4i De eersfe sprekef was de freer Joh". Br'a'uti- gam. Hierna werd de volgende motie voorgesteld en njet algemeene stemmen aangenomen. De Centraie Bond van Transportarbeiders: in Cong res bijeen, ccnstateerende de schro- melijk lange arbeidstijden, die in de verschii- lende deelen van hei transportbedrijf nog al- tij-d bestaan; van oordeel, dat de arbeiders in deze bedrii- ven werkzaam, dringend behoefte hebben aan bescherming van de wet; overvvegende, dat bij overeenkomst, tnsschen werkgevers- en we r kn emerso rg a n is a ties ge- sloten, in het havenbedrijf reeds !ang de 48- urige werkweek is ingevoerd, terwijl de Stu- wadocrswet nog 60 uur per week toelaat; dringt 'er bij de regeering en volksvertegcn- woordiging met de meeste klem op aan, om ten speedigste de toepassing der bepalingen van de Arbeidswet 1010 in het transportbe drijf te bevorderen, en voorts de bepalingen van de Stuwadoorswet, aangaande den ar- freidstijd, in overeenstemming te brengen met die der Arbeidswet; roept de transportarbeiders van Nederland op, zich krachtig aaneen te sluiten in den Gentralen Bond, voor den strijd tegen werk gevers en regeering ter verovering van den 8-urendag. Tot slot was het woord aan den heer R Stenhuis, voorzitter van het N. V. V. DE SCHAGER- EN NIEDORPER KOGGEN. Ged. Staten van Noord-Holland zijn. naar de Telg. verneemt, voornemens aan de staten voor te steljen de opheffing van het water- schap de Schager- en Niedorper-Koggen, Ambacht van West-Friesland. Deze bezuiniging is mogelijk mi de taak van het heemraadschap bijna geheel is ver- vallen door de opriehting van het hoogheem- raakdschap Noord-Hollands Noorderkwar- tier. De Langereisdijk zal moeten overgaan naar dat hoogheemraadschap of naar het heemraadschap de Vier Noorder Koggen. DE VLIEGTOCHT NEDERLAND— INDIe. Renter seint, dat de Nederlandsche vlie- gers gisteren te Bangkok zij aangekomen. SABOTAGE IN DEN HELDER. Behalve den brand in de kanonneeTboot Rever, verneemt Het Volk nog uit Helder, Oat gisternacht van het groote oliereservoir op den strekdam, waarin de stookolie voor de onderzeebooten wordt bewaard, de oliekoppe- ling is afgeschroefd. Alle oiie uit de leiding is weggeloopen. Gistermorgen stond op de groote exercitieloods bij de buitenhaven, die onder voortdurende bewaking is, met groote letters geschreven: „No uben jij aan de beurt!" POGING TOT OPLICHTING. Vrijdag vervoegde zich C. van Z., steenko- lenhandelaar te Kerk-Avezaath een agent in sreenkolen te Tiel met ten kwitantie ter veref- i'ening van een leverantie. Van Z nam de kwitantie en wees zijn bezoeker de deur, zeg- gende, dat hij de kwitantie voldaan had. Op klachi bij de jusHbe is van Z. thaqs te Tiel in hechtenis genomen. COoP. INKOOPVE REENIGING „VOORZORG". Woensdagavond vergadert in cafe Dek- ker, Nieuwpoortstaan, bovengenoemde in- kcopvereeniging. Leden en niet-leder. warden in den adver- tentie elders in dit nummer o-pgenoepen ter bijwoning. DE STUDENT MET DE BUKS TE LEIDEN. Fegeii den student P. te Leiden die bij on- geluk zijn hospita, mevrouw De V.-S., door het afgaan van een geladen buks een wonde aan den hals teebracht, ten gevolge waarvan deze overleed, is rechtsingang verleend. De officier van Justdtie gelastte een lijk- sch'Onwing, welke lieden door de heeren drs. Hulst en l.igoae, beiden privaat-docent in de gereehtelijke geneeskunde aan de Universiteit alhier. heeft plaats gehad. DE PETROLEUMKACHELS VAN J AM IN. De Hooge Raad heeft gisteren verworpen het cassatieberoep van den officier van justi- tie te Amsterdam tegen een vonnis van de rechibank aldaar, waarbij de firma Jamin wcrd t rijgesproken van een tegen haar inge- stelde tervolging ter zake van de bekende kwestie der winKe1 verwarnrrg door middel van petroleumkachels. Met de rechibank bleek de Hcoge Raad van oordeel. dat de minister .van uiteid, handei en nijverheid, die in het oiidexhevige gevai een eenmsa! gegeven be- slissii g on een beroep van de firma Jamin te gen een door de arbeidsinspectie gegeven voorschrift, later door een wijziging deed voigen, hjermede zijn bevoegdheid ovcr- schreed. De Hooge Raad liet dus in zijn ar rest de hoofdzaak buiten beschouwing en ver- eenigde zich met de opvarting der rechibank, die een vrijsprekend vonnis wees, vanwege de nicer iormeele kwestie, dat de minister in dit gtval op een beroep achtereenvolgens twee bo- slisingen heeft gegeven, terwijl zijn bevoegd heid met de eerste bes'.issing was uitgeput. VONNIS VERNIETIGD. Door den Hoogen Raad is gisteren vernie- tiI'd een vonnis van de rechtbank te Alkmaar waarbij W. Z. werd veroordeeld tot f 10 ooete, wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet. De zaak is verwezen naar het ge- eechtshof te Amsterdam. NEKKRAMP. Te Stavenisse heeft zich ecu geval van nek- kramp voorgedaan met doodeliiken afloop. KORTE BERICHTEN. Bij de organisatie der Holland-Suma tra Tabak Maatschapnij wordt voorgesteld het gewone kapitaal van 1 millioen tot de helft terug te brengen. De vergadering van de Holland-Zuid Afrika lijn, waarin de reorganisatie-voor- stellen zijn besproken, is verdaagd. Tegen SHaineleeslseld!, Ovebsjtanniifg, Gejaagdheid, Fs*ikkeBhaas*heId en Examenvpees, geferuiki men de Zenuwsfiliende en Zenuwsierkende Mijnbardi's Zenuwtabletten Tele?rammeii vail lieden TWEEDE KAMER. DEN HA AG, 18 November. Voortgezet worden de algemeene beschouwingen over de staatsbegrooting. De heer Braat criti- seert de troonrede, die een cnbenullig stuk is waarvan spreker niet begrijpt dat men het H. M in de handen heeft kunnen ston- pen Spr. ontkent dat er opleving is in den landboi' en bepleit bezuiniging op de amb- tenaren door vermindering op het aantal en verlaging der saDrissen."Ook het iakomeo van de kroon is te hoog. DE OPLEIDING DER VERLOFS- OFFICIEREN. AMERSFOORT, 18 Nov. Naar wij vernemen, zal de School voor Verlofsoffi- cieren met Januari a.s. niet zooals in het voomemen lag naar Kampen worden over- geplaatst. HET AMNESTIE-ONTWERP GOEDGEKEURD. PARIJS, 18 Nov. De Senaat heeft he- den, na een rede van den premier Henriot, in antwoord op de protestea der rechter- zijde met 176 tegen 104 stemmen het am- nestie-ontwerp der regeeringscommissie goedgekeurd. Onder de velen die amnestie zal worden verleend behooren Calleau en Malfi. 'CHINA EN DE MOGENDHEDEN. PARIJS, 18 Nov. Besprekingen worden gevoerd tuschen Parijs, Lcnden, Rome, Brussel, Washington en Tokio, teneinde er bij de nieuwe Chineesche regeering op aan te dringen, dat zij de overeenkomsten met de mogendheden zal respccteeren. INFLUENZA-EPIDEMIE IN ICAAP- STAD. LONDEN, 18 Nov. Uit Kaapstad wordt geseind. dat er aanwijzingen zijn voor een dTeigende influenza-epidemie in Zuid- Afrika In 2 dagen zijn 11 inboorlingen gestorven. DE ONTWAPENINGSKWESTIE. KOPENHAGEN, 18 Nov. In het Deensche Folketing heeft gisteren de Mi nister van Buitenlandsche zaken, Graaf Moltke, de intemationale en de wettelijke vooruitzichten van het ontwapeningsvoor- stel van de Deensche regeering besproken. De Minister lende er den nadruk op, dat de beslissing in deze kwestie bij Denemar- ken zelf berust, en hij betoogde met klem, dat er geen intemationale hinderpalen wa- ren om het plan uit te voeren. Het pact van den Volkenbond legt geen nieuwe ver- plichtingen aan de deelnemers op inzake het inrichten of handhaven van militaire en maritieme bewapening. Integendeel, het pact draagt het stempel van deu tegenovergestelden geest. De Mi nister was van meening, dat de kwestie moet worden beschouwd in verband met de huidige en de toekomstige -vooruitzichten van het ontwapeningsdcnkbeeld en den in- vloed op de wereld in het algemeen. Hij hoopte, dat het Deensche voorstel zou worden beschouwd als een bijdrage tot het bereiken hiervan en zelfs als slechts een kleine bijdrage en dat het voor stel de intemationale behandeling van de kwestie zal helpen bevorderen in de rich- ting, welke de Deensche regeering als de eenig juiste beschouwt. Doch inoien nieu we overwegingen zich zouden voordoen, zullen zij de aandacht van de regeering hebben en ter kennis van het huis worden gebracht. De regeering wenscht in geen geval de wetten door den Rijksdag „te ja- gen", doch zal alle gelegenheid geven voor besprekingen en onderhandelingen tus- schen de verschillende partijen. Zij wil dui- delijk de meening van het volk inzake de ze belangrijke kwestie kennen. Zyn Uw banden en lippen Kechtzaken. ARRONDISSEMENTS-RECHTBAMC Zitting van 18 November. Uitsprakein. H. de J. te Bergen, appel-vonnis kantonge- recht, overtreding Motor- en Rijwielwet, vrij- gesproken. Lodewijk K., Helder, diefstal, nader onder- zoek gelast. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. Zitting van 18 November. Heden stond terecht de bekende lompen- koopman Frans, T„ 34 jaai", geboren te Am sterdam, wonende te Allunaar en thans gede- tineerd. Bekiaagde is kort geleden ontslagen uit de gevangenis, alwaar hij zijn straf had uitge- zcten voor de inbraak in de vilia van den hr. B., aan den Nieuwiandersingel alhier. Hem wordt bij bevelschrift van verwijzing tlians ten laste gelegdpoging tot diefstal op 8 October in de villa van den lieer C. J. de Lange, te Heiloo, zulks door middel van braak. In deze zaak zijn 11 getuigen a charge ge- dagvaard Mr. Zeijlemaker trad op als raadsman en verdediger. In de eerste plaats werd gehoord mr. C. J. de Lange te Heiloo. Het huis was op 8 Oc tober onbewoond, doch behooriijk geslotcn. Na de inbraak waren de miten vcrbrijzeld en verschillende kasten stonden open, terwijl de gcederen daaruit verspreid lagen. Er is niets vermis t. Bekiaagde zeide, dat hij er heelcmaal niet geweest was. Op con vraag van den verdediger an-twoord- de getuige, dat hii 27 Augustus op reis is ge- gaan. De aannemer Bus was met het toezicht belast. Daarna werd gehoord mr. van Looker m Campagne, advocaat te Heiloo. Hij heeft be kiaagde slechts vluchtig gezien. Vcorts ver- klaarde getuige dat hij,op 8 October onge- veer kwart voor 3 namiddags aan de deur van zijn woning stond. Hij hoorde gerucht in de naastgelegen woning van den heer de Lange Hij zag een persoon gebukt uit de waranda kcmcn. Hii had een lange zwarte ias aan en een zwarte zeilpet op. Get. belde de politic op, haalde een revolver, doch zag niets. Daarna zag hij op cenigen afstend een man. in overeenkommde Heeding. Getuige had de overtuiging, dat't dezelfde man was. Hij sprak den man aan en vroeg of hii uit den tuin van den heer de Lange kwam. Hii zei dat hij uit de richting Alkmaar kwam. Hij zei dat liep toen door on getuige gaf een schot in de lucht, om hem tot stilstaan te bewe.gen. doch de man liep toch door. Getuige herkende hem niet pertinent. Hij heeft bekl. eers op kantoor i-ehad. doch dit was een zeer kort bezoe!-- Hem is een portret van bekiaagde getoond en in dat portret herkende hij den man die uit het huis kwam. Bekiaagde zeide, dat hij op 8 October naar Bergen geweest was. Toen is hij in Alkmaar gekomen en heeft thuis koffie gedronken. Hij neeft geen glimmende zeiipet op gchad. Vroe- ger droeg hij zoo'n pet, maar omdat die hem te klein was, heeft hij het hoofddeksel ver- kocht. Hij is naar huis en naar bed ge- gaan lemand die schuld heeft, gaat niet rus- tig naar bed. De president zeide dat dit wel comedicspel kon kan zijn. Getuige heeft in een bloemperk den afdruk van een voetstap opgemerkt. Daaiwan is een .afgietsel genomen. Getuige kon niet pertinent zeggen, dat hij don bewusten man herkent in dezen bekiaagde. Bekiaagde zeide, trotsch te zijn dat hij een goed figuur heeft en draait onder hilariteit van het talrijk aanwezige publiek voor de rechtbank rond. Getuige majoor Steen, brigade-cominan- clant der Rijksveldwacht te Heiloo, decide me- de, dat hij aan en in het perceel van den heer de Lange heeft waargenomen kenmerken van inbraak, zcoals nader door hem met den pre sident werd behandeld. De verschillende overtuigingsstukken werden uitgepakt en be- zi( igd, o m. ook houtsplinters, een rozen- schaar en eenige steenen, Geiuige Walraven, commissaris van politic te Alkmaar, verklaarde beklaegde te kennen. Hij heeft op Woensdag 8 October te Heiloo een onderzoek ingesteidi Hij kreeg den in- d'ruk, dat er in het perceel was ingc-broken. Teen bekiaagde was gearresteerd, gaf hij op, dien dag in Bergen te zijn geweest en in den regen te hebben gcloopen, maar zijn rdioenen en kousen wekten niet dien indruk. Aan de handen had bekiaagde kleine schram- men, die z.g.n. waren ontstaan met spelen met zijn kind. Het waren onbeduidendg schramme- tjes, zei de commissaris. Thuis stonden schoe- nen, die kletsnat waren. Die had hij, zei bekl toen dien dag beslist niet gedragen. Bekiaagde zeide, dat hij er een dag tevoren mee naar Broek op Langendijk was ge weest. Tegen den commissaris had hij be- weerd, die schcenen in geen 8 dagen te heb ben gedragen. Later is hij- op die verklaring terug gekom.en. De schoenen stonden, vrcemd genoeg, in den oven van de kachel. Aan de schoenen zatcn grassprietjes geklemd. Be- doelde schoenen waren als stukken van over tuiging aanwezig. Getuige heeft met den inspecteur v. d. Laan een gipsafdruk genomen van't ontdekte voet- spoor in het bloemperk. Dit afgietsel biedt overeenkomst met een der in het huis van be kiaagde gevonden schoenen. De commissaris werd hier beeedigd ook afe deskundige. Als zoodanig verklaarde hij. dat de afdruk in het bloemnerk waarschijnlijk is veroorzaakt door den sehoen van bekiaag de. Op de vraag van den verdediger amtwoord- de getuige-de?nndige, dat de sehoen een cou- rante maat heft. De heer C. v. d. Laan .inspecteur van poli tic fe Alkmaar. verklaarde aan de rechtbank. dat hij bekiaagde op 8 October in zijn won in o heeft aangehoud.cn. Den volgenden dag heeft getuige huiszoekino- gedaan en de schoenen in beslag genomen Hij heeft grassprietjes aan de schoenen ontdekt. Bekiaagde heeft gezegd. dat hij in geniimen fci.iri de schoenen niet had gedragen. Later zeide hij weer, dat hii de schoenen op 7 Octo ber nog had gedragen. Getuige Com. Cdorie, landman te Limmen, verklaarde op 8 Oct. de klopjacht in het Hei- looer bosch te hebben mee-mmaakt. Hii be- waakte den spoorweg en heeft ongeveer 3 uur een man in het kreunelhout in het overbosch gezien. Die man had een donkere jas aan en een schipperspet op. Getuige ITenrika Joh. Schram. 18 iaar. ty- piste te Alkmaar, kende bekl Zij is bekl on 4 Oct. op de Laat tegen gekomen. Bekl. had een schipperspet op. Hij droeg donkere Hee ding. De menschen litllen spedaal alles deur me- kaor, zeide bekl Ik hep die pet een paar dao- ge te voren verkocht. Getuige Worm verklaarde bekl. te kennen en deze heeft in den winkel van ziin vader in September een schipperspet gekocht. Bekl. bekende zulks. de pet kosite 3, maar dat was niet in September. Een pet met een doffe k'eo kost 3.50, dus dit was een pet met een glimmende klep, zeide de president. Bekiaagde ontkende, dat aan die pet een gbmeninde Hen zat. Gef":Te M. Soaan. winkeliuffrouw hii den heer Worm is door haar patroon op bekiaag de opmerkzaam gemaakt als de persoon die bii Berentzm had ingebroken. Bekiaagde had' een donkerblauwe net op met een gladde klep, daar zao- zij hem eenige weken voor de inbraak bij de Lange mee loo- pen. Getuige ITendrik Hoftnan, gem. werkman, wcorit evenals bekiaagde in de Bloemstraat Hij heeft bekl- op D'nsdag 7 October zien uitgaan. Hij had een blauwe schipperspet op met glimmende kdep. Bekl. zegt: ik hep die pet gekocht, dat hep ik toch se'f gesegd. Hiermedc was het getuigenverhoor afge- loopen en de president animeerde bekiaagde voor het laatst om te bekennen. De aanwijzin- gen zijn van ernstigen aard. Ik sta hier niet te liegen, zeide bekl. Daarna werd hetw oord gegeven aan he' O. M., die zeide dat het bewijs absoluut vast- staat. Het is niet noodig alle aanwijzigingen af- zonderlijk te memoreeren. Bekiaagde sprak zich zelf tegen. De ge- schiedenis met de pet, de krabbels op zijn hand, de stem van bekiaagde zijn zoovele aanwijzingen. Ook het wegvluchten na het gesprek met getuige van Lookeren Cam pagne. Hij was in die villa geweest en de uitvoering van zijn voornemen was niet vol- tooid door een aan zijn wil onafhankelijke omstandigheid dat hij zich betrapt waande. Misschien was hij ook terugg.gaan om dat de deur weerstand hood. Eisch. Het O. M. vorderde tegen dezen bekiaag de, reeds veroordeeld wegens diefstal, een jaar gevangenisstraf. Bekiaagde hield vol onschuldig te zijn. lemand die onschuldig is, blijft niet rustig op zijn bed liggen. Hij was door de politie van zijn bed afgehaald. Kleeren zijn door de politie niet gevonden. Ze denken hij is een recidivist, hii moet opgeruimd worden. De verdediger, mr. Zeijlemaker, gvloofde niet dat het zoo gexnakkelijk was om uit de aanwijzingen te concludeeren dat bekl daar is geweest. Pleiter ging deze aanwijzingen omstandig na. De herdenking door eeriten getuige is zeker niet 100 procent. Getuige herkend0 be kiaagde niet volledig. Ook trekt de overeen- kems; van den gipsafdruk met den sehoen van bekiaagde in twijfel. Ook de aanwijzing van de grassprietjes staat niet onomstootelijk vasb Uit de krabbels op de hand is ook geen be wijs te putten, evenmin uit zijn stemgeluid en zijn Amsterdamsch accent. Ook de pet en de jas zijn slechts vage aan wijzingen. Daar zijn geen ccnelusies uit te trekken. Resumeerende vermeent pleiter dat de aanwijzingen niet voldcende zijn om bekiaag de daarop te veroordeelen. Is bekiaagde er wcl geweest, dan staat de poging tot diefstal nie vast, zooals pleiter nader cntwikkelde. De officier heeft dat niet kunnen foewijzen. Ten dotte concludeerde pleiter vrijspraak. De officier repliceerde op eenige punten in pleiters betoog en werd door dezen bean'.- woord. BIJRGERLIJKE STAND. GETROUWD: Willem Gerrit Evert Valk en Elisabeth Jacoba He'rna Pater. GEBOREN: Gerardus Nicolaas, z van Comehs Isaac Uruishen- en Henriette Margarctlia van Nif- trik. GESLAAGD. Zaterdag s'aagde te den Haag onze plaatsgenoot P. vau Zalinge voor 3en stuur- man ter Kooovaardij. POL1TIENIEUWS. Een minderjarige jongen, die heimelijk de ouderlijke woning had verlaten, is te Schoten aangehcuden en naar hier getransporteerd. Hij is weder order de ouder'ijke macht terug- gesteld. Gister m ontstond een begin van schoor- steenbrand bij den banketbakker K. in de Langes'raat Door afsluiten van de schoor- steen, kon de eigenaar zelf verder onheil voor- komen. Drie handwagens welke in den afge!o<v* pen nacm onbeheerd cp den openbaren weg waren biijven staan, zijn door de politie naar de Stadswerf laten bm.Dgen. Een cafehouder hiei ter stede achtit het noodig de hulp dc-r politie in te roepen, teneinde een lasfagen bezoeker uit zijn inrich- ung te verwijder-en. Na poUtie-assistentie was de rust hersteld ALKMAARSCHE HULPZENDING- VERthNiUiNG „'l AlUSILKDZAADjE". Zooals uit een advertentie van gisteren blijkt, zal morgen, vanwege bovenstaande vereeniging, een openbare bijeenkomst avonds 7 uur in de Kapekerk worden geiiou* den, waar Ds. Rijnders zal spreaen over de' „Zending in onze dagen". OPBRENUSi COLLECTE. De opbrengst van de collecie voor Volks- unjuei'wijS ocuniagi Hier ter stede 130.22. LIGHT OP! Hedeuavond voor njwieien en andeie voer* .iigen te 4.32 uur lictit op. VER'LO'l ING „SOLi DEO GLORIA". in ons bericiit van gisieravood is abusieve^ j.w vermeld, dat inej. K. Vv iiscn het liorioge van bovengemelde verloiing gewonnen had met te raden 3 uur 15 min. Dit moet zijn met 3 uur 5 min. HET EEUWFEEST VAN HET N. H. KANAAL. In de Maandagavond op initiatief der v K. voor Hollands Noorderkwartier tea stadhuize te Alkmaar gehouden vergadering van net voorloopig Comite ter herdenking van het 100-jarig bestaan van het Groot Noord-Hollandscli kanaal is met aigemeene stemmen besloten ongeveer half December de juiste datum zal nog nader worden vast- gesteld een spreker uit te noodigen, die de beteekenis van dit kanaal in vroeger tijden en thans in een feestvergadering zal uiteen zetten, waarbij verschillende autoriteiten, vertegenwoordigers van gemeentebesturen, kamers van Koophandel, groote en kleinere Stoomvaartmaatschappijen en vereenigingen op Scheepvaartgebied, genoodigd zullen worden. Voorts zal een Gedenkboek worden samen- gesteld, dat voorzien van foto's en illustra- ties, de geschiedenis van het Kanaal zal be- vatten. Het voorloopig comite constitueerde zich tot een comite van uitvoering, waartoe nog een aantal heeren, die op een of andere wij- ze met de scheepvaart of het N. H. Kanaal in contact staan, zullen worden uitgenoodigd toe te treaen. Aan verschillende autoriteiten zal gevraagd worden zitting in een Eere- comite te willen nemen. Het laat zich aanzien, dat de herdenkings- plechtigheid te Alkmaar van grootschen van 18 November 1924. Opg&ve van Nocrdholiandscb Landboawcrediet. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te A. s Vorige Koers. pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 MM I pijnlijk, schraal of gesprongen door de koude, gebruik dan de heerlijk verzachtende en snel genezende Purol. In doozen van 30, 60 en 90 cts. Bij apothekers en drogisten. STAATSLEENINGEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 1919 BA N SGI NSTELLIN GEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 Re sc. INDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. Furness»Stokvis Aand. Idem 7 Oblie Jurgens Gew. Aand.. n B. p C. a a a Philips Gloeilampen Nieuwe INDUSTR. OND. nrrjTENL. Anaconda a Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A. p Java Cultuur 3odjong Cult. Vorstenl. Dito actions a Compania a Poerworedjo a i PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Oli# Kon. Petri RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat Rubber Serladjadi Silau a a a Wai Sum Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig, Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Holl. Lloyd - Idem 7 afgest. Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot a Niev Goudriaan 3CHEEPVAART EUITENL. Marine comm. Marine preL - TA8AKKEN. O i Dell a a a a ienembah Deli Batavia Besoeki AMER1KA. Southern Rails a Union Pacific 101 951/4 1761/4 1333/g 1201/s 1201/4 1055lt 3 3/1 251/g 768/4 75 69U 69 Vs 3661/4 345 80 1131/, 4301/4 369 175 1611/3 161 i/s 18 1257/, 317 1603/4 333 156Vs 6 77 1241/8 881/2 193 1041,/, 1261/2 80% 65 1263/4 150% 67/16 391/3 135 76V4 27 105 127/16 42% 376% 3728/4 3463/4 273 71% 1451/4 176% 134 120 120 77 114 4341/2 372 161 162% 18 126 160% 3361/2 155 J-6 104 126 126»A 135 76% 27 123/4 427/8 377 3743/4 349 73 144% 100% 176% 176|-7 176% 134 134 134 120 1193/4 120 120 106 - 77 76% 76% 75 69% 365 434 434l/2 435 375 375 161 320 161 160-J 161 337 337 337f 8 155 154S/4- 1548/i 6Vs 761/4 126% 1261/a 1263/4 - - 151 6% 135 76% 26% 26% 12K - 12% 42 B 423/4 376% 374% 348 9 273 272 PROLONGATIE vorige koers 4-J pCt., heden 4§ pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Bcrlijn p. biljoon Parijs Brussel Bazel Weenen p. Kr. 10000 Kopenhagen Stockholm Cbristinia Vorige koers 11 52% 0 5925 13.12% 12 07% 48 021/2 0.35% 43 75 66 85 36.90 New.York Italie NIET-OFFICIEEL. a a I 2 49 at J a J 10.77% Koers op heden om 2.00 11.50| - 1 0.5930—50 13.07^-10 11 95-12 48.05-10 0 35% 43.8C—90 66.85-95 36.75-85 2.49%>4 10.75-80

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 2