plaats hebben. Zij advise erf U derhalve, die raotie niet aan te nemen. gen of houden van een loterij hier te lande verboden. Bevatte art. 9 dezer wet niet de be- paling, dat zij op de Nederlandsche Staats loterij niet van toepassing was, dan zou met het in werking treden van die wet deze siaatsloterij van zelf zijn afgeschaft. Zij werd door den toenmaligen wetgever alieen gehandhaafd uit overweging, dat deze af- schaffing een eigen regeling vorderde en daarom bij een afzonderlijke wet moest plaats hebben. Waar de wetgever zich in 1905 op het standpunt stelde, dat het beteugelen van den een humoristisch stukje bekend als de „om- roeper" van dat lichaam en de heer G. W White, de chef-ingenieur van de N. S. F. en technisch leider van den H. D. O. behandelt het onderwerp van de zuivere weergeving, den weg, dien een opgenomen concert moet volgen voordat het den luisteraar bereikt Over den „grooten avond dezer week", het eerste Mengelberg-concert, dat via Hilver- sum verspreid is, schrijft Frans le Coultre eenige muzikale bijzonderheden over het Rus- sische programma; en mevrouw Antoinette van Dijk babbelt over haar trouwe luister- vinkjes bij het kinderuurtje. Het blad bevat voorts vele portretten (van de drtikelenschrij- EAUDE COLOGNE DUBARPY daan zijn. „Kunst naar Kracht" en haren lei der hadden hun taak zeer ernstig opgevat en speelhartstoeht een openbaar volksbelang is vers en aanstaande voordrachthouders) en de en dat de exploitatie van dien hartstocht van overheidswege veroordeeling verdient, daar valt het te betreuren, dat het door het toen malig kabinet voorbereide voorstel van wet, tot afschaffing der Staatsloterij, ingediend bij K. B. van 6 Juni 1903, den weg van het Staatsblad niet heeft kunnen voleindigen, doordat onder een opvolgend kabinet dat ook bovenomschreven standpunt inneemt, acht het noodig, teneinde aan de Loterijwet 1905 hare volledige toepassing te geven, dat de Nederlandsche Staatsloterij wordt afge^ schaft. Het liefst zou het die afschaffing zonder meer zien bepaald, maar het erkent, dat een dadelijke afschaffing in hooge mate onbil- lijk zou werken tegenover dien breeden kring van personep, die in de inkomsten, voort- vloeiende uit den verkoop van loten, een mid- del van bestaan vinden. Deze personen zijn vooral de laatste ja ren voornamelijk gekozen uit hen, die niet voldoende inkomsten hadden en dikwerf door anderen arbeid in hun levensbehoeften niet kcnden vcorzien. Hun dit middel van bestaan nauwelijks te-ontnemen, acht de min van financien niet raadzaam. Hij wil de afschaffing 'der staatsloterij in rechtstreeksch verband brengen met het over leiden of ontslag van d e verkoopers der lo ten, de collecteurs. Indi n en voorzoover daardoor loten vrijvallen. wil hij den cm- r^ng der staatsloterij inperken, in dezei ge, dat, zoodra de onkosten. aan't beheer der staatsloterij verbondtu, onevenredig groot worden in verhouding tot haar opbrengst, de staatsloterij wordt opgeheven. Dit tijdstip mag geacht worden te zijn aan- gebroken, indien het aantal uit te geven lo ten tot ben den 5250 een vierde van het tegenwoordig uitgegeven aantal is ge daald. Vermoedelijk aldus de minister zai het eenige verwondering weklcen, dat de re> programma's van de bekende Engelsche en Ccntinentale stations. DE AANGEHOUDEN AUTO- BANDIETEN. Omtrent de drie te Sittard aangehouden Duitschers meldt de „Schelde" nog: Nadat de gebroeders Ferling en hun schoonbroeder Baltzeim, hun aanslag te Mechelen hadden gepleegd, in den juweliers- winkel zijn zij met een auto rechtstreeks over Antwerpen naar de Hollandsche grens ge- reden. Te Eindhoven aangekomen om 4 uur 's ochtends, waren zij verplicht halt te hou den bij gebrek aan benzine. Daar heeft Heinrich Ferling het gouden zakuurwerk, te Mechelen gestolen, verkocht om met dat geld benzine en olie te kunnen koopen. Dit zakuur werk is door den hoofdinspecteur van politie van Heerlen in beslag genomen. In Sittard hebben de schelmen gepoogd de auto te ver koopen aan den houder van een koffiehuis voor de som van 900. De zoon heeft de marechaussees gewaarschuwd, die hun aan hielden. De bandieten bekennen de meeste hun ten last gelegde feiten. Zij waren na een dief stal in de champagnefabriek Mercier, Luxemburg, waar zij werkzaam waren, met een gestolen auto gevlucht. Heinrich Ferling en Baltzeim zullen waar schijnlijk over enkele dagen door het Neder landsch gerecht aan het Belgisch gerecht uit geleverd worden en naar de gevangenis van Mechelen overgebracht. Karl Ferling zal eerst, voor zijne over brenging, in Nederland terecht staan wegens een diefstal in Amsterdam. daardoor weer eons bewezen over welke emi nente krachjen ze beschikken. We zullen geen personen bespreken, toch moet ons de opmer- king uit de pen, dat Jacob zich wel dient te beheerschen, op ernstige momenten moet een glimlach achterwege blijven, dat doet afbreuk aan het spel der anderen, wat jammer zou wezen, want daarvoor is en stuk en spel te mooi. Het nastukje „Het Verlote Landhuis", is een do'.le klucht en werkte geducht op de lach- spieren, zoo zelfs, dat de guile lach, welke uit [met een 15-jarfgen Jongen. H. is achter slot en grendel gezet. Voetbal. V. V. H. I speelde Zondag een uirwedstrijd tegen Uitgeest II en wist met 31 te winnen. Het tweede Elftal speelde een uitwedstrijd tegen Spanbroek en verloor met 03. UIT SCHOORLDAM. Zaterdagavond de tweede avond van „Nut en Genoegen". Dit zegt voor de menschen van Schoorldam en omstreken genoeg en altijd kan men de voorspelling maken van een drtik bezoek en een bijzonder gezelligen avond. Toen wij dan ook precies half acht de zaal van ter Burg binnentraden was geen plaatsje onbezet. 't Gaat niet gemakkelijk voor bestuur en medewerkenden om telkens iets nieuws, zoo mogelijk iets anders, en gaat't, iets beters ten roster's MaagpiHen reg-e!en de lever en wekken de maag op. Zij genezcn verstopping, slechte spijsVertering, maagpija en galzucht. Houdt uw gestel in orde -- mv gc-est helder en uw lichaam flink' door nu en dan een dosis Foster's Maagpil'-rn te gebruiken. Prijs per flacon van vijfiig versuikerde pil- len 0.65; in apotheken en drogistzaken wat het vertoonde spel betreft weinig reden tot optimisme, in de tweedle helft werden. alle slechte indrukken weggeriomen. Want toen Bos na drie minuten had gelijk geraaakt, was er geen houden meer aan. Toen laaide bet echte en zoo noodige enthousiasme op en werd het Hollandiadoel fli.cik onder schot ge nomen. Na ruim een kwaiiier moest Smit na een corner wat ver uit't doel komen. Roozen- daal kreeg de bal, zag de Seege goal en be- nutte zijn kans onder enorm enthousiasme de zaal opstecg, een oogenblik dreigde over te tooneele te brengen. In dit alles is men echter van de Alcmaria-supporterB. Weer kwam de slaan naar het tooneel. Allerleukste typen ko- goed geslaagd. We merkten dit reeds dadelijk rechtervleugel in actie. Elfring dreigde met bij bet tableau. We begrijpen moeilijke gc- --- - va! der dames Van der Wel en Vlam KORTE BERICHTEN. Gistermiddag zijn in den Dierentuin te 's-Gravenhage de feestelijkheden, die gegeven worden ter gelegenbeid van het 60-jarig be staan der lste Hoogere Burgerschool met 5 jarigen cursus aldaar officieel geopend H pU1|5 ic if1 'eSCI1'voordigen toestand van Gisteravond is er een feestavond gegeven i i] (s *cha,k!st een voorstel van wet heefi I joor de leerlingen. Eenige muziekstukken en tconeelstukjes stonden op het programma voorbereid, waarbij een jaarlijksche bate van ongeveer 600.000 wordt prijs"egeven. Die verwondering zal echter verdwijnen, indien gelet wordt op c'e geleidedjke wijze, waarop de voorgestelde afschaffing der staatsloterij zal plaats griioen. Het geringe-offer, dat de rijksschatkist vcorlcopig zal brengen, wordt. naar het ocdeel van de receering, ten vol'e gerechtvaardigd door het doel, hetwelk de af- schaffin"' der staatsloterij bcmod »n dat de Loterijwet 1905 wel in uitzlcht heeft gesteld maar niet in haar ncheel heeft bereikt Het voornemen bestaat om telkemnale als door cntsla" cf overliiden van een collecteur een aantal loten vrij valt. dat aantal prhter- wege te laten en om telkens, wanneer dat aantal een veebkoud van 420 heeft bereikt den vcor elk iot te betalen inleg, den koopprijs, dien collecteurs en debitanten mogen vorde- ren, de in art. 10 lid 2 van de wet van 1885 bedcelde ieruggaven cn de uit te loven prij zen en premien te verminderen met inachtne- ming van de thans geldende verhouding De staat zal bij deze regeling zijn inkomsten uit de staatsloterij geleldelijk zieu verminderen, om ze eerst ten voile te missen. indien het aantal uit te geven loten tot- 5250 is gedaak! Het totaal bedrag der riiksmiddelen in eenig jaar zal daarvan geen invlced van eeniv noemenswaardig belang ondervinden. Wel zullen de collecteurs en debitanten bij deze wijze van afschaffing der staatsloterij in den loop der jaren ook in hun inkomsten worden getorffen, want zij zullen de loten tegen een lageren prijs nroeten verkoopen. Gesteld, dat 2100 loten zijn vrijgevallen, dan hebben zii voor een lot aan den staat te betalen 57.60 en kunnen het verkoopen voov Dr. van Weel en Dr. Kroner voerden het woord en na afloop was er een bal voor leer- lingen en genoodigden. Gistermiddag heeft de officieele ope ning plaats gehad van het nieuwe R. K. Gymnasium en H. B. S., het H. Aloysius college, in- het gcbouwen-complex aan de Oostdnin'aan no. 50 te 's-Gravpnhage. Het R. K. Werkgeversverbond heeft Woensdag te Utrecht vergaderd onder lei- ding van den heer J. A. Donker, voorzitter van de R K. Vcreeniging van Sigarenfabri- kanten. Te Enschede zijn gistermiddag twee woningen in de Wilh lminastraat, toebehoo rende aan de familie Barlels, afgebrand. De oorzaak van den brand is onbekend. Van de omzetting van de openbare school te St. Agatha in een bijzondere r.-k is Wegens het te geringe aantal leerlingen afgezien. De ontvanger der Ned. herv kerk te Terneuzen, die, verdacht van verduistering, was aangehouden, is gisteravond in vrijheid rfes' a'd Flet one' rzoek vn dep. cfficier vrn justitie heeft geen aanleiding gegeven tot verder ingrijpen van de justitie. FUS1E VAN GEHEELONTHOUDERS- VEREENIGINGEN. Het hoodbes'.uur van de Nederl Vereeni- ging tot afschaffing van alcohclische dran- ken heeft besloten, van de a.s. algemeene ver- gadering van die vereeniging machtiging te vragen de noodige maatregelen voor te be- reiden, ten einae te geraken tot fusie van de niet-confessioneele algemeene geheelonthou- /64 80. zoodat zij op elk lot 7.20 inplaats dersvereenigingen in Nederland; de Algem van S zooals'nu. kunnen verdienen. Zijn den collecteur 100 loten tocgekend. dan heeft hii een schade van 80 per loterij, dus van 240 per jaar. DE MILITAIRE SPORTSGHOOL. Naar de Res.bode verneemt, zijn er aan het departement van oorlog ernstige plannen in overweging om de militaire gymnastiek- en sportschool, gevestigd te Utrecht, over te brengen naar Breda. BLOEMBOLLEN. Men meldt ons uit Heemskerk De uitvoer onzer bloembollen naar den vreemde bedroeg over het tijdvak lanuari- November 1924 aan gewicht 25.'740.906 K G. vor een waarde van 29.359.498 tegen 24.346.315 K.G. voor 25.804.758. Over- eenkomstig een gelijk tijdvak in 1923. EIGENAARDIGE TOESTAND. Zoowel de sluismeester als de beide hulp- sluismeesters te IJmuiden zijn op den laat- sten dag van het afgeloopen jaar met pensi- oen gegaan, doch omdat niet tijdig opvolgers Nederl. geheelonthoudersbond. de beide ver- eenigingen van Goede Tempelieren en de Ne derl. Vereeniving tot afschaffing van alcoho- lische dranken. MINISTER DE VISSER. Het „Centrum" kan „uit volkomen ingelich- fe bron" mededeelen. dat minister De Visser na de a.s. verkiezingen in geen enkel geval fcereid is opnieuw een benoeming als minister te aanvaarden. Proviiioiaal Nionws UIT WINKEL. In een Vrijdagavond gehouden vergade- ring der Witte Kruisafdeeling is tot lid van het bestuur benoemd de heer L. van Wijk. Ten opzichte eener vrijwillige bijdrage voor de uitbreiding van Heideheuvel, zal een inzameling worden gehouden order de leden. Voor de maliarlabestrijding is door den heer Oudendal een spuit aangeschaft. Met succes werd een prcef genoemen in een boer- _r derij. Op aanvraag en voor eigen re'kening benoemd konden worden zijn zij alle drie we- kan daarvan gebruik worden gemaakt het op men hierin voor. Aan het slot maakte de voorzitter bekend, dat, waar de kas ontoereikend was en de ge- meente geen subsidie had willen verleenen, de verenig'ng haar toevlucht had genomen tot het ver'ofen van c n taart. De helft van de netto-epbrengst zou worden afgedragen aan het comite voor het neutrale ziekenhuis te Alkmaar Het resultaat was, dat 15 kon worden afgedragen. Lafen meerdere vereeni- gingen dit voorbeeld volgen. Een gezellig hal fcesloot den mooien avond Zondagavond sneelt ..Kunst naar Kracht" voor de iongelui. We willen hopen voor de v^eeniging cp een voile zaal en vcor ziekenhuis cp een goeden loten-verkoop. UIT ZUIDSCHARWOUDE. De afdecling ZuidscharwoudeBrock Langendijk van den Bond van Staatspcnsion- neering gaf Dcnderdagavond 'n propaganda- avond bij den heer Kramer. Vcor dezen avond waren speciaal uitge- noodigd de ouujc-s, die behooren tot de ren te; rckkers. Dcor den voorzitter, den heer du Burck, werd een korie inlaiding gehouden. Spr. me- moreerde dat de Bond van Staatspcnsionnee- ring in het jaar 1900 is opgericht en dus dit jaar jubileerde. Een aangenaam jubileum is dit niet, daar in Nederland met de Christelijke regeering het Staatspensioen nog steeds niet premievrij is. in tegenstelling met andere irnden, als Denemarken. Engeland, enz. Spr. wekte ten slotte de aanwezige mannen cn vrouwen op om met de a.s. verkiezingen die candidaten te stemmen welke voor een pr-nrevrii S'aalsnensioen ziin. Door een der oudies, den heer C. de Geus, werd hierna een gedicht van hem zelf voorge- dragen. getiteld,.Zoo ver ziin wij nog niet", een gedicht cp het premievrij Staatspensioen in Denemarken. Fen hartelijk applaus volgde op dit eigen gedicht. De avond werd verder gevuld met de op- voering van het tonneelstuk: Gebroeders Kalkoen". een vrooiiik blijspel in drie bedrij- ven van Gerard Nielen. volko men, oin altijd maar weer een onderwerp voor pakkend tableau te vinden, en wat zijn ze c nu weer goed geslaagd met „Kerst- nach:". lets nieuws was het muzikale kwintrt, gevormd door de gebroeders Schc nger, den heer Stet en de ge- brt Lingerak. V6or en na de pauze ga- ven 7.: Ktns drie nummers (violen, cello en piano) en hetgecn we hoorden overtrof verre de vcrwachbngen. 't Is iets nieuws in't pro- een voorzet, de keeper Hep uit. Elfring zette evengoed voor en Bos plaatste nummer drie in. Zoo was t na 17 min. 3t—1 voor Alcma- ria. Vurig bleef men echter aanvallen en 't Holl. doel beleefde nog gevaarlij'ke oogen- blikken. Na een half uur kwam de vierde goal. Een prachtdoelpunt. Reitsma haalde den bal heel van achter en dreef ver op plaatste plotseling naar Mulders, die voor- zette en Bos was ter plaatse om het vonnis te voltrekken. Reeds denkende aan een 41 overwinning verlieten vlak voor tijd enkele gramma, doch't is te hopen dat de volgende bezoekers het veld, toen eeia halve minuut Nutsavond de hecren nog weer eens terug ko- voor't ein-de Sdiuit een mooi aanoeireven nog weei* eens terug men, want ze hebben zeer veel tot het wel- slagen van den avond bijgedragen. Onver- wacht was een der medewerkenden, mej. v. d. Aarde-Koedijker, verhinderd; dat was jam mer, doch geen noodzeer hereidwillig gaf de heer Kager er een drietal nummers voor in de plaats en't bleek wel, dat hem dit best was toevertrouwd. Deze toonde zich een ge- i choold voordrager. Een drietal nummers van den heer T. Klerk waren ook heel aardig, ter- wijl ook de voordrachten van gebroeders ter Burg, als altijd goed in den smaak vielen. Een aanwinst voor't Nut was weder het optreden van den hr. L. Schotvanger. Bepaald vermakelijk was het stukje door 6 jongeda- mes gedaan, terwijl ook de dames Dogger en v. d. Werf weer terug mogen komen een vol gende keer. „Rcoie Nel en Toffe Jan" was een echt Jordaanstelletje, en we zouden niet gaame willen verzuimen 't moment toen de heer S. de Leeuw op de hem eigene wijze voor- ■Hroeg: „Als't nacht is in Italie, is't Zondag in den I laag". Het zijn altijd goede momen ten wanneer Syfardus op de planken staat. Voorts kregen we nog enkele voordrachten van de gebroeders Damiaans, den heer de Vries en van een paar jonge meisjes, waarvan te verwachten is, dat ze in latere jaren ook nog eens goede krachten van 't Nut kunnen worden. Ze toonden de wil om iets naar voren te brengen. Laat in den avond keerden we zeer voldaan huiswaarts in prach- Hocwel een en ander diletfanfentooneelsmel |!^en, 'vinternacht, den indruk medenemend, s. kan niet anders pezeird worden, dan dat f plaatsje Schoorldam door het goede •to i* - 1a.I weik van ,;Nut cn Gcnocgcn,> weer ccn ccht derom in tijdelijken rijksdienst teruggeno- tuen. Op het oogenblik hebben zij dus met elkan- der meer inkomen dan voor de pension- neering, ofschoon dit voor de schatkist geen grooter uitgaven vordert. Het pensioen wordt namelijk door het Pensioenfonds en het trac- tement door de Staatskas betaald. EEN NIEUW BLAD. Gisteren is het eerste nummer verschenen (bij de N. V. Drukkerij Jacob van Campen, te A'dam van den „Radio-luistergids", 't of ficieel orgaan van den „Hilversumsche Draadlooze Omroep". De bedoeling van het blad is zich alleen te houden aan de voor- lichting van de luisteraars; op het gebied van. experimenteerend amateurisme zal het blad zich niet begeven, noch op dat van de zuive re radio-techniek, dat het aan de reeds be- staande technische bladen overlaat. In dit eer ste nummer schrijft de heer G. baron Tin- dal, de voorzitter van den H. D. O., over het ontstaan van dezen omroep en zijn manier van werken; de heer W. Vogt maakt zich in - Als gevolg van het bedanken der tegen- woordige magazijnhoudster is het voornemen van het bestuur oni in drie afdeelingen der gemeente materialen te vestigen. Aan het slot der vergadering is medege deeld dat aan den heer Van Leersum is ver- zocht een subcomite te vormen voor het in- zamelen van gelden voor de vestiging van een neutraal ziekenhuis te Alkmaar Vermoe delijk zullen tot dit comite worden uitgenoo- digd de leden van den den raad, van het Ned. herv. kerkbestuur, van de Ned. herv. diaco- nie. Het bestuur der Witte Kruis-afdeeling en het bestuur van het ondersteuningsfonds. UIT OTERLEEK. Do rederijkerskamer „Kunst naar Kracht" gaf Donderdagavond, voor een geheel bczette zaal, haar eerste uitvoering in dit seizoen, ten lokale van den heer de Vries. Opgevoerd werd: „Onder een dak", een stuk, rijk aan inhoud en handeling. We mo gen er direct aan toevoegen, dat, al henben we dan ook wat lang mceten wrchten, door het geen gepresenteerd werd ten zeerste vol- de tooneelclub haar best-e beentje heeft voor- A'C7Pt. Het was voortdurend om te schater- lachen. Alles bit e'kaar was het een mooie avond. Bij den heer P. Kramer gaf professor J. van Delft uit den Haag eenige biljartde- monstratiqs Door I em werd o. in. gespeeld 500 cara.mboles tegen den heer P. Hagenaar, alhier. Hoewel door den professor een voor- gift van 300 caramboles werd gegeven, kwam de heer Hagenaar niet verder dan 99 caramboles. Verder liet de professor eenige kunststooten zien. Voor deze demonstraties was groote be- langstelling. Bij den heer A. de Ruiter, cafe „de Witte Roos", werden biljartwedstrijden gehouden. waar ook veel belangstelling vcor was. De uitslagen hiervan zijn als volgt: lste serie: le prijs K. Klingeler, 82 punten; 2e pr. A. de Ruiter, 80 p.; 3e pr. S. de Groot, 79 p. 2e serie: le pr. D. Hink, 98 p.; 2e pr. J. Stam, 94 p.; 3e pr. I. v. d. Ham, 82 p. 3e serie: le pr. D. Hink. 106 p.; 2e pr. K. Kout, 91 p.; 3e pr. J. v. d. Ham, 87 p. 4e serie: le pr. D. Hink, 90 p.; 2e pr. K. Kliffen, 84 p.; 3e pr. J. v. d. Ham, 75 p. 5e Serie: le pr. (en eenigste prijs), D. Hink, 76 p. 6e serie: le nr. J. Trompetter, 12I p.: 2e pr. P. Bruin, 81 p De prijzen bestonden uit wild, paling, enz. Zondagavond werd voor de tweede maal opgevoerd door de tooneelclub der afdeeling van den Bond van Staatspensionneering Gebroeders Kalkoen", blijspel in 3 bedrijven Evenals Donderdagavond was het een mooie avond. Dat onze straat op sommige gedeelten nog smal is. kwam Zaterdagmorgen weder uit, toen de bakkerswagen van den heer S. in Ikaar sereden werd door een autobus van de firma Kok. Tuinman en Wilken. De bakker was genocdzaakt zi-'n wagen on een gewonen bandwacen te nlaatsen om verder te komen, daar rijden nief meer mooeliik was. UIT EGMONDBINNEN. Men schrijft ons De afdeeling Egmondbinnen van den R. K. Volksbond vergaderde Woensdagavond in het cafe van de wed. Swart. Na gebed en het zingen van het bondslied werd deze vergadering door den voorzitter, den heer J. Verheggen, geopend met een woord van welkom aan de aanwezigen wel- ker aantal grooter had kunnen wezen. De spreker van den avond, de heer Angenenl, behande'de hierop het karakter en doel en de verhoudingen in en tot den Volks bond. Scjiuit een moot aangegeven bal van Roozendaal met een flink schot juist onder de lat in't doel joeg (5—1). Pas was er afgetrapt of't eindsignaali weerklonk. Met 5—1 gewonnen van Hollandlia! Dat was zeker meer dan de vurigste Alcmaria- supporter had durven denkeri. Houdt dezen vorm vast, Alcmarianen en uw kans blijft be staan. De achterhoede was in de tweede helft beter dan voor de rust, de nriddenlinie bleek ook nu weer een groote kracht, v. d. Horst soeelde een beste partij, doch ook Porsius en Roozendaal waren weer als van ouds. De voorhoede was na de rust schitterend, vooral toen Bos en Schuit van plaats wisselden. (Kan dat misschien een aanwijzing zijn voot de volgende wedstrijden?) Elfring, Bos, en ook de anderen hebben de overwinning door hun enthousiast spel behaald. Hollandia scheen na de rust ook last te hebben van de zon. Voor de rust voldeed de ploeg, behalve dan wat onnoodige forsch- heid, uitstekend. Snel en gevaarlijk Freezen blijft een beste speler, maar ook bij de ande ren waren verschillende goede krachten. Scheidsrechter Breethoff heeft den zeer moeiliiken wedstriid goed1 geleid. Ingezonden stukken. (Buiten verantwoordelijkheid van de Re- dactie De opname in deze rubriek bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt.) Alkmaar, 8 Januari 1925. Mijnheer de Redacteur. Voor enderstaande regelen zag ik gaarne een plaatsje in uw blad. Bij voorbaat mijn dank. Nu na dagen, dat de uitslag bekend ge maakt is over de gunning van eenige gg- meentegebouwen schoonhoudennu er op ge- heimzinnige wijze is omgesprongen met de aanbesteding, deed het me toch goed, dat er toch nog een van de gedupeerden in uw blad z'n meening daarover durfde te uiten. Nu wil ik er nog iets aan toevoegen, om de geachte lezers even meer in te lichten: Daar men, onverschillig waar, tegenwoor dig niets anders hoort dan bezuiniging, komt dit toch zeker uit de lucht vallen als zou de gemeentelijke schatkist overvloeien. Want, nietwaar, voor schoonmaakwerk aan enkel maar drie scholen en wel Snaarmans- laan, Krelagestraat en Nieuwesloot, is, nu de vorige schoonmakers het hebben behouden, een verschil van een duizend een honderd en zeven en negentig gulden. Ik geloof gerust, dat er bij die andere lagere inschrijvers zijn die ook wel de capaciteiten bezitten om zoo'n schooltje naar behooren te onderhouden. VOETBAL. I Tot slot ben ik het met den vorigen inzender AlcniariaHollandia 5—1. eens: ,aat de menschen geen bestcklcen meer Nog nimmer heeft het Alkmaarsche Sport- eens: Iaten menschen .wen b^stekken meer park zooveel belangstellenden voor een voet- ^'00Peri van hun lieve centjes, die kunnen ze balwedstrijd bij elkaar gezien als gisteren bij '3e^r gebruiken, dan op zoo'n manier te ver- bovengenoemde belangrijke ontmoeting. Om °on'en- Want de bevoe"de autoriteiten wisten half twee waren de tribunes reeds geheel be- ^oc'1 v°ordiien dat dezelfde menschen aan zet en was het veld door een dichte haag toe- schouwers omringd. En steeds hield de stroom van bezoekers maar aan. Het belang van den wedstrijd en het prachtige weer werkten natuurlijk samen, dat gisteren in- derdaad van een record-menigte kon ge- sproken worden. De regeling was uitstekend. Het spel van Alcmaria in de tweede helft heeft zeker wel een groot aantal supporters gewonnen. Al zag het er in de rust niet naar uit, Alc maria heeft gisteren een schitterende over- winning bevochten op een van haar zwaarste ijke let mcoien feestavond heeft. gehad. De eerste Zaterdag in Maart geeft deze vereeniging haar laatste avond in dit seizoen. Bal na! Doch dan bestaat er bij alle .,vrienden" van't Nut een wenschDe groote jongelui, die achter in de zaal zoo storend kunnen doen, zelfs bij de mooie muziek, trach- ten dan eens te probeeren wat ordelijker te zijn. Gaat dit niet, laten ze dan dien avond eens vroeg naar bed trekken. Ze zijn dan anderen niet tot last. LIMMEN. (December). Geboren Cornells Johannus, z. van C Veldt en C. Buntveld. Hermina Johan na, d. van J. Koot en T. Admiraal. Ondertrou wd: J. Bakker en J. I. H. Verweel Voorn. Getrouwd: J. Schoen en H. E. Kooij. ^v e r 1 e d e n C. Bos, 79 iaar, wed. van M. Quant. M. Comelissen, 82 jaar, we- duwnaar van K. Velseboer. Sport de scholen verbonden zouden blijven en voor de machineschrijfster is er wel ander werk te vinden op het Bureau van Gemeentewerken, U. mijnheer de Redacieur, nogmaals dan' kend, ABONW V. Marktberichten tegenstanders en is daardoor eene stap verder gekomen op den weg naar kampioenschap. Onder leiding van scheidsrechter Breethoff, kwam Alcmaria geheel volledig in 't veld. Hollandia miste de Rooij en kwam uit met het volgende elftal: Smit; de Jong en Dek- ker; Knol, v. d. Rol en Oerlemans; Volten, Homan, Freezen, Neefjes, Polman. Alcmaria moest eerst tegen zon in spelen en hoewel de spelers goed hun best deden, kon het spelpeil maar niet tot de gewenschte hoogte worden opgevoerd. Hollandia was enthousiaster, de Alcmarianen lieten zich al te veel afdekken en doordat de middenlinie de verdediging te veel hielp, kwam er een te groote gaping tusschen half-linie en voor hoede. Wel werd er meermalen nog moedig De geestelijke adviseur dankte den spreker I ^aar ,stee?s .ZOTldef®ucce®' or ziine he'f.'ere uitpenzpftinffpn Hi; c'eHollahdiaspelers traden wat te forsch voor zijne heldere uiteenzettingen. Hij stelde voor cm dezen winter een lezlng te houden over het bovennatuurlijke dezer wereld, over waarzeggerij en wat daarmee in verband staat. Dit voorstel werd door het bestuur met genoegen aanvaard. De voorzitter sprak daatna nog over de Landarbeiderswet en hare verplichtingen en ook hare voordeelen, a'smede over de zieken- kas welke nog weinig kans van slagen heeft. UIT HEILOO. De gemeenteveldwachter heeft zekeren H H. uit Alkmaar geverbaliseerd die in het bosch niet nader te noemen handelingen pleegde op en kregen een waarschuwing. Gaarne hadden wij in deze periode den1 scheidsrechter nog wat strenger gezien. Na 8 minuten een uitval van Hollandia, een schot van Freezen en via de paal kwam de bal in 't doel. De zon was voor de Alc marianen wel hinderlijk. Hoeveel moeite men zich ook gaf een doelpunt kwam er niet. Ver schillende schoten gingen over. Reitsma mis te een mooie kans. Maar dat werd direct daarop aan de andere zijde herhaald. Het plaatsen van Alcmaria was niet best Zonder tegenpunt kwam de rust, die dus inging met 1—0 voor Hollandia. Gaf de eerste helft, BROEK OP LANGENDIJK (Langeddj. ker Groentenveiling), 10 Jan. 2300 K G. Wortelen 1.70—2.40, 116700 K.G. Roo- de kool le soort 3.80—/ 7.20, 2e soort 2.60—/ 3.60, 93700 K.G. Gele kool le soort 3—/ 6.30 2e soort 1.70—/ 2.80. 62500 K.G. Witte kool le soort 2.70— 5.40, 9700 K.G. Uien: Uien 8.80— 10.80, Drielingen 10.30—/ 13.80, Nep 14.10, 1900 K.G. Bieten 3.50—/ 3.80, 825 K.G. Rapen 1.20, alles per 100 K.G. BOVEN'KARSPEL „De ruinbouw", 10 Jan. 1924. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 6.50—/ 9.50, II 4.50— 6.50, Roode kool 3.60-/ 6.50, Witte kool 2.70—/ 4.10, Gele kool 2.80— .1 5.40, Uien 5.055.30, Drielingen 5.105.40, Spruitkool 1.552.10, Wortelen 1.15 Blauwe aardappelen /2.10. WARMENHU1ZEN, 10'Jan 1925. Roode kool le soort 4—/ 6.60, 2e soort 3.30—/ 6.50, uitschot 1.80—/ 2.80, Gele kool le soort 3.506.20, Deensche witte kool le soort 3.40—/ 4.70, 2e soort 3.30, Drielingen 13.7014.50, Uien 9.30—/ 10.40, Grove Uien 8.20—/ 8.50, Peen 1.80. Aanvoer: 70700 K.G. Roode kool, 17100 K.G. Deensche witte, 9000 K.G. gele kool, 14000 K.G. Uien, 1000 K.G. Peen. NOORDSCHARWOUDE, 10 Jan. 14000 K.G. Uien: Grove uien 99.60 Drielingen f 1415.10, Uien 9.40— 11.10, 4700 K.G. Peen 2.30—2.50, 162300 K.G. Roode kool 4f 7, Doorechot 3.40—/ 6.20, 62000 K.G. Gele kool 4.70 tot 6.30, Doorschot 4.30—/ 5.70, 83600 K.G. D. witte 3.605.50, Doorschot fj 1-90—/ 5 40, alles per 100 K.G. SPNDEPi im i:: a,a ::t. i_i - i I ai— i i it 1

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6