RKeumatiek bRAISIflA-vAN-VALKE I Aspirin- iii iiii Gemengfr Nienws •iLEVERTR LEEU WARDEN- X de bttrgerij dank te hebben gebracht voor bun kranig werk, uitte spr. den wensch, dat dit vaandel spoedig getooid mocht zijn met meerdere behaalde prijzen en dat de muziek- vereeniging „Kunst na Arbeid" op haar in- geslagen weg mocht voortgaan, dan zal zij steeds op den steun van de burgerij kunnen rekenen. (Applaus.) Daarna bracht de heer Freek, voorzitter 'dezer muziekvereeniging den Burgemeester dank voor de geeproken woorden, benevens die dames Visser en Prins en den heer Alber- da, voor het initiatief. Tevens zeide hij dank namens „Kunst na Arbeid", aan hen die fi- nancieel hadden bijgedragen tot het verkrij gen van dit keurige vaandel. Daarna gaf spreker een uiteenzetting, waarom „Het Rij per Fanfare" een verandering van naam on- derging en thans genaamd is „Kunst na Arbeid". Nadat „Kunst na Arbeid" een paar vroo- lijke nummers had ten beste gegeven, werd dit afgewisseld door een paar voordrachten, gedaan door mej. K. Ruiter, benevens door de heeren A. Koster en J. Bos, terwijl mej. A. M. N. Lafeber de pianomnziek voor haar rekening had genomen. Allen kunnen met genoegen op hun werk terug zien, gezien net langdurig applaus dat hun ten deel viel. Daarna werd nogmaals het woord gevoerd door den burgemeester, die de aanwezigen dank bracht voor hun tegenwoordigheid bij deze huldiging, doch vooral aan de dames en heeren voormeld voor hun voordrachten en muziek. De voorzitter van ,,Kunst na Arbeid" dankte eveneens alien die er toe bij gedragen ihadden om dezen avond zoo gezellig moge- lijk te doen zijn. Vervolgens werd door hem toezegging gedaan, dat na niet al te langen tijd door zijn vereeniging een rondgang zal worden gedaan van de Rijp naar Graft, waarbij het vaandel tegenwoordig zal zijn. Hierna werd een gezellig dansje gemaakt, begeleid door een vijftal muzikanten van „Kunst na Arbeid". Alhder doet zich een geval van besmettelijke ziekte (roodVonk) voor en wel ten huize van Joh. Bakker. J.l. Zaterdag kwam de voerman R. al- hier met paard eo wagen de Kerkstraat in- rijden en had het ongeluk, terwijl hij eeri an- der aldaar stilstaand voertuig moest passee- ren, tegen een rijwiel van bakker B. alhier, hetwelk tegen een woning was geplaatst en waarop zich een kist met brood bevond, te rljden, waardoor bedoeld rijwiel met het aan- wezige brood over den grand rolden. Dien- tengevolge werd het stuur van bedoeld rijwiel verbogen, was de broodkist defect en voor meld brood niet meer geschikt voor de eon- sumptie. UIT EGMOND AAN ZEE. De gemeenteraad vergaderde Donderdag- avond. Afwezig de heeren Prins en Zwaan. Ingekomen goedkeuring van G. S. der geld- leening van 31000. Deze was al geplaatst tegen een koers van 09 en 6 pCt. interest. In verband hiermede werd de begrooting gewijzigd. Voor kennisgeving aangenomen de rap- porten van kasopname der gemeentebedrijven en van den gemeenteontvanger. Alles was in orde. Per Provinciaal blad waren de gemeente- besturen uitgenoodigd een post op de be grooting te brengen voor t. b. c. bestrijding. B. en W. stelden noodgedwongen voor daar niet toe over te gaan. Bij gebrek aan fondsen werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Het P. E. N. had een schrijven gezonden, waarin een nieuw contract werd voorgelegd, ingaande 1 Jan. 1925, dat de gemeente 2000 per jaar meer zou kosten. De voorzitter stelde zich voor met den di- lecteur naar Haarlem te gaan. Na eenige discussie werd besloten het resultant van dit bezoek af te wachten. Aan de orde was de behandeling der be grooting 1925. Mevr. Visser wenschte inlichtingen over de heffingen van het vergunningsrecht. Deze konden pas in April a^i de orde komen. De heer Snoecks vroeg, hce de voorzitter zich voorstelde aan de geraamde 39000, voor den hoofdelijken omclag te komen, waar ook nog voorgesteld werd 100 pCt. op- centen op de rijksinkomstenbciasting te hef- fen. Spr. vond dit zelfmoord van Egmond aan Zee. Reeds zijn eenigen gevlucht en an- deren staan op het punt het te doen. Spr. stelde voor een Commissie te benoe- men om bij G. E. noodzakelijkheid van een jaarlijksche bijdragen in de vaste posten uit- een te uetten. Wormerveer met r.,eer draag- kracht kreeg toch 250.000 renteloos voor- schot. Bovendien wacht nog 2000 tarief- verhooging en kost het hooger onderwijs schatten geld. Drie jaar geleder toonde de Commissaris zich niet zoo sterk afwiizend. Het voorstel werd aangenomen eri tot ic- den der commissie gekozen de heeren Snoeks, Ruigewaard, v. d. Schinkel en Zwaan. Mevr. Visser drong reeds bij voorbaat aan op af- trek voor reiskosten voor de visschers bij het vaststellen van het einde van het cohier van den H. O. De erfpacht van een stuk gror.d voor het perceel van den heer Gravemaker liep ten einde. B. en W. stelden voor, die weer voor 25 jaar te verlengen tegen 10, in plaats van 5 per jaar. De heer Snoeks wilde het zoo laten, de heer Ruigewaard daarna het verschil deelen. Nadat het voorstel van B. en W. met 4 stem- men voor verworpea was, werd dat van den heer Snoeks met dezelfde stemmen tegen aan genomen. Tegen de heeren P. de Graaff, Maas, Krab en K. de Graaff. De heer R. M. Wijker had verzocht 'n stuk grond aan den Duinstraat te mogen koopen k f 1 per M2. Aangezien de gemeente dat stuk zelf best gebruiken kon en het stuk dus voor haar meer waarde had, werd afwij- zend op dit verzoek beslist. Van de vorige vergadering restte de be handeling van verkoop van grond. Liefheb- bers waren de heeren J. v. d. Plas, Genet, C. v. Pel en 0. Snoeks. De heeren v. Pel en v. d. Piss waren nfet tot cvereenstemming gekomen. Daar echter werd voorgesteld het door beiden begeerde stuk slechts in zijn geheel te verkoopen, zag de heer v. Pel van de zaal af. Na eenige discussie werd besloten de be- dceide steeg a 2, het overige a f 2.50 per vierk. Meter aan te heden, onder voorwaar- de, dat steeg en een der perceelen grond te ,zamen genomen moesten worden. Tegen de heeren Ruigewaard, Maas, Krab en v. d. Schinkel. Benoeming leden Gommissie tot wering van sclioolverzuim. Aftredend de heer Koopinan, vacature door overlijden van den heer Pluim- graaff. Met algemeene stemmen herkozen de iker Koopman en gekozen de heer C. Pluim- graaff. He!; Centraal bureau kwam nog eens terug op het geweigerde accountantscontract. Na ingewonnen inlichtingen bracht het de ver- goeding terug van f 375 op 300. Op voorstel van B. en W. werd besloten hierop in te gaan. Alsnu waren aan de beurt de aangekon- digde voorstellen van den heer Ruigewaard Deze drong aan op het benoemen van een commissie voor bcuw- en wegentcezicht. De voorzitter merkte op, dat daartoe al- leen B. en W. een voorstel konden doen en dit college, het nut er niet van inziende, daar toe niet overging. Uit de geschiedcnis der vrcegere gasccmmissie was gebleken, dat al ien even cndeskundig waren als B. en W. - De heer Snoeks ging met dit laatste ac- coord, doch meende, dat van bouw- en we- gentoezicht de heeren Ruigewaard en Zwaan toch wel als deskundigen konden beschouwd worden. De heer K. de Graaff, wethouder, had geen bezwaar tegen een commissie voor bouw' en wegentoezicht, doch wel tegen een gas- commissie. Wie er zoo zoetjes aan mee op de hoogte komt, meet plaats maken voor een an der. De heer Ruigewaard wilde dan vragen of B. en W. dan een volgende vergadering met een voorstel zouctea willen komen. De heer Maas was er niet voor, de heer v. d. Schinkel bracht hulde aan den directeur der gemeentebedrijven en achtte geen raads- leden noodig om het toezicht uit te oefenen. De heer Ruigewaard zette een boom op over z. i. eigenaardige toestanden, wanneer er geen gascommissie was, doch bleek niet op de hoogte te zijn. Vender drong spr. aan op minder prikkeldraad langs de wegen en werd hierbij gesteund door mevr. Visser. De voorzitter wees op de kesten van onder- houd, wanneer er geen draadafscheiding ge maakt werd, terwijl de heer Maas zijn ver- wondering er over uitsprak, dat de heer Rui gewaard zelf prikkeldraad Het spannen, waarop deze aanvoerde, dat dit particulier en geen gemeentebelang was. De voorzitter deed enkele mededeelingen, o.a. dat in verband met de gemeentefinancien de verbouwing der openbare school was opge- schort. Bij de rondvraag wees de heer v. Pel op den slechten teestand van den Straatweg, waaraan zich een koor van klachten over an- dere straten paarde. Met het nieuwe jaar zal de hand aan den ploeg gestagen worden. De heer Snoeks was bevreesd, dat het leegstaan der huizen bij het station.nadedige gevotgen voor de gemeente zou hebben. Tot nu toe scheen er echter geen vuiltje aan de luclit te zijn. Sluiting volgde. UIT OOSTHUIZEN. Vrijdag j.l, 12 dezer, had eene algeffleene ledenvergadering plaats van de afdeeling „Oosthuizen" van Het Witte Kruis, in het lo- kaal van den heer Donker, onder leiding van den heer G. D. Kaaskooper. Als gewoonlijk was er weder weinig be- langstelling. Als nieuw bestuurslid ter voorziening in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer M. Eyssen alhier, werd gekozen de heer J. Drijver, hoofd der school alhier. Aan de orde was Statutenwijziging. Deze werden aangevuld, in verband met besprekin- gen te dezer zake in vorige vergaderingen, met de bepaling dat degenen die 2 jaren na vestiging in onze gemeente nog geen lid van de afdeeling waren geworden, waarna een zeker entreegeld tot een maximum van 5.— zouden moeten betalen. Dit is ter voorkoming dat dezulken geen contributie zouden betalen en in geval van ongesteldheid zich even zou den opgeven en dan, zonder te hebben bijge dragen in de kosten van instandhouding der afdeeling, direct van de hulpmiddelen ge- bruik zouden kunnen maken. Op de agenda voor de op Woensdag a.s. te houden Raadsvergadering komt o.a. ook voor de behandeling van het advies aan Gedeputeerde Staten in zake opheffing van de Openbare Lagere School te Etersheim. Wii vernemen dat de ouders der sqjioolgaan- de kinderen aldaar een adres aan den Raad zullen richten tot behoud dier school. UIT BARSINGERHORN. Voor de 2 periodieke aftredende leden van den Doopsgezinden kerkeraad te Barsinger- horn c.a. zijn de volgende candidaten opgege- ven Seibbrandt en D. Waaiboer, beiden te Schagen, J. Blaauboer Gz. en J. Langedijk te Kolhorn, jb. Waaiboer, Wieringerwaard en J. A. Waaiboer te Anna-Paulowna. Aftre dende heeren zijn A. Slikker te Schagen en P. Blaauboer Gz., Kolhorn. Voor de vacature Mevr. Breebaart Stins zijn candidaat gesteld: 1. J. Blaauboer Gz., Kolhorn, 2. Mevr. M. KooijWonder, Wieringerwaard; 3. J. A Waaiboer, Anna-Paulowna. Wanneer 1 en 2 verkozen worden bij de pe riodieke verkiezingen komen voor hen in de plaats Mevr. Bakker—Blaauboer, Barsinger- horn en K. Kaan Jz., Anna-Paulowna. UIT SCHAGEN. De Noorderkring van Ziekenfondsen hield Zaterdag alhier een vergadering, waarop 15 afgevaardigden aanwezig waren van de Fondsen gevestigd te Helder, Juliarsadorp, St. Maarten, Burgerbrug en Schagen. De agenda bevatte een drietal vragen, waarop door het bondsbestuur een antwoord werd verzocht. 1. Wenscht'U een volledig bestuur voor het district. Eenstemmig „neen". 2. Acht u een district-reglement wensche- lijk. Antwoord „neen". 3. Op welke wflze moeten de kosten van het district betaala worden. Zooals thans uit de Bondskas? Door een extra contributie in het district of met subsidie uit de Bondskas? De plattelandsfondsen meenden eenparig dat de onkosten van de districtsvergaaerin- gen door het district zelf betaald moesten worden, terwijl Helder zich voor een bepaalde vergoeding uit de Bondskas verklaarde. Na eene langdurige bespreking werd het stand- punt Helder aangenomen, echter met de uit- drukkelijke voorwaarde, dat die Bondsvergoe- ding alleen voor de zaalhuur van een ver- plichte vergadering zou gelden. Eenparig werd nog aangenomen om in Januari e.k. te Schagen een vergadering te houden, waarbij 2 sprekers zullen optreden; een die het stand- punt: Zelfbeheer, en een die dat van Staats- instelling zal bepleiten. UIT BERGEN. De Missie-tentoonstelling, Zondag in het gymnastieklokaal van de St. Ursulaschool gehouden, mocht zich wel in de belangstel- ling der Bergenaren verheugen. Vooral Zon- dagmiddag was het bezoek buitengewoon druk. Wij moeten dan ook erkennen dat het wel de moeite waard was. De groote zaal was rondom behangen met eenige honderden jurkjes, welke door de dames van de missie- naaikring, onder leidimg van mevr.'Otten, vervaardigd waren. Voorts was tentoonge- steld een schat van naai- en borduurwerk, dat door de eerw. Zusters in de recreatie- of vrije uren gemaakt werd. Verder troffen wij aan de verschillende voorwerpen, groote en kleine, welke door verschillende gevers en geefsters ten behoeve der Missie iin Oeganda werden geschonken. Voor de verloting van diverse voorwerpen, welke te ruim 5 uur door Rector van den Burg plaats had, was ook zeer veel belang- stelling. Het mond- en klauwzeer, dat in deze gemeente reeds lang geweken was, is thans weder geconstateerd omder het rundvee van mej. de wed. N. Apeldoorn aan de Voert alhier. Vertrokken personen. A. Th. Kleinker, R.K., dienstbode, van Ka- rel de Gr. Laan 17 naar Duitschland. C. Telleman, R.K., landman, van Groeneweg 7 naar Akersloot, Zuiderwaart p. a. Th. Groot. A. C. ten Have, wed. P. Tegel, N. H., geen, van Molenstraat 12, naar Alkmaar, Westerweg 114a. A. Hoogzaad, R. K., dienstbode, van Hoflaan 12 naar Oudorp (N.H.) p. a. W. Hoogzaad. A. Dam, geen, Breelaan 50, naar Ver. St. van N.-Amerika. H. J. A. Buckmann, N.H., zonder, van Princesselaan 44 naar Canada. J. P. G. van Eijck, R.K., timmerman, van Loudelsweg 12 naar Ver. St. van N.-Amerika. M. E. Otten, E.L., dienstbode, van Breelaan 7 naar Amsterdam, Witte de'Withstr. 49III. H. Volker, geen, z. b., Elzenlaan 8 naar Heem- stede, Heerenweg 163. C. Swaan, N.H, landbouwer, van Baakmeerdijk naar Alkmaar Spoorstraat 80. J. G. Faber, wed. Kupe- rus, N.H., z. b., van Jan Jacoblaan naar Am sterdam, Lutmastr. 182. M. G. Admi- raal, R.K., z. b., van Zakedijkje 13 naar Lim- men A 29. G. Nieuwenhuis, N. H., z. b. van Zeeweg 25 naar Groningen, Praedinius- singel 1. J. H. Westerbeke, N. H., z. b., van Bergen aan Zee naar Ter Neuzen, Noordstr. 71. W. L. Schmieden, N.H., z. b., van Boulevard 20 naar Hilversum, Burg. Schookl. 26. H. J. Krans, N.H., werkster, van VerspijcWeg 7, n. Hardinxveld, Nieuwe weg, bij ouders. A. R. van den Berg, echt- genoote van C. Kohne, N.H., z. b., van Groe neweg 26 naar Beemster, Jisperweg. G. A. Dekker, R.K., z. b., Natteweg 41, naar Leiderdorp, gesticht „de Goede Herder". M. van Leen, N.H., loodgieter, van Tuin- dorpweg 4 naar Schoorl, Nolleweg. M. de Groot, R.K., geest. zuster van Pensionaat naar Oudorp, p. a. Zusters Ursulinen. Jn. Kuijper, geen, z. b., van Kogedijk 15 naar Koog a. d. Zaan, Stationstraat 23. Joh. Hille, R.K., rijwielhandelaar, van Beemster- laan naar rrankrijk. W. J. H. A. Teuwis- se, Ger., z. b., van Kerkelaan naar Alkmaar, Lindenlaan 100. W. J. M. Otten, R. K kellner, van Oosterweg naar's Gravenhage, Fr. Valentinsti". 141. J. Pelle, N.H., huis- houdster, van Loudelsweg naar Amsterdam, Czaar Peterstraot 31. J. v. Appelterne, N. H., z. b., van Hasseltstr. 10 naar Amsterdam, Rustenburgerstr. 121 I. H. C. Hillerts, N. H., chauffeur, v. Prinsesselaan naar Amster dam, Bilderdijkkade 174. C. Wijker, O. K., dienstbode, van Kerkedijk 3 naar Beverwijk, Breestr. p. a. Mevr. v." Ittersum. M. A. Teuwisse, Ger., bloemist, van Kerkelaan naar Amsterdam, Bestevaerstr. 177 I. P. Kor- teweg, echtg. van S. Jonker, N. H., z. b., van Berkenlaan n. Amsterdam, Bestevaerstr. 177 I. F. J. Thoolen, N.H., z. b., van Rus- senweg 26 naar Voorschoten, inst. Wullings. W. Schaaper, R.K., grondwerker, met woonschuit Schermei'sloot naar Alkmaar, Zandersbuurt. UIT DIRKSHORN. In het bestuur van de banne Eenigenburg zijn herkozen tot voorzitter de heer G. Schoorl te Alkmaar en tot Hoofdingeland de heer A. Borst te Eenigenburg. UIT HOORN. In de gehouden vergadering van de Ka- mer van Koophandel is besloten met de Ka- mers te Aikmaar. Gouda, Haarlem, Leeu- warden en Zaanaam te protesteeren tegen het invoerverbod van kaas in Portugal. Een onderzoek zal worden ingesteld naar concur- rentie den expediteur door de Ned Spoor- wegen aangedaan. Aan de regeering zal een adres worden gezonden om maatregelen ie nemen voor cxpor; van iandbouw en zuivelprodueten, waarbij wordt gewenscht etn doorvoering van een maximum- en minimumtarief. De treinendienst wordt niet in orde geacht en verbeterirgen zullen worden gevraagd; men oordeelde dat de sneltreinendienst van Fries- land— Enkhuizen—Hoorn niet via Alkmaar, doch via Purmerend naar Amsterdam zullen moeten gaan. Men sprak zich uit over de totstandkoming van een borgtochtenregister. Voor de competiti'e van den Nederland- schen Schaakhoird had in de Roskam de wed- sfrijd „Caissa I" tegen „Aris de Heer II" van Beemster plaats, welke eindigde met een 7—3 overwinning voor de Hoornsche scha- kers. Arbiters waren de heeren Van Beem ster en Ruvgrok van Caissa. De concertvereeniging „Johan Mes- schaert" heeft in het Park een ledenverga- dcring gehouden. Uit de relcenlng Meek, dat de ontvaigsten hadden bedragen 2745.08 de uitgaven 2593.57, zoodat er een batig saldo was groot f 151.51. Tot bestuursleden werden herkozen mevr. Schottelde Vries en de heer J. Bossert. To; leden van de financisele commissie de heeren J. Althorfer en P. Meijer. De heer Joh. Spruit, seinhuiswachter bij de Ned. Spoorwegen heeft zijn zilveren jubileum herdacht. Na hartelijke toespraken van den stations chef en den commies De Vrij, werd hem mede namens het personeel een klok aange boden. UIT LIMMEN. Peter Beekman, zoon der parochie, Is voor de Missie op NieuW Guinea aangewezen. Een zeer arme parochie van uitgestrekte afmeting is hem door de overheid aangewezen. Alvorens te vertrekken meenden de parochi- anen zich niet onbetuigd te moeten laten en hebben voor hem het niet onbelangrijke be drag van 306.90 bijeengebracht. In de gehouden vergadering van de Ned. Ver. van Bloembollencultuur is besloten om in de bekende lewestie (Zetel Bloembollen cultuur: Heemstede of Hillegom) afwijzent te beschikken- Z. h. st. is besloten het voorstel Anna Par lowna te steimen, die den zetel in Haarlem wil houden. Voor het Krelage-fonds (zich ten doel stellend een borstbeeld voor den oud voorzitter Krelage te doen aanbieden) were naar de 149e Algemeene vergadering wer 42.50 bijeengebracht. Tot afgevaardigde den aangewezen de heeren Verwed, Voren en Jac. Schermer. 1 r UIT HEILOO. De Coop, veilingsvereeniging „St. Wille- brordus" nield dezer dagen een vergadering in het Cafe van den heer Cl. van Straten, on der voorzitterschap van den heer J. Admi- raal. De voorzitter bracht in bespreking hoe te handelen met die leden die weigeren en hun prcducten aan te voeren en aan hun finan ciee'e verplichtingen te voldoen. Een levendig debat volgde hierover. Eeni ge leden waren van oordeel dat het moeilijk zou zijn hen te vervolgen. Andere meenden dat ze volgens de cooperatiewet altijd „han- gen". Weer anderen meenden dat het bestuur ook niet altijd vrij uit was gegaan. Er blijkt ook dat men maar crediet heeft gegeven aan onbetrouwbare personen en dat men dit nog doet. De voorzitter stelde vast dat het bestuur steeds de belangen van de leden op het oog had, voor zoover dit bestuur aan de schuld van niet betalen kon debet zijn, was er altijc met alle denkbare middelen gepoogd het geld binnen te krijgen en procedeeren kost ook geld. Na zeer uitvoerige bespreking werd met algemeene stemmen besloten het bestuur te machtigen tot gerechtelijke vervolging. Verkooping van boonien. Het bestuur stel de voor alle boomen op het door de vereeni ging gekochte pand naast de veiling te ver koopen. Het bestuur werd met de uitvoering belast. Bestelling sloffen. De voorzitter deelde me de, dat oude sloffen in „handen" zitten van de handelaars die deze vasthouden, er is dan ook geen verwachting dat er oude sloffen te koop zijn, redenen waarom het bestuur voor stelde cm nieuwe aan te koopen voor 150 per 1000 stuks. Hoewel de vergadering den prijs hoog vond, ging men tot bestelling over. Vaststelling salarissen (met uitzondering van dat van den veilingmeester, dat in de vcofjaarsvergadering is bepaald.) De heer Korthouwer stelde voor om de vaststelling aan te houden. Spr. wilde alle salarissen verminderen en dit vaststel'en in de vcorjaarsvergadering. Dit gebeurt overa! De voorzitter ontraadde dit, wil men in de toekomst bepalen dan is wijziging van het regtement noo.dig. waartoe werd besloten. De heer Klaasse von de salarissen van het bestuur zeer laag. Spr. stelde voor 25 per jaar (vorig jaar 10.) Niemand was hier tegen, waartoe werd besloten. Het salaris van den voorzitter (/'300) vond men algemeen vrij hoog. Ook kwam de vraag wederom naar voren: Is hij wel noo dig in den zin zooals hij er thans is, heeft men wel ecu vdlingieider noodig? En als men nagaat dat men aan de groot- ste veiling in Kennemerland geen veilingle der heeft meende men dat deze hier ook niet noodig was. Na zeer uitvoerige bespreking werd het salaris op 100 bepaald. De secretaris stelde voor zich zelf weder om 75.— voor, een salaris waaruit blijkt, dat hij liefde voor de vereeniging heeft. Vaststelling veilingspercentage voor 1925. He! bestuur stelde.voor 8 procent voor grcente en 5 pet. voor aardbeien en fruit. En kele leden vroegen naar den omzet. Zij meen- dr.n, rtef men't percentage nu wel kon verla- gen. Het bestuur antwoordde ontkennend. er is te veel schuld. Na uitvoerige gedachten- wisseling werd dit percentage bepaald.. Bespreking en vaststelling contributie voor 1925. Besloten werd deze op 2.50 te stellen Verkiezing Rekeningcommissie. Gekozen de heeren J. Kcrfhouwer c-n G. Schonten. Bespreking aanschatfen emba'lage en repa- ratiekcrrten. Besloten werd dat de heer v. d. Steen do goederen zal afhalen en bezorgen bij de le den. Voorts werd bepaald, dat de veiling met K. rstmis wordt oehouden op Dinsdag. Bespreking Witlofveiling. Het bestuur stelde voor om zoodra de leden een kwan- lum hebben dat of meermalcn per week vei- !cn r.oodzakeli.ik maakt, of noodig maakt dat daarmede de kooplieden in kennis gesteld worden, dar men dit vroegtijdig bekend maakt. De vergadering hecbtte aan de te nemen maatregelen hare goedkeuring Na '-ondvraag en behandeling van liuis- houdelijke raken volgde sluiting. In de bestuursvergadering van de Ver. tot bestrijding van t.b.c, Herwonnen Levetts- kracht" is tot penningmeester gekozen in plaats van Mej. A. Gielis-Koopman, die heeft hedankt, de heer C. Opdam. Besloten verd het advies van den dokter op te volgen en dan t. b. c.-patient, die voor tokening van het Hoofdcomite zal "erpleogd. werden in ..Berg en Bosph" te Apeldoorn, ha detn winter uit te zenden. iiiHllillii!: jjij lip iiii zijn twee zoo pijnlijke ziekten, dat het voor den daaraan lij= denden patient een ware ver- lossing is, daartegen een werk- zaam en pijnstillend middel te kunnen verkrijgen. De alom bekende Aspirin - tabletten die bij allerlel ziekten proefheudend gebleken zijn, verschaflfen ook de snelste hulp in gevallen van rheuma- tiek en jicht. Men verlange editer alleen de edite tabletten in origineele verpakking met den oranje band. ill ||j li ii" Hi iii iiii iiii iiii iiii iondagavond gaf de tooncdclub van den Bond van Staatspensionneering een uitvoe ring in „De Rustende Jager" Onder regie van J. Rossenbacker werd op- gevoerd het spel der zee: „Op Hoop van Zegen" van H. Heijermans. Hoewel de entree bijzonder hoog was, n.l. 1, speelde men voor een uitverkochte zaal. Onder de aanwezigen merkten wij op velc bestuursleden van elders gevestigde vereeni- gingen. Alvorens het scherm „gehaald" werd, trad dte afdeelingsvoorzitter, de heer K. Veldkamp, naar voren en* herdacht in gevoelvolle woor den den overleden auteur van „Op Hoop van Zegen". Zijn heengaan, zoo tragisch enkele dagen voor zijn 60sten verjaardag, terwijl de zij - nen onverzorgd achterbleven, stemde tot me- delijden. Dat de hulp van de regeering wel wat laat is gekomen, liet spr. duicielijk uitkomen en hij toetste dit aan de practijk voor de hulp van onze ouden van dagen. Spr. bracht een eer- biedige hulde aan#de nagedachtenis van H. 'Heijermans. (Instcmming). Daarna was het woord aan de club, die het ,mooie bekende spel vcrtolkts zooals we dit gewoon zijn. De heer Zellenrath gaf van Clemens Bos, den onsympathieku't feeder, een zeer treffende uitbeelding. Geert (de hr. Rossenbacker) was geheel af. Vooral in het laatste bedrijf werd zeer mooi spel te zien gegeven. Kniertje en Jo (reap. mej. L. Altman en mej. Rossen backer) gaven aangrijpend spel. Van de medespders zouden we ook nog anderen kunnen no-emen. We willen met dezen volstaan en constate,men, dat de club in elk opzicht een zeer goed figuur heeft gemaakt Een bijzender woord van lof aan den on* vermoeiden regisseur is hier zeker op zijn plaats. Een gezellig bid besloot den avond Gistermorgen gebeurde hier aan den Rijksweg cen Ongeluk met een fietsrijder. Deze, een jongen uit Castricum, hield zich aan 'n vrachtauto vast en werd aangereden door 'n andere auto, 't Rijwiel werd vernield, terwijl de jongen hevig bloedend werd opge- nomen. Door den chauffeur (wien geen schuld treft) werd hij verbonden en naar zijn huia vervoerd. Zijn toestand laat zich niet ern- stig aanzien. id In de tooneelzaal van „De Rustend® Jager" had Zondagavond 'n treffende plech- tigheid plaats, n.l. het aanbieden van het vaandel en het uitreiken van de diploma's van den tooneelwedstrijd van den Bond van Di- lettanten-Tooneelclubs in Noord-Holland. De heer K. Veldkamp, voorzitter van den Bond van Staatspensionneering, bracht dank aan de dames Altman en ter Burg en de hee ren B-lokker, Holtes en Willebrink, die het huncie hebben gegeven om het vaandel te ver- krijgen. Het vaandel, een ontwerp van den heer K. Veldkamp, geeft 'n symbolische voor- stelling van wat de Bond beoogt en is een sieraad voor den Bond. De heer G. Willebrink aanvaardde het na mens de afdeeling. Paarna werden de diploma's uitgereikt we!<- ke in den winter 1922—1923 waren behaald en wel als volgt: Mej. R. ter Burg, le prijs, als persoonlijke onderscheiding. De vereeniging zelve heeft behaald een len prijs, een lsten prijs voor de beste regie en een persoonlijken lsten prijs voor den heer J. Rossebacker. Aan mej. L. Altman een len prijs. Namens de afdeeling werd een diploma aan- geboden aan den heer G. Willebrink. Tot ieder richtte de voorzitter een hartelijk woord. Tot den heer Rossebacker zeide spr., dat hij hem persocnlijk en voor de club geluk wenschte. Hij sprak dte hoop uit, dlat hij nog lange jaren regisseur van de club mag zijn. DE- „VOLTREFFER" TE ELDEN. In de Memode van Antwoord aan de Tweede Kamer, betreffende de Oorlogsbe- grooting herinnerde de Minister aan zijn be- reidverklaring bij de beantwoording van vragen van den heer Bulten, om op grond, dat de mogelijkheid niet uitgeslofen was, dat de brand op de boerderij te Elden van den bekenden paardenfokker, den heer Joh. La- jilt Hit Hi:

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 6