Alkmaarsche Courant feitlleton! De Kluizenaar van Far-End UW PRIJSGOURANTEN Dinsdag 2 December. TWeede blad Voordam G 9, Alkmaar If*. 285 1924 Honderd Zes en Twintigste Jaargang, ProYinoiaal Kieaws UIT KOEDIJK. Zaterdagavond werd door do muriekver- eeniging „Aurora" een openbare uitvoering gegeven in bet iokaal van den beer Jb. Groot, onder leidmg van den heed G. Anderson. De avond werd geopend met een vroolijke marsch die er den gang in bracht. Nadat er een paar muziebnummers ten beste waren ge- geven volgden enkele voordrachten door de heeren T. Sehaak, P. Kok en K. Visser. Daarna volgden weer een tweetal muziek- nummers en vervolgens weer voordrachten door de gebroeders Sehaak, de heeren P. Kok en P. Blom enz. enz. Als laatste muzieknummer ging de finale .waarmede het programma was afgewerkt. Zoowel muziek als voordracht verwierven een luid applaus. Het was een afwisselend pro gramma en de voordrachten mochten alien gezien en gehoord worden. Een gezellig bal 'besloot den avond. UIT SCHOORL. Ons plaatselijk fanfarecorps „de Vriend- schap", directeur de heer Joh. Beekman gaf Zondag 1.1. eene uitvoering in het Iokaal van den heer Timmerman. De zaal was niet tot in alle hoeken bezet, doch er was een aandach- tig gehoor, dat met genoegen de acht muziek- nnmmers heeft aangehoord. Het corps gaat dan ook onder leiding van den heer Beekman gced vooruit. Vooral No. 3, „Jeunesse", fantaisie van Jac. Martin, alsmede No. 9 van het program ma, „Franche Ami tie", fan taisie van denzelf- den componist, werden onberispelijk gespeeld. 't Waren voor ons de mooiste nummers. Doch ook de overige stukken vielen in den smaak, zoodat „de Vriendschap" succes had met haar eerste uitvoering. Temeer nog, om- dat dezen keer voor goede afwisseling in het programma was gezorgd. door beslag te leg- gen op een drietal krachten van het .,In lieme Tooneel" leider de heer B. C. Loevens te Alkmaar. De twee een-actertjes, ,.de Baby" en „Tan- te's Lieveling", vielen in den smaak en deden het publiek lachen, terwijl de heer Loevens een drietal voordrachten ten beste gaf. Vooral „de Daad", van Adama van Scheltema, werd goed en gevoelvol voorgedragen, doch ook het „Getthogijntje" van de Utrechtsche reis als slot van den avond was goed en bracht de vroolijke stemming voor het bal. Gister, na lang rusten door de drave- rijen. had S. V. V. I thi'is weder een voetbal- wedstrijd tegen S. D. V. V. 1 uit Span- broek. De laatste club won met 31 UIT HOORN. De agent Van politic I.eegwater alhier is benoemd tot Rrksvelclwachter met als stand- pi aats Heemskerk.- UIT OUDKARSPEL. De raad vergaderde Zaterdagmiddag vol- tallig. Ingekomen was het rapport van de com- missie uit de vereeniging van burgemeesters en secretarissen inzake het onderzoek naar de verplegingswijze te Gheel. Het rapport luidde alleszins gunstig en medegedeeld wred dat getracht zal worden ook in ons land een zoodanige inrichting van verpleging in het leven te roepen. Goedgekeurd was terug gekomen't beslu.it tot aannemen van grond in erfpacht en het besluit inzake kasgeldVenieg voor 1925. Op een verzoek van C. Ado's naar ten derde male ingediend om verlof in een door hem gehuurd perceel werd ook nu weer met 6 te gen 1 stem afwijzard Lesohikt. Het verzoek van der, Nat. bond tegen val- lende ziekte om steun voor een in het leven te roepen instituut werd met 5 tegen 2 stemmen verworpen. Voor stemden de heeren Bakker en Paarlberg. Op het verzoek van het gemeentebestuur van Heerhugowaard om electrisehe energie te mogen leveren in onder cleze gemeente staande perceelen in den Laanwge werd gun stig beschikt. Het icerkbestuur heeft het plan opgevat om het plantsoen voor de kerk zoodanig te ver- leggen, dat er ruimte komt voor het keeren van een lijkwagen. Hoewel dit een zaak voor de gemeente is, daar het kerkbestuur met de begraafplaats niets te maken heeft, wenschen ze de helft in de kosten bij te dragen a's de gemeente de andere*helft doet. De kosten zullen ongeveer f 1000 bedragen in totaal. De raad juichte het voorstel toe en ging er door Margaret Pedler. Geautoriseerde vertaling van W. E. Pont. 98i Zij vroeg zich af, wie dit gedaan kon hebben, wie deze beleediging op Garth's eigen deur had geschreven. De onbcholpen letters stempelden het tot het werk van een onontwikkeld man uit het lagere vot'k en Sara schreef het en zeer terecht met sen gevoel van wrevel toe aan Zwarten Brady. „Ik vergeet nooit terug te betaien", had hij haar eens gezegd, in strijdiustige stem ming. Waarschijnlijk was dit zijn manier van afrekenen met aen man, die hem vervolgd had voor zijn stroopen. Maar als Brady had kunnen denken, dat hij, door zich te wixken op Trent, zijn dierbare Sara verdriet aan- deed, die hij met een nederige onderworpen- heid vereerde, bijna op de manier van een bond tegenover zijn baas, dan zou hij zeker deze uiting van zijn wraakzucht niet op Garth's deur hebben gesmeerd. In de veronderstelling, dat Garth de belee- digende woorden niet kon hebben gezien want men zou het daar toch niet hebben laten etoan. zoodat elke voorbijgangicr het mocst na eenlgie bespreking met al gemeene stemmen mede accoord. De bewoners van de Spoorstraat wendden zich met voor een deel tot den raad met een adres waarin verzocht werd van gemeente- wege de sloot daar op diepie te brengen en weer een vuilnisdienst in het leven te roepen, om te voorkomen dat het vuil daar in de sioot terecht komt. Zij hebben een circulaire van het Banne- bestuur gehad waarin gewezen werd op den plicht om de sloot op de diepte te houden, waarvan practisch de uitvoering niet mogdijk geacht wordt. De heeren Paarlberg en Bakker wezen op de wenschelijkheid tot inwilliging van het adres doch de overige leden voelden ear niet voor. Op voorstel van B. en W. werd besloten op het adres afwijzend te beschikken. De begrooting was met enkele bemerkingen terug gekomen. Het salaris van den ontvanger moet op 500 bepaald worden en niet op 630. Gevraagd werd om voor de T. B. C.-bestrij- ding een post pro-memorie uit te trekken en verder waren er enkele bemerkingen van minder belang. De heeren Jb. Kroon en Bregman zouden het laatste besluit van 630 willen hand- haven, doch de andere heeren wezen op het eerder genomen raadsbesluit van 500 wat Ged. Stateim nu gehandhaafd wenschen te zien. Besloten werd met 5 tegen 2 stemmen om de begrootingspost hiervoor op 500 te brengen. Met het uittrekken van een post pro-memo- rie voor de T. B. C.-bestrijding ging de raad accoord. De politieverordening onderging op voor stel van Ged. Staten enkele kleine wijzigingen en zal opinieuw ter goedkeuring worden in- gezonden. B. en W. wenscfaten de schoo'lgeldregeling waaromtrent de heer Paarlberg aanmerkin- gen gemaakt had niet te wijzigen omdat door het nieuwe regeeringsbesluit dan ook de la gere salarissen belast zouden moeten worden. Met algemeene stemmen: ging de raad na nadere toelichting met dit voorstel accoord. Het Nutsdepartement verzocht om een me- daille voor de komende huisvlijttentoonstel- ling. De raad besloot met 5 tegen 2 stemmen om een kunstvoorwerp ter b'esohikking te stellen ter waarde van hoogstens 15. De heeren P. Kostelijk en Bregman stem den tegen omdat ze meer voor een medaille gevoelclen. Aan de orde kwam de circulaire van de Kamer van Koophandel inzake verbetering van den Twuyverweg. B. en W. wenschten dit stuk aan te hop- den voor nader onderzoek, waarmede de raad na langdurige besprekmg accoord ging. De heer Paarlberg wees op de wenschelijk heid van een eensgezind besluit aan den Lan- gendijk. Hoewel spreker van oordeel was, dat aan deze gemeenten geen onderhouds- plichten kunnen worden opgelegd, zou spre ker het toch betreuren als door het niet me- dewerken de weg werd afgesloten, De ingezetenen geven blijken dezen weg noodig te hebben en het is dus in hun be lang dat die weg veilig is. De voorzitter was van meening dat er een precedent mede geschapen zou worden als steun verleend werd. Andere heeren spraken in denzelfden geest. De heer Bakker was de gedachte van den heer Paarlberg toegedaan, doch was er even- min warm voor. De heer Kostelijk opperde de mogelijkheid dat het verkeer zich in de richting van Scha- gen kon wijzigen, waar de wegen dan ook dringend verbetering behoeven. De heer Groen zou een gunstig besluit kiesch vinden tegenover de inwoners van de Laanweg waar een kleinigheid niet eens ge- fceuren kan. Het adres werd aangehouden. Op voorstel van wethouder Kroon zal met het hoofd der school besproken worden om aan de kinderen de regels van den weg te onderwijzen. De heer Paarlberg merkte op, dat dit ook voor vele ouderen geen overbod'ige weelde is. De voorzitter merkte op, dat daarin mis- schien door het plaatsen van borden verbete ring zou zijn te brengen. B. en B. W. zullen dat in overweging nemen. De heer Bakker wees op de urinoirs die soms zeer vuil zijn. De voorzitter zeide dat daarop toegezien wordt, doch ze soms spoedig na reiniging weer bevuild worden. De heer Kostelijk wees op de weinige ver- lichting op de motorbooten waardoor meer- malen gemeerde schuitjes stukgevaren wor den. De voorzitter zeide onderzoek toe. Daarna sluiting van deze vrij zeker laatste vergadering in dit jaar, waarbij de leden de beste wenschen mede kregen. lezen haalde Sara haar zakdoek voor den dag en begon het eraf te wrijven. Hij zou het niet zien, wanneer zij het verhinderen kon. Maar Zwarte Brady had zijm werk heel grondig gedaan en zij was nog heftig aan het wrijven met den zakdoek, die voor zulk werk> naiiuuriijk niet bestand was, toen zij veststap'pen achter zich hoorde en zich om- draaiend. Garth zelf voor zich zag staan. Zijn oogen rustten onverschiil'lig en zonder verbazing op die kalkletters en keken toen vragend naar Sara's gelaat. „Waarom doe je dat?" vroeg hij. „Is deuren schoomvrijven de nieuwste vorm van oorlogswerk?" Sara antwoordde met tegenzin. Haar ge- zicht was vuurrood. Ik wilde liever niet, dat je diiit zag." Een vreemde uitdrukking kwam in zijn oogen. „Ik zag het twee uur geleden „En je liet het staan?" vroeg zij verbaasd. „Waarc>m niet?" zei hij grimmig. „Het is 'toch waar?" Op dat oogenblik was de lange strijd in Sara's hart ten einde en haar antwoord kwam uit de volheid van hear geloof: „Neen! Het is niet waar! Ik ben waan- zinnig geweest, dat ik het een oogenblik ,ge- loofd heb. Maar dat ben ilk nu niet meer. Ik g^il'cof het ni'et". Zij hiekl even op en vroeg toen op stelligen vastberaden toon „Garth, zeg mij, heb je je ooit sdiuldig UIT ZUID-SCHARWOUDE. Vanwege de Zangvereeniging „Gemengd Koor" werd Zondagmiddag een vergadering gehouden bij den heer Kramer, waarvoor di verse zangvereenigingen uit Noord-Holland uitgenoodigd waren. Doel van deze vergade ring was het oprichten van een nieuwen bond van zangvereenigingen. Voorzitter was de heer A. Schrijver. Het deed spr. genoegen dat er zooveel afgevaar- digden van zustervereenigingen vertegen- woordigd waren. Een vereeniging welke aan dergelijke ver- eenigingen een circulaire zendt, moet wel sterk overtuigd zijn dat een dergelijke bond wordt gesticht. Spr. hoopte dat de besprekingen in deze vergadering vredelievend mochten wezen. (Applaus). Westzaan vroeg waarom de Zusterveree- niging te Noord-Scharwoude niet uitgenoo digd was. Anna Paulowna verbaasde het dat de af- gevaardigde van Hensbroek aanwezig was, daar Hensbroek tegenstander van een nieu wen bond is. Hensbroek was van meening recht te heb ben op deze vergadering te komen, daar zij hiervoor uitgenoodigd waren. De heer P. Pranger, directeur van „Ge- mengd Koor", leidde de besprekingen over den nieuwen bond in. Spr. nam als voorbeeld den Westfrieschen bond van harmonie- en fanfarecorpsen, welke voor 13 jaren terug werd opgericht, en toen uit vereenigingen be- stond die niets presteerden. Na 13 jaren tijds kan thans geconstateerd worden, dat wat die bond nu is, gekomen is door den grooten prik- kel van wedstrijden. Laten wij daarom beslui- ten tot een dusdanigen Zangersbond te ko men. 17 a 18 jaar bestaat de bestaande Zan gersbond reeds, maar wij kunnen niet zeggen dat hij hoog staat. Spr. zeide nog dat Noord- Scharwoude niet uitgenoodigd was, omdat deze vereeniging liever groote wedstrijden bezoekt zooals groote stadsvereenigingen, en toch niet mee zal willen doen. Westzaan dankte den heer Pranger voor zijn welwillend gesproken woorden. Zou, al- dus spr., Noord-Scharwoude niet zat geraken van de gehuurde krachten? Daarom meende ik dat Noord-Scharwoude hier aanwezig had moeten zijn. Spr. stelde nog de vraag of het bestuur van Zuid-Scharwoude er van overtuigd ge weest was dat als er een bond gesticht wordt, de kc9rdirigenten aangesloten moeten zijn bij den bond van koordirigenten. Wanneer koor- dirigenten geen lid zijn van dien bond mogen de vereenigingen niet aan concoursen deelne- men. Koedijk zeide dat de meeste dirigenten niet bij den bond aangesloten zijn, en dat een soort examen afgelegd moet worden. Anna-Paulowna zeide persoonlijk aange- boden te zijn om lid te worden van dien bond. Spr. persoonlijke ervaring is dat als men geen examen aflegt, men toch lid kan worden. De Voorzitter erkende wel de bezwaren, maar om vanmiddag tot resultaten te komen zou spr. een bond willen oprichten met die vereenigingen waarvan de dirigenten geen lid zijn. Koedijk beschouwde dezen middag als een protestvergadering tegen den bestaanden bond. De voorzitter zeide dat dit absoluut niet het geval was. Heer-Hugowaard meende dat men eerst uit den bestaanden bond moest treden en de be- sluiten van de bondsvergadering een jaar na- komen. De voorzitter zeide dat meermalen gepro- beerd is den bestaanden bond te hervormen, maar dat steeds de voorstellen werden ver worpen. Wie mede wil werken werkt mede. Wie niet mede wil werken doet dit niet. Koedijk meende dat Zuid-Scharwoude pro- beeren moest op de algemeene vergadering om tot concoursen te komen. Nu Zuid-Schar woude het niet winnen kan, moet de andere bond tegen gewerkt worden. Wij kunnen wel probeeren den bestaanden bond te veranderen en dan een nleuw hoofdbestuur kiezen. De heer Pranger zeide dat niet alleen bondsvereenigingen uitgenoodigd zijn, maar ook andere vereenigingen. Het is een tegen- werking tegen den anderen bond. Spr. nam als voorbeelden den Westfrieschen bond van Harmonie- en fanfarecorpsen en daarnaast den Noord-Hollandschen bond. Anna-Paulowna: Wij kunnen onmiddellijk bedanken van den bestaanden bond. Z. S. heeft-volkomen het recht deze vergadering uit te schrijven. Noord-Scharwoude (St. Cecilia) vindt dat het geen bezwaar is voor de vereenigingen om lid te worden, daar verschillende dirigen ten tegen hun bond zijn. Koedijk vond dat de voorzitter te vlug van stapel' liep en dat de circulaire verkeerd be- grepen is. Westzaan vroeg de afgevaardigden en in het bijzonder Koedijk of hetgeen in het tekst- boekje van het laatstgehouden zangersfeest gemaakt aan lafhartigheid?" „De krijgeraad heeft beslist van' wel." Sara stampte engeduldig op den grand. Antwoord op mijni vraag alsjelblieft", zei ze sue1!. Maar hij hleef onbewogen. jjElisabc'th Durward heeft jie alle inilich- tingen gegeven, die je op daii punt hunt ver- langen.", zei hij met fcconleoze stem, en Sara kreeg weer dat gevcel van machteloosheid, dat een botsing van haar wil met dien van Garth haar altijd gaf. „Garth", haar stem had! een smeeken- den klank, maar was toch steltig en vastbe- raden_„ik wil we'ten, wat jij ervan zegt. Wat Elisabeth of wie anders ook zegt, komt er niets meer op aan." lets in de diepe emdiie van haar rustige stem bracht een veranaerinig in zijn bonding. Hij deed een cnwiilleiceurige beweging naar haar foe, maar bedwong zich en nam, met groote zdfbeheersching, zijn onverschillige heading weer aan. „Belangrijker dan alles wat ik, of wat Eli sabeth kan zeggiem, is het von-nis van den krijgsraad", antwcorddie hij. De ijzige kilte van zijn stem deed haar het laatste beetje kalmte verliezen. „Het vonnis van den krijgsraad!" barsTe zij uit. „Vervloekt zij het vonnis van den krijgsraad „Dat heb ik ook dikwiils gezegd!" op bitteren toon stond, leerzaatn was voor dirigenten en le den. Koedijk zeide tegenstander van concoursen te zijn. Spr. vond het gelijk als harddraven. Wie het vlugst loopt wint het. De voorzitter zeide ook tegen concoursen te zijn, maar tegen nationale concoursen waar gezwendeld wordt met gehuurde krach ten. Als wij een bond stichten als de West- friesche bond van harmonie- en fanfare corpsen is zwendel uitgesloten. Spr. wijst op het fanfarecorps te Zuid- Scharwoude, waar geconstateerd kan worden dat het juist de concoursen van den West frieschen bond geweest zijn, welke die ver eeniging op zoo'n hoog peil gebracht hebben Na eenige discussie worden de vereenigin gen afgeroepen om zich al of niet tegen een nieuwen bond uit te spreken. 11 Vereenigin gen spreken zich voor een nieuwen bond uit, terwijl van 4 vereenigingen sympathie-betui gingen zijn ingekomen. 3 Vereenigingen spre ken zich er tegen uit. Nadat in principe besloten was een nieu wen bond op te richten, werd nagegaan of het van de financieele zijde bekeken wel kon. De bond zal nu reeds een ledental van on geveer 600 aangerekend kunnen worden, wat bij een jaarlijksche contributie van 25 cent per lid f 150.— is. De vergadering kon hier spoedig over be- slissen. Westzaan zeide dat Zuid-Scharwou de het volgende jaar 25 jaren bestaan zal en zeker wel»plannen had voor een Zangers feest. Spr. zou willen voorstellen dat de vereeni ging het geheele batig sal do er aan zou ge ven, en een nadeelig saldo pondsponds-ge- wijze om te slaan. Andijk bepleitte een waarborgfonds te stichten. De Voorzitter zeide dat dit hier reeds eer der is geschied. Anna-Paulowna stelde voor een commissie te benoemen voor de samenstelling van een concept reglement. Na stemming werd een voorloopig bestuur ekozen van vijf personen. De vereenigingen nna-Paulowna, Bergen, Heer-Hugowaard, Westzaan en Zuid-Scharwoude zullen ieder een persoon aanwijzen. De heer Pranger werd als adviseerend lid hieraan toegevoegd. Bij de rondvraag vroeg Noord-Scharwoude (St. Cecilia) of vereenigingen te Alkmaar ook lid kunnen worden, waarop de voorzitter be- vestigend antwoordde. Heiloo vroeg den datum tot wanneer men zich als lid kan opgeven. Verder of het voor loopig secretariaat te Zuit-Scharwoude ge- vestigd blijft. De voorzitter antwoordde dat men zich tot 30 December als lid kan opgeven, en dat het secretariaat voorloopie te Zuid-Scharwoude blijft. Hiema sluiting. UIT DE RIJP. Zondag, des voormiddags omstreeks hialf zes uur, werd de brandweer alhier gealar- meerd, omdat een sehuur, welke in eigen- d'om toebehoord'e aan en stond! achter het cafe van Van Leeuwen, Klaterbunrt te Beem- ster, in brand stond. De brand woedde hevig, te meer, daar er twee vrachtauto's en eenig hooi in geborgen waren. De brand beperkte zich echter maar tot bedoelden sehuur, die met den i-nhoud, w. o. een paar kippen, geheel verloren ging. Het cafe, dat onmiddellijk na- bij de brandende sehuur stond, kon, doordat eenige personen krachtdadig aanpakten en door hen een slang op de waterleiding was bevestigd, behouden blijven, hoewel wel eenige waterschade enz. was veroorzaakt. De motor-stoomspuit uit Beemster was spoedig ter plaatse en werbte uitstckend, terwijl de stoomspuit uit de Rijp, onder bevel van den bnurgemeester dier gemeente, ter beschikldng bleef, doch kon, nadat men het vuur meester was, zonder dat hulp moest worden verleend, inrukken. Dit is reeds binnen zeer korten tijd de tweede maal dat onze spuit, tengevolge van brand te Beemster moest uitrukken en hoewel zij in beiden gevallen geen water be- hoefde te geven, mag het toch een goede oefe- ning worden genoemd voor de brandweer al hier. Een woord van lof komt het persoueel der spuit dan ook toe voor het actief optreden De oorzaak van den brand is het in brand geraken van een in die sehuur zich bevindende auto, terwijl deze op gang werd gemaakt. Twee hitten konden met moeite nog uit de brandende sehuur worden gered. Ten overstaan van notaris Luickx alhier, werd ten verzoeke van den heer G. Kaaij, wo- nende Venbuurt alhier, in cafe van den heer Blokdijfe, op Woensdag j L publiek aangebo- den diens huis met erf em landerijen, bene- vens een pakhuis, staande in de Kerkstraat alhier. Het huis met erf en landerijen werd op- gehoud'en op 12662, terwijl het pakhuis door den heer P. Bakker alhier werd gekocht voor 675. UIT OOSTHUIZEN. Vrijdag j.l. was hier ter plaatse een aartKge attractie. Er was n.l. eem kermiswagen met met zich voerden. Des middags ging die „Garth", zij deed een stap naar hem toe en haar sombere oogen gloeiden hem tegen. „Ik wil een antwoord hebben! In Godsnaam, houd mij niet ianger in onzekerheid!... Er zijn al misverstaoden genoeg geweest er is al genoeg ierughcuding geweest tusschen ons. Laten we dezen eenen keer tenminste eerlijk en open wezen tegenover elkaar. Ilk beweerde wel, dat ik je niet meer liefhad ik dacht, dat ik mijn leven kon leven met de we.enschap, dat jij was wat ze je gen-oiemd hebben. Maar ik kan het niet!... Ik kan niet verder gaan... Ik kan het niet langer diragen. Je moet mij antwoorden! Was je schuldig?" Hij was wit tot aan de lippen, toen zij had uitgesproken en in zijn oogen lag een gemar- telde uitdrukking. Tweemaal probieerde hij te antwoorden, maar hij gaf geen geluid Eindelijk wendde hij zith af, ateof de harts- tcchtelijike vraag op haar gelaat, het smach- tende, hongerende verlangen cm haar geloof bevestigd te h-ooren-, meer was dan hij ver- dragen kon. „Ik kan het niet weerleggen". Heesch, bijna fluistereod klonk zijn sl!'em. Haar oogen waren niet van zijr gezlcht af. „Ik vroeg je niet het te weerleggen", hield zij koppig vol. Ik vroeg je was je'schul dig?" Weer die zware stilte. Teen sprak hij, met tegenzin, alsof de woorden hem afgeperst wer den; N.V. Boek v.h. HERMs en Handelsdrnkkerij Is. COSTER ZOON LAAT ONS ORUKKEN ;v- met zich voerden. Des's middags ging de beer door het dorp en voerde allerlei kunstjes en dansen uit, terwijl de schooljeugd ook ge- tracteerd werd op allerlei toeren! Het was iets uit den goeden ouden tijd en gaf de jeugd een buitemgewoon vermaak Zondag speelde onze voetbalclub „Oost- huizen" op het sportterrein alhier tegen Bri- nio van Monnikendam en won met 5—1. UIT OTERLEEK. Alhier is tot ouderling der Ned. Herv. Ge meente herkozen de heer A. Hoogland en tot diaken de heer J. Kooiman. DE RIJP. November. G e b o r e n Carolina Frederika, d. van Cornells Kuiper en Jansje Verwer. Ondertrouwd Dirk van Winswm te Alkmaar en Geertje Rijswijk alhier. Getrouwd: Marinus Jacobus Jonge- maets en Cornelia Elisabeth Mulder, beiden alhier. Over ledenAnna Nooiji, 79 jaar, wed. van Pieter Zwerver. Cornelia Nibbe- ring, 46 jaar, echtgenoote van Pieter Vdd- boer, overl. te Alkmaar. UIT HEEMSKERK. Ten behoeve van de verbreeding van den Hoflanderstraatweg nabij „de Assumbrug" zullen de langs dien weg staande boomen ge- veld worden. Dit mag een bdangrijke verbetering geacht worden, daar die weg in het winterseizoen door het afdruipen der boomen geregeld on- begaanbaar is, zoowel voor voetgangere, voor zoover als die er nog zijn, als voor de talrij'ke wielrijders. Tot rijksveldwachter ter standplaate Heemskeric is benoemd de heer Leegwater, agent van politie te Hoom. UIT SCHAGEN. Voor de vacature van mevr. D. Breebaart- Stins, Kolhom, in het Doopsgezinde Kerkbe stuur te Barsingerhom c.a. is een lijst inge komen voor mevr. H. Kooij-Wonder te Wie- ringerwaard, Stemming 21 December. Sparta 1 alhier speelde Zondag op dgten terrein een competitie tegen Tessel 1Weer en wind en den toestand van het terrein in aan- merking genomen, had de wedstrijd een Rink en vlug verloop. De uitslag was 42, in het vcordeel van Texel. Ds. R. van der Veen, Doopsgezind pre- dikant te Barsingerhom c.a., vond gisteren in zijn pleek gelegenheid een woord van hulde te brengen aan den agedlachtenis van Heijer- mans. Tot diaken bij de Nled. Herv. Kerk al hier is verkozen de heer P. Stammes Dz. UIT OBDAM. De tooneelvereeniging „Kunst naar Krachf, aangesloten bij den Bond van Dilettanten- Tooneel vereenigingen in Westfriesland, gaf Zondagavond in het Iokaal van den heer Etammes liaar eerste uitvoering in dit seizoea. Opgevoerd werd „Groote Stadslucht", blij- spel in 4 bedrijven, van Oscar Blumenthal en Gustav Kadelburg. De opkomst was hoogst bevredigend! en 3e niet al te ruime zaal was dan ook geheel ge- vuld. Dit is niet te verwooderem, want JKunst naar Krachf, hoewel nog een jonge vereeni ging, levert mooi en spannend spel Deze maal werd het stuk, waarvan het te en 4e bedrijf te Berlijn en het 2e en 3e te Ludwigswalde speelt, ook mooi ten toonede gevoerd. In het stuk, waarvan de moraal is: „Een kleinsteedsche Ludwigswalder kan nooit en nimmer te Berlijn gewennen en leven, evenmin als omgekeurd, 'n levenslust'ge Berlijntr rich te Ludwigswalde thuis gevoelf, spelen met minder dlan 14 personen mede. De rdllen wer den alle op goedfe wijze vervuld en wel door den heer P. Maars als "Martin Schroder, een Ludwigswalder fabrikant; mej. J. v. d. Molen als zijn dochter; den heer Jb. v. d. Molen als Frits Flemming, ingenieur, terwijl (he van „Ik vrees, dat ik je geen' ander antwoord op die vraag kan geven." Een lidite glans, als het teere, liefolijke doorbreken van den dageraad, kwam op Sara's gelaat. „Dan was je ook niet schuldig!" riep zij uit en er was een diepe, allies overheerschende blijdschap in haar trillende stem. „Ik weet het! Ik was er zeker van. O, Garth, Garth! Hoe dwaas ben ik geweest En o, lieveling, waarom deed je het? Waarom liet je mij blijven denken wat ik niet dragen kon te denken?" Hij staarde haar aan met verwonderde, om- loovige oogen. „Maar ik heb je juist gezegd, dat ik het niet weerleggen kan Zij keek hem glimlaehend aan met een gliinlach van volkomen tevreden-heid, met zelfs even een tikje humor. „Ik vroeg je ook niet het te weerleggen. Ik vroeg je het te bevestigen, ik proheerde"op al le mahieren je dat te laten doen en je kunt' het niet!" „Maar Zij legde haar hand op zijn mood, met den teederen, triomfanl'.elijken lach van een vnouw, die gewonmen heeft, en rich daarvan bewust is. - „Je hoeft jezeff niet langer zwart te ma ken voor mij, Garth. Ik zal nooit meer iets gelooven van wat ze ook zeggen tegen den man, dien ik liefheb." St -(Wordt vervolgd.) 4 "v f"

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 5