 10 Nov. v. Ply mouth n. Havre. KON. NED. STB. MIJ. Adonis arr. 11 Nov. v.d. Middell. Zee te Amst. Deucalion vertr. 10 Nov. v. Gibraltar n. Oram Hercules vertr. 10 Nov. v. Lissabon n. Lagos. Jno vertr. 9 Nov. v. Gyon n. Amsterdam. Perseus arr. 10 Nov. v. Amst. te Gothenburg. Pollux arr. 10 Nov. v. Algiers te Lissabon. Satumus vertr. 10 Nov. v. Alexandria n. Caval-la. Strabo arr. 11 Nov. v. Koningsbergen te Am sterdam. Venus arr. 10 Nov. v. Alicante n. Barcelona Vulcanus arr. 10 Nov. v. Amst. te Hamb. Neptu-nus arr. 11 Nov. v. Smirna te Amst.- HOLLAND AFRIKA LIJN. Salabangka (uitr.) arr. 9 Nov. te Dar-es- Salaam (Verb.) Bliitar (uitr.) arr. 8 Nov- te Kaapstad. Heemskerk arr. 10 Nov. v. Hamb. te Antw. HOLLAND AMERIKA LIJN. Drechtdijk v. Rott. n.d. N.-Pacific arr. 9 Nov. te Antwerpen. HOLLAND OOST AZIE LIJN. Oostkeric (thuisr.) vertr. 10 Nov. v. Sabang. JAVA BENGALEN LIJN. Calcutta arr. 10 Nov. v. Java te Rangoon.. Ceram v. Calcutta n. Java arr. 8 Nov. te Rangoon. v Bondowoso vertr. 10 Nov. v. Java n. Calcut ta. ROTTERD. LLOYD. T Deli v. Melbourne n. Duinkerken arr. 11 Nov. te Suez. Buitenzorg (thuisr.) arr. 10 Nov. te Kaap stad. Goentoer (uitr.) arr. 10 Nov. te Marseille. Insulinde (uitr.) vertr. 10 Nov. v. Tanger. Salawaiii (uitr.) arr. 11 Nov. te Genua. - Ternate (thuisr.) vertr. 10 Nov. v. Sabang. STOOMV. MIJ. OCEAAN. Mentor v. Dairen n Rott, arr 8 Nov te Tsing- tao Prometheus ardr 10 Nov. v. Java l.v. Lon- den, te Hamburg. Rhesus v. Japan n. Rott., arr. 10 Nov. te Londen. KON. HOLE. LLOYD. Kennemerl-an-d arr. 8 Nov.'v. Valparaiso te Talcahuano. v KON. PAKETV. MIJ. Le Maire arr. 11 Nov. te Soerabaya. JAVA CHINA JAPAN LIJN. Tjilatjap vertr. 11 Nov. v. Soerabaya n. Sat gon- BURGERLIJKE STAND, GEBOREN J Jan, z. van Jacob Jes en Maria Schinkd, OVERLEDEN: Pieter Alblas, 78 jaar. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naa-r waamemingen verricht in den morgen van 12 November. Medegedieel-d door het Kon. Nederl. M-eteorologisch Instituut te De Bi-ldt. Hoogste barometerstand 781.1 te Neufalhr- waszer. Laagste barometerstand 752.6 te Akureym. Verwachti-ng (van den avond van 12 Nov. tot den avond van 13 Nov.) Zwakke veranderlij-ke wind, nevelug _tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen. ;ef* kouder, ■v

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 3