Suze Kuijper &Co. In't verleden Watt en liaSi Watt De Scharensiypers. Voor do a.s Feestdagon ¥§§r de Feestdagen. Iferstmis-flanbiediBg Appelsteeg I. Telef. 147, OPENBARE VEBKQOPING fijn Kerstgebak, Weihnachtstollen. Tulbanden enz. mm v\ Alkmaarsch Modemagazijn J, k. letten. Bergen CINEMA AMERICAIW. N,B. Bsids Kersidapn VERSCH BROOD verkrijgbaar. G. W. VAN DER VEEN, -:- Telef. 74. Men koope slechts PHILIPS LAMPEN bij' bonafirle handelaren. Banketbakkerij Banketkransen, Bersttaarten, Moscovische Tulbanden NOTARIS VAN RIET een HUIS met TUIN en ERF Gebrnld Gegierd van het lacben wordt er om de film Versterkt Orkest. Versterkt Orkest. bevolen wfl 011s Jieleefd aan voor de levering van Laat to. de Huighrouwerstraat. Telefoon. 423. Onze bekende Amandel- en Mosc. Tulbanden. Onze Klokken Cake (iets nieuws). Kransjes in groote verscheidenlieid. Kerstkransen, Kersttaarten, Pasteitjes, Croquettes, Kissoles enz. Koude en warme schotels. Cebraden Wild en Gevogelte. All© soorten klein Gebak. Gedureade de Feestdagen worden alle bestellingen aangenomen en uitgevoerd. Wij waarscKuwen het publiek, HHIIIf c~at lampen van ons fabrikaat 'worden verkocht, welke niet geschikt zijn voor in Neder- f land voorkomende voltagesmen ontziet zich zelfs niet de lampen van een andere huls te voorzien, de cijfers van voltage f/te wijzigen of te verwijderen, en de verpakking te veranderen. j/jj/ii De levensduur van deze voor andere landen bestemde lampqn W is bij gebruik in Holland slechts' ongeveer V4 der door ons hier in den Handel gebrachte lampen, terwijl het stroom- verbruik bovendien grooter is. M'/, Aan geen der kiachten over dergelijke lampen, hetzij van |handelaren, hetzij van particulieren, .kunnen wij eepig gehoo* geven. 81 nummers ten beste, welke zeer in cteti smaak vielen. Overgegaan werd lot de lezing, welke Ds. G -B. Kruizinga op zich genomen had, met het stuk getiteld„De houtmijt", een schets van prof. Cramer uit zijn bundel „Tus- schen de korenvelden". Mevr. J. van Leijen-Krab en de jon-gejuffr. G. Klerk voerckn het zangstukje „Pot en Ke- tel" op en mevr. G. van der Molen-Kuiper het zangstukje „Arm Paalje". Verder werden bijdragen gegeven door den ireer Joh. Swidde met „De receptie"; de da mes van Leijen-Pauw met At Bedelend knaapje" en N. Goet-Peetoom met „Een koffie- praatje". De heer J. Moeijes had een bijdrage geti teld „Huwelijksonmin" en de heer R. N Vis- ser las-de stukjes „De oproeping" en de ka- zemeschets „Een avond op wacht" nog voor Een en ander werd afgewisseld door muziek en zang. Hierna was de rondvraag aan de orde. De heer W. de Vries zou gaarne op een van de volgende malen een humorist zien cptreden. Alvorens het voorstel in stemming te bren- gen vrceg de voorzitter of er ook iemand was die het voorstel wilds steunen. Daar niemand het steunde, werd het aan het bestuur overgc- laten, dat reeds pogingen in het werk gesteld heeft een snreker te kriigen. UIT LIMMEN. Zaterdag gaf de Gymnastiekvereeniging D. W. V een uitvcering in het lokaal van mej. de wed. Visser, under leiding van haar directeur, den heer H. Lichen, van Aikmaar. Het programma werd vlot afgewerkt en het herhaaid applaus bewees dat de aanwezigen wel genoten. In alle afdeelimgen werd flink en correct gewerkt en de oefenstof bleek met unaak en zorg gekozen. Het was voor den di recteur een succesvollen avond. Na de pauze werd opgevoerd het propa- gandistisch bl ijspel voor dc Gymnastiek .,Het kan vei'keeren". Om het stukje met haar propagandistische strekking werd hartelijk ge- lacheti. De oude boer was een leuk type. Een gezellig bal besloot den avond. UIT CASTRICUM. De afdeeling „Castricum" van den „Centr. Ned. Ambt. Bond", welke ruim 150 verple- gers(sters) van het ziekenhuis „Duin en Bosch" heeft georganiseerd, kwam onder lei ding van haar voorzitter, den heer H Schip- per, op Vrijdagavond j.l. in een flieik bezochte huishoudclijke vergadering bijeen, ter bespre- ging van de actie tegen de aangekondigde werktijdverlenging. De Bondsvoorzitter, de heer F. S. Noord- hoff, leidde de besprekingen in. Door ver schillende sprekers(sters) werd het voorstel van de meerderheid van Ged. Staten scherp becritiseercl. De vergadering was dan ook van oordeel, dat de 54-urige werkweek niet kan worden geaccepteerd en het scherpst mogelijke verw* hiertceen /'Cboden is. Een reeds op touw gezet plan van actie werd goedegekeurd. CENTRALE VEILINGSVEREEN1GING „W ARM EN HUIZEN EN OMSTREKEN". Blijkens de gehouden inventarisatie door de Gentrale Veilingsvereeniging „Warm-enhui- zen en Omstreken", op 15 December j.l., wa- ren bij de leden de navolgende voorraden aan- wezig, t. w 7.258700 K G. roode kool; 1.171.300 K.G. gele kool4.161.600 K.G. Deensche witte kool; 503.800 K.G. uien; 622.850 KG. peen. De voorraden zijn over de verschillende ver- eenigingen als volgt verdeeld Warmenhuizen3.799.600 K.G. roode kool; 445.400 K.G. gele kool; 1.321.100 K.G Deensche witte kool; 195.600 K.G. uien; 166,050 K.G. peen. Haienkarspel1.338100 K.G. roode kool; 185 900 K.G. gele kool; 1.520.600 K.G. Deen sche witte kool; 168.300 K.G. uien; 304.000 K.G. peen. Stroet: 765.000 KG roode kool; 278.000 K.G. gele kool; 658.700 K.G. Deensche witte kool; 74.500 KG. uien; 49.000 K.G. peen. Eenigenburg: 631/700 K.G. roode kool; 99000 K G. gele kool; 348.200 K.G. Deensche witte kool; 50.200 K.G. uien; 96.500 K.G. peen. Schoorldam: 370 300 K.G. roode kool; 34.500 K.G. gele kool; 119.000 K.G. Deensche witte kool; 3200 K.G uien; 4300 K.G..peen. Krabbendam: 354.000 K.G. roode kool; 128.500 K.G. gele kool; 194 000 K.G. Deen sche witte kool; 12.000 K.G. uien; 3000 K.G. peen. Bij de per Kerstmis 1923 gehouden inventa risatie warc-n de navolgende voorraden aan- wezig: 4.179 300 KG. roode kool; 549.600 K.G. gele kool; 3.521 800 K.G. Deensche witte kool; 324.650 K.G. uien; 298.700 K.G. peen. UIT ST. PANCRAS. De Raad vergaderde Vrijdagmiddag. Alle leden waren aanwezig. 1 Vacature. Het was de eerste vergadering in de nieu- we raadszaal, waar 00k de pers een uitste- kende piaats gekregen heeft. De geloofsbrieven van het nieuwe lid, de heer K. Lek (S. D. A. P.) werden nagezien en hi orde bevenden. Deze verscheen ter verga-. dering en legde de beloften af. t De voorzitter hoopte, dat dezeifde samen- werking piaats zou hebben als van den heer Gutter verkregen was, feliciteerde den heer Lek en heette hem van harte welkom. Spr. hoopte, dat de heer Lek zou werkzaam zijn voor het algemeen belang van de gemeente. De heer Lek dankte voor de woorden cn decide mede, dat hij zeker oolc het algemeen belang van de gemeente zou dienen, Hoewel er over het behartigen van de belangen der gemeente wel eens vei-schil van gevoelen zal bestaan. Ik kan het, aldus spr., nog niet van me zetten, dat Gutter hier zoo ongeveer is weggeduwd, Er heeft een lijst occirculeerd om Gutter (die postbode is) hier te behouden, doch hoewel ik niet weet om welke reden. schijnt het wel vast te staan dat de burge- meester deze actie heeft tegengewerkt. De voorzitter ontkende ten stelligste hier eenigen invloed te hebben uitgcoefcvid, doch vroeg of niets iets buitende orde gegaan wordt. Laten we, zeide spreker, bij de zaak blijven. De goedkeuring was ingekomen op de be- grooting voor 1925 en op het besluit tot on- derhandsche verloiing van het land der Artn- voogdij. De kosten van uitvoering der Warenwet zullen voor deze gemeente over 1924 zijn 214.34y2. Ingekomen was het versing van de Politie- school over 1924, dat voor kennisgeving aan- genomen werd. De voorzitter merkte hierna op, dat alweer' kiachten waren ingekomen om treat de hon- den, Het vorig j'aar was het verzoek ingeko men van de Tuinbouwvereeniging om de ver- ordening inzake het losioopen van honden te handhaven. Meer toezicht is toen uitgeoefend, waarbij bleek dat alle losloopende honden en eenden van tuinders zelf afkomstig waren. Herhaaldelijk is hen om medewerklng ge- vraagd, zonder dat is er weinig aan te doen. In het bpenbaar wil ik de tuinders nogmaals verzoeken de gewenschte medewei'king te ver- leenen. Het eenig mogelijke zou dan nog zijn van Ged. Staten toestemming voor schieten te vragen. 't Is echter een harde maatregel. De heer Lek geloofde, dat de voorzitter zich wat bang maaktc. Grijp er nraar eens enkelen en laat ze terghakn. De voorzitter merkte op, dat dan een hok noodig zou zijn. Het gaat er ten slotte om of de burgeiij med'ewerking wil geven. De tuin ders riepen er om en de heer Veldhuis werd er de dupe van, terwijl de bouwers zelve niet meewerken. Goedgevonden werd een kasgeldleening aan te gaan groot hoogstens 5000, voor fie veen- derij. Voor het schoonhouden van de school werd C. Koedijk voor 1925 weder aangewe- zen. Als annvoogd werd met 6 stemmen de heer D. Kloosterboer herbenoemd. De heer Lek gaf te kenncn een voige.nden keer gaarne een arbeider op de aanbeveling te zien. De heer Kloosterboer ontving dank voor hetgeen hij in al die jaren voor het Armbe- stiiur gedaan heeft. Op een verzoek van P. de Vries e a. om plaatsing van een lanfaam, werd afwijzend beschikt. Wel zou de voorzitter traehten gratis een lantaarn te krijgen als dan de betrokke- nen de kosten van verlichting op zich nemen. Van D. Koning Jz. was opnieuw een ver- zbek ingekomen om zijn 10-iarig dochtertje op een school voor zwakzinnige kinderen te plaatsen. In den breede-werd hiefover opnieuw ge- sproken. Van doktoren waren n.l. tegenstrij- dige verklaringen ingekomen. B. en W. zagen geen beteren weg dan plaatsing te Gheel in Belgie en de heer Lek wilde overeenkomstig het advies van Dr. Vos het kind te Ermelo plaatsen, voor'loopig voor een half jaar. Ten slotte werd het verzoek aangehouden, om den heer Lek gelegenheid te geven het rapport omirent Gheel door te lezen. De heer Lek was overtuigd, dat Gheel de goedkoopste piaats was, doch betwijfelde of -Let 00k de beste was. De voorzitter achtte verpleginig te Gheel voor het kind buitengewocn geschikt. Het informatiebureau voor landverhuizers vroeg 25 jaarlijksche subsidie, nu de regee- ring de subsidie verminderd heeft. Het verzoek werd met algemeene stemmen verworpen. Ter tafel kwam hierna het adrcs van de Kamer van Koophandel inzake verbetering van den Twuiverweg. De voorzitter wees op de verschillende op- merkingen die over deze zaak reeds gemaakt zijn, doch waarbij wel opvalt dat de Langen'- dij'k haar belangen wel wat te veel over het hoofd' ziet. Het is Alkmaar's belang, 00k een belang voor St. Pancras, doch niet het minst voor de Langendijker ingezeienen. Door het toegenomen verkeer is verbreeding dringend noodig en dat dient met alter steun te geschie- den. Op ons rust de plicht voor de veiligheid te zorgen. Als het voorstel door den Langen- dijk niet aanvaard wordt, zit er niets antes op dan den weg voor auto's en amdere voer- tuigen van bepaalde breedte af te sluiten. l3e heer Kloosterboer achtte de verdeeling niet billiik en oolc andere leden waren van oordeel dat van St. Pancras te veel gevraagd wordt. De vootzitier was het daarmede niet eens. De heeren Kloosterboer en Slijker vrilden een omslag per inwoner, wat ze zuiverder achtten. De heer Zeegers Wilde 300, gelijk Inngcn- d'ijk. Een voorstel om het stuk aan te houden, werd1 ten slotte wrworpen. Over het voorstel van de K. v. K. staa-kten de stemmen, zoodat dit aangehouden moest worden. De heeren van Kampen, Lek en Muhrling stemden voor. de heer Zeegers bianco. Daarna sluiting der vergadering. UIT EGMOND AAN ZEE. Onze correspondent schrijft: Evenals het vorig jaar heeft zich hier een comite gevormd van leden der N.H. gemeen te om den Protestantschen kinderen der open- bare school een kerstfeest te bereiden. Zooals bekend is, heeft de kerkvoogdij verleden jaar geweigerd voor dit doel het kerkgebouw der N. H. gemeente alhier af te staan. Hoewel daaraan tot voor eenige dagen geen rucht- baarheid gegeven werd, blijkt uit het desbe- treiieride schrijv„en, dat die kerkvoogden hun weigering baseerden op (nimmer weer- legde) ingezonden stukken in de bladen (b.v. Alkmaarsche Courant), waarin de handelin- gen van het bestuur der Chr. school aan cri- tick onderworpen werden. Daartegenover stond, dat hetAcrkgebouw wel werd .afge staan voor een kerstfeest voor de kinderen der Chr. school, hoewel hoogstens slechts de heift daarvan tot de Ned. Herv. k-rk behooreti en dit getal niet hooger was, dan het aantal Ned. Herv. kinderen op deopen bare school. Het lag voor de hand, dat het comite na de opgedane ervaring geen lust gevcelde zich te wenden tot een zoo partijdig kerkbestuur Was reeds de vorige maal ge'oleken, dat van de zijde der Oud-katholieken bekend om hun verdraagzaamheid meer steun te ver- wachten was dan van degenen, die in een kleinen kring elkander de behartiging van de belangen der Ned. Herv. gemeente opgedra- gen, oolc thans bleven blijken van sympath'ic van die zijde niet uit. Evenwel, 't conrite be- hoefde daarvan geen gebruik te maken', daar de kerkvoogdij der Ned. Herv. gemeente Eg- mond a. d. Hocf en Egmondbimnen met grootc bereidwilligheid de deuren der kerk te Eg- mond aan den Hoet en. Egmondbinnen met groote bereidwilligheid de deuren iter kerk te Egmond aan den Hoef openstelden voor het comite van Egmond aan Zee. Ook met de dames, die aldaar een kerstfeest crganisee- ren, werd samenwerking verkregen, doch het aanvankeiijk geopperde plan om gecombi- neerd feest te houden moest bij gebrek aan. piaats worden opgegeven. In onderling over- leg werd besloten, dat de kinderen van Eg mondbinnen, 2en Kerstdag, die van Egmond aan Zee Zondag 28 Dec. van het kerkgebouw aan den gemeenschappelijken kerstboom zou- den gebruik maken. Evenwel, eenige leden der" N.H. kerk te Egmond aan Zee konden het niet verkroppen, dat de kinderen in piaats van in hun eigen gemeente naar een naburige moesten gaan. De heeren Avis, Napjes en Pluimgraaff, waaxvan de laatsten alleen volwassen kin deren hebben en die trouwe leden der N. H. gemeente zijn, besloten op eigen initiatief po gingen aan te wenden om de kerkvoogdij van Egmond aan Zee te bewegen een ander stand- punt in te nemen. Het mocht evenwel niet baien, de heeren kregen nul op het request en de kerkdeur bleef dicht. Naar we verneinen schijnt echter de moge- gelijkheid niet uitgesloten, dat er een kente- ring in deze te verwachten is, al zal vermoe- delijk de tijd te kort zijn geworden om voor ditmaal een meer bevredigende regeling te treffen. Enfin, beter laat dan nooit. Tot diaken der N.H. gemeente is her- kozen de heer C. Heere, tevens kerkvoogd. UIT NOORD-SCHARWOUDE. 1 Holland II verloor 00 eigen terrein tegea Schoorl II met 1—2 is het voordeeligste afires. Een hleine greep II! Alle kleuren Tilthoeden £2.10 f 1.90, f 1.50 Pluehe Baret, pracht kwaliteit f 2.75. Gekleurde gluclie hoeden met Bontrand f 6.00 Pracht Oerson met pan bol en kokarde f 5.90 Vergelijkt onze kwaliteit en onze prijzen, dan komt U tot de overtuiging, dat U bij ons moet koopen. Zietde etaiages! - Ziet de etalages! LANBESTRAAT 4. In het heden, in den tijd die komen moet, Blijft Gedezalf 't likdoornmiddel, Wat ook concurrentie doet. Likdoornzalf Gede, prijs 45 ct. p. doos. Verkrijgbaar bij JAN DE VRIES, Zaadmarkt. Aanbevelend te op DINSDAG 30 DECEMBER 1924 v.m. 10 uur in de ,,R u s t e n d e Jager" bij opbod en afslag ten overstaan van van aan de Jan Jacoblaan hoek Kruis- weg, groot 4 aren 53 c.a. Eigendom van den beer J. SPIGT en te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen. Te bezichtigen Dinsdags en Don- derdags van 10 tot 3 uur. a.ls Vertooniug tot 011 met Woensdag, dus nog slechts 3 avonden. JLm&t: op d.<e> ALKMAARSCHE PAARDEN- en VARKENSSLAGERIJ Ziet deze i>rj(JjBiC5C3»-o.37,a,nt« Blank Paardenvleesch. Per pond Tarkensvleeseh Per pond Roliade of Stukjes70 Lappen6g Karbonade65 Doorregen Lappen60 Gehakt60 Prima Metworst per pond 60 Leverworst 40 Dik Niervet 70 Vraagt mijn zeer lijn gerookt vleesch 20 cent per ons. Aanbevelend, JOH. KN1P. Biefstuk (haas) Biefstuk Roastbeaf .i Roliade Baklappen (extra) Lappen Gehakt gelieve bestellingen vroegtijdig op te geven. Aanbevelend, aredjuwma Op 16 December j.l. verbood de President der Rechtbank te Rotterdam den verkoop, verhan- deling of levering van Iampen van ons fabrikaat ten gebruike op of met aanduiding van een andere spanning dan die, voor welke zij door ons zijn gefabriceerd, of door ons op de lampen is vermeld, terwijl bovendien verboden ..//Sd werd deze lampen van een andere huls te voor- w zien. PHILIPS I I

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 7