7r Jufcwtde van iwt&jdm iablef ten foapeb Gemerifirfl Nlenws N. V. V. EN A. N. V. Naar aanleiding van den brief van fact Ne- derlandsch Verbond van Vakvereenigiiigen aan het Algemeen Nederlandseh Vakveubond heeft het A.N.V. gisteren den volgenden brief aan het N.V.V. gezonden: In den brief van 26 September 11. deelf u mede, dat de destijds ontwerpen fusievoorstel- len door ens verbond zijn verworpen, in dien van 1 Dec- heet het, dat ons verbond het beginselprogram heeft verworpen. Noch het een, noch het ander is juist Ons verbond heeft, zooals u trouwens bekeud is, da a rover zelfs niet gestemd, maar op 23 Mei 1922 besloten uw en ons bestuur tezamen, dat het fusierapport en de daarop betrekking hebbende voorstellen van de agenda der vak- centrales en aangcsloten bonden dienen tc worden afgevoerd. Wij verwijzen u hiervoor naar uw eigen orgaan De Sirijd van 3 Juni 1922i Wij ccastatecren hierbij tevens, dat u niet op de door ons gestdde vragen in uw laat- sten brief en evenmin in dien van 26 Septem ber antwoord geeft. De voorstelilen, door u gedaan aan het verbond van hoofdiarbeiders, waarnaar u verwijsii in uw brief van 1 dezer, werden door ons bestuur, zooals u reeds in onzen brief van 24 November werd medegedeeld, niet als een amtwoord! bteschouwd en vcrmen, naar die meening van ons algemeen bestuur geen basis voor besprekingen. Waar verschiMende uwer vooraanstaande bestuursleden nadruklcelijk hebben te kennen gegeven, dat het beginselprogram 1922, thans door het N.V.V. niet mieer wordt aan- vaard, waarvan trouwens uW voorstellen ge daan aan het V. V. H. ook radicaal. afwijken, sftelt het bestuur van ens verbond prijs op een onomwonden, kiaar en duidelijk ant woord, om vast te kunnen stellen, of het na- dere voorstellen aan de bij ons verbond aangesloten organisaties kan voorleggen. Moch't1 uw verbond niet voornemens zijn, zijn relaties met de S.D.A.P. te wijzigen overeenkomstig het beginselprogram 1922, dan zal er uwerzijds toch wel geen bezwaar besfaan, dit mede te deelen. Indien wij, handliavende den termijn ge- noemd in onzen brief van 24 November, den 24sten December hienomtrent niets naders van it hebben vernomen, zullen wij moeten aan- nemen, dat u beide yagen, door ons gesteld, ontkennend beantwoordt. DE VLIEGTOCHT NED'ERLANDINDIe. Men meldt uit New-York aan, de N. Rott. Crt. d.d. 24 November: De New-York Evening Post van vanavond bevat een bericht uit Weltevreden omtrent de goede aankomst van de F VII. Het blad prijst in warme bewoordingen de groote energie van Van der Hoop en weidt uit over deze welgeslaagde poging, een vliegverbindimg tot stand te brengen tusschen vaderiand en ko- lonien, DIENSTWEIGERAARS. Naar Het Volk verneemt, hebben zich in de bijzondere strafgevangenis te Schevenin- gen weer onaamgenaamheden met aldaar ver- blijfhoudende dienstweigeraars voorgedaan. Eenigen van hen weigerden, naar de direc- teur het blad medecfeelde, opdrachten uit te voeren, hoewel de wet het uitoefenen van werkzaamheden voorschrijft. Als straf wer den dte werkweigeraars in de eel opgesloten. Degenen, die op de zaal bleven, zoowel als de gestraften, weigerden hicrop a's protest voedsel te gebruiken. Maandagmorgen is deze hongerstaking door tien dienstweige raars begonnen. Thans blijven nog vier van het voedsel weigeren. ONFE/LIJKE BRIEVENBESTELLERS. Reeds eenigen tijd verdacht de politie te Amsterdam eenige brieven besteitors van on- eerlijkheid, zulks naar aanleiding van het feit, dat het herhaaldelijk voorkwam, dat brieven de plaats hunner bestemming niet bereikten. Een der verdachten werd deze week betrapt, toen hij brieven op het hoofd postkantoor in zijn zak stale. De tweed c werd gisteren in zijn woning in het Staatslieden- kwartier gearresteerd Deze man had de ge- woonte brieven in groori-n geta'e naar huis te nemen en ze daar te openen. Het geld zoo dit er in zat nam hij er uit Ook druk- werken, als boeken enz verduistorde hij. Een en ander werd in beslag genomea NEDE^EANDER VEROORDEELD. Uit Brussel meldt men aan de N. R. Ct.: De Nederlander C. C. uit Amsterdam, on- langs athier gearresteerd wegens ongeoor- loofd opkoopen van goudstukjes van 20 francs tegen den prijs van 65 francs en ook van zilvergeld, is doer de reehtbank te Brus sel veroordeeld tot een maand opsluiting en een geldboete van tien duiz°nd francs. Drie personen, die als medeplichtipen terecht stonden, werden ieder veroordee d tot beta- iing van een geldboete tot herzeifde bedrag. DE INTERNATIONALE HANDEL IN, WAPENiEN, ENZ. In antwoord op een desbetreffende uitnoo- diging van den secretaris-generaal van der. Volkenbond heef de Nederlandsehe regeering bericht, dat zij bereid is deel te nemen aan een conferentic, die tegen April of Mei 1925 zal worden bijeongeroepen, teneinde te beraadsla- gen over het ontwerpverdrag nopens het toe- zicht op den internationalen haudel in wape- nen, munitie en oorlogsmrteriaal, als uitge- werkt door de gemengde tijdelijke commissie van den Volkenbond. ANTI-CHINEESCHE RELLETJES IN MANILLA. Naar het „Nieuws van den Dak van Ned.- Indie" vernam, hadden eenigen tijd geleden te Manilla emstige ongeregddheden plaats, welke een zeer grooten omvang dreigden aan te nemen. De geheele politiemacht van het district Manilla is ouafgebroken gedurende 48 uren onder de wapens geweest. De Filip- pino's attakcerclen de Chineesche bevolking, van wie twee personen werden gedood en cir ca 50 gewond; de politie had twee ernstig ge- wonden. Vele eigend'ommen der Chineezen werden vemield. Van de aanvalers kregen twee per sonen ernstige venvondjogen, terwijil er een werd gedood. De reiletjes begonnen Zaiterdag 18 pc-to- ber j.l. tengevolge van een anti-Chineesche stemming, welke nog aangewakkerd werd door opwindende, onware berichien in de in- licemsche pers, die o. a. beweerde dat te Shanghai een groot aantal Filippino's was vermoord door de Chineezen, en. dat deze vain plan waren het voedsel van de bevolking te Manilla te vergiftigen. De politie slaagdc er niet in om den eersten dag de beweging te be- dwingen, welke zoo'n ernstig karakter kreeg dat ook de gewapende politie moest meeUN- pen cn een bataljon troepen in de kazenie werd geconsigneerd. KORTE BERICHTEN Het uit de Industriehaven te 's-Herto- genbosch opgehaalde lijk is dat van mej. W. v. d. Loov. d. Dungen te Geertruidenberg. Te Helden zijn gisteren, huis, schuur en stalling van den landbouwer H G Driessen afgebrand. Verzekering dekt de schade. Reclitszaken DOODSLAG. Gistermiddag heeft voor het Gerechtshof te 's-Gravenhage terecht gestaan de 35-jarige Chineesche stoker Wong Chey uit Hongkong, thans gedetineerd, die door de Rotterdamsche reehtbank wegens doodslag op een landge- noot is veroordeeld tot 3 jaar gevangenis- straf. Het O.M. bij die reehtbank, dat 10 jaar gevangenisstraf geeischt had, was van het vonnjs in hooger beroep gegaan. Bekl. bekende. Hij was door een landgenoot aangemonsterd als eerste stoker op een schip naar China en zou zelf acht andere stokers aanmonsteren. Voor zijn bemoeii'ngen gaf bekl. den landgenoot 150. Bekl. heeft ver- volgens 18 dagen op het schip gewerkt, doch een paar dagen, voordat het zou vertrekken, werd hem gezegd, dat hij van boord moest. Den 4en Juli j.l. is bekl. toen naar zijn land genoot gegaan en heeft dezen om 150 plus 72 voor de 18 dagen werken gevraagd. De ze wilde echter niet betalen, dreef er zelfs eenigszins den spot mee. In drift greep bekl. zijn revolver en schoot den man neer. De procureur-generaal achtte de straf van 3 jaar voor dezen bekl. al zeer zwaar, omdat hij hier met niemand praten kan. Spr. vroeg bevestiging van het vonnis der reehtbank. Bekl.'s raadsman, mr. Lodder, bracht ver- zachtende omstandigheden naar voren en me'ende eveneens dat de opgelegde straf voor dezen man zeer waar is. PI. verzocht het Hof nog, de langere voorloopige hechtenis, die bekl. heeft moeten ondergaan door het appel van het O. M., in mindering te bren gen. Het Hof begaf zich eenigen tijd in raadka- mer en &ed vervolgens uitspraak. Het vonnis van de reehtbank werd bevestigd, met dien verstande, dat twee maanden voorloopige hechtenis in mindering van de straf worden gebracht. Kalenders voor 1925. „Mooi Indie", ge'illustreerde weekkalender voor 1925, uitgegeven door de N. V. W. Hi- larius Wzn.'s uitgeversmaatschappij, Alme- lo, maakt een bij zander goeden indruk. Het schild, in bruin en blauw gehouden, is ver- sierd met Indisehe tafreeltjes, vruchten, wa- jangpoppen enz. Het plaatje van de week geeft mooi uitgebeelde voorstellingen van fy- pisch Indisehe gebruiken en gewoonten of geeft kijkjes in de Industrie. Een uitgebreide tekst daarbij maakt dezen kalender tot een leerzaam bezit, dat voor ieder die belangstel- ling voor onze kolonien heeft, een waardevol geschenk is. Degene die zich nog niet voor ons „Mooi Indie" interesseert, zal ongetwiifeld bij het zien der foto's en het lezen der bi]- schriften belangstelling krijgen. De prijs is 2.75. Bij dezelfde uifgeversmaafschappij kwam de kalender „Het geheele j^.ar rand" uit, sa- niengesteld door Willy Petition en A. B. van Tienhoven, terwijl het schild, geteekend door Is. van Mens, een vroqlijk schoolkind femid- den van allerlei sportattributen voorstelt. Iiet plaatje met bijschrift van elke week, 't is dus een weekkalender, geeft alle mogelijke onderwerpen waarin de jeugd belang stelt als tx-aditioneele feesten, velerlei op sportge- bied, vogels, bloemen, beroemde mannen, een enkel aardig handwerkje of knuitselarijtje er tusschen door en nog veel andere interessante dingen meer. Voor de jeugd een prachf kalender. De uit voering eiwan is keurig verzorgd. Buitenland HET OPGRAVEN DER GESNEUVELDE STRIJDERS. Een piinlijk deb at is in de Fransche Ka- mer gevoerd over de schandalen, welke er hebben plaats gehad bij de opgraving van de lijken der gesneuvelde stiijders aan het front. Een vroeger aangenomen wet machtigde fa- milieleden van gesneuvelde soldaten om het stoffelijk overschot hunner betrekkingen van de frontkerkhoven naar hun landstreek te doen overbrengen, teneinde ze daar opnieuw te begraven; een tweedy wet bepaalde dat de aan het front achtergebleven lijken in ge- meenschappelijke nationale kerkhoven zou- wen worden ter aarde gesteld. Het Kamerlic! Jouffrault, die het debat opende, oefende scherpe critiek op het gesjacher van sommige ondernemers, die buitensporige winsten heb ben gemaakt. Bovendien peschiedde het op- graven en vervoeren der lijken vaak op zeer ruwe wljze, waarbij zich in tegenwoordigheid der familieleden betreurenswaardige inciden- ien afspeeldeii- Maginot, oud-minister van oorlog, tijdens wiens beleid dit alles zou zijn gebeurd, ver- dedigde het optreden zijner ambtenaren. Het is natuurlijk voorgekomen, dat er ontoelaat- bare winsten zijn gemaakt, door „mercantis ties tombes", doch hij zelf heeft steeds ge- tracht dit te verhinderen. De aanleg van kerkhoven met meer dan 900.000 graven is uiteraard niet geheel zonder moeilijkheden geschied. De tegenwoordige minister van pensioe- nen, Bovier-Lapierre, erkende dat er buiten sporige winsten door de aannemei's zijn ge maakt. De geslcten overeenkomsten zullen worden herzien en het overbrengen der lij ken zal voortaan onder toezicht van den r.taat geschieden. Het zal niet minder kos- ten, maar er zal althans met meer kiesch- heid worden opgetreden. Ten slotte besloot de Kamer, dat er op elk graf der nationale kerkhoven een grafsteen zal worden aangebracht. Onder het bewinii van Maginot werd hier reeds 50 tot 60 mil- lioen francs voor een periode^ van dertig ja- ren uitgetrokken. De Kamer wenschte dit be drag gereduceerd en de termijn bekort te zien. DE FRANSCHE KAMERCOMMISSIE VOOR BUITENLANDSCHE ZAKEN In de commissie voor buitenlandsche zaken der Kamer van Afgevaardigden heeft zich het incident van onlangs herhaald. Herriot, die in de commissie verschenen was tot het afleggen van verklaringen, vroeg den leden der commissie geheimhouding. De commu nist Doriot verklaarde zich daartoe niet te wilien verbinden. Herriot vertrok teen zonder verklaringen af te leggen. Alleen het bureau der commissie begaf zich daarop naar de Quai d'Orsay en cntving de mededeelingen van den president van den minHterraad. Men schrijft aan een aantal afgevaardigden het voornemen toe, den volgenden keer, dat verkiezingen voor de commissie plaats zul len hubben, d. w. z. in Januari a.s., niet toe te staan, dat candidaten worden aangewezen door de groep der communisten, en aldus de verkiezing van een communist in de commis sie onmogelijk te maken. ZES MILLIOEN KERSTBOOMEN. In een land met bijna 34 millioen kinderen beneden de 15 jaar en waar het Kerstfeest alom wordt gevierd, hebben de denneboomen het, zooals vanzelf spreekt, hard be verant- woorden. En president Coolidge heeft zich in het belang der nationale bosschen dan ook genoodzaakt gezien om in cen rede voor de „National Conference of Uiilzation of Forest Products" aan te dringen op een „tree-less Christmas". lntusschen ziet het er niet naar uit dat zijn verzoek ingang zal vinden bij de Kersi- vierders. Want de Kerstbeurzen van althans zes millioen Amerikanen zijn goed gespekt. Dit blijkt uit de cijfers van de incorporated Christmas Club", een organisatie die onge- veer tien jaer geleden werd opgericht en die het publiek opwekt om bij haer Kerst- spaar-rekeningen te openen, die dan elk jaar tegen Kerstmis kunnen worden opgevraagd om er.feest mee te vieren. Dit jaar hebben zes millioen spaarders aan dien oproep gevolg gegeven en niet minder dan 343.855.840 bijeen gespaard, dat is gemiddeld 40 per hoofd. Er zullen dus heel wat dennen aan moeten gelooven en de stadwaartsche opmarsch der pijnbosschen zal ook dit jaar wel weer met het gewone enthousiasme worden begroet. DOOR RATTEN VERSLONDEN. Een arbeider te Barcelona, die een lot kocht in de grooie Spaansche loterij, verborg dit in een pomp. Op het lot viel een prijs ter grootte van ongeveer 24.0Q0, maar toen de arbei der het voor den dag wilde halem, ontdekte hij dat het door de ratten was opgevreten. Hij verzamelde de overgebleven fragmenten en plakte ze aan elkaar, zoodat hij ten slotte nog kans heeft zijn geld te krijgen. SLACHTOFFERS VAN SLECHT WATER. In de stad Henrykow nabij Warschau zijn eenige dagen geleden in een huis negen per sonen aan een gelieimzinnige ziekte gestor- ven. In de laaiste dagen zijn nog tien perso nen die in dit huis wonen, daaraan gestor- ven. Een geneeskundig enderzoek heeft uitge- wezen, dat de ziekie door het slechte diink- vvater werd veroorzaakt. OPROER IN EEN GEVANGENIS. Ondei' de gevangenen in het tuchthuis te Werden is eenige diageti geleden ear opstand uitgebroken. Zij hebben den arbeid gestaakt en eischen hoogei- loon. Eenigen zijn een hon gerstaking begonnen. De directeur van het tuchthuis heeft 25 gevangencit naar Essen la- ten overbrengen. Do andere oproerige gevan genen zullen eveneens daarheen worden ge bracht. i EEN TELEFOONVERBINDING MADRID--TETUAN. Uit Madrid wordt gemeld, dat koning Al- fons de nieuwe directe telefoonverbindung Madrid—Tetuan heeft ingewijd met een ge- sprek met generaal Primo de Rivera. Markies Magaz, de waarnemende voorzitter van het Directoire, heeft een bijeenkomst van journalisten belegd, waarin hij een beroep deed op hun vaderlandsliefde, om de verschil- letide in het buitenland go organ iseercte pogin- gen tot het verwekken van revolutie in Spanje te helpen tegeng;aan. DE MOLESTATIE DER „STAHLHELM"-LEDEN. De reehtbank te Leipzig heeft een aantal beklaagden, die den 11 den Mei j.l., ledten van den „Stahlhelm", die van den Duitschen Dag uit Halle huiswaarts keerden, 's nachts in Quasinitz hadden overvalkn en zwaar mishan- deld, veroordeeld tot hechtenis van 6 maanden tot 2Yi jaar en tot gevangenisstraf van 4 tot 5 jaar. Een deb aangevailenen is intussehen dan de beko-men Icw-etsuren gcstorveii. HET TESTAMENT VAN MEVROUW MORGAN. Dezer dagen is het testament- geopend van mevrouw Morgan, mo-eder van M. P. J. Mor gan en weduwe van den bekenden Amerikaan- sehen milliardair Pierpont- Morgan. Het bevat cen groot aantal scheiikingen aan philanthro- plsche en soriale instellingen, waaraan me vrouw Morgan, die zeer weldadig was. ook reeds tijdens liaar leven haar belangstelling schonk. Het bevat ook een bepaling, die zeer cigenaardig is cn die men zelden in testamen- ten aantreft: alien, aan wie ik ooit geld heb gcleend of voorgeschoten, scheld ik de schui- den kwijt. KORTE BERICHTEN. De „Ekon. Zg." verneemt, dat db ver- liezen van de industrie te Petersburg, veroor zaakt door de ovenstrooming, negen millioen rcebel bedragen. - E>en beshiren van alle vakvercenigingen in Duitschland is medegedeeld, dat de rijks- regoering aan die a.s. besprekingen inzake .het sluiten van handelsverdragen ook verte- genweordigers der wafcvereenigingen zal doen deelnemen. Volgens den diptomaticken medewerker van de Daily Herald" beva. het Engyisch- Duitsche handelsverdrag een bepaling, waar bij tcegestaan wordt, dat Duitsehe zeelieden op Britsche schep.'ti dknst doen. Te Dublin hebben 600 herbergen moe ten sluiten in verband met de bierarbeiders- staking. De Raad van den Volkenbond, die in het Palazzo Doric- te Rome bijeen zal kemen, zal enge'veer 50 punlen behandelen. Hot Proto col van Genfeve staat even wel n iet op de agenda. De pu'blicatie der acten van het Duit sehe departement van buitenlandsche zaken uit den tijd onmiddeilijk vcorafgaande aan den corlog, in de Berlijnsche „Veriag fur Po litik und Geschichte" zal Verm'oedriijk in Ja nuari voltcoid zijn. De Amerikaan, Chariies Hcwland, lid van twee der grootste advccaten-kantcren te New-York, is dear den Volkenbond tot voor- zi'tter van de ccmmissic vocr de vestiging der Griekschc vluchtelingun benoemd, in plaats van den gezant Morgenthau. Een Fransche militairc missie zal tnede- werken aan de reorg-anisatie van het Griek- s-che leger. Een Engulsche marine-missie zal de Grieksohe vloot reorganiseeren. Iugezonden stukken (Builen veraritwoordelijkfieid van de Redac- tie. De opname in deze rubriek bewijst geens- zins dat de redactie er mede instemt.) dTnTeuwste brugT Geachte Redactie, Zoo graag had ik het bruggendebat ge staakt, maar u maakt het mij werkelijk onmo gelijk. Tegenover uwe opmerkingen over „een wolf in schaapskleeren", (hoe geestig deze ook moge zijn), en „dat er meer achter deze plotselinge bruggenbelangstelling zat", wil ik alleen maar mededeelen dat ik protestant ben en politiek aangesloten bij de Christelijk- Historische Unie. Mij dunkt dat hiermede het overgroote deel van uw onderschrift als niet ter zake dienende vervallen kan. Wel wil ik gaarne erkennen dat ik mij ge- stooten heb aan de eenigszins hoonende wij- ze, waarop u zich in Uw Raadsoverzicht over uw perszuster hebt uitgelaten, en dit natuurlijk te eerder omdat geheel toevallig die perszuster, wat de bewuste brug be- treft, overeenstemde met mijn eigen meening, dat men in het gegeven geval beter had ge daan de brug wat breeder te bouwen, nu het aanplempen van het Singelwater daartoe vanzelf zulk een goede gelegenheid bood. Men had dan tevens trottoirs kunnen ma ken, waarop te alien tijde twee voetgangers elkaar behoorlijk kunnen passeeren, en al kan men zich nu ook wel- op andere wijze behel- pen, U zult toch moeilijk kunnen tegenspre- ken dat dit voor een nieuw te bouwen brug de meest gewenschte toestand is. Van een „Hetze" tegen Gemeentewerken is mij absoluut niets bekend, en ik kan ook niet inzien dat daartoe ook maar eenigen grond aanwezig is. Bent U het niet met mij eens dat Uw op- merking over den Vrijw. Landstorm( die bo vendien onjuist is, want er zou wel degelijk verkeersstagnatie ontstaan) beter achterwege had kunnen blijven? Hoogachtend, P. M. DE WOLF. (Ook een protestant, politiek aangesloten bij de Christ. Hist. Unie kan zich op een ge geven oogenblik bijzonder katholiek-freund- lich toonen. Het beste bewijs, dat ons gevoel ons niet heeft bedrogen, is dat inzender zich gestoo- ten hdeft aan de wijze waarop wij ons over onze perszuster uitgelaten hebben en dat hij zich blijkbaar geen oogenblik verontwaardigd heeft gevoeld over de in elk opzicht minder- waardige artikelen welke den laatsten tijd in dat blad over de Redactie der Alkmaarsche Courant zijn geschreven. Dezelfde roerende eenstemmigheid tus schen inzender en het Katholieke Dagblad, waar het critiek op het laatste. werkstuk van „Gemeentewerken" betreft, een critiek die met uitzondering van den heer Klaver door niemand in den Raad gedeeld werd, mag dan heel toevallig wezen, zij is in dit geval toch ook zeker opmerkelijk. Wij zijn het volkomen met inzender eens, dat de opmerking over den Vrijw. Landstorm beter achterwege had kunnen blijven. Zij kwam dan ook niet in ons eerste onder schrift yoor, maar werd uitsluitend uitgelokt door de min of meer unfaire wijze waarop in zender onze „jongere katholieke zuster" te gen ons uitspeelde. Is de heer de Wolf het niet met ons eens, dat zijn desbetreffende opmerking beter ach terwege had kunnen blijven? Red. Alkm. Crt.) Marktberichten PURMEREND, 3 Dec. „Afslagvereeni- ging' Beemster, Purmerend en Omstreken". Bloemkool 224 per 100, Roode kool 1.90—/ 4 per 100, Spruitkool 0.60 2.85 per 15 K.G., Boerekool 1.10 1.50 per 100 etruiken, Selderij 14.60 per 100 bos, Uien 0.601.55 per 25 K.G., Prei 611 per 100 bos, Drielin- gen 1.10-/ 1.40 per 25 K.G., Nep 1.20 tot 1.65 per 25 K.G. Appels: Zoete Belle- fleur 11, Present van Engeland 8—/ 35, Reinetto, goud 12—/ 26 per 100 K.G. Peren: Besy von Schonauwen 14, Beurre Diel ,711, Boerengroen 56, Com- tesse de Paris 11, Gieser Wildeman 2.60 tot 7.70, Winterjan f 0.804.30, Win- tenlouwtje 3,20—/ 6.90 per 100 K.G. SCHAOEN, 4 Dec Op de Ifcden gehou den markc waren aangevoerd: S paarden 150—/ Z2.5, 5 stieren 200--/ 300, 27 geldekoeien (mag.) 225350, 74 gelde- Koeicn (vette) 300480, 10 kalfkocien 350—/ 450, 40 vaarzen 150—/ 250, 12 graskalveren 7Q128, 14 nuchtere kal- veren 2028, 50 schapen (vette) 45 56, 1027 overhouders 36—/ 45, 7 bokken en geiten 410, 23 varkens (mag.) 18 tot 30, 64 idem (vette) p. K.G. 0.76— 0.82, 170 biggen 16—/ 20, 59 kanijnen 13, 145 kippen 1.25—/ 2, eenden 1.50—/ 2.50, 116 K.G. baton* f 2.10— 2.30- 2.50, 2900 st. kipeieren 10.20 12, middelprijs 11.60, 20 eendeieren 7.90. NOORDSCHARWOUDE, 3 Dec. 6000 K.G. Uien: Grove uien 5.40 5.60, Uien 6.206.60, Drielingen 9 tot 9.10, Nep f 9.80, 7900 K.G. Peen 1.10—/ 1.70, 125200 K.G. Roode kool 1.40—/ 4.60, Doorschot 1.30—/ 2.90, 28300 K.G. Gele kool 2.50—/ 3, Doof- schot 1.70, 12200 K.G. Witte koal 0.60 tot f 0.80, 55800 K.G. Deensche Witte 1.50—/ 3, Doorschot 1.50—/ 2, 3700 K.G. Krofen 2.803, 700 K.G. Rapen 0.70, alles per 100 K.G., 850 stuks Bloem kool 1013.50 per 100 stuks ,2e soort /-1.30—2.30. BROEK OP LANGENDIJK (Lan-gedij- ker Groentcnveiling), 3 Dec. 1400 stuks Bloemkool le soort 16.60—/ 22.70, 2e soort 2.80—/ 7, per 100 st., 5500 K.G. Wortelen 1—/ 1.60, 60.000 K.G. Roode kool le soort 2.805.40, 2e soort 1.20 tot 2.50, 38000 K.G. Gele kool le soort 2.20—3.20; 2e soort 1— 2, 10700 K.G. Witte kool le soort 1.70f 2.90, 6200 K.G. Uien: Uien 6.70—/ 7.50, Drie- lingen 8.20—/ 9.10, Nep 10.70, 2050 K.G. Bieten 1.50—/ 3.40, 375 K.G. Rapen 0.90. 300 K.G. Ranimenas 5.10, alles per 100 K.G. BOVENKARSPEL. „De Tuinbouw", 3 Dec. 1924. Heden besteedde men voor: Bloemkool 1 21.50—/ 34, II 13—. 21, III 4.506.50, Roode kool1 2.90 tot 4.30, Witte kool 0.60—/ 0.90, Gele kool 1—/ 2.60, Uien 2.753.10, Drie- iingen 4.30, Nep 4.25, Bieten 8 50, Wortelen 1.10. WARMENHUIZEN, 3 Dec. 1924. Roode kool le soort 1.704.40, 2e soort 1.702.50, uitschot f 0.50 2.10, Gele kool le soort 1.70—/ 2.60, uitschot 0.80—/ 2.50, Witte kool le soort 1.05. Deensche witte 2.702.70, 2e soort 1.30, Nep 9.5010, Drielingen 7f 9, Uien 6.907.10, Grove Uien 5.106.20, Peen 1.50.' Aanvoer: 65000 K.G. Roode kool, 16100 K.G. Gele kool, 11150 K.G. Deensche witte, 7800 K.G. Witte kool, 200 K.G. Nep, 4100 K.G. Uien, 750 K.G. Peen, 1260 K.G. Bieten. Zeetijdingen. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Karimata yertr. 2 Dec. v. Batavia n. Amst Koningin der Nedeiianden (uitr.) arr. 2 Dec te Genua. Rondo (uitr.) vertr. 1 Dec- v. Belawan. Batoe (thuisr.) arr. 3 Dec. te Marseille. Celebes vertr. 3 Dec. v. Amst. n. Hamburg. Java vertr. 3 Dec. v- Narvik n. Rott. KON. NED. STB. MIJ. Aurora arr 2 Dec. v. Malta te Tarragona. Berenice arr. 2 Dec. v. Passages te Santan- der. Clio arr. 3 Dec. v. Hamb. fe Amst. Fauna arr. 2 Dec. v. Malta te Piraeus. Ganymedes vertr. 1 Dec. v. Dedeagath" a. Cavalla. Haarlem arr. 3 Dec. v. Valencia te Amst. Hector arr. 2 Dee. v. Oran te Lissabon. Hercules arr. 2 Dec. v. Varna te Vonstantza, Luna vertr. 2 Dec. v. Samos n. Attchai. Orestes'an*. 3 Dec. v. Amst. te Rott. Orpheus arr. 2 Dec. v. Amst. te Kopenha- gen. Rhea vertr. 1 Dec. v. Tarragona n. Valea-1 Stella verfr. 2 Dec. v. Hamb. n. Danzig- Minerva vertr. 3 Dec. v- Amst. h. Hamburg. Nereus arr. 3 Dec. v. Lissabon te Amst. HALCYON LIJN. Stad Amsterdam arr. 2 Dec. v. Hamb. te B - Ayres. KON. HOLL. LLOYD. Zaanland vertr. 3 Dec. v. Rott. ri. B.-Ayres HOLLAND AFRIKA LIJN. Salabangka (uitr.) arr. 2 Dec. te Beira. Jagersfontein (thuisr.) vertr. 1 Dec. v. Mar seille. Klipfontein (thuisr.) vertr. 2 Dec. v. KiliiX- dini n. STOOMV. MIJ. OCEAAN. Laertes arr. 3 Dec. v, Batavia l.v. Amst. te Gravesend- Lycaon v. Japan n. Rott., arr. 29 Dec. te Sin gapore. Patroclus arr. 3 Dec. v. tapan to Rott. HOLLAND AMERIKA LIJN. Narenta v.d. N.-Pacific n. Rott., arr. 1 Dec. te Glasgow. Burgerdijk vertr. 3 Dec. v. Rott. n. N.-York". Westerdijk arr. 2 Dec. v. Rott. te N.-York. HOLLAND BRITSCH INDIE LIJN. Meerkerk (uitr.) arr. 3 Dec. te Colombes. Andijk (thuisr.) vertr. 2 Dec. v. P.-Sajd- Sommelsdijk arr. 3 Dec. v. Br.-Indie te Rott. KON. PAKETV. MIJ. Tasman arr. 3 Dec. v. Brisbane te Melbour ne. ROTTERD. ZUID AMERIKA LIJN Poeldijk (uitr.) vertr. 2 Dec. v. Santos. Albireo (uitr.) arr. 30 Nov. te Teneriffe. Zijldijk (uitr.) arr. 2 Dec. te Rio Janeiro. HOLLAND WEST AFRIKA LIJN. Djoeja vertr. 2 Dec. v. Hamb. n. Amst. Jaarsiroom (thuisrarr. 2 Dee. te Teneriffe, ROTTERD. LLOYD. Goentoer (uitr.) arr. 2 Dec. te Belawan. Merauke vertr. 3 Dec. v. Hamb. n. Rott. Scekaboemi (thuisr.) vertr. 3 Dec. v. Colombo HOLLAND OOST AZIE LIJN Ouderkerk (uitr.) vertr. 3 Dec. v. Yokohama. JAVA BENGALEN LIJN. Calcutta v. Rangoon n. Java, arr. 29 Nov to Belawan. JAVA NEW YORK LIJN. Salatiga v. Java n. N.-York vertr. 1 Dee. T. Belawan. Vcrhtdijk v. N.-York n. Java arr. 1 Dec. te Sabang. cia.

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 7