LEVER EN GAL- Rheumatiek V enJjchr Aspirin- Mupfctbertefctaa xiekten worden voorkomen en genezen door de bloedzuiverende Laxeerpillen van Apothe- ker BOOM. Deze pillen zuiveren het lichaam van kwade stoffen en bevorderen en regelen een goeden stoelgang. Verkrijgbaar in de meeste Apotheken en Drogistwinkels k 30 en 55 ct. per doosje. Gratis mon-ter wordt o aanvrage toegezonden door de firma A BOOM, Arnhem. vlakke Overijsselschen oever gesleept kon worden, alwaar het op het drogc werd gezet. Het schip was besiemd voor Leeuwarden; bet was verzekerd. De nachtboot heeft door dit ongeval vijf uur vertraging gehad. DE MALARIA-EPIDEMIE IN HET SOERABAJA'SCHE. De malariaepidemie in het Soerabaja'sche district Goenoeng Kendang is uitgewoed. Sedert 1 December zij.n er 5000 zieken voor- gekomen en 1500 sterfgevallen. Thans zijn er 2000 zieken. Kinin-e voorkwanx nieuwe ge- vallen. DE PLEISTER OP DE WONDE. Het Hbl. schrijft: Wie ooit manuscripten ter inzage heeft ge- zonden aan een uitgever, wie zich met zijn pennevruchten wendde tot een dag-, een week- een maandblad weet, dat zijn geesteskinderen in negentig van de honderd gevallen terugge- zonden worden met een gedrukt receptje, waarin de redactie haar spijt betuigt over het feit de bijdrage niet te kunnen plaatsen In China, het land waar de beleefdheid sinds eeuwen burgerrecht heeft verkregen, houdt men niet van die dooddoenere, getuige de brief dien de uitgever van het maandblad „Tain-Koo" een hem absoluut onbekend auteur zond en die als volgt luidde: „Doorluohtigste broeder van de zon en van de maan. Ik buig voor u ter neder, kus den grond voor uwe voeten en verzoek van uwe gunst het verlof te mogen leven en spreken De straiende glans, die van uw kostbaar handschrift uitgaat, heeft onze oogen en on- zen geest verblind. Wij hebben met geestdrift uw werk gelezen. Nooit mocht het ons overko- men een werk te lezen en te beoordeelen dat, wat omvang en diepte aangaat, met uwe denk- beelden op een lijn gesteld zou kunnen wor den. „Indien wij het publiceerden, zouden wij een onnavolgbaar voorbeeld stellen en wij zouden dientengevolge onzen lezers nooit meer iets anders kunnen brengen, omdat al wat daarna in onze kolommen werd gepubliceerd ver ten achter zou staan bij uw geesteskind. Ziedaar de reden, waarom wij u, bevend van aandoening, uw manuscript terugzenden uit naam der geheele redactie, die voor eeuwig en altijd in u haar heer en gebieder ziet en bewondert." Inderdaad, wij mogen dezen brief als het summum van beleefaheid beschouwen; en toch zou de geadresseerde hem liever anders hebben gezien. AMSTERDAM SCHENKT EEN JAAR- CELD AAN LOUIS BOUWMEESTER De Amsterdamsche gemeenteraad heeft gister aan het begin van de avondvergade- ring een besluit gen omen, dat velen vreugdie zal verschaffen. Nadat's middags, blijkbaar over dezelfde zaak, een comitte-generaal was gehouden, heeft de raad ingevolge een eerst in de avond- vergadering bekend gemaakt voorstel van B. en W. besloten, aan Louis Bouwmeester met ingang van 1 Januari 1925 een jaargeld te geven van 4000 gulden. B. en W. konden in de toelidhting tot hun voorstel de mededeeling opnemen, die even- eens de algemeene voldoening zal wekken. dat ook de regeering zich in dezen niet onbc- tuigd zal laten en harerzijds bereid is, zelf- standig een rijkssubsidie aan den 82-jarigen tooneelkunstenaar te verleenen De raad vereenigde zich vrijwel eenstem- mig met dit voorstel: alleen de drie anti- revolutionnairen stemaen om principieele re denen tegen. DE ZOMERTIJD. Het Tweede Kamerlid Braat heeft den mi nister van binnenlandsche zaken en landbouw de volgende vragen gesteld:. Is het Zijn Excellentig bekend, dat het over- groote meerendeel van het Nederlandsche volk verlangend uitziet naar het, over het ge heele jaar, handhaven van den Amsterdam- schen tijd? Is Zijn Excellence bereid, gehoord die ver- langens, bekend met de wenscben der Tweede en Eerste Kamer der Staten-Generaal, gezien het minderheidsrapport der tijdcommissie en de vele daarin genoemde bezwarerf voor den landbouw e.a. en ter geruststelling voor die genen, die van den zomertijd displeizier, on- gemak en schade ondervinden, mee te deelen, dat van hem binnen voegzamen tijd maat- regelen tot afschaff-ing van den zomertijd te verwachten zijn? KORTE BERICHTEN. Het twee en een half-jarig zoontje van V. de E. te Hoenderloo is eenige dagen ge- leden in een onbewaakt oogenblik in een pot met kokende soep gevallen. Het kind kreeg fernstige brandwonden, waaraan het Dins dag is overleden. Op den Havendijk te Culemborg is gis- termiddag mevrouw van D. in aanraking gi- komen met een met hooi beladen wagen, door- dat de berrie van den wagen, het raam waar bet voer hooi op ligt, los naakte. Zij is kctft daarna overleden. Het 2%-jarig zoontje van P. B te Garijp is gisteren verdronken. Bnitenland BELASTINO OP MOTORRIJTUIGEN IN DUITSCHLAND. Den Isten Februari 1925 wordt in Duitschland, blijkens een bericht van de Ne derlandsche Kamer van Koophandel voor Duitschland te Frankfort ontvangen, de be- lasting voor buitenlandsche motorrijtuigen, die binnen' het Duitsche rijk verblijven, op- nieuw geregeld'. Voor de verschillende categorieSn van mo torrijtuigen zijn verschillende belastingen vastgesteld, die intusschen in de toekomst uitsluitend op de basis van den duur van he: verblijf in Duitschland zullen- worden bere- kend. Aantal paardekracht en tfergelijke zul len in de toekomst van geen inivloed meer zijn op de te betalen belasting. Het secrefariaat van de Nederlandsche Kamer van Koophandel voor Duitschland, Damrak 80/81, te Amsterdam, verstrekt aan >elangstellenden gaarne verdere inlichtin- gen. VALSCHE PASSENFABRIEK TE PARIJS. Omtrent de te Parijs ontdekte valsche- passen centrale wordt nader gemeld, dat zij onder leiding stond van een Franschman, een zekeren Chala en den Italiaan Friduli. Er werden voor Italianen, die naar Frankrijk wilden komen valsche passen vervaardigd. Bij een huiszoeking in de woning van Chala viol de politic veel materiaal in handen aan valsche passen, nagemaakte geboortebriefjes alsmede een collectie nagemaakte stempels van buitenlandsche autoriteiten Een andere buitenlander dreef niet ver van deze geheime werkplaats een handeltje in valsche identiteitsbewijzen, die hij waar- schijnlijk van deze fanriek betrok. Hij had iiier een uitgebreide clientele van vreemdelin- gen, die niet in het bezit waren van geldige paspoorten. Tegen betaling van ongeveer vijfhonderd francs konden zij zich hier elk gewenscht paspoort verschaffen. Met behulp van een dusdanig paspoort konden zij dan van de Fransche politie een identiteitskaart bekomen en als zij die eenmaal hadden be- hoefden zij niet meer bevreesd te zijn over de grens te worden gezet. Vooral Russen en Polen schijnen hiervan gebruik te hebben ge maakt. Daar hun namen door de zaak ge- boekt waren kostte hot aan de politic met zooveel moeite om ook een aantal van deze personen te arresteeren. DREIGENDE MIJNSTAKING IN DERBYSHIRE. De crisis in het mijngebiedi van Derby- ire begint scherper vormen aan te nemeti. Reeds hS>ben 10.000 mijnwerkers verklaard, dat zij van plan zijn 27 Januari het werk neer te leggen en men verwacht, dat de ove- rige 10.000 hetzelfde besluit zul-len nemen. De arbeiders beweren, dat er niet voildoen- de veiligheidsmaatregelen genomen- zijn in de mijnen. Voorts eischen zij handhaving van den bes'taanden werkdag en de huidige loonen. HET GRAF V.AN TOET-ANKH-AMEN. Volgens berichten uit Cairo is in het com- promis tusschen Howard Carter en de Egyp- tische regeering vastgesteld, dat Carter en de erven van lord Carnarvon geen direct recti t kunnen doen gelden op't grai van Toet-ankh- Ampn en op dev ondsten uit de grafkamer Uit erkenning van de verdiensten der familie Carnarvon voor de opening van den grafkel- der heeft de Lgyptische regeering zich echter bereid verklaard toe te staan, dat de familie Carnarvon van alle voorwerpen, waarvan twee of mieer aanwezig zijn, een dupli-caat kan uitkiezen, indien de afscheiding of ver- wijdering zonder beschadiging van de voor werpen kan geschieden. De Egypische regeering heeft zich voorts verpldcht," indien dat in het belang van den wetenschappelijken arbeid wocdlti gevorderd, de mummies op egen verantwoordng en in eigen beheer uit het koningsgraf naar het mu seum van oudhedcn te Cairo over te brengen, „opdat niet Carter in het oog der Egyptische bevolking de verantwoording voor het trans port der mummies zali hebben te dragen'". GELOOF EN WETENSCHAP. Maandag is op het departement van On- derwijs te itoekarest een- conferentie gehouden met vertegenwcordgers der Joodsche gemeen- te, waarbij een aangelegenlhekf werd bespro- ken, welke reeds sedert twee jaar heSt* onder- werp uimaakt van een gedachtenwisselng, aan de med-ische facu'teit van de universiteit te Boeda-pest. Van Joodsche zijde wordt nil. geweigerd, lijken af te staan voor onileding bij de col leges. Bij de nu gehouden besprekingen verklaar- de de minister van Onderwij-s, dait als bij deze weigering wordt volhard, Joodsche studenten niet meer zullen worden toegelaten tot de anatomische colleges. ProTinciaal Nieaws UIT NOORDSCHLARWOUDE. De vereeniging „Onderling Hulpbetocn'' zal 21 Februari den dag van haar 25-jang bestaan herdenken. Besloten is daaraan een eenigszins feestelijk karakter te geven. Als leden van de feestcommissie zijn aan de bestuursleden toegevoegd de heeren K. de Vriesi, Jb. Bruin en H. Slikker. Mej. N. M. Challa uit Nieuwe Niedorp hield Maandagavond in het lokaal van den heer J. de Bakker haar voordxacht: „De dienstknecht in het huis". Haar optreden was weer boven alien lot verheven. •Jammer dat de belangstelling niet grooter was. Een 70- k 80-tal belangstellen- den is te weinig voor een avond als deze De avond was aangekondigd door het Lan- gendijker Drankweercomite. UITOUDKARSPE'L. In den Laanweg is men reeds druk bezig met het plaatsen van palen voor de eelctri- sche verlichting, waartoe door den Raad- der gem een te Heerhugowaard besloten is. Spoedig zullen dus ook oaar de inwoners eindelijk hun petroleumlamp eens vaarwel kunnen zeggen. Dinsdagavond trad Mr. P. J. Oud, daartoe uitgenoodigd d-oor de Vrijz.-Dem. Kiesvereeniging, alhier, op met het onder- werp: „Natlonale ontwapening en Interne Rech tsbescherming" Een 50- k 60-tal belangstellenden volgden den spreker met aandacht. Door een der aanwezigen werden enkele vragen gesteld, die door den spreker beantwoord werden. UIT EGMOND AAN- DEN HDEF. Onder de aangename leiding van Ds. v. d. Kieboom uit Bergen had in de zaal van mej de wed. Bult een bijeenkomst plaats van be langstellenden van verschillende rich-ting in oprichting van een neutraal ziekenhuis te Alkmaar. De opkomst was goed en als resultaat der besprekingen werd een drieledige commissie gevormd tot inzameling van gelden voor het goed doel. Bij wijze van beleefdiheid tegen- over de Roomsch-Katholieken, die zelf voor een ziekenhuis werken, meende dte vergade- ring aan de commissie te moeten adviseeren, niet bij de Roomsch-Kathoileken rond te gaan maar net sproekt vanzelf, dat eventuccle bij- dragen van die zijde met dankbaarheid in ont- vangst genomen zullen worden. zijn twee zoo pijnlijke zlekten, dat het voor den daaraan lij- denden patient cen ware ver- losslng is, daartegen een werk- zaam en pijnstillend middel te kunnen verkrijgen. De alom bekende Aspirin - tabletten {Bay*."die bij allerlei ziekten proefhoudend gebleken zijn, verschaffen ook de snelste hulp in gevallen van rheuma tiek en jidit. Men verlange echter alleen de echte tabletten In orlgineele verpakldng met den oranje band. Prys 75 cent. Maanda; UIT DE RI.TP. deed zich alhier een droe- ten, en waarin Hdddng das gelcgenHie&il vend vig ongeval voor. Te De commissie bestaat uit de heeren C. Stro- ker en W. Brouwer voor E-gmondbinnen G. Hoogeboom en D. Gortier voor Egmond a. d. Hoef; H. Docter en P. Smit voor Egmon- dermeer, terwijl als algemeen voorzitter werd aangewezen de heer A. Dekker te Egmond' a. d. Hoef. UIT EGMOND AAN ZEE. Dinsdag kwam men tot de onaangename ontdekking, dat het gebouw der Christelijke School door een miniatuurzondvloed geteis- terd was, tengevolge van een ongeval met de waterleiding. Deze gebeurtenis veroorzaakte uitteraard gemengde gevoelens, daar zij voor het personeel extTa-ongemak, voor de jeugd extra-vrij beteekende UIT BERGEN. Gisterenavond vormde zich het comity, be- last met het inzamelen van gelden voor de stich-ting van een modern Neutraal Zieken huis te Alkmaar. In diit comite hebben zitting mevr. Profes sor KortewegJanssen als penmingmeeste- resse, de heer O. J. Verkerk als voorzitter, die heer Fijn als secretaris, de heeren P. Besr se en B. Ciorter als plaatsvervangende leden van het dagelijksch bestuur, voorts aLs ledien mevr. D. J. SmitAkkerman en de heeren ds. van dlen Kieboom, L. de Liefde, C. Bogt- man Az., J. den Das, W. Rampen, J. Pee- ters, C. v. d. Veen, -terwijl nog zijn aange- zocht eenige dames en' heeren, waarvan, na toetreding, de namen zullen worden bekend gemaakt. Behoudens de voorafgaande werkzaam- heden van het dag. bestuur vangen dte werk- zaamheden der leden aan op a.s. Maandag; zij1 bestaan uit het vaststellen der namen van de personen die tot het doen eener gift zullen worden aangezocht; het adresseeren van cir- culaires en invulbiljetten; het agendeeren dler verzonden cireulaires; het sorteeren bij het inkomenj en daarna, de moeilijkste taak, het doen- van huisbezoek bij hen die verzuim- den het toegezonden biljet, voldoende ingt- vuld, terug te zenden. Deze moeilijkste taak kan voor de leden een zeer lichte worden, wanneer geen enkele circulaire, goed1 ingevuld, wegblijft. En dit is mogelijk als iedere ontvanger zich na le- zing van de daarin vervatte uitvoerige, hel- dere uiteenzetting, onmiddellijk tot schrijven gaat zetten. Voor een zoo groot algemeen belang voor de bewoners van Hollands Noorderkwartier mag niet gebedeld worden. Spontaan vulle ieder, naar draagkracht, het biljet in. Bergen kan1 opnieuw toon-en een levende femeente te zijn; een gemeente waarvan racht uitgaat, waar het betreft hare belan- gen. Nog zij vermeld dat de cireulaires- zijn1 af- gestaan1 door het Hoofd-Comitte te Alkmaar en ten slotte -dat de vergaderingem worden gehouden in het Oranje-Hotel. Aan den heer Johamn Heinrich, Schmieden, eboren te Hamburg (Duitschland), zonder eroep, wonende te Bergen aan Zee, is bij de wet van 30 December 1924, Stbl. 611, de hoedanigheid van Ntederlander verleend. Dezer dagen heeft een tweetal honden, dat op jacht belust was, de schapen van J. N. aan den Kerkedij'k achtervolgd, met het resultaat dat een der schapen werd verwond aan nek en pooten, terwijl een ander schaap door een sloot werd gejaagd en zich nog juist op cfen Kerkedijk in veiligheid wist te bren gen. De honden zijn erkendl als eigendom van W. T. en C. H. De eigenaars zullen voor de schade zeer zeker aansprakelijk gesteld1 worden. UIT ST. PANCRAS. Door het bestuut van het ziekenfonds „Onderlinge Hulp" is het initiatief genomen om tot de oprichting van een vereeniging punt worden gebracht. UIT OUDORP. Op de plaats waar de molen „Het roode Hert" heeft gestaan zijn op het oogenblik verschillende onderdeelen van „De witte Klok" aangekomen. Deze molen zal de plaats innemen van eerstgenoemde, die, zooals men zich zal herinneren, indertijd is afgebrand. terwijl W. van Sluis, veedrijver, alhier, in de Kerkstraat een hooge schuur uitkwam, welke gedeeHelijk wordt vernieuwdi, kreeg hij pl'otsteling een steen boven van dten voorgevel van die schuur op het boofd, met het gevolg dat de oude man onmiddellijk dood ter aar- de viel. De politie heeft het lijk in beslag ge nomen en doet onderzoek oi hier wellicht ook schuld in het spel is. UIT AKERSLOOT. Daar de hoogste inschrijver van het pont- veer niet aan de voorwaarden vermeld in het pachtccnract kon voildoen, is de bediening van het pontveer thans door burgemeester en wethoudiers dezer .gemeente gegund aan den opvolger, den heer N. Zwakman te Akersloot voor de som van 856 per jaar. Geboren Alida Gertrudis, d. van P. J. Verduin en H. Kerssens. Alida Geer- truida, d. van B. Dekker en C. C. Hollen- berg. Henricus Joannes, z. van1 J. v. d. Eing en G. Voormeer. Gerrit, z. van A. Wcigertze en A. Timmerman. Jannetje, d. van J. P. Kraakman en A. M. Hollen- berg. Overleden Adriana Anna de Greef, oud 7 jaa-r. Cornells Kuiper, oud 84 jaar. BERICHT. Men verzoekt ons opname van- een door hec bestuur der Berger Schoolvereeniging opge- steld schrijven, waarin uitvoerig uiteengezet wordt waarom het wenschelijk is nog niet te teekenen op de thans aangeboden lijsten ter verkrijging van handteekeningen tegen de ac he der Berger Schoolvereeniging Het stuk is te uitvoerig en bereikte ons te feat om nog in cms nummer van heden te kunnen opgeno- ineu worden. Wij hopen er morgen plaats voor te kunnen inruimen. Red. Alkm. Crt Ingez«nden stukken (B uit en verantwoor^elijkheid van cU Redac tie. De opname in deze rubriek bewijst geens- zins dat de redactie er mede instemt.) Geachte Redactie. Vergun mij om deze regelen in uw bl-ad te plaatsen. Bij voorbaat mijn dank. Geachte Domine Deetman. U schrijft in de courant dat uw opgave be- treffende die 200 afscheidingen foutief was. Het bevreemdt mij, dat u dat nu pas weet. Ik diacht zoo bij mij zelfde herder weet wel hoeveel schaapjes er in de kooi zijn, maar nu zie ik dat dat niet waar is. Ten tweede acbrijft u dat de mees-ten zich hebben laten afscheiden door „De Dageraad". Dat had u toch niet behoeven te doen, dat weet u zelf en de menschen weten ook wet dat dte kerk geen lid afscheidit daar dat gerechtelijk per deurwaarder moet geschieden. En dan schrijft u nog dat die menschen1, die u op de lijst hebt staan, vandaag of mor gen huisbezoek zullen krijgeni van u- of een ander. Vindt u dat niet wat laat en weet u wel dat u zelf in die openbare vergadering hebt gezeg-d dat u nog zoekende was naar dien God. Nu zou ik u een mooi plan aan de hand wil-len doen en dat is: zoek u hem -nou eerst -gens en als u hem hebt, schrijf dan een ooenbare verpadtering uit debat en zeg dan: ik tw.b God. Maar begin: nou niet in de courant te schrijven: wij zouden1 ze zoo graag behouden. Ik zou zoo willen zeggen: Wij zouden ze zoo graag allemaal uit de kerk houden. Achtend, H. S1TEUR, lid van „de Dageraad". NEDERLANDSCHE VEREENIGING VAN STAATSB-URGERESSEN, Het Hoofdbestuur van de Ned. Ver. van Staatsburgeressen verzoekt ons van bijgaand schrijven, da-t verzonden is aan alle politieke beginselpartijen, die den rechtstaat erkennen, melding te willen raaken. Geacht Hoofdbestuur. Gevolg gevend aan een besluit onzer alge meene vergadering, gehouden op 23 Novem ber j.l., hebben wij de eer U hiernevens te doen toekomen onze doelpunten voor de ver- kiezingen van 1925. Het is ons voornemen bij de a.s. verkiezin- gen voor deze punten een krachtige actie te voeren. Wij verzoeken U daarom beleefd door de candidaten voor een Parlementszetel van Uwe politieke partij deze punten bij de even- tueel te houden verkiezingsvergaderingen te doen bespreken. Van Uw antwoord zal in de pers melding afhangen of wij onze afdeelingen kunnen op dragen door een Uwer candidaten op een door onze afdeeling te beleggen vergadering dten inhoud van Uw verkiezingsprogramma uiteen te zetten. Van Uw antoword zal in de pers melding worden gemaakt Hoogachtendl, S v. d. HOEVE-BAKKER, waarn. Pres. S. L. HI'NCK BLOK-GRUIJS, Seer. Deze punten zijn: 1. Een huwelijkswetgeving, gebaseerd op gelijke rechten en gelijke plichten1 voor beide echtgenootten. 2. Vrijheid van arbeid en- beroepskeuze, ook voor de gehuwde vrouw. 3. Gelijk loon voor gelijkwaardigen ar beid. 4. Benoembaarheid van de vrouw tot alle am-bten en betrekkingen, met gelijke bevordte ringskansen als de man. 5. Geen aparte beschermang van vrouwen- arbeid, behoudens voor de zwangere vrouw en de ionge moed'er. 6 Bezuiniging op dte Rijksiuitgaven, maar niet op die, welke de cultureele en hygi&iische belanwn van de bevolking aangaan. 7. Oolossing van in-ternationale geschillen door verplichte rechtspraak. (Een uitvoeripe totelichting is daarWJ ge- voegd). Knnst. ALKM. KAMERMUZIEK- VEREENIGING. De vermaarde violoncellist Gerard Hek king was door bovengenoemde vereeniging voor het tweede concert uitgenoodigd. Laat ons beginnen met iets te zeggen van het hoofdnummer van zijn programma, de so- nate van Grieg. Een werk vol sterke contras- van zijn veelzijdigheid te doen blijken. Het spel van dezen kunstenaar kenmerkt zich vooral door een weeke toonvorming, maar Grieg verlangt in zijn sonate ook andere klanken, de fijne teere toongeving wordt dik- wijls vervangen door episoden die een groot, vol geluid verlangen. Door dit in toepassing te brengen en de verschillende uitingen scherp, zeer scherp tegenover elkander te stellen kreeg men een bizonder boeiende ver- to-lking te hooren. Voor Hekking's klavierbe- gteleider Jaap Spaanderman was het mede een nummer, waarin zijn sdhitterende pianistische gaven volkomen tot uiting konden komen. Spaanderman bleek 'n pianist te zijn die het gezelschap van een kunstenaar als H. terete- ge waardig is. De „arioso" van Bach kan gevoegelijk be- schouwd worden als een inleidmg, als een nummer om in de vereischte stemming te ko men, waarop volgden Sam martini, Bocche- rini en de Franschman Rameau, met stukken, soms eenvoudig van vinding en wat op effect berekend, maar toch vol charme, die H.'s ma- nier van voordragen zoo weergaloos fijn op den voorgrond doet treden. De na de pauze gespeelde kleine stukken gaven nog eens een resume van hetgeen men in het eerste gedeel- te van het programma gehocrd bad, en waar in Spaanderman's spel eveneens bewonde- renswaardig was. .Onder die kleine stukken was er een van J. Boulnois, „Hymne k Bacchus" genaamd. De heer Hekking voegde er de mondelinge verklaring aan toe, dat de muziek eigenlijk een dronkaard teekende. Het slachtoffer valt eindelijk in slaap, en dit, o.m., en het hoorbaar slapen kwam ons voor in H.'s voordracht zeer realistiach te zijn uitgedrukt. Het publiek lachte, aan de betee- kenis van dat eigenaardig klinkend slot werd blijkbaar niet getwijfeld. Aan een jonge, Hollandsche componiste was mede een plaatsje op het programma ingeniimd. Mej rlenriette Bosman (die de muzikaliteit blijk baar van haar ouders heeft geerfd, mej. B.'s vader was indertijd een cellist die op het eer ste plan stond, en haar moeder is een zeer be kende pianiste, die zich sedert jaren uitslui tend aan het onderwijs wijdt en een plaats van beteekenis aan net Amsferd'amsch con- servatorium inneemt) stelde zich voor als de schrijfster van een drietal, op moderne leest geschoeide compositie's, „cortfege Oriental". „Nuit calme" (wat lang, overigens een echt stemmingsstuk) en jjEh Espagne" drie nummers die bewijs gaven van het onbetwist- baar talent van deze musicienne. Mej. Bos man begeleidde haar geesteskinderen op het klavier. Ook dat begeleiden was zeer muzi- kaal. Voor de uitvoerenden door de wijze waarop Vo:r de uitvoerenden door dte wijzew aarop het publiek hen heeft gehuldigd (terugroepin- gen, gejuich, bloemen) en voor de aanwezi gen door hetgeen werd aangeboden en de manier waarop het gegeven werd. AFLOOP VAN VERKOOPINGENv Afloop veiling door notaris P J. C. van Toornenburgh te Alkmaar, op 14 Januari, in het cafte van den heer Sluijters voorheen de Rooij. Voor den heer C Groot Wzn.Boerenwo ning met schuur, erf en tuingrondl, a. d Hoo- geweg, gr. 0.73.60 hect.: kooper die heer D. Broers te Heiloo, voor 4000. Weil and a. d-. Hoogeweg, gr. 1.4640 hect.; kooper de heer J. Verduin Jacz. voor 3780. Weiland a. d Hoogeweg, gr 1.09.30 hect.; kooper de heer G. P. Res, Castricum, voor 3055. Weiland a. d. Hoogeweg, gr 0.54.65; koo per de heer Jac. Molenaar voor 1320. Weiland a. d. Hoogeweg, gr. 0.49.25; koo per de heer A. Bolten voor 1420 Weiland a d. Vennewaterspolder. groot 2 74.00 hect.kooper de heer Rike, Alkmaar, voor f 4500. Voor den heer A. Schrood'er: Een perceel boschgrond a d. Hoogeweg, groot 0.12.20 hect.kooper de heer A. Bol-ten voor 390. Voor den heer A. Sengers Jr.: Een perceel weila-nd in den Vennewaterspolder, a. d Kruisdijk. groot 1.31.10 hect.kooper de heer Rike. te Alkmaar. voor 2005. Idem idem in den Oosterzijpoldier: Een per ceel weiland. groot 1.41 70 hect.; kooper de heer W. Admiraal voor f 3060. BROEK OP LANGENDIJK (Langedii- ker Groentenvedling), 14 Jan. 6950 K G. Wortelen 1.80- 7 2.20, 238.500 K.G. Roo de kool le soort 3.80—/ 7.10, 2e soort 2.9-0—/ 3.60, 110600 K.G. Gele kool le soort 3—/ 6.20, 2e soort 22.80, 94600 K.G. Witte kool le soort 3.70 5.40, 12400 K.G. Uien: Uien 10— 14.70, Drielingeni 14.7015.50, Nep 15—/ 15.10, alles per 100 K G. NOORDSCHARWOUDE, 14 Jan. 17000 K.G. Uien: Grove uien 9.60— 10.40, Uien 11.20—/ 13.50, Drielingen 14.50—/ 15.60, Nep 15.7-0, 8100 ICG. Peen 1.40—/ 2.10, 137900 K.G. Roode kool1 4f 6.90, Doorschot 3.70—/ 6.50, 57300 K.G. Gele kool 5—/ 6.60, Door schot 5—/ 6, 104400 K.G. D. witte 3.80 tot 5.40, Doorschot 3—/ 4.80, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 14 Jan. 1925. Roode kool le soort 4.207.50, 2e soort 3.60—/ 6.10, uitschot 2.70, Gele kool le soort 5.30—/ 6.60, 2e soort 3.40 tot 5, uitschot 2.20—/ 2.30, Deensche witte kool- le soort 3.90—/ 4.40, 2e soort 3—/ 4.10, Drielingen 14.20—/ 15.10, Uien 10.3013.50, Grove uiem 9.10— 9.30, uitschot 3.50—/ 3.80. Aanvoer 60.000 K.G. Roodte kool, 11100 K.O. Oele kool, 2200 K.O. Deensche witte, 5000 K.O. Uien. PURMEiREND, 14 Jan. „Afslagvereeni- g Beemster, Purmerend en Omstreker". ardappelen 1f 1.05 per zak (25 K.O.) Witlof 0.12—/ 0.21 per K.G., Bloemkool 4—/ 18 per 100, Roodte kool1 310.60 per 100, Savoye kool 56.70 per 100, Spruitkool 1.65—/ 3.85 per 15 K.G., Boerekool 1.20—/ 3 per 100 struiken. An- dijvie 2 per 100 krop, Uien 2.20—/ 2.75 per 25 K.G., Prei 8—/ 28.70 per 100 bos, Drielingen- 1.35J 1.85 per 25 K.G., Nep 2 per 25 K.G., Appels: Brabantsche 10 tot 14, Present van Engeland 1226, per 100 K.G., Peren: Uinterjan 3.20— 5.70 per 100 K.G.

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6