AlKmaarsche Gouran! De Kluizenaar van Far-End UW PRIJSGOURANTEN FEUILLETON. Dinsdag 18 November Voordam G 9, Alkmaar fo. 278 <924 Honderd Zes en Twlnflgsfe Jaargang. Boeken. Handwerkboeken. Oebr. Kluitman, alhier, zijn tot dusver spe- cialisten op het gebied van. goede kinder- lectuur geweest. Zij zijn dit trouwens nog zij hebben juist den laatsten tijd weer bijzonder mooie jongens- en meisjesverhalen uitgegeven maar daarnaast is langzamerhand een serie boeken verschenen welker bespreking wij in onze courant eigenlijk een plaatsje onder de rubriek „Voor de huisvrouw" moesten geven. Handwerken nuttige en fraaie hebben de belangstelling van alle dames die er prijs op stellen iets aardigs te fabriceeren, hetzij voor eigen gebruik, hetzij als cadeaotje bij verjaardagen, Sint Nicolaas of andere ge- legenheden. Maar handwerken is heel moeilijk en wie iets aardigs wil maken moet een goeden raadgever en wegwijzer hebben. Dat hebben Gebr. Kluitman begrepen zoo is langzamerhand een serie fraaie geillus- ireerde boekjes ontstaan waarin bekwame deskundigen, aan de hand van verschillende voorbeelcfcen, nuttige wenken en practische raadgevingen verstrekken, "terwijl de boekjes alle voorzien zijn van een patronenblad waar talrijke voorbeelden voor het uitzoeken zijn. Mevrouw H. J. van Wesson, oud-leerares aan de Industriesehool voor meisjes te 's-Gravenhage heeft vele dezer handwerk- boekjes met groote zorg samengesteld. Onder haar leiding verschenen, naast de handteidingen voor breien en haken, „Hoe maak ik mijn onderk! ceding?" ,Jk maak Baby's Uitrusting zelf", ,.Hoe maak ik mijn hoed op?" „Wat bordmtr ik op mijn japon?" benevens „Het nieuwe jumperboeken „Hoe maak ik kinderkleeding?" Dat Gebr. Kluitman voor een prettige uit- gave zorgden, behoeft geen betoog. Een fraai plaatje in kleurendruk siert elk deeltje en de illustraties tusschen den tekst maken deze werkjes tot een prettige en dui- delijke raadgever. In een goedkoope uitgave slechts 0.60 per deeltje heeft mevr. Van Wesem talrijke nieuwe modellen met uitvoerige beschrijving van verschillende fraaie en nuttige handwer ken gegeven. In deze uitgave verschenen „Wollen kleedingvoor dames en jonge meisjes „Wit borduursel voor kleeding, blousen, tafelkleedies enz. „Wollen klee ding" voor kinderen benevens „Kleur- borduurseVvoor kleedjes, kussens, klee ding enz. De borduursel-werkjes zijn van diverse pa- tronen voorzien die op de stof afgestreken kunnen worden. Henrietta Blaouw schreef een aardig boek je „Ik maak mijn speelgoed zelf", waarin naast vele knippatronen tusschen de diverse voorbeelden prettige versjes voor de jeugd ingelascht zijn. Een kruissteek lijkt een heel eenvoudig handwckje maar mevr. W. H. van Scheibeek heeft toch kans gezien er een bijzonder fraai geillustreerd boekje over te schrijven waarin dan tevens het vlechtsteekborduursel, de Hol- beintechniek en het kralenborduurwerk wor den behandeld Dames die familieleden of vrienden een nuttig en practisch cadeautje willen geven en de waarde daarvan willen verhoogen door het zelf te vervaardigen, rnoeten in den boek- handel of in handwerkwinkels maar eens naar de bovenstaande uitgaven van Gebr. Kluitman vragen. Zij zullen versteld staan over de rijke sor- teering, die haar on elk gebied uitvoerige be- schrijvingen en duideHjke voorbeelden voor geringen prijs beschikbaar kan stellen. De Kleine Librye J. H. van Straten te Edam) heeft een serie eenvoudig gecarton- neerde kleine boekjes van bekende schrijvers uitgegeven. In deze serie is een werkje van Ernest Claes verschenen De fanfare „De Sint-Jans- Vrienden" waarin de Vlaamsche sehrijver op onderhoudende en humoristisehe wijze ver- telt hoe er in zijn dorpje Averbode eens een fanfare opgericht is en welke daarvan de lot- gevallen geweest zijn. De fanfare is zoo wat het eenige dat er ooif in Averbode is voorgevallen en het ge- geheele dorp heeft dan ook jarenlang in het teeken van het geweldig gebeuren van het op- richten en weer verdwijnen van dit muziek- corps gestaan. Er is een boekje van Stephanie Claes— Vetter, „Vroeg schemer" een romannetje in mineur van een jonge, door haar man bedro- gen vrouw, die ten slotte aan zijn .sterfbed staat als het meisje, dat hij verleidde, hem neergeschoten heeft. De bekende Enkhuizensche schrijfster Alie Smeding, heeft in deze serie 'n gevoelsschets- je.„Strakke dagen" geschreven. Deze schrijf- j door Margaret Pedler. Geautoriseerde vertaling van W. E. Pont. Sara ilegrafeerde, dat zij den volgenden dag op Barrow Court zou komen en vond bij haar aankomst Tim aan het station op haar wachten met zijn kleine twee persoons auto. „Wel", zei hij met een grijnslach, toen de auto voortgleed op den welbekenden weg. „Ben je gekomen om mij over te halen een zoele jongen te zijn en thuis te blijven, Sara?" „Dat weet je wel van niet", anfwoordde zij glimiachend. „Ik zal eens verstandig met Elisabeth praten. O Tim, jongen hoe benijd ik je! tfet is heerlijk in deze dagen een man te zijn Hij knikte zwijgend, maar zij Icon in de uit- dtukking van zijn -cogen de rustige voldoe- ning lezen, die haar beslissing hem had gege ven. Zij had dienzdfden bliik op de gezichten van andere mannen gezien, wanneer-na een lange worsteling met vrou wen liefdc, die hen toch niet lang kon terughouden, de eindbe- sfer <Be fn Baar diaTog'en zoo prist ae stem ming en het innerlijk leven harer figuren weet te teekenen, beschrijft in dit werkje hoe een tot leeraar opgeklommen onderwijzer zich langzamerhand vervreemd voelt van het eenvoudige dorpsmeisje waarmee hij lang ge- leden verloofd is geraakt. En hoe dat meisje die' vervijdering voelt en al haar best doet in woora en daad een vrouw te schijnen zooals hij er in haar ge- dachten thans een begeeren zal. Te slap en te veel door verantwoordelijk- heidsgevoel gebonden om den band te verbre- ken gaan zij, vervreemd van elkaar, de drei- gende toekomst van een gezamenlijk huwe- lijksleven tegemoet. Arnelie de Man schreef voor deze serie Schipbreuk, de geschiedenis van een vrouw, wie het huwelijk een groote desillusie is ge- worden, die zich verwaarloosd en miskend weet en voor wie elke levensdag een marte- ling is. Ten slotte heeft M. Beyer van der Borgh de serie besloten met Straf, een boekje dat met een vrij onbegrijne'ii' symbolische? bandteekening gesierd is en dat de ge schiedenis vertelt van een eenvoudig kan- toorbediendetje, die in een oogenblik van zwakheid een bankbiljet van veertig gulden steelt en na zijn gevangenisstraf in zijn ouderlijk huis en in zijn dorpje als een vcor altijd geschandvickte misdadiger wordt be handeld. Deze boekjes zijn voor slechts vijftig of zestig cents in den boekhandel verkrijgbaar gesteld. Dat onder de uitgave der handwerkboekjes de kinderbibliotheek van Gebr. Kluitman niet geleden heeft, bewijben wel de prettige jon gens- en meisjesboeken voor elken leeftijd, die in den laatsten tiid bij deze uitgevers weer het licht gezien hebben. De bekende Alkmaarsehe schrijfster Tine BrinkgreveWicherink schreef een onder- houdend en spannend verhaaltje voor jonge meisjes. Dina's reisavontuur, de geschiedenis van een meisje dat a'leen op reis ging en in een stad, waar ze tijd heeft even buiten het sta tion te gaan, haar aansluiting mist waardoor ze in een vreemd hotel terecht komt. Natuur- lijk komt alles ten slotte weer in orde, maar wat Dina overkwam zal voor vele jonge meis jes een lesje kunnen zijn. Met het verhaal van een teleurstelling wordt deze gezellige vertelling aangevuld. Dezelfde schrijfster heeft Lies en Loek nog niet vergeten en verteit in een even fraai ver- zorgde uitgave Hoe het Lies en Loek verder ging. Lies en neef Dolf verloven zich en het ziet er naar uit of Loekie en Jan de vriend van Dolf dat voorbeeld spoedig zullen volgen. Dat zullen we dan ongetwijfeld uit het vol- gende boek van de Lies- en Loek-serie wel veraemen. Netty Heyligers heeft, als gewoonlijk, het keurig uitgegeven werk weer van enkele sier lijke plaatjes voorzien. Most, ons bekend uit de avonturen van de Deensche jongens en uit den tijd toen hij stuurman was, is thans Koning Most ge worden. Walter Christmas heeft ons beschreven hoe hij na allerlei avonturen door een losgeraak- te luchtballon mee naar boven genomen wordt en op het Tolonga-eiland terecht komt waar hij de jonge Koningin Tagra Sah zoo door zijn schoonheid en schietkunst bekoort, dat zij hem tot opperbevelhebber over haar heidensche krijgers .aanstelt en na zijn overwinning op een anderen stam tot koning en echtgenoot bevordert. „Uit de,hal en van het plein waar de krij gers zich verzameld hebben klinken de hul- dekreten door de lucht: Sala, sala voor den koning van Tolonga, voor den man van de zee. Daar stood Peder Most, sterk en trotsch, met den arm om zijn bruine koningin en hij groette het volk met de hand. Koning Peder!" Van Eenzame liedjes van C. S. Adama van Scheltema is bij Brusse's Uitgevers- mqatschappij het 12e tot 14e duizendtal ver schenen. Wel een bewijs dat deze dichter zich in het hart von ons volk een groote plaats heeft veroverd. Eenzame liedjes, ragfijne gedichtjes, die soms tot de krachtige uiting van een sterke overtuiging worden. Van den eenzame, door het leven teleurge- stelde die met weemoed aan het idealisme uit de dagen zijner jeugd terug denkt Ach waar ik ga en wat ik leve En wat ik schrei en wat ik lijd Ik ben datzelfde kind gebleven Van vroeger tijd. De dichter met de groote kinderziel, die het verloren paradijs beweent Ach wij zijn te vroeg geboren, En dadrom doet't leven zoo'n pijn, Omdat wij God hebben verloren En nog niet zijne engelen zijn. Eenzame liedjes, die alle het edele cachet van den te vroeg ontslapen dichter dragen. Tj. Toen hij bij het portiershuisje gekomen was, gaf Tim de auto over aan den chauffeur, die hen daar tegemoet kwarn, blijkbaar wtgens afspraa'k. „Ik dacht, dat we maar te voet het park zouden dcorwandelen", stelde hij voor. Sara siemde er verheugd in toe. Het was een heerlijkheid, tangs die kronkelende paden te loopen, die zij zoo goed kende en waar zij zooveel herineringen aan den gelukkigen tijd van vroeger had. Zij bemcrkte nauwelijks, dat haar metgezel piotseling stil was geworden, zoo waren haar gedachten bezig met de da gen van vroeger op Barrow, toen zij hier wan- deilde langs deze zelfds paden met Patrick naast haar, in zijn rolstoeil. Met een gewaarwording van half pijn, half pleizier, keek zij naar ieder bijzonder plekje. Daar was het prieel, waar zij gewoonlijk schuilden vcor een regenbui; bij den ingang was de vloer schuinafloopend gamaakt, zoo- d!at Patrick's rolstoel er gemakkelijk binnen- gerold kon wordennu kwamen zij langs den kastanjeboom, dien zij zelf jaren geleden ge- plant had met hulp van den tuinman op de pick, waar een andere boom door den foliksem was vernietigd. Het was nu al een fl'ink boompje geworden. Daar was de Ko- PfStliefuRl RT^nrs UIT PURMEREND. Op de heden gehouden najaarsmarkt wer- den aangevoerd 412 runderen, kalfkoeien 300 tot 450, geldekoeien 175 tot 325, pinken 135 tot 280, graskalveren 50 tot 125. Handel stug. UIT ENKHUIZEN. Aan de kust van West-Friesland vertoont zich reeds licht d-rijfijs. Enkele visschers kon- den reeds Zaterdag wegens ijs hunne netten niet schieten. UIT WEST-GRAFTDIJK. Voorheen onze plaatsgenoote Mej. G. Kool, thans verpleegster te Amsterdam, 'heeft met goed' gevolg examen afgelegd als hoofdverpleegster stadsziekenhuis Tessel- schade. UIT BERGEN. De heer M. Blokker alhier slaagde te 's Gravenhage voor het machinisten-examen. Burg en Weth, zijn door Gedeputeerde Sta- ten uitgenoodigd met hen een bespreking te hebben over het geschit met het Provindaail Waterleidingbedrijf. Zij zullen zich voor dat doel Dondeidag a.s. naar Haarlem begeven Wij hopen ten zeerste, dat het Burg, en Weth zal gelukken Ged. Staten duidelijk te maken, dat een overheidslichaam zich niet mag onttrekken aan verplichtingen, waartoe dezelfde overheid particulieren zonder pardon zou verplichten, ja, dat het zelfs schandelijk is, dat een overheidslichaam, steunende op haar machtspositie, tot nog toe getracht heeft zich aan deze verplichtingen te onttrekken. De biljart-matsch Bergen-Alkmaar, Zon- dagmiddag in „de Rustende Jager" alhier ge houden, had tot uitslag dat d'oor Bergen 1340 en door Alkmaar 1863 punten werden be ll aald. De hoogste serieb edroeg voor Bergen 22 en voor Alkmaar 72. De uitslag van de Zomd'ag gehouden voetbalwedstrijden is als volgt: Terrein Kerkedijk: B. S. V. I tegen V. V. U I te Uitgeest: Gewonnen door Uitgeest met 1-0. Aspiranten B. S. V. verloren met 1-0 tegen Aspiranten Alcmaria Victrix. Terrein St. Antoniusstraat: Geel Zwart I speelde tegen A. D. O. II van Heemstede en wen met 2-1. UIT HOORN. Men meldt uit deze gemeente aan de Telg. De Westerkamper-, Oosterkamper- en Ley- erpolder besloten, om in combinatie, tot elec- trische bemaling van de polders, die tot een polder worden vereenigd, over te gaan. De watermelons, die ook daar iets typisch aan het Hollandsche landschap geven, zullen ver dwijnen. UIT WINKEL. Voor de betrekking van bedrijfsleider der Cooperatieve Broodbakkerij en Verbruiksver- eeniging „De Tijdgeest", alhier, hadden zich niet minder dan 140 sollicitanten aangemeld. Benoemd de heer H. Beukman te Eindho ven. m Met machbigmg van H. M. de Koningin is de vergunning voor den verkoop van ster- ken drank in „Het Wapen van Winkel" over- geschreven van J. van Stipriaan op H. A Wessels. UIT VEEN'HUIZEN. De Nutsvereeniging alhieh hield Vrijdag- avond een welgeslaagde en goedbezochte bij- eenkomst, de eerste in dit seizoen. Bij afwezigheid van den voorzitter opende de heer R. Ruiter de vergadering. Uit het verslag van den penninemeester bleek, dat bij 'n ontvangst van 14,25 en een uitgaaf van 12,54M, het batig saldo 1.70% bedroeg. De heer J. Liefhebber had de lezing. Als stuk had hij gekozen: „De raderen van den tijd", van Dr. Brand. Deze prachtige schets, waarin wij zien, hoe een jonge, moooie vrouw, die haar echtgenoot, een dokfer. wel hartelijk liefhad, doch zich in het geheel niet met zijn arbeid bemoeide, door de omstandigheden er toe kwarn, geheel met hem mee te leven, werd onder ademlooze stilte met stijigende belang stelling aangehcord. Verder kregen wij allerlei zeer komischebij- dragen te hooren en zoo was het bijna mid- dernacht, teen men scheidde. UIT ST. PANCRAS. Het was weer een dag van winst, drie wed- strijden, zes punten. Het eerste won met 0—2 van M. F. C. met een onvblledig elftal, het tweede met 30 van Bergen en het derde met 03 van Oudorp. Naar wij vernemen heeft de heer K. Lek zich bereid verklaafd de raadsvacature, ont staan door het vertrek van den heer Gutter, te bezetten. Het binnenhalen der winterkool is hier zoo goed als ten einde. Enkele partijtjes, welke geen plaats in de schuren konden vin- den en eerstdaags geveild mceten woi'den, staan nog ten velde. Bijna geen jaar was er zooveel kool in de schuren als thans en voor hen, die het vak van koolafbladen verstaan, zal dezen winter dan ook wel geen werkloos- heid te vreezen zijn. ninginne-bank, een oude steenen bank, waar Koningin Elisabeth, naar het heebie, een poos had gezeten, teen zij Barrow Court eens be- zoeht. Sara bedacht met een glimlach, dat wanneer de geschiedenis waarheid spreekt, deze koningin een aanzienlijke gedeelte van haar tijd dcorgebracht moet hebben met de huizen van haar onderdanln te bezoeken. En hier.... „Saraklonk piotseling Tim's stem temid- den van de herinneringen, die zich in haar geest vei'drongen. ,Er was iets in den klank v^n zijn stem dat haar aandaefat onmidddlijk wakker maakte en haar een zenuwachtig vcorgevoel gaf van wat hij te zeggen had. „Sara, je weet natuurlijk even goed als ik, dat ik me als vrijwilliger ga opgeven. Ik liet moeder maar om je schrijven, omdat we'l Oiindat ik dacht, dat je het een beetje gemakke- lijfcer voor haar kon maken. Dat ten eerste. Maar ik had een andere reden." „Ja". Tim sprak weer op dien eigenaardi- stil bij de Koninginnebank en Iralf-onbewust legde zij haar hand liefkozcnd op den hoogen rug van de bank. Hoe koud was die steen te gen haar hand. „Ja'Tim sprak weer, op dien eigenaardi- gen, korten tcon. Ik wilde je nu vragen nu, voor ik naar Frankrijk ga of er ooit VTT SCFTAGm De polder Schagen verkoos tot hoofcRnge- land den heer P. lioman, aan de Disschoton. Het aantal sollicitanten naar de betrek king van machinist bij het nieuwe electrische gemaal van den polder aan den Langen Sne- vertb edraagt 32 Daaruit ia~het volgende drie- tal opgemaakt: 1. J. J. Jansen, monteur en elcchicien; 2. P. de Boer, wissellooper* 3. A. Breed, koopman. UIT KOEDIJK. (Zuideinde.) In een vriendschappelijken wedstrijd tegen Alkmaar 3 wist ons eerste met 5—2 te win- nen. De aspiranten verloren met 0—3 van hun buren. UIT KOEDIJK. Zaterdagavond werd door de afdeeling Koedijk van den Bond voor Staatspcnsionnee- ring een nropagroda-vergadering gehouden in het lotraal van den heer Jb. Grocd. Te ongeveer 7V2 uur opende de voorzitter, de heer P. Oud, de vergadering met een woord van welkom aan de aanwezigen, waarna het woord was aan ds. Baar uit Alk maar, die een propaganda-rede zou houden. Spr. begon met de rede van Minister, Colijn te bespreken, die gezegd heeft, d'at de overheids- zorg voor de ouden van dagen niet ingekrom- pen mag worden. Hoewel spr. geen ondei-werp voor dezen avond had opgegeven, zou hij het „Naastenliefde" kunnen noemcn. In den hree- de werd de Christelijke liefde als het werk voor ieder behandeld, waarna spr. voorbeel den van vooruitgang in onze samenleving gaf. Men zegt wel, dat door den oorlog het Chris tendom bankroet is gegaan, maar juist daar- door is het zoogenaamde Christendom ontmas- kerd. Spr. wees op de zoo noodige christenliefde, die moet zijn alien voor alien en noemde het een schandaal dat er nog gebedeld moet wor den, waarbij hij Doris Rijkers als voorbeeld koos. In schrille kleuren schetste hij de toe- standen van de ouderdomsellcndemet emst en warme toewijding werd op ieders plicht om mede te werken aan verbetering van die toe- standen gewezen. De met gloed en warmtc uitgesproken rede werd in ademlooze stilte aangehoord en ver- wierf een luid applaus Nadat een kleine pauze was gehouden en aan de 21 aanwezige gepensionneerden een kop chocolade was aangeboden, trad ds. N. J. Schennerhorn op met het tooneelstuk „Geroe- pen", die met niet minder aandacht dan de eerste spreker gevolgd werd. Ook in deze uiteenzetting kwam de plicht om geroepen te zijn tot verbetering van mis- standen in de samenleving naar voren, waar- voor wij in ds. Schermerhom een ijverig pleitbezorger vinden. De voorzitter sloot hiema de vergadering met woorden van dank aan sprekers en pu- bliek. Het was voor de afdeeling een succes- volle avonduitmuntende sprekers en een ei- volle zaal. UIT EGMOND AAN ZEE. Het zal het reizend gedeelte der Egmonder bevolking zeker niet onaangenaam zijn te vernemen, dat met ingang van heden bij wijze van proef weer evenals in den zomer een vroegtrein maar Alkmaar gaat Zoowel voor hen, die verder rnoeten als voor degenen, die hun werkzaamheden in Alkmaar en om- ving hebben, is dit zeker niet van belang ont- ■bloot. Door toevallige omstandigheden daar- heen gevoerd, waren we dezer dagen in de gelegenheid een kijkje te nemen in de Eg- momdsche Visscherijschool, anders gezegd Claes de Graeffschool. Het interieur maakt een rustigen en aan- genamen indruk. Het lichtere groen op de bovenhelft der wanden vormt met het donker- der der onderhelft en het geolied houtwerk een kalm geheel, dat stemt tot rustig werken. Eenige zeekaarten en een ruime kast met preparaten van 8e flora en de fauna der zilte wateren verraden het doel, waarvoor de vis- schersjomgen hier samenkomen. Deze rnoeten echter, alvorens toegelaten te worden, behal- ve een vaccinebewijs ook nog kunnen overleg- gen een geneeskundige verklaring van ge- schiktheid, een bewijs van goed gedrag afge- geven door het gemeentebestuur en het ge- Tuigschrift, dat als regel wordt uitgereikt aan hen, die de gewone lagere school behoor- lijk hebben doorloopen. Op deze wijze wordt er voor gewdakt, dat de school niet misbruikt wordt door jongens, die niet den ernstigen wil hebben om zich in hun vak te bekwamen, zoowel theoretisch als praktiseh. De lessen worden zoowel des namiddags als des avonds gegeven. Waar bij ons omver- wacht bezoek het onderwijs in vollen gang was, hebben wij ons in een rustig hoekje er- van kunnen overtuigen, dat er werkelijk „vak"-omderwijs gegeven wordt. Al heel gauw raakten we vertrouwd met ,,koers aan boord, magnetische koers en ware dito", met ..deviatie en vcriatie. zoo postering als weste- ring", het onderwerp van de les, waar we zoo juist met onzen neus imgevallen waren. En voor we maar huis gingen hadden we meteen no? eenige biizomderheden opgevan- gen over de banken in de Noordzee, zoowel over de gevaarlijke, die „niet aan te looefcn" zijn als die, waar de visscher kans heeft op eenige kans voor mij zal zijn?" Sara keek hem aan. „Je bedoelt „Ik bedoel dat ik je nog eenmiaai vraag of je mijn vrouw wilt worden? Wanneer je wilt wanneer ik kan vertrekken terwijl ik mijn vrouw in Engelamd achterlaat, zal ik zooveel te meer hebben om vcor te vecfrien. Maar wanneer je mij niet het antwoord kunt geven dat ik verlang ja... hij glimlachte pijnlijk „dan zal het den dood wat gemakkelijker maken, wanneer die komen mocht, dat is alles." De rustige, emstige toon van deze woorden was geheel verschillend van Tim's vroegere ontstuimige manier van spreken. Sara bemerk- te duidelijk, dat dit niet meer de jongen, maar de man was. „Neen Tim", antwoordde zij kalm. ,1k heb een font begaan, toen ik beleofde je vrouw te worden, terwijl ik een ander liefhad. I'k wil die fout niet weer maken." „Maar" Tim's gelaat drukte verwonde- ring en verbazing uit „je geeft toch niet meer om Garth Trenth, om dien lafaard? O...zei hij berouwvol, toen hij zag, dat zij ineenkromp, „vcrgeef mij Sara, maar deze oorfcg maakt, dat men al zulke dingen met meer biiterheid bekijkt dan men in normale N V. Boek- en Handelsdrnkkerj) v.h, HERMs. COSTER ZOON LA AT ONS DRDEEEN GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politic, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol- gende voorwerpen als gevonden' gedeponeerd op 10, 11, 12, 13 en 14 November 1924. Iiuissleutel, handschoenen, knipmes, mantel- band, schroefd'cp au omobiel, zwarte strik, enveloppe met inhoud, pet, hondenpenning. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen^ als gevonden aangegeven op 10, 11, 12, 13 en 14 November 19,24. J. van der Heiden, Rusten- burg; M. E. Bierman, Ropjeskuil 2, porte- mennaie met inhoud; G. Koopman, Schetel- doekshaven 4, sleutel; C. Prins, St. Anna- straat 29, cein.uur en bail; Bottema, Snaar- manslaan 60, blikken fust; Th. Buisman, lste Kanaalstraat 1, lipshuissleutelG. v Tie! Ui'tenboschstraat 52, slavenarmband; k! Bakker, „Uithoom", kruipk nkM. de Waal, Veerstraat 20, zwart poesje; T. Helleman Doelens raat 6, mantelband; J. Sterk, Zeglia 85, boodschappenfaschG. Jansen, Station- straat 65, springtoow; J. Hink, Tuinstraat 4, witte das; T. Keesom, Geestersingel 25, zwarte muts; H. Kuhne, Huigbrouwerstraat 8, handschoenMina Schut,Uitenboschstr. 43, pr. blauwe kinderhandsch'cenenG Poo! Liefdelaan 8, tabakspijp; P. Sentveld, Nieuw- poortslaan 81, leeren taschje; A. Helder- man, Kooituin 13, manchettnoop; A. Wester Landstraat 57, brillenglas; Van aer Hulst' Kcorstraat 37, portemonnaie. huissleutel; W. Hcfstia, Koreniaan 5, losgeld; A. Harms Forestusstraat 31, lot; C. Wentink, Station- straat 21, bril met doos: Mevr v d Veo+ Emmastraat 62, lichte vulpenhcud-erG pijkma, Lindelaan 7.7, rijwielplaatje; T. MH1- hef Ramen 16, zakmesje; C.'v. Beek, Schou- tenstraat 18, armband je; T. Eng'en, Laat 114, halskehing; C. Greenties, Metiusstraht 16, zwart dameshandtaschfeC iteock Nieuwpoortslaan 126, gouden boordea knoopje. een goede vangst. Moge een en ander voor den buitenstaander ongetwijfeld interessant zijn, zeer zeker is het voor de vaklieden be- langrijk. En al begrijpen we wel, dat een ervaren schipper dat allemaal wel weten zal, de jon- geren en daar is de school voor leeren het alvast hier met nog wat er fcij. Uit een opgehangen schriftuur merkten we, dat ook bij dit onderwijs de bezuiniping zich doet gevceien. Wc lazen er, dat d." :?en in Nederl. taal, aardrijkskunde, rekenen en ver- bancdeer tot nader order om financieele re- denen ingekrompen subsidie natuurlijk -• waren uitgesteld. En we dachten daarfcij met een aan het „Vervolgonderwijs", dat om de zelfde redenen sedert Mei 1923 niet meer ge geven wordt, terwijl voor dien tijd de Vissche rijschool van haar leerlingen verwachfte dat zij ook daarvan geprofiteerd hadden alvorens toegelaten te worden. Zoodat de jongens nu in dubbel opzicht gespeend zijn van' het on derwijs in eenige, zij het dan niet noodzake- lijke, dan toch belangrijke leervakken voor ieder, die wat vooruit wil in de wereld. De Visscherijschool wordt thans gevolgd door ongeveer 34 leerlingen. Dat is tenmin- ste het getal, dat gewoonlijk aanwezig is. Er zijn meer ingeschrevenen, doch die zijn va- rende en komen of nu en dan of na'aflooip der haringvisscherij. Met deze laatste houdt ook yerband het beginnen van het onderwijs in vischkennis, dat opgedragen is aan den heer J. Groen uit Katwijk, die nog op de ha- ringvangst is. Met een woord van dank aan den ijverigen directeur, y!"n heer W. v. Eenersnaam, namrn we afscheid van de inrichtiug, die naar onze overtuiging van groot nut kan zijn voor het overgroote deel der inwoners van Egmond aan Zee. Nu de werkzaamheden voor het aanlego-en der huisleidingen, het plaatsen der meters, enz. ten einde loopen, kan worden overge- gaan tot de officieele opening van het gasbe. dnjf in deze gemeente. Deze plechfinheid za! plaats hebben a.s. Woensdag 19 November des voormiddags om half elf. tijden zou doen." „Ik weet het, ik begrijp hef", antwoordde f'J^lm. Ik ik schaam mij, dat ik hem liefheb. Onrustig wendde zij het hoofd af, „Maar, zue je, liefde kan niet gemaakt en weer vernietigd worden op bevel. Die oni- staat. En die is nu eenmaal or. staan in mij In de gegeven omstandigheden" - zei a droogjes „kan ik niet zeggen, dat het pret- tig is. Maar het is er. ik heb Gariih lief en ik kan dat gevoel niet wegcijferen. Ten- minste nu neg niet." „Maar laler, Sara, later missdiien?" dromg hij aan. 6 Zij schudde het hoofd. „Ik zal nooit trouwen, Tim Wanneer wanneer ik er ooit overheen kommet een schorren lach ,,ovar dit dwaze gevcei vo ir Garth, dan weet ik hoe i'c dan zal zijn Dan ben ik van binnen heelemaa) koud en hard zooals die bank" zij wees op de Koningin nebank. „Ik... ik wou, dat ik al zoover was." Zwijgend stak Tim zijn hand uit en zij leg de de hare daarin, hem open in de ernstige, sombere oogen kijkend. „Ik zal 't je nooit meer laslig maken", zei hij eincfclijk kalm. „lk geloof, dat ik het be grijp, Sara, en het. spijt mij, kind Ik wou, aat ik je dat, had ku~n°n sparen." X^ordt vervolgd.) 84) genomen was.

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 5