I net Meisje, Bet snccesstnk „Onder Ben Dak" gaat a.s. Zondag 1 Febrnari In den schonwbnrg „Het Gulden Vlles", Koorstraat door Alberdingk ThQm n1 t'i\m Mill—m door Alberdingk Thijm Ztjn laatste droom. net Meisje, Dienstbode. Net Bnrgermeisje Staishondster PRIJSOPGAVE gevraagd y Vervoeren per Vraciitauto Kaarten verkrijgbaar bij MOOIJ, Koorstraat en HAZES, Sigarenraagazijn, Laat. lo Rang f 1.50, 2e Rang f 1.00, belasting en auteursrecht inbegrepen. UITGESPROKEN FAILLISSEMENTEN. M. Heidenrijk te Hoorn. R. c. Mr. A. M. Ledeboer. Cur. Mr. C. Smal te Alkmaar. P. Rustenburg, koopman te Hoorn, Groote Noord 12b. R. c. Mr. Th. Maassen. Cur. Mr. H. Judell te Bergen. P. H. T. Gomes te Den Helder, Jansen- straat 80. R. c. Mr. N. Muller. Cur. Mr. H. A. J. M Kusters te Alkmaar. ONDER EEN DAK. Men verzoekt ons opname van het vol- aende: Gaarne herinineren wij onze lezers aan de in dit nummer geannonceerde uitvoering der Tooneelver. „Alberdingk Thijm" op Zoncfag II Februari a.s. Dien avond gaat een reprise van het met Yzooveel succes opgevoerde tooneelspel „Onder £en dak" van Jan Fabricius. Menigeen zal zich de vertolking van „De IViloliers" op 8 Oct. 1924 nog wel herinneren en wellicht gaarne de kennismaking met „A1- 'berdingk Thijm" willen hernieuwen. Tevens zij er op gewezen, dat plaatsbespre- king niet bij loting geschiedt zooals bij de ledenuitvoeringen doch dat men vanaf he- den plaaiskaarten kan bekomen en kan be- spreken aan de zaal van ,,'t Gulden Vlies" en bij den heer Hazes, Laat. Een ieder wordt aangeraden, dit zoo spoe- dig mogelijk te doen. Alle tooneellielhebbers dus op 1 Februari den heer Mooij „onder een dak". VRIJSTELLING. Bij beschikking van den minister van oor- log, is aan den dienstplichtige J.'C. Hoger- vorst, uit deze gemcente, met ingang van 16 Maart a.s., vrijstelling van den dienstplicht verleend. BIJZONDERE ETALAGEKASTEN. In den schoen- en sportwinkel van den heer A. van Dijk, Langestraat 51 is heden- avond de gerestaureerde etalagekosten te be- zichtigen. Dit zijn inderdaad bijzondere kasten, die men elders in Alkmaar nog niet za1 aantref- fen. Ze zijn uitgevoerd in kcstbaar Slavomsch eikenhout hier en daar afgezet met palissan- derhout, zoodat een zeldzaam fraai geheel verkregen wordt, dat treft door de nette af- •werldng. Een mooie parketvloer voltooit de kasten (in Langestraat en Pastoorsteeg. De fa. W. Schweizer te Amsterdam komt de eer van dit uitnemende werk toe. Het magazijn van den heer van Dijk, sind? 25 iaren in de Langestraat gevestigd, heef! hierdoor een groote verbetering onderoaan. 'die niet zal nalaten de aandacht te trekken L LICHTOP! Hedenavcnd voor rijwielen en andere voer- ><uigen te 5.03 uur licht op. Gemengd Nieiiws. DE STAATSCOMMISSIE VOOR HET VERVOERVRAAGSTUK f De beer Van Rappard, lid van de Tweede 'Kamer, heeft den minister van binnenlandsche zaken en landbouw de volgende vraag ge- steld: Is de minister bereid, nu uit het eerstc ver- slag van de Staatscommissie voor het ver- voervraagstuk, ingesteld bij kon. bcsluit van 12 Mei 1923 No. 40, geblcken is, dat niet voldoende rekening is gehouden met de be- langen, die de landbouw in hooge mate bij het gebruik van motorrijtuigen op dm weg heeft, te bevorderen, dat alsnog aan die •Staatscommissie wordt toegcvoegd een lid, dat geheel op de hoogte van die belangen kan geacht worden te zijn? PROF. DR H. H. KUYPER. Men meldt uit Amsterdam aan de N. R. jrt.: Prof. dr. H. H Kuyper, hoogleeraar aan de rrije universiteit, heeft ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum als hoogleeraar in de Senaatszaal van het gcbouw der vrije uni versiteit receptie gehouden. Deze receptie was zeer druk bezocht. EEN COMMUNISTISCHE SCHOOL GE- SLOTEN. De resident van Kediri sloot de Sarekat- Rajatschool te Srengat (Java) wegens gebrek aan beleefdheidsvormen van de ctiderwijzers en het voorkomen van de grootste wanorde. EEN KASTEKORT. De beheerder van het magazijn van het militair hospitaal te Malang (Ned.-lndie) is spoorloos verdwenen. Vermoedelijk is er een groot kastekort. DE LAND- EN TUINBOUW- CNGEVALLENWET. Op vragen van het Tweede Kamerlid I-oerakker: „1. Heeft de minister kennis genomen van de beslissing van den centralen raad van be- roep, d.d. 27 October 1924, waarbij den ar beider J. Speelman, die als werklooze door het Staatsboschbeheer aan een ontginning was te werk gesteld, het recht op uitkeering ter zake van een horn bij het verrichten zijner werkzaamheden overkomen ongeval is ont- zegd, op grond dat hij, wegens zijn verhou- ding tot het Shiatsboschbeheer, niet was te beschouwen als arbeider in loondienst in den zin van de Land- en Tuinbouw-Ongevallen- wet 1922? 2. Acht de minister het, nu duizenden ar- beiders wellicht nog geruimen tijd door den arbeid in werkverschaffingen in hun onder- houd, zullen moeten voorzien, niet dringend noodig, dat de Land- en Tuinbouw-Ongeval- lenwet worde gewijzigd in dier voege, dat zij ook op deze arbeiders toepasselijk zal zijn? 3. Is de minister bereid, het tot stand ko- men der voor dit doel noodige wetswijziging zooveel mogelijk te bespoedigen? heeft de minister van arbeid, handel en nijverheid geantwoord: 1. Van de bedoelde uitspraak heeft onder- geteekende kennis genomen. 2 en 3. Daargelaten de geldelijke gevolgen, welke voldoening aan de gevraagde wetsaan- vulling voor de werkverschaffing zoude heb- ben, is ondergeteekende van oordeel, dat, waar binnen zeer korten tijd de indiening kan worden tegemoet gezien van een ontwerp van wet tot regeling der ziekte- en origevallenver- zekering, het gewenscht is in de onderhavige aangelegenheid geen incidenteele beslissing te nemen, doch de beslissing daarover aan te houden totdat vorenbedoeld wetsontwerp door de Tweede Kamer in behandeling zal zijn genomen. MAALTIJD TEN HOVE. Maandagavond is in de galerijzaal ten Koninklijken Paleize te 's Gravenhage het gastmaal gehouden, door de Koningin aan- geboden aan de civiele autoriteiten te's Gra venhage. Met de Koningin en den Prins nam Prinses Juliana, voor den eersten keer aan dezen, officieelen, maaltijd deel. WERKLOOZEN EN RIJW1ELBELAS- TING. Op vragen van het Tweede Kamerlid, de heer Hiemstra, betreffende verstrckking van kostelooze rijwielmerken aan werklooze ar beiders, heeft de minister van financien geant woord Het is den ondergeteekende bekend, dat aan arbeiders, die werkloos zijn, geen rijwielmerk kosteloos wordt uitgereikt, ook niet, indien dit hun in 1924 wel is gegeven, op grond, dat zij toen voldeden aan de eischem, die de wet stelt. Zij, die werk hebben gevonden bij een ge- meentelijke of particuliere werkverschaffing worden ten de»c niet als werklcos beschouwd De ondergeteekende acht zich niet bevoegd (e bevorderen, dat aan werklooze arbeiders een rijwielmerk kostelcos wordt uitgereikt, aangezien de wet onder meer als eisch stelt, dat zij, die een rijwielmerk kosteloos ontvan- gen, een rijwiel noodig moeten hebben voor hun beroep of bedrijf en hiervan geen sprake kan zijn bij iemand, die niet een beroep of be drijf uitocfent. Bovendien is het nimmer vooraf te zeggen qf, indien een werklooze arbeider er in slaogt, in 1925 weder werk te vinden. de omstandig- heden, waaronder hij zal werken. al of niet Zullen afwiiken van die. waaronder hem in 1024 een rijwielmerk kosteloos kon worden uitgereikt. KORTE BERICHTEN- Maandagmiddag is etc montetfr S. te Heerlen, dienstdoende aan het schakelstation, in aanraking gekomen met de tienduizend- volstroom. Deerlijk verbrand is hij naar het hospitaal overgebracht Zijn toestand was gisteravor.d zeer cmstig. Bij een onbewaakten overweg te Baexem zijn Maandag een paard cn wagen, doordat het paard gevallen was, door een goederentrein vermorzeld. De voerman, van H., had zich bijtijds uit de voeten weten te maken. Zondagnacht is te Beuningen de boer- derij van den landbouwer Broenink afge brand. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Wirdum (Tr.) de autogarage van den heer Van der Werf uitgebrand. Vijf auto's werden vernield. Bij nv:j. G. D., het tweede slachtoffer van de gasverstikking te Zwollc, in den nacht van Wcensdag op Donderdag, was Zcndag het bewustzijn nog niet terugge- keerd. Een wetsontwerp tot wijziging van de Dienstnlichtwet is ingediend. Sport KORFBAL. K- V. K. V. Ill definitief kampioen. Men schrijft ons: Zondag j.l. speelde K. V. K. V. in Pur- merend tegen B. P. III. Wanneer K. V. K. V. dezen wedstrijd won, zou ze definitief kampioen zijn Vol spanning werd hij dan ook tegemoet gezien. I<. V. I<. V. was echter ver- reweg de sterkste. Met niet minder dan 181 werden de Purmerenders geslagen. Den geheelen wedstrijd was K. V. K. V. de meerdere. Als om halsdrie scheidsrechter v. Dalnum laat beginnen komen beide partijen met 5 dames in't veld. B. E. P. heeft boven dien nog eenige invallers. Direct nadat B. E. P. de uitworp doet, neemt K. V. K. V. het spel over en verhuist de bal naar den K. V. K. V.-aanval. Breek loopt mooi vrii en geeft met een goed schot K. V. K. V. de leiding. De Bakker maakt vlak daarna no. 2. Zoodoende heeft K.V.K.V. bin nen 2 minuten reeds met 20 de leidnng. Steeds blijft K. V.. K. V. in den aanval. De score wordt langzamerhand opgevoerd tot 110, waarmee de rust ingaat. Na rust ongeveer het zelfde spel. Langza merhand womt de stand opgevoerd tot 160. Dan weet de B. E. P.-aanval de eer te red den en het is 161. Direct daarna maakt Jongbloed 17—1. En in den volgenden aan val weet de Bakker de 181 nog vol te ma ken. Met dezen stand komt het einde en is K. V. K. V. definitief kampioen. De goals in dezen wedstrijd werden resp. gemaakt door Breea (2), Zonneveld (4), Jongebloed (3) Veltkamp (2) mej. v. d. Meulen (2), de Bak ker (5). K. V. K. V. Ill staat nu bovenaan op de ranglijst met de volgende cijfers: Gesp. 6, gew. 6, verl. 0, gel. 0, Punten 12, voor 57, tegen 7, gem. 2. Er resteeren den K. V.-ers nog twee thuis- wedstrijden en wel tegen: Ilpensteijn 1 en B. E. P. IV. Ingezonden stukken (Buiten verantwoordelijkkeid van de Redac- lie. De opname in deze rubriek bewijst geens- zins dat de redactie er mede instemt.) KERMIS-GEDOE De stille klachtcci, welke het Bestuur der Alkmaarsche Voetbalvereeniging „Alcmaria Victrix" toch al wel eens ter oore gekoinen zullen zijn, worden schijnbaar als van nul of geener waarde geacht! Gepasseerden Zondag („Zandvoort"„A!c- maria") was er weer gelegenheid te over om opnieuw aan het oude klachtenkluifje te sab- belcn. Waarom toch, „Alcmaria", stelt ge uw „overdekte tribune"-bezoekers bij overbezoch- te wedstrijden teleur? Ge stelt wel bedoelde bezoekers in de gele genheid een entree te koopen „overdekte tri bune", maar om naar waarde van dat be- taalde entree te genieten„zal niet gaan". „Overvol" geen plaatsEn toch bedoelde en tree's verkoopen. Lijkt zulke han- deling niet heel veel op bovenstaand op- schriftje? Het kan verkeeren EEN TELEURGESTELDE OVERDEKTE-TRIBUNE-BEZOEKER. Geachte Redactie, dank voor de opname. Alkmaar, 26-Jan. 1925. (De gemeente zal binnen afzienbaren tijd een belangrijke verbetering in den tribune- bouw aanbrengen. Red. Alkm. Crt.) Marktlieiichten AMSTERDAM, 27 Jan. 1925. De aard- appelprijzen waren heden: Zeeuw. bonten f 4.755.50, Zeeuw. blauv/en f 4.75 5.25, Zeeuw. eigenh. 5.40—/ 5.80, Zeeuw. blauwe eigenheimers 4.254.50, Zeeuwsche Drentsche eigenh. 2.503.50. Aanvoer 3 ladingen. ZAANDAM, 23 Jan. Veiling „De Zaan- streek". Spruiten 1Y>10K ct. p. p., Lof 8>s11V; ct. p. p., Uien 4.605 per 100 pond, Selderie 2532 ct. per bos, Bloemkool 2231 ct. per stuk, Stoofperen 35 ct. p. p. Prei 2123 ct. per bos, Zoete Appelen 6K- 7Yi ct. p. p., Boerenkool 76110 ct. p. kist, Pieterselie 25 ct. per bos, Present van Engeland 10141514 ct. p. p., Bellefleur 9914 ct. p. p., Zure appelen 79 ct. p. p., Citroenen 2.40 per 100, Goudreinetten 10J4 ct. per pond. Waarom Help Je Hem niet met die piano? Verbuizer: Willem wil dat ding persC- allecn dragm, meyrouw. Hat is non eenmtml een zwak van hern (Judga) TELEGRAF1SCH WEERBER1CHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 27 Januari. Medegedeeld dcor het Kon. Nederl. Metecrologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstanc! 778.7 te Danzig. Laagstc barometerstand 752.5 te Isafjord. Verwachting (van den avond van 27 Jan. tot den avond van 28 Jan.) Zwakke tot matigen Ocstelijke tot Zuide- lijken wind, nevelig tot zwaar bewolkt, waar- schijnlijk eenige regen of sneeuw, temperatunr om het vriespunt, later dooi. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Rinse, z. van Jan Kcopmans en Aaltjc Winder. Andrea Sjocrdtie, d. van Andrics Kislemaker en Sictske Postma. Gcrardus Antonius. z. van Johannes Leeuwcnkamp cn Antonia Maria Schoonwater. Nicolaas Wilhelm, z. van Hcndrik Duits en Elisabeth Ade'aar Liggendc op zijn rug, sliep de ter dood veroordeelde voor de zooveelste maal zijn onrustigen slaap, voor de zooveelste maal dc benauwenis verdragend van vaak marte- lende hallucinaties. Hij was een roover van dc ergstc soort en zijn misdaden vervulden het heele land met afschuw. Opnieuw in den greep van nachte- lijk phantasieen, zag hij zijn cigen misdaden met ontstellendc dutdclijkheid voor zich. De schrikbeelden vervaagden langzamer hand, andere 1 vvamen in hun plaats. Hij zag hoe de deur zijner eel zich opende bij het morgengloren en beambten schaarden zich om het bed van den veroordeelde met ge- zichten, die niet naar gelang der omstaudig- htden waren. Met krankzinnige oogen en trillende handen kwam de moordenaar over- cincl; toen vernani hij enkel deze verbluffen- de woorden: „Vriend, wij komen tor u om andere redenen dan gij vennoedt. Uw ou st huld is aan het licht gekomen en wij mo- gen u dc vrijheid hergeven." Het bloed jocg plotseling zoo heftig door 's mans aderen, dat hij, bij een poging om te glimlachen, met beide handen naar zijn lioofd greep; de vreugdc was zoo groot, dat de broze bloedvaten dreigden te berstcn. Met hoogroodc kleur en onbeliolpcn han den begon hij zich nu aan te kleeden. Terwijl h?i de das strikte, maakte hij grapies met zijn bewaker. Nadat hij geschoren was, ver- wisselde hij de gevangeniskiel met zijn afge- dragen dieven-plunje: gestreepte broek, ver- sleten buis en groote, brutale pet. „Goddank! vrij! weg met ae boeien!" ju- belde het in hem. Het was een heldere dag; de zon brandde tegen de tr alien van zijn cel. De man keek om zich heen, streek toen even met de hand zijn dierbaar costuum glad en mompelde: „Vooruit, maar! gegroet celletje!" De deur der eel ging open en overmoedig snoof hij de andere lucht op. Twee beambten geleidden hem langs een hoogen muur naar een zijpoort, waarachter de open weg wacht- te. Zij wezen hem een richting, hem het beste toewenschend. De bevrijde man liep met resolute passen den zonnigen weg op, onderwijl het verwon- derlijke verloop van zijn avontuur overden- kend en met een glimlachje de justitie be- spottend. Driehonderd meter van de gevan- genis verwijderd, splitste zich de weg; rechts liep hij uit op een drinkplaats voor het vee; links op het erf van een kostelijk-onderhou- den boerenplaats. De man aarzelde; onverwacht klonk van achter een perk van bloeiende heesters het stemmetje van een meisje, dat vriendelijk vroeg: „U zoekt naar den weg? Gaat u maar recht op het huis aan; daarachter is de weg, waar ook een herberg ligt. Vader zal u wei verder wijzen". De man keek ontroerd naar het kind. Haar aanwijzingen volgend, vond hij het pad en de herberg. Voor de deur rookte de herber- gier zijn stompe, witte pijpje. „Goeien dag!" zei de ex-gevangene. „Goeien dag", klonk het terug. „Kunt u mij den weg verder wijzen", zei de man, „want ik wil niet op particulier ter- rein aangetroffen worden". Hij voegde er aan toe: „opnieuw". „Dus je bent vri;. kameraad", vroeg de breed-geschouderde waard. De man hief zijn hoofd op en ontdekte in den ondeugenden blik van den andere toch een glimp van warme goedgezindheid. „Ja, ik heb drie jaren gezeten en ben weer opnieuw in de vrijheid terug. Ik bezit eenig bear geld, laten we samen een borrel drin- ken, voordat ik verder marcheer." „Kom binnen", zei de herbergier. De gelagkamer, waarin hij nu belandde, leek meer op een eetkamer van burgerhuize dan op een herbergs lokaliteit. In de witte, met vergulde leeuwenklauwen versierde fayence-vazen kwijnden lang-stelige bloe- men; op een buffet met veel druk lofwerk stonden op een rij in slagorde allerlei bord- jes beschilderd met kinderlijke voorstellin- gen. „U hebt het hier goed, hoor! verduiveld goedvoortreffelijk! Hebt u een groot aantal klanten?" „Ncu, nou, het gaat nog al, men leeft ten- minste", antwoordde de waard. „En daarom neem ik de gelegenheid1 waar (als zij zich voordoet) om met een, die weet te leveo, een glas te drinken en een brood te deelen." De geur van koolsoep drong van uit de keuken iiet cetvertrek binnen. „Jenny", riep de waard, „zet er een bordje bij; meneer eet ook wat soep mee!" „Uitmuntendzei de ex-gevangene, wien de witte landwijn naar het hoofd steeg. Hij hief zijn glas op: „Een fijn wijntje, kameraad, ik zal dezen dag nooit vergeten!" en een oog toeknijpend voegde hij er aan toe: „lk ben onder goed gesternte geboren, weet u, maar zeg me nu ccns, is de stad nog ver van bier? Kan ik van avond nog den post- wagem pakken?" „Zeker", zei de herbergier, „maar hier is Jenny, mijn vrouw, met het eten." Inmiddels was ook het kleine meisje komen aanloopen, en nam haar plaatsje tusschcu haar ouders in. Gedurcnde het eten hief de gast menig keer zijn glas omhoog en dronk op het wel zijn der familie, terwijl hij opge- wonden de goede spijzen prees. die de vrouw des huizes had weten te bereiden. Meer dan eene flesch werd door hern besteldmeer dan een merk werd uitbundig geloofd, totdat aan het eind van den maaltijd de ex-gevangenc, plotseling zeer week van hart den waard zijn verlangen te kennen gaf naar den open land- weg, naar de ruimte „lk wil weer weg, naar buiten, de vrijheid in, hoeveel ben ik schuldig?" Hij doorzocht zijn vest, vond eenige zilver- stukken. die hij op de tafel wicrp. „Dadelijk kunt u bctalen, maar ga cerst nog een eindje met mij het erf omwe moeten nog wat praten." Zij liepen naar buiten. Heerlijke geur van versch-gemaaid gras vuldc dc atmosfecr. De man vOelde er een aangename prikkeling van in zijn neus. Toen hij echter op eenigen af- stand drie flinke boerenjongens met hooivor- ken zag naderen, maakte hij plotseling om af- werendc be^eging. Maar de ander stelde hem gcrust met de woorden: „mijn knechten". Langzaam verder slenterend, kwamen zij ook bij een mooi ruim rozen-park, dat om- zoemd' werd door vele gouden torretjes. ,.Zeg, vriend", begen opnieuw de misdadi- ger, „zeg nu welken weg ik inslaan moet om de post van Pantin nog tc halen." „Maar je hebt nog niet alles gezien", zei de waard cn bij dwong den ander met hem ver der tc wandelen. Eerst onderscheidde deze niet duidelijk; op eenige meters voor zijn blik schoten twee donkerrood-geverfde, kleine vestingtorens omhoog. Zijn onzekerheid duurde niet lang, want opeens herkende hij het bekende silhouct Op dit oogenblik werd inderdaad de deur zijner eel geopend. Ten hevigste ont- steld overwooe: dc ongelukkige de oorzaken van dit werkelijk ontwaken met oogen van 'n in den val geraakt dier. Hij herkende in den commandant den breedgeschouderden her bergier uit zijn droom „Charlot!" stamclde hij, daarmee den naam van den beul bedoelend. Een plotselinge geelzucht spreidde zich als een rondc vlek over zijn verwrongen gezicht. Mcteur greep de hand van den schcrprechter den arm van dc veroordeelde, wiens hoofd krachteloos van den eenen schouder naar den ander bcngcldc. Geboren: ANDREA SJOERDJE, dochter van A. KISTEMAKER en S. KISTEMAKER—Postma. Alkmaar, 26-1-1925. Verl. Stuartstraat 71. Heden overfeed zacht en kalm na een geduldig lijden, onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader P. TROMP, in den ouderdom van 79 jaar. Jb. TROMP. R. TROMP. C. TROMPHoogland. G. HEINISTromp. Jb. HEINIS. A. BAK. Noordeinde van Graft, 26 Januari 1925. De teraardebestelling is be- paald op Donderdagmiddag te 2 uur. Heden overfeed te Leeu- warden onze geliefde oudste Zuster, Mejuffrouw DOETJE HILLEBRAND, in den ouderdom van 66 jaar. Namens de Familie, M. HILLEBRAND. Dokkum, 25 Januari 1925. Eenigste kennisgeving. Hiermede geven wij kennis van het overlijden van den Heer HENDRIK ASJES, in den ouderdom van 88 jaar en 3 maanden, dien wij met plichtsbetrachting en toewij- ding hebben verzorgd en op- gepast. Tevens onzen hartelijken dank aan dokter J. H. DEN HARTOGH voor zijn vele moeite en opoffering, den over- ledene bij zijn ziekte bewezen. P. BRANDER. Gr. BRANDERMolenaar. Koedijk, 26 Jan. 1925. Hiermede betuigen wij onzen har telijken dank voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bij het overlijden van onze geliefde Echtgenoote, Moeder en Grootmoe- der GUURTJE DE JONG. Namens de familie: D. BAKKER. Heemskerk, Jan. '25. Faillissement. Door het verbindend worden de* eenige uitdeelingslijst is het fail lissement van C. VEER te Alkmaar geeindigd. De Curator, Mr. P. A. OFFERS Alkmaar, 26 Januari 1925. Oudegracht 275. Mej. SIEBERT COSTER, Emma- straat 37, vraagfc tegen 1 April een voor alle huiselijke bezigheden. Mevrouw TEELING, Oudegraoht 277, Alkmaar, vraagt wegens huwe- lijk van het tegenwoordige dienst- meisje tegen 1 Maart een flinke van goede getuigen voorzien. Zich aan te meiden's avonds na acht uur. GEVRAAGD bij dame. Alleen voor huiswerk en gezelschap. Brieven onder letter E 303, bnr. van dit blad. GEVRAAGD 8121 uur, Vrijdag 86 uur. Adres: F. BERG, Hofplein 53. b. z. a. bij heer of dame of voor hulp in de huishouding. Br. fr. lett. V aan DUINKER'S Adv.bur., Helder. voor het geregeld voorkomend van materialeu naar nabljgelegea plaatsen. Uitvoerige aanbiedingea onder letter J 307, bur. v. d. MmL

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 3