Steunt de actie voor een modern nentraal ziekenhuis in Alkmaar. z B DIENSTPLICHT. )'Bekendmaking van uitspraken in zake vrijstelling. De BURGEMEESTER van ALKMAAR trrengt ter algemeene kennis, dat omtrent de aanvragen om vrijstelling van den dienst- plicht wegens kOSTWINNERSCHAP be- treffende de hieronder genoemde personen, de uitspraak is geschied, als achter ieders caaxn vermeld: J. C. HOGERVORST, lichting 1923, voor J jaar vriigesteld. M. SCHENK, lichting 1925, idem. P. SCtlOUTEN, lichting 1923, tot cn met Maart 1926. j L. BLAUW, lichting 1925, voor 2 jaren .yrijgcsteld. J. C. VASBINDER, lichting 1923, voor 1 §aar vrijgesteld. Tegen deze uitspraken kan binnen J1EN DAGEN na den dag dezer bekendmaking in 5>eroep worden gekomen door: la den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, of oor diens wettigen vertegen- woordiger; f> door elk der overige voor deze gemeente voor dezelfde lichting ingeschreven per sonen of diens wettigen vertegenwoordi- ger. Het verzoekschrift, daartoe aan de Ko- Ttingin te richten, moet met redenen zijn om- ■kleed en worden ingediend bij den Burge- meester, ter Secretarie dezer gemeente, Af- deeling Militaire Zaken, die voor de door- zending zorgt. Alkmaar, 26 Januari 1925. De Burgemeester voornoemd, WENDELAAR. VOOR EEN GOED BRUIKBAAR WEGENNET. Gisteren is in Den Haag een vergadering gehouden van belanghcbbenden bij een goed bruikbaar wegennet, belegd op aanstichting van den A. N. W. B. E>e vergadering werd 'geleid door den voorzitter van dien bond, den -heer Edo Bergsma, burgemeester van En- schede. Na de rede van den voorzitter werden er 4wee moties rondgedeeld, luidende: I. De vergadering enz., van oordeet: dat het net van openbare wegen in ons /land voor het overgroote deel reeds geruimen tijd niet meer beantwoordt zielfs aan matige asdien van het tegenwoordig verkeer; dat bij het steeds intensiever wordende ge- itoruik van den weg, een algeheele ontwrich- ting van het verkeer dreigt, waardoor alien dde bij een veilig en onbelemmerd gebruik van de wegen belang hebben, dus zoo gced a's alle openbare lichamen en alle talcken van volksbestaan gevoelig zouden worden getrof- fen geeft uiting aan hare vaste overtuiging dat spoedD en met ktadit behoort te worden ingegrepen opdat het Nederlandsche wegen net geschikt worde gemaakt voor het tegen wcordig en nog steeds sterk toenemend ver- 1 Iced* besluit: deze motie ter kennis te brengen van de regeering, de beide Kamers der Sta- ten-Generaal en de bcs uren der provincial. II. De vergadering enz., overwegende: dat reeds thans hctzij direct, hetzij indi rect, voor het gebruik van de Nederlandsche wegen een groot bedrag aan belasting wordt betaald dat bovendien een nieuwe belasting op voer- tuigen voor het gebruik van het Nederland sche wegennet in ovenveging is; dat het Nederlandsche wegennet grooten- tfeels niet beantwoordt zelfs aan matige edschen van een veilig en onbelemmerd ver keer met vcertuigen en daaraan niet die zorg -wordt besteed we Ike evenredig is aan het groote belang van het verkeer voor het poen- bare leven I: spreekt als hare meening uit dat de op- jbrengst van belasting:n, geheven voor het ge bruik van openbare wegen, uitslui end behoort ten goede te komen aan het Nederlandsche •wegennet besluit: deze motie ter kennis 'e brengen yan de regeering en van de beide Kamers der Staten-Generaal. I Eh-. F- E. Posthuma sprak namens de Mij voor Nijvei'heid en Handel. Deze sympathi- (seert zoo met de pogingen van den A. N W. {B., dat ze haar eigen actie heeft stopgezet Mr. J. P. Fockema Andrae, burgemeester >van Utrecht, voorzitter van de Vereeniging -van Nederl. gemeenten, gaf de belangstelling der gemcentebesturen te kennen, Mr. B. C. Slotemaker, secretaris van het ^Verbond van Nederl. Fabrikantenvereenigin- :gen, prees het initiatief van den A N. W. B., in het belang van de industrie, in het belang van hen die direct cn indirect van den weg [gebruik maken. Spr. gaf de verzekering dat ;de A N. W B. op den steun van het Verbond rlsm rekenen. De heer A. J. ten Hope, voorzitter van den iBond van Bedrijfsautohouders, was van oor- ;ded dat een vereeniging voor wegenverbete- jing wel bealngstelling zou wekken. De heer U. P. J. Bloomers, voorzitter van ihet Nederl. Instituut voor Volkshuisvesting ten Stedenbouw, het initiatief van den A. N. MC. B. toejuichende, gewaagde van de betce- keins van het thans aan de orde zijnde vraag- stuk voor het Instituut. De heer D. Hans, voorzitter van den Ne- .tferl. Journalistenkring, wcnschte te antwoor- den op vriendelijke worden van den heer -Bergsma jegens de pers. Dr H. Molhuyzen, secretaris van het Ko- rtinklNederl. Landbouwcomite, vertclkte de gevoelens van den landbouwer die zijn we gen ziet vernictigd, niet d<" r zijn paarden- ixactie, maar door de motorcn van anderen. Gaarne zag spr. niettemin steun verkend door veschillende landbouworganisaties, hier vertc- genwoordigd. Hun zienswijze zou kunnen worden opgenomen in de motie. De voorzitter wilde dit, nu deze zoo aange- name steun was toegezegd, gaarne toezeggen. t Prof. Visser, hooglceraar te Wageningen, jbetoogde ook dat de landbouw zeer veel be lang heeft bij het vraagstuk De heer Warnaars, te Sassenheim, lid van de wegencommissie voor Zuid-Holland, constateerde dat onze wegenverbetering aan drie kwalen lijdt: te veel materiaal, te smal, ie langzaam werken. Men sture eens een icommissie naar Amerika om daar de wegen ;te onderzoeken. Snreker zou willen voorstcl- fclen: laten cp kosten van den A. N. W. B. twee personen naar Amerika gaan, een in- genieur en een pivictisch man (davereud ge- 1ach) Spr. bedoelt met een nractisch man iemand als den heer ten Hope. Zoo kan men komen tot een oplossing van de zaak. We hebben niet alleen verbetering noodig, maar snelle verbetering. De heer J. ter Haar jr., wethouder van Amsterdam, deelde mede, dat de gemeente Amsterdam tien millioen besteedt aan ge- luiddempende bestrating. Zijn de gelden op, dan zal de raad ongetwijfeld nieuwe votee- ren. Ieder zij overtuigd dat wegverbetering noodig is, spoedig, om grootere kosten te voorkomen. Beide moties mogen worden aan- genomen opdat ieder wete dat we betere we gen noodig hebben. De heer B. Evert Lugard, uit Den Haag, maakte eenige opmerkingen over de derde alinea uit de tweede motie. Het woord voer- tuigen omvat alle verkeersmiddelen en dat is hier niet conform de bedoeling. De voorzitter had geen bezwaar het woord voertuigen te doen schrappen. Echter kwam het in hoofdzaak aan op de strekking van de moties, en dus was toevoeging of sch rapping van een paar woorden niet de hoofdzaak. In verband met de woorden van prof. Vis ser zeide spr. dat men er voor moet strij- den, eenvoudig, de wegen goed te maken voor het verkeer. De beide moties werden daama bij accla- matie aangeno. en. De voorzitter deed tenslotte een beroep op ieder om de actie krachtig te bevorderen. PROF. TREUB. In den gezendheidstoestand van prof mr M. W. F. Treub is naar de N. R. Crt. meldt een zoodanige verbetering gekomen, dat hij dezer dagen het ziekenhiiis in Den Haag, waar hij geruimen tijd verpleegd is, zal ver- laten. Vermoedelijk zal hij binnenkort voor eenigen tijd naar het Zuiden van Frankrijk vertrekken. DE 54-URIGE ARBEIDSWEEK IN DE NOORD-HOLLANDSCHE Z1EKEN- HU1ZEN. In verband met het voorstel van Ged Sta- ten van Noord-Holland, voor het verplegend personeel der provinciale Ziekenhuizen de 54- urige arf>eidsweek in te voeren, heeft het hoofdbestuur van den Centr. Nederl. Ambte- naarsbond een adres aan de Staten gezonden, waarin o.a. wordt geconstateerd, dat deze maatregel lijnrecht ingaat tegen den wensch van de groote meerderheid van het provin cial personeel. Het adres wijst er op, dat de zeer kleine meerderheid (64), welke in de commissie van overleg het voorstel heeft aangencmen tot stand is gekomen met behulp van een en- kele categorale organisatie, die bij arbeids- tijdverlenging geen belang had. Verder ge- waagt het a dreg van den goeden wil der or ganisatie, om tot bezuiniging in de ziekenhui zen te komen, getoond in het aanvaarden, van verschillende verslechteringen. Het voegt hier- bij. dat handhaving van den achturendag stellig verwacht werd en spreekt er teleur stelling over uit, dat zulks niet gebeurt, maar juist van deze groep, die reeds het meest ge- iroffen is en krachtens haar inspannenden arbeid het minst voor arbeidstijdverlenging in aanmerking lcomt, ook nu weer een offer gevraagd wordt. In de toelichting bij het adres worden me dedeelingen gedaan omtrent de atbeidsinten siteit en uitspraken aangehaald van medici, onder wie dr. J. Kuiper, geneesheer-direrteur van het Wilhelminagasthuis te Amsterdam, die omtrent den achturendag in de ziekenhui zen een gunstig oordeel bevatten. Betoogd wordt voorts dat het wel degeliik in de be doeling van de Arbeidswet 1919 ligt, den achturendag in de ziekenhuizen te bevorderen. en deze slechts op grond van technische over- werringen zijn uitgezonderd. Tenslotte wordt met cijfers en argumenten uiteengezet, dat de maatregel niet de bezuini ging zal brengen, die men er van verwacht Gewezen wordt op de groote inspanning% die nu reeds van het vcrp'e end personeel wcrdt gevergd en die geen verdere afvloeiing toc- laat. NOODLOTTIG ONGEVAL IN EEN BADKAMER. Zatcrdag heeft, naar de Tel. meldt, te Am sterdam ten huize van den architect Baanders, in dc Jac. Clemensstraat, een noodlottig on geval plaats gehad. De 16-jarige zoon werd in de badkamer door ontsnappend gas be- dwelmd en is toen in het bad water verdrcn ken. Toen men hem vond, waren de kvens geesten reeds geweken. Gistermorgen is deze tragische gebeurtenis in het Lyceum, waar de arme knaap onderwijs genoot, op'eenigszins plechtige wiize her- dacht. Alle leerlingcn waren tezamm geko men en dc waarnemende rector, dr. Alma wijdde eenige woorden aan de droeve gebcur tenis. MOORDAANSLAG. Te Meijnweg aan de grens, onder de ge meente Vlodrop, heeft een Duiischer eenige schoten gelost op een zekeren J., bij wien hij in huis was. J werd door een schot aan de hand gewond, een andere kogel stuitte af op een portefeuille en een derde kwam in den muur terecht. Na den aanslag gingen de Duitscher en de vrouw van J., met wie hij relaties onderhield, er van door. Zij namen de wijk naar Duitschland. Naar gemeld wordt, zouden zij reeds door de politic te Gladbach zijn aangehouden. Buitenland. Wat de zaak-Barmat betreft, heeft de Staatsban-k aan zeven ondernemingen, die tot een Berlijnsche groep behooren, een crediet van 14 millioen goudmark verstiekt. Het grootste crediet kreeg de „Amexima" te Am sterdam. In Aug. 1924 begon men het crediet van de firma Barmat in te krimpen. Toch ontving zij, door nog niet opgehelderde omstan-dig- heden, nog twee millioen goudmark. Wat de firma Michael betreft, meende Schenk, dat hier geen strafbare handelingen zijn gepleegd. De voorzitter van de commissie, de heer Leidig, stelde de vraag, hoe de Staatsbank met Kutisker in relatie was gekomen. Schenk antwoordde, dat Kutisker aanbevo- len was door een bank, waarmede hij vroeger had samengewerkt en voorts door militaire autoriteiten. De aanbevelingen der militaire autoriteiten zijn eehter uit het dossier-Kutis- ker verdwenen. Over Kutisker waren- in het bijzonder door de firma Schimmelpfeng goe de inlichtingen verstrekt. De socialist Kuttner vroeg aan den voor zitter van de StaatsbankifHeeft Kutisker zich ooit op zijn politieke bek ekkingen beroepen? De voorzitter antwoordde ontkennend. De staatscommissaris voor de Beurs zeide, dat reeds in Mei 1923 Kutisker voor de bank Von Stein verlof had gevraagd tot den devie- zenhandel te worden toegelaten. Hij legde een aanbevelingsbrief over van de Diskontoge- sellschaft. De commissaris heeft daarop in lichtingen ingewonnen, die hem er toe brach- ten, tegen toelating van Kutisker te advisee- ren. De vergadering van de Centrale Commis sie is ten slotte verdaagd tot 27Januari STAATSLOTERIJ. Hoofdprijzen. Trekking van heden. Ns. 5070, 5551, 13859 11000. Ns. 955, 8323, 17522, 20793, 21525 f 400. Ns. 7514, 7265. 14924 f 200. Ns. 3498. 6057. 6966, 12698, 21332, 21520, 2239S 100. CORRESPONDENTS. Afzenders van berichten Postduiventen- toonstelling. Wij ontvingen van deze tentoon- stelling geen kennisgeving, noch een uitnoo- diging. Een ander blad had reeds gisteravond gedeeltelijk wat ons nu wordt toegezonden. Wij kunnen daarvoor dus sreen plaatsruim- te beschikbaar stellen. Red. Alkm. Crt 1 Telegrammon van liodon. DE FINANCIEELE SCHANDALEN IN PRUISEN. In de Commissie van onderzoek naar de financieele schandalen in Pruisen, heeft de directeur van het ministerie van Financien, Von Schenk, rapport uitgebracht Met Kutis ker, zoo werd medegedeelde heeft de Staats bank betrekkingen gehad door middel van het huis Von Stein. Deze betrekkingen da- teeren van October 1923. Door micidel van deze bank kreeg Kutisker een crediet, dat in Eebr. 2924 tot 4.800.000 goudmark was ge- stegen. Einde Februari vroeg Kutisker voor een iransactic op langcn termijn cn gaf vvis- sels en effecten als onderpand. Het meeren- dccl daarvan is evenwel nog steeds niet ge- honoreerd. Door plichtverzaking van een aantal beambten werd een deel van deze ef fected en wissels nooit ingeleverd. Kutiske; trachtte het kamp te verkoopen aan Litauen, Rusiand en Roemenie. Rocmenie scheen be- reid er 9.600.000 goudmark voor te betalen. Dc koop werd evenwel niet gesloicn. De Staatsbank heeft nu haar vorderingen op Kutisker aan een trustmaatschappii in han- eien gegeven. OVER DE GRENS GEBRACHT. AMSTERDAM, 27 Jan Door de centrale recherche is heden over de grens gebracht de communist Max Hammers. Deze was dezer dagen bij het verlaten van een com- munistische vergadering gearresteerd, waarbij het vermoeden juist bleek, dat hij hier ter stede op valsche papieren verblijf hield Deze papieren droegen den gefingeer- den naam Joh. Wagner. VEROORDEELD. UTRECHT, 27 Jan. De arr.-rcchfbank alhier veroordeelde heden den bankdirec- teur mr. P. J. D. T. wegens verduistering van gelden en valschheid in geschriEe ten nadeele van het bijkantoor Zeist der Coop Spaar- en Vcorsehotbank Boaz te Utrecht tot 8 maanden gevangenissitraf met aftrek van preventieve hechtenis. De bediende der bank, C. v. K., werd veroordeeld wegens verduistering in dienstbetrekking van 50.000 tot 1 jaar en 6 maanden gevan-gc- nisstraf met aftrek van preventieve hechte nis. De schoonvader van dezen beklaagde. steendrukker te IJsselmonde, verdacht van heling van dit geld, werd vriirresproken De rech thank gelastte zijn onmiddellijke in- vriiheidstelling. OPNIFUW RECHT GESPROKEN. AMSTERDAM. 27 Jan. Het gerechfs- hof deed heden in heoger beroep uitspraak in de zaak t pen twee mannen, die van den zomer in het huis van een alleen wonende dame in dc Spoorstraat diefstal oleegden en na de dame eerst gewond te hebben, de vlueht namen. Het Hof vernietigde het voums. waarbii zij tot .6 iaar gevangenisstraf veroordeeld waren en leo-de opnieuw een gevangenis- sfraf van 6 iaar on. DE VERJAARDAG VAN DEN EX-KEIZER BERLIJN, 27 Jan.' De Duitsch-Natio- nale Pers viert den verjaardag van den ex-Keizer opvallender dan vroeger. De „Kreuzzeitung" zegt niet eerder te zullen rusten, dan dat de Keizerlijke Stan daard weer is geheschen. De ./Deutsche Zeitung" biedt den Keizer haar geluk- wenschen aan. BOM AANSLAG OP EEN SYNAGOGE BERLIJN, 27 Jan. Vrijdagavond heeft in Tiga (Litauen) een bomaanslag plaats gehad op een synagoge. De materieele schade is zeer groot. Er zijn geen mer.- schenlevens te betreuren, doordat de gods- dienstoefening reeds was afgeloopen De anti-semiet sche bende, die den aanslag pleegde. wist te ontkomen. EEN SPAANSCHE ZEGE. LONDEN, 27 Jan. De „Times" meldt uit Tanger: De Spaansche colonne, die nabij de grens van de Tanger-zone in het land van de Anjera-stammen opereert, heeft haar doel aan de Kuststraat van Gibraltar be- reikt. Het grootste deel der troepen is naar het permanent kamp te Eargaya aan den Tanger-Tetuanvveg teruggekeerd. Er wordt verder niet gevochten in het grens- district. De Anjerastam is omsingeld door de Spaansche pn=ten. uitgezonderd langs de straat van Gibraltar. De kust wordt bewaakt, teneinde het smokkelen van wapenen of levensmiddelen door schepen te verhinderen. StHdsnieiiws kwam met den sdirik vrij. Tifn HJwM werd vernield. De heer Ackermann werd met een uit Amsterdam ontboden ziekenanto naar de hoofdstad vervoerd, waar hij in het Burger- ziekenhuis is opgenomen. Hij heeft waar- schijnlijk een schedelbreuk bekomen. Heden weer eenige cijfers die voor zich zelf spreken. Het cijfer der duizendtallen is weer ver- sprongen en dat is altijd een heugelijk feit, dat ons bemoedigt verder te gaan en alle krachten te blijven inspannen om het be- oogde doel te bereiken. Er zijn weer vijf oude stuivertjes ge bracht, waar op deze week een bod kan worden gedaan. De opbrengst is voor het ziekenhuis- fonds. Het hoogste bod op de gouden vijfjes is tot dus verre 30. Kleine Max heeft er weer op geboden. Wie biedt er meer voor? Het zijn mooie geldstukjes om er een broche van te laten maken. Eenige toegezegde bijdragen kwamen heden nog niet in ons bezit en deze zullen wij dus waarschijnlijk morgen aunnen ver- antwoorden. Dank zij een milde gift uit Leiden en een prachtige bijdrage van „Alcmaria Victrix", kunnen wij heden met hartelijken dank aan de gevers de volgende verantwoor- ding plaatsen: Collecte tijdens den voet- balwedstrijd Alcmaria Zandvoort Voetbalvereeniging „A!cmaria Victrix" A. G. B. te Leiden N. N „Toffe jongens" te Bergen Familie B 92.11 5. 2.— 300.11 7725.23 Vorige verantwoording Totaal 8025.34 VOOR HERMAN HEITERMANS' NABESTAANDEN. De tooneelvereeniging ..Falkland" van Heiloo heeft wederom onze inzameling een voordeeltje bezorgd. Ze gaf n.l. te Winkel een (alweer succesvollef) uffvoerittg van ..Allerzielen" en verbond daaraan een col lecte voor steun aan Heijermans' weduwe en weezen. Vorige verantwoordhig 478.93. Collecte ..Falkland" te Winkel 15.69. Totaal 494.62 AFD. ALKM. BOND VAN STAATS- PENSIONNEERING. Men schrijft ons: Het Bestuur van dem Bond voor Staats pensionneering, afd. Alkmaar, vestigt nog- maals de aandacht van hare leden op de uit- voering van Woensdagavond. Waar wij vex- leden week het voorrecht hadden „Op hoop van Zegert' op te kunnen voeren, nu is de keuze bepaald op een vroolijk spel, n.l. „Ge- broeders Kalkoen", in 3 bedr. Dit stuk dat reeds eerder door de Tooneelvereeniging „Kunst na Arbeid" te Bergen werd opge- voerd, verdient ook hier, door zijn goede ver- tolking", een voile zaal. Gaarne verwijzen wij nog naar een klsine anmonce in dit blad POLITIENIEUWS. Bij de Politic is door een inwoonster dezer gemeente aangifte gedaan van de vermissing van haar zwartbonte kat. Een onderzoek wordt ingesteld. Door een inwoner alhier is aangifte ge daan van mishandeling, gepleegd alhier. i Procesverbaal wordt opgemaakt. Twee minderjarige jongens, die heimelijk uit het koloniehuis te't Woud, onder de ge meente Egmond-Binnen, waren weggeloopen, zijn alhier door de politic aangehouden en weder naar voormelde inrichting terugge- bracht. Gisterenmiddag ontstond er een schoor- steenbrand bij den fruithandelaar P. in den Kooltuin alhier, welke brand spoedig was gebluscht door een in de nabijheid wonenden brandmeester. Terzake het plegen van verschillende dief stal len en inbraken alhier en te Oudorp is wederom door de politic procesver baal opgemaakt tegen een viertal alhier wonende jeugdige personen, die reeds her- haaldelijk voor dergelijke strafbare feiten met de politie in aanra.king kwamen. De wijze waarop deze misdrijven door die jongens ge pleegd worden is zoo geraffineerd, dat dit door grooteren niet verbeterd kan worden Veelal wachten zij het tijdstip af, dat de be- woners niet thuis zijn, waarna zij door open- schuiving van een raam of door verbreking van de privaat in de woning komen en dan wegnemen wat van hun gading is. Zoo werd nu weder bij fouilleering op hun bevonden een vrij groot bedrag aan geld, koek, worst en sigaretten, deels gestolen, deels gekocht van het door hun ontvreemde geld. van 27 Januari 1925. Opgave van Noordhollandscb Landbonwcredlet, (Ouvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te MOTOR-ONGEVAL. Men seint ons uit Amsterdam: Dicht bij de Hakkelaarsbrug heeft een ernstig cngeval plaats gehad. De heer J. B. Ackermann uit AIL naar kwam met een mo- torficts uit dc richting Hilversum en reed twee wi'irijders achtercp, waarvan een rechts en een links van den weg reed. Toen hij signa- len gaf, stak de wielrijder, die links van den weg reed, naar reclrs over, tengevolge, waar van de motorrijder hem aanreed. De heer Ackermann slceg over d:n kop van zijn mo- torrijwiel en bleef bewusttloos liggen. De fictser werd van zijn rijwiel geslagen, doch Vorige Koers. pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 100. 100. 1. yj yy STAATSLEENINGEN. 6 Nederl 1923 A. 5 1919 BANK4NSTELLINGEN Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij. Cert v. 1000 Resc. INDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. Furness»Stokvis Aand. Idem 7 Oblig. Jurgens Gew. Aand. M A. B. C. m Philips Gloeilampen Nieuwe INDUSTR. OND. ""tteNL. Anaconda Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur 3odjong Cult. VorstenL Dito actions Compania 1 Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsche Pctr. Gee. Holl. Olis Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat Rubbor Serl.adjadi Silau Wai Sum Rubber SCI4EEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Holl. Lloyd Idem 7 afgest. Paketvaart 1 Oude Boot Holl. Stoomboot Niey Goudriaan "CHEEPVAART L'UITENL. Marine comm. 1 Marine pref. TABAKKEN. O i Deli Senembah Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails Union Pacific 1027/u 97 'Via 175M 140»/« 1233,8 1231/2 1141/4 25/, 23 80 83 80 80 318 297 i/s 903* 12715/n 4303/, 3301/, 165 157 157 19 120 3671/, 1771/, 392«/, 166 V, 7Vw 361,4 127 1086/, 218 117 1393/, 70 55»/, 1375/, 161 6'/is 44 V, 146 783/, 265/, 106 V, 131/, 45Vi3 3851/, 386 Vs 365 2665/, 813/, 1497/,, 1753/, 140 124 1238/, 81 126 431 330 157 157 19 1201* 176 393 164 116 139 137 146 78 24 388»/, 386 V, 360 V, 81 149 97'Vis mmm 175»/, 1758/, 139 140 - 124 124 123*/, 803/, 801* 811m 83 80 80 318 300 901* 432 431 Vi 432 330 332 332 3701* 178-9 1783/, 392-4 392J-3J 163-5 J 85 127-30 - 1091* 70 531/4 53V, 1361* 136 Vi 136V, - 160 146 773/, 77'/, 773/, 26V, 261* 24V, 13»/, 46 3883/, 388 Vi 363 3601* 265 PROLONOATIE vorige koers 2J pCt., heden pCL W1SSLLKOERSEN AMSTERDAM. onden Bcrlijn u I'arijs ilrussel Hazel Weenen p. Kr. 10000 Kopenhagen Stockholm Christinia Vorige koers 11.901* 59.00 13.381/, 12.761/, 47.90 0 347ft 44.30 66.85 38.00 NIET OFFIC1EEL. New. YorkI 2 477/, Italie ».j, .i 10.261/, Koers op heden om 2.00 11.88*-9 59 00—C5 13.36-38 12 73-80 47.85-95 0.34f—5 44.25-35 66.75-85 37.90-38 2.48- 10.28-32

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 2