DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 285 Honderd zes en twintigste Jaargang 1924 DINSDAG 2 DECEMBER Dlt num'mer Ke staat uit twee bladen. Deze Conrant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feesfdagen, uitgegeven. Cbonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.— franco door het geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en beWijsmimmers 5 cents. PRUS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Grooie letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h HERMs. COSTER ZOON, Voordam C9. Directeur: G. H. KRAK. Telef.nr, Administratie 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Buitenland DE CRISIS IN EGYPTE. Zondagmiddag is het document, waarin de rest van de Britsche eischen zijn vervat, welke reeds vastgelegd waren in de nota van lord Allen by van 23 November, overhandigd aan de Egyptische regeering. Deze eischen zijn thans formed aanvaard. De Britsvhe troepen, die de douanekantoren te Alexandrie bezet hielden, zullen zoo spoe- dig mogelijk wordten teruggetrokken. De Egyptische regeering neemt verder op zich, haar invloed aan te wcnden op den ge- meeateraad van Alexandrie, om haar te be- wegen, op de buitenlandsche beambten, die in dienst der gemeente zijn, dezelfde bepalingen toe te passen als die welke gelden voor de buitenlandsche beambten te Cairo. De ofetroffco regeling behclst, naar verluidt, o.a., oat de Egyptische regeering er mee ac- coord gaat, dat de financieele en juridische adviseurs hun bevoegdiheden houden, dat de status van de Europeesche afdeeling van het departement van Openbare Veiligheid wordt hersteld, en dat de aanbevelingen van haar directeur-generaal in zake kwesties betreffende het welzijn der vreemdelingen worden aan vaard. De belangen der vreemde ambtenarcn ten aanzien van de voorwaarden omtreint pen- sioen enz. worden eveneens verzorgd, en een speciale commissie voor die kwesties wordt ingesteld en geplaatst onder een financieel adviseur. De onitruiming van den Soedan. dbor de Egyptische militaire eenheden is thans vcl- tooid. Alles is rustig in den Soedan. E>e studenten bezoeken weer de scholen in Egypte, die heropend zijn. Naar uit London wordt gemeld, zijn Lady Stack, de weduwe van den vermoorden Sirdar, en hiaar dodder, aldaar uit Egypte aangeko- men. De manier, waarop >de pers van de Zagh- loel-partij speciaal tegen het kabinet-Siwar optreedt, bewijst den weinigen emst van haar verklaring, dat zij voor het welzijn van het land afstand heeft gedaan van de regeering. De Zaghloel-partij heeft verklaard, dat zij meende, dat haar aanblijven den toestand zou verergeren. In stede nu aan het nieuwe kabinet tijd te geven voor het stabiliseeren van den toestand, tracht de Zaghloer-pers de taak der Siwar- regeering onmogelijk te maken van den dag af, dat zij aan het bewind is gekomen. Een beiangrifk feit in de huidige situatie is, dat alle agitatie zich te Cairo concehtreert. Noch te Alexandre, modi in de provincie is iets van onrust te bemerken. Te Cairo evenwel vormen vooral de bladen van de Wafd-partij het centrum der agitatie, tezamen met de stu denten vereenigingen en den toon der anti- Engelsche pers is zoo scherp, dat misschien maatregelen -zullen noodig blijken. De studenten hebben steeds neiging gehad, deel te nemen aan de politiek, welk streven door Zaghloel Pas>'a doelbewust werd aange- moedigd. Wei heeft Zaghloel Pasja nu een waarschuwing aan d'e student an gericht, maar d discipline is verloren gegaan. De toestand is zelfs zoo, dat in sommige gevallen op poili- tieke gronden alleen diploma's worden ver- strekt. Er zijn echter teekenen.dle er op wij- zen, dat de meerderheid der studenten- thans beu is van de actieve politiek en dat zij niet wenscht deel te nemen aan de voorgeschreven algemeene staking. Als er evenwel geen maat regelen tegen de pers en de studenten geno- men worden, zou het't kabinet wel eens on mogelijk kronen zijn, zijn taak naar behooren te vervullen. De aanvaarding door Egypte van de voor waarden, door de Britsche regeering gesteld ter bescherming van de buitenlandsche be langen in Egvpte, heeft er in het bijzondei toe bijgedragen de atmosfeer te verhelderen en te- vredenheid te verwekken bij de onmiddellijk daarbij betrokken partijen. Toen het Engel- sche protectoraat over Egypte in 1922 werd opgeheven, werden de gestelde waarborgen versterkt door de benoeming van financieele en juridische adviseurs, alsmede door de mo- gendheden, die beraadslaagden over de Euro peesche afdeeling van het Departement van Openbare Veiligheid, zulks met betrekking tot kwesties, waarbij vreemdelingen betrokken zouden zijn. Het aldus tot stand gekomen me- chanisme zou met toestemming van alle Egyptische regeeringen mogen functionnee- rrn, met uitzondering van die van Zaghloel Pacha, die in Februari j.l. aan het bewind kwam en 24 November j.l. aftrad. De regee- ring-Zagh'oel heeft in velerlei opzichten deze beschermingsmaatregelen ondermijnd De Egyptische juridische autoriteiten hebben kennis genomen voor de verschillende argu- menten inzake de arrestatie der 3 Egyptische afgevaardigden, welke door de Engelsche aan de Egyptische regeering zijn uitgeleverd. Een" deputafie van rechtsgeleerden, onder leiding van Pacha Nahas, heeft hiertegen een protest doen hooren. Zij bestreden, dat de ver- aaging van het Egyptische oarlernent de ron- tinultek van de zitting, gedurende welke he! parlement de immuniteit der afgevaardigden dekt, zou onderbreken. DE LEIDER IN DEN SEN A AT DER vereeniCde staten. Nu senator Lodge zal worden opgevolgd door senator Borah zal als voorzitter van de Commissie voor Buitenlandsche Aangelegen- heden in den Amerikaanschen Senaat, is de leiding van de republikeinsche partij in dat lichaam ten deel gevallen aan Charles Cur tis, een der merkwaardigste figuren in het Amerikaansehe parlement. Voor de eerste maal zal een afstammeling der Roodhuiden een belangrijke rol gaan spe- len in de Amerikaansehe politiek. Curtis is namelijk de kleinzoon van het opperhoofd der Kaw-Indianen, genaamd De Witte Veer. Tot zijn veertiende jaar werd hij in den stam op- gevoed en heeft zelfs 50 jaar geleden meege- vochten in den oorlog van zijn stam tegen de Cheyennes. Later werd hij (men zou bijna zeggen na- tuurlijk!) krantenjongen, daarna jockey, trouw bezoeker van avondscholen, student in de rechten, en ten slotte op 18-jarigen leeftijd advocaat. Deze self-made Indiaan vocht zich met ijzeren wilskracht een weg in de politiek, liet zich eerst candidaat stellen voor de ka- mer, en toen hij daar eenige jaren zitting had gehad, voor den Senaat, waar hij in 1909 zijn intrede deed. Tijdens de jongste republikein sche conventie werd Curtis genoemd als can didaat voor het vice-presidentschap. De nieuwe republikeinsche leider heeft zijn afkomst nooit verloochend. Hij is een kalm en zwijgzaam man, en men verwacht nog veel van zijn werkzaamheid in het Amerikaan sehe politieke leven. ZOO ZI.JN ONZE MANIEREN. Er is in Rome een brief van Giunta, des- tijds secretaris der fascistische partij, ge- publiceerd, die een fel licht werpt op de methoden dier partij, om tegen een tegenstan- der op te treden. Deze brief, geschreven 11 Maart dezes jaars op bevel van Mussolini, geeft n.l. aan de fascisfen in alle provincies order om zooveel mogdijk aan Sala en Ferni, twee afvalige leden van de partij, het leven onmogelijk te maken en hen't spreken in het publiek tie bdetten. Als de groote leider zulke orders geeft, is het zeker geen wonder, dat enkele hee hoofden nog een stapje verder faan en komen lot daden als de moord op latteotti. Intusschen schijnt Mussolini thans van den bovenbedoelden weg terug gekomen. Althans hij zend aan de afdeelingen der fascistische partij een circulaire, waarin hij een algeheele herziening aanbeveelt van de fascistische geestesgesteldheid. Hij zegt, dat hij alle sa- menwerking met de oud-strijders verwerpt en d'at de fascistische fiartij ernstig koers moet veranderen, wil zij in de toekomst krachtig zijn en zegevieren. REVOLUTIEPLANNEN IN JOEGOSLAVIe. Het blad „Politica" te Belgrado publiceert een uitvoerig telegram uit Weenen, waarin wordt gezegd, dat in communistische kringen aldaar groote onrust heerscht, daar uit het arebief van de communistische propaganda- afdeeling zekere documenten over de betrek- kingen van de Raditsjpartij in Joegoslaviiir tot de derde irrternationale verdwenen zijn. Deze documenten bevatten de plannen van de Moskousche internationale, om einde Januari a.s. in Joegoslavie een revolutie te verwekken. De beweging zou tegelijkertijd im Kroatie door de Raditsj-partij en in Joegoslavie door de Macedonische organisatie worden inge- leid en door de Albaneesche franc-tireurs- partij worden gesteund. Groote geldsommen zouden reeds uit Moskou naar alle Balkan- staten zijm gezonden. In Moskou hoopte men, dat de Jcegoslavische revolutie de distorting van Joegoslavie ten gevolge zou hebben. Daardoor zou de bolsjewistisehe inval in midden Europa mogelijk worden gemaakt. Het blad voegt aan dit bericht toe, dat de ze informatie door regeeringskringen wordt bevestigd. Een lid der regeering deelde aan het blad mede, dat de regeering nauwkeurige infomiaties bezit over de voorbereidingen van Moskou en de Raditsj-partij. Te Moskou overschat men, volgens hem, evenwel de kracht der Raditsj-partij. De regeering zal alle personen, die met de samenzwering in betrekking staan, voor het gerecht dagen. Zij bezit voldoende machtsmiddelen om iedere omwentelingspoging krachtig te kun- nen onderdrukken. De vroegere minister Davidowitsj heeft verklaard, dat naar zijn meening krachtige regeerjngsmaatregelenf tegen de Raditsj-par tij onmiddellijk te verwaohten zijn. DE POLITIEKE TOESTAND IN SPANJE. De plaatsvervanger van Primo de Rivera, admiraal Magaz, heeft eenige vertegenwoor- digers van de monarchistische pers in Ma drid ontvangen*en volgens de „Temps" o.a. de volgende opmerkingen gemaakt: „Gij ziet, wat zich nu in het buitenland afspeelt Men bereidt er de revolutie voor. Frankrijk onder- steunt openlijk deze beweging. Ik druk mij slecht uit. Ik wil zeggen, het Fransohe gou- vemement. Ik weet wel, dat dit gouvernemem slechts een gedeelte van de Fransche opinie vertegenwoordigt, maar dit gedeelte bezit op het oogenblik de meerderheid. Ik vraag u niet Frankrijk aan te vallen. Ik heb u hier samen doen komen, omdat het noodzakelijk is den koning te verdedigen. De koning is het va- derland. Wij zijn geneigd de censuur minder streng uit te oefenen. Val ons aan, maar ver- dedig den koning. Dan zullen wij in ruil daarvoor coulant zijn. Wij zullen u veroor- loven het directoire aan te vallen." Deze woorden van Magaz werden in groo te stilte aangehoord. JAPAN FN DE ONTWAPENING. Volgens de „New York Times" verkilaarde de Japansche minister van Marine, dat ieder nieuw voorstel van Washington toifi verdere cii'twapenittg, indien met lie Japansche be- hoeften wordt rekening gehouden, ddor Japan aanvaard zal worden. PER AUTO DOOR DE SAHARA. De Fransche missie onder leiding van Gaston Gradis, die vanuit Colomb Bechar in drie zesiwielige Renaultauto's dc Sahara is doorgetrokken, is 26 Nov. te Gao aan den Niger aangekemen Het plan is om de xeis vcort te zetten tot Rotonou aan de kust van de Golf van Guinea. Een andere partij, onder Norroy, heeft eveneens Kotonou bereikt. Zij heeft met twee gewone auto's de Sahara doortrokken in 64 uur. POLITIEKE VECHTP ART I JEN. In een sociaal-democratische verkiezings- vergadering bij Stuttgart kwam het tot een vinnig handgemeen tusschen volgelingen van de Reichsbanner en communisten. Ver- scheidene vergaderingbezoekers werden door de communisten leven igevaarlijk gewondl De politic nam verscheidene personen in an-est. In een plaats in Pommeren ontstond'en na afloop van een Duitseh-nationale vergiadering botsingen tusschen communisten en Duitsch- Volkischen, waarbij een 19-jarig arbeider beide oogen vcrloor. In een plaatsje in Silezie werden bij1 een botsing tusschen leden van de Reichsbanner en van dte Bismarckbund zeven dezer laatsten ernstig gekwetst. HET WEER IN ENGELAND. Het was gister te Londten zomersch weer, bij Zuid-Westen wind. De tempera hiur steeg te 2 uur's middags tot 5 graden bovan die van midden Juni. De meteorologische waar- nemingen doen verwachten, dat deze warmte z,al aanhouden. De maand November was in Engeland droger dan de maanden' Juni, Juli en Augustus. HET CHANTAG-PROCES TE LONDEN. De acijudant van den Indischen vorst, („mr. A") is gistermiddag te Parijs, waar hij werk- zaam was bij een reisbureau aan de Champs Elysees, gearresteerd. Het was aan de poiitie bekend, dat hij uit Indie over China en San Francisco naar Parijs- was gereisd. Hij zal aan de Britsche justitie worden uitgeleverd, zoodra de noodige formnliteiten zijn vervuld. EEN ZWIJGENDE HULDE. De burgemeester van Besanpon heeft ge- broken met de gevvoonte, welke sedert den wapenstilstand haar intrede heeft gedaan, om de onthulling van oorlogsgedenkteekenen ver- gezeld te doen gaan van eindelooze politieke redevoeringen en soms zelfs van feestelijkhe- den. Voor d'e onthullimg van het gedenktee- ken, welke Zondag in het Zuid-Frausche stad- je heeft plaats gehad, had de burgemeester voorgeschreven, dat er geen redevoeringen zouden worden gehouden. De bevel king werd uitgenoodigd onder stilzwijgen langs het monument te defileeren en, indien zij dit waischte, aan den voet bloemen neer te leg- gen. Alle openbare vermakelijkheden moesten worden gesloten, teneinde door stilte en in- keer de nagedachtenis der gevallen strijders te huldigen. HEFTIOE TO ONE FJ F N IN HET ROEMEENSCHE PARLEMENT. In dte Kamer kwam het tot heftige toonee- len. De afgevaardigdte Jojentescu beschu1dig- de den breeder van den minister-president, Dinu Bratianu, van ernstige misbruiken bij papierleveranties. In den Senaat verklaarde Butoreanu, dat de waarheid niet aan den dag zal komen, zoolang de breeder van den dader nog aan de ministertafel zit. COMMUNISTISCHE OPSTAND IN ESTLAND. Bewapande bolsjewieken bezetten gister- morgen het hoofdstatlon te Reval en deden een poging om zich van dc officieele gebou- wenhet telegraafkantoor, enz., meesier te maken. Vele politieagenten werden gedood. Er cntstonden hcvige gevcchten, v/rarbii van handgranaten en machinegeweren gebruik werd gemaakt. In den loop van den ochtend werd net hoofdstation door troepen ontzet. Het kasteel werd omsingeld. Do minister van verkeer werd op weg naar het station ver- moord. Het aantal dooden en gewonden is groot. De staat van beleg werd afgekondigd. De Estlandsche generaal Lakloncr heeft on- beperkte volinacht. Volgens latere berichten is de orde her steld. De verliezen der communisten zijn ge- weldig groot, doch nog niet nauwkeurig vastgestcld. Op zestig communisten word het standrecht toegepast. NA DE AFFAIRE-NATHUSIUS. Zooals gemeld, heeft de Duitsche gezant te Parijs aan de Fransche regeering zijn vokioe- ning te kennen gegeven over de spoedige af- wikkeling van de zaak-Nathusius. Voorts deelde hij mede, dat de Duitsche re geering bereid is, in de toekomst in gevallen, welke aan twijfel oderhevig mochten zijn, op dezelfde wijze op te treden als de Fransche, in het geval-Nathusius. Er zijn n.l. reeds se dert acht weken onderhandelingen gaande tusschen Frankrijk en EXiitschland over de wederzijdsche uitwisseling van gevangenen die niet onder de Londensche overeenkomst vallen. EEN MAILDIENST EUROPA—AMERIKA MET LUCHTSCHEPEN? Over niet al te langen tijd zal een wekelijk- sche maildienst met luchtsehepen tusschen Europa en Amerika worden ingesteld. Dr. Hugo Eckener, die de Los Angelos (toen nog Z. R. Ill), naar Amerika braeht, verklaarde, dat het niet in de bedoel in g der Zeppelin- Good-Y'ear-combinatie ligt, op het oogenblik een passagiersd'ienst in te richten. Hij geloof- de dat een dienst, die er op gericht was, we- kelijks eenmaal in beide richtingen te vliegen, en per keer een half millioen brieven mede te nemen a 25 cents per brief, financieel een succes zou zijn. KORTF. BERICHTEN. De man, die eenigem tijd geleden een moordaanslag pleegdte op dr. Seipel, dm pas afgetreden Oostenrijkschen bondskanselier, is veroordeeld tot 3% jaar gevangenisstraf. Er schijnt kans op te zijn, dat in Tsje- cho-Slowakije de Duitsche sociaal-democraten tot de regeering zullen toetreden, De presi dent dter republiek heeft den wetenschappelij- ken leider der sociaal-democraten in Duitseh- land, Karl Kautsky, lot een onderhoud uitge noodigd. De Engelsche kriigsraad te Keulen ver- oordeelde een Schotscben korporaal wegens moord op een Duitsch meisje te Keulen tot 15 jaar gevangenisstraf. In Saginau (Michigan) zijn bij een bot sing van twee tramwagens 13 personen ge dood. Blijkens zoo juist verschenen statistieken zijn er in Belgie 87.445 auto's en camions in gebruik. Koningin-weduwe Alexandra van Enge land is gister tachtig jaar geworden. Het 17e Esperanto-congies zal in Augus tus a.s. te Geneve worden gehouden. Jajan heeft besloten zijn houding in zake het protocol van Geneve van Engeland's houding afhamkelijk te maken. De Cubaansche regeering is voornemens 28 buitenlanders, die beschuldigd worden van agitatie onder dte arbeiders, te deportee- ren. Deze mannen zouden cok de slaking aan de suikerfabrieken veroorzaakt hebben. Oemengd Nieuws. Mr. H. LOUIS ISRAeLS. t Gisteravond omstreeks tien uur is te Am sterdam mr. H. Louis Israels, die reeds ge- ruimen tijd lijdende was, overleden. De Telg. schrijft o. a! Onze trouwe rechtskundige medewerker, die ons thans is komen te om vallen, was een jurist van veelomvattende kennis en scherp cnderscheidingsvermogen, die daarbij de kunst verstond om op bevattelijke manier de meest uiteenloopende rechtskundige zaken te behandelen en ook voor leeken begrijpelijk te maken. Deze bijzoiyjcrc gave vloeide voort uit een gelukkige tweeledigheid, omdat in hem juridische dtegelijkheid was vereenigd met de bekwaamheid en de vaardigheid van een er- varea journalist. Daartoe heeft zijn geheele loopbaan m'edegewerkt. In „De Telegraaf" verzorgde mr. Israels niet allcea de bekcndte rubriek ,,Recht en Wet", maar behandelde in zijne vele artikelen tevens alle facetten van !t Recht, zoowel de groote mternationaal-rechtelijke vraagstukken als de individueele, hetzij in Burgerlijk Recht of Strafrecht. Sinds enkele weken maakte mr. Israels deel uit van de Provinciale Staten van Noord- Holland, waar hij zitting had voor den Vrij- heidsbond. Door het overlijden van mr. H. Louis Is raels is nu een vacature ontstaan in dte Pro vinciale Staten van Ncord-Holland. Als opvolger komt in aanmerking de heer M. van Leveld (V. B.) s. DE DIENST DER POSTERIJEN EN TELEGRAF1E. Het verslag der commissie-Nolting tot on- derzoek van de organisatie van den admi- nistratieven kantoordienst bij P. T. en T., alsmede het eerste verslag van de commissie tot onderzoelc van de organisatie van den Technischen Dienst der Telegrafie en Tele- fonie zijn thans ter perse en zullen algemeen verkrijgbaar worden gesteld. HERINNERINGSPLAQUETTE. De Stichting „Kunstgroep Bilthoven" heeft, daartoe in staat gesteld door het aanbod van den sierkunstenaar C. J. van dter Hod, het ini- tiatief genomen een herinneringsplaquette voor Herman Heijermans te doen slaan, welke verkocht zal worden ten bate van dte nagela- ten betrekkingten. N. V. V. EN A. N. V. Het dagelijksch bestuur van het Neder- landsch Verbond van Vakverccnigingen heeft den volgenden brief gezonden aan het be stuur van het Algemeen Nederlandsch Vak- verbond: Hiermede bevestigen wij u de goede on't- vangst van uw brief dato 24 November, waarin u ons opnieuw de. vraag stelt, of het N. V. V. het nog mogelijk acht, op het in 1922 door uw en ons bestuur aangenomen beginselprogram tot een fusie te geraken. Deze brief maakte op onze Vrijdag j.l. ge houden verbondsbestuursvergadering een punt van bespreking uit. Ons bestuur was ten zeerste verwoiiderd, dat uw bestuur gemeend heeft, thans deze vraag opnieuw te moeten stellen. Wij willen u er nogmaals aan herinneren. dat bovenge- noemd beginselprogram indertijd door de hoofdbesturen van de bij. ons verbond aange- slotcn organisaties is aangenomen. Uw ver bond heeft destijds echter dat beginselpro gram verworpen, waardoor onze poging om tot grooter eenheid in de Nederiandsche vak- beweging te geraken, is mislukt. Wij hebben u daarenboven in onzen brief van 26 Septem ber j.l. medegedeeld, dat ons verbondsbe- stuur op den grcndslag van de voorstelten, welke d'oor ons an het verbond van hoofdar- beiders-organisaties waren gezonden, bereid was, ook met uw verbond fusiebesprekingen te openen. Tot dusver mochten wij daarcp van de zijde van uw verbond nog geen ;:nt- woord ontvangen. DIEFSTAI. VAN BANKPAPIER. Een koopman heeft bij de Amsterdamsche poiitie aangifte gedaan van vermissing van een ongesloten enveloppe, inhoudende 3125 aan bankpapier, uit zijn actentasch, die aan een zijde was opengesneden. Deze diefstal is vermoedelijk gepleegd in het gemeente-giro- kantoor of tijdens Sen tramrit van de Albert Cuypstraat naar dit kantoor. HET ONGELUK MET DE SLEEPBOOT VIOS. Betreffende de ramp met de sleepboot Vios Zondag op het Slaak kan nog worden mee- gedeeld dat van het ledige schip Frankonia, dat door de Vios gesleept werd, een aantal luiken door wegvliegende stukken ijzer is ka- pot geslagen. Aan boord van dit schip zijn geen persoonlijke ongevallen gebeurd. Van de twee opvarenden van de sleepboot heeft men niets meer bespeurd. DE POSTCHeQUE- EN GIRODIENST. De directeur van den postcheque- en giro- dienst vestigt er de aandacht op, dat dage- lijlcs honderden girobiljetten en cheques ter afschrijving worden ontvangen op postreke- ningen, waarvan het bedrag van het saldo- tegoed de opdrachten tot afschrijving niet toelaat. Dit leidt, behalve tot vertraging in de uitvoering van die opdrachten, tot belangrijke bezwaren voor den dienst. Aan de rekening- houders wordt daarom dringend verzocht, rekening te willen houden met het bepaalde in art. 21 van den gids voor rekeninghouders, n.l. dat bij de inzending van frirobiljetten en cheque-adviezen het saldo-tegoed volgens de laatst van het girokantoor ontvangen afreke- ning voldoende moet zijn om de afschrijvin- gen toe te la ten. SCHRIFTELIJK BEANTWOORDE VRAGEN. Op vragen van mej. Katz: Is hetjuist, dat, als gevolg van een aan- schrijving van de directie der Nederiandsche Spoonvegen, de courantenverkoop e. d. door het vrouwelijk personeel in de kiosken op de hoofdstations des Zondags sinds 12 Oc tober 1924 niet langer is beperkt tot 12 uur des voormiddags, gelijk het dat de laatste jaren was, maar nu zal geschieden tot 9 of 10 uur des avonds, in sommige kiosken zelfs nog later? Zoo ja, is de minister dan bereid te bevor- deren, dat deze maatregel ongedaan wordt gemaakt en de verkoop aldaar op Zondag weer tot 12 uur des voormiddags worde be perkt? heeft de minister van waterstaat geant- woord Een aanschrijving van de snoorweerdirec- ALRMAARSCHE GOURANT im- 7.'-a BBS.

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 1