Uw gezondheid WYBERT VASELINE afgezien bij het voorstel over de verbetering van den Bergerweg, komt ons onbegrijpelijk voor. B. en W. achten, gezien de kosten van een macadamweg en de juist sluitende begrooting een vemieuwing van den Bergerweg met pri ma straatklinkers het voordeeligst en het goedkoopst in onderhoud, waarom zij voor- stellen, hiertce te bestuiten en dezen weg aan te leggen op een breedte van 6 5 M., zonder spramex over de klinkers. Op verbreeding van de Kwakerbrug is gerekend en zij verze- keren dat een en ander voor 65000 kan worden uitgevoerd. elan opgerichte rijwielpadvereeniging is o.i. met de zaak gemoeid. De laatste jaren werd er zelfs niet ver- gaderd. Er moet iets gedaan worden, aange- zien de vereeniging anders wel kan worden opgedoekt. Laat men toch van beide zijden, in het be lang van Bergen, in deze tot overeenstem- ming zien te komen en wel zoo vroegtijdig, dat het rijwielpad met het a.s. seizoen gereed is. Uit het rapport blijkt, dat de heer Brug- man bezwaten heeft tegen het voteeren van dit bedrag en van meening is, dat met het verb reed en van de bruggen en het opknappen van den weg volstaan moet worden, terwijl de heer Bogtman van meening is, dat een derde van den weg verstraat moet worden, tweederden van den weg moet worden opge- knapt en de rijwielpaden in orde dienen te worden gemaakt. Ook de Veerbrug wil hij verbreeden, terwijl hij tevens den hcek bij den voormaligen tal wat wil afsnijden. Voorts betoogde hij de noodzakelijkheid van de ver betering van de Koogendijk onder de cogcu te zien. Het verwondert ons, dat de heer Boglir n blijkens het rapport voor zijn zienswijze r leen den steun van den heer Brugman ir t verwerven. Wij weten, dat hij, en met r oog op de belangrijkheid van den Koo< k als transportweg, en met het oog op rten grooten hinder, dien het asverkeer van c af- sluiting van den Bergerweg door de rangter- terreinen ondervindt, en met het oog op het aantal jaren, die de plannen van Alkmaar. om vana! de Lindenla: i c!en voormaligen tol een nieuwen weg te rarkc-n, zul'.en vorde- ren, een groofe v.oors tan e'er is om den Koo gendijk voor't melvcd .r in orde te maken. Wij zijn met hem vr: meening, dat dit in hooge mate den bloei vm de gemeente zal be vcrderen, omdat dan de gemeente voor de al- lernaaste toekomst het v rkeersvraagstuk in eigen huis tot oplossing kan brengen. Toch gelooven wij, dat het daarnaast niet verkeerd is om den Bergerweg volgens het voorstel van B. en W. opnieuw te besfraten. Dat B. en W. dit willen doen, zonder over de klinkers eon spramexlaag aan te brengen, lijkt ons een verkeerde bezuiniging. Wij zijr. overtuigd, dat de levensduur van den straat- weg, juist omdat een laagje spramex de stee nen zoo vast legt, in hooge mate door het spramexen zal worden verhoogd. Een oplossing van het verkeersvraagst' k brengt ae vocrgestelde bestrating van den Bergerweg echter niet Wanneer om finan- eieele redenen een keuze zou moeten worden gedaan tusschen het in orde brengen van den Koogendijk voor het snelverkeer, benevens he! opknappen van den Bergerweg, met behoud van den bestaanden toestand en het besfraten van den Bergerweg over 6 A Meter en het verwaarloozen van den Koogendijk, dan ach ten wij met den heer Bogtman het eerste meer in het belang van de gemeente. Met voldoening lezen wij, dat de mcerder- heid zich met het voorstel van een der led"n kon vereenigen om een gedeelte van het uit- getrokken bedrag voor werkverschaffing te reserveeren vcor een bijdrage aan de Rijwiel padvereeniging ten behoeve van den aanleg van een rijwielpad van „de Franschman" af door de duinen naar zee. B. en W. achten het wenschelijk, het be- loop van deze zaak af te wachten en voors- hands niet het voile bedrag uit te geven. Wij zijn van meening, dat de bloei van de gemeente zoozeer bij dev totstandkoming van dit rijwielpad gebaat is, dat een financieel of fer van de gemeente daarvoor alleszins op zijn plaats is. De totstrndkoming van dif rijwielpad toch zal het drukke verkeer des zomers op der. smallen zeeweg in hooge mate on Hasten en de toeristen in de gelegenheid stellen een heerlijken rustigen fietstccht in de ongerepte nafuur te endernemen. De eigenaar van de duinra is bereid, daar voor een strook grond ter breedte van 10 M. af te staan, dat over een breedte van 10 M en een lengte van 1900 M. bchard moet wor den en is genegen de beharding te Bergen aan Zee over een lengte van 600 M. voor zijne rekening te nemen. Wij hadden gehoopt, dat dit rijwielpad nog voor het a.s. seizoen tot stand zou woi- den gebracht, doch beginnen er voor te vree- zen, nu wij vernemen, dat over de voorwaar- den tusschen de eigenaren an de Rijwielpad vereeniging nog geen overeenstemming is'ver- kregen. In hoofdzaak heeft het bestuur van de Rij wielpadvereeniging bezwaar tegen de voor- waarde. dat het pad aan beide zijden van een afscheid ng moet worden voorzien. fnderdaad is dit geen gering tjezwaar. Het natuurgenot wordt zeker niet verhoogd als men zich steeds tegenover het particulier eigendom geplaatst ziet. Anderzijds staat voor ieder, die zich de mceite wil geven een wandelkaart aan te vra- gen, de vrije wandeling in de duinen open. De eigenaar neemt voorts genoegen met een afscheiding van houten palen op een af- stand van 2.50 M. en een hoogte van 1 M voorzien van een paar draden en kon zich er bovendien mede vereenigen, d-t de eene zijde direct en de andere pas na drie jaar wordt affescheiden. Ook wij verwachten niet, dat door het rij wielpad de vernieiing in de duinen grooter za! worden. Volgens den eigenaar staat het echter vast, dat de onderhoudskosten der dui nen ieder jaar met de toename van het aantal bezcekers grooter worden, waarom zijn ancstvalligheid in deze begrijpelijk is. De bloei van Bergen aan Zee is hem offers waard en wij ncmen aan dat de totstandko- ming van dit rijwielpad tot den bloei van Bergen aan Zee zal bijdragen. De rijwielpadvereeniging dient te bedenken dat een eigenaar niet belct kan worden bij de totstandkoming van het rijwielpad zonder de afsehe-idingen in de toekomst eigener bewe- ging die afscheiding aan te brengen. Voor haar moet hoofdzaak zijn, dat het rijwielpad er komt. Het is geenszins uitgesloten, dat na drie jaar blijkt, dat de afscheiding aan de an dere zijde niet noodig is en wij vertrouwen er op, dat de eicenaar die afscheiding dan ook iiiet zal vorderen. Het zal zeker velen tot voldoening stem- men, dat het voorstel van een lid om de sub- sidie van Bergens Harmonie van 400 we- derom op 500 te brengen, tenslote ook de in- stemming van B. en W. verkreeg. Bergens Harmonie, dit werd terecht opgemerkt, is de eearige vereeniging geweest, die in 1924 haar subsidie zag besnceid. Wij weten, dat dit wakkere corps de subsidie niet kan missen Bovendien heeft het, op grond van wat het presteert, recht op aller waardeertng. Onder zijn tegenwoordige leiding gaat het corps schitterend vooruit en wij hopen, dat spoedig door den steun van meerdere lichamen ver- dere wenschen van het corps verwezenlijkt kunnen worden. Uit het rapport en de Memorie van Ant- wcord blijkt, dat over de benoenring van een arbeider-vcorwerker, die speciaal belast kan worden met het onderhoud van de plantsoe- nen, overeenstemming is verkregen. Het voornemen bestaat, 'n dergelijken func- tionaris op een salaris van /24 in de week aan te stellen. Dit salaris komt ons onvol- doende voor. Sympathiek is het voorstel van B. en W om in verband met de ziekte in het gezin van den^tweeden veldwachter, die een salaris van 1700 geniet en dus onmogelijk de aan de ziekte verbonden kosten kon bestrijden, een toelage van 10 pet. te geven. Het besluit van de meerderheid om aan de leden van de stembureaux per zitdag een pre- senttegeld van 6 te geven, kwam B. en W verkeerd voor. Deze meenen met een vergoe- ding van 5 per zitting te kunnen volstaan. Het gaat hier slechts over een uitgave van. 45. Toch kan deze uitgave bespaard wor den. De leden van de stembureaux behoeven volstrekt geen raadsleden te zijn en de moti- veering om dit presentiegeld toe te kennen om de raadsleden, die verzuim hebben, ook in de gelegenheid te stellen, in de stembu reaux zitting te nemen, is dan ook wat ver ge zocht. Wij zijn overtuigd, dat, wanneer er raads leden zijn, die om dit verzuim genoodzaakt zijn als lid voor en stembureau te bedanken. er in de gemeente ender alle richtingen wel menschen gevonden zullen worden, die dit zonder bezwaar wel kunnen doen. De noodza kelijkheid om juist raadsleden als leden van de stembureaux te benoemen, bestaat er niet, tenzij de heeren het liefst elkander benoemen en met het oog op het contact met de kiezers ns dit wel begrijpelijk. Dat de meerderheid zich er tegen verklaar de om alle door de Ccmmissie van Bijstand voor het G. E. B. nood'ig geachte electrische straatlantarens te doen plaatsen, betreuren wij. Op tal van plaatsen is eerr be ter e verlich- ting noodzakelijk. En in ieder geval deelen wij de meening van de Commissie, dat op an dere plaatsen niet eerder lantarens geplaatst mogen worden, alvorens de door de Commis sie het vorig jaar noodig geoordeelde lanta rens zijn aangebracht. Dat de noodzakelijkheid van het herstel der banken aan de Ronde kom in de Eeuwige Laan naar voren is gebracht, valt toe te jui- chen. De banken op dit voor velen zoo gelief- koosde plekje zijn in zoo'n deplorablen staaf, dat algeheele vernieuwing ens zelfs ge wenseht voorkemt. Wij weten, dat daarmee aan de wenschen van vele bejaarde zomer- gasten en anderen wordt tegemoet gekomen Dat versch'illende leden het, in tegenstel- ling met B. en W., ongewenscht vinden om de vuilnis te doen storten in de uitwatering van den Braakmeersdijk, komt ons begrijpelijk voor. B. en W. motiveeren hun voorstel, om dat zij hierin den eenigen uitweg zien om de voor Bergen zeer hooge kosten van den reini- gingsdienst te beperken en verwachten daar- om uit den boezem der veraradering gaarne een ander en beter voorstel. En hierin hebben ook zij gelijk. De huren van de gemecntewon'ingen aan den Kogendijk zullen van 5 op /4.50 per week worden gebracht. De jaarlijksche kosten van deze woningen zullen hierdoor wel van 1000 tot 1400 worden verhoogd, maar deze weningen zijn nu eenmaal in een zoo duren tijd gebouwd, dat de huren de kosten niet kunnen dekken. Met de overige pesfen van ontvangsten en uitgaven, zoo lezen wij, kunnen in hoofdzaak de leden zich wel vereenigen, zoodat verwac'.H mag worden, dat de oper.bare behandeling van de begrooting niet al te veel tijd zaJ vor deren. tuinbouw. Spr. ging na dat onze bijenvolken in het buitenland, o.m. Amerika en Engeland ge- zocht zijn, want onze volken zijn ziektevrij Het winnen en verkoopen van bijen-produden is vV.sselvallig en ons produd heeft concur rence met het buitenlandsche, doch onze pro- ducten zijn beter. Op een bevattelijke wijze liet spr. ons een kijkje nemen in het leven van de bij en en hd /S interessant als een prettig verteller als de heer Joustra dit doet. Hd winnen van de haning, het interessante leven en werken van de bijen is voor velen een gesloten boek ge weest, doch al meer heeft men van die gehei- men ontsluierd. In dit bijenleven vervult de koningin een groote rol. Wij moden, aldus spreker, haar niet kennen als heerscheres, doch als moeder van de kolonie, haar taak, eieren leggen, is geen benijdenswaardige en de ergste vijand van de koningin is de mensch die de „moeder" maar steeds tot eieren leggen prikkelt uit we!- begrepen eigenbelang. Zou een koningin in normale omstandighedeu 5 a 6 jaar kunnen worden, nu heeft zij meestal in 2 a 3 jaar af- gedaan. Uit de eieren worden geboren, koninginnen, werkbijen (vrouwelijke) en darren (mannelii- ke.) De eerste zijn voor instandhouding van de volken en het geboren worden van deze I heeft de imker in zijn hand. De werkbijen zorgen voor was en honing en de darren dcen weinig anders dan een lui-lekker leventje lei den en dienen voor de bevruchting van de „Koningin", welke bevruchting in de z. g. bru'.dsvlucht gesch'iedt. Het indirecte nut is de kruisbestuiving in boomgaarden. Met talrijke voorbeelden toon- de spr. aan dat dit van het grootste belang is. o.a. voor vruchibopmen en koolzaden. Niet,alleen in het buitenland is men hier- van overtuigd, doch ook in eigen land o.a in Zeeland, waar elke fruitkweeker imker is, daar heeft hij de bijen voor indirect nut, het andere is bijzaak. Spr. deelde mede dat het groote nut van bijen voor 'bevruchting en kruisbestuiving dringend noodig is, hetwelk zeer langzaam tot de belang^ebbenden is doorgedrongen. doch nu men het weet, houdt men of zelf bijen of men laat de beroepsinkers in de boomgaar den komen. Spr. deelde daarvan mede, dat de rijksbijenccnsulent te heer Giersbergen en spr. zich daarvoor interesseerden. Na de pauze behandelde spr. in finesses het bijenleven vcor den oningewijde, wat al even ..nteressant was. Het voederen in den winter met suiker met z.g. accijns-vrije suiker, he! schoonhcuden, overwinteren enz. en kwam ten slotte op de kenmerkende eigenscbappen van een goed of uitstekend bijenvolk. Spr. mo^t zich bekorten, doch het Meek, dat dit nog niet zoo gemakkelijk is, wat hij nader aantconde. Om sterke volken te- hebben kon men van de beste darren en bijen apart houden, de z.g Kohc-lers-methode. Deze bestaat hierin spr. vulde dit bij de vragen bevattelijk aan dat de bevruchf.ngskastjes overdag in een donkere kelder plaatst, zoodat de bijen niet kunnen uitvliegen. Aldus handelt men ook met de darren, 's avonds als de bijen binnen zijn haalt men de kastjes buiten en besprenkelt men de bijen met lauwe honing, waarop ze spoedig uitvliegen en ook de darren zullen Zich ver- toonen. Gaat dan de koningin op de bruids- vlucht dan heeft men zeer veel kans dat de bevruchting plaats heeft met die darren die men het liefste heeft en hoewel men niet ze ker van een reine bevruchting is, is de kans zeer grcot. Nadat de spreker nog verschillende vragen had beantwoord, volgde sluiting onder dank aan den spreker. De afdeeling heeft zeker vele bezoekers aan zich verplicht. Onder leiding van den gemeenteopzich- ter den heer Bouwman is men begonnen aan het maken van wandelpaden in het bosch der gemeente. Een wandelweg vanaf't Slemppad in de richting Nieuwe Laan is gereed geko men. Het zal in den zomer cen genot zijn in het bosch te wandelen daar het landelijk karak- ter bewaard blijft. Het werk wordt uitgevoerd door werkeloo- zen. het jfaakeu van muziex. Alvorens tot een gezellig cfansje werd overgegaan, spoorde de voorzitter de aanwe- zigen aan, om mede te werken tot afschaffing van het gebruik van alcohol en gaf tevens, mede namens de vereeniging, zijn dank te kennen aan alien die er toe hadden bijgedra- gen om dezen avond zoo goed mogelijk te ■Joen slagen. EGMOND AAN ZEE. (Jan.) Geboren Petronella Maria Cornelia, d. van H B. Evers en Ch. A. P. Bax. Jo hannes Antonie, z. van Jac. P. Geensen en A. Holm an. Hendrik, z van Corn. Dekker en J. Dekker. Rein, z. van Alb. Stain en J. de Graaff. Overleden: Catharina Jacoba Allan, 80 jaar. Aagje Wildeboer, 37 jaar, echt- gen. van Huibert Halff. Ondertrouwd: Antoon Riksma en Neeltje Wijker Getrouwd: Jan Blok en Neeltje Stam. - Klaas Schuitemaker en Aaltie de Groot. Tgdschriften. BEVEILIGING VAN ANTENNES TEGEN BLIKSEMGEVAAR. Wij cntvingen een brochure over boven- staand onderwerp, waarin geconstateenl wordt, dat het aantal ontvangstations voor d'raadlooze telegi'afie en telefonie, en het ge bruik van deze toestellen zoowel door weten- schappelijk en technisch meer anfwikkelde personen, als door volslagen leeken, tegen- wocrcfig met den dag toeneemt. Dit feit brengt de wensehelijkheid mede, de houders van deze .stations in het kort in te Itehten over het ge- vaar, dat met het oog op blikseminslag hier- aan is verbonden, alsook over de middelen, die hun ten dienste staan om dit gevaar af te wen den De toekomstige en de reeds werkza- me radio-amateur zal zich dan ook uit on- kunde geen noodeloos overdreven voorstelling van dit gevaar behoeven te maken, maar even- min zal hij verzuimen, dten veiligen weg te bewandelen door zijne installatie op eenvou- dicre, doeltreffende wijze te beveiligen. Een gei'llustreerde handleiding hiervoor is thans uitgegeven door de Vereeniging van ter Amsicrdamsche Beurze vertegenwoordigde Brand-Assuradeuren. De brochure is getiteld Raadgeyingen voor het beveiligen van Ama teur-Stations voor Draadlooze Telegrafie en Telefonie tegen Bliksemgevaar". Zij is geschreven door Prof. Dr. D. van Gu- lik 1 looeHecraar te Wageningen, bekend door zijn studien over blikseminslag, met mede- werking van het Elcchotecbnisch Jnspectie- en Adviesbureau C. D. Nagtglas Versteeg te Amsterdam. De hierin aangegeven beveili- .gingsmaatregelen zijn van zoo eenvoudigen aard, dat de handige amateur gemakkelijk in 9taat is ze zelf toe te passen en dat de leek zonder groote onkosten de Mervoor benoodig- de werkzaamheden door 'n installateur kan doen verrichten. Juist omdat de beveiliging uiterst eenvoudig is, moge geen entele ama teur nalaten haar toe te passen. De brochure is verkrijgbaar aan het Se- cretariaat, Rokin 6 Sport VOETBAL. -Zandvoort 12. De Burgemeester, de heer Mr. H. D. A. van Reenen heeft het eere-voorzitterschap aanvaard van het zich alhier gevormde co- mite van actie voor een modem neutraal zie- kenhuis te Alkmaar. De geruchten, al zou de burgemeester het eere-vocrzitterschap der Berger Schoolver- eeniging hebben aanvaard, zijn geheel uit de lucht gegrepen. uit'heiloo. De afdeeling Heiloo van de ver. tot bevor- dering der Bijenteelt in Nederland hield Za- terdagavond een vergadering, waarin de heer J. A. Joustra, Redacteur van „De Practised Imker" als spreker optrad. De kleine zaal van „De Rusfcnde Jager" was goed gevutd met een aandachtig luis- terend pubKek, waaronder eenige dames toen de voorzitter de heer ter Brugge uit Alkmaar het welkcm aan de aanwezigen toeriep en het woord gaf aan den spreker. Deze had als onderwerp „Het nut der Bijenteelt en de kenmerkende eigenschappen van het bijenvolk"Hij begon te zeggen dat men bij de economische inzinking van onze maatschappij altijd de eerste vraag js wat wordt er aan verdiend. Om op deze vraag een definitief antwoord te geven is niet zoo gemakkelijk, want men kent direct en; indirect nut van de bijen. Spr. ging hierop dieper in en constateerde dat het eerste nut niet overwegend was, doch we! het laatste. Het directe nut is honing, was en zwermen, ■het indirecte nut bevruchting voor land- en UIT DE RIJP. Dp Donderdagavcnd den 22 Januari werd door de afdeeiing „de Rijp" van de Nederlandsehe vereeniging tot Afschaffing van Alcoholhouder.de dranken, de eerste pro- paganda-avond gehouden in het cafe „Het Rijper Wapen" van' mej. wed. P. Dil—Smit. Een en ander stond onder leiding van den heer K. Tuin, alhier. De opkomst van het publiek was slecht te noemen. Opgevoerd werd „De Opbouw", bekroond tooneelspel in drie bedrijven door Ada Ruis. De voorzitter dezer afdeeling* de heer C. Kwadijk, alhier, heette de aanwezigen bij den aanvang hartelijk welkom en gaf zijn leed- wezen te kennen betreffende de geringe op komst. Juist in het tooneelstuk, hetwelk ge- geven zal worden, zeide spreker, zal weer cens aangetoond worden de ellende welke door het gebruik van alcohol kan worden te- weeggebracht. Geen huismoeder had deze avond moeten missen, zeide spreker, omdat juist zij zoo dikwijls in die eilende wordt mee- gesleurd. Juist de vrouw moet bijgebracht worden haar man te bewegen tot het niet ge- bruiken van alcohol. Verder gaf spreker nog een waarschuwing aan de matige gebruikers, want juist het matig gebruik, zeide spreker, is veelal een begin tot misbruiken. Daarna werd het tooneelstuk keurig afgewerkt, hetgeen kon worden afgeleid door het daverend ap- plaus bij het vallen van het scherm. Een vijf- tal „muzikanten" van de muziekvereeniging ,,Kunst na Arbeid" alhier, zorgde voor de gcede stemming in de zaal en verteende tij- dens de opvocring van het tooneelstuk achter de schermen eveneens hun medewerking door Alcmaria De groote wedstrijd is met 2—1 nederlaag voor Alcmaria geeindigd en de kans op het kampioenschap der afdeeling is daardoor voor Alcmaria tot het kleinste minimum ge- reduceerd. Gezien de geweldige publieke be langstelling (want gisteren werd het record- bezoek van 11 Januari weer geslagen) en de eersteklas inrichting is het zeer te betreuren dat de kans op promotie weg is. Doch in aan merking genomen het gisteren door beide plcegen vertoonde spel, verdiende Zandvoort de overwinnig. Speelt Alcmaria in haar bes- ten vorm, dan is haar spel heel wat fijner en aantrekkelijker dan dat van Zandvoort. Maar waar was gisteren bij Alcmaria de geestdrift? Het Zandvoort-elfial streed van het begin af met groot enthousiasme voor de overwinning en voor promotie. Bij Alcmaria was het lauw en mat en zelfs na de 10 voorsprong bleef het koel. Onvervaard wier- pen de stoere geelblauwen zich steeds weer in den strijd en waren daardoor tegenover enkele bijzonder bange Alcmarianen steeds in de meerderheid. Aan de achterhoede heeft het gisteren niet; gelegen. De middenlinie was vooral wat het steunen van de voorhoe- de betreft veel minder dan anders. Van der Horst deed hier't beste werk. Het aan- geven geschiedde zeer langzaam en onzuiver. De voorhoede, met Doeschot als invajler voor Schuyt, was vooral door het op halve kracht spelen van Reitsma vrijwel ongevaarlijk. On- danks die verzwakte linkerwing werd steeds maar weer op links gespeeld en Jan Elfring. die de beste man in de voorhoede was, werd veel te weinig aan 't werk gezet. Ondanks zijn stijve knie, deed Reitsma nog meermalen heel goed werk. Mulders was lan& niet als anders en Doeschot en Bos faalden, al deed de laatste al zijn best een doelpunt te maken. Eenmaal werd hij leelijk ten val gebracht, waarvoor een strafschop niet onverdiend zou geweest zijn. Zandvoort toonde zich een flinke enthousi- aste ploeg. Met forsche trappen, soms on zuiver, werd de bal steeds weggezet en van snelle overrompelende aanvallen werd ge bruik gemaakt. De leiding van den heer v. d. Lee was wel autoritair, maar lang niet onberispelijk en verschillende tweed-eklas scheidsrechters heb ben op het Alcmariaveld heel wat grooter in- druk gemaakt. Voor de rust wogen beide partijen goed tegen elkaar op. Alcmaria was iets meer in den aanval, maar de uitvallen van Zandvoort waren heel gevaarlijk. Een paar maal ont- kwam het Akmariadoel door goed werk van den keeper, door bijtijds ingrijpeni van de backs, alsook door geluk, aan een doorbo- ring. Mulders miste een kans tegenoyer den Zandvoortkeeper. Negen minuien na de hervatting, sloeg keeper de Jong een hard schot van Elfring inzette. 10 voor Alcmaria. Een fanatiek op- treden van Alcmaria werd na dit succes ver- wacht. Maar Zandvoort dacht er anders over. Spoedig was het gelijk en na 25 min. bracht de rechterwing na een missen van Porsius snel op, een voorzet en Houtkamp be- zorgde Zandvoort de leiding. Deze werd niet meer afgestaan welke wanhoopspogingen te genover de felle Zandvoortverdedigiug ook werden gedaan door Alcmaria. Zeven minu- ten voor tijd ging nog een prachtkans ver- Icron. Toen de scheidsrechter eindigen floot (R itsma had op't laatst nog wat meegeloo- pen p den linkervleugel) had Zandvoort met 2—1 won nen. Het Zandvoortkamp juichte, de Alcmarianen verlieten geslagen het ter- rein, 't Had anders kunnen zijn! Na afloop bleek wat een groot aantal toe- schouwers er geweest waren. De politic regel- de het verkeer uitstekend. Alcmaria 11 ging met eenige invallers naar O. D. E. II in Amsterdam, doch wist even- goed te winnen en wel met 81. Rechtszaken KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak van 23 Januari- F. H, te Castricum, overtreding art 444 Wetboek van Strafrecht, 8 boete of 4 dagen hecht. J. K., te Akersloot, overtreding Arbeidswet, 2 X 6 boete of 2 X 3 dagen hecht. H. dd V., te Wijk aan Zee en Duin, overtre ding art. 459 Wetboek van Strafrecht, 10 boete of 5 dagen hecht. IJ. de G., te Egmond aan Zee, M. L., te Uit- geest, C. R. te Medemblik, A. K-, te Oterleek, T Kte Heiloo, overtreding Mortor- en Rij- wielwet, de le 1 boete of 1 week tucht- school, de 2e en 3e ieder 4 boete of 4 dagen hecht., de 4e 3 boete of 3 dagen hecht., de 5e 20 boete of 10 dagen hecht. P. O., te Alkmaar, overtreding Vleeschkeu- ringswet, 40 boete of 30 dagen hecht. J. V., te Uitgeest, overtreding Drankwet., 10 boete of 5 dagen hecht. S. O., te Castricum, H v. W-, te Haarlem, A. S. en D Hte Alkmaar, dronkenschap, ieder 2 boete of 1 dag hecht. T. K. Hz., te Egmond aan Zee, strooperij. 3 boete of 3 dagen hecht. A. S„ te HaTenkarspel, overtreding art. 426bis Wetboek van Strafwet, 15-boete of 10 dagen hecht M. de W. en C. K.. te Heemskerk, J. G Sz P. K. Az. en E. S. Az., te Egmond' aan Zee. overtreding Jachtwet, de le en 2e ieder 6 boete of 3 dagen hecht., de 3e 30 boete of 10 dagen hecht., de 4e 40 boete of 20 dagen hecht., de 5e 20 boete of 10 dagen hecht. C. Ate Egmondbinnen, loopen over ver boden grand, 2,50 boete of 1 week tucht- school E. S., te Oudorp, F. S-, te Warmenhuizen, J. S. K., te Hoorn, Th. T., te Heerhugowaard, J. K., te Haarlem, P. S., E. J. DM. B W. B., N. K., Th. J. H. M. en J. B te Alk maar, overtreding Politieverordening, de le, 2e en 8e ieder 5 boete of 3 dagen hecht., de 3e 1 boete of 1 dag hechtde 4e, 7e, 9e en 12e ieder 4 boete of 4 dagen hecht., de 5e en 1 le ieder 3 boete of 3 dagen hecht., de 6e 3 boete of 1 week tuchtschool, de lOe 2 boete of 1 week tuchtschool. Marktbmehten uit het doel, waarna Doeschot den bal juist ALKMAAR, 24 Jan. 1925. Eieren geveid door de Eierenveiling voor Hollands Noor- derkwartier te Alkmaar. Kipeieren, aauvoer 35000 stuks. Prijzen: 52—54 K.G. 6.60 7.40, 54—56 K.G. f 7.30—/ 7.60, 56—58 K.G. 8—/ 8.40, 58—60 K.G. 8.40— 8.60, 60—62 K.G. 8.60—/ 8.70, 62—64 K.G 8.909.20, de 100 stuks. Eendeieren, aanvoer 550 stuks. Prijs: 8.508.60 de 100 stuks. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 24 Jan. 14600 K.G. Wortelen 1.50—/ 1.80, 61300 K.G. Roode kool le soort 3.60—/ 6.80, 2e soort 1.90 tot 3.50, 68500 K.G. Gele kool le soort 3.20—/ 6.20, 2e soort 1.80—/ 3, 53600 K.G. Witte kool le soort 2.80—/ 4.70. 13450 K.G. Uien: Uien 11.60—/ 13.50, Drielingen 12.20—/ 13.30, alles per 100 K.G. BOVENKARSPEL „de Tuinbouw", 24 Jan. 1925. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 6—/ 9.50, II 4—/ 5.50, III 1.20, Roode kool 3.20—/ 5.50, D. Witte kool 3.10—/ 4.40, Gele kool 4.20 tot 6.10, Uien 66.45, Drielingen 5.75, Spruitkool 1.30—/ 2.10, Blauwt aardappelen 2.10. WARMENHUIZEN, 24 Jan. 1925. Roode kool le soort 3.80—/ 6.70, 2e soort 3.20—/ 5.40, uitschot 1.50—/ 2.20 Gele kool 2e soort 3.90—/ 4.60, uitschot 1-703.40, Deensche witte kool le soort 2.90—/ 4.20, 2e soort 2.402.80, Drielingen 12.90—/ 13.40, Uien 11.90 tot 13, Grove uien 9.50—/ 10, Peen 2.20. Aanvoer: 40900 K.G. Roode kool, 4800 K.G. Gele kool, 12000 K.G. Deensch. witte kool, 10100 K.G. uien, 1SOO K.G. peen NOORDSCHARWOUDE, 24 Jan. 27200 K.G. Uien: Grove uien 11.20— 11.90, Drielingen 12.10—/ 13.60, Uiet 11.30-/ 13.90, 7000 K.G. Peen 150- 2, 138500 K.G. Roode kool 3.306.90 Doorschot 3—/ 6.50, 44300 K.O. Geli kool 3.80—/ 5.80, Doorschot 3.90— 5.50, 52300 K G. D. witte 3—/ 4.70, Doorschot 2.40—/ 4, 300 K.G Kroteo 2.20, 2000 K.G. Rawm f 1.10, alk* par 100 K.G. -..l- Loil ue iii^i ^covcvjJ kunt U tegen de gevaren van verkoudhetd hetbeste beschutten met de desin- fecteerend en oplossend werkende TASLETTEN Groote doozen 65 Ct» 'innnmnninninnninnimmmmnnii«tniinnintuninmnimE .T5CWESBR0" CHESEBROUGH is de eenige Vaseline »er wereld welke sedert 1869 zonder gebruik van zuren wordt vervaardigd. Weiger namaak en neem slechts origineele Tuben ajin, verpakt door CHESEBROUGH MFC c°CONS NEW YORK U.S. A

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6