gsdipl. Chauffeur. Ned, Verg. v. Hulsvrouwen. Advertentlen. LEZING emvang zal worden. Het uifvoerend comite heeft het voornemen voor deze gelegenheid in het stadhuis een kleine tentoonstelling te aouden van schilderijen, platen, teekeningen ;n andere bescheiden op het N. H. Kanaal betrekking hebbende, Zij, die voor deze ten toonstelling een of ander willen afstaan, worden vriendelijk verzocht, dit te zenden aan den heer D. J. Scheffel, secretaris der Kamer van Koophandel, Oudegracht te Alkmaar. N'EDERLANDSCHE VEREENIGING VAN HUISVROUWEN, AFD. ALKMAAR. Voor de leden van de aid. Alkmaar van de Nederlandsche Vcrceniging van Huisvrouwen zal de heer Maschhaupt Wosnadagavond een lezing houden over Spitsbergen. Waar de neer Masschaupt zelf deze reis gemaakt heeft en een en ander nog zal toelichten met licht- beelden, zal het zeker niet aan belangstelling ontbreken. Introduce's betalen 50 cent. Men zie de adverten-tie in dit nummer HONDERDTARIG BESTAAN DER REDDING-MAATSCHAPPIJEN. Hier ter stede is tot het bijeenbrengen van gel den voor het Nationaal Huldeblijk voor de N. en Z.-Hollandsche Redding-Maatschappij en de Z.-H. Maatschappij tot Redding van Schipbreukelingen een eerecomite gevormd. bestaande uit de navolgende dames en heeren: Mr. W. C. Wendelaar, burgemeester van Alkmaar, Mej. N. Carels, Mevr. M. Coniin- Scbroder, Mevr. A. .Torritsma-Sjoers, Mevr J. Ringers, Mej. M. E. J. van Rijn, Mevr. A. Stroink-Houtman, Tj. N. Adema, Mr. K A. Cohen Stuart, Dr. j. M. van Dam. L. Fran- kenberg, Mr. D. van Houweninge, Mr. A. M Ledeboer, Mr. A. ;J. M. Leesberg, Mr. M. Moens, Ds. H. P. de Pree, P. Schipper, Dr. R. G. C. Schroder, L. J. j. M. Speet, G. W. van der Veen, J. Westerhcf. Het uifvoerend Cornite bestaa't uit het Be- stuur der Alkmaarsche Vrijwil-lige Brigade tot Redding van Drenkelingen, t.w. de heeren: P. de Lange P.B.znVoorzitter; C. M Michon, Secretaris, Verl. Stuartstraat 65a., P. Kool Jcz., Pennimnneester, Wilhelmina- laan No. 10., Dr. Jb. Maats, C. Chr. Walra- ven. H. C. Stoutjesdijk, J. van Diepen. Het liart in het voornemen behoudens goedkeuring van B. en W. Zaterdag 22 November a.s. tusschen 1 en 5 uur n.m. voor dit doel een straateollecte te houden, LEZING Ds. BAAR. Wij aifendeeren onze lezers nog even op de door de Centrale Commissie voor Arbeiders- ontw-ikkelijig georganiseerde cursusvergadte- ring op Donderdag a.s., waarin Ds. Baar zal spreken over het onderwerp: Heeft de gods- dienst in eene socialiatische maatschappij nog een taak?" Oemenjrd nienws DE ANTI-TREKHONDENBOND De Anti-trekhondenbond heeft Zaterdag- avond in het hotel Wittebrug in Den Haag zijn 12H-jarig jubileum gevierd. De feest- vergadering was druk bezocht. In zijn ope- ningsrede las de voorzitter, de heer J. Kar- res Jr., een brief voor van den beschermheer, den Prins, waarin de wensch werd geuit, dat de vereeniging spoedig haar doel zou berei- ken, n.l. de afschaffing van den bond als trek- dier door een wetfelijk verbod. De voorzitter schetste in het kort het werk en de resultaten van den bond. Hierna sprak jhr. mr. J. L. W. C. von Weiler als voorzitter van de Nederl Vereeni ging tot bescherm'ag van dieren den heer Karres toe; hij overhandigde hem als blijk van groote waardeering een verguld zilveren medaille met opdracbt. Hierop volgde het feestelijk deel der bijeen- komst EEN WITTE RAAF. Burgemeester Dibbits van Zwaag heeft aan den raad meedeeling gedaan, dat hij 10 pet. van zijn safaris als burgemeester en ge- meentesecretaris aan de gemeentekas wensclit af te staan. DE RITKSMIDDELEN. De Riiksmiddelen hebben in October f 4 125.000 meer opgeleverd dan verleden jaar, waarbij dan nog f 14.220 uit de rijwiel- belasting komt. Vande rijzing was bijkans 2 millioen te danken aan de successierechten. Voor de eerste tien maanden is het voordeeli- ge verschil 4.134.000, benevens 5.247.000, uit de rijwielbeiasting. DE FEESTPLANNEN VAN DE LEID- SCHE HOOGESCHOOL TER GET EGEN- HE ID VAN DEN 350STEN STICH- TINGSDAG. Men meldt uit Leiden aan de N. R. Crf: Indertijd heeft, zooals reeds gemeld, de se- naat der Leidsche Universiteit uit zijn midden een commissie benoemd, bestaande uit de hoogleeraren prof. mr. A. J. Blok; prof, dr W. de Sitter; prof. ihr. mr. M. W. J. M. van Eysinga; prof. dr. J Huizinga; prof, dr P J. Blok; prof. H. T. Colenbrander en prof dr. L. Knappert Jzn., teneinde plannen te onlwer- pen voor de viering van den 350sten stich- tingsdag der Leidsche Hoooeschool. In een, vanmiddag gehouden vergadering van den Academisehen Senaat zijn de plannen van deze commissie goedgekeurd. De herdenking, welke. omdat 8 Februar: on Zondag valt, Maandag 9 Februari zal plaats hebben, zal. in overeenstemming met wat bij vroegere halve-eeuwfeesten is ge- schied, een nationaal karakter dragen. De rede van den rector-ma enificus. prof mr. A. J. Blok. zal worden uitgesproken in de Pieterskerk, daartoe door de gemeentecom- missie van het Ned. Herv. Kerkgeiiootschap bereidwiUig afgestaan, zooals ook vroeger bii eeuwfeesten en halve-eeuwfeesten is ge- schied. De KoninHn heeft toegezegd, dat zij bij deze plechiioheid teuenwoordig zal zijn. De curatoren, professoren en lectoren zul- len zich in ootocht van het academiegebouw, langs Rapenburg (Oostzijde) en Nieuwsteeg naar de Pieterskerk begeven. Het plan is, dat de verschillende studentencorporaties en -ver- eenigingen zich met hun vaandels ter weers- zijden van den te volgen weg zullen scharen, om zich ge'eidelijk bij den sfoet aan te sluiten. De receotie van den rector magnificus zal worden gehouden in het stedelijk museum De Lakenhal, daartoe bereidwillig afgestaan, en het feest zal worden besloten met een offici- eelen maaltiid. EMIGRATIE. Men verzoekt ons mod" te deelen dat alle eventueei-emigra-nten wordt outraden om zich voor inlichtingen te wenden tot hot Hol- lamdsch Kolon-isatiekantoor voor Saskatche wan en dringend wordt geraden zich daar- voor uitsluitend te wendien tot het Informa- tiebureau van de Nederlandsche Vereeniging „Landverhuizing", Bezuidenhoutsche weg 97, 's-Gravenhage, willen zij zeker zijn van geheel belangelooze voorlichting. ORANJE-NASSAU MUSEUM. Het bestuur van de vereeniging Oranje- Nassau Museum, te 's-Gravenhage, heeft de volgoadc drculaire verzonden: Het groote sucees van de Oranje-Nassau- tentoonstelling, te 's-Gravenhage gehouden ter gelegenheid van het regeeringsju bi leum van H. M. de Koningin, heeft bewezen, dat cen stuk Nederlandsche geschiedenis in beeld gebracht was, dat in hooge mate de belang stelling van breede kringen van het Neder landsche Voik trok. Het bestuur van de vereeniging, voor het houden der voomoemde tentoonstelling opge- richt, had de mogelijkheid eener duurzame voortzetting van zijn arbeid in den vorm van een Oranje-Nassau Museum van meetaf rekening gehouden en heeft in dit succes te meer aanleiding gevonden aan het aanvauke- lijk vage plan vasten vorm te geven. Thans is overgegaan tot de verandering van de oorspronkelijke vereeniging in een ver eeniging Oranje-Nassau Museum, waai-van het voomaamste doe!, in overeenstemming met het denkbccld aan de tentoonstelling ten grondslag gelegd, is: en museum te stich- ten, dat de ontwikkelingsgeschiedenis van het Huis van Oranje-Nassau, in het bijzonder in zijn verhouding tot het Nederlandsche volk, zal la ten zicn. Het bestuur, gekozen uit de leden d'er oude vereeniging, is zich ter dege bewust, dat he'' zijn doel, in het bijzonder in de tegenwoordi- ge omstandigheden, alleen zeer geleidelijk en met den moreelen cn geldelijken steun van ve- len waarnaast het meent te mogen rekenen op medewerking van den staat "zal kunnen vmvezenlijken. Het stelt belangstellenden in de gelegen- lieid, tot die vereeniging toe te treden, lietzii als lid tegen een iaarlijksche cootributie van ten minsfe 2,50, hetzii als begunsiiger tegen cen iaarlijksche ccntributie van ten minsfe 10, lietzii als stichter door het schenken van een bod rag van ten minste 100 in eens Waar de inrich.ting van een museum, hoe bescheiden de opzet ook zij, d'adelijk groote uitgaven vordert, die later niet meer voorko- men, zou het bestuur het ten zeerste toeiui- chen. mdien een groot aanfal personen, door als stichter toe te treden, een ruirn aanvangs- fonds hielo s+icbten. KORTE BERICHTEN. De schdpenzuiger 1 no vatic zit ail ruJm1 een week op de Friesche Wadden aan den grond, tegengevolge van laag wafer. Hij is bUaden met sohelpen voor een der Zuidhollandsche brandenjen. Te Mdien is Zaterdag die boerderij van G. Bcnhuis afgebrand. De vncuw red'de zich door van den zolder naar beneden te sprin- gen. Langs den provincialen weg onder Nieuwkuik zijn 260 zieke iepen geveld. Te BinnenveH is Zondagmorgen in de vroegte de boerenhoeve van de familie De Goede, verhuurd aan den vetweider Van Gee- mert afgebrand. Twee kalveren kwamen in de vlammen om. Te Boertange is Zaterdag het huis van IT. N. tot den grond afgebrand. Een gelt en twee schapen kwamen in de vlammen om. Gistermiddag is een man van ongeveer 60 jaar op den Nieuwen Vlissingschen weg te Middelburg door de electrische tram cver- reden Hij was onmiddellijk dood. Het Nederlandsch Nationaal Bureau voor anthropologic heeft vergaderd. Besloten werd, dat het Anthropologisch congres in 1927 hier te lande zal bijeenkomen. Gister heeft een geweldige brand ge- woed in het goederenstation en in de magazij- nen van het hoofdstation te Reiohenberg (Tsjecho-Slowakije). De schade bedraagt meer dam 11 millioen Tsjechische kronen. Bij het reddingswerk bekwamen verscheidene nen emstige brandwonden. Te Buenos Aires (Argentinie) is het bij de verldezingen voor den Staatsraad tot een botsing gekomen tusschen de aanhaeigers en tegenstanders van president De Alvear, waar bij meer dan tachtig revolverschotea werden gelost, Onder Santpoort is G. S. uit Amster dam onder een trein geraakt en gedood. perso- Tgdschriften. De Wereldpost toont op haar fronfpagtna een fraaie foto van de opening van het n-eu- traal kinderverblijf te 's-Gravenhage. Aan de overstroomingen der Maas in Lim- burg zijn interessante foto's gewijd. Het blad geeft velerlei ndeuws in beeld w. o. fraaie kieken uit Siam en uit Meran. De sportrubriek geeft interessante beelden en de eerste twee foto's van „leelijke mannen" zijn gepubliceerd. IngezoTsden sttikken. (Buitcn verantwoordelijkheid van de Re- dactie. De opname in deze rubriek bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt. j ST. VINCENTIUSVEREENIGING OF OPENBaRE LEESZAAL. Geachte Redactie! Geruimen tijd geleden heeft de heer P. Melker, secretaris der St. Vincentius-vereeni- ging te Egmiond-Binnen gemeend te moeten cpkonien tegen mijrn hewering: „De verge!ij- king (van de Openbare LeeszaaT) met de St. Vinceniius-Vereeniging is niet heelemaal juist. Deze is alleen voor een bepaalde groep, de Openbare L.eeszaal voor iedereen toegan- kelijk", op weltoe wocrden ik nog had laten volgen En dat is en blijft, trots alle kunst- matige gelijkstdlling, niet hetzdfde. Gaarne erkennende, dat de heer P. Mdker betel- dan ik cp de hoogfe ken zijn met de St. Vineentiusbibliohheek, heb ik mij volkcmen bereid ver-ldaand mijn woorden in te trekken, indien de heei" M. aantoonde, dat beide in- r'ichtingen gdijkwaardig waren, waartoe ik hem een maand gelegenheid gaf. Deze maand is nu reeds met meer dan1 een •halve overschreden en nog blijft elke bewijst voering achterwege. Ik mod hd er dus voor houden, dat de heer M. meer beweerd heeft, dan hij verantwoorden ken, zood-at ik het boek- werk, dat ik als boek voor mijn ,,vevgissing" ter besdiikking s-telde van de 'St. Vincentius- nu tien geschenfee bfed' aan 3ft Openbare Leeszaal te Alkmaar „als troost voor de op een valsch motief geweigerJ subsadie" der gemeenfe Egmond-Binnen. In aansluiting met hetgeen de heer M sell reef en met het bewijs, diat i k verlangde, is in het op Uw bureau gedepeneerde pakje ma- tuurlijk geen .^etectieven-romjan" verborgen noch m.i. boeken, die „een minder gnnstigen invloed hebben op de jeugd en ook op ande- ren". Ik twijfd er dan ook niet aan, of het eene, getiteld „Dr. Maarten Luther", zoowel als het andore „Amalia van Assaiulx" door J. Spit, oud-kafholiek pastoor te Rotterdam zal zonder bezwaar in de Openbare Leeszaa? opgenomen worden. Met dank voor de betoonde bererdwillig- heid, Uw Dienstwillige Dienaar VERSLAGGEVER. Aan de Redactie van de Alkmaarsche Courant EEN MAL GEVAL. In een plaatselijk dagblad kwam onder het hoofd„Steeds mailer", o. m. het volgende voor: Oueindig veel beter ware het echter ge weest, indien men na de noodige rioleering gelegd te hebben het heele slootje gedempt had: dan waren de omwonenden tevaas van veel walgelijke lucht cn van een gevaariijke mataria-poel verlost gewcest." Het hier genoemde is waarlijk een bijzonder mal geval. Malaria wordt niet veroorzaakt door walgelijke lucht, doch door een steek van de malaria-mug, bovendien wordt een ver- vuilde sloot steeds door die mug voor het leggen van haar eieren geinedcm, daarvoor kiest zij altijd een sloot met holder water met ecnige plantengroei. Teneinde een zoo groot mogelijken kring van bdanghebbenden bij het malaria-vraag stuk te bereiken, verzoek ik U beleefd boven staandc in uw blad op te ciemea. Bij voorbaat mijn dank. X. Prerinciaal Nieiaws urr heiloo. In de Vrijdag j.l. geplaafste advertentie van de komende uitvoering van ,'t Ontluiknde Roosje" had men vergeten op te geven, dat d* zaalopening om 7 uur plaats heeft en dat na afloop een vrij bal plaats heeft. Voor eenigen tijd terug meldd'Sn we dat hier iemand uit zijn huis op straat was gezet. hetgeen hier tot 3 maal toe in korten tijd ge- beurde. Een van de slachtoffers, de wed. P. S., had dadelijk daarop haar intrek genomen in den schuur, waar zij zich opnieuw -insial 'eerdfe, doch de afgeloopen week werd zij oo' daarui-t gezet, dodi niets belette haar de deur open te breken en ei" weer in te gaan, waar mede zij zich een proces-verbaal op de hals haalde. Nu intuss-chen het huis is verkeebt. is zij naar een woning van het Burgerlij Annbestuur vcrhuiscl. In de Vrijdagavond gehouden vergade ring van dten „IJsbond Heiloo", waarbij de finaneieete commissie rapport uitbraeht om trent de te plaatsen aandeelen, rente 3 pet Meek dat er voldoende belangstelling voor „onze ijsbaan" is. S-taiutcn en regkment zijn goedgelceurd. De Koninklijke Goedkeuring is aangevraagd. Als nieuwe bestuurs!cd-en werden gekozen alleen katholieken— de heeren H. J Gielis, G. S. Koomen en N. Ursem. Naar we vernemen zal 3e boomplanl dag voor de kinderen worden gehouden op 25 November e k. De kinderen zullen bijeenko-men in dc zaal van den heer de Rooij, waar zij worden onf- haald. Voorts zal er een hioscoopvcorstelling worden gegeven van natuurfilms en- enkele komische nummers. Tot voorzitter van den piantdag Is be noemd de heer W. van de Vail en tot secrete ris <fe heer W. Bruul. UIT NOORDSCHARWOUDE. Holland I speelde in Alkmaar tegen V b/ r C 2" moest Holland in V. A. F. C haar meerdere erkennem UIT GUDE NIEDORP. J Burg, en Weth. dezer gemeente hebben er bij het onderwijzend personeel alhier op aan- gedrongen om de jeugd te wijzen op de geva- ren, verbonden aan het niet naleven van de regelen van het verkeer op den weg. Daarbij is tevens verzocht op gezette tijden den leer- lingen een uiteenzetting te geven van de ver- keersregelen zooals deze herhaaldelijk van- wege den A. N. W. B. zijn gepubliceerd UIT DE RIJP. Door deze gemeente werd hedbn een lee- ning gesloten tot een bed-xag van 21.300 met de Noord-Hollandsche Levensverzeke- ring-Maatschappij, van 1891, te Alkmaar. UIT BERGEN. Het Algemeen Nieuwsblad „Handelsbelan gen", uitgave Van der Graaf Co. teAm sterdam bevat o.m. de crediteurenlijst in het faillissement A. R. Jeen alhier. Zij telt 24 namea met een totaal passief van 5.688.29. De baten zijn nog niet be- kend. De voomaamste crediteur is de Alkmaar sche Bank te Alkmaar met 4.020.87, waar- van 45 preferent wegens kosten, faillisse- mentsaanvraag. UIT HOORN. Op Maandag 17 November 1924, 'savonds 7 uur, vergaderde de gemeenteraad van Hoorn. Ingekomen stukken, waaronder: le. bericht van het aannemen van de be trekking van Hoofd der Bewaarschool Mej. Janknecht; 2e. van den heer H. Prins verzoek ontslag als raadslid (S. D. A. P.); 3e. van de vereen. „Het Zuiden" verzoek om verlenging van het sluitingsuur; 4e. van de heeren Veer c. s. een verzoek om verlaging van de belasting op publieke vermakelijkheden. 1. De begrooting van het stadsziekenhuis werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf groot 35202.80. 2. Idem de begrooting van den Brand- raad in ontvang en uitgaaf groot 4420, begeleid met een advies van de finantieele commissie. 3. Idem de rekening 123 ran het St. Pie- tershof in ontvang 10035.05, in uitgaaf 8210.51, batie-saldo 1824.54, alsmede de begrooting 1924 in ontvangst en uitgaaf groot I 7550. van om Tegen de Tafe irtzen'dTftg wird g&d'gSeYa. 4. Van de afdeeling „Hoorn" van de vereen. „Volksonderwijs" een verzoek om subsidie voor den Handelsavondcursus tot een bedrag van 1285. Het bedrag werd toegestaan, terwijl door de Vrijheidsbondfractie werd aangedrongen om de schrijfloonen niet te verlagen en aller- minst hierop te bezuinigen. De Voorzitter zeide, dat de commissie werd geacht als een tot bevordering van het onderwijs in deze gemeente en zijn B. en W. van oordeel, dat hiervan zooveel mogelijk belangeloozen arbeid moet uitgaan. 5. Van de vereen. voor Christ, onderwijs 'n verzoek om een uitkeering voor een boven- tallige leerkracht bij dat onderwijs. Aldus be sloten. 6. Van de afd. Hoorn van den Ned. R. K. Volksbond om op het loon in werkverschaf- fing een toeslag te verleenen van 3 cent per uur en een voorstel tot het verleenen van reductie op den cokesprijs. Afwijzend beslo ten, overeenkomstig het voorstel van B. en W. Wei wordt cokes verstrekt. 7. Voorstel tot wijziging van de verorde- ning, houdende voorschriften betreffende het veeartsenijkundig toezicht op de veemarkten. Aldus besloten. Besloten werd voorts a. de lesuren van den Directeur der ge- meentelijke muziekschool uit te breiden; b. den heer J. C. Th. Utermdblen eervol ontslag te verleenen als lid van de commis sie van beheer van het Hoornsche Muziek- korps; c. den heer J. H. Bossert te benoemen de- finitief tot stadsklokkeriist; d. het kohier der straatbelastingdienst '24 vast te stellen. Hierop sluiting. UIT NOORDSCHARWOUDE. Marktoverzicht. De fotaalaanvoer aan de markt was deze week even groot dan de vori- ge week, wat geheel voor rekening van de kool, vooral van de Deensche witte komt. De oorzaak daarvan is wel deze, dat de opbrengst van het land veel grooter is dan de plaatsruimte toelaat en de tuinders voor de prijzen die ze maken niet het minste bezwaar hebben ze meteen naar de markt te brengen De prijzen van de roode waren deze week nog vrij wat hooger dan de vorige. Voor de groote soorten niet zoo zeer, doch voor de kleinere werd dooreen wel een gulden per 100 Kilo meer gemaakt. Ook-de prijzen van de gele waren hooger, dcch niet in die mate, doch 30 a 40 cent ver- hcoging kunnen we gevoeglijk aannemen. De vraag naar kleine kool is blijkbaar grooter dan naar groote kool, want van de laatste was eerder zoowel bij de gele als bij de roode. een kleine drukking merkbaar. Met de witte wil het, hoewel - de aanvoer veel minder was, nog steeds niet. Veel is er ook deze week weer voor 80 cent tot 1 gulden verkocht. Ze moesten al zeer mooi zijn wilde men de prijs van f 1.50 berei ken. Eenmaal zijn ze verkocht voqr 1 60, doch meermalen moesten de mooisten het met /1.30 doen. De Deensche witte waarvan de vorige week de aanvoer klein 6 wagons was, werden nu in zoodanige hoeveeiheden aangevoerd, dat er totaal bijna 26 wagons van 10 ton mee ge- laden konden worden. Ook hiernaar is blijkbaar een belangrijke vraag. want niettegenstaande deze veel groo- tere aanvoer waren de prijzen van de kleinere soorten vrijwat hooger. Ze waren meermalen boven de 4 gulden eenmaal nog /4.40. Eigenaardig is wel dat de groote kool met deze markt nog in waarde daalde. Waren die de vorige week alle boven de 2 gulden, nu wa ren ze er bijna geregeld beneden. Zelfs per stuk brengt een kool van- 4 pond meer op dan een van 8. Deze verhouding zien we vrijwel even sterlc bij de roode en gele. De bloemkoolaanvoer is sterk afgenomen de prijzen bleven best. De aanvoer van aar'dappelen was lets grooter doch ook nu het opnemen niet waard De aanvoer van uien is eveneens veel minder geweest. De prijzen bleven vrij gelijk. De aanvoer van peen had evenals die van uien wel in hoofdzaak te lijden van de groote druk- te van het binnenhalen der kool. De prijzen hiervan hebben zich goed gehouden. Ze geven weinig vcrsc'nil met de vorige week, doch wa ren v. Kroten werden ook nu slechts en- keU d-gn rangevoerd voor vrijwel gelijke prijzen. De fotaalaanvoer was 2000 K.G aardappelen, 23600 Kg. uien, 64900 K G peen, 5300 K.G. kroten, bijna 147 wagons kool en 17600 stuks bloemkool, in totaal on geveer een aanvoer van ruirn 158 wagonla- dingen, of 8 meer dan de vorige week. UIT OUDKARSPEL, De vrij strenge vorst heeft onze tuinders wel overvallen. Er zijn er die nog groote par- tijen op het veld hebben staan; het overgroo- fe meerendeel heeft veel kans, dat de Vorst hen een strop bezorgt Slechts enkelen zijn zoo gelukkig, dat ze juist op Tijd geheel klaar gekomen zijn. Als we de stemmen goed hebben nagegaan zijn het in hoofdzaak de gele die nog op het land staan. Deze soort kan wel het best eenige vorst verdragen, doch als het doorgaat als nu het oogenblik dat we dit schrijven, vreezen - dat er weinig van terecht zal komen. We hoorden er vandaag reeds enkelen, die vreesden dat ze Ut het hart gevroren waren en dit wordt er natuurlijk niet beter op. Wel kan er met extra behandeling nog wel iets gedaan worden, doch dat het stroppen worden staat vast. Het is zeer goed verklaaibaar, dat zelfs Zondag alles in de weer was om nog maar te halen wat mogelijk was. De vorst heeft velen wel danlg overvallen. Dit zal wel tot nadenken stemmen waardoor het volgend jaar wat vroeger begonnen zal word'en. Hi- UIT DIRKSHORN. Bij de Zondag gehouden stemming voor !e- den van het Kiescollege der Ned. Herv. Ge meente te Harenkarspel zijn gekozen de hee ren: G. Burger, J. Dam, P. Raap, J. Ruis en L. Reuvers. 1$ sf. Heine Tabrtekskaas J W} met rijksmerk 62, 10 st. kleine Boerenkaas met rij'ksmerk 64, 3 st. Goudsche kaas met rijksmerk 69, 578 runderen w.o. 450 vette Runderen per Ned. pond 0.80 tot 1,20, 118 melk- en geldekoeien 175 tot 400, handel stug, 10 Stieren, 7 Paarden f 150 toii 250, handel matig, 14 Vette Kalveren 1,60 tot 1,80, handtl vlug, 175 Nuchtj kalv. v. d slacht 15 tot 47, v. d. fok /16: tot I 36, handel matig, 836 Vette Varkenas v d zout.; /0.66 tot 0.74, v. d. slacht 76 tot 82 ct., handel matig, 64 Magcre Varkena 24 lot 48, handel vlug, 242 Biggen /1Q tot f 20, handel vlug, 1219 Schapen en over-i houckrs: Schapen /45 tot 58, Overhom ders 35 tot J 40, handel matig, 25 Zwanen 14.50, 79 Bokken, Kippeneieren 14 tot 16, 257 Ganzen 7.50 tot 9. Eierenvei- ling: Eendeiercn a 5.60 tot 6.70, Kippen-: eieren a 15.30 tot 15.70, 757 K.G. Boter 2.40 tot 2.50, 100 zak appelen f 2 tot f 5, 250 zak peren 1 tot 3. i ZAANDAM, 17 Nov! Veiling De Zaan- streek. Boereukool 0.48 tot 1.35 p. kist, An-dijvie 0.70 tot 1.25 p. kist, Pret 12Hj tot I8V2 ct. p. bos, Peen 14 tot 15 ct. p. bos, Selderie 14 tot 20 ct. p. bos, Pieterelie 10 tot 141/2 ct. p. bos, Perolselderie 15 tot 21 cL bos, Gr. kool 3'A tot 10H ct. per stuk, Spruiten 0>y2 tot 13 ct. per pond, Bieten 1.45 per 100, Peen 1.10 p. kl. kist, Stoofp. 3 tot 5 ct. p. p., Zure appelen 5% tot 7Vi ct. p. p., Zoete appelen 5 tot 6 ct. p. p., Tomaten 20 tot 23 ct. p.p., Handperen 12 ct p. pond. PURMEREND, 17 Nov. „Afslagverceni- ging Beeuster, Purmerend cn Omstreken". Aardappelen 1.77 tot 1.90 per zak (25 K.G.), Tomaten 32 tot 48 ct. per K.G., Bloemkool 5 tot 12 per 100, Roode Kool 2.20 tot f 7.50 per 100, Witte Kool 4 p. 100, Spruitkool 2.60 tot 4.50 per 15 K.G., Boerekool 1.25 tot 5.10. per 100 struiken, Andijvie f 1.80 tot 4 per 100L krop, Bieten 4 tot 10.50 per 1000, Uien 1.15 tot f 1.70 per 25 Kg., Drielinguiem 1.45 tot 1.60 per 25 Kg. Appelen: Bra- bantsche Bellefeur 12 tot f 15 per 100 K.G., Bramley Seedling 11 tot 15 per. 1O0 Kg., Groninger Kroon 11 per 100 Kg., Present van Engdand 13 tot 25 per 100 Kg., Reinett-e, goud 14 tot 25 per 100 Kg. Peren: Besy von Schonauwen f 5 tot 11 per 100 Kg., BeurrS Clairgcau 10 tot f 21 per 100 Kg., Gicser Wildeman 3 tot 7.70 per 100 Kg., Winterjan 1.80 tot 6.30 per 100 Kg. Marktberichten AMSTERDAM, 18 Nov. De aardappel prijzen waren heden onveranderd. Aanvoer ladingen PURMEREND, 18 Novem-ber 1924. Op de heden gehouden .wee.kmarkt waren piiizem TELEGRAFISCH WEERBER1CITT naar waarnemingen verricht in den merges van 18 Nov. M-edegedeeld door het Ken. Nederl. j M-cteorologisch Ineti-tuut te De Bi Id t i 1 ioogsle barometerstand 776.8 te Valcnti-a. Laagste barometerstand 750.1 te Roest. Verwachting (van den avend van 18 Nov. tot den avend van 19 Nov.): Z'wakkc tot matigen wind uit Zuidelijike tef Westelijke richtingcn, nevelig tot zwaar bc- wollct, weinig of geen neerstag, afnemende vorst des nachte, overdag achte dooi. Onderi rouwd C. M. HOOGENBOOM Arts en J. G. RIEFP. Alkmaar, ,0 »T inm 18 Nov. 1924. Den Haag, DANKBETUIGING.- Bij deze betuigen wij onzen har- telijken dank aan alien die blijken van belangstelling en deelneming hebben betoond tijdens de ziekte en bjj het overlijden van onzen innig- geliefden echtgenoot en Vader den Heer MARTINUS DE BOER. Wed. E. DE BOER—van Twisk. TRIJNTJE DE BOER. Heiloo, Nov. 1924. Kooimeerlaan C 83. Bij beschikking der Arrondisse- ments-Rechtbank te Alkmaar d.a. 13 November 1924 is het faillisse ment van EDUARD HENDRIK LOQTENBERG, rijwielhandelaar, wonende te Helder, opgehevon bij gebrek aan baten. Mr. H. A. J. M. KUSTERS, Curator. Alkmaar, den 15 November 1924. Kennemerstraatweg 17, Door het verbindend worden der eenige nitdeelingslijst, is het faillis sement van J. LOUWE te Schoorl, geeindigd. De Curator, Mr. P. LANGEVELD. Alkmaar, 18 November 1924. Oudegracht 275. Door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst, is het faillis sement der N.V. Mij. tot Exploitatie van het Badhotel „Zeezicht" te Egmond aan Zee, geeindigd. De Curator, Mr. P. A. OFFERS. Alkmaar, 18 November 1924. Afd. ALKMAAR. van den heer MASCHHAUPT iver SPITSBERGEN met lieliibcelden Woensdagavond 19 Nov. 8 uur iu de UNIE. Leden vrij, niet-leden 50 cent. BIEDT ZICH AAN EEN Br. lettw F 38 bur, v.d.«.

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 3