net Dagmeisje, Dagmeisje, Huishoudster, flink Persoon, Kostbuis, Tehuis aangeboden Boerenwsning Winbelbois, Kapstokkleed gevallen Is cp no. 2. Hulp in de Huishouding. net Meisje, bekwaam Stoffeerder. Grenen Broeilijsten, Hulp In de huishouding, assistente in de huishouding, AdvertentSen. KLEINE KA1WER, Uit de hand te koop een JE ADRES voor frokken in zwart Nramenm-armer eni teakhout, doet prettig aan en is in harmonic gehouden met den 19en eeuwschen bovenbouw. De win- kel is in overeenstemmlng met het aange- brachte glas in lood in aardige kleuren ge- maakt, Arhter den winkel bevindt zich die dames- kapsalon, verdeeld in een wachtkamer, een atelier met modeme haardroogmachine, waschbakken enz. en een toiletkamer. Achter de dameszaak bevind zich een aan alle modeme eischen beantwoordende heeren- salon. De ineubileering is hier af. Aan de zaak is ook verbomden een haar- werk-afdeeling. De etalage bevat een groote verscheiden- feeid parfumerieen enz. Deze zaak is in haar genre up to date. BILJARTMATCH. Blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie zal morgenavond prof. Mahn, ex-kamoioen van Rotterdam, twee partijen van 300 punten spelen tegen een tweetal jon- ge amateurs, welke de helft voor krijgen. Vele biljartliefhebbers zullen dan kunnen ge- nieten van het werkelijk mooie spel van de- zen prof. Aanvang half 8 in Hotel het Wa- pen van Haarlem (Nico Kerssens). IJSBOND HOLLANDS NOORDER- KWARTIER. De IJsbond Hollands Noorderkwartier hield heden in „'t Gulden Vlies" zijn alge- meene vergadering. De voorzitter de heer Miedema heette de afgevaardigdm welkom en sprak een speciaal woord van welkom tot de eere-leden Wig- man, Hille, Cortie en Bak. Spr. deelde mede, dat de Stichtsche IJs bond was opgeheven. Abcoude en Baanbrug- ge hadden zich aangesloten bij Ij. H. N. Zij die in een andere provincie wonen hadden getoond, dat de ouderwetsche grenzen geen bcletsel zijn tot aansluiting bij de IJ. H. N. Spr. betreurde het, dat de districtsvoorzitter van Ursem geen berichten inzond. Spr. verzocht de afgevaardigden vooral in de afdeelingsvergaderingen het verslag van den Bond en van de vergadering in de af deeling te behandelen. De laatste jaren sukkelde men met het krij gen van arbeiders voor het werken op de baan. In Haarlem had men de juiste weg gevon- den. In Heemstcde vraagt men n.l. de werke- loozen en kan de afd. het niet betalen, dan betaalt de gemeente het. Daardoor heeft men daar goede banen en geen financieele zor- gen. Men begrijpt daar dat men de werkeloo- zen anders toch moet betalen. De werkloozen, die niet widen werken wordt den steun geweigerd en dezen kant moet het uit. In Purmerend, Alkmaar en Haarlemmer- meer gaat men dezen kant uit. Spr. drukte de afgevaardigden op het hart in hun gemeenten het ook daar heen te stu- ren. Het dragen van de bondskaarten moest steeds opgevolgd en de baanvegers moesten het de niet-leden maar zoo lastig mogelijk maken om hen te dwingen te betalen. Een speciaal woord van dank zegde men speciaal tot de pers. (Applaus). Uit het jaarverslag blijkt, dat het met de berichtgeving van de afgevaardigden aan de districtsvoorzitters en vandaar aan de pers wel te wenschen heeft overgelaten. De correspondenten van de bladen toonden een grootere activiteit. In overweging werd ge- geven om de berichten rechtstreeks aan de pers te z en den. Een kwestie die den Bond al jaren heeft bezig gehouden, die met den Schaatsenrij dersbond, was zoo goed als zcker tot een goed einde gebracht. Voor eenige weken was ver- gaderd door het hoofdbestuur met den heer Van Laar van den Schaatsenrijdersbond, die in hoofdzaak dis'cussieerde met den heer Stik- kel. Het debat duurde ruim twee uur en men kwam tot de conclusie, dat gehoord de debat- ten, dat een collectief lidmaatschap van on zen bond bij den Schaatsenrijdersbond niet meer noodig was. Tevoren had het dagelijksch bestuur er zich beslist tegen verklaard dat onzen bond werd opgelost in den schaatsenrijdersbond. Ons groote werk, waardoor het publiek in het algemeen gediend werd n.l. het onderhou den van de verbindingsbanen, moest no. een blijven. Voorkornen moest echter worden dat IJ. H. N. het moest verliezen. Nu kan echter elkc afd. van den IJ H. N. wedstrijden houden onder zijn eigen leden. Widen de lui van buiten er aan deel nemen, dan moeten zij voor een jaar lid worden. Boven de 17 jaar mogen echter geen wed strijden om geld-p.-ijzen worden uitgeschre- ven zonder dat de deenemers gediskwalifi- ceerd worden. De wedstrijden om de kampioenschappen blijven echter door den Schaatsenrijdersbond ubgeschreven. Afdeelingen, die kampioenschapswedstrij- den uitschrijven, behoeven slechts van de zui- vere ontvangsten 3 pet. aan den Schaatsen rijdersbond af te dragen. De geest van wel- willendheid tusschen beiden is thans geboren geworden. De grootste welwillendheid zal door den Schaatsenrijdersbond tegenover de afd. van de IJ. H. N. worden ingenomen. De mogeiijkheid wordt geopend om dit jaar het entreegeld voor toetreding tot den Schaatsenrijdersfcond te laten vervallen. Het hebben van de Kon. goedkeuring door een toetredende afdeeling wordt niet meer yereischt, maar wel gewenscht geoordeeld. De burgemeester van Alkmaar kwam ter vergadering en werd door den voorzitter wel kom geheeten. (Applaus.) De voorzitter lichtte nog toe dat ook de IJ. H. N. afziet van den eisch dat een afdee ling de kon. goedkeuring heeft, aangezien dit vooral voor kleine afdeelingen bezwarend is. Tegenwoordig brengt dit toch minstens* een 25 kosien met zich. Spr. raadde de afd. aan, die kampioen schappen willen laten verrijden, lid te worden van den Schaatsenrijdersbond. Voor het uitschrijven van onderlinge wed strijden, ook om geldprijzen is men echter ge- heel vrij. Afdeelingen die eigendommen hebben, doen echter verstandig de kon. goedkeuring te ver- krijgen. Dat de afd Kwadijk was opgeheven be treurde spr. met het oog op het onderhoud va« de verbfnenngsbaan tusschen Hoom en Purmerend. Spr. hoopte, dat fiet zou gelukken, Kwadijik weer te herwinnen. Berkhout had zich gere- organiseerd. Dit heeft geen verkeersbaan. Wij hebben daar geen last van, maar verliezen de bijdrage en de belangstdiing, die niet gemist kon worden. Spr. verzocht den districtsvoorzitter, zijn invloed aan te wenden om Berkhout, waar krach't is, te herwinnen. De heer A kkerman (Haarlem) deelde mede, dat de Zuid-Hollandsche IJsbond be- sloot de ijsberichten telegrafisch te zenden De voorzitter decide nog mede, dat dank zij veiler medewerking, Westwoud weer op pooten was geiet. In de schakel is West wcud onmisbaar. Het is de sleutel voor Drechterland. In het oude district Ursem gaat het helaas niet goed. Daar wordt tusschen de afdee'in- gen onderiing te weinig voeling gehouden. De districtsvoorzitter kemt zeifs niet op de bonds- vergadering en antweordt zelfs niet op uit- ncodigingen vail net hoofdbestuur. Zoo kan het niet blijven. De districtsvergaderingen behooren door de vcorzittcrs te worden uit- geschreven. Spr. verzocht den afgevaardigden den voorzitter uit te noodigen een vergadering uit te schrijven. Ook Schermerhorn, een be- langrijk centrum, moet een afdeeling hebben. Dit is het werk van het district Ursem. De zaken moeten daar marcbeeren. De vcorzitjer deelde nog mede, dat door een misvers.and dibmaal van. Alkmaar geen dislrictsverslag was ingekomen. Ursem had niets van zich laten hooren. Er is meer te berichten dan gedaan wordt. Spr. verwacht het volgend jaar uitvoerige verslagen. Voor het jaarverslag bracht de voorzitter den heer Akkerman dank. Mr. Wendelaar bracht dank voor de tot hem gerichte woorden. De Ijssport, verze- kerde spr., heeft zijn groote belangstelling. Men kan op dit gebied niet bescheiden ge- noeg zijn. Alkmaar en omgeving telt zooveel schoon- rijders, dat spr. haast de schaatsen niet meer onder clurft te binden. Spr. meende de vraag te moeten stellen of men met de leiding van dit bestuur wel ge- noegen kon nemen. Uit den beschrijvingsbrief blijkt, dat't be stuur en dit in dezen tijd van bezuiniging de ontvangsten en de uitgaven niet uit elkaar kan houden. (Gelach). Spr. wees er op, dat 6nder de ontvangsten een zaaluitgaaf en een uitgaaf aan bureau- behoeften staan geboekt. Spr. had een wonderlijken indruk van het geldbeheer gekregen. (Gelach). Spr. huldigde voorts de vereeniging als een krachtige vereeniging van de Ijssport en uitte de beste wenschen voor den bloei. (Applaus). De penningmeester merkte op, dat de hee- ren wel begrepen zullen hebben, dat de druk- ker het hoofdje ontvangsten boven de uitga ven had gezet. (Gelach). De voorzitter sprak nog een woord van dank tot Mr Wendelaar. Aan de orde was hierop de verkiezing van Hoofdbestuursleden. De heer mr. J. D. v. d. Plaats wenschte niet meer voor de functie van vice-voorzitter in aamnerking te komen, terwijl de heer Helle- ganger bedankte als voorzitter van het dis trict Vechtstreek en de heer S. Silver als voor zitter van het Zuider-district. Dat mr. v. d. Plaats als goed schaatsenrij- der en pas gekozen vice-voorzitter weg gaat, speet het Hoofdbestuur zeer. Spr. vertrouwde dat hij een werkzaam lid van de afd. Haar lem zal blijven. De heer v. d Plaats danlkte den voorzitter voor de tot hem gerichte woorden. Spr. meen de echter niet de rechte man op de rechte plaats te zijin. Hem ontbrak de lokale kennis, die hij voor de ijssport zoo noodig oordeelde. Spr. had een tekort aantal jaren in de provincie gewoond' en zijn liefde voor het ijs en de be langstelling van de waferwegen, is te groot, om in de toekomst een voorzitterschap voor zich te zien. Spr. verzekerde zijn beste krachten te zul len blijven geven aan het district Haarlem. Hierna werd geoauzeerd tot 2 uur. Oemenad Nieuws. BRANDEN EN GEVALLEN VAN SABOTAGE BIJ DE MARINE IN DEN HELDER. Vervclg van het tweede biad. Een der redacteuren van „De Msb." heeft een onderhoud cell ad met den commandant der Marine te Willemsoord, vice-admiraal C. Fock, over het gebeurde te Helder bij de Ma rine. Deze wilde de feiten allereerst tot de juiste properties terug brengen. Zondagavond is in- derdaad vermoedelijk door Icwaadwilligheid, jjrand ontstaar. in den houten bovenbouw van de oude kanonneerboot „Bever", welke tot arrestanten-schip werd ingericht, doch dat nimmer als zoodanig dienst deed. Deze hou ten bovenbouw brandde uit. Verder is de stop afgedraaid der leiding van 'n olietank op den steiger en de haven. Doordat de kraan bij de tank gesloten was liep alleen de leiding leeg. Dan is Zondag voor acht dagen, vermoedelijk eveneens door kwaadwilligheid, brand ont- staan in een klein houten gebouwtje op den Dijk, dat als leslocaal dienst deed, tengevolge waarvan dit eveneens uitbrandde. Nog enkele andere gevallen van sabotage zijn er voorts te melden. Men ziet, de marine maakt er geen geheim van. Op de „Heemskerck" is het handwiel van een kanon verdwenen, terwijl enkele talcels werden beschadigd door insnij- ding met een mes, waardoor ongelukken voor de eigen bemanning niet buitengesloten wa- ren geweest. Tenslotte is op het fort Oostoe- ver de koperleiding van den bliksemafleider verdwenen, hetgeen intusschen evengoed een geval van diefstal als van sabotage kan zijn Het samentreffen van deze gevallen, a'.dus Z. Ex. Fock, kan natuurlijk niet nalaten een ernstigen indruk te maken en de feiten op zich zelf zijn ook ernstig genoeg. De gevallen van sabotage oo de „Heemskerck" intusschen, aldus Z. Ex. Fock, zijn periodiek terugkeeren- de uitingen van cntevredenheid, waarmede bepaalde naturen wegens de hun opgelegde provooststraf plegen te antwoorden. De brandjes vormen wel een nieuwe en zoo- als gezegcl ongetwijfeld ernstige noot Zij rechtvaardigen intusschen volstrekt niet, aldus Z. Ex. Fock, om van een mentaliteit of sfeer van sabotage bij de marine te Helder te spre- ken. Integendeel de geest onder de manschap- pen is zoo goed als onder de gegeven omstan- difheden slechts verwacht kon worden. Dat is mijn persoonliik oordeel en dat van alle com- mandanten. Bij het Onderzee-corps heerscht daarentegen een geest van verontwaardiging over de gevallen van sabotage, welke de mari- neleiding en politie alle medewerking verze- kert bij het zoeken naar de daders, hetgeen in een corps van ruim 3000 man intusschen moeilijk is, ook al staat het overgroote deel boven verdenking. Van een algemeenen geest van sabotage onder het corps kan volstrekt niet gesproken worden, zelfs niet van een geest van ontevre- denheid, waartoe de dienst en de omstandig- heden, waaronder hij verricht moet worden, ook geen aanleidhig geven. Langs admi- nistratieven weg zijn dan ook geen klachten tot mij gekomen aldus Z.Exc- Fock. Wel kan gesoroken worden van een geest van teleur- stelling onder het corps over het Bezoldi- gingsbesluit, dat vooral van de ongehuwde jongeren groote offers heeft geeischt. Onder hen is de geest dan ook het slechtst. Over het algemeen echter is de geest, nu het besluit gevallen is, beter geworden, omdat de zekerheid omti*ent hetgeen aan offers moet worden gebracht voor de meesten altijd nog gemakkelijker te dragen is dan de onzeker- heid daaromtrent. Ik hoop gaarne, zoo besloot Z Exc. Foclc zijn onderhoud, dat de nerveuse stemming als gevolg dier onzekerheid nu voor een geest van berusting moge plaats maken. CONTRACT VERBROKEN, De Minister van Marine heeft, naar het „Vad." meldt, het contract met de Marine- boinden, vereenigd in het C. A. M. B. O., ver- brolcen. TEEKENAARS VAN HET KADASTER EN DER DOMEINEN. De Vereeniging van teekenaars van het Kadaster en der Domeinen hield Zaterdag cen buitengewone ledenvergadering te Arn- hem, ter bespreking van de situatie, ontstaan door de vastgestelde salarisgrenzen in het nieuwe Bezoldigingsbesluit 1925. Na bespreking van de te voeren actie werd een motie aangenomen, waarin geconsta- teerd wordt, dat door de nieuwe salarisgren zen de traktemen'tsregeling van de teekenaars opaieuw in een ongunstiger verhouding komt te staan ten opzichte van de overige groepen van kadasterambtenaren; met verbittering gewezen wordt op de algeheele negatie van de bescheiden eischen der Vereeniging van Teekenaars en van de zaikelij'ke omschrijving der dienstwerkzaamheden alsmede van 't nut van de technische task dier ambtenaren, en waarin er met de meeste klem bij de regee- ring op wordt aangedrongen, dat alsnog een volledig onderzoek worde ingesteld naar de werkelijke praestaties van het corps teeke naars en dat op den grondslag van dit on derzoek de salarissen voor dat corps op- nieuw worden vastgesteldi. OP 'VRIJE tOETEN GESTELD De sei'geant VIdie de yorige week te Maastricht werd aangehouden als verdacht van fraude of valschheid in geschrifte, in ver- band met burgerleveranciers, is na eenige ver- hooren en conirontatie uit de preventieve hechtenis ontslagen. VERDUISTERING. Naar het Huis van Bewaring te Maas tricht is overgebracht de heer D., uit Klim- men, oud-secretaris van de Boerenlcenbank aldaar, verdacht van verdiuistering van een aanzienlij'k bedag. HET WERELDKAMPIOENSCHAP WIELRIJDEN OP DEN WEG. Behoudens goedkeuring van den Minister van Waterstaat zal op Zaterdag 22 Augus tus 1925 het wereidWegkampioenschap voor amateurs in Nederland worden verreden. Het vocmeman bestaat een route te kiezen op de Veluwe. De start en finish zouden dan in de gemeente Apeldoom plaats vinden, waar men dit voornemen met genoegen ver- nam, vooral, van de zijde der Vereeniging voor het Vreemdelingenverkeer. De wedstrijd wordt gehouden in de week, waarin ook de wereldkampioetischappen op de Stadionbaan worden gehouden. CHRISTELIJK-DEMOCRATISCHE FEDERATIE. De voorzitter van het voorloopig bestuur, de heer A. H. HardCnberg, te Ede, verzoekt mededeeling van het navolgende: Voor deze beweging blijkt ongedachte be langstelling te bestaan. De bedoeling is een federatie te vormen van hen, die op grond hunner positief Chiistelijke belijdenis zich niet langer kunnen vereenigen met de politiek der groote Christdijke partijen, die gedureude de laatste jaren in uitgesproken conservatieve richting gaat. Men wil een poging doen om de steeds meer bedreigde democratie te redden, juist omdat men dit op grond van Christelijke le- vensopvatting noodzakelijk acht, in verband met de toekomstige maaisehappij-omitwikke- ling. Mocht deze federatie tot stand komen, dan zal zij met een democratised Urgcntie- program aan de verkiezingen van het volgend jaar deelnemen UIT DE ANTI-REV. PARTIJ. Het Centraal Comite van Anti-revolution- naire Kiesvereeni.gingen heeft, aan de kies- vereenigingen een cntwaup-stembusprogram toegezonden. Het schrijft daarin: Zich bij de komende verkiezingen voor de geheele politieke actie uiidrukkelijk stellende op haar Beginselprogram, zal de Anti-revo- lutionnaire Partij met nadruk moeten blijken van het voornemen om met de ten dienste staande middelen het nationale bestaan te handhaven en te versterken. Het Centraal Co mite brenot daarom deze twee punten op deu voorgrond 1. Voortgaande bezuiniging in 's rijks dienst, opdat het economisch leven kunne worden ontlast van den overmatigen belas- tingdruk en vrijer kunne ademhalen. 2. Steun aan alles, wat in het volkeren- verkeer de heerschappij van het recht kan ver- zekeren. Zoolang niet een algemeene, die heerschappij bevestigende regeling onder de volken is tot stand gekomen, behoud van on- ze nationale weermacht in Nederland en in Indie en beslist verzet tegen eenzijdige natio nale ontwapening. Dit dubbele program vooropstellend, ver- klaart het Centraal Comrt?, dat het ovengens zakelijk „wenscht te volharden bij het Pro gram van Actie, waarmede het de verkiezin gen van 1922 tegemoet ging, voor zoover dit program nog niet is uitgevoerd. en onder de sinds 1922 gewijzigde omstandigheden nog uitvoerbaar is". DE FILM ALS SOCIALE LEER- MEESTERES. Naar wij vernemen, zegt het Vad., heeft de heer Mullens opdracht ontvangen om een film te vervaardigen, die het schoone werk der Reclasseering ter kennis van het groote pu bliek zal brengen. Eveneen® is hem een hygienische film op- gedragen, welke onder leiding van genees- heeren zal worden vei-vaardlgd. HET MIDDENDAMTERREIN. De raadsleden Walrave, Boisevain, Kete- laar, Ophorst, Pothuis, van den Berg, Spier en Weiss hebben bij den raad de volgende motie ingediend: De raad, zonder te will; mruitloopen op de uiteindelijke bestemmim het Damter- rein, noodigt B. en W. uit, cuverijld stappen te nemenen tot demping daarvan en het een oogenlijk anazien te geven; stdt daai-voor de noodige gel den beschikbaar op de post on- voorziene uitgaven. B. en W. hebben dit voorstel in prae-ad- vies genomen. KORTE BERICHTEN. Op de vergadering van het Neder- landsch Nationaal Bureau voor anthropolo gic is besloten, dat het Anthropologisch con- gres in 1927 hier te lande zal bijeenkomen. Gislernacht is te Leiden overieden, bijna 56 jaar oud, mevrouw P. J. ten BoschVan der Tak, secretairesse van het hoofdbestuur van de Nederlandsche Vereeniging voor Huis- vrouwen. De Haagsche politie heeft aan'gehouden F. D., zich uitgevende fcor jhr. Van E. Hij zeide kunstschilder te zijn en wist onder val- sehen naam van een notaris in Den Haag eenig geld los te krijgen. Er wordt proces- verbaal tegen hem opgemaakt. In De Lier is Zondagtnorgen ingebTO- lcen ten huize van den landbouwer A. B. in de Oostbuurter werd eeti aanziemlijk bed'rag aan contanten gestolen. In de staatsmijin- Emma te Heerlen is de 57-jarige arbeider O. B. door vallend ge- steente getroffen en gedood. Het 5-jarig dochtertje van den heer J. L. is bij Vaals door de stoomtram overreden. In het hospitaal te Heerlen is zij overieden. De politie te Almelo heeft aangehouden een 42-jarigen spoorwegarbeider aldaar, ver dacht van het opwekken van abortus bij een jonge vrouw uit Tubbergen. Te Hontenisse is aangehouden de 26- jarige J. B. B. uit Bergen op Zoom, die bij zijn kostbaas te Hontenisse 650 had ont- vreemd. Provinciaal nieuws UIT PURMEREND. Op de heden gehouden najaarsmarkt wa- ren aangevoerd 179 paarden; rijpaarden 400 500 werkpaardea 200 tot 350, jonge paarden 250 tot 450, slachtpaarden 100 tot 250, hitten f 150 tot f 275, De handel was stug. UIT CASTRICUM. Gistermiddag is de 5-jarige A L. van een zandwagen gevallen en daaronder geraakt. Met een verbrijzelde kaak is het ventje in het St. Elisabeth-gesticht te Alkmaar opge- nomen. UIT HEERHUGOWAARD. De 6-jarige A. W. alhier geraakte gister middag onder een auto, met het nocdiottige gevolg, dat hij een beentje brak en naar het Ziekenhuis te Alkmaar moest vervoerd wor den. UIT BERGENl Tot voorzitter en sccretaris van de Vereeni ging van den Handeldrijvenden in Indiustriee- len Midenstand alhier zijn gekozen in plaats van den heer Veen en den heer C. Groot, die zich niet herkiesbaar stelde, de heeran Krans en Plomp1. Deze vereeniging organiseert te Bergen een winkelweek van 29 November tot en met 6 December. Zij verbindt hieraan verschillend'e attrac- ties, o. a. een taxatie-wedstrijd, waaraan ieder- een kan meedoen. Ook worden weder gemunmerde bons pit- gereikt door de winkeliers. Ieder winkelier die mede wenscht te doen, gelieve zich op te geven bij den secretaris. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 18 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hcogste barometerstand 779.9 te Valentia. Laagste barometerstand 749.8 te Roest. Verwaditing (van den avond van 18 Nov. tot den avond van 19 Nov.) Zwakke tot matigen Noordwestelijke tot Weslelijken of Zuidwestelijken wind, nevelig tot zwaar bewiolkt, waarschijnlijk eenige re- gen, aapvankelijik zachter. De curator in de faillissementen van JACOB BUIJZE, FRANS BUIJZE en CATHARNA BAR KER, wed. JACOBUS BUIJZE, alien wonende in den polder ,,'t Noorden" te Texel, maakt be- kend dat de lijst van voorloopig er kende schuldvorderingen door hem is gedeponeerd ter griffie der Ar- rondissements-Rechtbank te Alk maar en van het Kantongerecht te Helder, alwaad zij gedurende 7 da gen ter kostelooze inzage van cre- d'iteuren liggen. De curator vnd., Mr. P. LANGEVELD. Alkmaar, 19 November 1924. Het Bestuur der Chr. Meisjes- bond maakt bekend, dat het CEVRAAGT) voor direct fllnko C. HARTOG, Ruijschstr. 70 huis, Amsterdam. Gevraagd een niet beneden 16 jaar. Adres VERDRONKENOORD117. Mevrouw LEGUIT, Kennemor- park 8, vraagt een 6 gulden per week. Bij Wed. en Zoon gevraagd een P.G., niet beneden 28 jaar. Liefst bemiddeld, om samen een winkel- zaak te drijven en voor hulp in de huishouding. Brieven bureau van dit blad, onder letter L 43. Terstond gevraagd een degelijke, godsdienstige R.K. in een gezin met kinderen, om de algeheele huishouding waar te ne men, leeftijd 4045 jaar. Ook moe- der met dochter komen in aanmer- king. Zich te vervoegen bij R. W. NELIS, Boerderij Spaarnzicht, h.d. R.K. Kerk te Oud-Schoten, bg Haarlem. BIEDT ZICH AAN tegen 1 Dec. met alle voork. werkz. bekend, liefst in Bergen. Br. lett. H, HAAN'S Boekh. Bergen (N.H.) Eenv. Juffrouw, 48 jaar. z. z. g. geplaatst voor KOKEN enHUISH, BEZIUHEDEN, liefst extern. Brieven onder letter M 44, bur. Alkmaarsche Courant. Een Juffrouw (N. H.) 27 jaar oud, uit den netten stand, zag zich gaarne geplaatst als in of nahij Alkmaar. Er zal meer gelet worden op goede behandeling dan op hoog salaris. Brieven onder letter T 28 aan het Bureau van dit blad. BIEDT ZICH AAN voor Chauffeur of andere werk- zaamheden, v.g.g.v., hoog loon geen vereischte. Brieven no. N 45 bu reau van dit blad. BIEDT ZICH AAN: Ook genegen stukwerk te verrich- ten. Brieven letter 0 46, bureau van dit blad. GEVRAAGD een net door Vader en Zoon. Br. letters N.D., Boekhandel DE ROOIJ. aan oude Dame of patient die ver- pleging of rust noodig heeft bij s Zr. G. STAM, v. d. Meijstraat 12, Alkmaar. Te huur gevraagd: voor avondstudie, 3 avonden per week. Liefst omtrek Oudegracht— La at. Brieven letter K42, bur. v. d. bl. met ruim 17 H.A. WEILAND, omt trek Alkmaar. Te bevragen P. J. GROEN, Stationsweg, Heiloo. is K. VAN 'T VEERSTRAAT 28, Rochdale.f 1.35 per stuk. TE KOOP. een soiled ingericht voor tabak- en sigaren- zaak. Koopsom van huis, zaak en inventaris 6500, aanbevelend voor R. K. menschen, omzet 100 per week. Veel geld beschikbaar voor parti i culieren oinder eerste hypotheekver- band met naar sehatting door mij flinke overwaarde. Te bevragen WONING- en ZAKENBUREAU, Stations weg 190, Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 3