IRVINE'S SiST-TAMINE TABLETTEN Wokelijksch Ovorzicbt Vraag en jiantsod. •3 asslsfent voor het zuivelconsulentsehap te be- houden, hetgeen door het rijk zeer bedreigd was door de voorgenomen bezuiniging.) Spr. meende dat de Nieuwe Bond belang had bij het onverzwakt blijven bestaan van het zui- velccnsulentschap, dat door de bezuiniging door het rijk zeer achteruit zou gaan. Genoemd Station heeft met controlevereeni- gingen niets te maken, ieder kan monsters sturen, die tegen zeer billijk tarief worden onderzocht. Om het bestaan ervan te waarborgen, heeft het Station voor Melkonderzoek aan eenige landbouworganisaties subsidie verzo-chf De v o o r z i 11 e r stelde voor, dat het be- stuur worde gemachfigd de subsidie-aanvrage verder te behandelen. Onder applaus werd dit aangenomen. Verkiezing van een bestuurslid in de vaca- ture, ontstaan door het aftreden van den heer J. Harp. De heer Harp werd met algemeene stem- men herkozen en nam de herbenoeming aan onder dankbetuiging voor het in hem ge- itelde verirouwen. Benoemiing eener commissie voor het na- zien der rekening 1924. Door den voorzitter werdien hiervoor aan- gewezen de fabrieken „Brederode", .Concur rent" en „Spijkerboor". Rondvraag. De heer K a ij besprak een nieuwe methode van kaasbereiding, door hem te Wolvega gezien. Hi] meende, dat deze ook in gebruik was bij de fabriek De Prinses in de Sehenr.LT. De heer S c h e ij had van de resultaten nog niet veel gehoord. Er is een bijzondere soort kaasbak voor noodig. Er zijn twee methoden, die beide goed zijn. De heer Van der Oord verwonderde zich er over dat twee kazen, uit denzelfden bdk gemaakt venschililend gehalte hadden. Dr. S c h e ij meende dat dit aan de spel'ing kan liggen. Het is niet altijd zeker, dat twee kazen uit een bak hetzelfde gehalte hebben. Het onderzoek kan volkomen goed en eerlijk zijn geweest. Een boormonster is altijd meer in het voordeel der fabriek dan een sector- monster. Een uitvoerige besprekiog van deze kwestie bad nog plaats, waarbij vcrschillende heeren het woord voerden. De heer Van der Oord betuigde den heer dr. Scheij dank voor hetgeen deze tot de prijswinners in de kaaskeuringen, speciaai tot de kaasmakers, had gesproKen. Hiema sluiting met woorden van dank voor de gehouden besprekingen en aan de pers. verdiend, na a! 3e tegenwerking welke hem gewerd van bunrgemeesters, autoriteiten, enz. Ware hem in zijn moeilijken strijd wat eer- der steun geboden, dan had hij misschien tijd gevonden eerder aandacbt te besteden aan de dluipend opgetreden ziekte. Mijn uiting gold niet alleen voor hem, docli anderen, die na hem komen of thans reeds, niettegenstaande de bewezen kunstenaars- schap, in denzelfden toestand verkeeren. Er zijn andere landen, die hun kunstenaars an ders behandelen. Ik weet wel, dat de Regee- ring thans iets doet ik weet ook dat'Uwe Excellence dien weg op wil doch het komt zoo laat en bij mijn breeder kwam het zoo heel laat Vandaar als broer aan zijn graf staand, de bitterheid, niet tegen 0, doch tegen de nog door velen gehuldigde misken- ning van de verplichting, die een volk heeft tegenover de produceerende kunstenaars, hen, die in de geschiedenis de dragers zijn van de cultuur. Met verschuldigde hoogachting, Uiv. dw. dn. (w.g.) L. HEIJERMANS. Minister De Visser heeft hierop d.d. 1 De cember het volgende geantwoord: Hooggeachte Heer. Uw schrijven, dat ik heden ontving, waar- deer ik zeer, en ik dank U er voor. Toch zult 11 het mij niet ten kwade duiden, als ik daar door niet bevredigd ben. Ook als ik begriipe- lijk acht. dat Gij. met innige liefde voor Uw broeder bezield. bitter waart over wat men jegens hem heeft misdaan of nagelaten; zelfs als ik aanneem dat Gij, oversfelpt door smart, niet nalaten kondt daaraan op het graf uiting te geven zoo vraag ik mij toch nog na het lezen van Uw brief af, waarom ik persoonlijk door U moest worden gegriefd Hiertoe was niet de minste aanleiding en zoo hebt U in het onenbaar een onverdien- de hlaam op mij geCegd. Wat toch zijn de feiten? Eerst kort en kele maanden geleden, vera am ik van het lijden en den moeilijken financieelen toestand van Uw broeder. Denzelfden dag, waarop ik dit hoorde, pleegde ik reeds overleg over de toekenning van een bijdrage uit 's Rijks kas, die dan ook spcedig volgde. Enkele we- ken later ontving ik een verzoek van den heer Henri Dekking om op te treden aan het hoofd van een Comite, dat beoogde gelden ten ba te van het gezin Uws breeders bijeen te bren gen. Terstcnd verklaarde ik mij daartoe be- reid. En nauwelijks vemam ik het overlijden van Uw broeder, of ik sprak, omdat ik zelf verhinderd was te komen, Mr. Duparc's af- v^ardiging naar de begrafenis met hem af. v JWSmUMENTEN VRAAGT CATALOGEN. de gevolgen van hun laksheid te wijzen en ze terug te brengen 'in de vakorganisatie. Daamaast hebben wij, vakvereenigings- menschen, met able energie datgene te doen, waartoe de organisatie in sl'aat stelt Onzerzijds wordt er een nauwkeurig onder zoek ingesteld near het prijsverloop der eerste lievensbehoeften, terwijl tegelijkertijd aan onze plaatselijike instanties plannen wor den voorgelegd om de duurte daadwerkelijik te bestrijden. Wij doen hiermede een beroep op alien em dit onderzoek te vergemakkelijken en om deel te nemen aan de bestrijdingsmaatregelen. Alle krachten ingespannen en nieuwe krachten aangenomen, tot heii van onze vrouwen en kinderen en van de maatschappij in't atgemeen, die gebaafc wordt door een wd- varende arbeide rs-bevc Iking. Wij rekenen op U NEDERLAND—BELGIe. Naar aanleiding van hetgeen minister Van Karnebeek in de memorie van antwoord be- ti'effende de begrooting vam buitenlandsche zalcen heeft geschreven over de herziening van het tractaat Nederland en Belgie, sehrijft het Brusselsche blad De Standaard: „Wij meenen te weten, dat ook onze regee- ring genegen is, de onderhandelingen terug 'te knoopen waar zij in 1920 warden onder- broken, en dat er diensvolgens geen wezen- lij'k bezwaad meer bestaat op dit oogenblik om tot een overeenkomst te komen, zij het dan onder de voorbehoudingen>, elke ook in 1920 virtueel reeds waren aanvaard van bei de zijden. Deze kwestie is reeds veel te lang pnbeslist geb'even, zonder dat deze uitstel voor ons eenig voordeel heeft meegebracht, noch meebreigen kan." KLEERENLEVERING NAAR POLEN. De advocaat-generaal mr. Tak van den Hooge Raad, heeft gister conclusie genonien in de procedure tusschen de maatschappij of vennootschap Poolsch-Hollandsche Handels- societeit, ook genaamd het Poolsch-Hol- landsch Syndicaat, gevestigd te Rotterdam, appellante, en den Staat der Nederlanden, Winkelbedienden, del" R. K. effl Clitfstelijke Vereenigingen van Techniei-, Opzichters, Tec- k'enaans en Werkmeesters, is samenwerking tot stand gekomen ter bestrijddng van de duurte eh in verband daarmee verbetcring van de salarissen. Tot ontplooi'ing der actie zal het gestielite comite binncn enkele dagen overgaan. KORTE BERICHTEN. B. en W. van Rotterdam hebben thans ook een voorstel tot wijziging van de arbeids- voorwaarden der gemeente-ambtenaren be- halve die bij de politie en het onderwijs inge- diend. Frovlrtciaal Nienws UIT BERGEN. Na bekoming van de vereischte vergunning is Donderdag reeds door het Gem. Electr. Bedrijf aangevangen met het leggen van den laagspanningskabel ter lengte van 4600 me ter langs den Kanaaldijk. Het werk wordt in eigen beheer uitgevoerd. Hiervoor is een 18- tal werklieden, meest alle werkloozen, aan genomen. - De Burgemeester heeft den Raad tegen Donderdagmiddao- a.s., de# nam. 2 uur, ter openbare vergadering bijeengeroepen. Ged. Staten dezer provincie hebben bij besluit van 19 November 1.1. de gemeentelijke vergocding over 1922 en het voorschot over 19,23 ten behoeve der Berger Schoolvereeni- ging voor de irstandhoudingskosten onder- scheidenlijk vastgesteld op 36.05 U en J 511.41. Voorts hebben Ged. Staten besloten dat de Berger Schoolvereeniging over 1924 geen aanspraak kan doen gelden op het voorschot, aangezien de geraamde schoolgel- den hooger zijn clan de kosten van het onder wijs aangenoemJe school, terwijl bevestigd is het besluit van den Raad strekkende tot af- wijzing der aanvraag om toekenning van een verhooging van het voorschot over 1923 in verband met de voor het geboyw der Berger Schoolvereeniging verschuldigde huur. Door den heer K. Beets is onislag ge- nomen als lid der Commissie tot Wering van Schoolverzuim. Door een aantal bewoners van de Bree- laan is aan den Raad een adres gericht hou- dende verzoek niet over te gaan tot rioleering van de Breelaan vanaf de Zuidlaan tot aan Duinvermaak. Door de bewoners van de Doorntjes en Verlengden Geestweg is andermaal aan den kaad een adres ingediend houdende verzoek >ot beharding der wegen waaraan hunne G e b o r e n Ouker, z. van J. M. de Jong en van E. Grootes. Guurtje, d. van T. Goet en van T. van der Wal. Jan, z. van A. Ploeg en van J. Vooijs. Simon, z. van G. Koedijk en van G. Wagenaar. UIT OOSTHUIZEN. Onze plaatsgenoot, de heer H. J. Paster- kamp, slaagde dezer dagen voor het exatnen enkelvoudig boekhouden. Belanghebbendcn worden er op at tent gemaakt, dat de landhuren voor de landerijen der Armvoogdijen als volgt moeten worden betaald: Voor de afdeeling Etersheim op 10 dezer, in het lokaal van den heer Edel, des voormid- dags van 10 tot 12 uur, en voor de afdeeling Oosihuizen den 12dcn dezer, in caf€ Donker, eveneens des voormiddags van 10 tot 12 uur. Heden, den 6en December, viert de heer C. Boier, alllier, de nesfor der Noderlandsche pikeurs, zijn 73sten verjaardag. tUIT WIJDENES. De Raad kwam dag, des avonds te half acht in spocdvcrgadoiig bijeen. Als voornaamste punt stond op de agenda een verzoek van den heer J. H. Steggerda, hoofd der O. L. School te Oosterleek, om hem als zoodanig wegens gezondheidredenen ont- slag te willen verleenen. Dit ontslag werd zonder meer verleend met ingang van 1 December. UIT DIRKSHORN. De heer A. Hoogvorst, sedert 54 jaar voor zitter van den polder Koetenburg, gem. Ha- renkarspel, bedankte als zoodanig. Verkozen werd de heer H. Kuiper, Harenkarspel. UIT 'TZAND. De melkfabriek Hollandia te Purmerend betaalde over Nov. voor Hollands Noordcn 1473 per 100 K.G. melk uit. UIT SCHAGEN. De pluimveevereeniging „West-Friesland" mag zich voor hare Tentoonstelling weer in een'e groote belangstelling verheugen. Ze ontving eene (oezegging van ruim 100 ecro- prijzen, waarbij een zilveren lauwertak, eeni ge verguld zilveren en zilveren medailles en vele brohzen eereteekens. De raad van Schagen verleende aan den onderwijzer J. J. Houwink eervol oni slag. Tiij besloot bile nieuwe straten te electrifi- ceeren. Op een verzoek om subsidie voor de Room- sche fcibliotheek voor sociale actie werd afwij- zend beschi^t. tegen Hoofdpijn, Meuralgie, Jndigestie, Galaandoening, Suikerziekte, Maagstoornissen. BU ELKEN DROGIST VERKR1JGBAAR. ✓a™'!6 ^'^eme€ne Hollandsclie Handel- en Industrie Maatsphappij. (Aia. „reast vite Dennewea 140 Den Haag. Uitsluitend 2e handsgoederen. Geen dienstaanbiedingen, enz. In P. VENNIK's MEUBELHANDEL, Koningsweg 30, daar is je adres voor stoe- len, tafels, buffetten, kasten, spiegels, schil- derijen. Bij ons is gelegenheid voor ruilen en verkoopen van nette meubelen, geen op- ruimings. TE KOOP wegens plaatsgebrek 2 weinig gebruikte JAARSMA's INSLUITHAAR- DEN bij K. DE GOEDE, Mr. Smid te Bergen N. H. TE KOOP I groote SOLAR-CARBID- LAMP, uitstekend geschikt voor vracht- wagen bij Smederij ITEMELS, Lindegracht, Alkmaar. TE KOOP goed onderhouden KINDER- WAGEN. WESTERWEG 108 A. TE KOOP een gebruikte TILBURY (Codings patentas) en een GREPPEL- PLOEG (platte bodem) .bij A. KLOMP, Stompetoren. TE KOOP een le Mas RACEFIETS zoo goed als nieuw van 150 voor 75. met alle toebehooren. Te bezichtigen bij J. SCHEEREN, Landstraat No. 20, Alkmaar. TE KOOP een zoo goed als nieuwe MAN DOLINE, billijke prijs. Te bevragen Bureau van dit blad. MEUBELHUIS, KOOLTUIN 9, heeft nog reuzenkoopjes in 2e handsch Tafels, Stoelen, Fauteuils, Kachds, Lampen, Veeren 3edden, Theekasten enz. Nergens zoo goed- koop. Wegens plaatsgebrek te KOOP een goed onderhouden HUISORGEL, 15 register en harp. Adres Bureau van dit blad. Gremensjd Nieuws. HERMAN HEIJERMANS EN DE REGEERING. Dr. L. Heijermans, broeder van den over- ledene, heeft d.d. 30 November aan minister Dr. J. Th. de Visser geschreven: Excellentie, t Bij het graf van mijn broeder Herman Heijermans heb ik der Regeering dank gebracht voor de belangstelling en heb er bij gevoegd, dat ik een gevoel van bitterheid niet onderdrukken kon, omdat deze belang stelling wel wat laat kwam. Ik stel er prijs op, U te verklaren, dat deze uiting niet tegen Uwe persoonlijkheid bedoeld was. Ik weet, dat U veel belangstelling had voor mijn broer, dat U bevorderd hebt gelde- lijken steun en ik besef volkomen dat, gezien de overtuiging van het Ministerie en de te- gengestelde levensbeschouwing welke mijn broeder beieed, het afvaardigen van een ver- tegenwoordiger Uwerzijds een geste was, waarvan ik de breedte en beteekenis niet onderschat. Wie echter, zooals ik, heeft gezien, hoe de ze man heeft gevochten en geworsteld, hoe hij ten slotte broodsgebrek had in den letter- Iijken zin, hoe zijn arbeidsvermogen geknot en gebreideld werddoor de finantieele zor- gen, kan de bitterheid, welke mijn broeder voelde, deelen, omdat men hem aan zijn lot overliet, tot de ongeneeslijke ziekte hem aan het ziekbed ketende. Hoe heeft hij gesnakt naar een levensperiode, waarin hij zou kun- nen produceeren en geven, dat, waartoe hij de krachten en den aandrang voelde, zonder gehinderd te worden door de meest elemen taine geldzorgen. Hij had een dergelijk lot Dit wil dus kort en goed zeggen, dat ik van het oogenblik, waarop ik kennis kreeg van den toestand van Uw broeder, mij' beijverd heb voor hem en zijn gezin te doen, wat ik kon. Ik wensch hiervoor van niemand dank, om dat ik eenvoudig mijn plicht zou'hebben ver- zaakt, als ik anders had gehandeld. Maar het heeft mij wel pijn gedaan, dat, na al dit gebeurde, het, op de begraafplaats werd voor- gesteld, alsof de afvaardiging van Mr. Du- parc door mij het eerste blijk van belangstel ling. mijnerzijds was en ik dus daarmede zeer laat kwam. Toch zou ik aan dit pijnlijk gevoel geen uiting hebben gegeven en het voor triijzeJf hbeben bewaard, ware het niet, dat Uw schrijven mij thans daartoe bracht. Echter herhaal ik wat ik in den aanvang schreef, namelijk dat ik Uw schrijven waar- deer. Met beleefden groet heb ik de eer te zijn, met de meeste hoogachting, Uw dw. dn., (w.g.) J. Th. DE VISSER. Dr Heijermans heeft den minister dank gezegd voor zijn uitvoerigen brief en, gedre- ven door een gevoel van billijkheid en recht- vaardigheid, toestemming gevraagd tot het publiceeren van de gevoei de correspondentie. Minister De Visser aniwoordde, dit voorstel te waardceren A NT I- DU U RTE- ACT IE van Roomsch Katholiek Werkliedenverbond Chrislelijk Nationaal Vakverbond! Algcmeen Nederiandsc/i Vakverbond Men verzeeki ons opgave van het volgende: De besturen der bovengenoemde Vakcen- tralen hebben, zooals U bereids uit de dag- bladipers bekend is gewcrden, dezer dagen het prcbleem der duurte, der prijsstijging van de eerste levensbehoeften, samen hesproken. Overwogen is, wat door hen gezamenlijk kan worden ged'aan om de prijsstijging te keeren en de gevolgen der duurte voor de anbeidersklasse te verlichten. Gebleken is, dat er vergelekcn bij de zomermaanden niet onaanzienlijke prijs- verhoogingen der dagelijks benoodigde arti- kelen vallen vast te stellen. Aardappelen, mielk, brood, vet, kaas, voe- dingsmiddslen, wdlke iederen dag meer noo dig zijn, moeten veel duurder betaald wor den dan de lconstandaard toelaat. En wij zijn er van overtuigd, dat fcehalve deze benoodigd- heden cok andere onontbeerliijike zaken niet onbelangrijik in prijs zijn gestegen. Woninghuren en belastingen, die door ons moeten warden opgebrachr, staan in geen verhouding tot de inkomsten der arbeiders en ambtenaren. Immers tegenover deze buitengewoon groote uitgaven staat het feit der veel ver- minderde loonen van de arbeiders en de ambtenaren. Onze besturen zijn er niet van overtuigd, dat overai een arbeidsloon wordt betaald als overeenstemt met de waarde van den gelever- den arbeid, in aanmerking nemende de eco- mo mische omstandigheden. Zij zijn van meening dat de redelijike ver houding tusschen loonen en prijzen is verbro- ken. Maar zij zijn tevens tot de overtuiging ge komen, dat aan de werknemers zeif voor een grcot deel meet worden, geweten, dat hun le- vensvoorwaarden zoo zeer zijn verslechterd. Met dremmen hebben zij de vakorganisati'es verlaten. Ze zijn daardoor weerloos gewor- den tegen ovei" de gevaren, die hen in de te- genwoordige maatechappelijfce verhoudingen bedreigen. De eerste taak dfer georganiseerden is daarom, hun ongeorganiseerde collegia's op verweerder. Het betrof hier een vordering van ongeveer. 420.000, welke het Syndicaat had ingesteld tegen den Staat ter verkrijging van betaling van provisie voor verleende be- middeling volgens overeenkomst met den heer Herzberger, liquidateur van het rijksbu- reau yoor kleedingvoorziening bij den ver- koop van kleeding aan Polen. In eerste in stance was de vordering door de Haagsche rechtbank ontzegd, en het Haagsche hof ver klaarde in hooger beroep, met verniefiging vaini dat vonnis, het Syndicaat niet ontvanke lij'k in zijn eiscfa. Mr. Tak concludeerde thans tot verwer- ping van het tegen dit arrest ingestelde cas- satieberoep. Uitspraak 16 Januari. ONKOSTEN VAN EEN ARCHITECT. Bij insehrijving op een werk, dat een ar chitect voor zijn principaal liet aanbesteden, had deze er den aannemer op gewezen, dat bij de aannemingsom rekening moest worden gehouden met em bedrag van 200, dat hem architect nog toekwam voor het maken van lichtdrukken en berekeningen. De architect had hiervan geen mededeeling gedaan aan den bouwheer, en toen het het werk voor den vermeerderden prijs was aanbesteed, en de architect aan den aannemer betaling van het bedrag van f 200 vroeg, weigerde deze op grand dat de overeenkomst, waarbij deze som was bedongen, geen geooiToofde oorzaak zoude hebben. De rechtbank overwoog, dat een dergelijk optreden van den architect ten eigen 'bate, zonder voor'kennis of goedvinden van den aanbesteder, waarbij over andermans gelde- lijke verplichtingen werd beschikt door iemand, die als .diens vertrouwensman ver- plicht is, diens belangen voor te staan, in strijd)' is met de goede trouw en de goede ze- den, zoodat de betreffende overeenkomst een geoorloofde oorzaak mist en geen vorderings- recht tegeo den aannemer doet ontstaan. Dit alies zou echter anders worden, indien vast kwam te staan, dat de bedoelde 200 een behoorlijke vergoeding uitmaakte voor door den architect gemaakte ^onkosten, welke nog niet op andere wijze door den aanbesteder aan hem waren voldaan. De architect werd derhalve in de gelegenheid gesteld, dit door getuigen te bewijzen. DE WETTELIJKE VERZEKERING TEGEN ZIEKTE. Voor den Haagschen Christelijken Bestu- renbond heeft gisteravond het Tweede Ka- merlid, de heer C. Smeenk, gesproken over de wettelijke ziekte-verzekering. Voor spr. was de hoofdzaak dat er nu spoe- dig een ziekteverzekering zou komen. In de huidige omstandigheden zou spr. niet bij voorbaat afkeerig van het plan van minister Aalberse willen staan. Er moet thans bereikt worden wat bereikbaar is. De bijzondere kas- sen zouden in het leven kunen worden gehou den voor de losse arbeiders en de kleine han- dglaren die niet in loondienst zijn. Er volgde eenige discussie. DE FORENSENBELASTING. De Karner van Kooph^ndel te Dordrecht heeft naar aanleiding der Kon. Boodschap van 11 Augustus 1924 betreffende de foren- senbelasting een adres, waarin verschilfende bezwaren over de Forensenbelasting naar vo- ren komen, aan de Tweede Kamer gezonden. De Kamer verzoekt met den meesten na- druk het ontwerp niet goed te keuren dan na wijziging in verband met de hier ontwikkeide bezwaren. DE FINANCIEELE POSIT1E DER HOOFDARBEIDERS. Tusschen de besturen der R. K. en Chris- telijkc bcuden van Handels-, Kanfoor- en woningen zijn gelegen, over te gaan. Burgemeester en Wethouders stalleu den Raad voor een geldleening van 100.000 aan te gaan a pari, rentende 6 pet. 's iaars, af te lossen in 20 jaar, alzoo jaaiiiiks '5000, een ep ander om daaruit te bestrijden een ge- deelte der kosten van reeds in 1924 uitge- voerde buitengewone werken en van de in den aanvang van 1925 benoodigde gelden voor schoolbouw door de Berger Schoolvereeni ging en vernieuwing van den Bergerweg. Door de Afd. Bergen van den Alg. Ned. Bouwai'beidersbond en der Vereeniping van Ned. Fabrieksarbeiders is aan den Raad een adres gericht houdende verzoek eene commis sie voor werkverschaffin£ in het leven te roe- pen. Burgemeester en Wethouders stellen den Raad voor op het verzoek der Bouw Expl. Mij. Dergen am Zee om de straat te Bergen aan Zee yanaf den Zeewcg tot Witten Wen, Jacob Kalfflaan te noemen, gunstig te be- schikken. UIT SCHOORL. Gisteravond kwam Sinterklaas, vergezeld van zijn zwarten knedit, een bezcek brengen aan de 'Openbare school i:e Groet en onfhaalde daar leerlingen en ouders op chocolade en suikergoed. Zwarte Piet droeg in een grooten zak aardige cadeautjes voor de kinderen. Na het vertrek van den goeden Sint bfcven alien nog een paar uurtjes gezellig bijeen om te genieten van de fraaie goocheltoeren van den heer Proper uit Den Haag. UIT BROEK OP LANGENDIJK. De Chr. Gerf. Kerk alhier -heeft bcrcepen ds. van der Ven van Lisse. Voor onderwijzer aan de Bijzondere school alhier, zijn naar wij vernagicn, reeds 57 sollidtaties ineekomen. Iiigezonden stukken. (B uit en verantwoordelijkheid van de Re dactie. De opname in deze rubriek bewijst geenszins dat de redaciie er mede instemt.) METEN MET TWEE MATEN. Zcoals men de vcrige week in de bladen. heeft kunnen lezen, is een broodbakker te Bergen veroordeeld tot een boctfe wegens het niet vcldoende gesloten zijn van een brood- wagen zoodat vuil, insecten enz., vrijen toe- gang hadden tot den inhoud. Nu staat bij endergeteekende voorop, daf hij en zeker het overgroote deel der bevolking, maatimgelen, genomen in het belang der volks- gezondheid van harte toejuichen. Dat er echter met twee maten gemelen wordt is z. i. echter niet in den haak en kan. cok niet de bedoding van den wetgever zijn. Toch is dit in verband /net de toepassing van de keuringsdienst het geval. Immers een bakker moet, wil hij zijn brood bij de consu mer ten bezorgen, er zorg voor dragen, dat zijn wagen aan zekere eischen voldoet en o.a. zcodanig gesloten is dat geen verontrei- niging van buitenaf meer m'ogelijk is. Lcopt men echter over de Zaterdagavond- markt, dan zien wij steeds meer kramen waarop voe;lings\; men zijn uitgestald, o.a. koek, enz., die geheel aan de vercntreiniging zijn blootgesteid, daar zoowel stof, insecten enz. vrijen toegang hebben en zeker in veel ergere mate dan bij de waren in het boven- aangehaalde gevai. Hier is voorzeker de billijkheid volnxaakt zoek en hoop ik dan ook dat deze regelen te bevoegder plaatse worden overwogen waar- door ook een groet belang ten opziehte van de neringdeenden wordt gebaat, daar dan alien over een kam worden geschoren. EEN OPMERKER. van ter Amsterflamsche Benrze genoteerde fondsen, verstrebt door Noordholiandsch Landbonwcrediet. j 4 Dec. ion/, t>Bq&xSire AahMtn MirKeiM slO°>2 vueoczr-t/; itraerirouvOen Oof het oude en vsetbekende odres M.J.H.KESSELS Fabriek eon Muj.JnStft TILSURG Industrie-itr-oof W. FONDSEN. 29 Nov. 1 Dec. 2 Dec. 3 Dec. 5 Dee. i5 obi. N.W.S. 10C0 19." "I A 101 Vie 101 Vu 10Uk 1015/g 1015/g 5 idem 1000 '18 911/3 913/, 91 '/is 91'Vie 913/4 9115/„ 414 idem 1000 '16 921/g 921/10 92 93 93 93 414 7o idem f 1000 '17 86V4 861/4 861/8 86=/,6 S6% 86% 4 idfem f 1000 '16 833/, 837/i6 835/16 83% 831/1 83%. 6 O.Ind. 1000 '19 991/s 99 981/4 998/ic 99V4 99%, 5 idem 1000 *15 936,, 931/2 933/4 94 931/4 94 5 idem 1000 '16 90 l/j 901/s 901/2 901/2 90% 903/g idem 1000 '17 90t/5 90i/2 901/5 90i/5 90% 903/, Koloniale Bank U51/4 1 773/io 1777/g 176% 1755/8 176s% Ned. Ind. Hand. Bank 134 5/g 135 135 1346/4 1347/8 135% .iw. Handel Maatij. 114-8 U53/4 118 1173/4 117 116% Philips Gloeilamp 348 3371/8 340 340 325% 335% Comm. Studebaker Comm. Steel 1181/4 1177/8 1173/10 1177/8 117 118 Compania M. Arg. v CUt. Mij. Vorstenl. 181,4 18 181/1 171/8 178/4 I6OI/4 1583/4 1573/4 159 159 Han-dels ver A'dam 427 428 4233^ 4223/. 4248/i 427% Javasche Cult. X 368 3691/2 362 V, 3628/4 366% 364% Dordtsche Petr. gew. 324 3253/4 3243/4 324 331 i/j 3388% Gecons. Holl. Olie m 164 165i/s 1633/4 1638/4 1657/s 169 Koninklijke 1000 341 343 3421% 340 3487/g 355 Moeara Enim 320 3213/4 319 3181/2 322 327 1561/2 157i/2 158 1575/g 157% 1588,4 Serbadja-di 193 194 1943/4 196 1965/4 Holl. Am. Lijn 69 70 701/, 69 661/2 66 Java China Jap. Lijn 101 101 Ned. Scheepv. Unie 1251/g 1253/ie 125 1251/2 124 124% Deli Batavi.. Tab. 352 358 369 367% 378 368% 3667/g Deli Maatij. 374% 3771/g 379 383 384% Senembah 378 3795/g 3873/4 943/g 388% 393 390 514 obi. Holl. Spoor 1922 943/g 941/g 94% 94% 94% 514 obi. Staatsspoor 1922 941/8 943/g 94% 94% 94% South. Pacific t< lOH/4 101 Vm 102 1037/ie 104 Union Pacific 1487/8 149 1491/s 148 149 149* Prolongatie 41/s 4 4 4 1 3V. 3%

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 7