PUROL van Het IQO-jarig bestaan list Hoord-Bollsndsch Kanaal. GesprongenHanden Ruwa Schrale Huid Springende Lippen en Huidwondjes a.s. week, alsdan zal beklaagde door de politie worden voorgeleid. MISHANDELING. De 21-jarige los workman C T. de S. te Helder stond terecht ter zake mishandeling van den getuige W. F. K. Meijer, op wien hij op 7 October een z.g. knalpistooltje vlak bij het gelaat afschoot. Bekk hield zich, meer dan gewenscht was, op met het 13-jarig dochtertj van getuige Meijer. Beklaagde zeide, dat getuige Meijer hem met een mes dreigde. Bekl. bevond zich in een schuurtje en Meijer inviteerde hem, als hij een kerel was, .naar button te komen. De moeder van beklaagde heeft Meijer de boet uitge- trokken. Toen Meijer nog eens met het mcs dreigde, haalde bekl. een knalkurkpistool voor den dag en schoot het in zijn gezicht af. Getuige Meijer dacht dat met een revolver op hem was geschotee Hij heeft het wapeti niet gezien. Aan zijn kaak was een vleesch- wond. Er is geen kogeltje gevonden Zijn 13-jarig dochtertjc is in den Haag bij den oudsten broeder van getuige. Op de vraag van den verdediger, Mr. Po- lak, ontkende getuige een mes gehad te heb- ben. D offider vorderde 30 boete of 30 da gen hecht. Mr. Polak bestreedt de dagvaarding, die mishandeling ten laste legt, en meende dat geen veroordeeling we,gens mishandeling zal kunnen geschiedm. Pldter beschouwde het- geen is geschied als het tcebrengen van lichamelijk letsel door schuld. Pleiier conclu- deerde vrijspraak subsidiair een clcmente straf. De offider repliceerde en bleef zijn dag vaarding in die repliek handhaven. Vonnis 20 bce'e of 20 dagen hecht. MISHANDELING De niet verschmen Jansje die V. heeft on 1 November te Castricum haar buurvrouw Cia- sina Lute, huisvr. van J. Bok, met een mat- fen Hopper mishandeld. De beklaagde' riep: ik zal je je bril van je harses afslaan. Eisch 10 b oete of 10 da "en hecht Von nis 2 boete of 2 da gen hech t. NOG EENS MISH \NDEL1NG. De tuinbouwer Jozef G. te Harenearspel stond terecht omdat hij on 5 November te Noordscharwoude den getuige. de 17-jarige Petrus Bakker, mishandeld heeft door hem met de kloet te slaan. Zoowel beklaagde als de mishandelde bevonden z'ch in een" kool- schuurtie en er kwam onecnigheid toen bei- den dkander' p"sseerden en het sehuitie van beklaagde werd aangevaren. De slag raakte Bakker op den rug. Drie dagen heeft hij er last van gehad Beklaagde zeide. dat hii reeds meerma'en door Bakker is genla^ gd. Hii heeP ook al eens donr zijn aardapoelen heengereden Eisrh 15 hn-'e of 15 darken hecht. Vonnis 7 10 boete of 10 damn h"rht. Beklaagde voldeed d<m° boete direct. Hierno sluit!""- d"r zHtiug. DRESCH. Door N. I. M 'II. C. In de overwegingen van dit K. B. staat. dat de koning bereid is af te wachten het re- sultaat van de uitbaggering van het IJ, hoe- wel de vrees uitend, dat zulks toch een mis- lukking zal worden. Mocht de uitbaggering geen succes heb- ben, dan houdt hij zich van de medewerking van Amsterdam in zake de omdijking van het IJ verzekerd. Het K. B. van 13 Maart 1819 werd her- zien en opnieuw een besluit nemend o.a. be- paaid: „De kanalisatie door Noord-Holland zal door het Departement van Waterstaat en de Publieke Werken onverwijld voortgezet en fdtooid worden, op den voet en wijze' en met de bepalingen zooais zulks aan ens door den Raaa der stad Amsterdam bij deszelfs delibe rate van 23 Januari 18'9 is voorgedragen." De gouverneur van N -Holland werd cpge- dragen eventueele moeiiijkheden met belang- hebbenden bij deze kanaalwerken uit den weg te ruiinen. Amsterdam zal een leening uitgeven van 1 millicen, waarin de koning vcor 200.000 gulden participeert. Den gouverneur van N.-Hclland werd ge- last om, met het oog op do groote voordeelen die voor het Arrondlssement Alkmaar zullen voortspruiten uit den Kanaalaanleg, alle ge- meenten in dit arrondissement ie zamen een som van 150.000 in cle kosten te dcen bij dragen, te verkrijgen door extra belasting op de gebouwde en ongebouwde eigendommen. Voorts bevat dit K.B. verdere bepalingen van financieelen aard en de bepaling, dat de proef met het uitbaggeren van het IJ zal du- ren van 1819 tot 10 Januari 1824. Door dit K.B. werd dus d" voortzetting van de werken aan het Nocrd-Hollandsch Kanaal definitief verzekerd en voorloopig yan de omdiiking van het IT a f gezien. 21 Aoril 1819 werd aan den Raad van 'Amsterdam mededeeling gedaan van het K iB. van 15 April. Dit K. B. ging vergezeld van een missive van den gouverneur van N.-H. van 20 April 1819, in overweging gevende, „uit hoofde der ongemeene belangrijkheid dezer zaak een eommissie te benoemen, ten einde de geheele uitvoering van 's konings besluit van 15 de zer te helpen daarstellen ,en hem, gouverneur, in staat te stellen den last te kunnen volbreri- gen. welke een gedeelte yan het besluit van Z. M. uitmaakt. De Raad besloot, in afwijking met de be- staande gewoonte, om Burgemeesteren de uitvoering der besluiten van den Raad op te dragen, in dit buitengewone geval. ingevolge de aanvraag van den gouverneur, de verlang- de eommissie te benoemen. Bij K. B., gegeven le A'dam op 9 Juli 1819, werd nader bepaald, het kanaal en de sluizen op een grootere breedte en diepte te brengen, dan de Raad had voorgesteld bij zijn deliberation van 23 jantlari 1819 en we'. op de breedte van 55 voet 3 Mi duim en een diepte van 20 voet en niet geringer dan 18 voet 3 duim. De Raad vyas daartnee zoo ingenomen, dat besloterl werd een adres van dankzeg- ging aan den koning te zenden. III. De fitianaeering van de Kanaalwerken. De financieering van deze kanaalwerken is op merkwaardige wijze geschied. Sedert de werkzaamheden voor de tot- standkoniing van het Noord-Hollandsch Ka naal een aanvang hadden genomen tot aan het jaar 1822 waren er reeds millioenen aan be steed. Tot dekking van de met den naam „bui- tengewoon" aangekondigde kosten, zouden ook buitengewone middelen voorgesteld wor den. In zijn „Aanteekeningen siaande de gewone vergadering der Staten-Generaal in October- 1822", gepubliceerd in .,Bijdragen tot de liuis- houding van staat in het koninkrijk der Ne- derlanden" heeft Gijsbext Karel van Hogen- dorfrhierover interessante bijzonderheden me- degedeeld. Het zou te uitvoerig worden een geheel ovei-zieht te geven van de behandeling dezer zaak in de Kamer. Daarom stip ik hier eenige hoofdpunten aan: Op 30 Januari 1822 bereikte de Kamer het voorstel tot dekking van verschillendte tekor- ten en het verleenen van nieuwe credieten tot een bedrag van 50 millicen gulden. Onder deze 50 mililocn zat een bedrag van 13 milioen voor „de voltooii'ng dei/ groote land- en watercommunicatien van het rijk." Dit dekkingsvoorstel hield verband met een verkoop van Rijks domeinen. Het d'omeinbestuur zou tegenover den ver koop terug ontvangen o. m. imkomsten van loterijen en de opbrengst van de •nieuwe groote wegen en vaarten (in het bijzonder van het N.-H. Kanaal) De ,.Domeinwet-" werd editor vCrworpen. Daarop kwam een wetsbn iwerp in om de noodige gelden te vinden door middtel van inschrijvingen op het grootboek, ter somma van 5114 millioen. Deze inschrijvinig zou 26 Vi millioen aan geld opbrengen en voor rente en aflossing zou jaarlijks 1 725.000 worden gebracht op de begrooting. Onder genoemde 26M: millioen was een be drag begrepen van 6 millioen „voor de groote land- en watercommunicatien v;fn het rijk" en daaronder weer een groot bedrag voor het „groote kanaal door Noord-Holland." Tn het afdeelingsverslag van Hogendorp's sectie stond het volgende met betrekking tot de gemaakte opmerkingen: „Men maakt gewag van het groote Noord- Hollandsche Kanaal, v/aaraan wij voorheen eecte d'e som van homderdduizend! gulden hadden te koste gelegd Bij het toestaan dier kleine som konden wij schaars een werk verwachten, dat acht on een half millioen zal kosten. Wij eischen dienvolgens ophelderin- gen omtrent den annd en het doe! van dezen belangrijken arbeid." De antwoorden der regeering op deze ei schen der Kamer voided en niet, zocdat op nieuw inlichtingen werden gevraagdi. De regeering legde toen nadere veklaringen af met betrekking tot het N.-H. Kanaal. Zij zette alieneersi uiteen de oorzaken welke aankiding hadden gegeven tot den aaeileg van het kanaal (ondiepte Zuiderze, dreigende verplaatsing der Marme-etablissementen naar Den Helder). Gewezen werd wiwolgens op het doel der Domeinwet en het feit, dat de kening, begee- rig om het genot der voordeelen niet te ver- tragen, welke het kanaal aan den handel en den Staat moet verschaffen, edelmoedig zelf twee millicen zevenmaal honderd duizend gulden voorschoot. Het ontwerp van wet, de goedkeurirrg der Tweede Kamer niet verworven hebbende, is het noodzakelijk geworden, om tot andere middelen zijn ioevlucht te nemen. Hat nu t van de te open en gemeensdiap kan redeliikerwijs niet in twijfel worden getrok- ken. De opoffcring, die de -stad Amsterdam daarvcor leidt, bewijst het belang dat zij daarin stelt. Het bevaren van het IJ en de Zuiderzee wordt dagelijks moeilijker. Meer dan een oor'ogsvaartuig heeft slechts kort feduurd, imdat het bij gebruik dier kutistige hulpmid- delen, bekend onder den naam van kamee- 'en, op den doortocht veel geleden gehad. On- langs is een fregat drie weken mede opge- houden, en een enzer groote sctimen heeft geen cleel kunnen nemen aan den luisterrij-' ken tocht teven Algiers, omdat het drie maanden bezig is geweest om den weg af te Ieggen, die door hetzelve in drie of vier da gen na het afmaken van het kanaal, zal kun nen worden afpelegd. „Het zou overbodig zijn, opi de voordeelen verder te ontwikkelen, die het kanaal, zoowe' voor de Marine als voor denjiandel, opleve- ren zal." Tot zoover de regeeringsverklarlng. De open bare behandeling van het wetsont- werp in zake de 5714 millioen had eerst 15 Juli plaats. Het wetsontwerp werd teen aangenomen met een meerderheid van 80 stem men. Bij cle regeling van het Koninklijk Dpmein en 't Amortisatie-svndicaat kwam 'de finan cieering van het Noord-Hollandsch Kanaal andermaal in de Kamer ter sprake. Hogendorp la at zich o.a. in verband met de verhouding van het N.-H. kanaal tot het Amortisatie-syndicaat aldus uif: „In 1822 worden die nieuwe vaarten en wegen ondersteld begonnen te zijn en daar worden dan bijgevoegd die, welke verder uit de penningen van het Amortisatie-syndicaat zullen worden voortgezet en aangelegd. Die aanvang is wederom niet zonder duis- terheid, omdat b.v. het groote kanaal van Noord-Holland denkelijk betrokken wordt on der de hier bedoelde gemeenschappen en dat deszelfs aanvan? inderdaad vrij wat hooger op te halen is. Doch houden wij ons aan de meenmg, zoo zijn de tollen van dit kanaal'en van andere, ook nog aan te leggen, hetzij vaarten of wegen. afgestaan aan het Amor tisatie-syndicaat. Deze afstand is voor den- zelfden tijd bepaald tot de betalingen, door het Amortisatie-syndicaat gedaan, zullen zijn teruggegeven. Wanneer men deze iilstellingen vemeemt zou men al ligtin .het denkbeeld vallen, dat de groote gemeenscliappeh van vaarten en wegen hiermede onder het beheer van het Amortisatie-syndicaat worden gebracht. Dit- zelfde dacht men op zijnen tijd van het do- meinbestuur, hetwelk gc^ijke inkomsten stond te verkrijgen. Doch het was een dwaling en zou het hier wederom zijn. De vaarten en wegen blijven onder den waterstaat, de oude tollen worden geheven door den waterstaat, de nieuwe werken worden aangelegd door den waterstaat. Maar de waterstaat houdt eene rekening met het Amortisatie-syndicaat en het is deze rekening, welke door al de gemel- de bepalingen wordt geregeld. Deze rekening zal vele, zeer vele jaren duren, voor dat de betalingen teruggegeven zijn, zoo als de woorden luiden van de wet. Naar den gewonen gang van zaken en volgens de grondwet zou deze rekening jaar lijks geweest zijn, zij zou dus plaats gehad heH i bij de begrooting; de inkomsten en uit en zouden onmiddelliik afgehangen hebben van het gemeen overleg des konings en der Staten-Generaal. Nu heeft de zaak van de rekening een anderen loop genomen: de Waterstaat is gewezen naar het Amortisatie- syndicaat, het Amortisatie-synd'caat legt jaarlijks eene geheime rekening af. en levert alle tien jaren eenen openbaren s'aa* over aan de Staten-Generaal. (De eerste staat nicest in 1829 worden ingedlend.) D? zaken werden er door af"etrokken van de Staten-Generaal en het Amortisatie-syn dicaat neemt als het ware, de gedaante aan v?n een staat, in den Staat." Het is lichteliik te begrnoen, d"t Hogen- dorp niet vee' ophad met het Amortisatie- syndicaat en de afschaffitig er van voorstond. De opheffing van het /"•"rtisatie-svndi- caat werd evenwel eerst in 1840 een voldon- gen feit. Proyhiciaal Deze 3 ton waren uitgefrokken weest onder het hoofdstuk „Marinfc'j UIT STOMPETOREN. Men schrijft ons: Zondag 7 en Dinsdag 9 Dec. j.l. gaf het Symphoniegezelschap „Polvphoma" van Schei-merhorn'in het cafe „Valkhoven" te Stompetoren een uitvoering. „Polyphonia" is te Stompetoren geen on- bekende; voor het eerst liet zij zich hooren den llden November 1924, bij de h 'mikng van het 60-jarig*bestaan der toon, ereeni- ging „Aurora". Allen, die toen getuigen zijn geweest van de verdienstelijke uitvoering van een keurig programma, zullen verlangd hebben, deze vereeniging nog eens te hooren. Hun stille wensch is Zondag- en Dinsdagavond ver- vuld. Wij, die een uitvoering van P. in Schermer- horn eenige keeren bijwoonden, hebben ook Dinsdagavond ten voile gencten van de schoone muziek, die P. ten geboore heeft ge bracht. Hoe werd ons oor gestreeld door de „Ouverture zur kom. operette „Konig My- das"" van R. Eilenberg; door de „Kleine Fantasie iiber Flotow's Oper. „Martha"" arr. F. Eberle. Hoe zuiver, vol en mclodieus klonk in 't bijzonder in deze nummers het instrument, bespeeld door den hr. Groenwoud Kramer. Hoe hebben we kunnen bewonderen de kalme en vaste streek van den heer Ple- vier, den voorzitter, die zijn viool volkomen beheerscht. Trouwens alle uitvoerenden bewezen, hoe serieus er was gestudeerd, hoe elk een was met zijn instrument. Ook de jon- ge- leden van het gezelscbap hebben het be- wijs geleverd te widen en te kunnen. Ga zoo voort met uwe studie en ge zult later waar- dige vervangers zijn van uwe oudere mede- leden! En gij, blijft uwe vereeniging getrouw, gi'\ met uw meerdere geoefendheid kunt niet gemist worden. Blijft den jongeren een voor- beeld en steun. Wie niet beter wist, zou ongeloovig de schouders ophalen, als hem werd gezegd: „Polyphonia is een dilettanten-muziekgezel- schap." Het re Itaat, dat deze dilettanten hebben bereikt, is te danken aan hun heerlij- ke muzikale gave, waaraan ze paren een grooten kunstzin; die bezield zijn met den ernstigen wil, aan hun innerlijken drang uiting te geven 'en aan de kundige leiding van hun directeur, den heer G. Anderson. Door de kalmte en zekerheid waarmede hij leidde, si'""ereerde hij zijn gezelschap. Jammer voor de vereeniging P. dat slechts ruim 30 toehoorders waren komen luisteren; maar de stille en gespanen aandacht, waar mede zij alle muzieknummers en ook het vier- tal aardige voordrachten, die ter afwisseling werden gegeven, volgden en het krachtig ap- plaus mogen den uitvoerenden een bewiis zijn, dat hun werk ten voile werd gewaar- deerd. Hulde en dank aan de leden van Polypho- nia en haren directeur, voor het ons geschon- ken genot! Van harte roepen wij u toe: „tot weerziens" en dan een voile zaal. UIT AKERSLOOT. Onze plaatsgenoote, mej. M. Stuifbergen, thans werkzaam als leerling verpleegster aan het St. Elisabeths-gasthuis te Haarlem, is na gehouden examen geslaagd als verpleegster. UIT ENKHUIZEN. Alhier is Dinsdagnamiddag brand uitge- broken in de droogkamers van de sigarenfa- briek van de firma J. Smit en Zoon. Met een slang op de waterleiding is het vuur ge- bluscht. Voorraad en inventaris kregen veel waterschade. Alles was verzekerd. BLQEMBO'LLEN. Uit Ueemskerk wordt ons gesehreveni: ■De blocmbollen zijn geplant en zitten co der dek. We herinneren ons geen jaren dat de handel van het begin tot het eiode zoo vlot verliep. In 1919 belefden wij in den voortijd een nog drukken handel, maar liep vooral voor de opkoopcrs van Mudsgoed op een fiasco uit. Men besteedde o. a, toen voor La Reine eene der meest alledaagsche soorten 100 per FI.L. en soms oog meer, maar in het laatst van Augustus kwam er plotseling eene kentering, die zoo snei ver liep, dat men temauwernood nog 35 per mud kon besfeden. Wanneer er onder de tul- pensoorteo een bol op den voorgrond getre- den is, dan is het de Grand-due of Keizers- kroon. Jaren achtereen was dit soort weihig in tel. Heel veel meer dan 1.75 per honderd op zijn gunstigst kon men niet bediogen. Hierbij komt nog dat de Grand-due een tixme kweeker is, redenen waarcm het geen gewild soort was Voor enkele jaren terug word de vraag beter. Steeds liepen de orijzen op, tot- dat men dezen zomer ter Haarlemsche beurze voor bollen van 13 c.M. en op graag 4 a 5 gulden per honderd gaf, waar c v/el eens f 0.40 voor besteed was. Than: ,s er reeds f 6 gebeden, te leveren in het scizcen 1925. UIT DIRKSF10RN. Het Bestuur van de afdeeling Harenkar- spel van xHet-Witte Kruis" heeft benoemd tot wijkverpleegster in deze gemeente zuster E. J. Smit, gediplomeerd verpleegster in het stadsziekenhuis te Hoorn. UIT OUDKARSPEL. De afd. van den bond voor Staatspension- neering gaf gisteravond een uitstekend ge- slaagde propaoanda-vergadering in het lo- kaal de Olifant. De jonge propaganda-tooneelclub Jong Leven voerde op Oud en Arm, en heeft met dit eerste optreden wel succes gehad. Goed spel, een voile zaal en een dankbaar publiek. Na het stuk gaf mej. BankersenBoot „de Deerne" van mevr. Roland Hoist en ,,'t Standje" van Justus van Maurik. Van beide was de voordracht schitterend. De jongejuffrouw A. Weeland gaf nog een voordracht: Janus in de bijenkorf, welke uit stekend werd vertolkt. Piano en viool door de heeren van Twuiver en Stammes zorgden voor de noodige afwis seling en zoo was deze avond er eene waarop met trots kan worden teruggezien. UIT KENNEMERLAND. De aanvoer op en builen de veiling was deze week opmerkelijk groot en dan vie! hef bijzonder op, dat er een vrij vlugge handel heerschte en eerste soort voor een vrij hoogen prijs werd genomen. Met uitzonJering van witte en groene lcool waren alle kcolscor.en duitr met blocmkcol aan den spits; witte kool is niet gewild en groene Icol was niet mooi. Blcemkool is zeer duur, ditzelfde kan van rocde kool worden gezegd en als we een ver- gelijking maken met de prijzen in de Slreek en den Langendijik, dan zijn de huismoeders hier duur uit. Boerenkool ging eenige centen in prijs omoog. Spinazie en andijvie i3 goed in prijs en zeer hoog bij eerste soort. Voor spruiten was goede animo, de prijzen in Alkmaar cn Beverwijk liepen niet veel uit een. Aardappelen worden steeds duurder, voor klei- en cuin- (z?nd) anrdapelen notcerden we resp. 8.50 a f 9.50 en 11 h 12.50 per 100 Kg. Bakpeen en prei zijn nog steeds buitenspo- rig hoog; voor de eerste nofecrden we 20 h f 28, voor d" laatste 18 a 21 per 100 bos. Voor de laatste geldt die hooge prijs alleen voor Beverwijk, elders was het acker de helft lager. De aanvcer van vruchten is nog sfeedls van beteckenis en de prijs gaat naar'bovcn (dil geldt' ook voor zure en zcete keukonappelen en stoofpercn) en tafelperen en tafelappeicn, welke geschikt zijn voor winterprovisie, gaan steeds naar boven en brachten zelfs 30.50 per 100 Kg. op; dit moge een uilzonderings- priis zijn, doch't is besteed. In navolging van Belgische collegia's is men ook in Beverwiik begmnen met forceergn van wjtlof Wij moeten het nog stands afleg- "ien tegen hen, want dat lof is bn veel zwaar- der en veel vaster van krop. Ook leent de bo- dem zich hier niet bijzonder voor het plaaisen van die vernlaa'sbarc machine, ook dat is van zeer groot belang. Het Relgische lof wordt ook niet gewas- ■Schen, wat dc vastheid der kropjes bevordert; ech ter is de eerste stan cezet. Sport VOETBAL Engeland—Belgi'e. Naar aanleiding van dezen wedsEijd meldt de N. R. Ct. nog het volgeilde: Uit de nadere verslagen in de Engeische bladen blijkt over het algemeen groote waar- deering voor het door de Belgen vertoonde spel, met de restrictie echter, dat de ploeg geen samenhangend geheel vormde en van een systematisch plan van aanval weinig te bespeuren viel. De Belgen waren elf indivi- dueel goed spelende en het spel kennende voetballers, maar slechts op enkele oogen- blikken bleken die elf man ook tot ploegwerk in staat. De Bie heeft zijn doel op schiterende, maar zeer onorthodoxe wijze verdedigd en het pu bliek bracht hem een hartelijke ovatie voor de talrijke moeilijke schoten, die hij gekeerd heeft, en voor zijn gedurid uitloopen, dat echter keer op keer met het gewenschte gevo'.g bekroond werd. Dr. Swartenbroecks speelde een solide en krachtige partij, maar was te langzaam tegea den Snellen linkervleugel van Aston Villa, en Baes, die voor de Mol inviel, speelde goed, zonder uit te blinken. In de middenlinie bleek Fierens te zijn vervan- gen door Caudde, van de Union St. Gilloise en deze gedwongen verandering bleek geen verbetering. Op de spilplaats daai'entegen speelde Augustus een bepaald schitterende partij en aan zijn taai verdedigen is het voor al te danken- geweest, dat het Engeische bin- nentiio nog niet veel gevaarlijker is gewor den. Braiite, de.linksmidden, loste het heste schot voor de Belgen, een lagen harden schuiver, die nog juist door Hardy tot hoek- schop verwerkt kon worden. In do voorhoede ontbrak Despae en was Adams dientengevol- ge een plaats opgeschoven, terwijl Gillis, van: de Standard, de vrijgekomen plaats be- zette. De vleugelspelers, Dries en Baslin wa ren uitstekend in vorm en wisten op gezette tijden m-enigen mooien voorzet door te zen den, maar het Belgische binnentrio was zeer zwak voor doel en Adams op de middenvoor- plaats kreeg geen tijd, een hehoorlijk schot te lossen. Grymonprez was de beste, maar had ook met schieten weinig geluk. De drie doelpunten, die de Engelschen in de tweede helft maakten, volgden elkaar binnen vijf minuten, maar daarna had Augustus het kunstje van de combinatie Walker-Bradford afgekeken en de Engeische middenvoor kreeg geen kans meer, om vrijwel ongehinderd naast den Vil'a-voorwaarts mee te galoppee- ren. Met Walker wist echter geen der Bel gen wat te fceginnen en hij was de man, die alle vier doelpunten mogelijk maakte. Twee- maal doelpuntte hij zelf en de andere keeren kreeg Bradford op het juiste moment den bal toegespeeld. De beide amateurs van de Encelsch" ploeg deden in geen enkel opzicht voor de beioeps'- spelers onder en Bower, de Corinthian, Is n,og zeer vooruitgegaan bij verleden jaar. Zijn afnemen vooral was onverbeterlijk, maar toch werd hij eenige malen door den zeer snellln Dries (Berchem). gepasseerd, tot groote voldoening van de toeschouwers. Of- schoon Engelandi met een bcetje geluk nog 4 doelpunten 'had kunnen maken, werd de wedstrijd pas laat in de tweede helft eenzij- dig en vooral v6or de rust speelden de Bel gen steeds op aanval en bepaald op winst. Marktbericliten BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 10 Dec. 2627 stuks Bloemkool le soort 12.10—/ 17.80, 2e soort 1.50—/ 2.10 per 100 st., 4275 K.G. Wortelen 1.60—/ 2, 71300 K.G. Roode- kool le soort 2.60f 4.50, 2e soort 1.20 tot 2.40, 42400 K.G. Gele kool le soort 2.60—/ 4.20, 2e soort 1.50—/ 2.40, 23300 K.G. Witte kool le soort 1.80— 3.60, 2e soort 0.50—/ 2.10, 15800 K.G. Uien: Uien 67.20, Drielingen 9.40— 10.20, 1100 K.G. Bieten 2.70, alles p. 100 K.G. BOVENKARSPEL „De Tuinbouw", 10 December 1924. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 19-/ 31, II 11—/ 17, III 35, Roode kool 2.10—/ 4, Witte kool 0.8CF—1, Gele kool 1.20—/ f.60, Dcen-sche Witte kqol 1.80—/ 2.40, Uien 2.70-/ 2.85, Drielingen 2.25—/ 2.45, Bieten 8.50, Spruitkool 2.20. WARMENHUIZEN, 10 Dec! 1924. Roode kool le soort 1.80—/ 4.80, 2e soort 1.70—/ 2.80 uitschot 0.90-/ 2.40 Gele kool le soort 1.702.60, 2e soort f 1.40, uitschot 0.90, Witte kool le soort 0.70—/ 1.05, Deensehe witte 1.20- A2-60, uitschot 0.60—/T.lp, Nep 9 30, Drielingen 8.80—/ 9.20, Uien 6.60— 6.90, Peen 1.50, Boerenkool 1.50^- 1.70. Aanvoer: 22950 K.G. Roode kool, 6565 K.C>. Gele kool, 39900 K.G. Witte kool 10500 K.G. Deensehe witte, 3137 K.G. uien 1250 K.G. Peen, 188 struiken boerenkool. NOORDSCHARWOUDE, 10 Dec. 8800 K.G. Uien: Grove Uien 5f Drielingen 9.50, Uien 5.90—/ 7.11, 8300 K.G. peen 1.40—/ 1.70, 99000 K.G. Roode kool f 2.20—4,60, Doorschot 1.70 tot 4, 19400 K.G. Gele kool 2.50— 3:10,'Doorschot 1.70—/ 2.10, 10900 K.G. Witte kool 1.10—/ 1.40, 15370 K.G. D. witte 2.903.20, Doorschot 1.50 2.30, 1200'K.G. Rammenas 6.90, alles per 100 K.G., 700 stuks Bloemkool 15— 20, 2e soort 1.30 per 100 stuks. 437ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 10 December. 2cie klasse 3de lijst, Prijzen van 30.- 36 96 119 330 396 495 527 609 627 660 853 949 987 1066 1082 1104 1109 1199 1302 1313 1339 IS94 1400 1451 1457 1573 1626 1675 1718 1724 1816 1844 1918 1922 1948 2002 2073 2077 2204 2217 2320 2333 2354 2383 2394 2471 2525 2655 2702 2706 2743 2896 2908 2980 2988 3069 3094 3108 3128 3148 3278 3283 3348 3365 3474 3521 3665 3730 3753 3802 3877 3917 3919 3970 3992 4075 4087 4186 4259 4431 .4472 4485 45J7 4570 4577 4595 4515 4715 4737 4741 4S37 4865 4873 4875 4896 4957 5040 5059 5105 5175 5394 5396 5443 5479 5488 5607 5617 5669 5681 5709 5736 5751 5763 5816 5959 6073 6120 6183 6206 6261 6396 6589 6645 6685 6743 6919 '7133 7156 7164 7176 7331 7337 7381 7401 7414 746'4 7527 7562 7565 7568 7704 7766 7923 7982 7993 8097 8269 8316 8327 8353 8465 8775 8804 8818 8825 8885 9004 9041 9083 9095 9301 9304 94IS 9552 9557 9603 9617 9783 984-2 9982. 10083 10143 101.50 l()20O 10221 10296 10376 10427 10518 10599 10700 10782 10804 10S93 11102 11161 11203 11217 11243 11260 11349 11457 11458 11526 11601 11745 11762 11779 11888 11S88 11942 1195; 12025, 12121 12140 12251 12276 12291 12425 12452 12560 12720 12736 12759 12761 12834 12940 12942 12958 12961 13060 13104 13183 13230 13243 13277 13351 13354 13375 13376 13483 13489 13491 13542 13734 14015 14074 14245 14276 14292 14320 14345 14373 14378 14407 14489 14499 14530 14547 14565 14621 14705 14759 14772 14826 15016 15051 15135 15174 15180 15227 15293 15322 15333 15404 15530 15552 1560S 15740 15788 15817 15818 15842 15867 15869 15947 16108 16156 16173 16224 16337 16344 16355 16442 16533 16645 16667 16725 16774 16798 17047 17071 17094 17249 17252 17428 17467 17548 17600 17614 17651 17722 .17740 17761 17834 17924 18047 18055 18074 18095 18172 18179 18184 18226 18235 18334 18375 18381 18407 18451 18456 18527 18840 18856 18864 18922 18953 18979 19093 19106 19178 19190 19240 19278 19284 19542 19558 19603 19649 19675 19788 19795 19903 19943 19955 20210 20222 20243 20262 20275 20344 20419 20439 20473 20477 20579 20589 20601 20649 20784 20840 20844 20871 20891 20916 20952 20991 21001 21043 21050 21123 21203 21245 21262 21281 21352 21309 21436 21469 21480 21553 21627 21628 21636 21654 21748 21781 21785 21795 21944 22037 22087 22109 22114 22158 22247 22272 22276 22290 22341 22443 22474 2^671 22604 22772 22867 22977 22979 22992 2c'e kasse, 2de lijst: No. 5487 moet zijn 54S6. 449 696 1087 1319 1517 1780 2061 2218 2416 2711 3018 3277 3518 3828 4030 443S 4580 4798 4948 5211 5513 5710 6065' 6279 6780 7199 7445 7599 8033 8357 8868 9262 9591 10000 10244 10678 11109 11285 11665 11927 12165 12538 12809 13034 13274 13422 13998 14316 14457 14613 14973 15203 15461 15811 15879 16307 16557 16894 17321 17633 17895 18148 18242 18455 18914 19147 19515 19754 20108 20300 20555 20813 20920 21067 21290 21485 21724 22024 22186 22383 22803 PUROL in Doczen 30.60.90c' Tube80c« Bij Apothekers en Orogisten - I -

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 7