if j Dm Ewar! over acttt na cfen pTecTilig'en raandelgroet, werd de avond met een kort woord geopend door den heer J. C. L. Wijde- man, voorzitter der vereeniging. Hij richtte in 't bijzonder een harfcelijk woord van wel- 8wnn tot de eereleden en not den heer D. J. mt Vries, een der meest bekende oud-leden, eerst kort uit Indie ieruggekeerd, een in- vitatie voor dezen avond gaame had geaccep- teerd. Dank bracht spr. aan alien, die K. en V. in den loop der tijden hun steun hadden verleend, dank ook vonral aan de zusterver- eenigingen de Halter en Turnlust, die zich be- reid hadden verklaard dezen avond met hun dames- en heerenafdeeling mede te werken. Met genoegen constateerde spr. ten slotte den groei der diverse afdeelingen. Verder op de geschiedenis der vereeniging ingaan zou zijn herhalen wat reeds op 18 September op de of- ficieele receptie is gezegd. Spr. bracht dank aan de pers voor het nauwkeurig. verslag van het toenmaals gesprokene. Het programma werd geopend met een tweetal nummers van de oudste jongens en meisjesafdeeling, waarbij ons het razende marcheenempo en de weinig muzikale bege- leiding slechfs roaiig konden bekoren. De jon gens gaven aan 't slot twee mooie groepen. De heeren van Turnlust gaven daama een {link nummer ringzwaaien, waarvoor luid applaus. De dames van K. en V. gaven eerst plastische oefeningen en daarna nadat de heeren van de Halter een kranig nummer hooge brug met mooie slotgrcep hadden laten zien het Angelus. Uitdrukkings *ymnas:iek. De combinatie van gymnastiek en het fijn- teere zangnummer van C. Van Renncs leek ons minder gelukldg gekozer.. Na de pauze eerst een numa-r w.ek, waarbij de beste krachten van K. en - de Halter en Turnlust medewerktsn. Dat dit als geheel uilsteker.d slaagde, spreekt bijna van zelf en 't applaus was met van de lucht. Achtereenvolgens tracen daarna de dames- afdeeling der drie vereenigingen op. Turn lust met heel goede vrije oefeningen, K. en V. met ongelij'ke brug, dat beheudens een enke- te minder mooie pfefening, goed werk te zien gaf en een best nummer knotszwaaien van de Halier. De muziek was hierbij goed ver- zorgd. De damesafdeeling van K. en V. gaf als besluit een bijzonder geslaagd nummer, dat algemeen bewonderd werd. Uitgevoerd werd een Vlinderdans in zeer goed gekozen eos- tuums. Het dansen en de muziek hierbij wa- ren keurig, zoodat het geheel een waardig slot was. De aanwezige danslustigen het aantal was onderwijl heel groot geworden gin- gen eerst in de Socie'eitszaal, om daarna in de opgeruimde groote zaal terug te keeren. Deze werd geheel vrij gehouden voor het dan- sen, een maatregel, die uitstekend voldeed. Het bal stond onder leiding van den heer J. B. Polak uit den Helder en had een zeer ge- animeerd verloop. Nog langen tijd bileef men gezellig bijeen. K. en V. kan met voile fevredenheid op haar gouden jubileum terugzien. NIEUWE BEHANOERIJ EN STOF- FEERDERIJ. De heer Jb. Breek heeft gedurende een zestal jaren een behangerij en stoffeerderij gehad in de Druivenlaan. Thans heeft hij naar een ruimere en betere gelegenheid om- gezien en deze gevonden in het perceel Snaarmanslaan 36. De moderne en juist daarom eenvoudige voorpui haar ontwerp van den heer Van der List vraagt de aandacht. De winkel is in denzelfden stijl uitgevoerd en zeldzaam net 'ewerkt Eenvoud en soberheid spreken uit. alles maar tegelijkertijd ook smaak. De heer A. F. Zeegers, de timmerman, heeft prachtig werk geleverd. De heeren Gielis en Waijboer en Besteman droegen resp. als schi'.der en electricians het hunne er toe hij. Achter het huis is een flinke werk- plaats gebouwd, waar alle werk vervaardigd kan woiden. Onze indrulc van deze zaak is ean zeer goede. SOIReE „DE VERE;ENIGDE ZANGERS". De „Vereenigde Zangers" gaven gister in de Harmonie een soiree, die zich weer in een druk bezoek mocht verheugen. Deze liederentaf'.l mar.kt olijkens het gister gebodene zeer groote vorderingen. Voorna- melijk is dit geoleken uit „An der scnonen blauen Donau", waarbij tevens een woord van lof verdient de keurige pianobegeleiding van den directeur, den heer L. C. Keereweer. „Factus est Dominus", zoo goed ingezet en zoo kranig volgehouden, ging aan het slot wat haperen. De tenoren hebben met een groole moeilijkheid te kampen bij „quoniam non derelinquis enz." Het was jammer dat dit foutje plaats vond, overigens alle hulde voor de uitvoering. „De Gravers" viel tegen. Dit hebben wij het koor meermalen mooier hooren zingen. Het was bij wijlen mat en soms saai. De Ver- eenigde Zangers kunnen het veel beter, dit bleek genoegzaam uit de andere nummers. Het koor zou zeker nog in gehalte toenem.n, als er wat mcerd ere eerste tenoren waren. Wat het overige programma betreft dat op deze soiree's altijd goed verzorgd is kan niet anders gezegd worden, dan dat het i met zorg is samengesteld. Hot -ptreden van Harry Woodward was een succes, zoo groot zelfs, dat bij een vol- gende soiree deze exentrieke humorist weer zal komen. Vooral zijn laatste nummer sloeg geweldig in. Er'werd daarna gedanst tot 3 uur. Een gezellige stemming heeft er gedurende den geheelen avond geheerscht. In de pauze werd een collecte gehouden voor de nabestaanden van Herman Heijer- mans. Ei werd ingezameld een bedrag van 19.32%. STAKING. Tengevolge van een loongeschil is Zater- dagmiddag alhier, bij het Landbouwkantoor Noord-Holland een staking uitgebroken on der het losse personeel, belast met het lossen van de aangevoerde kunstmest. De staking omvat 10 man. Tengevolge van de staking ligt het los- singswerk van een Belgische aak met kunst mest geheel stil. MALARIA-BESTRIJDING. Men verzoekt cos mede te deelen, dat het bestuur van het Roode Kruis ter bijwoning van de filmvoors'elling op Donderdag a.s. op mime schaal alien heeft uit^enoodigd die tot aeW v?rtphiglng fn eenigerlel Belrekking staan. Ongetwijfeld zal de malaria-film in bree- den kring belarigstelling trekken. HET NEUTRALE CENTRALE ZIEKEN- HUIS. Het Hoofd-Comite voor de geldinzameling ten behoeve van het Stadsziekenhuis Cen- traal Ziekenhuis voor Alkmaar en Omstre- ken verzoekt ons mede te deelen, dat de organisatie steeds meer vaste vormen aan- neemt. Ook te Alkmaar is een Sub-Comite in voor- bereiding, terwijl daarin als vertegenwoordi- ger van het Hoofdcomite de heer Th. A. Rin gers zal zitting nemen. Het ligt in de bedoeling dat dit Sub-Comite zich dezer dagen constitueert, waama een be- roep zal worden gedaan op de medewerking van alien, die voor het plan sympafhie gevoe- len, en bereid zijn hun daadwerkelijken steun en hulp te verleenen. Immers er zal o.m. huis aan huis een cir culate met inteekenhiljet worden bezorgd, dat door degenen, die hun medewerking toe- zegden, zal worden terugsehaald. Ook op. deze wijze zal het mogelijk zijn een ieder in de gelegenheid te stellen mede te werken aan het doe! dat het Hoofd-Comite zich tot taak stelde n.l. dat het bestaande Stadsziekenhuis worde omgezet in een naar de eischen des tijds ingericht Ceotraal Zie kenhuis met klasseverpleging op absoluut neutralen grondslag. EEN JUBILEUM. Den 18en E>ecember hoopt de heer P. B Holzmann, machinist bij de Ned. Spoorwe- gen, den dag te herdenken. waaron hii voor 25 jaar bij de voormalige H. IJ. S. M. in dienst trad. WELDADIGHEIDS-POSTZEGELS „VOOR HET KIND". Heden begint aan de pestkantoren door het geheele land de verkoop van de weldadig- heids-postzegels. Gedurende een maand (tot 15 Januari) zulien deze zegels met de kin- derkopjes, door schutsengelen bewaakt, ver- kriigbaar zijn. De Regeering opent hiermede een binnen ieders bereik liggende gelegenheid naar krachten mede te werken bij de voorziening in het nijpende geldgebrek van schier alje instellingen, die ten bate van voogdij- of regeeringskinderen werkzaam zijn. Uitgegeven zijn zegels van 2, 7 H> en 10 cent. Ieder die ze koopt betaalt er respectie- velijk 4, 11 en 12JA cent voor. Nu de subsidies aan diverse instellingen op het gebied der kinderbescherming zoo be- snoeid ziin. dat geen d'ier liohamen z'oh be- hoorlijk meer van zijn taak kan kwijten, mcest naar een ander m'dr,i;l om^ezien wor den om het onmisbare geld te krijgen, zonder hetwelk de instellingen hun zegenrijk werk moesten staken. En naar buitenlandsch voorbeeld is onze regeering op het idee gekomen van den wel- dadigheidszegel. Inderdaad een practische manier, die on getwijfeld veel resultaat kan hebben, mils het publiek tegenover dit idee svmpathiek staat. Daartoe op te wekken is de bedoeling van dit artikeltje. De be1 an gen van het kind het kind met crimineelen aanleg komen in gevaar. Koopt de zegels! Verzendt men drukwerk, brieven of brief- kaarten, men plakke er een weldadigheidsze- gel op. Men helpt daardoor het regeerings- en voogdijkind naar behooren te verzorgen. In Zwitserland, waar de actie uitring van Pro Juventute, was het publiek enthousiast Een netto-epbrengsi- van 599.030 francs in een maand. bewijst dit. Nederland heeft hier een taak te vervullen: zijn verwaarloosde en crimineele jeugd te helpen en te steunen! Koopt dan! Koopt en zet anderen aan tot koopen. Ver zendt geen poststuk zonder weldrdigheids- zegel. Betaalt gewillig enlcele luttele centen meer voor het jeugdwerk. De Bond van Kinderbescherming zal de op- brengst ontvangen en de instellingen die 't het hardst noodig hebben, zulien gesteund worden. Onze stad pakt de zaak goed aan. Bij het 'oostkantoor ziin dor ken gespannen met het opschrift: Koopt den weldadigheidszegel voor het kind". Bii alle brievenbussm komt een zoodanige opwekking. Vrachtwanens en autobussen vertoonen hetzelfde onschrift. In het postkantoor zulien enkele dames aan- wezig ziin om tot den inkoop van de betrok- ten zegels te animeeren. Wij vermeldden reeds de namen van de co rn ite-leden in Alkmaar. Aan dit comite is toe- gevoe°"d als secretaris de heer P M. de Wolf. Nassaulaan 42. Heden beeint dus de verkoop Niemafid' blijve kchter, ieder koope eenige zegels. Ook in buitengemeenten zal door het comite alles in het werk «estelc1 worden den verkoop zoo groot moreliik te d'oen ziin. Moge het comite in zijn werk slagen OPENBARE LEESZAAL EN BOEKERIJ Doelenstraat 28, Alkmaar. Geopend alle werkdagen van 1010 uur. De boekerij werd in de maand November 1924 met de volgende boekwerken uitgebreid: A 104 Ned. Bibliotheekgids. Adresb. v. Ned. Openb. Bibl. (G.) C 995 C. M. v. Hill—Gaerthe. Tuinitjes. C 996 C. van Dommelen. Op eenzame hoogten. C 997 v. Nes-~Uilkens. De jonge jaren van de Bergmannetjes. C 998 C. en M. Scharten—Antink. De jeugd v. Francisco Campana. C 999 A. Schillings. Een bundel verzen. (G.) C 1000 J. E. v. d. Waals. Noortje Velt. C 1001 C. v. Bruggen. Het Joodje. D 746II. Runa. Skalumga. Dl. II. D 763 Ronne. Roode rozen v. 't geluk. D 764 H. Bahr. O Mensch! 2 din. D 765 R. Tagore. De wassende maan, d. v. v. Eeden. E 439 E. JRosland. Ghantecler. E 440 P. Loti. Les desenchantees. E 441 A. France. Le crime de Sylvestre Bonnard. E 442 Renard. Poii de Carotte. K 368 P. de Zeeuw. De dochter der Oran- jes. L 308 J. Raskin. Tijd en getij. K 309 Gedenkboek. Ontstaan en 30-j. werxzaamheld v. d. Diocesanen Bond v. R. K. werkl.-ver. in het aartsbisdom Utrecht. 1893-1923. S 58 K. Zwart. Vogelboek. De Vaderlander. Weekbl. v. nationaa! staatk. eccmohiischen opbouw. (G.) De Stroom. Vrijzinnig-godsdienstig Week- blad. (G.) Aanwinsten der Kinderbibliotheek. K 657E J. Been. De zwerftochten van Kakkerlak Kb 173C R. Kipling. Dieren in de wil- demis. Kb 204A K. Wiggin. Rebecca van Zon- beekhoeve. Kb 205A B. Ring. Peile en hoe hij fortuln maakte. Kb 206A Marryat. Stuurman F1 ink. Kb 207A D. Tomkins. De kleine vuurtoren. LIGHT OP Hedenavond voor rijwielen cn andere voer- luigen te 4.15 uur licht op. VOETBAL. Reeds Zatcrdag werden alle voetbalwed- strijden afgdait. Wij meenen dat de N. V. B. dnmaal wc^ wat vlug was met zijn besluit FAILLISSEMENTEN Opgegeven cioor Van der Graaf Co. (Handelsinfcrmatien). Uitgesproken 1 December: G. Butler, motorboolonder- nemer te Luljewinkcl. Rechier-Ccmmissaris Mr. A. M, Leckboer. Curator Mr. P. A. Of fers' te Alkmaar. 11 December: Egbert Bosma, sigarenha-n- delaar en winkelier te. Hoorn. RechLer-Com- missaris Mr; Th. Maassen. Curator Mr. L van Lookercn Campagne le Alkmaar. 11 December: Reindert Reek te Alkmaar. Pehter-Commissaris Mr. N. Muller: Curator Mr. H P. M Kraal;men te Alkmaar. VOOR HERMAN HEIfERMAN'S NABESTAANDEN. Het bedrag veor Heijerman's nabestaan den gaat iederen dag omhocg. De opbrengst van de collecte op de soiree van de „Ver- eenigde Zangers" is ook bij ons afgedragen, zoodat .wij vandaag met de overige giften weer tot een flinken oogst komen. Wie zendt er nu nog eens een kleine bij- drage Vorige verantwoording f 127.50 Collecie „Ver. Zangers" 19.32% E5. M. K2.50 N. N1.— N. N, 1.- Totaal f 156.32% PrOYinciaal Nieuws UIT LIMMEN. Op 16 J[anuari zal burgemeester J. J. Nieuwenhuijzen zijn 12%-jarig ambisjubl- Ieum herdenken. Dit feit zal van de zijde- van de wethouders en raadsleden en de burgerij niet onopgemerkt voorbijgaan. UIT ST. PANCRAS. Trots weers- en terreinsgesteldheid speelde Vrone I Zondag een voetbalwedstrijd tegen Hem I, die zii met 31 heeft gewomnen. UIT BERGEN. Ingekomen personen. A. van der lest, geen, slager, Stationstr. 9, van Dongen. J. H. F. Sandimann, G. K., makelaar, Meerweg 13, van Hattem. J. C. A. Sandtngjnn, O.K., h. in de huishou- ding, Meerweg 13, van Apeldoorn. A. E. Tromp, R.K., dienstfcode, Meerwijklaan 1, v. Egmondbinnen. C. Zandbergen, R. K vrachtrijder, Karel de Grootelaan 80, van Alkmaar. W. Ris, N. H., directeur N. V. Studler van Surcklaan 1, van Rotterdam. J. van Balen, R.K., broodbakker, Dorpsstr. 80, van Haarlem. C. E. A. de Wolf, echt- genoote van J. van Balen, R. K., Dorpsstr. 80, van Haarlem. G. de Boer, echtgen. van P C. van Eijck, R.K., Loudelsweg 39, van Heemskerk. E. Mooij, R.K., Religieuze, Loudelsweg 20, van Oudorp. A. Scher- mer, R.K., Religieuze, Loudelsweg 20, van Haarlem. D. C. van der Vossen, R.K., Loudelsweg 20,van Hillegom. J. H. Beer- nink, N. H., banketbakker, Breelaan 16, van Amsterdam. J. Kuijt, N. H., Kruisweg 46, van Alkmaar J. Bum*, R.K., arbeider, Tuindorpweg 4, van Egmond aan Zee. L. Wagner, R.K., monteur, Matthieu Wieg- manweg 7, van Alkmaar. M. H. van 't Hof, N.H., dienstbode, Russenplein 8, van Alkmaar. A. A. Balder, echtgen. van P. Rijstman, R.K., Bergerweg 9, van Alkmaar. Jkvr. E. Smissaert, N.H., Eeuwigelaan 22, van Soest. D. van Maldegem, Prinsessel. 12, van Texel. B. Adomeit, N.H., dienst bode, Groeneweg 52, van Duitschland. J. van Essen, N.H., dienstbode, Komlaan 2, van Schoorl. J. W. van der Oord, N.H., Karel de Grootelaan 16, van Blokker. J. Wierstra, N.H., tuinman, Hoflaan 11, van Ferwerderadeel. A. M. Dekker, R.K., dienstbode, Studler van Surcklaan 3, v. Alk maar. C. L. W. Hildeman, wed. R. A. Kusters, R.K., Breelaan 116, van Alkmaar. Th. Gladen, R.K., dienstbode, Breelaan 116, van Alkmaar. H. C. W. Th. Koek, echtgen. van C. Th. de Booij, geen, Kerkel. 13, van N. O. I. A. Brommer, N. H., ver- pleegster, Stationstr. 7a, van Alkmaar. D M. Pastoor, N.H., dienstbode, Schoolstr. 2, van Warmenhuizen. G. Rake, R.K., Beemsterlaan 13, van Beverwijk. J. D. van Klaveren, R.K., Beemsterlaan 13, van Beverwijk. UIT ZUID-SCHARWOUDE. Zaterdagavond gaf de afdeeling Lancen- dijk van den Jongelieden Geheel on thou ders- bond haar propaganda-avond bij den heer P. Kramer. De opkomst was vrij goed te noe- men. Na opening werd gezamenlijk de jeugdbakmarsch gezongen. Er werd aller- eerst een tableau (kampleven) genaam opge- voerd. Een kampeertafreeltje zooals dat door de tegenwoordige jeugdbeweging zomers veel gedaan wordt. Daarna zang van eenige meisjes. De hee ren Stammes en van Twuiver luisterden de zen avond zeer verdienstelijk met viool en piano. Als spreker trad op de heer Jan Vonk van den Haag. In't kort zette spreker op sympathieke wijze het doel en streven van J. G. O. B. uiteen. Na de pauze werd een Tooneelstukje in 2 bedrijven door de leden opgevoerd, genaamd „Haar verjaardag" Het is natuurlijk dilettantenwerk, maar de jongeren kunnen op dit gebied nog veel lee- ren. Een Amerikaansche tombola 1 °rd ge- uouden om de kas te cfijvpn. Tot slot wei'den nog 1 tableaux gegeven „Wat het koren geeft", en „Betaaldag". Deze tableaux slaagden goed. Met een opwekking om lid te worden van de J. G. O. B. sloot de voorzit ter deze propaganda-avond. Zaterdagavond werden biljartwedstrijden gehouden bij den heer A. de Ruiter, waarvan de uitslagen als volgt zijn: le serie, le prijs de heeren K. Kliffen, 99 punten, 2e prijs K. Ruiter 93 punten, 3e prijs H. Bergen 91 punten. 2e serie, le prijs, de heeren R. Smit 103 p., 2e prijs J. v. d. Ham 85 p., 3e pr. J. Buur 79 punten. 3e serie le prijs de heeren J. v. d. Ham 97 punten, 2e pr. dezelfde, 94 p., 3e pr. H. Ber gen 92 p. 4e serie le pr. de heeren A. de Ruiter 78 p., 2e pr. K. Kliffen 71 p., 3e pr. J. v. d. Ham 51 p. 5e serie le prijs de heeren J. Weder 62 n., 2e pr. J. v. d. Ham 59 p., 3e pr. A. de Ruiter 49 p. 6e serie le pr. de heeren J. Weder 63 p., 2e pr. C. Bergen 54 p. De eerste vier serien werden gespeeld met acht stooten, de twee laatsten met vijf. De prijzen bestonden uit wild en paling. UIT DE RIJP. Tengevolge van de overbrenging van den Post-, Telefoon- en Telegraafdienst alhier, ten huize van den kantoorhouder D. Spaar- man, Rechtestraat no. 80, zal het voormalig J., T. en T.-kantoor (rijksgebouw) den 9 Januari 1925. des namiddags 3 uur in het hotel „EENDRACHT" alhier in het open- baar worden verkocht. Den 8 Januari 1925 zal de heer P. A. Rcmijn, burgemeester der gemeenten de Rijp en Graft, als zoodanig aldaar een kwart eeuw in functie zijn. Maar een en ander zich laat aanzie'n, zal deze dag niet onopgemerkt yoorbij gaar. Telegram men van lied en DE SPANJAARDEN IN MAROKKO. LONDEN, 15 Dec. Uit Tanger wordt gemeld, dat de Anjerastammen in cpstand zijn gekomen en htt Spaansche garnizoen van Alcazar Seiguit (ten Oosten van Tan ger) hebben gevangen genomen. De rebel- ten bedreigen Tetuan. De Spaansche verbindingen worden door dezen cpstand ems-ig in gevaar gebracht. Gemeld wordt, dat in verband met den ernstigen toestand in Marokko de Fran- sche regeering een nota naar Madrid heeft gezonden, waarin de Spaansche regeering er op wordt gewezen, dat de ontruiming van Marokko een schending van verdragen beteekent. Ook de Engeische regeering houdt zich ernstig met de Marokaansche kwestje be- zlg. Tijdens zijn reis naar Rome zOn Chamberlain, dc minister van buitenland- sche zaken, vo:lgens de „DaiIy Express met den Franschen premier Herriot ook over deze aangelegenheid hebben gespro- ken, en, zou een voorleopige overeenkomst iusscheh Frankrijk en Engeland zijn ge- troffen. MIJNONGEVAL, HASSELT (Belgie), 15 Dec. Bii een mijnstorting zijn drie arbeidters gedood. DE SPAN JAARDEN IN MAROKKO PARIJS, 15 Dec. De „Petit Parisien" meldt uit Madrid, dat het Spaansche effec- tief in Marokko op het oogenblik 120.000 man bedraagt. Het onderhoud kost 6 a 7 millioen peseta's per d!ag. Het gerucht gaat, dat het directoire, daar de begrooting is uitgeput, zijn toevlucht zal nemen tot bijzondere maatregelen. Bif den terugtocht van Ceufa verloren de Spanjaarden meer dan 20.000 gewonden, docden en vermisten en 7000 gevangenen. DE DUITSCH-FRANSCHE ONDER- HANDELINGEN. PARIJS, 15 Dec. Volgens die „Matin" zou de reis van den Duitschen anibassadeur te Parijs naar Berliin niet vreernd zijn aan den stand van de Fransch-Duitsche econo- mische onderhanddingen, bij welke de Fransche onderhandelaars sinds vijf of zes dagen een zekere teeenstand cntmoeien. DE SCHULDEN AAN DE VEREENIGDE STATEN. PARIJS, 14 Dec. De Fransche regee ring heeft den Franschen ambassadeur te Washington Jusserand verzocht, >zich vani verdere onderhandeiingen inzake dc fun- deering van de Fransche schuld aan de Vereenigde Staten te onthouden totdat zijn opvolger te Washington zal zijn aangekomen. Marktbericliten AMSTERDAM, 15 Dec. Op de heden ge houden veemarkt waren aangevoerd: 539 vette koeien le kw. 1.201.30, 2e kw 1.05—/ 1.20, 3e kw. 0.85—/ 1.05 per K.G., 100 melk- en kalfkoeien 350—/ 525 per stuk, 46 vette kalveren le kw. 1.15 1.25, 2e kw. 1.05—/ 1.15 per K.G., 60 nuclitere kalveren 1427 per stuk, 277 schapen en lammeren: schapen 4855 per stuk, lammeren 4652 per stuk, 637 vette varkens Moll, le kw. 0.960.98, 2e kw. 0.94—/ 0.96, Overz. en Geld, le kw. 0.96—/ 0.98, 2e lew. 0.94—/ 0.96, 33 paarden 150—/ 300 per stuk. AMSTERDAM, 15 Dec. De Aardappel- prijzen waren heden onveranderd. Aanvoer 1 lading. van 15 December 1024. Opgave van Nfoordhollandseii Landbouwcrediet. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te Vorige Koers. 63 487/, 124 150 6 38% 135% 72% 24% 131 %6 44%, 389 397 368 280 76% 148 pi.m. !,30 176 135 121 121 73 286 264 430i/a 369 pi.m. 1.45 96'A, 176-4 135 121 -4 121 1091A 73% 284 1171-8 430V, 360 18 172% 353% 1604-1 106 127% 124% 150 135 72 137/, 45 392% 396 369% 76% 148 171}-2 3564-7J 1604*1 124% 135 72 pi.m. 2. 176 135 120J 11 121 73% 284 5 263 430(-l 360 1581-9 163 170 355H pi.m. 2.15 100% 176 63 49 150% 136 137/, 45 380 73% 431 3554-6$ 160% 77V, 120% 125 136 71% 25 Vorige koers Koers op heden om 2.00 STAATST.EENINGEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 1919 BANK4 NSTELLIN GEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij. Cert v. 1000 Resc INDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. Furness^Stokvis Aand. Idem 7 Oblia. Jurgens Gew. Aand.. A. n B. i t, C, Philips Glocilampen Nieuwe INDUSTR. OND. "MJ1TENL. Anaconda Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur a 3odjong Cult. Vorstenl. Dito actions - Compania a Poerworedjo t PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Oli* Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber a Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serladjadi Silau Wai Sum Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Elg. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Holl. Lloyd Idem 7 afgert Paketvaart Oude Boot HolL Stoomboot a Niev Goudriaan 'CHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pret TABAKKEN. O j Deli a Senembah Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails a Union Pacific lOU/a 96 1761/2 135 121% 12111/16 109 Vj 3«/i6 24 73% 73% 71% 69% 285% 2621/3 84% 117% 430V. 362 Va 168% 159% 161 Vs 17% 124% 334i/a 170% 353% 162 ~7'/ii 78 120 89% 198 105% 127% 993/4 PROLONGATIE vorige koers 3J pCt., heden 3$ pCfc WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlija Parijs 1 Brussel Bazel Weencn p. Kr. 10000 Kopenhagen Stockholm Cbristinia New.York Italie 1163 59J)2% 13.26 12 26 48.02 Vs 0.35 43 69 66 80 37.55 NIET-OFFIC1EEL. I 248 a a I 10.68% 11.634-f 58.95-59 13.30-32 12.30-2$ 48.—48.05 0 34J-5 43.45-55 66.75-80 37.45-55 2.47J- 8 10.65-70

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 3