Zqn Uw handen en lippen efers, 8dt geweesf van nr oefemtiigen in de omgeving gehouden, zich in beginsel bereid verklaard, bewij®bare, door den brand veroorzaakte schade, aan daarop rechthebbenden te vergoeden. Eerst onlangs kwamen naaere gegevens omtrent eenige schadeposte© van die zijde der belanghebbenden in, waaromtrent nog geen beslissing is genomen, terwijl met name de bedrijfsschade nog niet vaststaat. Zoodra overeenstemming tusschen den Staat en par- tij,en verkregen is, zal betaling volgen UIT DE RAILS GELOGPEN. Maandagmorgen omstreeks half adit ziju op het spoorwegemplacement te Zaandam tijdens het rangeeren aeht goederenwagens, waaronder een met petroleum gevulde tank- wagem, uit de rails geloopen en eenige hon- derden meters verder omgekanteld. Persoon- lijike ongelukken kwamen niet voor. Door den val is in den tankwagen een lek ontstaan, zoodat deze nagenoeg geheel is leeggeleopen. Naar de oorzaak van het ongeval wordt een onderzoek ingesteld. Aan verkeerde wis- selstand is het gebeurde niet te wijten. „KANNIBAL IS ME" IN ADVERTENTIES. Gelezen in een advertentie: „E>eVleeschhouwersvereeniging toiedt voor de maand November het Slachtvet barer leden te koop aan". En een andere advertentie heeft nog gru- welijker inhoud: „Slagerij te koop wegens onibinding der Vennooten EEN VERMAKELIJKE GESCHIEDENIS. De volgende „ware geschiedenis" verhaalt het Soer. Hbld. De dienst der douane te Soerabaje had een plombeertang noodig en liet er een aanmaken bij het marine-etablissement. Na verloop van eenigen tijd was de tang klaar en kreeg de douane haar, netjes verpakt toegezonden. Het was een zeer goede tang, die bij 'ge- bruik uitstekend voldeed. En de douane was er mee in haar schik. Niet lang daarna kwam de nota. En van stonde af aan was het uit met de pret. Want de nota was zeer gepeperd; er prijkte een be- drag op van niet minder dan 265. Maar men betaalde omdat men betalen moest. Tot zoover luidt het ware verhaal, waar- door de nieuwsgierigheid van het Soer. Hbld. in de hoogste mate was opgewekt. Het gelukte het blad, te bevoegder plaatse nog het volgende te weten te komen. In het marine-etablissement, waar de tang was gemaakt, had men slechts het enorme be- drag van 48 (achteneveertig) heele centen aan materiaal er aan besteed. Voor het grafeeren (in staal) had men het luttele sommetje van 99 uitgetrokken. Totaal 100. En daarna heeft men er waarschijnlijk omdat men 100 voor een plombeertangetj» bespottelijk gering vond er nog 165 op- gelegd, vanwege de algemeene kosten, die op 't etablissement drukken. In 't etablissement worden vaak allerlei voor de vloot benoodigde voorradensteen- kool, victualien e. d., opgeslagen, van welke voorraden soms groote hoeVtelheden wegens bederf moeten worden afgeschreven. Spek en boonen en ook steenkool zijn nu eenmaal, op den langen duur, aan bederf onderhevig. A die afschrijvingen zijn even zoovele schadeposten. En deze zijn het, die als alge meene kosten op de inrichting drukken. In dit licht bezien, is het althans verklaar- baar, dat de betrokken autoriteien, als de ge- legenheid zich daartoe voordoet, die alge meene kosten minder drukkend trachten te maken. Komt er van den een of anderen gouverne- mentsdienst een bestelling binnen, dan wordt er op waa-rlijk ingenieusewijze fluks een re- kensommetje in elkaar gedraaid en men heeft-van de algemeene kosten, die zoo op 't etablissement drukken, een gedeelte op een anderen (gouv.) dienst afgev/entel. Zoo zou men b.v. de telefoondienst voor een moerbout van enkele guldens waarde, bij het marine-etablissement 150 kunnen laten betalen. Enzoovoort, naar rato. Is 'tniet be spottelijk? DE ALG. NED. TYPOGRAFENBOND. De Algemeene Nederl. Typografenbond heeft Zaterdag en Zondag te Amsterdam een buitengewone bondsvergadering gehouden, in hoofdzaak ter bespreking van de gewijzigde collectieve arbeidsovereenkomsten in de typo- grafie en in het boekbindersbedrijf. Vrijwel alle afdeelingen waren vertegenwoordigd. Na de besprekingen, die den ganschen Za terdag in beslag hadden genomen, verklaar- den de meeste opposanten, dat zij, vertrou- wende op de geruststellende mededeelingen van den voorzitter, hun stem aan de overeen- komsten zouden geven. De collectieve overeenkomst in de typogra- fie werd daarna aangenomen met 197 stem- men voor en slechts 2 tegen; 18 afdeelingen namen niet aan de stemming deel. Zondagmorgen werd de collectieve over eenkomst in het boekbindersbedrijf na een korte bespreking met algemeene stemmen aangenomen. Verder heeft de bondsvergadering een ge wijzigde contributieregeling aangenomen. De contributie zal na 1 "januari (met uitzonde- ring van de bijdrage voor het ziekenfonds, waarin de deelneming facultatief is) zijn vastgesteld op een persoonlijk uurloon plus 15 cts. voor wie 31 cts. en meer verdienen, en plus 10 cents voor wie minder dan 31 cts. per uur verdienen. De in deze contributie begre- pen bijdrage aan de werkloozenkas werd op 20 cts. per lid en per week bepaald. Besloten werd, op voorwaarde, dat de col lectieve overeenkomsten door beide partijen worden aanvaard en een omvangrijke strijd met Januari alzoo niet te verwachten is, uit de bondskas aan alle werkloozen (trekkende en niet trekkende) leden een Kerstgave in natura te verstrekken, ter waarde van een weekuitkeering, zooals deze door de werkloo zen genoten wordt of werd. Hiermee zal een bedrag van 15.000 tot 20.000 zijn ge- moeid. Bij de daarop gevolgde bespreking omtrent het orgaan werd de reeds vroeger geuite wensch om dit te vergrooten en daardoor ruimte voor speciale artikelen te winnen, krachtig onderstreept. De meerderheid der afgevaardigden vond noch De Strijd, noch •Het jonge Volk een voldoende vervanging Tegen Slapeloosheld, Overspanning, Gejaagdheld, PPikkelbflartield en CitaillBtiWfeies, geforuikt men de Zenuuvstillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwrtabletten. V van wat vroeger in het eigen orgaan aan de oudere zoowel als de jongere leden geboden werd. Het hoofdbestuur werd opgdracht ver- strekt, indien geen onoverkomelijke moeilijk- heden zich voordoen, het Grafisch Weekblad met den nieuwen jaargang in een ruimer kleed te steken. LOCALE RIJKTELEFOON- AANSLUITINGEN. In bijzondere gevallen, ter beoordeeling van den directeur-generaal, Kan voortaan, worden toegestaan, dat 'n perceel aan een tweede net, kantoor of station wordt aange- sloten. Voorts is bepaald, dat geabonneerden, wier perceel op een ander dan het door de ligging aangewezep kantoor van aansluiting is ver- bonden, die aansluiting alleen mogen gebrui- ken voor hum persoonlijke of zakelijke ge- sprekken. Het is derhalve niet geoorloofd, die aansluiting in gebruik te geven aan derden of ze te gebruiken voor het overbrengen van berichten van of aan derden. Bij overtrading van dit verbod zullen de betrokkenen worden gewaarschuwd; herhaalde overtreding kan opheffing van de aansluiting ten gevolge hebbein. BOND VAN LOODGIETERS- EN FITTERSPATROONS IN NEDERL AND. Den Hen December bestond de bond van loodgieters- en fitterspatroons in Nederland 20 jaar. Deze organisatie is in den loop der jaren gegroeid tot een vereeniging met 37 af deelingen en ongeveer 1000, waarvan 300 al gemeene, leden. Volgens dd statuten is zij hier ter stede gevestigd; haar secretariaat heeft ze te Haarlem. Gisteren is bet vierde lustrum met een re- ceptie in de zalen van de Verein, gevolgd door een herdcnkingsavond, gevierd. DE VISSCHERSSTAKING. Gister zijn te IJmuiden 30 stoomtreilers aan den rijksvischafslag aldaar aangekomen, welke zich alle bij de staking hebben aange- sloten. Sinds Vrijdag hebben weer twee Heine reederijen de looneischen ingewilligd, zoodat nu 20 schepen kunnen varen. DE H1LVRSUMSCHE DRAADLOOZE. De Hilversumsche Draadlooze Omroep heeft een brochure uitgegoven, waarin de ge schiedenis van het station wordt verhaald en er op wordt gewezem hoe de luisteraars er verleden jaar ruim 5000 voor bijeen brach- ten. Om dit jaar Weer goede programma's te Kunnen leveren, heeft de Omroep weer ruime bijdragen noodig. Daarom wordt in de bro chure verzocht, dat alien, die het vorige jaar iets voor het clod schonkem, er ook nu weer iets voor afzonderen. Bovendien zou men het op prijs siellen, wanneer ze aan het secreta riaat van den H. D. O. adressen opgaven van hen, die ook van den Omroep gebruik maken, maar ef tot nu toe nog geen geldelijken steun aan verleenden, zoodat ook aan hen een bro chure kan worden gezonden, die hen opwekt in dozen hun plicht te doen en een Neder- landsche instelling steunen, die er naar streeft Nederland op radiogebied niet te laten achter- staan bij het buitenland De brochure is op aanvrage gratis te ver- krijgen bij het secretariaat van deh H. D. O., N. S. F.-gebotiw, te Hilversum. KORTE BERICHTEN. De 12de algemeene vergadering der Vereeniging van onderwijzers aan Rijksdag- normaallessen is Zaterdag te Amsterdam gehouden. Te Stadskanaal is gister het winkelhuis van den stoffeerder Abbas afgebrand. In Oostelijk-Oroningen is Zondag een flink pak sneeuw gevallen. Zondagmiddag heeft de Vereeniging. vain Protesteerende Kerkvoogdijen te Goes haar eerste algemeene bijeenkomst van pro test gehouden. Te Hengelo (Overijsel) is Zondagnacht de fruitwinkel van Luyerink in de Brink- straat gedeeltelijk uitgebrand. Gistermorgen is te Borgereompagnie de boerenbehuizing van: J. Boersma geheel afgebrand. Wenschen van het hoofdbestuur van het Verbond St. Michael zijn thans bekend ge- worden voor het program van actie van de R.-K. Staatspartij, ten einde deze in de ver- schillende clubs te doen bestudeeren en in de kiesvereeniging aanhangig te maken. Buitenland BALDWIN NAAR CANADA? Uit Ottawa wordt gemeld, dat volgens al daar cntvangen berichten de premier Bald win en de minister van kolonfen Amery voor- nemens zijn in den aanstaanden zomer een bezoiek te bre^gen aan Canada. De Canadeesche regeering heeft geen offi- cieel bericht, doch zij zal de staatslieden, wanneer zij komen, waarschijnlijk als gasten der regeering uitnoodigen. GROOTE LOONCONFLICTEN TE WACHTEN IN ENGELAND. Vijf loonsverhoogingen tezamen een jaar- lijksche meerdere uitgave van 100 millioen P. S. bedragend, zullen geeischt worden door de Britsche industrieele arbeiders, werk- zaam in de mijn-, machine- en scheepsbouw- industrieen, cnmiadellijk na nieuwjaar. De geschoolde en ongeschoolde arbeiders bereiden een geconcentreerde actie voor om deze eischen ingewilligd te krijgen. Meer dan een millioen man, georganiseerd in de metaal- bcnden •organiseeren een actie voor een loons- verhooging van 1 P. S. per week. 500.000 scheepsbouwers steunen deze ac tie. In het begin van Januari zullen de betrok ken arbeiders een reusachtige confer en tie houden om hun plan de compagne voor te bereiden, teneinde hun actie door te zetten. De mijnwerkers, eveneens 1 millioen man, zullen gaan agifeeren voor een uniform minimum tarief van 12 shillings per dag, dat begin April zal moeten ingaan. DE RUSS1SCHE EMIGRe'S IN FRANKRIJK. De comiiiissie voor Russische aangelegen- heclen te Parijs is uit den Franschen Senaat bijeengeko'men. Zij iieeft een plan besproken betreffende de belangen van de Russen, die Rusland verlaten hebben om te vluchten voor de bolsjewistische revolutie. Het getal dezer Russen bedraagt verscheidene honderddui- zenden. Het plan beoogt geen druk te oefe- nen op de gevoelens van die Russen, maar wil er in voorzien het hun gemakkelijk te maken zich te laten naturaliseeren, indien zij dit wil fen. Deze naturalisatie zou dan analoog zijin aan die van! de vnoegere Poolsche emi- granten, die Poten verlieten om politieke redenen. VERVOLGING /AN ITALIAANSCHE KAMERLEDEN. Volgens de „Messagero" heeft de Kamer machitiging gegeven tot gerechtelijke vervol- ging tegende afgevaardigden Pressutti, Fabrici en Bifani, die van laster worden be- schuldigd en van revolutionnaire opruiing van het leger tegen de regeering. De Kamer weigerde machtiging te verleenen tot vervol- ging tegen den hfgevaardigde Morette, die werd beschuldigd van misbruik van zijn gezag. DE BANDIET MET DE VEROIFTIOE PIJLEN. Naar uit Vancouver (Canada) wordt ge meld, zoekt de politie aldaar sinds eenige dagen naar een bandiet, die er zijn werk van maakt van uit een auto de door hem uitgeko- zen slachtoffers met vergiftige pijlen te tref- fen. Een vrouw, die door een pijl gewond werd, kon door onmiddellijke verleening van medische hulp nog van den dood worden ge- red. In verscheidene stedfen in Britsch-Colum- bia moeten dergelijke aanvallen hebben plaats gevonden. DE ZWAARSTE MAHOMEDAANSCHE KORAN VERKOCHT Te Londen is dezer dagen een geweldig boek te koop aangeboden, n.l. de greotste en zwaarste lcoran ter wereld. Dit boek is 122 c.M. hoog, 76 c.M. breed en 30'/, c.M. dik en heeft kaftea van hout. Twee mannen waren noodig om het boek te dragon. Elke bladzijde bevat tien sijeci schrift, de letters zijn 10 c.M. hoog. Het rhaakte een prijs van 200 pond sterling. Ter gelegenheid had men naast het boek den kleinsten koran der wereld gelegd, welks hoogte en breedte een 4 c.M. bedrceg VON JAGOW KRIJGT GRAT1E. Det Duitsche rij kspresidtent heeft den we gens deelneming aan de Kapp-putsch tot jaar vestingstraf veroordeelden Trautgott von Jagow, den voormaligen regeeringspre- sid-ent (niet te verwarren met den minister van buitenlandsche zaken van gelijken naam, de rest van zijn straf kwijtgescholden. Von Jagow had 3 jaar van zijn straf uitgezeten. DE PROPAGANDA-REIS VAN GROOT- VORSTIN VICTORIA IN AMERIKA. Flet bezoek van grootvorstin Victoria, de vrouw van grootvorst Cyrillus die zich zelf tot Tsaar heeft geproclameed geeft •de „society" van New York en Washington aanleiding tot plechtige ontvangsten, waar- bij de grootvorstin volk omen wordt behan- deld als het erkende hoofd van het huis Ro- manof. Men heeft zelfs de publicatie verhin- derd van een brief van keizeritn-weduwe Ma ria van Rusland (de moeder van wijlen Tsaar Nicolaas), waarin gezegd wordt dat de toekomstige lceieer aangewezen moet wor^ den door de Russische Kerk en het Russische volk. EEN DER MOORDENAARS VAN TSAAR NICOLAAS? Te Brussel loopt het gerucht, dat een van de Russische bolsjewiki, die persoonlijk mede- werkte bij de executie Van tsaar Nicolaas, zich bevindt onder de groep communisten, die in Brussel hun toevlucht hebben gezocht na hun uitwijzing uit Parije. Zijn naam zou zijn Do- lobordoff, en men beweert, dat hij een ge- heime agent van Moskou is. STEIGER INGESTORT. Gister is een kleine steiger aan de 15e ver- dieping van het Keulsche „Hochhaus", den eersten wolkenkrabber in Keulen, welke zes- tien verdiepingen zal krijgen, ingestort. Vijf per'sonen, die zich op den steiger bevonden, zijn naar het ziekenhuis gebracht. Drie van hen zijn gestorven; de twee anderen konden het ziekenhuis weaer verlaten. STEINACH NAAR AMERIKA. Uit Weenen wordt bericht dat professor Steinach, de beroemde operateur van de ver- jongingskuur, Oostenrijk zal verlaten omdat de regeering niet in staat is zijn onderzoekin- gen te bekostigen. Men verneemt dat Steinach een benoeming tot professor aan een Ameri- kaansche universiteit heeft aanvaard. DE ANTWERPSCHE DIAMANT- DIEFSTAL. De Antwerpsche rechtbank deed gistermid- dag uitspraak in zake den diamantdiefstal ten nadeele van den heer Slier. De beklaagde Goldstein, Fransch commu- nistisch afgevaardigde, werd veroordeeld tot vijf jaar- hcchten-is en 1500 francs boste. Weisblach kreeg veertien maanden en frs. 1500 boete. Baranek een jaar. Na uiizitting van hun straf zullen alle drie gedurende vijf jaar onder speciale politiebe- waking gesteid worden. De proceskosten hebben ongeveer 10.000 frs. bedragen. KORTE BERICHTEN. De Russische schrijfster Marie Dicksee is gesrresteerd voor het ambassadegebouw der Sovjet-Republiek. Zij verklaarde, dat zij Krassin had willen dooden, om haar familie en breeder die in Rusland gedood zijn, te wreken. Op Kerstavond zal het 300-jarig be- staan worden gevierd van de Deensche pos- terijen, opgericht door Kristiaan IV. Naar aanleiding dezer gebeurtenissen is een bedrag van 100.000 Kr. uitgetrokken om postambte- naren in staat te stellen reizen naar het bui tenland te ondernemen. Voorts zullen er her- .inneringspostzegels worden uitgegeven. De nog niet in vrijheid gestelde ont- voerde studenten en leeraren van het college te Kanfon zijn thans door scldaten bevrijd. - De deskundigen, die een arbitragever- drag moesten opstellen tusschen Finland, Estland, Litauen en Polen zijn tot een ac- coord gekomen. Het protocol is onderteekend. Te Monte Carlo is op klaarlich+en dag een iuwelierswinke! leeggestolen, waarbij kosftaarheden ter waarde van 600.000 frcs. zijn geroofd. In Noord-Italie, vooral in de provincie Venetia zijn krachtige aardschokken waaVge- nomen. In Triest brak een "aniek uit. In Tol- mein ontstonden groote soheuren in de muren van den dom. Volgens telegrammen uit Washington wil Coolidge voor den volgenden zomer een outwapenjngsconferentie bijeenroepen. Ten opzichte van de verdeeling der Duitsrhe herstel-betalingen heeft het VVitte Huis zich tegen een beslissing van het Int. Hof of een ander rechfscollege uitgesproken. De Fransche Kamer heeft met 313 te gen 36 stemmen een communistisch amende- .ment, waarin opheffing van alle krijgsraden werd voorgesteld, verworpen. Te Mechelen is een textielfabriek afge brand. De schade bedraagt meer clan 200.000 francs. In Corven (Noord Wales) is groote opschudding veroorzaakt door een •aardschok die de huizen deed schudden. Vele ruiten bra- ken. Een groot aantal personen ontvluchtte de huizen en begat zich angstig op straat. Bij de dezer dagen gehouden volkstel- ling bleek Denemarken 3.381.OOOe nummers te hebben. Te Triest, Fiume en in de provineies Friculi en Venetie hadden aardschakken plaats, dlie aanzienlijke schade hebben ver oorzaakt, doch waarbij geen persoonlijke on gelukken zijin voorgekomen. Volgens het Kopenhaagsche blad „Ex- trabladet" is de keizerin-weddwe van Rus- laind, zuster van Koningin Alexandria, em- stig ziek, lijdende aan een hartkwaal. Op de ijzergieterij te Goslar is een ge- weldige brand uitgebroken. Een der hoofd- gebouwen werdl volkomen vernield. Drie ar beiders kwamen hierbij om. De kostenberekening der Amerikaan- sche vlootplannen voor het komende jaar, welke in totaal 286 millioen dollar beloopen, zijn bij het Huis van Afgevaardigden inge- diend. Dit bedrag is 1 millioen lager dan bij de begrooting was geraamd. De regeering van Joego-Slavie heeft besloten de communistische partij te ontbin- den. De Britsche minister van bininenland- sche zaken heeft in het Lagerhuis medege- deeld, dat hij besloten heeft het corps vrou- delijke politie te Londen uit te breiden en haar aantal van 24 op 50 te brengen. De legerhervormingswet is door de Kamer van Afgevaardigden met 221 tegen 13 stemmen: aangenomen. Men verwacht, dat de wet heftige oppositie zal vinden in dien senaat, die een veel grooter aantal militaire experts bevat dan de Kamer van Afgevaar digden en die de wet in het a'gemeen zeer vijandig gezind is. pijnlijk, schraal of gesprongen door de kou- de, gebruik dan de heerlijk verzachtende en snel genezende Parol. In doozen van 30, 60 en 90 cts. Bij apothekers en d'rogisten. Tjjdsehriften. In het vijfde nummer van ,,Op den Uit- kijk", tijdschrift voor het christelijk gezin, wordt door Max Visser Guido Gezelle her- dacht. Het tweede deel, tevens slot van Zwer- vers zonder Vaderland,d oor Prof. Dr. Th. L. Haitjema, alsmede het begin van het ver- volgverhaal „Bethlehem" een Palestijnsche Reisschets, welke laatste met zes mooie il- lustra'ties verduidelijkt wordt. Verder bevat het welverzorgde imummer o.a. „Een medisch verslag over een soort •droom van Petrus door prof. Dr. A. van Veldhuizen, Natuurkalender van deneelfde, Zeilen zonder zeilen, de Renaissance-bewe- ging in China en De Mercuriusovergangen en de theorie vami Einstein door Dr. T. J. Boks. I Ingezonden stukken. (Baiten verantwoordelijkheid van de Re- da die. De opname in deze rubriek bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt.) LEGER DES HEILS. Het Kerstfeest is het feest van geven. Als zoodanig wordt het in Nederland nog niet zoo sterk gevierd. Evenwel, het Lager des ITeils stelt zich, gedachtig aan de goede gave van den He- melschen Vader, reeds sinds jaar en dag ten doel, vooral tegen Kersttijd, door ruime gif- ten in natura vreugde te brengen in de huizen der armen. Dezen zijn daardoor tenminste op de Kerstdagen vrij van het oogenblikkelijk gevoel van nooddruft. De vrienden. van ons werk stelden ons reeds vaak in staat een ruimen kring van be hceftigen met den noodigen leeftocht tege moet te treden. Welk een blijdschap brengt de Heilssoldaat dan bij het vervullen van zijn zending Ook nu maken wij ons gereed veler kom- mernis te verlichten. Wilt* u mede ons in staat stellen, zoo zonneschijn te brengen in versomberde woningen? Mogen wij ook dit jaar weder op de edelmoedigheid van de bur gers van Alkmaar rekenen? Behoudens nadere toestemming van B. en W. hopen wij van 16 tot en met 20 December a.s. een openbare inzameling van gelden te doen houden door middel van inteekenlijsten en in de zoo overbekende Kerstpotten. Ook worden giften gaarne ingewacht aan Limmerhoek no. 40. U, mijnheer de Redacteur, vriendelijk dank zeggend voor de verleende plaatsruimte in uw veelgelezen blad. Hoogachtend, W. F. MALCORPS, Bevelvoerend Off icier. RecMszaken KANTONGERECHT TE ALKMAAR Monddinge uitspraak van 12 December. J L. V. te Weesp, overtreding Wapenwet, 2 X f 6 boete of 2 X 6 dagen hech't. I< K. en J. K. te Kolhorn, overbading Binnen-Aanvarings-Reglement, i eder f 7 boete of 5 dagen heeht. N. D. te Bergen, B. M. te Alkmaar, over treding Rijwielreglement, de le 4 boete of 4 dagen heeht., de 2e 2 boete of 1 week tucht- school. C. M te Alkmaar, S. A. G. te Uitgeest, P. A. N. en J. H. te Schoorl, overtreding Ar- beidswet, d'e 1 e en 3e ieder f 0.50 boete of 1 dag heeht., de 2e en 4e ieder 5 boete of 3 dagen heeht. S. 0. te Pijnakker, 0. L. V. cn J. K. te Alkmaar, D B. te Schoorldam, dronken- schap, de le en 4e ieder 2 boete of 1 dag heeht., de 2e 7 dagen heeht., de 3e 6 boete of 6 dagen heeht. J. H. L. te.Beverwljk, J. S. Pz. te Noord- scharwoude, H. V. te Uitgeest, B. M. en L. v. d. L. te Alkmaar, A S. en K. M. te Heiloo, overtreding Politieverordbning, de le 6 boete of 3 dagen heeht., dc 2e 5 boete of 3 dagen heeht., de 3e 2,50 boete of 2 dagen hccht., de 4e f 3 boete of 1 week tuchtschool, de 5e 3 boete of 3 dagen heeht., de 6e 6 boete of 1 wee ktuchtschool, de 7e 2 boete of 1 dag heeht. H1. J. R. te Alkmaar, J. L. te Heerhugo waard, G. B tc Egmondbinnen, T. J. te Pur- merend, A. J H. te Bergen, J. C. P. te IJmui den, overtreding Motorwet, de le 4 boete of 4 dagen heeht., de 2e en 4e ieder 6 boete of 6 dagen heeht., de 3e 10 boete of 5 dagen heeht., de 5e 2 boete of 1 dag heeht., de 6e 3 boete of 3 dagen heeht. C. B., J, B., M. W, J. B. en E. L. v. d H: te Allanaar, J. C. O., H. C. J. GG. T., J. E. H., G. H., H. S„ P. C. S. en J. S te Amsterdam, C R. te Heiloo, D. de J., W. N. B en N. W. B. te Bergen, loopen over verbo- den grend, de le. 3e, 4c, 5e, 6e, 7e, 8e, 9e, lOe, lie, 12e en 13e ieder 4 boete of 2 dagen heeht., de 2e 3 boete of 3 dagen heeht., de 14e 1 boete of 1 dag heeht., de 15e, 16e en 17e ieder 2 boete of J dag heeht. A. S., P. F. en C. B. te Uitgeest, H. V. Jz., en J. G. Az. te Egmond aan Zee, B. D te Afersloot, T. R. te Schoorl, J. H. A. H. en M. W. te Alkmaar, H. J. S. en J. S. te Amster dam, Jncht- en Visscherijwetovertreding, dc le, 2e en 3e ieder 25 boete of 14 dagen heeht, de 4e 12 boete of 6 dagen heeht., de 5e teruggave aan de ouders, zonder toepas- sing van eenige straf, de 6e 4 boete of 2 da gen heeht., dc 7e 15 boete of 7 dagen heeht., de 8e 5 boot of 1 week tuchtschool, de 9e en lOe ieder f 5 boete of 3 dagen heeht., de lie 6 boete of 3 dagen heeht. Marktfoerielitea BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentcnveiling), 15 Dec. 330 stuks Bloemkool le soort 10, 2e soort 1.80 per 100 st., 8525 K.G. Worte- len 1.30—/ 2.50. 54700 K.G. Roode kool le soort f 2.90—/ 5.90, 2e soort 2.20— 2.70, 53600 K.G. Gfcle kool le soort 2.70 tot 5.10, 2e soort 1.30—/ 2.50, 7300 K.G. Witte kool le soort 23.70, 4100 K.G. Uien: Uien 6—/ 7.90, Drielingen 810.50 per- 100 K.G. PURMEREND, 15 Dec. „Afslagvereenii- ging Beemster, Purmerend en Omstreken". Aardapelen 1.451.80 per zak (25 KG.), will of 0.16—/ 0.17 per K.G., Bloemkool .f 13—f 43 per 100, Roode kool f 1.304.60 per 100, Spruitkool 0.70— 4.10 per 15 K.G., Boerekool 0.85—/ 2.65 per 100 struiken, Andijvie 4 per 100 krop, Rapen 1.50—/ 2.20 per 100, Wortelen 0.50 per 25 K.G., Uien 0.60—/ 1.80 per 25 K.G., Prei 19 per LOO bos, Drielingen 1.25—1.30 per 25 K.G. Appels: Bra- baaitsche Beliefleur 11—/ 15, Bismarck- appel 810, Groninger Kroon 11', Present van Engeland 1730. Reinette, goud 11—/ 28, Reinette, zoete grauwe 17, per 100 K.G. Peren: Comtesse de Pa ris 6—/ 9, Cure 8, Winterjan 2.30 5.70 per 100 K.G. PURMEREND, 16 Dec. Op de heden ge houden markt waren aangevoerd: 12 st. kl. Fabriekskaas 5860, 12 st. kleine Boe- renkaas 5560, 2 st. Goudsche kaas 65, 520 runderen: waaronder 310 vette Runderen 0.90 tot 1,25, 178 melk- en geldekoeien 175 tot 400, handel rnatig, 32 Stieien, 25 Paarden 100 tot 200, han del stug, 21 Vette Kalveren 1,30 tot 2, handel Vlug, 118 Nticht. kalv. v. d. slacht 15 tot 49, handel vlug; v. d. fok 16 tot 38, haindel vlug; 985 Vette Varkens: v. d. zout. 0.72 tot f 0.76, handel vlug; Vette Varkens v. d. slacht f 0.78 tot 0.82, handel vlug; 225 Magere Varkens 24 tot 48, handel vlug; 122 Biggen 10 tot /20, handel vlug; 1128 Schapen f 40 tot f 53, Overhouders f 35 tot 45, handel matig; 60 Bokken, 341 Ganzen 7 lot 9, Kippen- eieren 10 tot 11.50, 10 Zwainen f 14 per stuk. Eierenveiling: 478 st. Eendeieren a 7.30 tot 8, 2793 st. Kippeneieren a 10.50 tot 11,40, 218 Kippeneieren b 7.80, 884 Kg. Boter 2,25 tot 2.35. ZAANDAM, 15 Dec. 1924. Veilingver- eeniging „de Zaanstreek". Spruiten 915 ct. per pond, Boerekool 30—86 ct. per kist, An dijvie 502.20 per kist, Gr. kool 71412 ct. per stuk, Gele kool 210 ct. per stuk, Prei 1520 ct. per bos, Knolselderie 1517 'A ct. per bos, Zoete appels 3—6 ct. p. p., Goud- reinetten 10 ct. p. p., Stoofperen 4—7 ct. p. p., Sinaasapelen 2.60 per TOO, Selderie 2047 ct. per bos, Pieterselie 12X20 ct. ]>er bos, Br. lof 10/17 ct. p. p., Sla 1.05 per kl. kist. r NOORDSCHARWOUDE, 15 Dec. 6400 K.G. Uien: Grove Uien 6.30— 6.50, Drielingen 9.70f 11.50, Uien 6.50—/ 7.60, 2100 K.G. Peen 2.80—/ 3, 61500 K.G. Roode kool 3.205.60, Doorschot 2.40—/ 5.20, 32600 K.G. Gele kool 2.80—/ 4.70, Doorschot f 1.90— 3.50, 27300 K.G. D. Witte f 2.90—/ 3.60, Doorschot 1.70—/ 3.10, 2300 K.G. Ram- men as 3.10 per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 15 Dec. 1924. Roode kool le soort 2.805M), uit- schot 2.80, Gele kool le soort 3.40, 2e soort 2, urtschot 1.101.40, Deensche witte kool le soort f 3.20, Uien 6.80. Aan- vo'er 16100 K.G. Roode kool, 1725 K.G. Gele kool, 4550 K.G. Deensche witte kool, 300 K.G. Uien. BOVENKARSPEL „De Tuinbouw", 15 Dec. 1924. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 19.50—/ 24.50, II 8.50— 15.50, III 2-/ 4.25, Roode kool 2.25 tot 3.30, Gele kool 2.80—/ 3.70, Uien 3.10—/ 3.90, Drielingen 5.505.90. ZWAAG, 15 Dec. Veiling Bangert en Om streken. Kleipeer 2.504.90, Gratiool 33.60, Present van England 811 Goudreinet 7.5010, Brabander 5 5.60, VI. zoet 78, Zoete Veen 7 8, Spruitkool f 711.60, Uien 2.30 3.90, Wortelen 1—/ 1.60, Witlof 8— 16, Roode kool 25, Gele kool 3 3.40

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 7