DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. 9ft» Het Gemeentelijk Sportpark, Hohderd zcvcn en tmnticrstc Jaargang 1925. ATboimemeiitsprJjs bij vooruitbetaling per 3 maanden f2.—fr. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct. Adyertentiepr. 25 ct. p. regel, grootere letters naar plaatsrulmti Brieven franco N.Y. Boek- en Handelsdr. y.h. Herms. Coster Zoon, Yoordam C9, Tel. Administr. No. 3. Redactie No. 33. ZATERDAG 21 JANUARI Gemen^d nieuws BMumer fiestesa! uS 3 Slaften. Directeur: G H. KRAIt Hoofdredactcur: Tj. N. ADEMA. Het doet wel eens vreemd aan in raadsver- slagen van andere gemeenteq te lezen, dat daar de plannen voor een gemeentelijk Sportpark met een critisch oog bekeken wor- den en meerdere vroede vaderen, bang voor al dat moderne, tot de overtuiging komen, dat zooiets voor hun stad of stadje veel te riskant is. Nog te veel wordt een Sportpark over het algemeen als een overbodige luxe beschouwd, als een na-aperij van groote steden, die er nu eenmaal niet buiten kunnen, en men be- denkt te weinig hoe de opzet van elk park zoo eenvoudig en goedkoop kan zijn dat het op winstgevende wijze in exploitatie gebracht kan worden. In alle opzichten op winstgevende wijze. Niet alleen uit financieel, maar ook uit hygienisch oogpunt. Want zelfs al was een goed ingericht Sportpark niet in staat eigen onkosten te dekken, dan nog zou tegenover een betrekke- lijk geringe uitgave een groote winst aan volksgezondheid en volksvermaak gesteld kunnen worden. Te veel in betrekkelijken zin wordt in het algemeen nog voor de geestelijke en te weinig voor de lichamelijke ontwikkeling van ons volk-zorg gedragen. De oude Ronieinen gaven het volk brood en spelen en de menschen van onzen tijd hebben niet minder behoefte aan gezonde ontspanning en versterkende lichaamsoefe- ningen. Een goed ingericht gemeentelijk Sportpark is een eisch van dezen tijd geworden. Hoe kort is het nog maar geleden, dat Alk- maar eigenlijk geen ander wedstrijdterrein nad dan een stuk weiland waarop de Kenne- mer Sportclub haar paarden liet draven. ven. Een kaal stuk weiland, aan alle zijden voor buitenstas nders zichtbaar, een stuk grasland met een wrakke tribune, dat was bet terrein waarop het Alkmaarsche sport- leven zich moest uitvieren. Het noodzakelijk gevolg daarvan was na tuurlijk een minimum ambitie voor verschil- lcnde takken van sport en lichaamsoefening in de open lucht- en het onbruikbaar laten van het terrein zoolang men zich elders be- ier kon behelpen. Het sportleven gedijt en ontwikkelt zich slechts door het sclieppen van gunstige le- vensvoorwaarden. En voor het sportleven in onze gemeente is het besluit tot inricht'ng en exploitatie van een gemeentelijk Sportpark dan ook van zeer groote beteekenis geweest. Aan den directeur der plantsoenen, den hecr Hoek, komt de eer toe, dat hij van het oude terrein der Kennemer Sportclub een alleszins bruikbaar Sportpark gemaakt heeft. Een park, dat weliswaar nog niet aan alle te stellen eischen voldeed, maar dat toch een zeer goede gelegenheid voor het beoefenen van sport en spel bood en door zijn inrich- ting en den bouw van goede tnounes ook de Kennemer Sportclub zeer gunstige ontwik- kelingskansen heeft geboden. Alkmaar is daardoor in het bezit gekomen van een ruim, eenvoudig ingericht en zeer bruikbaar terrein, dat ook voor volksfeesten, naar reeds meermalen gebleken is, uitste- kende diensten kan bewijzen. De bezvvaren .tegen een gemeentelijk Sport park er waren er hier destijds ook wel zijn bijna uitsluitend van financieelen aard geweest. Laat men buiten beschouwing hoe door ge- meentelijko medewerking aan sport en spel, door het beschikbaar stellen van speelruimte, werktuigen en alle benoodigde wasch- en kleedkamers, het sportleven tot grooten bloei kan komen en de volksgezondheid niet het minst door het vormen van een li- chamelijk krachtige jeugd op zoo hoog mogelijk peil gebracht' wordt, dan is het natuurlijk mogelijk, dat men, een dergelijke inrichting slechts van den financieelen kant bekijkende, tot de conclusie komt, dat de exploitatie eenig verlies brengt. Zelfs in den Alkmaarschen Raad hebben wij wel eens hooren verkondigen, dat het SportpaA een dure instelling is. Om de waarde van dergelijke opmerkin- gen in het juiste licht te stellen is het zeker wel eens wenschelijk uitgaven en inkomsten van ons Sportpark tegenover elkaar te plaatsen. In 1923 over 1924 zijn de cijfers nog niet bekend stond het roerend en onroe- rend bezit van het Sportpark met uitzon- dering van den grond, die bij het Grondbe- drijf ingebracht is te boek voor pi. m. 100.000. Het was samengesteld uit bedragen voor het ophoogen, draineeren, egaliseeren, bezo- den enz. van het terrein, het maken van af- scheidingen aan de buitenzijde en op het terrein, het leggen van gas- en waterleiding, de bouw van tribunes, buffetten, kleedka mers enz,, hei bouwen van een renstal met noodstallen, het aanleggen van twee tennis- banen, het aanschaffen van inventarisstuk- ken enz. Daartegenover stond een schuld aan de gemeente tot een gelijk bedrag waarvoor een rente van pl.m. 6200 ongetwijfeld een hooge rente en een aflossing van 3355 jaarlijks ten laste der exploitatie moet ge bracht worden. De huur van den grond f 4400 is in de laatste begrootingsvergadering tot 3000 teruggebracht en moet door het Sportpark aan het Grondbedrijf vergoed wor den. Voor dit alles moet dus door het Sport park 13955 per jaar worden betaald, welk bedrag nog vermeerderd wordt met de kos- ten voor directie, personeel en concierge, be- nevens onderhoud van de renbaan, de speel- velden en c.e tennisbanen, watergebruik, as- surantie en andere uitgaven tot een bedrag van ongeveer 7000, zoodat bij de exploi tatie ieder jaar op een totaal bedrag van pl.m. 21000 moet worden gerekend. Daartegenover moeten de inkomsten na- tuublijk zoo hoog mogelijk zijn en het is ze ker verblijdend dat onder de goede leiding van den tegenwoordigen directeur, den heer Schenk, in samenwerking met de commissie voor het Sportpark en in voortdurend overleg met diverse vereenigingen waarmede een aangename samenwerking is verkregen het Sportpark thans in alle opzichten ge- schikt is om er de meest verschillende soor- ten sport en spel te beoefenen. Daarvan wcrdt in Alkmaar dan ook ruim- schoots gebruik gemaakt. Het terrein v., 'i gebruikt voor paarden- sporte molorracct, vcribal- en korfbalsport, hockey, tennis, gymnastiek eti athletiek en reeds meerdere malen we herinneren aan de grdote landbouwtentoonstelling, het tour- nooifeest en diverse volksspelen bleek het Sportpark ^pn gemeentelijk bezit van practi- sche beteekenis. Dat oefeningen in de buitenlucht van groote waarde geacht worden, is tevens gebleken uit het contract dat de R H. B. S. met de gemeen te aangegaan heeft, waardoor de leerlingen dagelijks de beschikking over een sport- en spelterrein met kleedkamer en inventaris heb ben gekregen. Natuurlijk is men er op uit,' de exploitatie zoo in te richten, dat het risico zoo gering mo gelijk is De buffetten, het gras en de rijwielstallin- gen worden voor ongeveer 2000 per jaar verpaelit en voor liet plaatsen van reclames op schuttingen, tribunes en hekken werd in 1923 ruim 2000 ontvangen. De groote bron van inkomsten vorint daar- naast de huur van terrein en gebouwen door diverse vereenigingen en het aandeel in de recette bij het houden van wedstrijden 10 pet. van de bruto ontvangstcn, na afh'ek der stedelijke belasting waarvoor in 1923 on geveer 9000 werd ontvangen, zoodat de ex ploitatie over dat jaar met een nadeelig saldo van 8000 sluit. Wij hebben reeds opgemerkt, dat dit saldo eigenlijk slechts in schijn nadeelig kan ge noemd worden. Zelfs al laat men de voor dit bedrag verkre gen vermeerdering aan volksgezondheid en volkslcracht buiten beschouwing, dan nog is het tekort er eigenlijk een, dat kunstmatig wordt geschapen. Want de gemeente legt ®or de belasting op publieke vermakelijkhedeirbeslag op 20 pet. van de opbrangst der entree's voor wedstrijden of vermakelijkheden en dit beliep voor het jaar 1923 niet minder dan 10937, zoodat eigenlijk bij de tegenwoordige exploi, tatie van een financieel voordeel voor de ge meente kan worden gesproken. Natuurlijk zouden er wanneer het sport park er niet was ook wel wedstrijden wor den gehouden, maat het sportleven in het al gemeen en de gelegenheid voor het houden van groote wedstrijden zouden ongetwijfeld in Alkmaar zoo miniem zijn, dat de belasting slechts enkele duizenden guldens zou opbren- gen. t Neemt men in aanmerking waf de gemeente door het beschikbaar stellen van een modem Sportpark thans meer dan vroeger ontvangt. dan mag zeker geconstateerd worden, dat de exploitatie de gemeente weinig of geen ver lies oplevert. Daamaast staat nog het indirecte voordeel dat het Sportpark brengt door bevordering van het vreemdelingenverkeer. E>e wedstrijden, die thans hier op zoo groote schaal georganiseerd worden, trekken ook duizenden bezoekers uit andere gemeen- ten, welker verblijf hier ter stede ongetwijfeld velen neringdoenden en cafehouders ten goede zal komen. Reeds nu zijn er weer groote plannen voor wedstrijden op het gebied van paarden- cn voetba'sport en het staat vast, dat er dit jaar ook weer motorraces gehouden zullen wor den. In dezen tijd concentreert zich de belans- stelling op het spelen van ..A'cmaria Victrix" een der meest nopulaire yoetbalvereenigingen.. die door haar wedstrijden duizenden bezoe kers trekt en die feet voorrecht binnenkort een vereeniging te kunnen worden die in de lste klassc van den N. V B. speelt, naast de capa- citeiien van haar spelers te danken heeft aan haar vooilneffelijk speelterrein en de al leszins keurige wijze waarop zij thans in het Sportpark gdiuisvest is geworden. In het werkplan van B en W., bi' de aan- bieding der gemeentp-begrooting v1924, kwam o a. de medeeling voor, dat naar da meaning van liet college de afwerking van het Sportpark, in het bijzonder de bouw van een tweede tribune en die van carp- eenvou dig midden-paviljoen volgens het oor- spronkelijk plan binnen afzienbaren tijd zou moeten plaats hebben. Bij de algemeone beschouwingen van de gemeente-begrooting voor dit jaar hebben B. en W. medegedeeld, dat zij het gevoelen van de commissie van bijstand voor het Sport- parkbedrijf zouden vragen en naar wij verne- men zal spcedig tot afbouw der tribunes worden overgegaan. Eenige jaren practijk hebben geleerd1, dat de oorsprcnkeiijke inrichting door het aan- brengen van verschillende verbeteringen van nog grooter beteekenis zou kunnen worden en met voldoening kan geconstateerd worden dat men niet stil gezeten heeft, maar terrein en gebouwen veranderingen deed ondcrgaan, die, met de reeds vroeger aangebrachte verbc- teringen, van ons Sportpark een instelling ge maakt hebben. die thans een der beste van ons geheele land kan genoemd worden. Wij hebben er dezer dagen nog eens een kijkje genomen en geconstateerd hoe alle sport- en spelvereenigingen hier thans de meest gunstige ontwikkelingsvoorwaarden vinden. De renbaan is thans tot op 2 d.M. diepte uitgespit, met teelaarde aangevuld en van nieuwe zoden voorzien, waardoor een vast heid van de baan bereikt is, die ook voor mo torraces den vollen gewenschten weerstand kan bieden. Door het ampliidieatei-sgewijze aani>ren- gen van een grond phooging zijn een dui- zendtal staanpiaatsen met goed uitzicht op liet middenterrein verkregen. In overleg en samenwerking met „Alcmaria Victrix" zijn thans kleed-, wasch- en badka mers gebouwd, waarin zich waschbakken en een kuipbad van kunstgraniet benevens een couche-bad bevinden- Door beplanting rond de tennisbanen en het optrekken van hooge schuttingen langs de renbaan is een practische gezichtsbelemme- ring voor buitenstaanders verkregen, buiten de gordingen zijn grindpaden aangelegd, voor de gymnasfiekvereenigingen is een springbak vervaardigd en voorbereidingen worden ge troffen om in den renstal en op andere plaat sen electrische verlichting aan te brengen. Alle verbeteringen getuigm van welwil- lend overleg en prettige samenwerking met de betrokken vereenigingen. Wie „Alcmaria" op het op keurige wijze ai- gezet en door de vereeniging zelf van een electrische verlichting voorzien middenterrein aan het oefenen ziet, begrijpt van welke be teekenis deze gemeentelijke instelling voor dc voetbalsport is geworden. Reeds zien de rijders met verlangen naar't oogenblik uit, waarop zij met hun paarden weer op de race-baan met trainen kunnen be- ginnon en zoo blijkt het park voor winter- en zomersport een onontbeerlijke inrichting, wel ker stichting en exploitatie een gemeentebe- lang van groote beteekenis kan genoemd wor den. Alkmaar kan in dit onziclit vele andere ge- meenten ten voorbeeld gesteld worden. DE ECONOMISCHE ONTWIKKELING VAN SURINAME. De gouvemeur van Suriname, mr. A. J. A. A. baron van Heemstra heeft in een onder houd met een journalist van het Amsterdam- sche Persagentschap gezegd: „Nu mijn vcrloftijd gceindigd is, keer ik met meer hoop voor Suriname terug dan waarmede ik hier ben gekomen. Er hebben zich tijdens mijn verblijf in Nederland moge- lijkheden onhvikkeld, die gunstige perspec- tieven voor de toekoinst 0]>enen. In het algemeen is het te belyeuren, dat de belangstelling voor Suriname in Nederland zoo gering is. Niettemin is het mij gelukt, een Nederlandsche ondcrneming bereid te vinden, binnenkort in Suriname de mogelijkheid van de oprichting van een nieuwe" suikerfabriek ter plaatse te komen bestudeeren. Voorts ziir, enkele andere Nederlanders, die door een Am- sterdamsch bankiershuis worden gesteund. voomemens, te verzoeken, een groot terrein in Suriname in onderzoek te inogen nemen. teneinde ook daar, indien dit onderzoek gun- stig uitvalt, een suikerfabriek te stichten. De belangstelling van buitcnlrnders voor Suriname is echter veel grooter, dan die van onze landgenooten. Het is reeds bekend, dat een zeer krachtig Amerikaansch concern de goudwinning in Suriname ter hand gaat nemen, waartoe reeds in December van het vorige jaar hvaalf des- kundigen te Paramaribo zijn aangekomen en naar het binnenland zijn veytrokken. Enke le dagen geleden mocht ik«voorts de ioezeg- ging ontvangen, dat een van de sterkste Duit- sche concerns zoo niet de machtigste dat voor verschillende soorten van onderne- mingen in Suriname groote belangstelling toont, binnen enkele maanden deskundigen naar Suriname za! zenden". 9 Baron van Heemstra meent, dat de teleur- stellingen, in Suriname opgedaan, volstrekt niet cngunstig afsteken bij die welke men aanvankelijk ook in Oost-Indie ondervonder. heeft. „Wanneer men nagaat," aldus zeide hij, „welke onmetelijke schatten in vorige eetiwen uit Suriname zijn voortgekomen (is met name niet een ckr aanzienlijkste gedeelten van Am sterdam met Surinaamsch geld gebouwd?) en wanneer men bedenkt. dat de vruchtbaar- heid van het land dezelfde is gebleven, ter- wijl men van de rijkdommen van het binnen land nog veel te weinig op de hoogte is, dan kan or niet aan getwijfeld worden, of Suri name heeft inderdaad, bij goede exploitatie, een .cekomsr van beteekenis". EEN DUISTER ZAAKJE. De recherche te Haarlem heeft proces-ver- r-1 opgemaakt tegen M. M. P. en A. J. F., 'xoplieden aldaar, ter zake van overtreding van art. 437 betreffende het bijhouden van het inkoop- en verkoopregister, A. J. F. had ruim 2000 K G. lood verkocht aan zekeren de H.; deze verkocht de partij aan M. M. P. en vandaar ging het lood naar Utrecht, waar de recherche een deel ervan in beslag heeft genomen. De rest was al vers molten. A. J. F. gaf voor de 2000 K.G. lood van onbekenden te hebben gekocht. Verder had A. 1. F van M. R., een knecht bij een loodgieter te Over- veen 150 K.G. lood gekocht, door dien knecht bij den heer B. te Overveen cntvreemd Pii F. is nog 40 KG. van deze oartij in be slag genomen. Na verhoor is. F. weer op vrije voeten gesteld. Dc herkonsst van de groote oartij lood heeft men nog niet kunnen vaststellen. NEDERL. R.-K. MIDDENSTANDS- BOND'. Dezer dagen heeft het hoofdbestuur van den Nederl. R.K. Middenstandsbond te Utrecht vergaderd. Op grond van inlichtingen ontvangen van het Nederl. comite werd besloten, af te zien van een afzonderlijke bedevaart naar Rome bii gelegenheid van het jubeljaar. Besprekingen werden gevoerd over het congres, dat dit jaar zal worden gehouden te Amsterdam, op 22 en 23 April. Het onderwerp. dat op het congres zal worden behandeld, is: overheid en midden- stand. Prae-adviezen zullen worden uitge- bracht door de heeren dr. Van Beurden en H. Stulemeijer, lid van de Tweede Kainer en burgemeester van Bergen op Zoom. Als leden van den Middenstandsraad voor 1925 werden aangewezen de heeren J. Mey- ring, L. Peeters, C. Struysken en mr. J. van Hellenberg Hubar. Uitvoerige besprekingen werden gevoerd over de mogelijkheid van concentratie van de diocesane bureaux met het Nationaal Bureau. Besloten werd, een gecombineerde vergade- ring te houden van de diocesane bondsbestu- ren om dit onderwerp te behandelen. Besloten werd, bij het bondsbestuur aan te dringen op een aanvulling van punt 3 van het ontwerp-program van de R.-K. Staats- partij in den volgenden geest: Voortgezet herstel en behoud van het financieel evenwicht. Intrekking of wijziging van die belastingmaatregelen, welke bepaalde takken van bedrijf in bijzondere mate aan- tasten in hun bestaan; verlaging van die be- lastingen, welke het zwaarst op de on- of minvermogenden dmkken, of de noodzakelij- ke kapitaalvorming het meest tegenhouden. Meer vrijstelling- of affrek voor groote ge- zinnen. VERPAKKINGS.MIDDELEN. De afdeeling liandel en nijverheid van het departement van arbeid, handel cq nijver heid) deelt mee: Sedert 1 dezer eischt de Canadeesche re- geering ten aanzien van hooi, stroo en ande re, eveneens voor veevoeder geschikte verpak- kingsmiddelen, herkomstig uit verschillende landen, waaronder ook Nederland, een ver- k'laring van een daartoe door de betrokken regeering aangewezen veeartsenijkundigen ambtenaar, vernx-' dende de onbesmette her- komst of behoorlijke onfsmetting van zooda- nig verpakkingsmateriaal. Onder de tegenwoordige omstandigheden zullen voorloopig slechts ontsmettingsverkla- ringen worden afgegeven. Belanghebbenden kunnen zich daarioe wenden tot inspecteurs van den veeartsenijkundigen dienst o.a. tot J. A. Klauwens te Amsterdam (voor Noord- Holland en Noord Westelijk Utrecht). EEN GEVAARLIJKE BANDIET GEARRESTEERD. De politie van Indianapolis (V. S.) is er in geslaagd Gerald Chapman te arresteeren en daarmede een gevaarlijke bandict onscha- delijk te maken. Want Chapman, de „mono- cled bandit" hij droeg steeds een mQnocle heeft in tal van misdaden de hand gehad. Zijn arrestatie, die eenige dagen geleden in Muncie plaats had, is het gevolg geweest van maandetilang speuren der detectives naar aanleiding van den door hem in Octo ber 1924fgepleegden moord op een New- Yorksch poli tie-agent. In de „Evening News" lezen wij nog de volgende hi>onderheden omtrent het leven van Chapman. Gerald Chapman, wiens naam eigenlijk Duggan zou zijn, is te Londen geboren, als ,zoon van een buitenlandsche dienstbode en een man van goede familie, in wier dienst de moedcr geweest was. Als jongen tezocht Chapman een Londen- sche scliool en ging later met zijn moeder naar Amerika, waarheen zij vertrok met fi nancieelen steuu van Chapman's vader. Toen de jongen 15 jaar was stierf zijn moeder en als helper van misdadigers viel hij reeds spoedig in dc handen der Amerikaansche po litie. Dat is het begin geworden van een veel- bewbgen misdadigers-loo^hEr is bijna geen vorm van misdaad geweest, waaraan Chapman zich niet heeft schuldig gemaakt. Moorden, diefstallen, treinroovingeu, bank- oplichting enz. waren schering en inslag. DE KOLONIeN OP DE UTRECHTSCHE JAARBEURS. Jn de koloniale afdeeling van de 12e Jaar- beurs, welke van 1019 Maart gehouden wordt, zullen naast de algemeene uitstalling wederom eenige bepaalde onderwerpen en grondstoffen in liet bijzender in liet Rubber, hout en thee, nemen daarbii een bijzondere plaats in. Voorts zullen weer de verzamelingen van algemeenen aard aanwezig zijn, zoodat er een algemeen overzicht van de grondstoffen en produeten van het overzeesche Nederland te vinden zai zijn. Ambtenaren van het de partement van kolonien en van het koloniaal Instituut zullen -ais vrocgev geregekl zitting houden DU1TSCHE PAiSVISA. Uit Duitschland schrijft men aan de Nieu we Rotterdammer Gcurant: De bekendmaking van den minister van buitenlandsche zaken inzake de nieuwe bepa- lingen omtrent de Duitsclie visumvoorschrif- ten, die nagenceg een woordelijke vertaling is van de beschikking van liet Duitsche ministe- rie, laat aan duidelijkheid te wenschen. Vol gens ingewennen informatics, geldt de door de foevoegde overheid in Duitschland afgege ven verbliifsvergunning (Meldeschein) uitslui tend voor het verlaten van Duitschland. Wie dus met deze vergunr.ing Duitschland ver- laat, verliest liet recht, cpnieuw Duitschland binnen te reizen, wat voor lien, die in Duitschland hun wconplaais hebben, van be- lang is te weten. Nederlanders, die in Duitschland hun woonplaats hebben en naar Nederland reizen met het plan, weer naar Duitschland terug te keeren, moeten wel degclijk in hef bezit zijn van een visum voor de terugreis. (Siclitver- merk zur Wiedereinreise nach erfolgter Aus- reise). BELAST1NGPERSONEEI. In verband met geruchten over het voornc- men van de regeering, hot belastingpersoneel in den actieven dienst in uniform te steken, heeft liet hcofdbestuur van den Ccntralcn Ne derlandsche Ambtenaarsbogd naar de N R. Crt. mddt aan den minister van financien verzocht, zoo onveihoopt deze geruchten waarheid zouden bc/atten, in ieder gcval gee- nerlei beslissing tc nemen, alvorenS het per soneel door iniddel van het georganiseerd overleg in de gelegenheid te hebben gesteld. zich over deze zaak uit te spreken. DE BORING TE LICI1TENVOORDE Van bevcegde zijde meldt men aan dc N. R. Crt.: In uw blad van 20 Januari komt liet be- richt voor, dat bij tie boring te Lichtenvoor- dc bij Winterswijk na de steenzoutlaag thans de eerste steenkoollaag was aangeboord, en dat dit zout van andere sanienstelling was dan dat, lietwelk bij de nadere boringen is doorsneden. Dit bericht is volslagen onwaar en uit de lucht gegrepen. Men zit nog altijd in het steenzout, en omtrent een andere samenstel- ling van dit zout is niets bekend. MOEIL1JKE ARRESTATIE. Eenige recheixheurs hebben Donderdag in Den Haag aangehouden den lossen werk man J. B., die verdacht wordt een inbraak gepleegd te hebben in het gemeentehuis van Koudekerk, in het begin van deze maand. De burgemeester van Koudekerk had deswege zijn opsporing en aanhouding verzocht. Toen de rechercheurs hem wilden arrestee ren, vluchtte de man uit zijn woning. De re chercheurs liepen hem achterna cn losten eenige schoten uit hun dienstrevolvers op den vluchteling. In een doodloopentl hofje in de Hekkelaan werd hij tenslotte gegrepen. Men vond op hem verschillende inbrekers- werktuigen. Vermoed wordt, dat hij nog meer op zijn geweten heeft. VERTREK VAN DEN GOUVERNEUR VAN SURINAME. Een groot aantal personen heeft gistermid- dag bii het vertrek van Amsterdam van het stoomschip Stuyvesant, waannee de gouver- neur van Suriname, mr. A. J. A. A. baron van Heemstra, met zijn gezien naar Suriname terugkeert, van zijn hai'telijke belangstelling doen blijken. KORTE BFRICHTEN. Te Nijmegen, in het Conecrfgebouw De Vereeniging, is vandsag vanwege de Pluim- gediertcvereeniging aldaar een driedaagsche internationale tentoonsteMing van pluimge- dierte geopend. Er zijn ruim duizend inzen- clingeo. ALRMAARSCHE COURANT. i x f

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 1