MIJNHARDT's sfeT^xZanuw-Tableften 75* L^xeer"Tab'etten so- '//2^Ho®.,dP»i"-Tablotten tier premies tot genoemd bedrag waren uitbe taald. Uitspraken 13 Februari. WEER GEPAKT. J. H., die dezer dagen uit het arrestanten- loka.al te Hellendoorn is ontvlucht, is Vrijdag- dida'g door de marechaussee uit Goor gear- resttrerd en naar Hellendoorn overgebracht. KORTE BERICHTEN. Dezer dagen is een vergadering gehou den van den vakraad van den Nederl. R.-K Middenstandsbond, in welken vakraad alle bij den Ned- R.-K. Middenstandsbond aangeslo- ten vaikbondcn zijn vertegenwoordigd. Zaterdag is de werkman Van der Hogf in de nieuwe fabriek van Siemens Schuckert te Hengelo boven uit de fabriek gevaMen. De man brak den rug en is den volgenden mor- gen overleden. Sedert den 23sten dezer wordt in Den Haag vermist de 31-jarige Jacobus Albertus Barendsen, uit de Frederik Hendriklaan. Er wordt een ongeluk vermoed. Gistermorgen is tusschen Hen gel o en Enschede de 40-iarige F. de Vries door een auto overreden. Hij was biina op slag dood De Vries stak op zijn fiets den weg over, toen een auto achter hem aan kwam rijden. De politie te Hengelo (O.) heeft gister morgen aangehouden H. M„ verdacht van verduistering van 700. in 1923 ten nadeele van d Bnrnsche melkfabrek gepleegd. Te Amsterdam wordt de broodprijs met 2 cent verhoogd. De Prins heeft het beschermljeerschap aanvaard van het nationaal sportcomite tot huldiging van de de'enemers aan den vlieg- tocht Nederl and—Indie in 1924, bij hun te- rugkomst hier te lande. Het Staatsblad No. 23 bevat een kon besluit van den 26sten dezer, houdende be- zoldigingsregeling voor het personeel der Verzekeringskamer Hierbii zijn voor het per soneel der Verzekeringskamer jaarwedden vastgesteld. De 22-farige, M.-S., utt Steenwijk, die door den trein is overreden, is in het zieken- huis te Z woffle overleden. Provinciaalnieuws UIT WIERINGEN. De egeering heeft er bij het gemeentbe- stuur op aangedrongen, in verband met dc afsluiting van het Amsteldiep, waardoor de visschers, die in De Hankes wonen, zich voort- durend naar Den Oever moctcn begeven, over te gaan tot het bouwen van woningen in Den Oever, eventueel met een voorschot uit 's Rijks kas. UIT HEILOO. Er is een belangrijke verbetering in de brandbluschmiddelen onzer gemeente geko- men. Zaterdagmiddag om 3 uur had de be- proeving op het schoolplein plaats onder lei- ding van de opperbrandmcesters, Rus en Kuiper, waarbij tegenwoordig waren de bur- gemeester, wethouder Maas Geesteranus, de raadsleden van't Veer, Sengers, Vrijburg, van de Vail, Vahl en Ligthart. Ook de ge- meentesecretaris Bruul en de opzichter van het P. W. B. waren tegenwoordig. Het water wordt door een dubbel stel slangen in de spuit gebracht, war een ploeg mannen het water oppompt in de slang, die door den spuitgast bediend wordt en wanneer er flink wordt gepompt kan men den schoorsteen van de school tot boven toe bespuiten. Ook werd er beproefd zonder pompen, dus enkel door den druk van de waterleiding en er kwam dan ook een straal van 8 meter. Zijn onze brandbluschmiddelen nu vol- doende? Er is zonder twijfel een verbetering aangebracht; we hebben 50 meter slang en kunnen een middelmatigen brand bestrijden en eveneens met het slangenmateriaal de af- standen van de brandkranen bestrijken. Veel meer kunnen we ook al niet bereiicen, want de druk van de waterleiding is niet zoo sterk dat men zeer hoog kan spuiten doch we con- stateerden. dat. als er flink wordt aangepakt (en dit zal bij brand wel noodig zijn) er heel .wat water verwerkt kan' worden. Naar we vernamen bestaat de verwachting dat de druk op de waterleiding verhoogd wordt. Als dit werkelijkheid wordt, dan be- reiken we nog iets meer. We zijn in ieder geval z6o ingericht, dat men voor het eerste werk gereed kan zijn en bij een grooten brand zitten we ook nog dicht bij Alkmaar dat ons dan wel in den letterlij- ken zin uit den brand zal helpen. Wij mecnen dat het van voorzichtig beleid zal getuigen als de Raad geen grooter be drag voor het brandwezen voteert temeer daar ook in de buurt der R. K. kerk een kast- ie met slangen en pijpen wordt gebouwd om bij eventueele gevallen direct gereed te zijn. UITHOORN. - De heer P. Eriks Jr. (V. D.) heeft op me- disch advies bedankt als lid van den Raad. Opvolger was de heer Mr. W. W. Osinga (V.-D.), thans te Zwolle, waarop volgt Mr. Fruin (Vrijheidsbond.) De heer A. J. Krom herdenkt 2 Febr. a.s. zijn 40-jarigen dienst als ambtenaar bij de Rijkswaterstaat. Uit het rapport betreffende het beheer der gehouden landbouwtentoonsteliing blijkt, dat de ontvangsten 5303.3714 minder heb ben bedragen dan was begroot. De opbrengst van de hippische feesten werd bijna 4000 minder dan was geraamd. De loonen aan de Hoornsche melkfa- briek zullen as. Maandag met 10 pet. wor den verlaagd. Er worden door de betrokke- nen besprekingen gevoerd met het hoofdbe- stuur der betreffende arbeidersorganisatie. De heer W. Bisschop alhier slaagde aan de Rijksuniversiteit te Leiden voor het Doctoraal examen in de Rechtswetenschap. Wegens bedanken van den heer W. van Maarun als cousul van den A- N. W. B is als zoodanig benoemd Ir. P. Spruit Jz., leeraar aan de H. B. S. alhier. UIT HEERHUGOWAARD. Voetbai. Te Spanbroek speelde D T V. I tegen Stormvogels II en verloor met 10. UIT NOORDSCHARWOUDE. De raad vergaderde Vrijdagavond volta!- lig voor het eerst in dit iaar Van de afdeeling L. T. B. was de mededee- ling ingekomen, daar ze door omstandighe den geen gebruik konden maken van het schoollokaal voor den tuinbouweursus. Ingekomen was het vetslag van de com- missie tot wering van schoolverzuim. Op een verzoek van het nationaal comite tegen het alcoholisme om het maximum aan- tal vergunningen te brengen beneden 3 werd afwijzend beschikt. B. en W stelden hierna voor om het maxi mum aantal te verhoogen van 3 op 5. Zij grondden hun voorstel op het feit, dat ook zonder vermmdering van het aantal gele- genheden het misbruik in deze gemeente bijna niet voorkomt en met de bes^pande bepaling de groote zaken in het gedrang kunnen ko- men, wat nu de bedceling van het in 1910 genomen besluit geweest kan zijn. Na verdere toelichting en eenige bespre- k.ng werd het voorstel met d" stem van wet houder Barten tegen aangenomen. Afwijzend werd beschikt op een varzoek van P. Deutekom om een bedrag van 169 gulden dat hij moet betalen voor de aanslui- ting van het perceel bij het sportterrein aan de waterleiding voor rekenmg van de gemeen te te nemen. Daar op dit terrein waar aansluiting niet verplicht is reeds vier huizen staan er vrij zeker dit jaar nog twee bij komen zal getracht worden het daarheen te leiden, dat hier een dienstleiding behoorende bij het net gele^d wordt. s B Het terrein is bovendien zeer beschikt voor verdere bijbouw zoodat zeer goed in de toe- komst hier een stuk gemeente verrijzen kan. Van den sluiswachter was het verzoek inge komen om de sluis onder hands te mogen pachten, oindat de beide laatste pachtjaren een verlies hebben opgeleverd. Op voorstel van B. en W. werd besloten hierop afwijzend te beschikken omdat ieder tot pachten in de gelegenheid moet zijn. Gcedgevonden werd voortaan de verpach ting in begin Februari in plaats van Maart te houden omdat de oude pachter den beter in de gelegenheid is een woning te zoeken. Verder werd besloten de sluis weer voor twee jaar te verpachten, doch met het recht van twee optiejaren. Het adres van de wegencommissie uit de kamer van Koophandel kwam hierna aan de orde, waarin gevraagd werd gedurende 40 jaar 300 gulden per jaar voor verbetering van dien weg bij te dragen. B. en W. stelden voor om hierop afwij zend te beschikken, vooral om het feit, dat dc weg niet tot de zorg dezer gemeente behoort en er hier met de wegen meer dan genoeg te doen is. In den breede zette de voorzitter uiteen, welke overwegingen B. en W. tot het doen van dit voorstel hebben doen besluiten. De heer Kooy was het met vele dezer be- weringen niet eens. Wel was hem het ge- vraagde bedrag te hoog, dcch hij zou wel eis in de gevraagde richting willen doen. Om daarioe te komen stelde hij voor de gecombi- neerde vergadering door Oudkarspel uitge- schreyen te bezoeken. Mogelijk dat daar-door onderlinge bespreking een denkbeeld naar vo- ren komt dat voor uitvoering vatbaar is en veler goedkeuring kan wegdragen. De heer Jes sloot zich hierbij aan, doch de overige heeren bleken voor steun niet veel te gevoelen. De heer Kooy aldus de voorzitter kan in bedoelde bijeennkomst zijn denkbeelden naar voren brengen. Na langdurige bespreking werd op het adres van de kamer van koophandel met al- gemeene stemmen afwijzend beschikt. Als leden in de commissie tot wering van schoolverzuim werden herkozen de heeren H. Swager en K. de Vries. De kosten voor het bijzonder onderwijs be dragen voor deze gemeente voor de R K. School 4116.71%, voor 2841A leerlingen en voor de school met den bijbel 582.42 voor 40 1/4 leerlingen. Voor het vervolgonderwijs resp. /849.27 V voor 37leerlingen en 328.42% voor 1414 leerlingen. Het voorschot voor 1925 zal bedragen voor de R. K. school 3467.01 J4 en voor de school met den b:'"bel 512.34. Bij de rondvraag werd ingevolge een op- merking van den heer Kooy goedgevonden dat B. en W. in een der komende vergaderingen met een eenvoudig plan naar voren zullen ko men inzake het aanleggen van een plantsoen achter de O. L.-school. De heer Kooy merkle verder op, nog niets van de uitbreiding der R. K. school te zien. De voorzitter deelde daarop het volgende mee: In Mei 1924 is door den raad besloten om de gelden beschikbaar te stellen als gevoig van overleg volgens de wet met het schoolbe- stuur en den inspecteur. In die conference is men algemeen overeen- gekomen de bestaande school met 3 localen uit te breiden, waardoor ook in de toekomst in de behoefte voorzien was. Plan en bestek zijn gemaakt en pas deze maand ontvingen B. en W. de stukken van het schoolbestuur. Tot groote verbazing van B. en W. was in die stukken ge<ekend met een aantal van 4 localen, zonder dat B. en W. met een gewijzigde opvatting in kennis waren gesteld. We hebben toen aan het schoolbestuur mee- gedeeld, dat we om.genoemde reden niet met het plan accoord konden gaan en aanvanke- lijk scheen het schoolbestuur bereid het plan te wijzigen. Eenige dagen later bereikte B. en W. het bericht, dat een andere uitvoering niet moge lijk werd geacht. Toen was het plan van 4 localen nog uitge- breid met een aanteekening dat gerekend werd op een bedrag van 500 gulden als ver- goeding voor het ncodlokaal. Toen hebben B. en W. zich tot den Minis ter gewend met de mededeeling, dat het col lege zich met de plannen voor het schoolbe stuur niet vereenigen kon. B. en W. betreuren ten zeerste dat op deze wijze den bouw vertraagd wordt doch't is ge- heel te wijten aan de handelingen van het schoolbestuur. We hebben geheel gehandeld in den geest van de besprekingen welke met het schoolbe stuur en den inspecteur plaats hadden De heer Kooy zei, dat het hem was opge- vallen, dat er tot heden niets gebeurde. Hierna sluiting der vergadering. UIT ST. PANCRAS. Zondag waren een drietal clubs weer in actie. „Oudorp 1" wist de reeks zijner over- winningen met een uit te breiden door met 41 van „Alkmaar 3" te winnen. „Vrone 2" won met 5—1 van „D. T. S. 2", de „Vrone- adspiranten" verloren met 51 van de „Alc- maria" dito's. Zij speelden. echter met een on- volledig elftal. Vrrijdagavond vergaderde het Zieken- fonds „Onderlinge Hulp" ten huize van den heer Uerritsen, onder presidium van den heer A. Schuur. De voorz. deed de mededeeling dat de heer A. Stammes in de vorige vergadering als voorzitter had bedankt en dat daarvoor spr. was gekozen. Een woord van dank meende spr. aen afgetreden voorzitter te mceten bren- orengen voor !t yele werk door hem in't t>e ang der vereeniging verricht. Spr. constateer- de een groote opkomst, waaruit hij conclu- deerde oat er belangstelling was voor den arbeid der vereeniging, al zal het feit dat er een buitengewoon voorstel was, het hare er aan hebben toegedaan. Na jaarverslag van den secretaris volgde rekening en verantwoording, waaruit bleek dat over 1924 was ontvangen 1933.65 en uitgegeven 1864.87 en dat het geheeile be- zit de vereeniging op h. 1925 bedroeg 2339.07. Daarna kwam een voorstc' om het safaris van den penningmeester te verhoogen De voorzitter bepieicte de regeling daarvan door het bestuur te doen geschieden, doch de heer Stammes vond, dat dat beter door de vergade ring kon worden gedaan. De heer P. Wijn wenschte graag een gelimiteerd bedrag ge iioemd, waarn? beslorca werd het tegenwoor dige salaris te verdubbelen, en alzoo op 100 te brengen. Bij monde van den heer van der Klooster werd verslag uitgebracht van de rekening- commissie en tot goedkeuring geadviseerd, waartoe werd besloten. Als leden voor de rekeningscommissie 1925 werden de heeren J. Wit en J. Bus gekozen. Punt 6. Herziening statuten en reglement, werd goedgevonden dat het bestuur, in ver band met de uittreding van de leden, daar voor zorg draagt. Reglementwijziging vond plaats op art 3, luidende de regeling van verhuizing van le den. Besloten werd verhuizende leden nog drie maanden lid te laten, opdat zij zonder uitkeering komen, als door een andere ver eeniging niet tot directe overname werd over gegaan. D'och betaling van co-ntributie in dat tijdsverloop is verplicht. Een nieirw arjikel werd ingelascht op dat van art. 18, dat leden met 8 weken schuld door het bestuur geschorst kunnen worden, in bijzondere gevallen door het bestuur te be- slissen. Een voorstel va>n den heer Jb. de Vries om het bestuur het recht te verleenen in bijzon dere gevallen zich door een specialist te doen voorlichten en eventueele keuring, werd goed- gekeurd. Een voorstel van den heer G. Booij Azn in verband met be waarechijnlijk komende ziektewet, reeds een bepaling op te nemen dat als van de ongevallenverzekering getrokken wordt dc uitkeering zoo te regelen dat niet boven het genoten loon getrokken wordt, omreden hij meende dat anders die verzeke- ring het zou doen, en zoodoende de ongeval lenverzekering van de ziekenkassen zou pro fiteers, werd op voorstel van enkel en beslo ten zich in de secundair te houden, omreden dat nog nergens zoo'n betaling was. Mocht een dergeliik geval zich voordoen, dan kan het bestuur dit verder regelen. Bij de daarna gehouden bestuursverkiezing werd het aftredende lid, de heer A. Stammes, herkozen. Het aftredend lid Kooij wenschte wegens aanstaand vertrek niet meer in aan- merking te komen. Waar in de laatste verga dering was besloten bij een eventueele vaca- ture een Roomsch Katho'iek lid te benoemen, werd daarvoor de heer J. Spaan gekozen. Beiden namen hunne benoeming aan. Punt 9. Een ingekomen voorstel om tot een vereeniging voor ziekenhuisverpleging te geraken, werd na ampele discussie naar de onderteekenaars als comite door de vergade ring benoemd, verwezen, en zal er eerstdaags wel een vergadering voor worden belegd, waar het in finesses behandeld kan worden. Rondvraag. De heer P. Wijn stelde voor, waar men reeds met het voorstel betreffende de zieken huisverpleging buiten de competence der vereeniging was getreden, voor de actie voor het modern neutraal ziekenhuis een zeker be drag beschikbaar te stellen. De vergadering van oordeel dat men hier met geen neutrale vereeniging te doen heeft, wenschte daarop niet in te gaan. D. w. z. dat zij bedoelde dat deze vereeniging „Onderlin- ge Hulp'' niet neutraal is. Er zijn menschen van allerlei richting in, ook wel die niet met de actie sympathiseeren. De heer C. Booij Azn. fcesprak den wensch van de begrafenisvereeniging Mem en to Mori" om het bedrag dat zij van de oud-le- den van Hulp in Nood in gebruik heeft, voor de helft af te lossen, doch met het verzoek of het zonder rentevergoeding kan Als beste oplossing achtte men dat die vereeniging briefkaarten in duplo zal zenden aan die le den, waarop zij dan den uitslag wel ver- neemt. In de sluiting memoreerde de voorz. het heengaan van den heer C. Kooij die reeds jarenlang als bestuurslid van de voorgaande vereeniging Hulp in Nood werkzaam was en evenals hier steeds met voile kracht in het belang van de vereeniging heeft gearbeid. Spr. hoopte dat den vertrekkende in den vreemde goed zou gaan, 'n wensch waarbij de vergadering zich ten voile aansloot. Die zijn er in elke vereeniging en bij 't nemen van elk besluit wel. Men beslist dan bij meerderheid van stemmen. Red. Alkm. Crt.) Vrijdagavond vergaderde de voetbal- vereeniging „Vrone" onder leiding van den heer C. Kloosterboer, ten huize van den heer Gerritsen. Na opening, goedkeuring notulen, bleek uit de rekening en verantwoording dat over 924 was ontvangen 1215.75, uitgegeven 1191.36, alzoo een saldo groot 24.39 Besloten werd evenals voorgaande jaren weer een gezelligen avond te organisceren en zooveel mogelijk met eigen krachten den Een slecht humeur, slapeloosheid en Scheie hoofdpijn worden vaak veroorzaakt door leverstoornissen. Foster's Maagpillen zullen het kwaad spoedig ovei'winnen. Zij wekken de lever op, en worden aanbevolen tot het ge nezen van galzucht, verstopping en maag- kwalen. Prijs per flacon van vijftig versui- kerde pillen 0.65; in apotheken en drogist zaken. avond te vulleo. De gehouden bestuursverkiezing had tot resultaat dat alien weer werden herkozen. Waar enkele leden wat achtenstallige con- tributieschuld hebben, werd besloten in deze wat meer pressie uit te oefenen tot vereffe- ning. Daarna sluiting. UIT BERGEN. Ten huizie van mevrouw Marie Egmond, (Park Meerwijk) gaf Zaterdagavond de heer Sternheim uit Amsterdam, een declamatie- avond van moderne poezie met tot slot het „Heksenlied" van Wildenbruch met pianobe- geleiding voor mevrouw Marie Egmond, naar muziek van Max Schilling. De d^clamator ving aan met een fragment uit het „feest der Gedachtenis" van Hen- riette Roland Hoist en wel, dat gedeelte wat over de verbanning en bestrijding van Brech- kovskaia, de grootmoeder van de Russische revolutie, handelt. De diepe schoone taal gaf de heer Stern heim op een wijze weer, die hem doet kennen als een van onze beste declamators. Sternheim, dien wij reeds meermalen op 1 Mei vergaderingen hoorden en die toen wel eenigszins een tendentieusn indruk maakte, toonde zich gisteravond een artist, die de moderne poezie fijn doorvoelt en zijn machtig geluid volkomen weet te beheerschen. Van de jongere moderren gaf hij 2 kerst- liedjes van Leopold, de Stervende Pelgrim van Gossaert; „Zondares" van Francois Pau- wels; .,Klacht" van Dop Bles; en „Voor Ro- giertjes moeder" van J. C. van Schagen. Van Adama van Scheltema „de Glimlach", Het Orgel en de Slapende Zwerver, terwijl van van Co Hum „De Steeg" ten beste werd gegeven. „Voor Rogiertjes Moeder" was wel een van de beste dingen van den avond De de- clamator was hierin bijzonder goed Zoowel de schoonheid als de gedachte in dit vers ko men door zijn talenten beter tot't gehoor dan wanneer men deze dingen persoonlijk leest. „Zondares" mabkte eveneens een diepen indruk. In het „En had zij niet het zwart der toga aan toch was zij rijker in haar boeven klee- ren" een wereld van begrijpen. „Klacht" was eveneens een fijn gevoeld vers. „Het Orgel" werd bijzonder goed weerge- geven. Mysterieus en romantisch deed en door de muziek en door de voordracht het „Heksen- !ied" aan. Wij hoorden dit vaak eerder, maar nimmer zoo ontroerend. De romantische kunst doet het toch nog altijd. Het hooren van dit nummer, met zulk een fijn muzikale begeleiding waarmede een half uur gemoeid ging, is een avond op zich zelf waard. Sport VOETBAL. Alctnaria—Bloemendaal 2—2. Wat een enorm verschil in belangstelling vorige week en nu gisteren. Natuurlijk was naast de mlndere belangrijkheid ook het kou- de winderige weer de oorzaak. De straffe wind was een geweldige handi cap voor goed spel, maar wat deze omstan- digheid in aanmerking genomen, Alcmaria gisteren van terecht bracht, was zoo hopeloos slecht, dat de afwezigen nu eens groot gelijk hebben gehad. Met de rust was de stand 11. Bloemendaal had de leiding genomen en een kwartier later maakte v. Willigen ge lijk. In de tweede helft bracht Bos den stand op 2—1 voor Alcmaria. Doch daarna kwam een periode van zulk onbenullig spel der Alcma- rianen, dat het publiek luid applaudisseerde toen Bloemendaal op meer dan verdiende wij ze door den linksbuiten gelijk maakte. Was Schut in het Alcmaria-doel in deze periode niet zoo goed geweest, dan was een zekere nederlaag Alcmaria's deel geworden 't Was of de Alcmaria spelers nooit van plaatsen, stoppen, aanvallen, laag houden van den bal (bij zulk weer) gehoord hadden, en wanneer men een vreemdeling had verteld, dat dit een elftal was dat reeds een half jaar een trainer had, zou hij zeker op de mecst on- geloovige wijze hebben gelachen. En toch is er onder leiding van den trainer veel en ernstig geoefend en heeft Alcmaria meermalen de gunstige resultaten daarvan getoond. Het einde van dezen door scheidsrechter Katoen geleiden wedstrijd bracht een gelijk spel, met dezelfde eijfers als in Bloemendaal. waardoor zelfs een nederlaag van Zand- voort tegen Q. S. C. Alcmaria niet meer zou kunnen helpen. Aan bestuur, elftalcommissic en spelers thans de taak, om de belangstel ling en sympathie van het teleurgestelde pu bliek te herwinnen. Het tweede elftal van Alcmaria was op het zeer slechte terrein van Amstel met slechts 10 spelers. Dit tiental werkte echter hard en wist met 32 van Amstel II te winnen. As. Zondag de zwaarste wedstrijd tegen Spartaan III. Ingezonden stukken (Buiten verantwoordelijkheid van de Redac- tie. De opnatne in deze rubriek bewijst geens- zins dat de redactie er mede instemt Alcmaria Victrix I—Bloemendaal I. Alkmaar, 2 Februari 1925. Geachte Heer Redacteur. Beleefd verzoek ik U eenige plaatsruimte beschikbaar te willen stellen voor het na- volgende: Het is mij meerdere malen opgevallen, dat een zeker gedeelte van het publiek bij wed- strijden, wanneer het elftal niet speelt zooals het kan spelen, z'n misnoegen hierover te kennen geeft door tijdens dien wedstrijd al lerlei minder vleiende op- en aanmerlangen tegenover eigen spelers te uiten. Tot voor bovengenoemden wedstrijd heb ik hierin ech ter nog geen aanleiding kurmen vinden dit naar voren te brengen, omdat de diverse op en aatimerkfngen aan den fiesehaafden Irant bleven. Dit is helaas veranderd. Het optreden van een groot gedeelte van het publiek der.... overdekte tribune, was gisterenmiddag meer dan ergerlijk, zoo zelfs, dat zij zich niet ont zagen op een gegeven moment een speler op zeer hatelijke wijze uit te jouwen en uit te lachen. Dit is iets wat men van beschaafd pu bliek atlerminst verwacht. Wanneer het zoo ver gekomen is, wordt het hoog tijd. dat hier op eens de aandacht gevestigd wordt. Het publiek in't algemeen, moet goed be grijpen, dat door een dergelijk optreden de verstandhouding tusschen publiek en spelers er niet beter op wordt, dat dit de animo tot spelen met verhoogt en dat het belang van Alcmaria Victrix daaTmede in 't geheel niet wordt gediend. Ik geloof dan ook in den geest van spelers en vele Alcmaria-aanhangers te handelen indien ik den wensch uitspreek, dat dergelijk- ke onaangenaamheden tot het verleden zullen behooren. U, mijnheer de redacteur, m'n welgemeen- den dank. Hoogachtend, J. W ZWEEDIJK, Westerweg 49. Tfldschriften. De Wereld post van deze week geeft op haar frontpagina een fraaie foto van een winterlandschap in de ompeving van Davos Er is gei'llustreerd nieuws over allerlei be langrijke gebeurtenissen en op den voor- grond tredende personen. Fraaie beelden uit Brazilie sieren deze aflevering waarin ook een fraai portret van den bekenden vlieptuic- bouwer Fokker oorkomt. Sport- en moderubriek zijn als gewoonlijk goed verzc-Td. Verder de gewone rubrieken die den laat- sten tijd ar.ngevuld zijn met bijdragen van bpeenhoff en '•en uitvoerige boekbespreking door Van Hulsen. Verschenen te aflevering 1 van den eersten jaargang van Dc Reiskroniek, het officieel orgaan van de Nederlandsche reisclub. (Red en Adm. adres Overtoom 340 I te Amster dam). Het aan tourisme gewijde maandblad heeft een sierlijke omslagteekening in twee kleu- rendruk, eenige trekvogels die naar het Zui- den vliegen. .b'a<^ w'' een zuiver onpartijdig reis- blad zijn en bevat fraai gei'llustreerde bij dragen uit alle werelddeelen. Het opent een prijsvraag voor korte reis- verhalen benevens een vragenbu? en geeft alle gewenschte informaties voor aanstaande touristen. Rechtszaken KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak van 30 Januari. K. P. te Schoorl, overtreding Jachtwet, 10 boetc of 10 dagen hecht. G. C. te Limmen, overtreding Leerplicht- wet, 2 bode of 2 dagen hecht J. P. W. cn G. B. te Winkel, overtreding binnenaanvarings-reglement, de le 8 boete of 4 dagen hecht., de 2e 6 en 3 boete of 6 en 3 dagen hecht. P. D Pz. en L Z. Jz te Egmond aan Zee, straatschenderij, ieder 10 boete of 5 dagen hecht. J. v. B. te Koedijk, overtreding Spoorweg- wet, J 5 boete of 3 dagen hecht. A te B. te Alkmaar, overtreding Boterwet, J 2 boete of 2 dagen hecht. M S. te Alkmaar, dronkeoschap, 5 boete of 3 dagen hceht. J. L., R B. en C S te Alkmaar, M. H te Limmen, J. B. en C. B (e Egmond aan Zee, ovei trcding Arboidswet, cte le 3e en 6e ieder 1 bcefc of 1 dag hecht., de 2e f 8 boete of 4 dagen hecht., de 4o 10 bcote cf 5 datren hechtde 5e 6 boete of 3 dagen hecht. E. v. d. M. te Egmondbinnen, A. B. te Cas- tricum, S. S. te Egmcnd nn Ze--. C. S. te Alk maar, overtreding Broodbcsluit, de 1e 60 boete of 30 dagen hecht.. do 2c 12 boete o» 6 dagen hecht, de 3e 20 boete of 10 dagen hecht., dp 4e f 15 boete of 7 dagen hecht. A. L. B A. C 8. en H. C. O. te Alkmaar overtreding Motorwct. de le f 10 boete of 5 dagen hecht., de 2e 6 - te of 3 dagen hecht.. de de 5 becte of 5 dagen hecht. I. O. J K. te All-maar. T K. te West-Oraff- diik. W. K. en G D. te Heiloo D dc G t< Koediik, L en P. de G. te Heerhunowaard overtreding Riiwielreg'ement, d? le, 4e. 5e, 6e en 7e ieder f 4"bo e of 4 dagen hecht'. de 2e f 3 boete of 3 da "-en hecht.. de 3e f 1,50 boete of 1 week tuchtsehool. M. de V.. S IL. V. T B W. de L, T. H. L. en J. V. te Mkmaar. B C. S. te Hoorn.' I. 7. mi H. S. te Esmond aan Zee, J. B A v B I K en C T. P. te Cesiricum, overtreding Poliiieverordening. de lc 2e. 5e en 8e ieder f 6 boete of 3 dan-en hecht.. de 3e J 1 boete of 1 dag hecht., de 4c5 boete of 5 dagen hecht., de 6e cn 7e ieder 2 boete of 2 da-^n hecht., de.9e. lOe. lie. J2e, 13e en 14e ieder Marktbericliten (Langedij- 550 KG. BROEK OP LANGENDIJK ker Groentenveiling), 31 Jan. Wortelen 1.60, i 13000 K G. Roode kooi le soort f 3.60—/ 6.40, 2e soort 1.90— 3.50, 99700 K G. Gele kooil le soort 3.50 tot 5.60, 2e soort 2.10—/ 3.40, 37100 K.G. Witte koo! le soort f 2.70— f 3.70, 2e soort 1.10—/ 2.50, 12700 K G Uien: Uien 11.80—/ 12.70, Drielingen 10—/ 10,50, 800 K.G. Bieten 1.20—/ 1.40 p. 100 K.G. WARMENHUIZEN, 31 Jan. 1925. Roode kool le soort 2 90—/ 5.80, 2e soort 2.50—/ 3.80, uitschot 1.20—/ 2.60 Gele kool le soort 2.40—/ 4.90, Deensche witte kool le soort 1.70—/ 3.20, 2e soort 1.603.40, uitschot 0.600.90, Drielingen 9.80—/ 10.80. Uien 10.30— 11.30, Aanvoer: 34635 K.G. Roode kool, 11735 K.G. Gele kool, 16800 K G. Deensche witte kool, 5165 K.G Uien. NOORDSCHARWOUDE, 31 Jan. 14700 K.G. Uien: Grove uien 10.90— 11.30, Drielingen 9.10—11, Uien 9.7012, 122500 K.G. Roode kool 2.90—/ 6.60, Doorschot 2.50—/ 5.60, 27400 K G. Geile kool 4.10—/ 5.40, Door schot 3.60—/ 5, 79400 K G. D Witte 2.60—/ 4.30, Doorschot 2.10—/ 3.40, 1300 K.G. Rapen 1.20, per 100 K.O. v ^,/,y //.t^ "L-^Poth^_en Drpgistcn

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6