mp jm zm 3d" tTT'5 .nr Het ASTHMAPOEDER van Apotheker BOOM geeft bij inademing direct verlichting bij Asthma, Bronchitis en daaruit voortko- mende Borstbenauwdheid en Borstbeklem- ming. Verkrijgbaar in de meeste Apotheken en Drogistwinkels a 1.25 per groote geslo- ten blikken doos. Gratis monster op aan- vraag bij firma A. M. BOOM, ARNHEM. ning der rechtbank gerechtvaardigd. Alleen heeft de schrijver in Het Volk de grenzen der geoorloofde kritiek overschreden. Deze onrechtmatige daad achtte de redht- bank met een schac'levergoeding van 50 voldoende betaald. Voorts werden de kosten der procedure gecompenseerd. VLIEGTOCHT NEDERL AND—INDIE. De vliegers gaan op 10 Januari per auto naar Solo, daar he:t terrein aldaar zeer drassig is. Zjj repratrieeren vermoedelijk op Maart met de Patrja. ProTlnciaal Nieuws UIT HErLOO. Maandagavond trad ki het lokaal van den heer T. Helder op de heer G. Gras, uit Alkmaar, die een lez.ing hield over „De prac- tusche Hoenderteelt". De spreker werd uigeleid door den heer Helsland alhier, die de talrijke aanwezigen het welkom toeriep en mededeelde, dat na de kzing gelegenheia zou zijn voor het stellen v.an vragen. De heer G. Gras zette uiteen, d'at de tijd voorbij is dat het hoendervolk wordt ver- waarloosd. Het gebruik van eieren neemt toe en daarom moet het groote of kleine hocnder- park meer economisch worden gedreven. Spr. gaf de productiecijfers, welke voor ver- schillende inrichtingen hier te lande en in het buitenland van belang zijn. Spr. behandelde da-arna het rechte begin van den hoenderfokker. Is't begin slecht dan kan men nooit goede resultaten verwachten. Alle uitbreidingen stap voor stap bedacht- zaarn en geen wilde speculate. De bedacht zame hoenderteelt is van groot belang. Daarna behandelde spr de voedering: Gun- stige ligging, droge hokken, het met verstand kiezen van net beste voer voor het minste geld. De keuze van de rassen is van niet minder belang. Wanneer wij hier een afdeeling oprichten, zijn die kippen gewenscht, die zware eieren leggen. Spr. noemde de Minorca's. Wyandottes zijn vleeschkippen, goede broedsters, echter niet zooals de Leghorns. Spr. noemde nog meerdere soorten, o. m. Mechelsche Koekoek e. a. Daarna behandelde hij de prijzen van de di verse voedersoorten en de samenstelling in graanvoedering en ochtendVoer. D dieren moeten zoo gevoederd dat ze al tijd beweeglijk zijn en graag scharrelen en krabben. dit is van zeer groot belang. Spr. behandelde de teelt- en productiehoen- ders. Hoeveel voeder de kippen moeten hebben, is gemakkelijk, als men zijn dieren kent, leven- digheid moet blijven en nooit te veel, wat lui- heid en vadsigheid in de hand werkt en niet in het belang van de eierproductie is. Goed strooisel, waarin't voeder wegvalt (opdat de dieren moeten zoeken en „werken"( is van het grootste belang. De hokken werden door den spreker behan- deldlicht en luchtig moeten zij zijn, zonder tocht; dit laatste werkt nadeelig Hokken be hoeven niet luxueus te zijn, doCh degelijk. In richting en bouw heeft men in de hand, een slecht hok is een parad'ijs voor ziekten, de huisvesting is van het grootste belang. Het ruien der kippen moet worden ver- haasd en een krachtige voeder'ng is noodig, vooral gedurende het ongunstige weer. Spr. gin? daarop uitvoerig in. Klavervoer is van het grootste belang. Het mag in geen enkel hoenderpark ontbreken. De kippenfokker moet zich niet toeleggen op raskippen, tenzij hij geld1 heeft. Voor het fokken van gekruisd ras is veel te zeggen, mits men fokt voor eierproductie of vleesch kippen. De opbrengsten en uifgaven moeten wor den genoteerd1. men moet weten of en wat er wordt yerdiend. Het.eierpikken van de hoenders is een kwaal, welke wij in de hand hebben; de in richting voor de legnesten is van belang. Het „tracteeren" van een eierdop waarin mosterd is een radicaal middel. De zandgrond hier leent zich uitstekend voor hoenderfokkerijen. Het natuur'ijk en kunstmatig broeden werd behandeld Spr. stond stil bij het kunstma tig broeden. Spr. behandelde nog verschillende onder werpen, welke op practische hoenderteelt be- frekkinn- hebben zooals de verschillende ziek ten en de berandeling daarvan. Spr. spcorde met klem aan tot het oprich ten van een olaatseliike V P. V. Het belangriike van de lezing werd1 door de aanwezigen. biina alien fokkers, met belang ste'ling gevolgd. UIT DE RIJP. Reeds eerder hebben wij medegedeekt, dat de heer P. A. Romijn, burgemeester der gemeenten de Rijp en Graft, den Sen Januari a.s. als zoodanig aldaar 25 jaar in functie zal zijn. In veioand hiermede zijn in beide gemeenten allerlei plannen gevormd tot lier- Qenking van het jubileuxn. In de Rijp zal Donderdag de herdenknig plaats hebben, ter wijl den vo.gendcn dag zulks te Graft zal geschieden. In beide gementen zal des voor- m.ddags een buitengewone raadsvergadering worden gehouden, terwijl des middags het niet-officieele gedeelte van het programma wordt afgewerkt. De heeren Stubenitzky, Kieft en Visser zijn met algemeene stem men herkozen tot re- genten van het gemeentelijk weeshuis alhier. Naar wij vememen is de Mandoline- club „Andante" alhier opgeheven, zulks in verband met het ontslag nemen van den direc- teur, den heer Baas, alhier. Bevolking gemeente de Rijp op 31 De cember 1924. Bevolking op 31 Dec. 1923 756 m. en 69o vr, totaal 1451. Geboorte: 15 m. en 7 vr., totaal 22. Vestiging: 67 m. en 76 vr., totaal 143. Sterfte: 9 m en 7 vr.. totaal 16. Vertrek: 94 m. en 81 vr., totaal 175. zonder levenloos totaal 16. cp 31 L.e. 1. vrr., totaal 1425. Sterfte in de gemeente aangegeven: 9 m. en 7 vr Getal huwelijken: 9. OUDKARSPEL. (December 1924). Overleden Comelis Peper, 72 j. -— Niesje de Vries, 65 j. G e b o r c n Cornel is Will em, z. van Jan Rootjes en Grietje Kostelijk. Simon, z. van Jan de Wit en Catharina Stam. Johannes Sybrand, z. van Gerrit Oudhuis en Anna de Boer. Theodora Catharina, d. van Comelis Bruijn en Catharina Maria Jansen. UIT ST. PANCRAS. (Dec.) Geboren: Arend, zoon van Arend van Dijkhuizen en Helena Elizabettha Schut. Ytje, dochter van Pieter Nierop en Maartje Jonker. Baafje, dochter van Jacob Kroo- nenburg en Neeltje Duif. Mintje, dochter van Abraham Smit en Hinke van der Werff - Willemijntje, dcchter van Lodewijk Frans van Esseveld en Wilhelmina Asjes. Overleden: Johan Andries Vis ser, 17 jaren, wonende te Alkmaar. Ca tharina Pot, 79 jaren, weduwe van Jan Vis ser. Hendrik Blankman, 74 jaren, echtge noot van Trijntje Pranger. UIT HARENKARSPEL. (Dec.) Geboren: Geertruida Cornelia, dochter van Johannes Zut en Cornelia Moras. Jo hannes Gerardus, zoon van Johannes Zutt en Geertruida Borst. Johannes Petrus, zoon van Joseph Alphonsus Maria Keet en Johanna Christina de Wit. Cornelia, doch ter van Johannes Dekker en Elisabeth Divera Slijkerman. Anna Maria, dochter van Jan van Loenen en Trijntje Rijs. Petrus zoon van Johannes Zuij'dam en Maria Pe- tronella Boekel. Hubertus, zoon van Loli rentius Stoop en Trijntje van Duin. Adria- na Catharina, dochter van Petrus Ruiter en Catharina Maria Bleeker. Ondertrouw d: Johannes de Haan en Geertrude Perrin. Overleden: Albertus Blad, oud 66 ja ren, echtgenoot van Agnes Robertina Annette Louwe. Gerrit Zwaan, oud 77 jaren, we duwnaar van Antje Noorden. OBDAM (December.) Geboren Nicolaas, zoon van Simon Bakker en Wilhelmina Kamp. Petrus, zoon van Jan Buur en Grietje Hof. Mar tha Maria, dochter van Pieter Luk en Antje Huibers. Hubertus Hendrikus, zoon van Cornelis Dekker en Jansje Karels. Alida, dochter van Johannes van Diepen en Antje Boots. Overleden Joannes Comelis, zoon van Joannes Muster en Trijntje Marietje de Boer, oud 2 maanden. Pieter Koemeester, echtgenoot van Antje Bekker, oud 78 jaren. Joannes Leek, oud 5 jaren. OUDE NIEDORP (December.) Geboren: Cornelia, dochter van Cor nelis Blank en Hillegonda Goudsblom Johanna Cornelia, dochter van Willem Kolk man en IJda Maria Boekel. Johannes Cornelis, zoon van Jacobus Ursem en Anna Bakker. Overleden: Rensje Veldman, oud 78 jaren, echtgenoote van Cornelis Jonker. Hubertus Schiebroek, oud 68 jaar, echtgen. van Maria Cornelia Janmaat. Loop der bevolking over het jaar 1924. Bevolking op 31 Dec. 1923: 676 m., 601 vr. totaal 1277. Geboren 24 m. en 15 vr., totaal 39. Gevestigd 51 m. en 57 vr., totaal 108. Overleden: 11 m. en 3 vr., totaal 14. (Hier- onder zijn niet begrepen 3 levenloos aange- gevenen en 3 overledenen elders wonende.) Vertrokken 66 m. en 55 vr., totaal 121. Bevolking op 31 Dec. 1924: 674 m. en 615 vr., totaal 1289. In het afgeloopen jaar werden 10 huwelij ken gesloten. UIT HEEMSKERK. Be vail en: P. Groot—Koper, d.; C. ZonneveldMolenaar, d.; J. Th. v. d. Maat —Mens, d.; M. Schepper—v. d. Hout, d.; M. KokPeckel, z.; J. SchellekensHoogewerf, dochter. Overleden: Joha. Smit, 19 maanden. A. L. Kloes, 10 maanden. Joha. v. d. Son Wdr., 15 maanden. UIT HENSBROEK. (Dec.) Geboren: Vincentius Christianus Cle ments, zoon van Theodorifc Joannus Korfa- ge en van Cornelia Margaretha Wijnker. Jacob, zoon van Jacob van Vuure en van Sijtje Reinders. Anna Catharina, dochter van Jacob Appelman en van Johanna Pe- tronella Huiberts. Ondertrouwd: Gerrit Frankfort Maria Schulz. en KOEDIJK (Decmber 1924). Getrouwd: Thijs Schaak en Hermina Visser. Geboren IJsbrand, z. van Jacob Boschman en Aagje Swakman. Adriana, d. en Johannes z. van Pieter Groothuizen en Maria Trompetter. Johanna, d. van Klaas de Waal en Johanna Otto. Overleden: (te Alkmaar) Anna Tamis oud 9 maanden. StadsnieHYrs. AMATEUR-FOTOGRAF1E. Gisteravond vergaderde in de bovenzaal van „Het Wapen van Munster" een aantal (ongeveer 20) amateur-fotografen, bijeenge- komen met het doel een vereeniging van ama teur-fotografen op te richten. De vergadering werd geleid door den heer A. Woelders, die de voorgeschiedenis van de ze bijeenkomst memoreerde, herinnerende aan de pogingen, die de heer G. Jonker, per ingezonden stuk in de Alkm. Crt. had gedaan om interesse voor een vereeniging op te wek- ken. Spr. legde er dan nadruk op, dat het de bedoeling moest zijn om een vereeniging op te richten, waarvan alien, die als lid zouden toetreden, nut en genoegen zouden hebben. Het is niet de bedoeling, dat de fotoclub het karakter van een college heeft. Wei zullen natuurlijk de capaciteiten der leden zoo hoog mogelijk worden opgevoerd. Spr. behandelde een voornaam punt: de artistieke voorlichting. Wie zal die voorlich- ting moeten geven? Spr. zette uiteen hoe hij zich een fotoclub voorstelt: men zou lezingen kunnen doen houden (met projectie); het becordeelen van foto's van leden (men kan daarbij elkaar hel- pen en leiden)demonst.aties van verschillen de procede's (tot op heden wordt in Alkmaar kleurfotografie). Wordt een vereeniging op- gericht, decide spr. mede, dan zal er nog in deze maand een Agfa-projectieavond gehou den worden. Voorts kan men wedstrijden hou den enz., en kunnen clubtochten georgani- seerd worden (landschapsfotografie.) Dan zal men z.g. „werkavondenhebben. Spr. hechtte voorts veel waarde aan het circuleeren van een lees-portefeuille, terwijl de club een vast foto-blad zal moeten aan- scbaffen. Een bibliotheek van werken op foto- gebied zal mede een behoefte blijken. Bij hand opsteken werd daarna besloten tot de oprichting van een Alkmaarsche foto-club. Gedurende een lange pauze beschouwden de aanwezigen een collectie foto's, ingeleverd voor een prijsvraag van het tijdschrift Fo cus, benevens een aantal bladen en werken op het gebied van foto- en andere beeldende kunst. Daarna werd een voorloopig bestuur be- noemd bestaande uit de heeren: A. Woelders, voorzitter. G. Jonker, St. Annastr. 14, secretaris. N. Smit, penningmeester. P. Slikker. E. Siekeman. Van de reglementscommissie maken dee) uit de heeren Kolb, F. Ruygh en P. Slikker, terwijl in de bibliotheek- en portefeuillecom- missie werden verkozen de heeren W. Blokker. Jac. Vlaanderen en E. Siekeman. De club die gedoopt werd „Foto-studie- club Alkmaar" zal zich. zooals reeds uit de inleiding van den voorzitter bleek, bij het pu- bliek introduceeren met een openbare projec- tie-avond. Dan zal men kennis kunnen maken met de vooral hier ter stede zoo goed als on- bekende kleurenfotogr.'ifie. Reeds traclen, staande de vergadering 22 aanwezigen als lid tee. DE LIEFDE GODS. De zaal van het gebouw „Waakt en Bidt" was gisteravond goed bezet, toen daar als spreker over bovengencemd onderwerp op trad de heer K. Rozendaal, uit Sneek. Na een vcorzang en gebed begon spr. met er op te wijzen, dat de mensch in alles de liefde Gods kan herkennen, maar bovenal in de zendrng van Giristus. Aan de hand van Efeze betoogde spr., dat men door Christus nader tot God, tot hoop wordt gebracht. Te behocren tot hen, die aldus nabij God komen, is een groot geluk, waartoe middel was de liefde Gods. Spr. stelde voorop, dat het noodig is om den juisten maatstai aan te leggen bij de be- oordeeling van Gods gedachten over de men schen en van Gods liefde. De meeste mensc icn gelcovei. aan en spre- ken over hd, hemel en zaligheid, maar men moet wel begrijpen, dat men van God noch Jezus, van hemel noch hel ids wcei of weten kan zonder den bijbel. Daaiom is het noodig om daarin veelvuldig te lezen om te weten te komen lice Gcd ever de menschen denkt. In het evangelic van Johannes vernemen we wat de mensch is zonder Jezus: een ver- loren scliepsel. Wie niet in God gelooft is ver- cordeeld. Men behoeft, om dit te weten, niet eerst te stervener zijn twee rechterstoelen Gods, voor den een verschijnen zij die geleo- ven en voor den andei zij, die zulks niet doen Menschen, die God niet aanvaarden, zijn verloren en liggen in de verderfenis, dood door hunne zonden en of men dit nu voelt of nier, het is een maat een feit, omdat het in het Wcord Gods staat. Gelukkig hij, die dit inziet. Om aan dien tcestand van verderf een einde te maken, heeft God Zijn Zoon gezonden, door wien Hij tot de menschen spreekt en zich openbaart op zoodanige wijze als niet geschiedt in de natuur, noch ook geschiedde door middel van de profeten. Den Zoon aan- schouwende, zien wij in ue eerote plaats Gods liefde, omdat Hij in Hem Zijn hart heeft blootgelegd. Met een vergelijking van Abrahams offer- ande schets e spreker den kruisdc od van Je- zus, waarbij God op de meesl duidelijke wijze Zijn liefde voor de were'ld openbaarde. Do mensch is van geboorte zondig en moet, om waarlijk goed ,e worden, in God weder worden geboren. De maatscaf tusschen goed en goed is voor de menschen heel anders dan voor God. Men mag hier goed worden genoemd, maar daar om is men nog niet voor den hemel geschikt, wij'l God heel anders meet. Welke maat dat is, zegt ons Zijn Woord: de mensch is ver loren, liggende in het oordeel en in de verder- der fen is. Nu is het Lijzaak hoe groot onze zonden zijn spr. wilde niet de ondeugd der zonde verk'einen of een excuus ervoor aan- voeren maar een fe't is, dat de mensch zonder God verloren is, omdat Adam in het Paradijs vie'l en diens nalocmelingen dus alle menschen ook zondig zijn. Wij kunnen er niets aan doen, dat wii zondaars zijn, wel zijn wij schuidig voor het zondigen, waar- voor wij dan ook geoordeeld zullen worden. Maar God heeft de menschen lief cn daar om zond Hij Zijn Zoon em hen te redden en te behouden vcor alle eeuwigheid. Ziji gij behouden, hebr gij Jezus aanvaard? vroeg spr. zijn gehoor. Dit is de meest be- avend behandeld zal worden „De reditvaar- digheid Gods", wat spr. een fundamenteele waarheid noemde, noodzakdijk voor het ge- hecje leven, eindigde hij zijn toe9praak. Nadat nog een lied gezongen was en' een dankgebed was uitgesproken', volgde silmting. Rechtzaten. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van 5 Januari. WIJZIGING BIJZONDERE VOOR- WAARDEN. Een tweetal zaken tegen voorwaardelijk veroordeelden weiden met gesloten deurai be handeld. Het betrof een wijziging in de opge- legde bijzondere voorwaarden in verband met het overlijiden van den vroegeren reclasisee- ringsambtenaar, den heer Muhring. In deze zilting was voor de eerste maal ook tegenwoordig de nieuwbenoemde reclas- seerings-ambtenaar en ambtenaar der Kindei'- wetten, de heer H. J. Wjggers, op wachtgeld gesteld adjunct-diredeur van het Rijksopvoe- dingsgesticht te Leeuwarden. HONDENBELASTING. P. L. te Bovencarspel heeft verzuimd hen denbelasting te betalen. Beklaagde was niet aanwezig. Eisch 10 boete of 10 dagc he. Vonnis 7 boete of 7 dagen heclit. Evenzco stont' terecht Joh. csssl B., al daar. Ook deze beklaagde was niet versche- nen. Eisch eh vonnis als in de vorige zaak. Mede stond terecht ter zake een dergelijke ovcrtreding Dirk S., arbeidei" te Bovencars pel, geb. in 1869. Deze beklaagde was aanwe zig en zeide te heoben gemeend dat zijn hond eerst een half jaar oud moest zijn, voor bc.asting was vcrsciiuldigd. Het scheen, dat bekl. hiennede abuis was, althans de officier vorderde ook hier 10 boete of 10 dagen hecht. Vonnis 5 boete of 5 dagen hecht. Beklaagde betaalde direct deze vcrschul- digde boete. LEEUWARDEM langrijke vraag, die gejteld kan worden, meende hij. Het is beter cifet heel Alkmaar af- brandt dan dat er een meitschenziell verloren gaat; immers een stad kan Mrbouwd wor den, maar een ziel niet. Voor God zijn alle menschen gelijk, zegt de Schrif: nadrukkelijk cp verschillende pun- ten. Zij zijn alleen zoi.der uitzoiidering zon dig geboren en daarom is Jezus, de zonde- looze,, gestor/en als hoOgste liefdes-uiting Gods. Zoolang bet kruis staat tusschen God en ons, zi:t Hij ons dood in de zonde, omdat Jezus voor onze zonden gesdorvei is. Wie nu Jezus heeft aanvaard als Zijn Za- ligmaker, zal behouden blijven door de ge- nade van God. Het zijn niet juist de door de menschen goed genoemden, die behouden blij ven. maar evenzeer de ernstige misdadigers, omdat het er alleen cp aankcmt Jezus als verlosser aan te nemen. De genade, d. i. on- verdiende gunst, van God zal over ens komen alleen door den Zoon. Allen die in Hem ge- iooven, zullen ho: eeuwige leven hebben. Met Idem drong spr. er op aan. do liefde Gods te zoeken, de verhouding met God te verbeferen. Wii behoeven niet te vragen om Zii-n genade of om Zijn liefde, omdat die liefde vast staat. De rechtvaardigheid en liefde Gods zijn onfeiibaar en onoeilbaar. Hij heeft Jezus gezonden. en gccffer-.l voor ens en daarom zal ieder die in Hem "elooft het eeuwige leven hebben. Verder werd nog een dergelijke hondenbe- lasiingzaak behandeld contra den niet ver- schenen beklaagde Pieter de W. te Boven carspel. Eisch 10 boete of 10 dagen hecht. Vonnis 7 boete of 7 dagen hecht. VERNIELING. Bonne K., niet verschenen, heeft in den nacht van 1 op 2 November rasters en ruiten vernield in de woning van zijn vroegeren hospes S. P. Roobeek, wonende te Burger brug gem. Zijpe. Het mctief voor deze ver- nielzuchtige daad was blijkbaar wraakzucht, omdat hem door Roobeek tegen zijn zin kost en inwoning was opgezegd: Bekl. zeide tegen Roobeek dreigend: „We spreken elkaar na der". In den naeht is beklaagde bij getuige gekomen om dat nadere gesprek te houden Hij was onder den invloed van sterken drank. Hij vernielde eerst de rasters, toen de ruiten, daarna de ramen en ook nog een lamp in de kamer. Roobeek is het huis ontvlucht voor den geweldenaar. De officier eischte 15 boete of 15 dagen hecht. Vonnis f 10 boete of 10 dagen hecht. BELEEDIGING. De niet aanwezige beklaagde, de melkven ter Gerrit B. te LUorn he:ft op 19 November den keurmeester M. A. Deurloo beleedigd, tgen deze ter cant role van de door bcklaagd in consumptie gebrachte melk om een monster verlangde. Bekl. zei ook: ,,Ik zal je doodste ken", en haalde een mes uit zijn zak te voor- schiin en dreigde met dit mes. Eisch 40 boete of 40 dagen hecht. Vonnis conform dezen eisch. MISH ANDELING De 26-jarige Joh. Ger. R. te Heemskerk heeft op 19 October den getuige Adr. Koop- man beleedigd, geschopt en geslagen. Bekl., die nog al rijkelijk bier had genoten, kon het niet verkroppen. dat getuige geengageerd was met Elisabeth Bourgonje, terwijl hij zelf vroeger dit voorrecht had' genoten. Koopman zeide beklaagde nooit te hebben gezien, al viel hij over hem. Bekl. duldde niS dat mej. Bougonje met een ander ging. Hij heeft haar meerdere brieven geschreven, welke brieven zij aan den politierechter ter inzage gaf. In een der brieven stond: „Als ik jc met een ander zie, dan kan ik dat niet verdragen en dan ge- beurt er een ongeluk, dan heb ik er de gevau- genis voor over". Dat heb ik in drift gedaan", zeide beklaagde. Bekl. heeft ook op de kermis het meisje lastig gcvallen, zoodat de politie haar in bescherming moest nemen en thuis brengen. F.isch 25 boete of 25 dagen hecht. De officier zeide. dat als beklaagde zoo doorging, hij kans zal hebben met de gevan- genis kennis te maken. De politierechter veroordeelde beklaagde, die reeds eenmaal wegens mishandeling word gestraft, overeenkomstig den eisch van het O.M. Beklaagde deed afstand van hooger be roep. DIEFSTAL VAN EEN PARAPLUIE IN EEN TREIN. De fabrieksarbeider Joh. Petr. S. te Uit- geest stond terecht ter zake diefstal van een parapluie, die behoorde aan getuige J. Buur- mans, coupeur te Haarlem, welk feit is ge- pleegd op 29 November. De condiucteur A. Vischbeen heeft gezien, dat beklaagde den diefstal pleegde. Eisch f 25 boete of 25 dagen hecht. De politierechter deed uitspraak, doch ge- lastte een nader onderzoek en zal over 3 we- ken de zaak verder behandelen, Hiema sluiting der zitting Marktberichten ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 5 Jan. In de heden gehouden veilingen werd betaald voor: Roode kool per 100 K G. f 2.406.30, Gele kool per 100 K G. 2.203.90, Bieten per 100 K.G. f 22.50, Uien per 100 K.G. 6.40— 8.50, Andijvie per 100 stuks f 2.20— 5.70, Brusselsch lof per K.G. 0.24— 0.41, Koolrapen per 100 K.G. 1.60 f 2.20, Pieterselie per 100 bos f 3.20 6.70, Prei per 100 bos 3—/ 8.30, Sprui- ten per 100 K.G. 1223, Selderie per 100 bos/ 4.20—/ 3.10, Appelen per W.G. f 0.070.24, Peren per- K.G. 0.03 0.22, Boerenkool fter 100 stuks 2.20— 6.60, Groene kool per 100 stuks 1.40— 4.70. - BROEK OP LANGENDIJK (Langedlj- ker Groentenveilmg), 5 Januari. 121600 K.G. Roode kool le soort 3.20—/ 6.60, 2e soort 23, 72500 K.G. Gele kool le soort 2.80—/ 5, 2e soort 1.60—/ 2.60, 28200 K G. Witte kool le soort f 24.20, 9200 K.G. Uien: Uien 7.809.70, Drie- lingen 10.90—/ 12.60, alle® per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 5 Jan. 6200 K.G. Uien: Grove uien 7.40, Uien 8.60—/ 9, Drielingen 12.10—/ 12.30, Nep 13.10, 182500 K.G. Roode kool 3.50 tot 6.80, Doorschot 3.30—/ 5.80, 28500 K.G. Gele kool 3—/ 5.10, Doorschot 2.60-/ 4.50, 103100 K.G. D. witte 2.90 tot 4 60, Doorschot 2.204.30, alles per 100 K.G. i WARMENHUIZEN, 5 Jan. 1925. Roode kool le soort 3.807.20, 2e soort 2.80—/ 6.20, uitschot 1.30—/ 2.60 Gele kool le soort 3.104.70, uitschot 1.902.90, Deensche witte kool le soort 2.704.20, 2e soort 2.70, Drielingen 12.60, Uien ,9.30j 9.50. Aanvoer: 72750 K.G. Roode kool, 10.000 K.G. Gele kool, 16525 K.G. Deensche kool, 1600 K G. Uien. i Ingezonden stukken. (Buiten verantwoordelijkheid. van de Re- da clie. De opname in deze rubriek bewijst geenszins dat de redaciie er mede instemt.) HET NIET BEHANDELDE ADRES VAN DE ALKMAARSCHE AAN- NEMERS. Goede toon De mededeeling van B. en W. in de pers, omtrent het jongste adres van de Alkmaar sche aannemers, is velerzijds met een medelij- dend glimlachen ontvangen. Hij, die bekend is met den goeden toon, die b.v. in de vergaderingen van onze Vroed- schap heerscht; die weet, welke uitdrukkin- gen daar nog worden toegelaten, neemt de mededeeling hierbedceld niet „au serieux". Een opmerking moet ons echter uit de pen, n.l. deze: Het heeft door de geheele geschiedenis heen nimmer van goed regeerbeleid getuigd, om, als het volk vroeg om brood, in de plaats daarvan steenen te geven. De slechte gevol- gen bleven nooit uit. J. BROERSMA. 437ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 5 Januari. 4de Klasse. lste Lijst. Prijzen van 65, 31 440 974 1293 1490 1797 2174 2453 2698 2842 3086 3340 3789 4013 4328 4653 5113 5524 5974 6769 7189 7356 7835 8180 8443 8599 8834 9003 9272 9497 9948 10161 10314 10531 10871 11045 11607 11859 12050 12359 12875 13110 13317 13510 13905 14065 14205 14470 14581 14696 15156 15413 15709 15882 16002 16158 16432 16607 16969 17137 17406 17586 18076 18657 18942 19231 19486 19866 20039 20196 20411 20488 20881 21131 21362 21570 21723 21857 22150 22564 71 472 995 1312 1544 1863 7275 2479 2705 2889 3145 3372 3911 4046 4363 4680 5169 5547 6029 6800 7208 7361 7852 8277 8449 8663 8887 9018 9317 9532 9966 10175 10439 10588 10929 11221 11659 11879 12070 12419 12911 13126 13343 13610 13912 14085 14273 14479 14597 14926 15176' 15440 15757 15883 16046 16293 16517 16634 16980 17236 17437 17629 18126 18665 18978 19243 19580 19897 20060 20206 20426 20513 20947 21139 21375 21597 21741 21922 22221 2257S 98 615 996 1408 1545 1883 2180 2548 2727 2906 3159 3438 3932 4108 4400 4860 5171 5615 6055 6906 7215 7375 8009 8309 8517 8678 8925 9021 9326 9554 10074 10199 10466 10597 10945 11417 11694 11914 12107 12514 12956 13145 13362 13729 13932 14090 14344 14494 14608 15053 15190 15449 15795 15892 16049 16317 16536 16647 16988 17325 17475 17689 18392 18700 19012 19339 19596 19916 20067 202.57 20437 20539 20970 21199 21434 21606 21749 21984 22230 22647 237 749 1021 1435 1553 1893 2226 2613 2740 3052 3246 3533 3960 4132 4492 4894 5276 5635 6061 6899 7266 7477 8035 8396 8524 8741 8958 9121 9430 9637 10079 10203 10480 10693 10970 11442 11720 (1934 12111 12652 13018 ■13187 13389 13732 13973 14108 14361 14498 14614 15115 15314 15468 15816 15911 .16093 16368 16567 16843 17003 17326 17493 17872 18425 18743 19154 19372 19650 19977 20168 20267 20438 20602 21041 21246 21442 21657 21756 21992 22312 22659 400 883 1065 1464 1582 2036 2232 2640 2767 3055 3298 3659 3963 4151 4539 5010 5417 5726 6252 7048 7327 7556 8114 8410 8525 8751 8961 9149 9476 9801 10096 10258 10483 10751 10994 11496 11806 11939 12299 12706 13038 13216 13468 13815 13983 1412 5 14366 14514 14672 15140 15455 15506 15820 15951 16095 16377 16591 16888 17005 17351 17495 17902 18623 18808 19186 19417 19743 20003 20182 20330 20445 20718 21045 21265 21459 21667 21797 22001 22360 22677 420 932 1067 1472 1599 2104 2312 2654 2834 3065 3335 3668 4000 4205 4575 5097 5440 5942 6627 7094 7339 7622 8153 8437 8558 8764 8988 9242 9496 9807 10119 10280 10516 10867 11005 11605 11813 12015 12305 12800 13069 13258 13484 13849 14054 14191 14403 14528 14691 15146 15387 15607 15834 15962 16138 16411 16601 16903 17037 17381 17565 17998 18640 18915 19222 19430 19760 20025 20195 20383 20454 20858 21096 21284 21518 21703 21816 22107 22539 22724 U cU.ii CU /ilw, C«w C.I II il Oxivtig liig, Uut iiOcdl 1'L.i.'g-

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6