meel meer te geven: dit is meer te beschou- wen als veiligheidsklep, die bij ontvet visch- meel vrijwelniet noodig zal zijn. Vleeschmeel is van geheel andere her komst. Het is het overschot van de bouillon' fabricate, en bevat veel eiwit (tot ruim 70 pet.). Als het goed bereid is, is het uitstekend voeder, niet alleen voor varkens maar ook voor rundvee. Het heeft dus ongeveer dezclf- de functie als vischmeel, n.l. aanvulling van het eiwit-tekort. Groote hoeveelheden voere men dus niet. Het bevat niet zooveel zouten als vischmeel. Voert men dus een zoutarm voeclsel (b.v. veel mais, aardappels e.d.) dan mag een extra gift van fosforzure kalk we! nuttig zijn. Men kan aan varkens al naar den leeftijd gaan van 50—200 gram (per 100 K.g. levend gewicht.) Ook hier geldt weer: bij jongere varkens naar verhouding meer dan bij oudere. De kleur tnoet niet te donker zijn. Is de kleur b.v. bijna zwart, dan is er groote kans dat de eiwitten wat verbrand zijn, en dus minder goed opneembaar worden voor de die- ren. Men zij evenals met vischmeel voorzich- tig met bewaren d. w. z. men make geen op- slag voor langen tijd, tenzij men het op een cfroge plaats kan bewaren. Bedorven visch meel en vleeschmeel mogen wij wel tot de vergiften rekenen (rottend eiwit). Meermalen wordt geen prima kwaliteit in den handel gebracht en is het vleeschmeel vermengd met z.g. kadavermeel. Dit is een meel, waar men eenigszins voorzichtig mee moet zijn; gezien de herkomst (van voor consumptie ongeschikt vleesch gestorven dieren e.d.) HET VEEVOEDERBUREAU. BOVENGENOEMD. ProrfTiciaal Nieims Alkmaar, 8 Januari 1925. Mijnheer de Redacteur. Gaarne zag ik onderstaande in uwe courant al ingezonden opgenomen. Aanbesteding Gemeentegebouwen. (Een puzzle). Eenigen tijd geleden werd er in de Alkm Courant een aanbesteding bekend ganaakt voor schocnhouden van diverse scholen en gemeentegebouwen (kantoren). Voor die werkzaamheden zijn inschrijvin- gen gekomcn, alie van menschen, die niet rijk met aardsche goederen zijn bedeetd en gaarne zoo'n buitenkansje van 16 maanden werk aan een stuk wilden hebben, je kan toch nooit we- ten, als jc eens de laagste was on je krijgt het! Zonder uitzondering kunnen al' de inschrij- vers(sters) toch onder de minst goedgesitu- eerden in deze maatschappij beschouwd wor den en hebben van hun toch al niet te groote inkomsten (werkloosheid, Armbcstuur etc.) nog 1 of 2 bestekjes gehaald aan het Bureau van Gementewerken, want! en voor de scho len en voor de gemeentegebouwen was een apart ,bestek gemaakt, hetwelk met 30 cent per exemplaar moest betaald worden. Op den dag dat de uitslag werd bekend gemaakt, blijde gezichten van die, welke zijn kansen het beste waant, als i k het eens krijg, zijn we voor een tijdje uit den brand (niet waar! zoo gaat het toch). De gunning zal nader bekend worden ge maakt. Ziedaar: heel gewoon. Echter, de mensch wikt en de wijze heeren besdiikken. Zaterdag 3 januari 1925 wordt er in de Alkm. Courant bekend gemaakt dat de navol- gende personen zijn benoemd (volgt bekend- making der namen). Zoo nuchfer mogelijk. Voor hen. die dit nog niet bekend is, zij opgehelderd, dat dit alien dezelfde personen zijn, welke het afgeloopen tijdperk ook die functie hebben gehad, tenminste voor de scholen weet ik zeker en naar mij ter oore kwam ook in de ovcrige gemeentegebouwen. Als er een groot werk aanbesteed wordt, zegt men dan ook met de gunning, wij zul- len het maar weer aan den aannemer van het vorige werk geven? Toch zeker niet! Waarom dan die publieke voor den gekhou- derij voor ons? Na ja, die menschen zeggen toch niets, dus dat kan voor hen best zoo geschieden, het zijn toch maar proletaries, „vcriraptcn Daar kan wel mee gespeeld worden. Waarom toch, heeren, zoo'n inschrijving geopend, vooral wanneer men toch andcrs doet? Aan wien de schuld hiervoor? Dergelijke gevallen komen meer voor, o. a fndertijd werden er sollicitanten opgeroe- pen voor de vacant kom-ende betrekking van den heer Bek, als brugwachter. Een gi'oot aantal perconen gaf zich daarvoor op, ho- pende voor die betrekking in aanmerking te komen. Daarbij zullen natuurlijk wel menschen zijn geweest die niet geschikt waren, doch wat komt het er per slot op aan of men al dan niet geschikt is, want; de te benoemen func- tionnaris hoefde slechts op het gestoelte der eere, i. c. (de brugwachterswoning of betrck king) plaats te nemen en de zaak was gezond Ook heel nuchter en toch de treurige waar- heid. 4mfoteHjk zegt men. Waarom dan die ambtelijke sleurdoenerij, kan die niet uit den weg geruimd? Wanneer wij per (on ?)geluk eens een tijdje werk krijgen en de fiscus staat klaar met zijn alles omvattende vangarmen, om van ons weekgeld soms 10 of meer nog in beslag te nemen, vraagt men niet of daardoor een huis- houden wordt gedupeerd, het moet er zijn! Ook al loopt een man 2 of 3 maanden of nog langer soms per jaar zonder werk, waardoor zoo'n gezin moreel en financieel ten onder gaat. En dan te zien, dat er, o o k van ons geld gebruikt wordt voor het maken van bestekjes en allerlei omhaal meer, ambtelijkheden, waar wij (arbeidere) o o o i t iets aan heb ben en ook nooit iets aan krijgen zullen. Dan nog deze vraag: Zou het niet mogelijk en wenschelijk zijn, om, wanneer er weer zooiets voor mocht ko men, het daarheen te leiden (als er personen heschikbaar zijn), deze te benoemen en geen oproeop meer te plaatsen? Men voorkomt zoodoende veel misnoegen. U, mijnheer de Redacteur, voor plaatsing van bovenstaande in uwe courant vriendelijk dankende, teekent, Wv Hoogachtend, EEN PER IN5CHRIIVERS. UIT AKERSLOOT. Woensdag 7 dezer vergaderde de raad dezer gemeente Afwezig met kennisgeving de heer Mul. De voorzitter opende dc vergadering, heette de aanwezigen wclkom en bij deze eerste ver gadering in dit jaar hoopte hij dat 1925 voor de leden van den raad en hunne familie een goed jaar moge zijn, alsook dat de ingezete- nen hiervan mogen profitecren, en dankte al ien die hem hun gelukwenscben bij de intrede van dit jaar hebben aangeboden. De oudste wethouder, dc heer Groot, bracht dank voor deze woorden en wenschte alien een gelukkig en voorspocdig iaar tee. De notulen der vorige vergadering werden na voorlezing onveranderd goedgekeurd. Met algemeene stemmen werd het aftredend lid van het Burgerlijk Armbestuur, de heer Jb Swart herkozen. De nieuwbenoemde ontvanger, de heer P. van Duin, legde de vereischte eeden af. De voorzitter wonschte hem van harte ge- luk met zijn benoeming tot onh'anger dezer gemeente. Aan dit ambt zijn bezwaren ver- bonden, maar het heeft ook zijn aantrekkeliik- heden en spr. hoopte dat de heer van Duin, evenals zijn voorganger, met alle accuratesse tot voile vreugde van het bestuur dezer go meente en van de inwoners, zijn ambt vele jaren mocht waarnemen. De Iieer van Duin dankte den burgemeester en de leden van den raad voor het in hem ge- stelde vertrouwen en zeide steeds stipt en nauwgezet zijn betrekking als ontvanger der gemeente Akersloot te zullen waarnemen De kas en verdere bescheiden werden hier- op aan den ontvanger overgedragen." De afgetreden ontvanger,' de heer J. Ver duin Pzn., in de vergadering aanwezig, werd door den voorzitter toegesproken als volgt: Mijnheer Verduin. De raad heeft gemeend u in een openbare vergadering in ons midden te laten komen, om u bij monde van mij na- mens den raad en de inwoners te hu'digen voor de wijze waarop door u bijna 30 jaren het ambt van ontvanger dezer gemeente is waargenomen. De ambtenaren dezer gemeente hebben u als stoffclijk blijk van waardecring een palm aangeboden, door u reeds ontvan- geit, voor de mcest humane wijze waarop gii steeds de ambtenaren gedurende ruim 29 ja ren ter wille zijt geweest Hier past een woord van dankbaarheid en genegenheid. De gemeente wilde in deze ook haar erkentelijk- heid doen blijken en wil u offreeren deze wan- delstok met zilveren knop en inscriptie, ver- meldende: „de gemeente Akersloot, aan J. Verduin, 15 Mei 1895—15 December 1924". Ik hoop, dat gij nog een Iange reeks van jaren m opgewektheid, maar tevens in goede ge- zondheid deze wandelstok op uwe wandelin- gen mag gebruiken en aan de gemeente alsook aan de ambtenaren terug mag denken. Door u is't ambt van ontvanger plichtgetrouw en nauwgezet waargenomen. terwijl bij uw 25- jarige ambtsvervulling niet de waardeering tot uiting is gekomen zooals dit behoorde, vandaar dat de raad nu heeft goedgemaakt wat toen is verzuimd. De heer Verduin sprak daarop als volgt: Edelachtbare heeren. Ik dank u voor het ge- schenk dat gij mij hebt overhandigd. 27 jaren heb ik de welwillendheid en steun mogen cn- dervinden van den vorigen burgemeester en nu 2 jaren van u, mijnheer de voorzitter, het geen is steeds op hoogen prijs heb gesfeld. Alsmede breng ik dank aan de gemeente- ambtenaren voor het stoffelijk blijk van waar deering. Toen ik 3 Sept. 1805 de kas en boe- ken^ovemam. was de stand der kas groot 1593.25 A. hetgeen een groot verschil ople- vert bij heden. Daaruit kan worden opge- maakt, dat de gemeente Akersloot vooruit is gegaan. De reden dat ik mijn ambt neerleg is wegens mijn vergevorderden leeftijd. en jonge krachten zullen miin plaats innemen. Ik hoop, dat de gemeente Akersloot moge groeien en bloeien. De heeren Groot, Helder en Aafjes brach- fen bij de rondvraag den afgetreden ontvan ger dank voor de bereidwilligheid waarmede hij de ingezeienen ten dienste stond. Hierna sluiting der vergadering. Een enkele wielrijder heeft ook hier zijn boete moeten voldoen voor te late aanschaf- ting van een belastingrijwiejplaatje, terwijl aan een ander weer zijn plaatje van zijn rij- wie! is ontvrreemd. 1 Zij verminderde gedurende het jaar door overlijden met 16 m. en 36 vr., te zamen 52, door vertrek met 185 m. en 186 vr., te zamen 371 personen. Totale vermindering: 201 m. en 222 vr., te zamen 423 personen. De bevolking vermeerderde dus met 16 m. en 3 vr., te zamen 19 personen en bedroeg op 31 Dec. 1924: 1827 m. en 1900 vr., totaal 3727 personen. Gedurende het jaar werden voltrokken 34 huwelijken, werd 1 huwelijk door echtchei- ding ontbonden en werden 3 geborenen als le- venloos aangegeven. UIT LIMMEN. Bevolking in 1924. Op 1 Jan. 1924 bestond deze uit: 2006 personen, geboren 60, geves- tigd 113, totaal 2179 personen. Overleden 27, vertrokken 116. Bevolking op 31 Dec. 1924: 1023 mannen en 1013 vrouwen, totaal 2036 personen. Aan tal gesloten huwelijken 19. UIT KENNEMERLAND. De stille markt met kleinen aanvoer ea luien handel (een gevolg van de feestdagen) heeft plaats gemaakt voor een grooteren aanvcer, vluggen handel en van hoog tot zeer hoogen prijs. Alle kcolsoorten waren duur, met uitzon dering van groene kool, die in kwaliteit veel te wenschen cverliet. Prei, pieterselie en sel- derie waren, als de laatste weken gewoonte is, buitengewoon hoog in prijs; er is echter een beperkte voorraad. Bakwortelen werden in kleine kwantums aangevoerd, evenwel niet zoo duur als we div gewoon zijn. Spruiten, grooter aanvoer dan de laatste weken, alleen le kwaliteit was hoog in prijs Witlof wordt steeds meer aangevoerd, de kwaliteit is dit jaar (althans tot heden) niet schitterend, en bezien we de kwaliteit, dan is het lof duur. De aanvoer van klei- en duinaardappelen is niet groot, prijsverandering bleef uit. De aanvoer van Hollandsch fruit begin* sterk te verminderen, er komt nu aanvoer van vruchten uit de koelhuizen en uit het buiten- land, het Hollandsche fruit, voor zcover het bestaat uit gave en duurzame vruchten, is duur. Appelen, als Present van Engeland, Gpudreinet en Brabantsche beliefleur, waren duur. Appelen, als Present van England, duur, ook stoofperen gingen in prijs omhoog UIT HE I LOO. Gister had bij de Coop, veilingsver. „St. Willebrordus'' de eerste witlofveiling plaats. Gezien den tijd van het seizoen was de aan voer vrij goed, ook de kwaliteit viel niet tegen De prijzen varieerden van 9 tot 36.50 per 100 K.G. het dier 43 van de uitgekomen jongen, terwijl de circledirectie de grootste moeitg had, d< overigen uit den muil der hongerige moeder te redden. EEN LEEUWENTEMMER AANGE- VALLEN. Uit Londen wordt gemeld dat in een cir cus te Edinburgh een achttienjarige leeuw, die voor de eerste maal „optrad", een leeu- wentemmer heeft aangevallen en verwond. In tegenwoordigheid van een zeer opgewonden publiek van 5000 personen werd de man uit de klauwen van den leeuw bevrijd. Zijn over- brenging naar het ziekenhuis bleek noodza- kelijk. EEN BUITENKANSJE lemand kocht dezer dagen bij een uitdra- ger te Parijs voor den civielen prijs van tien francs, een oud fornuis. Toen kooper en ver kooper het op een handkar laadden, brak een wand en kwam met een hoeveelheid roet een stroom van rinkelende goudsfukken te voor- schijn. Kooper en verkooper men kan. het zich denken! gingen aan hat ruziemaken over den eigendom. De epiloog speelde op het politiebureau. Bent u'betaald? werd den uitdrager ge- vraagd. Jawel, maar Dan is uw klant in zijn recht en mag hij het fornuis en de gcudstukken meenemen De kooper natuurlijk danig in zijn nopjes af. De schat bleek te bestaan uit oude goud- stukken ter waarde van 50.000 francs. Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: Een slinger van een auto; een achterlamp van een auto; een dop van een wagenas; een R. K. kerkboek. Verloren: Een zilveren rozenkrans; een sleutel; een armbandhorloge; een groene vil- ten hoed. UIT EGMOND AAN ZEE. Vertrokken personen. «ertha Haseman, op 5 Jan. naar Sittard. Hendrik Vuil, (5 pers op 8 Jan. naar Velsen. Buitenland UIT HOOGKARSPEL. De raad verleende in zijn zitting van heden den heer Jb. de Jong met ingang van 1 Ja nuari j.1. cp diens verzoek eervol ontslag als gemeentesecretaris, gemeenteontvanger en ambtenaar van den Burgerlijken Stand, na een dienstperiode als zoodanig van 31 jaar. UIT HOORN. De klerk De B. aan de gasfabriek te Hoom is wegens het plegen van fraude ge- schorst. UIT OUDKARSPEL. De afdeeling van den Bond voor pensioncering hield gisteravond een kend geslaagden feestavond in het Staats- uitste- lokaal van den heer J. de Bakker. ,,Het Kleine Too- neel" verleende medewerking met „De Vio- liers". De ouden van dagen, rentetrekkenden, waren, evenals elk jaar, uitgenoodigd. Van hen waren er een 50-tal opgekomen. Ze wer den onthaald op chocolade cn koek. Door de dames mevr. Kaan-Borst en mej. M. Stam was een nieuw vaandel gemaakt, dat bij deze gelegenheid onthuld werd. Het is een prachtig vaandel van zwart fluweel met goudkoord guirlandes. Voor dekking der kosten werd een verlo- ting gehouden. De groote kolfbaan was geheel met belang- stellenden gevuld. Een der oudjes dankte namens alien voor den gezelligen avond, hen geboden. Vermeld dient nog, dat de afd. van den Bond voor Staatsperrsioneering in het afge loopen iaar 49 nif'we le^'en hpeft 'n^cchre-' ven, waardoor dit aantal gebracht is van 245 op 294. UlT SCHAGEN. Loop der bevolking over het jaar 1924. De bevolking bestond op 31 Dec. 1923 uit 1811 m. en 1897 vr., totaal 3708 personen. Zij vermeerderde gedurende het jaar door geboorte met 38 m. en 26 vr., totaal 64. Door vestiging met 179 m. en 199 vr., to taal dus met 378 personen. Geheele vermeerdering dus: 217 m en 225 vr., totaal 442 persouen. DE WAARDE VAN DUIZEND LIEF- DESBRIEVEN. „Geen vrouw in mijn tijd werd zoo bemind as ik. De mannen dreigden zich te vermoor- den voor mij, er waren er die vergif innamen. In Frankrijk en Italie kruisten zij de degens uit jaloezie. Mannen van allerlei karakter en standing waren het, enkelen van hen zijn nu wereldbe- roemd, zijn genieen, dichters, musici, tooneel spelers en millionnairs. Al die dwazen en heethoofden beleden mij hun liefde en als ik ze vroeg wat voor woorden ze me toch wel te zeggen hadden, dan vloeide het van hun lippen, alsof ze Cyrano de Bergerac uit hun hoofd hadden geleerd: „Tous ceux tous ceux, qui me viendront, je les jetterai en touffe, sans les mettle en bouquetMaar toen ik kortgeleden een driehonderd gulden noodig had en ze smeekte men uit de moeilijkheden te helpen, zwegen ze in alle talen." Dat is, aldus de „Tel.", de biecht van Isa dore Duncan, de eens beroemde danseres, die in haar vroegere jaren de wereld wat was het nog een naive wereld verraste door zonder kou^en en schoenen moderne dansen uit tev oeren. Nu, in Berlijn, heeft ze haar hart eens uitgestort over de ongevoeligheid van haar vroegere minnaars, die ze op een wreede manier wil gaan straffen en wel door alle liefdesbrieven, alle billets doux, aan de openbaarheid prijs te geven. Duizend brie- ven, neen veel meer dan duizend brieven, zul len worden gedrukt en worden uitgegeven in een bandje, dat hoogst waarschijnlijk wel me1 een hart doorboord van pijlen zal zijn ver- sierd. De charmante minnaars van vroeger, EEN BEROOV1NG IN DEN TREIN. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is in den sneltrein LyonParijs, tusschen de stations Belleville-sur-Saone en Romaneche Torins een koopman uit Parijs tijdens zijn slaap in een 3e klas-coupe door een onbe kende met een looden pijp mishandeld en be roofd van 1300 francs. De dader trok daar op aan de noo^lrem en wist in de duisternis *e ontkomen. Uit door hem achter?elaten papie ren ken men zijn identiteit vastst°llen. De toestand van het slachtoffer is zeer emstig BELA KUN IN ZWITSERLAND. De „Temps" meldt, dat de Zwitsersche regeering heeft last gegeven tot het over de grens zetten van vijf bolsjewistische agita tors, onder v/ie de Fransche communist Henri Guilbeaux, die in Frankrijk ter doo. is veroordeeld en Bela Kun, de voormalige dictator van Hongarije. Het laatste wat men van dezen vernomen had. was, dat hij op last der sovjetregeering in een krankzinni- gengesticht was opgesloten. KORTE BERlCHtEN. De scciaal-democraat Lobe, die reeds jarenlang als voorganger van den Duitsch nationaal Wallraf getoend had, een uitnemend voorzitter te zijn, is tot president van den Duitschen rijksdag gefcozen. De ,,Pesti Mirlap" meldt uit Arad, dat in Zevenburgen en in het Banaat 224 perso nen wegens deelneming aan de communisti- sche beweging gearesteerd zijn, w.o. vele vrouwen en meisjes, bij wie men communis- tisch propaganda-matcriaal gevonden heeft. De toestand van Herriot is veel verbe- tsrd, zoodat hij vermoedebyk a.s. Dinsdag de heropening van hex parlement zal kunnen bijwonen. De Britsche Rijkstentoonstelling te Wembley zal in de eerste week van Mei wor den heropend. Een afdeeling der Thuringsche landspo- ldie is naar Gehren bij Amstadt gezonden, waar ernstige botsingen zijn vcorgevallen ti^sohen stakende.arbeiders van een groote hopizagarij en werkwilligen van buiten de stad. - In Leipzig is een Macedomsch studen- tencongres gecpenj, waarop werd geeischt, dat Macedonie tot een zelfstandigen staat onder bescherming van den Volkenbond zal werden gemaakt. Te Ranenburg, in het Russische Rjasanj, zijn ten gevolge van te strenge belasting-in- ning boerencnlusten ontstaan, waarbij zeven communisten werden vermoord. De commu- nistische bureaux werden leeggeplunderd. De Rigasche bladen pielden, dat de emi- gratie uit Rus'and voortdurend toeneemt Vele Joden verlaten de Oekraine en emigree- ren naar Zuid-Anierika, Palestina en Bessara- bie. De Daily Express" dcelt mede, dat de Oostenrijksche ex-keizerin Zita in het huwe lijk zal treden met graaf Jozef Hunyady. ten einde hierdcor in het belang van hare dynas- tieplannen, in het bczit te komen van het Hongaarsch burgerschap en van het recht om in Hongarije te wonen. Te Lindau is een watervliegtuig, dat in Friedrichtshafen was opgestegen, verongelukt. De vlieger Aland kwam daarbij om. terwijl een tweede vlieger gewond werd. Het vlieg- tuig is binnengehaald. BloemkooT I f Q—,f 12.50, II f 5—/ 7.50, Roode kool J 3.70—/ 6.20, D. Witte kool 2.703.80, Gele kool 2.805.60, Uien f 4.90—/ 5.10, Drielingen 5.35, Spruitkool 33.20, Wortelen 0.90. NOORDSCHARWOUDE, 8 Jan. 21200 K.G. Uien: Grove uien 8.109, Uien 9.6011.70, Drielingen 13 40 14.30, Nep 14.40—/ 14.60, 6700 K G. Peen 2.30—/ 2.40, 184300 K.G. Roode kool 47.10, Doorschot 3.50—/ 6.10, 52500 K.G. Gele kool 4 506.40, Door schot 3.80-/ 5.40, 102700 K.G D. witte 3.30—/ 5.30, Doorschot 2.50—/ 4.50, 25 K.G. Spruitkool 11.50, alles p. 100 Kg. SCHAGEN, 8 Jan. 1924. Op de heden ge houden eierveiling waren aanvoer en prijzen a!s volgt: Kipeieren 9.10—/ 10.50; Mid- delprijs 9.80; Eendeieien 8.10; Middel- prijs 8.10, alles p. 100 stuks. Aanvoer: 14713 Kipeieren en 17 Eend- eieren. to'aal 14730 eieren. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenvei'ing), 8 Jan. 1925. 7550 K.G. Wortelen 2—/ 2.50, 11000 K.G. Roode koo! le soort 3.80— f 7 10 2e soort 2.40—/ 3 60, 95800 K G. Gele kool le soort 3.80—/ 5 60, 2e soort 1 70 2.40, 51600 K.G. \Titte kool le soort 2.50-/ 5 40. 2300 K.G. Uien: Uien 8 60 tot 11.40, Drielingen 12.80—/ 13 80, 4^003. Bieten 1.80—/ 3.60, alles per Kimst. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Uitslag van de publieke verkooping gehouden door notaris johann W. C. Kroon die aan het geduldige papier toevertrouwden' |e Zjudschaiwoude, op Woensdag 7 Januari hoeveel ze wel hielden van hun lieve Isidore I, C s ,avonds 6'A uur, in „Concordia" te krijgen nog eens de gelegenheid over te le zen, hetgeen ze in hun dwaze oogenblikken neerpendeil. En met hen kan het groote pu bliek er van genieten. Mevrouw Duncan is gekwetst, dat, zooals ze zegt, de liefde is gebleken niets anders te zijn dan een illusie. Had ze dan heusch an- ders venvacht, na al haar ruime ondervin- ding? Zeide Multatuli niet, dat „maar al te spoedig de wasindmkken van het hart worden glad gestreken?" Gelukkig voor Isadora Duncan is er ieL overgebleven, dat geen illusie is te noemen en dat is, dat de uitgevers haar dertig duizend gulden plus procenten van den verkoop heb ben geboden voor haar brieven. Maar tevre- den.is ze nog niet. „Ik zal ze leeren, de trou- weloozen", schreeuwde ze tegen den heer, die haar bekentenis voor een dagblad mocht op- teekenen. „Ik zal ze prijsgeven aan de publie ke meening, allemaal! Ik zal den naam noe men van dien Amerikaanschen millionnair. die dertig millioen per jaar inkomen heeft en die me eeuwige trouw zwoer, in hartstcchtelij- ke, zij het ook verkeerd gespelde woorden Weg iljusieWelkom cheque van dertig duizend gulden! EEN HONDERD1AR1GE KROKODIL- LENMOEDER 7 ot een der bezienswaardigheden in een circus, dat thans te Turijn speelt, behoort een honderdiarige vrouwelijke krokodil, die on langs 88 eieren legde. Naderhand vers 1 ond Noordscharwoude Voor den heer P. Kooij Gz.: Onder Oudkarspel: 1. Zes akkers bouwland in de Diepsmeer. Koopster van de 3 noordelijkste akkers (46 A sn.): de Kerk der Herv. Gem. te Noordschar woude, voor 58 per snees. De 4de akker (t6l/2 sn.) van noord opge- houden op 58 per snees. De 5e akker (16A sn.) van noord, opge- houden op 57 per snees. De 6e akker (16V2 sn.), kooper C. Pran- ger Cz,. voor 60 per snees Voor dm heer J. Joman: Onder Noordscharwoude: 2. Een huis, erf en steeg, aan de westzijde van de straat Onsrehouden op 2500. HET SCHOUWTOONEEL IN DE HARMONIE. De Opschepper. Blijspel in drie bedrijven dcor G. Kelly. Het Schouwtconeel bracht ons gisteravond een opveering van dit succesvolle Engelsche •blijspel. De belangstelling viel werkelijk mee, al was de zaal nog lang niet uitver- kocht. Het stuk mag zich nog niet tot de mcest bekende van het Schouwtooneel reke nen, wat vermoedelijk voor velen een reden was om het nog maar eens af te wachten. Voor een meer opgewekt tooneelleven blijft grootere belangstelling echter beslist nood- zakelijk. Het stuk van Kelly brengt ons in het huis- gezin Fisher. Claire, de oudste dochter is ge- tiouwd met Frank Hyland een rijk kantoor- man, die zijn vrouw echter niet verwent met liefdesbetuigingen. Joe, de zoon, is een onder. zoeker, een ernstig willend jongmensch. Amy, de tweede dochter is verliefd geworden op zekeren mijnheer Aubrey Piper, een groote nul (idicot?) maar iefhand, die zichzelf als een man van beteekenis beschouwt. Hij is slechis een klerkje met 32 dollars in de week, maar doet zich met heel veel gepraat voor, alsof hij eigenaar was van een geheele spoor- weglijn. De onmisbare anjelier verlaat zijn knoopsgat niet. Amy is dol op Piper en kan geen kwaad van hem hooren. Moeder Fisher is een wijze huisvrouw en ziet al vooruit, waar alles mee eindigen zal. De jongelui trouwen, doch zwager Hyland wordt al spoe. dig door „den opschepper" te hulp geroepen. Hij gaat ongestoord verder. In een geleende auto doet hij allerdwaast en zwager kan ten slotte de 1000 dollar boete betalen. Mevr. Fisher heeft het voortdurend met den idioot aan den stok. Zij kan hem niet uitstaan, doch toont zich verder onder alle omstandigheden een goede zorgzame moeder. Na den dcod van Pa Fisher, een der ern stige intermezzo's, komt Piper met vrouw bij moe in. Schoonzuster leest hem duchtig de les, Joe wordt rijk door een uitvinding, waa£- in een idee van Piper is uitgewerkt en „de opschepper" wordt-opnieuw weer gesterkt in eigen voortreffelijkheid. Het stuk is o.i. in de eerste plaats van be lang door de gelegenheid, die mevr. v d Horst er in krijgt voor uitmuntend spel. Zij heeft gisteravond als mceder Fisher een zij- de van haar talent laten zien, die nog lang in de mooiste en prettigste herinnering zal blij- ven. Hoe. echt en zonder overdrijving was alles Hoe heerlijk gaf zij dcorloopend lucht aan haar afkeer voor dien „idioot". De rol van den Opscheppep kwam op de tweede plaats. 't Is een mceilijke en naar onze opvat- ting niet altijd sympathieke rol, vooral nmt in het tweede bedrijf. Dit voldeed ons van het geheele stuk het minst. Het eerste, in twee ge- deelten) was heel aardig, het, derde voor- treffelijk. Ko Arnoldi heeft zeer verdienste- lijk .„den opsnijer" gegeven, al was hij in verschijning nu juist niet de persoon dien wij ons hadden voorgesteld. Heel goed was hij in de geschiedenis van het auto-ongeluk, uit stekend aan't slot. Mevr. v. Diik-Riecker was als Claire zoo goed, als wij haar voor dien nog niet zagen. Overdacht en beheerscht. Enny de Leeuwe, zoowel voor als na haar huwelijk een zeer goede Amy. In de kleinere rollen dienen wer- kelijk alien, die er in optraden, met eere ge- ncemd. Zij deden hun werk goed passend^in het geheel. Carel Rijken als Joe, v. Staal- duijnen als de vader, W. de Vries als Claires echtgenoot, Hooijkaas als de fabrieksteeke- naar en Hugo Reijst in zijn enkel entree als verzekeringsinsperieur. Het applaus was vooral aan 't slot zeer enthousiast. Aan de costuums was vooral door de dames (Claire) veel zorg besteed. Wij kunnen niet anders dan de hoop uit- spreken, dat deze eerste beroeps-tooneelvoor- stelling in 1925 nog door meerdere zal wor den gevolgd. G. Marktberichten WARMENHUIZEN, 8 Jan. 1925. Roode kool le soort 3.80—/ 6.80, 2e soort 3.306.50, uitschot 1.6Ck—3.20 Gele kool le soort 4.40—/ 5.60, 2e soort 3.104.10, uitschot 2, Deensche witte kool le soort 3.20—/ 4.30, 2e soort 2 70 tot 3.20, uitschot 1.70—/ 2.60, Drielin gen/ 11.10—14.20, Uien 10.10— f 11.10 Grove Uien 8.20—/ 8.40, Peen 2.30. Aancoer62650 K.G. Roode kool, 7650 K.G. Gele ko.ol, 27600 K.G. Deensche witte kool, 14700 K.G. Uien, 1300 K.G. Peen. BOVENKARSPEL „de Tuinbouw" 8 Jan. 1925. Heden besteeckle meu voor: 437ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 8 Januari. 4de klasse 4de lijst Prijzen van 65, 248 312 460 680 911 1456 1838 1892 2381 2690 3070 3670 3841 4014 4188 4397 4601 5134 5293 5327 5569 6258 6448 6701 6801 6802 6853 7211 7285 7517 7616 7735 8727 9398 9458 9521 10422 10423 10448 10505 10746 10749 10911 10960 11455 11684 11913 12106 12407 12719 12904 13266 13531 13661 15700 15767 15805 15868 15919 16955 16972 17065 17237 17348 17357 17736 14516 14842 14997 15415 15568 15600 17797 18285 18315 18735 18999 19009- 10095 19458 19605 19825 20023 20159 20434 20443 20772 20943 20968 21158 21526 21547 21755 21905 22451 22581 22950 4de klasse. 3de lijst: No. 12420 moet zijn 12428; No. 17721 moet zijn 17723; No. 14485 staat. niet "eroifld

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6