Alcmaria-Victrix. Zondag a.s.ALGMARIA I BLOEMENDAALI Stennt de actie voor een modern nentraal ziekenhuls in Alkmaar. den auto op te zoeken. M. fwam hem reeds itegemoet. B. stond bij den auto. Bekl. is toen met G. en van der H. ingestapt. De zak met bankpapier was reeds in den auto. Met z'n drieen zijn ze toen naar Amsterdam terugge- keerd, waar ze's morgens om 9 uur aankwa- men. In zijn requisitoir wees de advocaat-gene- raal, mr. Crispius, er op, dat deze zaak, die aanvankelijk zeer ingewikkeld was, thans heel eenvoudig is geworden. Bekl. heeft thans een volledige bekentenis afgelegd, maar het blijft 'een feit, dat hij con amore heeft meegedaan aan een zeer ernstige inbraak. Het gestolen 'weld is weg, verbrast en verknoeid. Spr. acht dan ook de opgelegde straf niet te hoog; hij zal atleen thans aftrek van de voorloopige hechtenis vragen. Als verdediger trad op mr. C. de Kempe- naer jr., advocaat te Arnhem. Het burgerlijk armbestuur is nog steeds be- reid dezen man te helpen met geld om hem in staat te stellen, een flesschenspoelerij op te richten. Beklaagde's huishouden verkeert m een ellendigen toestand. Op grond van een en ander drong pleiter aan op een voorwaardelijke veroordeeling Uitspraak 12 Februari. Hierna stonden terecht Ph. G. oud 41 jaar, koopman en G. E. van der H., oud 44 jaar, kleermaker, beiden wonende te Amsterdam, thans gedetineerd, die in eersten aanleg voor de rechtbank te Zwolle hebben terecht ge- staan terzake dat zij in den nacht van 25 op 26 November 1923 tezamen en in vereeniging uit het kantoor van het correspondentschap •der Nederlandsche Bank te Kampen hebben weggenomen een bedrag van 74.000 aan papieren geld en 500 zilveren guldens al.es nadat zij zich toegang hadden verschaft tot het gebouw door de buitendeur met gewe.d open te breken an door de brandkast te for- ceeren. Beklaagden zijn deswege door ac rechtbank te Zwolle vetfoordeeld tot 6 jaar gevangenisstraf, conform den eisch van de officier van justitie. Beide beklaagden hebben steeds ontkena iets van de inbraak te weten en gezegd dat het geheele verhaal van den vorigen beklaag- de laster is. Toen de beklaagden nogmaals ondervraagd werden, verklaarde beklaagde G. het si a cut off er te zijn van laster en wraak en geheel onschuldig te zijn en betuigde van der H. me- de zijn onschuld. Uitspraak 12 Februari. Vervolgens stonden terecht G.P. en Go, beiden te Amsterdam, terzake van medephch- tigheid aan de bedoelde inbraak en wegens heling. Beide beklaagden zijn door de recht bank te Zwolle vrijgesproken. De verdedigers vroegen lichter straiten. Uitspraak 12 Februari. REVOLUTIONNA1R PROPAGANDA- MATERIAAL IN BESLAG GENOMEN De politie te Bandoeng nam op de Inland- sche drukerijen alhier brochures en bulletins met revolutionnaire strekking in beslag. CHINEESCHE ZEEROOVERS. Chineesche zeeroovers overvielen te Welte vreden een prauw met rubber naar Benkali.s Twee Chineezen werden gearresteerd. DE GROOTE PLATAAN. De groote plataan." zegt het Hbl. Is het nog noodig aiader uiteen te zetten, welke boom wordt bedoeld? Half Ams. .rdam heeft in de laatste dagen gekeken naar den grooten plataan in het Leidscheboschje. Zij hebben oezien, dat arbeiders rond den boom een breeden kuil groeven, dat een gleuf van bijna acht meter breedte en van zestien meters lengte werd gemaakt. Een langwerpige put is het geworden^ on- <reveer drie meters diep, waarlangs de boom naar zijn nieuwe groeiplaats is geslecpt. Gistermorgen is het groote werk uitge- voerd. De plataan was, nadat eerst alle om- ringende aarde, uitgezonderd een kluit van circa 16 kub. meter rond den voet was ver- wijderd, en nadat alle worteluitloopers, wel- ke den boom nog aan den grond vasthielden, waren losgemaakt, bij gedeelten ondergra- ven. Op die wijze werd een plankier onder de aardkluit aangebracht; onder de planken kwamen ijzeren rollen. Zoo was alles voorberetd. De boom stona aan de eene zijde van de geul, aan den an- deren kant stond de sterke lier. Een acht- voudige kabel verbond het toestel met den boom. Elf uur. De staaldraden knarsen, spannen zfch geleidelijk, nu de arbeiders aan de lier draaien. Langzaam, heel langzaam, rolt de zware boom vooruit, centimeter na centi meter Groot is de belangstelling voor dezen ar beid. Langs het hek staan honderden toe- schouwers, die met verbazing dit stukje tuin- bouwkunst gadeslaan. Opmerkingen ontbreken niet. „Hij komt er niet door," zegt de een, „over een paar maanden is hij dood! Och, wat," repliceert een ander, „de boo men in de Middelaan zijn toch ook blijven leven." „Ik ben er van kind af aan onder opge groeid," beweert een derde, „en ik zeg, dat een boom zoo iets niet kan verdragen." De heer Koning, chef van de afdeeling Beplantingen, laat alle critiek langs zich heengaan, in de overtuiging, dat alles is ge daan om den boom, het mooiste exemplaar van deze soort uit de hoofdstad, te sparen. Wethouder Ter Haar en de heer Bos, direc teur van den dienst van P.W., komen een kijkje nemen. Inmiddels werken de arbeioers voort. Zij draaien de lier, verleggen de rollen en de planken. Zeven meter per uur is de snelheid waar- mede de boom vooruit rolt. Even na twaalf uur is de halve weg totaal 16 meter af gelegd. „Het gaat prachtig", zeggen de deskundi- gen. Verder gaat het rollen en ten slotte is de nieuwe groeiplaats bereikt. Het eerste dcel van de verplaatsingspoging is gelukt Zal ook het tweede gedeelte slagen? Dat wil zeggen, zal de boom de operatie dcorstaan? Dat zal eerst over een paar maanden blijken, maar de vakliedcn hebben '."Deden moed dat de boom, welke een omtrek heeft van 8.30 M. en meer dari een halve eeuw oud is, nog heel wat jaren de Amstel- stad zal sieren. Weldra komt nu de tweede plataan aan de bourt. Die is wat lichter en zal slechts over ecu afstand van 14 meter worden verschoven. Ljde.tioescliouw#rs hebben getroffen. dat van de kroon van de beide plafanen heel wat minder is weggekapt dan verleden jaar van de iepen in de Middenlaan. De buitenlijn is geheel in tact gebleven, maar enkele takken mcesten verwijaerd, omdat te veel loover ten- gevolge ziou hebben, da: de verplaatste boo- men niet genoeg voedse' zouden teijgen. Er is zoodanig gesnceid, dat, als de boomen weer in blad staan, het uauwelijks merkbaar zal zijn, dat de boomen ijler zijn geworden. 'Een kleine tegenvaHer was, dat de laag aarde zoo gering was, niet veel dikker dan 30 c.M. Daaronder ligt zand, vermoedelijk een overblijfsel van <Je oude wallen. De wor- tels zullen echtei- geheel door goede aarde werden omringd. Zoo is dan reeds een belangrijk gedeelte van de verandering aan het Leidscheboschje vollooid. Het plantsoen, dat tot nu toe 5000 vierk meter green had, zal, na de wijziging, over 7000 vierk. meter groen beschikken. De groote iepen blijven alien behouden. Twee kleine platanen zullen echter moeten verdwij- r.en. KORTE BERICHTEN. De gemeenteraad van Amsterdam behan- delde verder het voorstel tot instejling van een gemeentelijk melkbedrijf. Op het kantoortje van den fabriekschef P. Zwart te Wormerveer is een bedrag van f 1500 ontvrecmd, dat daar gereed lag voor uitbetaling van de werklieden der oliefabriek „De Liefde". Prof. mr. J. A. van Harnel, directeur van de juridische afdeeling van den Volken- bond zal. evenals voorgaande jaren het ge- val was, enkele lezingen komen houden, c!i maal voornamelijk voor afdeelingen van de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede. Gistermiddag hebben vertegenweordi- gers van landbouw- on veefokkorganisaties, vereenigingen van vkcsch-exporteur.s en ba- conzouters in Den Haag officieel afscheid ge- nomen van prof. dr. H. Remmelts, tot voor kort directeur van den veeartsenijkundigen dienst. Er was voor dez gelegenheid een co- mite gevormd uit den Bond van Nederland sche vlecsch-exporteurs en de Vereeniging van Nederlandsche bacorzouters- De Icraanmachinist A. V., een man van 50 jaar, uit Mannheim, werd sedert gister- ochtend vermist van de kraan ,Rheinstroom 3", liggende in de Koningshaven te Rotter dam. Gisteravond is zijn lijk opgchaald. Hij is waarschijnlijk bij het aan boord komen te water geraakt en verdonken. De bunrgemeester van Enkhuizen heeft de opvoering van Heijerman's „Allerzielen verboden. HJSTORISCHE ANECDOTEN. Toen Gustaaf III van Zweden zich in Pa rijs ophield, wenschte Lodewijk XII hem ge- !uk, dat onder zijn onderdanen ook behoordc de beroemde ontdekker van het magnesium en het chloor, prof. Scheele. Gustaaf III. die voor dien tijd niets wist van hetbestaan van den geleerde, zond terstond een koerier naar Stockho'm, met den last aan den eersten mi nister, Scheele terstond in den adelstand te verheffen. Hij mest deze den graventitel ge- ven Het ging den minister niet beter dan den koning; ook hij wist niet wie Scheele was. Een secretaris ontving het bevel onderzeek te doen naar den candidaat voor den graventitel en deze leverde na eenige dagen het rapport: Scheele, luitcnant bij de artilleric, uitste kend schutter. De adelbrief werd klaar gemaakt en de hu- tenant werd graaf, de geleerde bleef een bur- german, wat hem echter in de waardeering der nakomelingschap geen kwaad heefip ge- daan. Toch ziet men hieruit, dat ook reeds voor eeuwen de paarden, die de haver verdien- den, ze niet kregen. Enkele dagen voor Heine's dood kwam een vriend de ziekenkamer binnen juist op he' oogenblik dat twee veroleegsters bezig waren den patient te verbedden. Wei Heinrich, hoe gaat het er mee? in- formeerde de vriend quasie opgeruimd. En met een weemoedig glimlachje om de lippen antwoordde de dichter: Heel goed, zooals je ziet, word ik nog steeds door de vrouwen op de handen gedra- gen. ten van een muur gewond- Een <5er brand- weerlieden werd' in erastigen toestand na een verblijf van zes uur-in een kelder van het brandende gebouw, waarin hij gevaMen was, door een kameraad gered. EEN SAMENZWER1NG TEGEN KEMAL PACHA ONTDEKT. BERLIJN, 30 Jan. Uit Konstantinopel wordt gemeld, dat in Angora en Mersina een samenzwering ontdekt is, welke ten doel had een aanslag op Kemal Pacha. 17 personen, meest Armeniers, zijn gearres teerd. Stadsnieims Aaivang 2 uur. Er is vandaag niet zooveel als gister, maar dat zal ook wel niemand verwacht hebben. Toch stemt't tot voldoening dat onze verantwoording nog geen enkelen dag achterwege is moeten blijven. Vandaag en morgen kan er nog een bod op vijf of tien stuivertjes gedaan worden en een hooger bod dan 30 voor vier gouden vijfgulden stukjes. "Waar blijven de „berouwvo11e zondaars" of zijn die er niet meer? Wij zijn inmiddels gaarne bereid ook giften in ontvangst te nemen van zondaars die nog geen berouw hebben. Met hartelijken dank aan de gevers ver- melden wij inmiddels de volgende heden- morgen ingekomen bijdragen: N. S-T Ger. Meisjesvereeniging 6.22 11-22 8586.04 Vorige verantwoording Totaal 8597.26 VOOR HET HE1JERMANSFONDS. Wij zijn thans over de 500, zoodat Alk maar geen slecht figuur maakt en bewijst, dat het een steentje wii bijdragen om het lot van de nabestcandcn van onzen grooten tocoeel schrijver te verzachten. Hcden pntvingen wij: Collecte 4e uitvoering „AUerzielen", door de vereeniging „Fa!kland'' te Heiloo 19,22 Vorige opgave 494.62 Teletrrammen van hedeu. DE HIKZIEKTE TE GRONINGEN. GRON1NGEN, 30 Jan. In Oostehjk Groningen heerscht in vele gezinnen een hikziekte, die eerder toe-, dan afneemt. CHRISTELI1K DEMOCRATISCHE FEDERATIE. DEN HAAG, 30 Jan. Tusschen de Christen Democratisehe partij (voorzitter A. P. Staalman), de Christelijke Volkspartij cn de Christelijk Democratisehe Bond were! gistercn een overeenkomst tot samenwer- king in Christelijk Democratisehe Federatie getcekend. Verwacht wordt. dat de Cbri'telijk Soci ale Partij alsnog tot dc Federatie zal toe treden. DE CHAOS IN CHINA. WASHINGTON, 29 Jan. De regee ring houdt op de Philippijnen troepen ge reed, om zoo noodig naar Shanghai te zenden ter bescherming van de Amerikaan- sche onderdanen en bezittirgen. Alle beschikbare Amerikaansche sche- pen en matrozen in de nabiiheid van Shanghai, zijn daarheen gezonden. Drie Amerikaansche, Britsche en andere oorlogsschepen bcwalcen de haven. DE ONDERHANDELINGEN TUSSCHEN DU1TSCHLAND EN FRANKRIJK. BERLIJN, 30 Jan. Staatssecretaris Trendelenburg is gistcrenavond uit Panjs te Berlijn aangekomen. Hij hield onm;ddel- lijk voeling met de leden van het nieuwe rijkskabinet. Hedenvoormiddag bracht hi] in de kabinetszitting rapport uit over den door de Fransche voorstcllen ontstanen toestand. ONTRUIM1NG VAN WESEL EN DORSTEN. PARIJS. 30 Jan. Het „Jcurnal mcldt uit Dusseldorf: De Ddgische troe pen ontruimBen Wesel en Dorstcn. De Fransche militaire autoriteiten te Bochum gelastten de ontruiming van een aantal openbare gcbouwen in deze stad. DE BRAND IN MONTREAL. MONTREAL, 29 jeer. Bij den brand in de zakenwijk te Montreal werden acht """-liedea door het plotseliog instor- Toteal 513.84 GESLAAGD. Joot het ingenieurs-examen voor mijn ingenieur slaagde te Delft onzen stadgenoot, dc heer Th J. C. Kluft. JUBILEUM. Den 4en Februari a.s. hcopt dc heer J. A. Hoekmeijer, alhier. den dag te herdenken waarop hij voor 25 jaar bij het Noord-Hol- landsch Grondcrediet, Hypotheekbank alhier, in functie trad. Het zal den jubiiaris dien dag zeker niet aan blijken van belangstelling cmtbreken. POLITIE-NIEUWS. Een persoon, die nog iets met dte Justitie te vereffenen had, is alhier aangehouden en naar het Huis van Bewaring overgebracbt, ten einde zijn straf te ondergaan. Door twee inwoonsters dezer gemeente is bij de politie aangifte gedaan van de vermis sing hunner katten. Een onderzoek wordt in- gesteld. Het is echter raadza-m dat men des avonds zijn poesjes binnenshuis laat. „TURNLUST". Zooals uit een advertentie in dit blad1 blij'kt, heeft het bestuur der Gymnastiekvereeniging „Turn.Uist" gemeend. de inschrijving voor kunstlievende leden te moeten sluiten, om een overVolle zaal te voorkomctt. O. i. is dit een zeer goede maatregel om een uitvoering in alle deelen te doen slagen. VOOR DEN HANDEL. Wij verwiizen belanghebbenden gaarne naar de in dit nummer door de Kamer van Koophandel geplaatste advertentie, waarin zij worden uitgenoodigd een protestvergade- ring tegen de voorgenomen plannen van B. en W. bij te wonen op Dinsdag 3 Februari, te 81? uur, in „De Unie". HET ADRESBOEK VAN ALKMAAR De copie voor den nieuwen druk van het Adresboek van Alkmaar is gereed en zooals reeds vroeger medegedeeld, op kaartsystecm gebracht. Hierdoor is voor een ieder gemak- kelijk de juistheid van adres, beroep of bednjf en woonplaats controleerbaar. De uitgeefster, de firma Jung en van der Hoek, Verdronkencord 103, zouden het op prijs stellen, indien velcn van deze controls gebruik zouden willen maken, waartoe te hunnen kan tore van 1 tot 15 Februari gele genheid bestaat. Vooral vO'Or besturen van vereenigingen eti Mistcllingen welke dezer dagen veranderd zijti of worcien, is het drimjend gewcnscht voor juiste ongavc zorg te dragen. Vrachtrijders en autobusdiensten, welke Iran opgave nog niet deden, worden eveneens v.crzccht dit binnen vermcldcci datum te wil len doen. Da zorg, die ditmanl aan het Adresboek van Mkuiaar wordt besiaed, geeft ons dc over- luiging, dat cla uitgevers er in zullen slagei: d ze uitgave tot era betrouwbare vraagba ik ;oor belanghebbenden te maken. LOOP DER BEVOLKiNG VAN DE GEMEENTE ALKMAAR. In 1924 zijn alhier geboren 312 jongens en 243 mcisjes, tc zamen 555 kinderen, waarvan 1 jongen en 3 meisjes buiten huwelijk. 13 jongens en 6 meisjes werden alhier geboren uit elders woonachtige ouders, terwijl 4 jon gens en 3 meisjes eiders geboren werden uit ouders, die in cieze gemeentc woonplaats had den. Als levenloos aangegeven werden inge- schreven 16 jongens en 6 meisjes. Overleden zijn 18 ongehuwde mannen, 46 ongehuwde vrouwen, 92 gehuwde mairmen, 70 gehuwde vrouwen, 34 wednwuaars, 35 weduwen en 4 van echt gescheiden mannen, totaal 178 mannen cn 151 vrouwen of te zamen 329 personen. 52 mannen en 29 vrou wen zijn alhier overladen, die elders woon plaats "hadden, terwijl 4 mannen en 1 vrouw, die hier woonachtig waren, in cen andere ge- meente overleden. Het getal huwclijken bedroeg 203, te we ten: 175 tusschen jonkmans en jongedoch- ters, 2 tusschen jonkmans en weduwen, 15 tusschen weduwnaars en jongedochters, 5 tusschen weduwnaars en weduwen en 6 tus schen jongedochters en van echt gescheiden mannen. 5 echtscheidingen werden inge- schreven,. De bevolking, die op 1 Januari 1924 12384 mannen en 13435 vrouwen, totaal 25819 personen, bedroeg, vermeerderde door geboorte en vestiging in de gemeente met 1446 mannen en 1474 vrouwen, terwijl zij verminderde door overlijden en vertrek uit de gemeente met 1065 manmen en 1203 vrou wen, zoodat zij op 1 Januari 1925 bestond uit 12765 mannen en 13706 vrouwen, totaal 26471 personen. De geboorte bedroeg 1 op 48: er sherven 1 op 102. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en andere voer- tuigen te 5.12 uur licht op. „ONDER eeN DAK". Men schrijft ons: Voor de laatste maal willen wij herinneren aan de Zondagavond in ,,'t Gulden Vlies door „Alberdingk Thijm" te geven uitvoering van Jan Fabricius' „Gnder een dak Degenen, die de eerste uitvoering bijwoon- den, sprelcen nog steeds vol lof over spelers, stuk en spel. j Dat bewijst wel, dat er hier iets bijzonders te genieten valt. En daarom raden wij gaar ne aan, Zondagavond een bezoek aan de uit voering van „Alberdingk Thijm te biengen. Speciaal zouden wij de bewoners van ae dorpen uit de omgeving willen aansporen, het tooneelspel te gaan zien. „Onder een dak" is een bij uitstek Noord- Hollandsch stuk, een greep uit het werkelijke leven. Het spreekt diep tot het hart. De afstand en het uur van eindigen behoe ven geen bezwaar te zijn. De autobussen mi- mers zijn zulk een gemakkelijk en goedkoop middel van vervoer, dat we aanraden een bus te huren en gezamenlijk de kosten te dragen. Hierdoor zal men in de gelegenheid zijn, een werkelijk mooien avond mee te maken. Het bekende Hoornsche gezelschap „De Wilsons" heeft van het stuk vele opvoeringen gegeven. Overal trok het voile zalen en de recensies luidden alle hoogstgunstig. Voor bijzonderheden zie men de adverten tie in dit nummer. BURGERLIJKE STAND. ONDER TROU WD: Johannes Groot en Anna Margaretha Schoenmakers. Acton Huuraaii en Maria Thiel. GEBOREN: Jacob, z. van Jan Langenberg en Aaltje Jager. OVERLEDEN: Johanna Margaretha Koning, wed. van lohannes Petrus Eiikmar 81 jaar. Arien Halff, 74 jaar Pieter Rijstman, 86 jaar. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 30 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Mefeorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 777.8 te Coruna. Laagste banometerstatid 732.7 te Kinn. Verwachting (van den avond van 30 Jan. tot den avond van 31 Jan.): Matige tot krach' igeti Zuidelijke tot Weste- lij'ken wind, zwaar bewolkt tot betrckken met tijdelijke opklaring, regenbuien, zdfde tem- peratuur. MnrktbericMen ALKMAAR, 30 Jan. 1925. Op de heden gehouden graanmarkt waren de prijzen als volgttarwe 10—/ 20, gerst chev. 13.75 tot 15.75, haver 11—/ 14.50, paardeboo- nen 14, bruine boonen 2135, citroen boonen 4044, duiven boonen 15 75, witte boonen 50—/ 54, karwijzaad 38— 40, blauwmaanzaad 4244, erwten groene (kleine) 16—/ 22, groote 23— f 26.25. grauwe 44, vale 35 alles per 100 K G. ALKMAAR, 30 Jan. 1925. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 89 stapels wegende 71023 kilogratnmen Fabriekskaas: kleine met rijksmerk 62, zonder rijksmerk 59, commissiekaas met rijksmerk 62. Boerenkaas: kleine met rijksmerk 61, zonder merk 63, commissiekaas met merk 65. Handel vlug. AMSTERDAMSCHE AARD- APPELENMARKT. AMSTERDAM, 30 Jan. De aardappelen- priizen waren hedenZeeuwsche bonten 4 75—5.25, Zeeuwsche blauwen 4 75 5.25,/ Zeeuwsche eigenheimers 5.40— 5 70, Zeeuwsche bl. eigenheimers 4— f 4.50 Geldersche bravo's 3.504, Ge3- dersche red star f 3.50—/ 3.75, Drentsche ei- p-enlvcimers 2.503.75. Aanvoer 1 lading. van 30 Januari 1925. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcrediet. (Onvangen per draadlooae telefoon). Vorige Koers. Koers van heden te pl.m. 1.30 13H pl.m. I.4S pl.m. 2." pl.m. 2.15 79J-9J 818/, I3B 46% 1 pCt Koers op heden om 2.00 STAATSLEEN1NGEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 1919 B A N K=I N STELL1N GEN. Kol Bank Indische Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 Resc. INDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. Furness'Stokvis Aand, Idem 7 Oblig. Jurgens Gew. Aand. A. B. C. Philips Gloeilampen Nieuwe INDUSTR. OND. "tt'TF.NL. Anaconda Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur 3odjong Cult. VorstenL Dito actions Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsche Pctr. Gee Holl. Olie Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serladjadi Silau Wai Sum Rubber SCI1EEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederlanc Holl. Lloyd Idem 7 afgest. Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev Goudriaan 'CHEEPVAART BU1TENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. O 2 Deli Senemhah Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails Union Pacific 1021/8 97"/!, 177 140 1241/g 124Va 1151/8 27/, 23 79 82 79s% 793/8 320 292 i/a 911/g 1251/, 4331/4 335 165 156 V, 1561/8 20 1208/! 3741/, 1801/g 1768/, 140 1248/, 79 125 433-4 335 156 V, 155 19H 178 400 394 V, 1666/8 166% 613/io 85V, 130>;, IO71/3 210 115 115 140 140 68V, 53% 136 i,'s 136 1598/, 160 63/i« 45 V, 45 144»/, 146 77 76 25 105% 13), 468/, 461/4 384 V, 386 3871, 387% 365 366 V, 270 81«/, 82 149 149 98i/« 1768/, 140 79 320 309 901A 4321/, 335 1768/, 124H 115 79 433 1241A 788/, 372 177-8 394^-6 165-6 53 V, 1361/, 1451/, 76i/, 251/, 3851/, 387 1791-80 397j-8i 53 136% 159 145 758/, 25% 385% 270 433 333 208% 1793/, 397 Vt 86% 106 53% 75% 25% PROLONOATIE vorige koers 2* pCt., hede* WISSLLKOERSEN AMSTERDAM. London Berlijn J Parijs 1 Brussel Bazel Weenen p. Kr. 10000 Kopenhagen Stockholm Christinia Vorige koers 11.897/, 59.071/, 1345 12.92% 47.921/, 035 44.40 66.90 New. York Italic 38.00 NIET OFFICIEEL. 2.4SV8 10.361/, 11.88],-»/« 59 07—10 13.42-44 12 78-81 47.85-95 0.341-5 44.25-35 66.80-90 37.90—38.00 2.48%-V* 10,30-35

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 2