©ns bedrijfsleven den zonnetijd te handhaven. De vereeniging werd uitgenoodigd tot het bijwonen van de jaarvergadering van deu Ned. Tuinbouwraad, welke vergadering ech- ter vermoedelijk in verband met de reorgani- satie van den Ned. Tuinbouwraad nog altijd in de toekomst iigt. De mandenaanbesteding had dit jaar geen gunstig verloop. De partij was niet in over eenstemming met de monstermand en werd afgekeurd. Onderhandelingen met deii aannemer brachten in verband met het duurder worden van het materiaal en den dringenden tijcl geen resultaat, zooat ten slotte, noodgedwongen, de manden werden aanvaard met de bepaling, dat de bestellers vrij waren het bestelde aan- tal manden aan te nemen of niet aan te ne- men. Nog altijd was het noodig sommigc leden <der vereeniging te herinneren aan art. 5 van het huishoudelijk reglement, want steeds schijnen enkelen nog niet overtuigd. dat het veilen der producten de voorwaardc is om de hoogste prijzen voor de groenten te bedwin- gen. De rattenverdelging van vereenigingswege ter hand genomen heeft geen gunstige resul- taten gebracht. De inventarisafie der sta pel producten krijgt langzamerhand burgerrecht, in aanmerking genomen de weinige biljetten, welke absent bleven bij de telling. Door de oprichting van een Tuinbouwver- eeniging te Ursem bedankten enkele tuinbou- wers uit die plaats, die lid waren van „Groen- tencultuur" voor het lidmaatschap. Te Broek op Langendijk bleef het ledental stationnair Het mag ons zeker in menig opzicht tot dankbaarheid steminen, dat het schokkend gebeuren in ons tuinbouwleven waarvan ze ker de voorlaatste jaren zoo ruimschoots ge- tuigden, weer heeft plaats gemaakt voor een regelmatig zaaien, planten, oogsten en ver- handelen onzer producten. Met blijdschap mogen wij dan ook thans constateeren, dat de toestand in ons bedrijf in het verloopen jaar tot heden finantieel niet ongunstig mag wor den genoemd, terwijl het herstcl der handcls- betrekkingen in ons gewone buitenlandsche afzetgebied ons zeker goede hoop mag geven voor de toekomst. Het verslag herinnerde aan de moeilijkhc- den in verband met de zegelwet, pas ervareu en wat zeker niet minder clreigend is de tol- tarieven welke men in Duitschland zou wilier, toepassen. Uit dc rekening van den pcnningmecster bleek dat in kas was op 1 Jan. 1924 70 43, op de spaarbank 630.07, totaal 707.07. De inkcmsten hadden bedragen 2455.64, de nitgaven 2424.79.Er is alzoo een batig saldo van 30.85. De litter C. Slot bracht rapport ui< van dc wortelzaad-ccmmissie. Sprc-hcr vestigde aller- eerst de aandacht op de vcrtouwing an blocm- kcol. Door dc tcencmendc draaihn iigheid is inzake dezen tak van bedrijf een gewijzigde toestand gekemen, n.l. men verbouwt er niet veel meer van. Vcrvclgens dc uiendoor ver- schillendc gemaakte bepalingen in den ver- kcop van dit artikcl, schijnt het niet loonend meer te wezen, zoodat ook dezc vcrbouw aan het afnemcn is. Ten slotte dc aardappelen- vcrbcuw: vroegef verbouwde men veel fijnere sooncn, maar daar de export thans meer be- paaldclijk schotten en attdere sooften verlangt, is ook de verbouw van fijnere soorten wegge- raakt. Zoo is het nu cok in het verbouwcn van vrctge wortelen. D:zc verbouw schijnt door allerlei cmstandigheden niet loonend meer te wezen, zoodat er maar zeer wcinig van dit product meer vcrbouwd wordt. Dit nu staat in nauw verband met de zaadtcelt der wcrtekn, zoodat het zeer wel mogelijk is dat de wcr.elzaadccmmissie spoedig van het too- neel verdwijnen zal, en dit wel wegens ge- brek aan klanten. Door den heer J. Bouwcns werd rapport uitgebracht van de commissie tot onderzoek naar Plantenziekten. Vooral wat b.treft het onderzoek der zoo- gtuaamde randjesziek.e in de gewone witte kool, welke zickte thans cok reeds in onze ge- wene geie kool wordt aangetroffen. Daar de ziekte, die de zeogenaamde „Vallers" v-r- oorzaakt zidi thans ook weer voor doet, wordt te Wageningcn ook deze ziekte weder ernstig onderzocht. Zoowel door de inspec.eur van de Plantenziektenkundigen Dienst,' als door den heer prof. Quanjer, alsmede eenige speciali- teiten, op Plantenziektenkundig gebied, zijn bier dit jaar eenge bezceken aan onze plaats gebracht, om eens een nauwkeurg onderzoek naar het een en ander in te stellcn. Door Rijksbezuiniging wordt men ook daar op zulkt wijze in diverse uitgaven bekcrt, dat zij b.v. de verzcndkcsi n van zieke kool enz. niet meer kunnen vergceden. Behalve de kcolziektcn, is men te Wagenin gcn ook begonnen vcor ens een nader onder zoek in te stellcn naar de vurigheid der wor telen. Hoewel de oorzaak bekend is, zal het altijd mceilijk blijven aan dc oorzaak te cntkomen, daar de malariamuggcn in alle gevallen ge- makkeljjker bestreden kan worden, dan de wortelvliegen. De ziekte, die thans in de uien zooveel bouwers het „cverzoeken" dcet bezor- en voornainclijk rotting van binnen, of ook rotting op de kep gencemd, kan met veel sue- ces bestreden worden volgens advies van Wa- genmgen door eenige herhaalde bespuiting met Bordeausche pap, vermen Td met wat tar web hern. r^'!? resultaat van het onderzoek naar de ^Unoerzeeers" (aardappelziektc) is bericht, de voornaamste middden ter vcorko- ming zijnkoel, en in het voile licht bewaren, alsmede met al te vroeg uit te pooten. yerschmende vragen werden gesteld en be- antwooi d door den hecr Bouwens. Aan de orde waren mededeelingen en inge- kemen stukken. Een verzoek cm eenige ver- gocdmg te ontvangen van GroentecuKuur voor het vangen der ratten, door een ingezetene van Zuid-Scharwoude werd van de hand ge- wczen. De voorzitter stelde voor een verzoek te richten aan de L. G. C. om zooveel mogelijk gebiuik te maken van de foes'aande vaart naar de laadplaats alhier, in plaats zcoals thans nog zeer vaak geschiedt dat men langs de bruggracht vaart. Vervplgens met het cog op mogelijk voor- kc niende werkloosheid der landarbeiders de beuwere rekening houden met het zelf helpen van het irdaden der groenten bij het spoor, op- dat hierdoordan geen landarbeidei"s een stuk- je bjxxxi zouden.moeten missen. Mati'denaafilcoop. Desecrethtlis pretereer&e" manden met rotting rand beneden- en rotting- ooren, boven gewone witte manden. De verga dering ging hier mede accoord. In de plaats van den heer C. Ooijevaar, welke niet herkiesbaar was, werd als bCstuurs lid van „Groentecultuur" gekozen den heer S. Kossen met 47 stemmen tegen 46 op den heer C. de Groot. Voorstel van gen heer C. Slot. De verte- genwoordigers „van dc vereeniging de Groen- tecultuur" in het bestuur der Langedijker Groentccentrale" zijn herkiesbaar. be voorzitter zei, dat geen praeadvies van het 'bestuur op dit voorstel kwam. De heer Slot toonde aan, dat het voorstel alleszins (ook in verband met het feit, dat andtre vcreenigingen hunnc afgevaardigden wel herkiesbaar steldenaanbevding verdien- de. Het' voorstel werd aangenomen met 63 te gen 36 stemnien. Punt 11. Het bestuur stelde voor: Aan het bestuur der L. G. G te verzice- ken om den ingang der Veilinggoot te over- kappen. E)e veilingleider had gezegd dat het niet kon, maar de voorzitter meende van wel. Meerderen waren het hiermede eens. Goedgcvonden werd het verzoek in te die- nen en te wachten wat de L. G. C. hiervan zal zeggen. Rcndvraag: De heer A. Slot Pzn. schet- ste den achterstand onzer prijsmaking voor vroege wortelen, tegenover andere plaatsen zooals het Westland, Venlo en andere, en vroeg of het geen aanbeveling verdiende ons in de bcliandeling van dit product naar die plaaisen te regelen. De heer S. Wagenaar vroeg met het oog op den omzet, of het niet mogelijk was 1/, pet. minder marktgeld te heffen. De heer Spaans toonde met cijfers de onmogclijkheid hiervan aan. De heer C. Slot vroeg of de lusten der Ned. Tuinbouwraad wel opwegen tegen de las ten. De voorzitter antwoordde dat bereids eene Commissie sa- mengesteld was om dit te onderzoeken. Hetzclfde vroeg de heer P. Timmerman in zake de Provinciale Commissie. De Voorzitter betoogde dat deze contribu- eering geenszins te hoog was tegenover het voordeel, dat men er van heeft. De eontribu- tic zal voor de L. G. C. ongeveer bedragen 570 thans, maar door dat deze Prov. Com missie trapsgewijze gevormd wordt is haar bezit voor ons onontbeerlijk; door haar staan wij in verband met het Centraal Bureau van dc veilingen in Nederland. De heer S. Kossen zou het zeer goed vin- den als de gastdag van de L. G. C. vrij gege- ven werd. Na bespreking werd het voorstel aldus ge- fcrmulcerd: De L. G. C. noodigde de afgevaardigden der verschillcnde vereeniuingen aan een gemeen- schappelijken maaltijd, en vermindere het presentiegeld van 3 op 1.50. Daarna slutting. Gedurendc het jaar 1924 bedroeg de om zet aan de Langedijker Groentenveiling 3.974.184.87, waarvoor werd aangevoerd 1.561.102 stuks bloemkool, 684.888 bos wortelen, 13.589.385 K.G. aardappelen, 1.638.123 K.G. wortelen, 2.650.181 K.G. uien, 18.264.100 K.G. roode kool, 11.024.008 K.G. gele kool, 20.652.933 K.G. witte kool, 58.866 K.G. slaboonen, 153.940 K.G. rabar- ber, 31.662 K.G. rammcnas, 598.137 K.G. bieten, 14147 K.G. witlof, 51075 K.G. ra- pen. Als dezt aanvoer omgezet in wagons van 10.000 K.G., behalve bloemkool en bos- wortelen per spoor was verzonden, zouden daarvoor 6872 wagons noodig zijn geweest. Een groot gedeelte gaat echter per schip. UIT D1RKSHORN. Dinsdagavond trad in de Ned. Herv. Kerk alhier op de heer Ds. Deetman Ait Alkmaar met het enderwerp: Geen oorlog meer. Vcor een talrijk gehoor.hield de spreker een pakkende rede van de gruwelen van der. corlog, die geweest is en over den nog gruwe- lijker oorlog, die komen zal, als de mensch- hcid niet intijds tot inkeer komt en tot cntwapening overgaat. Want de leuze: „Zoo gij den vrede wilt, bereidt U ten oorlog", heeft fiasco gemaakt. Thans mo t het luiden: „Zoo gij den vrede wilt, here id U ten vrede". Met aanhalingen uit geschriften van de nrofcssorrn Heeling cn van Embden werd een cn ander geillustreerd. Geen oorlog dient dus meer geleerd te worden, geen middelen, bezuinigd op onder- wijs en andere nuttige zaken meer vermorst aan eorlogsmatcriaal. Alle menschen, van welke partij of van welken godsdienst ook, dienen den strijd aan te binden tegen den oorlog en dan ook tegen de vcorbereiding van den oorlog, in naam van het Evangelie en van dc mcnschelijkbeid. Spr. sehetste de taak van de kerk welke tegen den wcreldoorlog niets heeft gedaan, integcndecl, die soms heeft gesanctionneerd van de school, welke geen histoire de ba- taille, d-cch ontwikkelingsgeschiedenis dient te geven. In verband hiermede wees spr. op de werkjes van Dp. T. Linsum. En zeer te- recht, daar deze in de enderwijswereld verge- ten schijnen te zijn. Van het huisgezin, waar- in de orders bun kinderen moeten leeren, dat oorlog is misdaad. Niet langs den weg der dienstweigering, maar langs dien der evolutie moeten we trach- ten tot het dcel te geraken. Het mbet der overheid worden ingeprent, dat het burgerlijk geweten zich verzet tegen den dwang tot dienstnemen in het leger. Laat het kleine Nederland „groot" zijn, door in overeenstemming met Denemarken, tot ontwapening over te gaan," zoo besloot spr. zijn rede. UIT HEEMSKERK. In de streek „Kennemcrland" zijn dezer da- gen door een blcembol'enkweeker 2 bedjes met tulpen verkocht voor de som van 24 000. Keeren we weer terug naar het tijdperk van den verdwaasden tulpenhande! UIT SCHOORL. Dinsdagavond had de Vereeniging voor Vreemdeli ngen verke.r „Noord-Kennemer- land" alhier een vergadering be'ltegd in het lokaal „Dcnnenlusl" van den heer P. Breed Jz. alhier. Een dertigtal leden woonden deze vergade ring bij, welke met een korte inleiding van den voorzitter werd geopend. Het bestuur stelde vcor om, evenals in 1924, wederom een kleinen gids voor gratis .versprviding tc la ten dnikken met ceo oplage "van 5000 sfuks. Zooveel mogelijk zal reke ning tfcrden gehouden met een wensch door een der leden geuit, om dit gidsje zooveel mo gelijk van Hlustraties te voorzien, terwijl het dcnkbeeld van een ander lid, om het geheele risico in handen van een uitgever telaten, geen bijval kon vinden. Besloten werd, dat ook in 1925 weder een verloting zal worden georganiseerd. Tevens werd het bestuur opgedragen om in de Maai't-vergadering met een oniwerp- Huishoudelijk reglement te komen. Tot leden der financieelc commissie voor 1925 werden aangewczen de heerer. P. Kneijnsberg en T. Timmerman. Een geanimeerd debat ontspon zich bij het bestuursvoorstel tot; het organiseeren van winteravonden. De heer Luhrs wilde dat ieder in eigen kring en in andere vergaderingen propaganda voor V. V. V. zou maken, terwijl dc heer Van Leeuwen 't meer had begrepen op 't laten overkomen van een deskundige op verkcersge- 'bied. 't Resultaat was dat het nuttige met het aangename verecni gd zal worden, en een of meer avonden gegeven zuilen worden, welke vcor propaganda en tevens voor genoegen gesehikt zullen zijn. Waar het geheele bestuur zijn ontslag had genomen en alleen de heeren R. Wognum en D. Groen zich weder herkiesbaar stelden, had de verkiezing van nieuwe best uu rated en plaats. Na diverse stemmingen wcixl tot voorzitter gekozen de beer R. Wognum, tot seCretans de heer D. Groen en tot verderc bestuura- leden de heeren D. Rus, D. Braak en A. Gut ter Hierna de rondvraag, welke in de V. V. V. vergaderingen nog al eens zcrgt voor een laat einde. Op een vraag van den heer Van Leeuwen, waaroin sedert den zomer van 1924 nog niets was gedaan aan de richtingteekens in de dui- nen, werd geantwoord, dat van het Staats- bosehbeheei", wiens medewerking was ver- zocht, tot heden nog' geen antwoord was ont vangen. De heer D. Liihrs wilde meer statisfrische gegevens vanaf dc oprichting der vereeniging tot; heden, betreffende ledental, vei'gadei-ingen- bezoek enz. In de Maartvergadering brloofde de nieuwbenoemde secretaris iiieraan zooveel mogelijk te voldocn. Tevens gaf de heer Liihrs den raad om zooveel mogelijk na te gaan welke vcrzoeken van V. V. V. door den gemeenteraad zijn gc- weigerd; deze vcrzoeken kunnen nog eens worden herhaald. Hiema gaf de heer Fl. Schemer het be stuur in overweging om in de Maartvergade ring met een voorsvel te komen tot reorganise' tie der vereeniging in afdeelingen waardoor ook Groot en Kamperduin meer profijt lamnen krijgen van V. V.. recht als de nvenschen ook daar hebben on't nut van zulk een ver eeniging. Ook de Pensionhcuderevereniiging diende zich bij V. V. V. aan te sluiten. Na vruchtbai'e discussie over dit ondenverp, zegde het bestuur het maken van plannen in deze toe. Hierna slutting. UIT GROOTSCHERMER. Dinsdagavond vergadcrde het bestuur van het fanfarecorps „Christiaan dc Wet" met het bekende ..Bazarcomite" 't Doel vn de bijeen- komst was, een programma sainen te siellen voor de gratis-concerten, aan te bieden aan alien, die meegeholpen hebben de bazar van 't vorige jaar September zoo schitterend te doen slagen. Donderdag 5 Febr. heeft hot eerste concert met de nieuwe instrumenten plaats. Dan hebben in hoofdzaak de gehuw- den toegang; de jougelui kunnen dan desZon- dags van een gratis-concert met bal genieten. 't Bazar<omite zal in vol ornaat verschijnen en door den Voorzitter zullen de instrumenten Giithuld worden op uiterst plechtige wijze. En kele jongedames zullen een voordracht doeu, terwijl verder onze bekende dorpsvoordrager de pauzes tusschen de muzieknummers zal vullen. daarin bijgestaan door enkele leden van het fanfarecorps. Een programma zal weer verkrijgbaar gesteld worden, door het Bazarcomite ontworpen en gcd'rukt Nadere bijzenderheden volgen in advertenties in de Alkmaarsche Courant en Schemers Nieuws- bede. Maandagavond iS ten raadhuize een co- mite gevormd om in deze gemeente gelden in te zamelen voor het te stichten neutraal zie- kenhuis te Alkmaar. De commissie heeft de gemeente in wijken verdeeld en de leden dei commissie zullen zelf bij de ingezetenen rond- eaan, zcodra de bekende circulaires verzon den zijn. Rechtszaken POLITIE- EN K1NDERRECHTER. Zitting van Maandag 26 Januari. M1SHANDELING In cen gesloten zitting moest een 13-jarige jongen uit St. Pancras zich verantwoorden wegens mishandeling van een meisje, welk feit was gepeleegd op 12 DecJ.l. De officier vorderde tegen den knaap 37boete of 3 we- ken tuchtschool. De jeugdige delinquent werd daarop veroordeeld tot f 2 boete subs. 1 week tuchtschool. Daarop stond, na heropening der deuren, terecht de koopman D. dc B., die zich op dienzelfden datum eenigen tij-d later had schuldig gemaakt aan mishandeling van ge- tuige W. H. Smit, en hem met een knupnel, 'n spoorstok of 'n mestvork, dat wist getuige niet precies 'n slag op den schouder had ge geven. Deze mishandeling was een uilvioei- sel van een conflict van het zoontje van be- klaagde en bovenbedoeld meisje. Beklaagde de B. ontkende geslagen te hebben. Zijn zoontje slo'eg met een stok en toen had bekl. di enslag willen afweren. Hij erkende wel driftig te zijn geweest omdat ge tuige die zooveel ouder is, zijn zoontje had geslagen. De officier vorderde 25 boete of 25 dagen hechtenis. Beklaagde gevraagd zijnde of hij in staat was dqze boete te betalen, vepliceerde: geen 25 centen. Met het oog op zijn minder schitterenden financieelen toestand werd beklaagde veroor deeld tot f 7 boete of 7 dagen hechtenis. EEN VERZOENING. Mej. H. C. de R., te Texel, had een aan- klacht ter zake beleediging ingediend tegen haar dorpsgenoote te Texel. Deze zaak werd thans bdiandeld, doch beklaagde noch getui ge waren aamvezig. De beleedigde dame had echter een brief gezonden, waarin ze mede- deelde door ziekte te zijn verhinderd en te vens verzocht de zaak niet verder te behan- delen, daar de beklaagde haar excuses had aangeboden, waamede de getuige genoegen nam. Ovcreenkomstig het requisitoir werd beklaagde daarop vrijgesproken. Daarna slutting der morgenzitting. VOORTGEZETTE ZAAK. Na de pauze werd voortgezet de zaak contra J. P. S., te Uitgeest, in welke zaak werd gehoord den ambtenaar van het ge- nootschap. Het betreft diefstal van een para pluie uit een treinrijtuig. De ambtenaar ad- viseerde voorw. veroor(feeling. De officier vorderde in aansluiting op dit rapport 3 ma a mien gev. voorw. Bekl. werd daarop veroordeeld tot 2 maanden gevange- nisstraf voorwaardelijk met nader genoenide bijz. voorwaarden en 2 jaar proeftijd. DIEFSTAL. Vooi"ts werd voortgezet de strafzaak tegen K. v. V. te Alkmaar, die zich had schuldig gemaakt aan: diefstal van een portemonnaie aara zijn nicht toebehoorend. Ook in deze zaak werd de ambtenaar gehoord en adviseerde deze tot een voorwaardelijke veroordeeling. Eisch: 2 maanden gev. voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd. Vonnis conform dezen eisch met verplichting tot geheelonthouding. Bekl. berustte in dat vonnis. VERZET TEGEN EEN VONNIS. Elisabeth B., huisvrouw H. K., wonende in een woonschuit, die destijds te Helder lag, werd veroordeeld tot 40 boete of 40 dagen hechtenis ter zake opruiing en belemmering van ambtshandelingen. Het was ter gelegenheid van. een relletje in den naeht van 13 op 14 Sept. tegen de po litic, waarin ook beklaagde zich mengde en de toeschouwers opruide om zich te verzetten tegen de politic. Een drietal agenten van po litic werd opnieuw gehoord en uit hun ver- klaringen bleek, dat de veroordeelde zich in het ontstane kabaal niet onbetuigd had ge- laten. Zij zweepte de reeds opgewonden me- nigte nog meer op. Bekl. meende dat de ar- restanten door de politie „voor niks" werden mishandeld. De officier requireerde bevestiging van het gewezen vonnis 40 boete of 40 dagen hech tenis. De politierechter noemde dit een matige etraf en bevestigde het vonnis a quo. ONTROUVVE POSTBEAMBTE. De voormalige postbeambte C. D., te Hoogwoud, stond hutcht ter zake verduiste- ring van vei'schillende bedragen gedurende het tijdsverloop Juni—Oct. Voorts had hij achtergehouden poststukken, o. m. eenige waarschuwingen en aanmaningen van den ontvanger der directe belastingen. Het betrof hier bedragen afgezondeu per poshvissel ter. voldoening van de directe belastingen, terwijl beklaagde bevreesd was dat door de toege- zonden aanmaningen en waarschuwingen de desbctreffendc personen zouden ontdekken, dat het door hem gestolen geld' zijn bestem ming niet had bereikt. De ontvanger der dir. bel. Kok kon verkla- ren dat de beiastingschuldigen Bart en Gar- ritsen hun directe belastingen niet hadden voldaan. Hij had hem een waarschuwing en daarom een aanmaning doen toekomen. Johanna Tijnker, ecntgenootc M. de Boer, had aan beklaagde afgedragen 17 en 15.15. Zij had geen ro$u ontvangen. De schade is haar vergoed. Geerlje Hedders, echtgen. Job. Bijvoet, had 9.20 aan bekl. afgedragen. Ook zij kreeg geen regu. Dat geld was niet bestemd voor de belasting doch voor een particuliere firma. Bekl. had eenigen tijd later dat geld opgezonden. Op denzelfden dag toen hij ge- snapt werd. De 76-jarige Jan Bart (zeer hardhoorig) uit de Langereis. deelde mede, dat hij be klaagde geld had afgedragen voor de belas ting. Waarschuwing of aanmaning had hij niet ontvangen. Getuige H. Gerritsen had een waarschu wing ontvangen doch geen aanmaning. De deurwaarder kwam direct met een dwangbe- vel. Het geld had hij aan bekl. afgedragen. De kantoorhouder der Ned. posterijen, W. Koeman, was de chef van beklaagde. De gel den voor den postwissel in de dagvaarding ge noemd, zijn hem niet afgedragen door be klaagde. Getuige was tevreden over de dienst- vervulling vam beklaagde. In deze zaak was door de reclasseering een rapport uitgebraeht. Daarin werd er de aan dacht op gevestigd dat beklaagde te veel ver- teerde. Beklaagde is thans arbeider. Voorge- steld werd bekl. voorw. tc veroordeelen. Hoewel het ernstige feit krachtig veroor- deelend, wllde de officier, gelet op de jeugd van beklaagde, een voorw. straf vorderen en eischte 6 maanden: gev. voorwaardelijk met 3 proefjaren en bijz. voorwaarden'. Vonnis conform dezen eisch. De veroordeelde mag in het eerste jaar van zijn proef'ijd geen cafe' bezoeken en mag geen schulden maken. Hij moet alles h contant betalen en mag ook geen gelh leenen van anderen. Bekl. berustte in dat vonnis. (Wordt vervolgd.) 437ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 28 Januari. 5de klasse 7de lij&t. Prijzen van 70,- 54 153 156 164 211 266 295 572 589 920 1194 1226 1236 1414 1602 1700 1729 1791 1865 1930 2018 2138 2225 2774 2816 2943 2977 3080 3166 3197 3198 3217 3319 3368 3379 3428 3575 3595 3626 3854 3936 4024 4141 4297 4379 4410 4618 4646 4681 4726 5048 5116 5292 5354 5445 5465 5578 5779 5798 5969 6030 6187 6280 6368 6372 6844 6875 6929 6947 7148 7192 7221 7368 7490 7537 7922 8025 8043 8209 8268 8581 8651 8708 8716 8782 8933 8087 9140 9309 9315 9361 9384 9536 9599 9664 9685 9717 9723 9763 9871 9979 10193 10281 10451 10721 10863 10976 11065 11107 11282 11303 11524 11612 11714 11765 11793 11975 11996 12010 12083 12089 12092 12187 12188 12295 12353 12401 12509 12539 12685 12722 12837 12871 12882 13001 13073 13264 13479 13633 13846 13800 14071 14165 14182 14186 14377 14510 14534 14663 14742 14796 14800 14894 14900 14935 14945 15040 15520 15637 15600 15699 15778 15966 16257 16354 16397 16452 16527 16720 16737 16785 16891 17110 17127 17178 17324 17456 17584 17588 17672 17821 17829 18023 18093 18107 18192 18248 18263 18318 18459 18463 18691' 1C699 18774 18825 19018 19026 19134, 19212 19294 19311 19472 19500 19528 19619 19630 19770 19780 19785 19610 19869 19891 20106 2M34 20333 20392' 20623 20781 20933 21074 21114 21318 21592 21840 22061 22126 22173 22215^ 22232 22359 22400 22605 22609 226241 22815 22841 Nieten '-I 41 142 166 176 213 364 436 439 487 636 698 704 743 750 842 862 866 897 1052 1062 1144 1230 1274 1348 1368 1371 1393 1412 1415 1421 1423 1469 1525 1547 1567 1693 1736 1779 1807 1843 1861 1864 1867 1909 1956 1971 1981 1984 1989 2022 2034 2039 2049 2131 2142 2210 2248 2269 2295 2302 2424 2431 2434 2481 2493 2494 2506 2554 2557 2579 2597 2615 2675 2678 2703 2759 2785 2809 2810 2848 2857 2884 2886 2901 2923 2984 2997 3030 3073 3085- 3137 3179 3215 3216 3266 3312 3315 3331 3332 3386 3525 3547 3563 3582 3590 3632 3720 3791' 3813 3822 3826 3863 3879 3925 3999 4015 4160 4191 4279 4360 4372 4395 4465 4467 4468 4479 4518 4551 4610 4644 4651 4671' 4675 4604 4716 4727 4758 4773 4931 4933 4964 4086 5016 5020 5027 5123 5154 5155 5228 5329 5351 5355 5428 5457 5460 5473 5567 5611 5649 5658 5703 5706 5711 5724 5740 5755 5772 3980 5993 6012 6021 6071 6118 6146 6230 6289 6295 6310 6336 6374' 6378 6384 6489 6553 6558 6610 6614 6622 6659 6774 6775 6788 6839 6851 6910 6032 0934 6936 6961 7016 7047 7050 7055 7108 7110 7149 7252 7317 7328 7.346 7402 7409 7578 7581 7598 7654 7674 7716 7730 7737 7768 7806 7813 7819 7865 7092 8022 8031 8054 8121 8188 8280 8289 8297 S308 8320 8376 8466 8490 8526 S624 8674 8711 8720 8722 8753 8781 S7S6 8705 8814 8815 9011 9035 9050 0092 0102 0122 0160 9203 9210 9220 0256 92S! 9343 9349 9357 0376 0450 9472 9510 9526 9593 9605 9633 9645 9666 9676 9679 9702 9750 9/87 0802 9813 9850 9893 0906 99)9 9936 9905 10065 10111 10171 10191 10253 10262 10283 10333 10344 10434 104.3S 10467 10527 10538 10610 10636 10675 10680 10726 10737 10760 10769 10799 10815 10822 10868 10940 11009 11050' 11052 11070 11122 11139 11227 11229 11301 11325 1133! 11332 11365 11380 11437 11445 11567 i 1 5' 15 11597 11643 11682 11695 11763 11S07 11823 11841 11855 11871 11875 11981 12018 12067 12116 12137 12141 12154 12180 12262 12267 12298 12343 12363 12412 12439 12548 12581 12661 12670 12677 12682 12698 12710 12746 12707 12781 12S59 12863 12886 12091 13020 13033 13053 13083 13141 13143 1314S 13193 13262 13272 13200 13410 13473 13502 13597 13647 13652 13671 1 'k>80 13708 13782 13802 13804 13809 13903 13920 13973 14047 14075 14104 14178 14188 14200 14200 14282 14295 14310 14338 14343 14367 14481 14500 14512 14517 14533 14539 14545 14552 14595 14607 14627 14667 11688 14698 14701 14800 14816 14849 14883 14891 14046 14993 15008 15059 15113 15127 15199 .15206 1521S 15234 15305 15363 15426 15437 15439 15476 15504 15510 15525 15565 15611- 15630 15663 15683 15698 15719 15742 13771 15793 15848 15851 15906 15922 15964 15970 15973 16001 16027 16047 16050 16135 16139 1614S 16183 16202 16233 16294 16315 16361 16421 16552 16553 16555 16571 16573 16597 1(5602 16640 16669 16705 16712 16717 16762' 16779 1682S 16850 16881 16898 16905 16919 16926 16927 16030 17000 170041 17076 17077 17082 17142 17143 17176 17217 17229 18231 17349 17422 17506 17534 17585 17622 17630 17644 17703 17760 17786 17799 17815 17828 178741 17935 18085 18086 18114 18117 18127 18256 18332 18367 18377 18398 18430 18446 18481 18491 18579 18588 186521 18680 18688 18695 1S702 18706 19746 18747 18764 18768 18772 18778 18780- 18850 1891S 18920 18952 18959 18971- 18990 19001 19056 19119 19201 19215' 19256 19280 19310 19350 19360 19364 19380 19445 19463 19502 19508 19565 19666 19673 19685 19716 19740 19764 19814 19829 19834 19961 19966 19973' 19984 20184 20189 '20193 20280 20350, 20368 20390 20409 '20457 20509 20517< '20538 20540 20543 20553 '20609 20627) 20725' 20660 '20684 20702 20715 '20723 20729 '20760 20776 20826 '20847 20856 20861 20079 20997 21014 21026 21047' 21135 21299 21314 21325 21433 21438 21440 21441 21505 21642 21669 21686 21746 21770 21788 '21803 21804 21853 21862 21871 21895 21906 21949 22017 22027 22057 22062 22138 '22207 22254 22273 22282 22313 22335 '22345 22367 22409 22416 22427 '22436 '22522 22566 22580 22598 22605 22708 22719 22720 22735 22779 22817 22822 22829 22890 22894 22911 22912 22955 5de klasse, 6de lijst: 15005 moet zijn 150TW. 14758 moot zibi met f 70. Mark tbf rich ten PURMEREND, 28 Jan. „AfsIagvereem- ging Beemster, Purmerend en Omstreken". Aardappelen 1.501.60 per zak (25 K.G.), Witlof f 0.11—0.1S per K.G., Bloemkool 5—/ 9 per 100, Roode kool' 4.20f 10.90 per 100, Savoye kool 6.60 tot 8.10 per 100, Spruitkool 1.20 3.65 per 15 K.G., Boerekool 0.40— f 1.10 per 100 struiken, Rapen f 2.10 3.70 per 100, Uien 2.35—/ 3.10 per 25 K.G, Prei 7.80—J 15.80 per 100 bos. Ap- pels: Zoete veen 0.13, Court pendu 0.11, Lemoen-appel 0.140.22, Present van Engeland f 0.14—/ 0.25 per K.G. Perm: Gieser Wildeman 6.70—/ 9.40. Wiofcrjan 3.20-/ 6,10 oer JOO K.G v -v* v t

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 7