Asthma TABLEnEN U1T OTERLEEK. Raads vergadering op Donderdag 18 Dec. 1924, voormiddags 10 uur. Aanwezig alle leden. Van Ged. Staten rekeni-ng 1923 gdedge- keurd terug. Begrooting keuringsdienst van waren voor Oterleek 141.07. Vercrdening noodslachtin-g idem goedge- teurd terug. Een schrijven van Ged. Staten om de kas- gelden enz. van gemeente op rijkspostspaar- bank, girodienst of op zoodanige wijze te be- leggen. B. en W. stellen voor om op rijkspost- spaarbank en Neerlandia, zuivelfabriek te Stcmpet ren te beleggen, accoord. Een mededeeling van den Raad van State, dat de gemeente Oterleek voor leerling Krui- mel van Stompetoren, eertijds te Meaemblik voor 1923 aan Alkmaar vrij is in die kosten bij te dragen. Van Prov. Electrisch Bedrijf een schrijven, dat het vijf-jarig contract weder geeindigd is en dat nu de maximale belasting inp' aats van 120 zal zijni 150. Hiertoe werd besloten onder pretest. In het bijzonder de heer Witteveen en ne- veils hem meende de geheele raad dat een ge- lijke maximale belastingheffing voor elke Noordhollandsche gemeente gewenscht is. Vervctgens een schrijven van Mevrouw ZeemanEriks, dat zij als lid der commis- sie van schooltoezicht aan de >beurt van af- freden is. Aanbeveling van B. en W. is no. 1mevr. Zeeman—Eriks, no. 2. mevr. Heringav. Jhiet. Herbenoemd mevr. ZeemanEriks met vijf stemmen. Mevr. HeringaVan Thiel kreeg twee stemmen. Hierna benoeming geheele commissie tot wering van schcolverzuim. Bestaande com missie de heeren P. Dekker, K. Zwiep, J. de Wit, H. Davelaar en Jb. Slooten. De beer Witteveen zou ook gaarne de ar- heiders in de eemmissie vertegenwoordigd zien en stelde voor om de commissie met 2 le den nit te breiden, n.l. tot 7 leden, onder- steund door den heer Bontes; in stemming gebracht, werd dit voorstel 'verworpen. De ■heeren Witteveen en Bontes voor. Na een bespneking van den heer Witte veen, dat lioofdzakelijk ouders van schoo-1- gaande kinderen, zitting hebben in zulk een eemmissie, trekt de hccr» P. Dekker zich voor een herben-o-emirtg terug tot spijt van den ge-' heclen raad. Hierna schorst de voorzitjer de vergadering en wordt na heropening de heer jb. de Boer Cz. op de aarfbeveling gep-laatst. De heer de Beer geeft te kenneri, dat er anderen zijn, die in die commissie beter op bun plaats zijn dan hij zelve en zou een eventucelc be noeming niet aanvaarden. Bij eerste Stemming gekozen d<- heeren I<. Zwiep, J. de Wit, H. "Davelaar en J. de Boer. J. de Boer, die de benoeming niet aannam. Bij de volgende stemming werden gekozen de heeren R. Witteveen en A. Deun, die bei- De voorzitter deed mededeeling van het onderzoek van de palen van het electrisch net en van goedkeuring van diveree raadsbeslui- ten. Een schrijven van den heer Eyssen is inge- komen, waarbij hij bedankt als generate brandmeester dozer gememte. Het spijt den voorzitter dat dit bericht is ingekomen en hij dankt den heer Eyssen voor de in die functie bewezen diensten. Er is bereids aan den Brandraad gevraagd een voordracht in ie die- nen voor een anderen functionaris- Daarna was aan de orde punt 2 van de agenda, n.l. defintief besluit tot onderhaind- sche verhuring der gemeentelanderijen voor den tijd van 2 jaar. Wordt voorlczing gedaan aan wie verhuurd en goedgekeurd. De heer Vet vraagt of de raadsleden weder- om een uittreksel daarvan krijgen. Wordt toe- stemmend op geantwoord. Hierna komf het voorstel van B. en W. aan de orde om een crediet van ten hoogste 200 te verleenen ten behoeve van de voorbereiding inzake gasvoorziening De voorzitter deelt hierbij mede, dat de cnlangs plaats gehad hebbende vergadering •van de omliggende gemeentebesturen zeer gc- animeerd is geweest. Er moet nu tot verschil- lende voorbereidende m-aatregelen worden overgegaan. De totaalkosten zullen hoogstens f 1000 beloopen, zoodat het gevraagde cre diet van 200 voor onze gemeente het maxi mum zal zijn. Eventueel zal dit bedrag ten laste van het hchtbedrijf worden geboekt. Wordt goedgevonden. Hierna wordt overgegaan to benoeming van een lid en plaatsvervangend lid der com missie van voorbereiding inzake gasvoorzie ning. Voordracht B. en W. als lid de voorzit ter C D. Kaaskooper en als plaatsvervangend lid de heer EI. Eyssen. De voorzitter neemt deze benoeming aan, doch de heer Eyssen be- dankt als plaatsvervangend lid. Hierna wordt tot stemming overgegaan. Na een paar stemmingen wordt d'e heer G. Hel- lenberg als zocdanig aangewezen, doch ock deze bedankt. De voorzitter maakt hierop de opmerking, dat een dergelijke functie allicht niet veel tijd van den functionnaris zal vergen. Daarna wordt gekozen de beer K. Plas, die de benoeming aanneemt. Verder benoeming lid voor de schattings- commissie voor de inkomstenbelasting. Wc- gens bedanken van den heer Kuin lcomen B, en W. met de volgende voordracht: Noa 1. C. D. Kaaskooper; No. 2. P Dekker. Met alge- meen stemmen wordt No. 1 gekozen en neemt de benoeming aan. Voorts benoeming Armvoogden in de afd. Oosthuizen en Etersheim. Alfd. Oosthuizen aftredccid P. 1 IcJIenberg. Voordracht B. en W. No. 1P. Hellenberg en No. 2 J. Bijleveld. No 1 met algemeene stemmen herkozen. Afd. Etersheim. De heer de Wit wenscht niet voor herbenceming in aanimerking te ko- nren. B. en W. stellen voor hem met ingang van 1 Januari a.s. op de meest eervolle wijze ontsylag te verleanen en komen met de vol- Het is een groote afstand naar de school te Oosthuizen of te Beets, terwijl de wegen die daar naar toe leiden vaak slecht begaanbaar zijn, zoodat het voor de kinderen een moeilij- ken tocht zal zijn. We moeten ons ook eens venplaatsen in de gevoelens dier ouders. Die zijn er unaniem tegen en zullc-n hunne kin deren met grooten tegenzin naar Beets of 'Oosthuizen op school zenden. Buitendien moeten we wat't aantal kinderen betreftdat de school te Etersheim bezoekt, niet udt't cog vcrliezen, dat er steeds racer work gemaakt wordt om voortgang te brengen in de droog- making der Zuiderzee, zoodat dan ook de waarschijnlijkheid groot wordt dat er nog meerdere kinderen op school zullen gaan. Het aantal kinderen is reeds flinlc toegenomen cn bowecgt zich in stijgende lijn. De heer Eyssen: Wat die droogmaking der Zuiderzee betreft, ik geloofmiet dat de school te Etersheim daar zooveel profijt van zal heb ben. Het is niet te vSrwachten dat de Ooster- koog zoo spoedig bebouwd zal worden Bij de behandeling der begrooting hebben we a! niet op salarisson enz. mogen bezuinigen en nu bestaat hier een gelegenheid -en zal ook deze voorbijgegaan worden. Wat komt er op deze wijze van bezuiniging Totaal niets. Als er geen school stond, zOu geen mensch het in z'n hoofd krijgen er een te bouwen. Het on- dcrwijs en vervolgonderwijs is in onze ge meente reeds zeer duur. Alkmaar betaalt b.v. voor zijn vervolgonderwijs slechts 650 per jaa>- oo een zielen'al van- 25000'. De voorzitter: Ja, maar daar zijn andere inrichtingen van ond. rwijs. die veel geld kos ten, zooals Nijverheidsonderwijs, enz. UIT HENSBROEK. Woensdag kwam de Raad in openbare ver gadering bijecn. Afwezig was de heer C. Kok wegens ongesteldheid. Mededeeling van de briefwisseling met de Directie van de Vereeniging van Nederland- sche Gemeenten over de toepassing van art 104 der L. O. wet (toepassing schoolgeldl. De gemeente Hensbroek had cle Ned. Vereen. gevraagd of deze niet kon 1 bewerkstellisren dat het bovengemelde art. gewijzigd zou wor den. In antwoord hierop deelde de Vereen. mede, dat zij bij den minister aandrang heeft uitgeoefend om tot wijziging te komen en dat de minister overtuigd was van de onbillijk- heid van art. 104 maar moeilijk om 1 punt wijziging kan verkrijgen, maar het zal trach- ten te bewerkstelligen. Ingekomen stukken: a. Goedkeuring van Ged. Staten van de gemeentebegrooting, dienst 1924. Voor ken- nisgeving aangenomen.; b. Dankbetuiging van de Commissie van toezicht op het L. O. voor de verleende suh- sidie tot het geven van een cursus voor de schoolvrije jeugd. Voor kennisgeving aange nomen. c. Bericht van goedkeuring van de politie- verordening van het Geestmerambacht van Ged. Staten. d. Goedkeuring van de politieverordening belTeffende de overplaalsing yan de borden Nu zou het lot beslissen. Het fot werd ge- trokken van Mej. N. Kok. Overgegaan werd tot punt S, zijnde het voorstel van B. en W. om aan D. Schaak als- nog uit te betalen 16.50 voor grond in '22 aangekocht voor te bouwen woningen, thans de woningen bewoond door S. Leegwater en F. Klinkhamer. Aangekocht was 519 vierk. meter, maar bij opmeting door het kadaster bleek 530 vierk-. meter te zijn afgebakend. Er moet aldus nog 11 vierk. meter worden betaald a 1.50 per vierk. meter 16.50. Daar niemand er iets op tegen had, werd z. h. s. besloten. Verzoek van B. en W. om een principieele uitspraak van den Raad. B. en W. zouden den Raad willen vragen of zij met de voor bereiding van de waterleiding moeten door- gaan of niet. De heer Kamp was voorstander van wa terleiding, maar vroeg of het niet mogeliju zou zijn een ingezetenen-vergadering te be- leggen, teneinde de algemeene opinie te ver- nemen. Men zou b.v. iemand van het Prov. Waterleidingsbedrijf kunnen uitnoodigen om het onderwerp uiteen te zetten. Weth. Smal: Wordt de Wogmeer ook aan- gesloten? Voorzitter: Plan van 't P. W. N. is van niet. Besloten werd dit punt verder in gesloten vergadering te behandelen, maar met de voorbereiding door te gaan. Hierna was de rondvraag aan de orde. De Voorzitter deelde nog mede dat Dins- dag nog waren ingekomen: a. Ontslagaanvrage van Dan. Nierop, klokkenist, wegens vertrek uit de gemeente. Het ontslag werd met algemeene stemmen verleend. B. en W. werden gemachtigd om een tij- clelijk klokkenisi aan te stellen. k Van den heer F. Klinkhamer de mede deeling dat hij 20 Dec. a.s. zijn gemeentewo- nipg verlaat en dank betuigt voor het hem geschonken vertrouwen. De heer Schaak vroeg of niet meer toe zicht uitgeoefend kan worden op de begpaai- plaats van afgekeurde dieren, daar dit wel wenschelijk is. B. en W. zullen het nauwlet- tend onder de oogen zien. De heer Oudejans zou graag weten of niet een verordening gemaakt kan worden op de maximum snelheia van groote en zware melkauto's voor wijk B, de Wogmeer. De voorzitter deelde hem mede dat geen onder- scheid gemaakt kan worden en het dus niet mogelijk is. Verder deelde de voorzitter mede, dat in- dien Mej. N. Kok niet met ingang van 1 Ja nuari 1925 in dienst kan ti'eden wegens ha de betrekking te Akkeberk, de tijdelijke waar- neming plaats zal vinden door Mej. S. Wig- lama/die tot 25 Dec. a.s. tijdelijk aangesteld was. Hierna sloot de voorzitter de openbare vergadering en ging de Raad in gesloten ver gadering tot verdere behandeling van punt 9. De heeren Jac. Groot Jz. en Jn. Bommezij AKKER'a 9 9 nisatie veel voor het Nederlandsche druk- kersbedrijf heeft gedaan. Daarna gaf hij een uiteenzetting van de nieuwe verhouding, wel- ke is geschapen tusschen de Federatie en het rijksinkoopbureau, doordat een bepaakle o-r- ganisatorische regeljng voor hot vaststellen vail de-prijzen is getroffen. Spr. betoogde verder de noodzakelijkheid van. de verlaging van de posttarieven voor drukwerken, waar- voor de centrale raad- in het grafischc bedrijf, in samenwerking met andere lichamen, nog steeds met kra-cht werkzaam is. Van den be- drijfstoestand zeide spreker, dat deze nog steeds te wenschen laat, maar dat hij toch ongetwijfeld veel gunstiger is clan in- den tijd van v66r den oorlog, teen de organisatie nog niet bestond. Met een opweklcend woord be- sloot de voorzitter zijn openingsrede. Het voorstel van het algemeen Jioofdbe- stuur om het hoofdbestu-ur te machtigen tot een reorganisa-tie van den centralen Raad werd met meerderheid van stemmen aange nomen Verder werden verschillende evran- deringen in het periodicken-besloBt goedige- keurd. Vervol-gens kwam het ontwerp-coltectieve a rbe ids overeen k o ms t aan de orde. De bespre- kingen werden ingeleid door den heer Qppen- heim, den voorzitter van de onderhandfilings- commissie. Verscheidene sprekei"s hebben vervol'gens het woord gevoerd, waarbij be- zwaren werden ontwikkeld1 tegen de regeling, van de getalsverhouding en het ontslag. Na beantwoording van de sprlkers door mr. Van Rhijn, secretaris van de onderhandeli ags- den de benoeming aanvaarden. Rondvraag. De heer Akkerman brengt den slechten toestand van den weg, betr. l'f .nde het Noord- einde van het dorp, ter sprake.' De voorzitter antweordt, met den polder in overleg te treden. D>e heer Akkerman vraagt eveneens naar malariabestrijding alhier, waarop de voor zitter antwoordt, dat vanwege 't Wittekru-is hierin eenige poging wordt ged .an. De heer Witteveen vindt goed, dat de ge meente Het Witte Kruis een lugsteun toe- dient. De heer Witteveen had met iemand uit een andere gemeente over malariabesfrijding ge- sproken en daar werkte zij uitsfekend. De heer Bontes bespreekt verwlgens de ge- wene slachting, enderhoud betreffende palen G.E.B. en wa lerleiding. Op de toeiichting van den voorzitter, stelt de heer Bontes zich te- vreden. De lieer Witteveen .vraagt naar mogelijke telefoonaansluiting op hec dorp Oterleek zelve en geeft alzoo een toeiichting, aangaan- de de kosten, waarop B. en W. eens een onder zoek zullen insleil'len, eveneens vraagt de heer Witteveen naar zijn vraag betreffende werk- verruiming bij eventucele werkloosheid. De voorzitter zegt met .ien voorzitter van den Otorleeker polder te hebben gesproken ever puin. De Voorzitter sluit hcmcp met de beste wenschen voor 1925 deze laatste vergadering in dit jaar. UIT SCHAGEN. Bij beschikking van den Minister van Oor log is aan den dienstplichtige Th. L. Schou- ten uit deze gemeente, voorgoed vrijstelliflg van den dicnstplicht verleend. UIT WARMENHUIZEN. On-ze plaatsgenoot,' de heer N. Pronk, zal door* den Nederian-dsclien Scha-a-teenrij- dersbond naar Zwitserlamd worden gezonden, om zich te trainen voor de te ho-ud-en wed- strijden in Zwitserland, tusschen dat land en Nederland en om eventueel deel te nemen aan d!e wedstrijden om het kampio-enschap van Europa. Hij zal aldaar verblijvcn van 4 Ja nuari tot 8 Februari 1925 en wij wenschen hem veel succes toe. UIT HEILOO. Gistermiddag zijn de verdachten aan den. diefstal van kippen aan de Zanderslcot in ar rest gesteld. Het zijn P. Zvan hier, en W. K.., van Alkmaar. Een zekere L. L., van Uitgeest, voorheen alhier wocciachtig, die van heling wordt ver- dacht, is mede in arrest gesteld. Ten nadeele van L. D. werden alhier konijnen gestolen. De politic is de(n) da der (s) o-p het spoor. UIT KOEDIJK. In onze gemeente worden weer pogingen aangewend" tot het oprichten van een gym- nastiekvereeniging. Althans de heer P. Zwets man doet daartoe aan belangstellenden een oproep. UIT OOSTHUIZEN. De gemeenteraad vergaderd'e op Woensdag 17 December, des avonds te T-Jt ure. tegen Hoofdpijn, Neuralgie, Indigestie, Galaandoening, Suikerziekte, Maagstoornissen. BIJ ELKEN DROGIST VERKRIJGBAAR. Eenige Importeurs N.V. Algemeene Hollandsche Handel- en Industrie Maatschappij. (AM. Yeast Vite") Denneweg 14§ Den Haag. gende voordracht: No. 1,K. Plas; No 2 H. Bol. De heer Plas wordt met 5 tegen 2 stem men gekozen en neemt op een ctesbetreffende vraag van den voorzilter de benoeming aan. Benoeming lid van de commissie van toe zicht op het lager on-derwijs wegens het be danken van den heer J. Viser. Voorstel B. en W.: No 1 J. Drijver, hoofd der school; No. 2 mej. Joh. Polman, onderwijzeres. De heer Drijver wordt met algemeene stemmen geko zen. Benoeming 7 leden van de commissie tot wering van schoolverzuim. Alle op de eerste VGortirachten v'an B. en W worden b-enoemd, n.l.: J. Drijver, L. A. de Vries, D. H. Seller, S. van Ammers, Das, Was, T. Mulder en Jb Knip. Hierna is aan de orde het laatste doch voornaamste punt van de agenda, n.l. advics van B. en W. aan Ged. Staten inzake voorstel lot opbeffing der openbare lagere school te Etersheim De voorzitter de&t mede, dat het aiarmee- rende bericht is ingeko-men van het Provin- ciaal Bestuur van Nooi'd-i toiland inzake deze school. Na voorlezimg van diverse ingekomen be- scheidc-n wil de voorzitter beginnen met te wijzen op een onjuistheid in het rapport van den Hoofdinspecteur. Er wo-rdt -in dat rapport beweerd, dat het mercendeel der kinderen der school te Etersheim gevormd wordt door kin deren uit de gemeente Beets. Dat is niet het geval. Er gaan slechts 3 kicid-eren uit Beets op die school. Het college van B. en W. hopen dat de Raad ditmaal unaniem in haar afwij- zend advies aan Ged. Staten zal zijn Er gaan nu 17 kinderen op school en aanstonds 18, terwijl er in de toekomst een stijgende Inn zal zijn in het aantal schoo-tgaande kind'e- ren. Er is dus absoluut geen reden tot opbef fing dier school. Hierna worden de bespre- kingen geopend door den heer Eyssen. Spr. zegt dat waar de hoofdinspecteur de zaak in kwestie toch wel terdege onder c-ogen zal hebben gezien en deze ambtenaar een ter zake kuodig persoon is. Waarom zouden' wij zijn advies dan iriet opvolgen. De voorzitter: De hoofdinspecteur is wel voor opheffing, doch de inspecteur van het la ger on-derwijs in1 dit district staat daar geheel anders t-egenover. Die is beslis-t tegen o-ph-ef- fing en voor het behoud-. De heer EyssenDe heer Vet kwalificeerde indertijd het adres in zake d-e aansluiting bij de waterleiding als minder au serieux en spieker is gen-eigd hetzelfde te vermoeden van het adres der ouders van Etersheim Er wordt zoo licht op een lijst geteekend. Die ouders zijn toch feitelijk tegert z-ichzelf. Het onderwijs aan een grootere school met 3 leerlingen zal toch, in het algemeen, steeds te prefereeren zijn boven het onderwijs aan een eenmans- school zooals te Etersheim. Wat betreft de h-ex'stellingen, die onlangs aan die school te Hobreede zijn gedaan, d'at was goed geld naar kwaad geld gooien. Wij moeten niet al- leen letten op het v-oordteel voor de gemeente, doch ook voor het Rijk. Voor de gemeente mag het verschil niet direct van beteekenis zijn, voor het Rijk is dat toch wel hei geval. Voorzitter: Als u kinderen hadt, zoudi u allicht anders over* deze kwestie oordeelcn maxrmumsnellKid ingevolge R. B. van 29 Juli 1924- Voor kennisgeving aangenomen. e. Staten Vleeschkeuring over het 3e kwartaal 1924. Voor kennisgeving aangeno men. f. Begrooting van den vleeschkeurings- dienst Spanbroek voor 1925. De ontvangsten bedroegen 5400, even eens tie uitgaven, waarbij een sluitpost van 545.50 was. Begrooting voor kennisgeving aangeno men. g. Ontslagaanvrage van Mevr. K. A. LeekDik als onderwijzeres aan de O. L. .school alhier. B. en W. stellen voor dit ontslag eervol te verleenen met ingang van 1 Jan. 1925. Het gevraagde ontslag werd met algemee ne stemmen eervol verleend met ingang van 1 Jan. 1925." Een schrijven van het P. E. N. inzake de 50 pCt. verhooging van het tarief der maxi male belasting ook voor 1925 te mogen ont- vangen. Dit schrijven was naar B. en W. ge- renvoyeerd om prae-advies. B. en W. stellen voor om voor 1925 50 pCt. verhooging toe te staan. Z. h. s. aangenomen. Overgegaan werd tot benoeming van een lid van de commissie tot oezicht op't lager onderwijs. Periodiek aftredend was Mej. D. Schrooder—-Van der Sluis, die herkiesbaar was. De aanbeveling van B. en W. luidde: 1. Mej. D. Schrooder—van der Sluis. Mej. Volkers—Nierop. Mej. Schrooder—van der Sluis werd met algemeene stemmen herkozen. Benoeming 4 leden Commissie wering schoolverzuim. Periodiek aftredend met 1 Januari 1925 zijn de heeren: D. Leegwater, G. M. de Haan, D. Schaak en P. v. d. Gragt, die alle herkiesbaar zijn. B. en W. hebben een aanbeveling ingediend van deze heeren met als tegen-candidaten respectieveJij-k de heeren Jac. Groot Jz., Jac. Visser Jr., D. Kort Jr. en P. Vlaar. Gekozen werden de vier eerstgenoemden. Aan de orde was de benoeming van een onderwijzeres in de vacature LeekDik. De door B. en W. opgemaakte en door den inspecteur van het L. O. in de inspectie Alkmaar goedgekeurde voordracht luidde: 1. Mej. S. Wiglama, tijdelijk onderwij zeres te Hensbroek. 2. Mej. B. E. Breek, zonder betrekking te Alkmaar. 3. Mej. N. Kok, onderwijzeres te Abbe- kerk. De vergadering werd geschorst. Na 50 minuten werd de vergadering her- opend. Overgegaan werd tot stemming. Op Mej. S. Wiglama werden 3 stemmen uitgebracht evenals op Mej. N. Kok. De stemmen staak- ten. De voorzitter schorste opnieuw de verga dering. Na 10 minuten werd de vergadering her- opend. Dadelijk werd overgegaan tot de tweede vrije stemming. De stemmen staakten, n.l. Mej. S. Wiglama 3 stemmen en Mej. N. Kok 3 stemmen. Bij de derde stemming verkreeg Mej. S.. Wiglama 3 stemmen en "Mej. N. Kok ook. zijn met bijna algemeene stemmen herkozen als resp. hoofdingeland en ingeland «yan den polder Hensbroek. UIT OBDAM. De heer D. Visser, Stationschef alhier, wordt met ingang van 1 Januari 1925 over- geplaatst als zoodanig naar de standplaats Bergen aan Zee. In ons nummer van 17 Dec. j.l. stond boven het berichtje van de verkiezing van de heeren Joh. Swidde en N. Aay als ouderling en diaken abusievelijk vermeld uit Hoorn, hetgeen moet zijn uit Obdam. UIT SCHAGEN. Uitslag der verkooping te Schagen op 18 December ten overstaan van de n-otarissen van der Pol te Apekloorn en Vrij burg te Zijpe. Beerenpilaats in den polder het K-oegras, gem. Callantsoog, groot 34,1770 IT.A., waarvan 30 H.A. wetland, eigendom van T. Delver Pz. te Apeldoorn. Kooper de heer M. Vries te Callantsoog voor 51600 met 1400 inslag. De heer J. Frits, tijdelijk te Schagen, slaagde voor 2e machinist grootevaart; de heer P. Smit te Schagen slaagde voor 3e stuurman. Tot regent van het weeshuis der N. H. kerk alhier werd verkozen de heer K. Hoog- stagen Keins. In de Groote kerk te Schagen worden een catech isatiekamer en een repctitielokaal voor het zangkoor ingebouwd. Aannemer J. Bakker alhier voor 22.80. De inrichting van den muziektum is ge- gund aan C. Blaauboer voor 2474. Aan M. Ploeger is de electrificatie van de Magnuswijk, 5S p-eiceelen, elk met 7 licht- punten, gegund voor 1064. HEEMSKER-K. (Dec.) B e v a 11 e n H. Welboren-de Wildt, z. G. ZcnneveldBrakenhoff, d. C. Groen- !and-Gooijer, d. H. Beentjes-Vuil, d. Overleden: A. Molenaar, 7 jaar. Wed. M. Schipper-Ro-os, 86 jaar. A. Keu- nen Jzn., 5 jnaanden EGMON'D AAN ZEE Dec. OadertrouwdCornelis Stam en Dirkje Glas. Jacob de Groot en Antje Stam. Overleden Elisabeth Zwaan, 35 jaar, weduwe van Maarten Kamphuis. Klaas Groen, 34 jaar. Qemeng-fl nienws UIT HET BOEKDRUKKERSBEDRIJF. Dinsdag -en Wo-ensdag hebben de druk- kerspatroonsbonden h-u-n algemeene vergade ring gehouden te Amsterdam. Als leden der centrale commissi-e werden aangewezen de heeren H. J. Belinfante te 's-Gravenhage, J. H. van Lonkhuyzen te Zeist en G. j. Thieme te Nijmegen Dinsdagmiddag werd de vergadering van de Federatie geopend door d-en voorzitter, den heer S. S. Korthuis. Deze herdacht in zijn op-eningswoord wijlen den heer Cor. Im- mig Jr., die als mede-oprichter van de oi'ga- commissie, werd het ontwerp, gelijk reeds is gemeld, met algemeene stemmen aangeno men. Ten slotte werd in bespreking gebracht het rapport van de pensioencommiissie over de mogelijkheid, in samenwerking met de ge- zellenoiiganisaties, te komen tot het stiehten van een pensioenfo-nds voor -de o-ude werkne- mers. Eenige sprekers hebben op grond van maatschappelijke, economische en organisa- torische gronden de totstandkoming van een dergelijk fonds verdedigd, 'waartegenover anderen wezen op het bezwaar van de kosten. Van de zijde van het algemeen hoofdbestuur werd het beginsel van een pensioensfonds door de heeren Diemer en mr. Van Rhijn, voorzitter en secretaris der pensioeneoinmis- sie, verdedigd. Met algemeene stemmen wer-d besloten, zich voor het beginsel van een pen- sioenverzekering uit te spreken, en- het alge meen hoofdbestuur te machtigen, zich met -de best-uren der gezellenorganisaties in ver- bind'ing te stellen, teneinde zoo mogelijk een concreet voorstel aan de algemeene vergade ring voor te leggen. KORTE BERICLITEN. Woensdag overfeed te Haarlem plotse- ling in den ouderdom van 73 jaar, de heer Herman Fokker, de vader van den beroemden vliegtuigconstructeur, den heer A. EI. G. Fokker. Bij de Tweede Karner is ingediend een nota van wijziging op het ontwerp tot rege ling van het voorbereidend hooger en alge meen vormend middelbaar onderwijs. De hoofdzaak is meer vrijheid bij de vaststelling van het leerplan, overbrenging van H. B. S. 5 j. c. en H. B. S. voor meisjes 6 j. c. naar het voorbereidend hooger onderwijs, geen B- lyceum en geen akte voor de paedagogiek. Woeusdagmiddiag is de schilder IT. J. B. uit Velp van een 3 meter hooge ladder ge- valleu bij het schilderen van een huis te Ara- bem. Gisteren is de man, vader van 5 kinde ren, overleden. Voor de afdeeling Den Briel van den Vrijheidsbond is als spreker opgetreden de heer E. M. Teenstra uit den Haag met em rede over het platteland en de poltiek. AFLOOP VERKOOPING. Ten overstaan van notaris Donker wend Donderdag in publieke wiling gepresenteerd: A. Tuingiond en grasland te Heemskeri*, nabij het slot „de Assumburg", genaamd .,de „Weilenkamp", ter grootte van 2.06.40 H-A. Kooper voor 4509 was de heer Ant. de Vries te Noorddorp B. Een woonhuis met tuin-grondl, gelegeu als voren a. d. Zuid-Maalweg, ter grootte van 1.28.75 H.A. Kooper voor 5400 was de heer J. v. d. Sluis te Assumburg. C. Best grasland, aldaar, a. d. Zuid-Maai- weg, groot 1.67.65 H.A Kooper voo? 3800 was de hem* W. Schipper Wz. te Heemskerk. Alles eigendom van den heer J. Jookma*. te Amsterdam. D. Een perccel hooilancl, eigendom vat. Mevr. de Wed. Koch, gelegen onder Heems kerk, groot 0.79.70 H.A. Kooper voor 1400 de heer A. Zonaevekl te 1 ieemskerkerichiitt gaat gepaard met verschillenda verachb'nselenbenauwdheid, kort-? ademigheid, beklemdheid op de borst bij de minste inspanrving. Akker's Abdijeiroop verlicbt de aanvailen doordat r.:ij de borst van de prikkelende slijm zuxvert en de ontsteking der luchtwegen weg- neemt en daarmede de oorzaken van hoest, bronchitis,keejpija. Alom vcrtnjgbaor in Icokem- van* i '236 gtatn 1.50 550 gram /2.75 en IOOO gram 4.50

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 7