Last van gal en slijm, inlegwerk, boetseeren en diversen ter opluis- tering. Enkele medailles werden reeds beschikbaar gesteld en meerdere zullen aangevraagd wor den. In de gehouden jaarvergadering van den Ned. sehaatsenrijdersbond werd de me- dedeeling gedaan, dat op de banen van Vol harding alhier zullen plaats hebben de proef wedstrijden en den bondswedstrijd in kunst- rijden. De wedstrijden om het kampioenschan voor Noord-Holland zal plaats hebben te Nieuwe Niedorp en de wedstrijd om het Ned kam- pioenschap, waarop door Volharding gehoopt werd te Heerenveen. We vernemen, dat de heer A. Timmer- man bedankt heeft als eerevoorzitter van de ijsclub Volharding. „Het Nut" houdt a s. Zaterdagavond een gezellige avond voor leden en genoodig den, waar Mej. Nelly Menage Challa uit Nieuwe Niedorp met enkele prachtnummers voor het voetlicht zal treden. UIT BROEK OP LANGENDIJK. In de Maandagavond gehouden raadszit- ting werd meegedeeld dat zich voor doodgra- ver geen vo-ldoend aantal sollicitainten heeft aangemeld. Op voorstel van B. en W. werd nu besloten het salaris te verhoogen van 200 op 280 en dan een nieuwe oproeping te doen. De heer D. Borst die gevraagd had om een gedeelte gemeentewater achter zijn wo- ning en dit wel icon krijgen als hij een strook- je grond voor zijn woning afstond voorver- breeding van de straat, heeft bericht gezon- den daarmee accoord te gaan, zooda-t tot de zen ruil besloten werd. Het schrijven van de Kamer van Koophan- del inza-ke den Twuiverweg werd aangehou- den De gemeentebegrooting over 1924 kwam goedgekeurd terug. D1 nieuwe begrooting voor 1925 werd be- handeld en zonder bespreking vastgesteld op een ontvangst en uitgaaf van 75114 86 X met 4385 voor onvoorzien terwijl de kapi- taaldienst 15000 gulden bedraagt. De begrooxingen van de lichtbedrijven wer den goedgekeurd evenals die van het burger - lijk armbestuur. De laatste op een ontvangst en uitgaaf van 3815.05 met 1300 ge- mecntesubsidie. Als gemeente-ontvanger werd gekozen de heer H van Zuvlen, thans tijdelijk als zoo- danig werkzaam. Daar herstelling van het lijkenhuisje niet goed mogelijk is werd besloten om een nieuw te bouwen. Hierna sluiting. UIT HOORN. Het Hoornsche mandoline-orchest „Entre Ncus" heeft onder leiding van den heer Was- senaar een concert gegeven in de groote Parkzaal, welke uitstekend bezet bleek. De aanwezigen genoten van de eigenaardige mu- ziek ten voile. Jong „Entre Nous" gaf voor afwisseling enkele liedjes. Een bijzonder goed verzorgde medewer- king werd verleend door het Dubbel Mannen- kwartet „President Hooft", dat veel succes oogstte. De afdeeling van den Algem. Ned Me- taalbew. Bond heeft in de Witte Engel haar 15-jarig bestaan gevierd. Het wcord werd gevoerd door den heer Van Eck te Amsterdam, wiens betoog met de meeste aandacht werd gevolgd. Medewerking werd verleend door de mu- ziekclub van de A. J. C. Na de pauze werd ten tooneeie gevoerd:. „Hannes wordt ingekwartierd", welke klucht bijzonder in den smaak viel. De bekende harddraver Springgan. voorlieen van stal Z., laatstelijk van den heer M. te Enkhuizen, is aan koliek gestorven. Met eenige officieele plechtigheden zijn de 20 nieuwe woningen van de R. K- bouw- vereeniging „Mr. Jan Dirksz. Binneblijf" in gebruik gesteld. UIT HEILOO. Onze correspondent schrijft: Zooals bekend is wordt hier door eene com missie plannen beraamd om een „IJsbaan Heiloo" te exploiieeren. De vereeniging is definitief opgericht en met bekwamen spoed is men aan het werk ge- togen om de kunstbaan zoo spoedig mogelijk gereed te hebben, de invallende vorst heeft dit werk verhaast. De werkzaamheden worden met kracht voortgezet, de Keerdijk komt heden (Woens- dag) gereed, de pomphistallatie is gearri- veerd en heden zal men beginnen met proef- pompen. Er is belangstelling, niet het minst van de Alkmaarders, die dagelijks de vorderingen van het werk gade slaan. Een woord van lof aan de commis&ie v^n uitvoering is hier zeker op zijn plaats. Voor werkver;rhr fin" toooie gel eg en he id en menig huisvader profiteert van die gelgenheid, al vreezen we dat het voor hen te spoedig zal zijn afgeloopen. Het bestuur had zich met een adres tot den Raad gewend en gevraagd om 1000. subsidie omred-en dit werk voor werkverschaf- fing en werkverruiming van belang voor de gemeente is en aan de vereeniging „Heiloo Vooruit" om adhaesie aan dit adres te be- tuigen. Deze vereeniging heeft in dit verband een adres aan den raad gericht waarin zij een exploitatieplan enz. vraagt, welk adres in zijn geheel in dit blad is opgenomen. Het bestuur van de „IJsbaan Heiloo" heeft besloten aan het bestuur van H. V. dank te betuigen voor den krachtigen sfceun gege ven aan het verzoek en besloten om de aanvrage om subsidie in te trekken. Die tusschen de regels door leest zal ge- waar worden dat de voorzichtigheid van het bestuur van H. V. kwaad bloed heeft gezet bij het bestuur. De mededeeling dat men, nu men het ter- rein ten westen van de Zandersloot exploi- teert, minder geld noodig heeft, is o. i. ge- zocht. De verhouding tusschen de beide besturen is te betreuren, doch het bestuur van de „IJs- baan Heiloo" is o. i. niet geheel van schuld vrij te pleiten. Immers wanneer men aan H. V. een exploi- tatierekening had overgelegd of men zich met elkander had verstaan had dit conflct voor- komen kunnen worden. Daarentegen had het bestuur van „Heiloo beslagen tong, een voortdurend onaangena men smaak, tragen stoelgang en een opge- blazen gevoel. Gebruik hiertegen de zonder eenige kramp werkende Mijnhardt's Laxeer- tabletten. Doos 60 ets. Bij apoth. en drogisten Vooruit" dit ook kunnen vragen. Doch er Is meer dat bij velen wrevel veroorzaakt. Het doet zeer vreemd1 aan dat het voorloo pig bestuur zich tot definitief bestuur bevor- dert nog voor er leden zijn. Ook gaat dat bestuur wel geheimzinnig te werk. Buiten het bestuur weet niemand iets van de exploitatie af en de perseornmissle dient het „nieuws" druppelsgewijze aan de pers toe en gee ft niet aan el ken „persmain" dezelfde dosis, tenzijHet is tenminste opgevallen, nu er 3 katholieke leden aan het bestuur zijn toegevoegd, dat de katholieke pers meer weet dan de amderen. Wat er Vrij dag is besproken is van a tot z bekend. Dit is iets wat niet door den beugel kan al be- treft het nu geen nieuws van een wereld schokkende ge'beurtenis. Als de perscommissie van oordeel is dat men de pers noodig heeft, moet men niet uit de school klappen of gelijkheid voor iedereen betrachten. Toen voor enkele weken aan de Rechte Hondsbossehelaan een rijtuig door den snel trein is gegrepen is door B. en W. een ver zoek aan de Directie Ned. Spoorwegen ge richt om verbetering van den bestaanden toe stand. Thans krijgen de boomen aan de overwe gen roode reflectors, terwijl de passage van een dnbbelen overweg van biels wordt voor zien. Als het kalf verdronken is HEEMSKERK. (Nov.) Ondertrouwd: A. Kuijl en M. Bras B e v a 11 e n P. Beentjes-Heijne, d. C. Duin-Schuijt, z. Th. Hoogland-v. d. Wal z. K. Stammes-Klokman, z. Th. Wil lems-Verduijn, z. Overleden Catharina Heesterbeek Henneman, 72 jaar. Staten-Generaal EERSTE KAMER. Avondvergadering van Dinsdag. Ingekomen was de geloofsbrief van het nieuw benoemde lid der Kamer, den heer F L. Ossendorp. De Voorzitter stelde dezen in handen van een commissie, beetaande uit de heeren W. Franssen, de Veer en de Jonge, en ver- zocht deze commissie zich onmiddellijk met het onderzoek daarvan bezig te houden. De vergadering werd inmiddels geschorst Na heropening van de vergadering bracht de heer W. Franssen (R.K.) namens de commissie verslag uit. De commissie ad.; seerde tot toelating van den heer Ossendorp nadat deze de vereischte eeden of beloften zal hebben afgelegd. Dienovereenkomstig werd besloten. Installatie-Ossendorp. De heer Ossendorp (S.D.) werd door den griffier birrengeleid en nam zitting, na in handen van den voorzitter de door de Grondwet gevorderde beloften te hebben af gelegd en door dezen met zijn benoeming t zijn gelukgewenscht. Regeling van werkzaamheden. De Voorzitter deelde mede, dat de Centrale Afdeeling had besloten hedenavond en morgenavond il uur verschillende wets- or.twerpen in de afdeelingen te onderzoeken en Donderdag 11 uur openbare vergadering te houden ter afdoening van een aantal wets ontwerpen. De vergadering werd verdaagd tot Don- derdagochtend 11 uur. TWEEDE KAMER ST A ATSBEGROOT1NG VOOR 1925. Aigemeene Bcschouwingen. Voortgegaan werd met de aigemeene be- s-chouwhigen over de Staatsbegrooting voor 1925. Dc heer B r a a t (Plattel. Partij) critiseerde de trocarede, die een onbenullig sink is; waarvan spreker niet begrijp-t dat men het H. M. in d-e handen heeft kunnen stoppen. Spr. cntkende dat er o-plcving is in den lancibou w en bepleitte bezuinigiing op de amb- tenaren door vermindering op het aantal en verlaging d-er salarfesen. Ook het inkomen van d-e kroon is te lidog. Op leger en vloot kunnen wij veel bezuini- gen. Van ontwapening wil-de spr. niet wetern. De aandacht diende gevcstigd te v/orden op het arme platteland. Verbetering van de Kieswet achtte spr. wel noodig, mits de ondei'ste lagen der bevolkin-g niet langer het kiesrecht zullen behouden. De heer W ij n- k o o p (C Fr.) zag absoluut geen keerpunt in economisch opzicht. De ai gemeene verschijnselen zijn ongunstig; de werkeloo-sheid blijft onveranderd, het cijfer van 10 pet van het aantal arbeiders blijkt vrij wel stabiel. In andere kapitalistische landen is het ook zoo. In Engeland' zijn er constant IX- millioen wcrkeloozen-. Wij zijn dus niet verder gekomen. Ete forma tie van den heiligen' Michael heeft spr. met genoegen gezien. In zake het milita- risme zeide spr., dat mr. Marchant zijn zaakje zelf heeft vermoord .Bij de verkiezin- gen zal hij traehtcn de illusionaire zijde van dek wes-tie naar voren te brengen. Daarna behandelde spr. de arbeidersbewe- ging in Nederland en besprak ten slotte de situatie der boeren. Van en opleving van den landbouw is geen sprake. De heer Troelstra (S-D.) kon de kri- iiek op de Rcgeering grootandeels beamen. Op een punt ^xdlde spr. wijzeni, n.l. op de ontaar- ding van het parlementaire stclscl sedert deze regeering aan het bewind is. De politi-eke grondslag van de partijformatie geeft een der_ corzaken van die ontaarding. Thans treedt dnidelijk naar voren dat de handhaving van dezen grondslag onmiogelijfc is. Het christe- lijk beginsel is geheel ongeschikt als politieke grondslag en dat is duidelijik gebleken. De Kroon heft aan die kucistmatige combinatie vastgehouden -en daarmede een fout begaan. De andere grond voor die foutieve indee- ling is te vinden in het gemis aan overeen- stemming tusschen de partijen. Het volk verwijdert zich van het Parlement. Volgens Mr. Marchant is een referendum noodig. Spr. voelt daarvoor niet veel. Hoe is dan te verkrijgen een krachtig par- 1oment? Dat is een levensvraag voor de gelei- r 'ijke ontwikkeling der Nederlan-dsche poli- tiek Als voor de verkiezingen geen verbete- rimg komt, zullen zij m net moeras blijven Het geloof in de politieke leiders neemt zichtbaar af, het vertrouwen is geschokt. Wanneer daarin geen verandering komt, acht te spr. dit ee-n groot gevaar voor ons land. I)e vraag waarom het gaat is deze: zal de staat het grootkapitaal beheerschen ofzal het grootkapitaal den staat beheerschen? Spr. meende, dat noodig is een danocrati- sche regeering, los van het kapitalisme, anti- militairistischalleen dat kan vruchtbaar werk leveren. De fout der regeering is altijd geweest, dat zij haar groepen te veel bond aan een pro gram. Zekere vrijheid zal eep democratische regeering mocten honden. Twee hoofdp-unten zouden er moeten zijn, n.l. de ontwapening en de medezegigenschap in de bedrijfsorganisatie. Spr. wees op de zienswijze van prof. Ver- aart, die een verzoenende oplossing zou kun nen geven en spr meende, dat op dit punt een gemeenschappelijk programpunt zou zijn te vinden. Een betere regeling win het gemeenschap pelijk overleg met de ambtenaren een tweede pacificatie-commissie voor de onderwijskwest tie, een herziening van de pensioenwetgeving zouden alle p-unteti zijn, die de regeering kon indienen1. Spr. vleide zich met de hoop, dat men de noodzakelijkhcid van deze herziening alge- meen zal inzien. Mijn rede, a-ldus eindigde spr., draagt het karakter van een politick testament en niet van een discours ministre. De vergadering werd verdaagd tot des avonds 8 uur. AVONDVERGADERING. Aan de orde was die behandeling van HOOFDSTUK X (ARBEID) DER STAATS BEGROOTING VOOR 1925. Er werden geen aigemeene beschduwingen gehouden. Afdeeling I werd goedgekeurd'. Afdeeling II (Arbeid). De heer S c h a p e r (S. D.) klaagde over de uitvoering der Arbeidswet. De Arbeidswet wordt nog steeds op tal van groepen van werklied-en niet toegepast. Den minister is herhaaldelijk verzocht de groepen uit te breiden, maar hij doet het niet, omdat hij geen geld heeft voor ambtenaren. Waarom aanvaardt hij dan het aanbod der organisa ties niet om hulp te verleenen en controle te oefenen? La ten de werkgevers ook meewerken om de controle uit te o-rfenen. Mej. Groeneweg (S.D.) dro-ng aan op opleiding van vcrpleegsters en achtte het noodig dat een wettelijk minimum-aantal vcr pleegsters in ziekenhuizen wordt vastgesteld. Vervolgens besprak zij de arbeidSvoorwaar- den van het personee! der zijdefabriek-en in Ede, die onvoldoendc zijn. De werkplaafeen hebben allerlei gcbrskm, die nadeelig zijn voor de gezondheid der meisjes en zelfs ge vaar opleveren bij v. wanneer er brand moeht uitbreken. Voo-rts is de wijze van loonbepa- ling zeer zond'erling. De heer B r a u t i g a m (S. D.) bes-pra-k den arbeid'sduur in het transportbedrijf, die ellem dig 1-ang is bij afwezig-heid van elke wettelijke regeling. Spr. betreui'de Itet, dat deze minister deze toestanden toelaat. De Stuwadoorswet ver- eiseht dringend verbetering De geschiedenis zal spreken- van minister Aalbers-e den vreesaehtige, omdat hij bang was voor de werkgevers. Spr. verwacht van dezen minister niets en hij diende een motie in waarin wordt uitgesproken dat herziening der Stuwadoorswet nocdzakelijk is en waarin de minister wordt uitgenoodigd1 de noodige maat regelen daarvoor te treffen. De heer Scheurer (A. R.) maakte een opmerking over de invoering van de regeling van den arbeidsduur voor de vcrpleegsters in de kankzinnigengestich-ten. De wetgCv-er moet freer voorzichtig te werk gaan bij cfe regeling van deze materie wil hij de verpleging der zieken niet in gevaar bren- gen en verlaging tot een behandeling als vail hoot en steen. De heer Smeenk (a.-r.) besprak de ver- oordeeling der bakkers. De wet moet geeer- biedigd worden. Ten aanzien van het patroonsverbod staat spr. nog altijd op hetzelfde standpunt. De opheffing zou tot groote moeilijkheden lei- den en hij hoopte dat de minister daartoe niet zal overgaan. Voor een regeling van den voor-arbeid in de kleine bedrijven gevoelt spr. wel. Nopens de uitbreiding der Arbeidswet mocht men geen illusien hebben, nadat de minister indertijd de motie-Schaper onder groote reserve had aanvaard. Met buitenwerkincstellen van de Arbeids wet gedurende moeilijke tijden kan spr. zich niet vereenigen. Tijdelijke afwijkingen zijn wenschelijk om verzet tegen de Arbeidswet te voorkomen. Uitbreiding van de wet is echter niet mogel"k in deze moeielijke omstandig heden en spr. maakte den minister daarvan geen verwijt. Hij hoopte alleen dat toepas- sing op het winkelbedrijf spoedig zal worden voorgesteld. De minister overwege voorts of hij nog niet wat kan doen vpor het hotel- en restaif- rantpersoneel, dat in een zeer gevaarlijke omgeving moet werken. Wat den land- en tuinbouw betreft, de regeling van den ar beidsduur geschiedt hierbij beter bij collectief contract dan bij de wet. Met veel genoegen heeft spr. gelezen dat een regeling van de bindendverklaring van het collectief contract in voorbereiding is. Daaruit kan de bedrijfs organisatie groeien die nu wel wat voorbarig wordt aangeprezen. De heer Snoeck Henkemans (c.:h.) merkte op dat de heer Brautigam eeni ge minder welwillende woorden heeft gewijd aan. den arbeid van dezen minister. Daarvoor is inderdaad geen aanleiding, gelet op hel- geen de min. onder zeer moeilijke omstandig- heden heeft tot stand gebracht Men kan den minister dan ook niet verwijten, dat hij geen hart heeft voor den werkman. De mimster schijnt nu voornemens te zijn te blijven bij zijn plan om een voorstel in te dienen strek- kende om de Kamer over het verbod van nachtarbeid voor de bakkerspatroons zich te doen uitspreken. In tegenstelling met den heer Smeenk bleef spr. van oordeel dat het verbed moet worden- opgeheven. De toepassing der Arbeidswet op het ver- plegend personeel moet met groote voorzich tigheid geschieden en spr. sloot zich aan bij dr. Scheurer. De gegevens die mej. Groene weg gaf achtte hij stellig overdreven Het verpleegsterswerk leent zich moeielijk voor omlijning, omdat het \yerk nu eens zeer druk en dan weer minder druk is. Zoo ergens dan is bij de ziekenverpleging groote vrijheid ver- eischt. In land- en tuinbouw bestaan niet zulke verschrikkelijke misstanden dat het ingrijpen van de overheid onmiddellijk noodig is Een wijziging der Arbeidswet is gewenscht om bet leerlingwezen te bevorderen. De heer H i e m s t r a (s.-d.) klaagde over het optreden van den rijksbemiddenaar in het textielconflict. Spr. betreurde het dat de minister zijn in 1919 gegeven belofte niet is nagekomen om een regeling van den arbeidsduur voor land- en tuinbouw te geven. Aan het getreuzel moet een einde komen. Spr. stelde een motie voor waarin invoering van een wettelijke regeling van den arbeidsduur voor land- en tuinbouw wordt wenschelijk geacht. De heer D e Groot (v.-b.) wenschte herziening van de gansche sociale bemoeiing omdat men zich bij de invoering van de Ar beidswet in veel vergiste in het buitenland komt er ook niets van terecht. Overal geeft men hoog op over den 8-urendag, maar men verschuilt zich achter elkaar om een langeren arbeidsdag in te voeren. De groote werkloosheid is voor een goed deel het gevolg van den te korten arbeidsdag, de fnuik-end is voor de bedrijven. Tien uur per dag en zes en vijftig uur per week willcn alle uroote werkgeversorganisa- ties van allerlei xhting. Alleen internatio- naal kan daarin verandering worden ge bracht. De hechtenisstraf bij recidive keurde spr af. Een uitzondering van de bakkerspatroons achtte hij cnbillijk en hij slcot zich dienaan- gaande bij mr. Dresselhuys aan. De heer B r a a t (platt.-partij) was ook tegen gevangenisstraf 'van bakkerspatroon en betreurde het dat de minister die niet wilde afschaffing. Hij is voor vrijheid van den pa- troon om te werken als hij dat wil. Uitbreiding der Arbeidswet tot winkels, kantoren enz. achtte hij niet gewenscht omdat twee plcegen voor die inrichtingen niet moge lijk zijn. Hij was ook tegen winkelsluiting op een bepaald uur. Spr. stond op het stand punt dat ieder moet werken wanneer hij wil en zoolang hij wil. De minister van Arbeid, de heer A a 1- berse was aan het woord. De vergadering werd verdaagd tot heden 1 uur. Gemeiigrl nieuws GESTOLEN VOORWERPEN AANGE- VOERD. De Hilversumsche politie kreeg dezer da gen bericht uit Blokker, dat daar twee perso- nen waren aan-gehouden wegens inbraak, die hadden verklaard te Hilversum in vier onbe- woonde villa's aan den Noordweg te hebben ingebroken. De gestolen goederen waren in een learner te Amsterdam opgeborgen. Na onderzoek bleek, dat zich daar niet minder dan 350 voorwerpen, uit balcalde villa's af- komstig, bevond-en. HEVIG VERZET. Gisternacht werd te Eindhoveh zekere v. d. L. door twee agent-en aangehouden wegens dronkenscha-p. De man verzette zich h-evig en trok een mes, met het gevolg, dat de jas van een van de agenten geheel werd stuk gesne- den. De gearresteerde zal ter beschikkin-g worden gesteld van de justitie in Den Bosch. BRAND. Maandagavond omstreeks kwart voor tien is een binnenbrand uitgebroken in het sch-oe nenfabriekje van den heer G. in de Twijn straat te Utrecht. De bewoner, die onge- huwd is, had de waning verlaten; in de keu ken brandde een gaspit, waarop een theepot :tond. Vermoedeiijk is daardoor de brand ontstaan. De brandweer had, mede door de on-tzett-ende rook, heel wat mo-eite om in het brandende perc^el te komen. Met een rook- masker voor en nadat een ruit was ingedrukt, kon een brandweerman binnengaan, doch toen sloe-gen o-o-k onmiddellijk de vlamtpen naar buiten. Met eenige slangen op de water- leiding werd het vuur bedwongen.. Nadat de brandweer- en andere autoriteiten vertro-kken waren, en men druk doende was het bluschmateriaal op te bergen, sloegen om half twaalf plotseling opnieuw groote vlam men uit de aehterzijde van het gebouw. De brandweer moest toen opnieuw haar bl-us schinnswerk beginnen; eers-t ongevcer kwart voor een was eindelijk de brand gebluscht. Het fabriekje en de woning brandden vrij wel geheel uit, en aan de aangrenzende percee ten is brand- en wa-terschade toegebracht. Huis en meubilair waren verzekerd. Eechtszaken ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. Zitting van Dinsdag 18 November. DIEESTAL U-T EEN VILLA. Voorts stond terecht de 28-ja,rige kleermaker Gerard- B., geboren te Herzogetirath in Duitschland, zonder vaste woonplaats en thans uit anderen hoofde gedetineerd. terzake diefstal van verschillende voorwerpen uit de villa van den heer C. J. de Lange te Heiloo. Bekl. heeft zich op 24 Maart, toen het perceel ijdelijk onbewoond was, door middel van braak toegang verschaft Hij heeft verschrik- kelij'k in de villa huisgehouden. Kasten en: bu reau waren opengebroken en de in-houd lag over de vloer verspreid. Aanvankelijk was niet direct vast te stellen wat vermist werd, doch later bleek bekl. verschillende kleedingstukken, een bruin lederan koffer, eenige portemon- nais met vreemde postzegels en munten, voorts een klokje, 2 zaklantaarns, onderklee- ren, dassen, hoofddeksels, een rieten mandje en een biljet van 1000 Mark te hebben gesto len. Beklaagde bekende deze feiten-. Hij heeft de deur geforceerd en verschillende kasten opengebroken met een beitel, die hij bij zich had. Beklaagde heeft veel schade ver oorzaakt door zijn steel- en vernielzucht. De inspecteur van politic v. d. Laan heeft dezen diefstal met braak .in opdracht van zijn commissaris onderzocht. Hij heeft ook een bei tel gevonden zonder heft. Deze beitel pastte in de indriiksels aan de voordeur. Beklaagde ondergaat 3 jaar .gevangenis straf, hem door de rechtbank te 's-Gravenhage opgelegd. Hij moet nog 2 jaar gevangenis straf ondergaan voor Utrecht en S maaudeu voor naanem. De officier vordercle 1 jaar gevangenissfrat met last tot gevangenneming Beklaagde zeide dat hij tevergeefs werk heeft gezocht. Hierna werd gepauzeerd tot kwart vootf twee uur. i i DIEFSTAL OF VERDUISTERING. Auke F., 35 jaar, arbeider te Medemblik, tl:ans gedetineerd, stond terecht ter zake dat hij op 12 October te Blokker heeft weggeno- inen, met het oogmerk van wedeiTechtelijJoe toeeigening, een regtojas, toebelioorende aan den 17-jarigen landbouwer J. G. Wind uit Berkhout. Althans dat hij zich die rcgenjas, die door hem was gevonden, wederrechtelijk heeft toegeeigend. Wind had de jas op zijn rijwiel en bezocht de kermis te Blokker. Torn hij wilde vcrtrekken miste hij zijn regeu-jas. Beklaagde werd ambtshalve, ter vervanging van mr. Altena, verdedigd door mr. de Groot. Beklaagde is dien avond in het cafe van Wester geweest. In deze zaak werd nog gebruik gemaakt van eon situatie-kaarL Beklaagde beweerde de jas te hebbett ge vonden op een anderen weg dan de eigenaar, getuige Wind, heeft gereden. De jas is gevon den op het kamertje van beklaagde, cmder zijn eigen regenjas verborgen. Hij heeft, toen cfe politie em onderzoek deed in zijn woning, de jas niet uit eigen beweging aan- den rijksveld- wachter de Groot gegeven-. De officier noemde het een gewonen diefstal cn geloofde dat veroordeeling kon volgen. Mocht de rechtbank dit niet met hem eens zijn, d!an kan zander twij'fel veroordeeling volgen wegens verduistering. Eisch tegen beklaagde, die reeds meerma- len i9 veroordeeld, 2 maanden, gevangenis straf. Aan beklaagde is oolc nog opgelegd een voorwaardelijke gevangenisstraf van 3 maan den en het is te verwachten, dat ook die straf op hem zal worden ten uitvoer gelegd. Mr. de Groot achtte den diefstal niet bewe- zen. Beklaagde beweerde dat hij de jas niet gestolen heeft. Ook heeft hij niet het plan ge- had de gevonden jas als zijn eigendom te be- schouwen. Hij wachtte een advertentie af in de cou rant van Houdijk en andere zou hij de jas hebben teruggebracht naar Blokker. Het is mogelijk dat hij de waarheid spreekt. In dit geval zal beklaagde niet veroordeeld kuninen worden wegens verduistering. Pleiter liet dit aan het oordeel der rechtbank over en refe- reerde zich daaraam. Volgde repliek op een enkel punt door het 0- M. en de onvermijdelijke dupliek. i j RIJWIELD1EESTAL De 25-jarige hotelkok Jorinus v. A., uit Amsterdam, thans gedetineerd, stond terecht wegens diefstal van een damesrijwiel met be- lastingmerk, op II September te Alkinaar gepleegd. Hij heeft het rijwiel voor 20 be kend in de stadsbank van leening. Beklaagde werd verdedigd door mr. van Lookeren Campagne. Arie Jesse, huisknecht in hotel „De Burg" te Alkmaar, werd als getuige gehoord. Deze miste van zijn rijwiel een belas-tingmerk. Be klaagde heeft dit plaatje op het1 rijwiel van dc eigenares, Rosina Mettes, dienstbode in het hotel, bevestigd en is er mee vandoor gegaan. Beklaagde bekende een en ander. Hij ont- kende echter. het oogmerk der wederrechte- lijke toeeigening. Elij was voornemens ge weest het rijv/iel weer terug te geven. De ambtenaar van het O. M. geloofde dat hier diefstal is gepieegd, in ieder geval ver duistering. Beklaagde is reeds meermalen voor vermogensde!icicn veroordeld. Hij is cen dief en tegen: hem vorderde het O. M. 6 maan den gevangenisstraf. Mr. van Loockeren Campagne betwijfelde de misdadigheld van beklaagde. Beklaagde is meer do-m. Pleiter wijdde nog geruimen tijd over de zaak uit en eindigde met clemcntie voor beklaagde in te roepen. ART. 247 WETBO-EK VAN STRAF- RECHT. Voor dit feit stond terecht de 35-jarige voet- baltrainer Joseph William J., geboren te Bos ton in Engeland en wonende te Heiloo. Beklaagde werd verdedigd door mr. H. P. M. Kraakman. Op grond van het zedekwetsende werd deze zaak met gesloten deuren behandeld. Hem is ten laste gelegd: ontuchtige hande- lingen met de 13-jarige Annatje v. d Kuit. De eiseh was 4 maanden gevangenisstraf, met aftrelr van voorarrest. Mr. H. P. M, Kraakman bepleitte een voor- waardelij'ke straf. Marktberichten BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groent-enveiling), 18 Nov. 245 stuks Bloemkool le soort 9.109.50 per 100 St., 6125 K.G. Wortelen 2—f 2.80, 128700 K.G. Roode kool le soort 2.805.60, 2e soort 1.70—/ 2.50, 23000 K.G. Gele kool le soort 2.70—/ 4.50, 23600 K.G. Witte kool le soort 0.601.40, Deensche witte 2.20—/ 5. 13000 K G. Uien: Uien 7— 8, Drielingen 7.60—/ 8.10, 200 K.O. Bieten 3.30, 1500 K.G. Rammenas 2.80 tot 6, alles per 100 K.G. BOVENKARSPEL „De Tuinbouw", 18 November 1924. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 27—/ 51, II 22—/ 31, III 3.50—/ 6.50, Roode kool 3.20— 5.30, Witte kool 1.20, Gele kool 2.30— tot 3.80, Uien 3.453.75, Drielingeri 3.90, Nep 4, Spruitkool 3.25. WARMENHUIZEN, 18 Nov. 1924. Roode. kool le soort 2.20—/ 5, uitschot 1.402.30, Gele kool le soort 2.30 tot 3.20, Deensche witte 23.70, Witte kool le soort 0.550.90, per wa gon 57, Drielingen 7, Uien 77.30, Grove uien 6.10, Peen 2. Aanvoer 35800 K.G. Roode kool, 3775 K.G. Gele kool, 26450 K.G. Witte kool, 9650 K.G. Deensche v/itte, 1650 K.G. Uien, 500 K.G. P-een. NOORDSCHARWOUDE, 18 Nov. I 500 K G. Aardappelen: Duken 4.10, 7800 K.G. Uien: Grove Uien 6.707 20, Drielingen 7.50—/ 7.80, Uien 78.30, 9000 K.G. Peen 1.70—/ 2.30, 111400 K.G. Roode kool 2—f 5.70, 11300 K.G. Gele kool 2.40—/ 4.30, 23200 K.G. Witte kool 0.40—/ 0.80, 58900 K.G. D. witte 1.80—/ 3.60, alles per 100 K.G., 170 st. Bloemkool 17.10, 2e soort 2.20 per 100 stuks.

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 7