DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. So. 29 Hon der d zeven en twintigste Jaargang 1925 WOENSDAG 4 FEBRUARI Dif nomtnor Bestaat uit twee bladen. Deze Conrant wordl ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feesldagenuiigegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 raaanden voor Alkmaar 2.— franco door hef geheele Rijk /2.50. - Afzonderlijke en bewijsnummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIENi Per regel /0.25, bij groole contracten rabal. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v h HERMs. COSTER ZOOTf Voordam C9. Directeur: G. H. KRAK. Telef.nr. Adminisfratie 3. Telefoonnr. Redacfle 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. liuitenlami DE VEETE iN HERRIN. De strijd tusschen de Ku Klux Klan en haar tegenstanders in het mijnstadje Herrin in Illinois, die onlangs den dood van den Klan-leider Glenn Young ten gevolge had, duurt voort en heeft nieuwe slachtoffers ge- maakt onder de aanhangers van beide par- tijen. Verleden Maandag werden er weer twee personen neergeschoten. De Staatsche troepen houden zich gereed osn in te grijpen. DE KABINETSCRISIS IN PRUISEN. De Pruisische minister-president Braun is nog niet geslaagd in de vorming van een nieuw kabinet. Morgenochtend zal de Volks- partij-fractie van den landdag vergaderen over de vraag van Braun of die partij bereid zou zijn tegenover een kabinet-Braun, samen- gesteld uit bet centrum, democraten en soci- aal-democraten, een houding van welwillende neutraliteit aan te nemen. Indien dit gewei- gerd wordt, zou Braun van verdere pogingen om een kabinet te vormen afzien Hij wilde alleen nog maar de beslissing van de Duit- sche Volkspartij afwachten, en middelerwijl nog eens probeeren, om met de economische partij tot overeenstemming te komen. DE SCHADELOOSSTELLING DER RUHRINDUSTRIE. De algemeent Bond van Vakvereenigingen en de A. F. A. hebben, volgens het Hbld., in een gemeenschappelijk schrijven aan den Rijksdag ten scherpste geprotesteerd tegen de houding der rijksregeering inzake de schade- Ioos9telling aan de Ruhrindustrie. Ze eiscben een streng onderzoek met medewerking der vakvereenigingen. DE INFLUENZA-EPIDEMIE IN ENGELAND. In Engeland heerscht een influenza-epide- mie, die meer besmettelijk is cjan gewoon^k Heel Engeland en 'Wales schiipt door de epi demic te worden geteisterd. De sterftecijters geven echter geen reden tot pngerustheid. Er zijn vele gevallen, waarin heele fami lies te bed liggen met influenza. Op kantoren is soms het grootste deel van het personeel ziek, terwijl in scholen 30 of 40 procent der leerlingen ontbreken. Lancashire, Durham en Cheshire worden het zwaarst geteisterd. In elk dezer gebieden is het aantal gevallen van influenza abnor- maal hoog, terwijl uitbreiding der ziekle waarschijnlijk lijkt. De diagnose is volgens de medici in vele gevallen moeilijk te stellen. Vaak is er slech's weinig, of in't geheel geen koorts en de voor- naamste afwijkjngen schijnen van gastrischen aard te zijn. Volgens een geneesheer heeft de griep half Londen te pakken en z:'j heerscht in sommige districten zoo erg. dat de autoriteiten vlug- schriften verspreiden, waarin de symptomen worden aangegeven en de beste wijze van be- handeling wordt aangeduid. Vele dezer vhig- schriften zijn onder schoolkinderen verdeeld DE VERJAARDAG VAN LENIN'S DOOD. Verleden Zondag hebben de communisten van Amerika den verjaardag van den dood van Lening gevierd met een betooging in Ma dison Square Garden, waar 15 000 menschen luisterden naar hartstochtelijke redevoeringen over de „verdrukte massa", de Internationale zongen en roode zakdoeken zwaaiden. Charles Ruthenberg, de secretaris der com- munistische partij, die pas uit de gevangenis ontslagen was, ontving een geweldige ovatie Hevige protesten werden geuit tegen het be- zoek aan Amerika van Russische prinsen en grootvorsten. Het grootste enthousiasme ont- stond echter pas toen een 14-jarige Joodsche jongen een gloeiende rede hield tot 400 aan- wezige schoolkinderen. LEVEND BEGRAVEN. In een ingestorte grot, ergens in de bergen van Kentucky, ligt een man levend Pegraven, en 200 menschen graven dag en nacht om hem er nog levend uit te krijgen. Het slacht- offer, Floyd Collins, was juist op het punt de grot te verlaten, toen ten gevolge van een aardverschuiving, de wanden instortten en hem den uitgang afgesneden werd, terwijl een groot blok een van zijn beenen verplet- terde. Een nauwe spleet bleef vrij, waardoor genoeg lncht binnenstroomt om Collins voor verstikking te bewaren. Maar hij is reeds eenige dagen zonder voedsel, en zijn verplet- terd been heeft hem zijn krachten benomen. Volgens de telegrammen in de Engelsche bla- den leefde hij Maandag echter nog. Het redl dingswerk duurt voort. FEN ROYALISTISCHE BETOOGING IN RIJSSEL. Zondag heeft Leon Daudet in Rijssel het woord gevoerd. Er waren zulke uitgebreide ordemaatregelen genomen, dat wanordeiijk- heden vrijwel onmogelijk waren. Vierhonderd "•endarmes te paard en te voet waren in de Stad geconcentreerd en alle pleinen en „stra- puoteo" werden streng bewaakt. De geheele politiemacht, versterkt door de Su- rete Genera le, was op de been. Geheel over- bodig waren de maatregelen niet, want de socialisten, communisten en anarchisten had- den hun mannetjes opgeroepen. Een stoet van vijf- tot zesduizend personen trok door de stad, maar werd angstvallig uit de buurt van het Hippidrome gehouden, waar de Action Framjaise haar bijeenkomst had georgani- seerd. Verschillende royalistische sprekers voer- den voor Daudet het woord. Daarna hekelde Daudet met zijn gewone felheid de politiek van Herriot, het „verraad der democratic" „Weldra", zoo riep Daudet met pathos uit, „zal de republiek onder onze krachtsinspan- ning ineenstorten." Tot slot werd „de ko- ning" toegejuicht. Ofschoon de socialistiseh-communistische tegenbetooging een groote omvang had, kwam het nergens tot een botsing en werd de orde niet verstoord. DE ACHTURENDAG IN DUITSCHLAND. In een schrijven van het rijksdepartemenr van arfceid aan den Rijksdag inzake de hou ding der rijksregeering ten opzichte van de overeenkomst van Washington wordt gezegd, dat de rijksregeering nimmer in beginsel de ratificatie der overeenkomst nopens den acht- urendag heeft geweigerd. De tegenwoordige arbeidswetgeving wordt s'.echts als een nood- maatregel beschouwd, die slechts zoolang moet worden gehandhaafd, als de toestand van dit oogenblik het eischt. HET SPEC.ULATIE-DRAMA TE WELNEN. Eenige dagen geleden is te Weenen aange- vangen het proces tegen den 24-jarigen Ru dolf Fiedler, die, toen hij ten gevolge van mislukte beursspecuiaties zijn vermogen en dat van zijn jeugdige echtgenoote verspild en zich in zware schulden gestoken had, be- sloot, een einde aan beider'leven te ma Ken. Met hare toestemming doodde hij zijn vrouw en richtte vervolgens de revolver tegen zich zelf. Zwaar gewond werd hij gevonden. En na zijn herstel moest hij zich voor zijn daad verantwoorden. De jury heeft hem ihans vrijgesproken De volgende vraagpunten waren haar door den rechter voorgelegd: 1. Is beklaagae schuldig aan moord? Zoo ja, heeft hij zijn daad dan gepleegd. a. in een vlaag van verstandsverbijste- rLnS> b. ten gevolge van op hem uitgeoefen- den dwang? 2. Heeft beklaagde vermogensbestanddee len van zijn vrouw en hare familie verduis- terd? 3. Heeft hij zich ook verder aan bedrog je- gens zijn echtgenoote schuldig gemaakt? Na anderhalf uur overleggens was de jury in staat haar oordeel kenbaar te maken. De voorzitter deelde mede, dat de jury vraag 1 met 8 tegen 4 stemmen ontkennend had be- antwoord, dat over vraag 2 de stemmen had- den gestaakt en vraag 3 met 9 tegen 3 stem- men ontkennend was beantwoord. Fiedler werd terstond in vrijhdd gesteld. JOODSCHE LANDBOUWXOLONIES IN RUSLAND. De „Times" meldt uit Riga: Gedurende het afgeloopen jaar verdubbelde de Sovjet-auto- riteiten de pogingen in Rusland voorname- lijk langs de kusten van de Zwarte Zee en in de Ukraine, Joodsche landbouw-kolonies te stichten. De resultaten daarvan zijn tot nu toe nog niet geblcken, doch de proefnemin- gen worden op grooten schaal voortgezet De vorige week verdeelde het Volkscommis- sariaat voor den Landbouw in de Krim 33.750 acres land voor dit doel. Het Volks- commissariaat heeft op het oogenblik een voorstel in behandeling deze gebieden in de Krim in 1925 uit te breiden tot 100 000 acres. Hierop zullen 1400 loodsche families worden gevestigd. DE SCHULDENKWESTIE. In de gister gehouden zitting van het En gelsche kabinet werden het ontwerp van ant- woord aanule Fransche regeering betreffende de Fransche schuld aan Groot Brittannie en de beginselen, ten grondslag liggend aan de Britsche politiek betreffende de kwestie der intergeallieerde schulden, behandeld. Vemomen wordt, dat op zijn minst een tweede zitting en misschien meerdere noodig zullen zijn voor het in oogenschouw nemen van het memorandum, voordat dit naar Frankrijk wordt afgezonden. DE VEREENIGDE STATEN EN HET INTERNATIONALE HOF. De republikeinsche Senaatscommissie heeft een 9-tal kwesties op de agenda gep'.aatst ter behandeling voor de verdaging van den Se- naat op 4 Maart a.s. Het handelsverdrag met Duitschland is als No. 1 op de agenda ge- plaatst Het voorstel in zake de toetreding der Vereenigde Staten tot het Internationale Hof is niet otj df asenda geplaatst DE BARMAT-AFFAIRE. De nationaal-socialistische Rijksdagfractie heeft indertijd beweerd, dat ze materiaal in handen heeft, dat in verband met de Barmat- kwestie voor verschillende Rijksdagleden zeer compromitteerend is. De voorzitter van de z.g. Barmat-commissie uit den Rijksdag heeft daarop aan de nationaal-socialisten gevraagd, dit materiaal ter beschikking der commissie te stellen. Dit hebben de nationaal-socialisten ge weigerd. met de motiveering, dat er in de Bar- mat-comimssie ook partijen vertegenwoordigd zijn, waarvan zich eenige leden gecompromit- 'eerd hebben. In de Barmat-commissie verklaarde de soc.- fem afgevaardiirde Heilmann, dat hij Julius Barmat in 1919 had leeren kenncn. teen Heil mann Ber'.ijnsch bericht<rever voor een Ne- 'crlandsch soe.-dem. blad werd. voor welks oprichting Jul'its Barmat 380 000 had sv- ^even. Joumalistieken invlced op dit blad 'rnd Julius Barmat niet. Gedurende zijn zesia ngen omoang met Barmat hrd Heilmann den :ndruk gekregen, dat Barmat een fatsoenliik man was In April 1919 kwam Barmat met Hermann Muller en Wels in relatie. Barmat stelde destijds drie lokalrn ter beschikking van de socialistische Internationale te Amsterdam Na den oor'og verstrekte het passenbureau te Amsterdam aan Barmat driemaal een visum. Een permanent visum werd geweigerd daar Nleen het denartement van buitenlandsche za "en te Berlim dit kon verstrekken. VLIEGONGELUK. Berliin is tiidens een leervlueht een leer 'ing-vliegenier op een groote filmhal neerge- ^omen. Zijn vlieptuig sloeg d°or het dak van de hal en trof viif arbeiders die zwaar wer den gewond De leerling-vliegenier werd ge- dood. DE 'VF.PBANNEN PATRIARCH. De Turksche gezant te Londen heeft aan een vertegenwoopdiger van de „Daily Ex- oress" verklaard, dat de Turksche regeering de bewijzen heeft, dat de Grieksche patriarch niet alleen zijn religieuze volmachten mis- bruikte. maar ook inlichtinlren on politiek ne- bed aan de Grieksche en aan andere regeerin- gen zond. Het bericht dat de Grieken in Turkije een nieuwe patriarch hebben gekozen, is onjuist De verbannen patriarch is ncch door de sv- node afgezet. noch afgetreden. Hij heeft inte- rendeel verklaard dat hij zich alle kerkelijke troonrechten voorbehoudt en slechts een nlaatsvervanger heeft benoemd om het ten uitvoer lepgen van de kerkelijke olichten in zijn stad te verzekcen. zegt een bericht uit T onden aan het Hbld. Een telegram uit Athene mHdt. dat inge- val de Votkonbond of do voorponomen dinlo matieke stappen de kwestie niet tot oplossing brengen, de volksverontwaardiging het ont- slag van het kabinet en de vorming van een militair kabinet, waarschijnlijk onder gene- raal Kcndoers, zal eischen. Generaal Kondooris, die thans minister van binnenlandsche zaken is, heeft in den minis terraad verklaard, dat Griekenland eventueel oorlog moet voeren. Hij zou'aftreden indien het kab'lnet zim pro,gram niet opvolgt. Herriot heeft den Turkschen ambassadeur on den Griekschen gezant ontvangen. E>e Fransche regeering stelt thans oogingen in't werk om het conflict tusschen Griekenland en Turkije op vredelievende wiize bii te leggen. De TurV*cbo ambassadeur heeff den hoer Laroche, den directeur van de politieke afdee- 'inp van het Fransche ministerie van buiten- 'anfsche zaken, verzoeht aan Herriot te wil- len medcdeelen, d'at Turkije weigert de kwes tie van de verbanninp van den patriarch voor ♦e legpen aan het Hof van Internationale Ju- stitie te 's-Gravenhage. Te Trikkata in Thessalie kwam het gisteren tijdens een vergadering, waarin geprotes teerd werd tegen de opwekkingen tot den oorlog, tot een botsing met militairen, waar- bij vijf personen gedood en eenige gewond werden. TEGEN HET DRANKVERBOL IN AMERIKA. Te New York is Maandag een groote ver gadering gehouden in het Astor-hotel, waarin werd besloten tot een nationale campagne te gen het drankverbod. Er varen bijna duizend gedelegeerden aanwezig uit dertig verschil lende steden der Vereenigde Staten. In de vergadering werd een telegrafische sympa- thiebetuiging ontvangen uit Washington van 19 democratische federate afgevaardigden aan een nationale beweging tegen de van de stad New York, ide hun steun toezeg- den aan een nationale beweging tegen de Vol- stead-wet. De vergadering nam een resolutie aan, waarin het drankverbod werd veroordeeld als een aantasting van de burgerrechten. Verder werd besloten een propagandafonds van een mililoen dollar te vormen voor de campagne voor dev olgende verkiczingen in 1926, om candidaten te stellen. die zijn voor rie intrekking van de drankwetteu. OOSTERRIJK EN DE VOLKENBONDS- VERGADERING. Ooslcrrijk is uitgenoodigd deel te nemen aan de op 17 Febr. te Geneve te houden Vol- venbondsvergadering. De „Wiener Allg. Zei- tung", die over het algemeen over goede infor- maties beschikt, weet mede te deelen, dat die uitnoodiging niet spontaan is gekomen, doch op grond van een telegrafische gedachtenwis- seling tusschen 8e Oostenrijksche regeering en den voorzitter van het financieele comite Ter Meulen. Naar verluidt heeft mr. Zimmerman als gewoonlijk twee dagen voor de afzending van zijn maandrapport aan den Volkenbond een copie van dit rapport aan de Oostenrijksche regeering gezonden. Dit rapport bevatte het verwijt, dat Oostenrijk het grootste gedeelte van zijn overeenkomst met Geneve niet is na- gekomen. Dit scherpe oordeel leidde tot een telegrafische gedachtenwisseling en deze weer tot de uitnoadiging. De Oostenrijksche regee ring wil de beweringen van mr. Zimmerman te Geneve weerleggen. KORTE BERICHTEN. De Duitsche rijkskanselier, dr. Luther, zal de volgende week te Miinchen, Stuttgart en Karlsruh confereeren met de regeeringen der Zuidduitsche staten. Zou de verhouding weer een weinig gespannen dreigen te wor den? In het loongeschil bij de Londensche Metropolitan Railway C-y., dat tot een sta king van 3000 man dreigde te leiden, is c-en voorloopige oplossing verkregen. De staking is afgelast. De Fransche Kamer heeft met 317 te gen 246 stemmen de door Herriot gevraag- de credieten voor de vertegenwoordiging van Elzas-Lotharingen bij het Vaticaan toege- staan. Volgens een bericht uit Warschau is in het graf der Litausche magnaten bij Wilna de troon der oude Litausche koningen gevon den. Volgens het „Evening News" is de Britsche regeering van plan, nog drie lic'nte kruisers te doen aanbouwen, behalve de vijf, welke de vorige regeering reeds in het pro gram had opgenomen. Straks gaan ook an dere landen de vloot nog meer uitbreiden en dan hebben we wel ontwapening! De Engelsche spoorweg-controleposten te Ohligs, Wermelskirchen, Engelskirchen. Schorberg.en Grafrath. worden Zaterdag as. opgehevett. Het herstel der verwoeste gebieden in Relgie is, wat den woningbouw betreft, zoo goed als voltooid. In de kolenmi-'n Aumonier. bij Luik, heb ben 500 miinwerkers den arbeid neergelegd, omdat enkelen hunner waren beboet. De Roemeensche regeering heeft in ant- woord on de vraag van den Volkenbond of de bewapemngsuitgaven voor het jaar 1925 niet die van het afueloopen jaar overtreffen, ge- antwoord. dat Roemenie rich, gerien de posi- tie, waarin het verkeert. genoodzaakt ziet de noodige maatrenelen te treffen om te voor- zien in ziin nationale verdediging. De president van Chili Alessandri. za1 Donderdag de terugreis van Italie naar Chili aanvaarden. Maandag werd hij door den Iro ning en Mussolini en gister door den Paus in nidientie ontvangen. Proyinciaal Nienws UIT NOORDSCHARWOUDE. De Begrafenisvereeniging hield Dinsdag- avond de elfde jaarvergadering. Behalve het bestuur en het personeel waren slechts een paar leden aanwezig. Uit het jaarverslag bleek, dat 8 begrafenis- sen zijn uitgevoerd, waarvan 3 voor niet- leden. Het personeel is enveranderd gebleven en werkt zeer ten genoege van het bestuur. Het automatisch toestel werkt nog verre van goed. Tot den bond zijn 8 vereenigingen toegetre- den. De rekening gaf aan een ontvangst van 1060.99, waarbij 100.69 batig saldo vorig jaar. De uitgaven waren totaal 968.35, waar- onder f 100 geplaatst op de bank en 100 als laatste aflossing van het voorschotboekje. Het kasgeld is 92.64. De heeren K. de Vries en J. Heidsmr. wer den als leden van het bestuur herkozen. Als tweede reserve-voorlooper en tweede reserve-rondzegger werd benoemd de heer A. Kroon. Bij de rondvraag werden de voorwaarden vastgesteld voor toetreding tot de vereeniging. Deze zijn als volgt: Inwoners beneden 50 jaar betalen de contri- butie vanaf de oprichting tot den dag van toetreding als entreegelden. Jonggehuwden betalen 5 cntreegeld als een van beiden reeds lid is en verder de ge wone contributie. Zij die van buiten komen uit een plaats waar geen vereeniging is, betalen'als entree- geld op den leeftijd van 4050 jaar f 10 van 25—40 jaar 7,50, van 1025 jaar 5. van 4—10 jaar f 2,50. Kinderen beneden 4 jaar zijn vrij. Hierop werd de vergadering gesloten. UIT LIMMEN. (Jan.) Geboren: Elizabeth Geertruido, dochter van D. van Amesfoort en A. Bak. Petrus Jozeph, zoon van G. Maaij en T. Bakker. Martin us, zoon van C. Metzelaar en M Hou- tenbos. Petrus, zoon van W. A. van Hei- ningen en C. Lute. Ondertrouwd: G. Haanraads (Heiloo) en M. J. Dekker. Getrouwd: Jac. Bakker( Hoorn) en J. J. H. Verweel Vooren. O v e r 1 e d e nGeertje van der Steen, 43 jaar, wed. van M. Wesseling. UIT ZUID-SCHARWOUDE. Bij een aanta] winkeliers circuleerde een lijst, ten einde iets bij te dragen in de kosten der rechtzaak D. ZeemanP. Zeeman. De heer D. Zeeman werd veroordeeld tot 5 boete. De inzameling voor hef Neutraal Zie kenhuis heeft hier f 744.75 opgebracht Het bedrag zal aan het hoofdeomite worden afge- dragen. De heer S., bakker alhier, wiens wagen onlangs door een der auto's van de fa. Kok, Tuinman en Wilken werd aangereden, heeft van genoemde firma een nieuwen wage? terug ontvangen. UIT DIRKSHORN. Onder leiding van den heer A. Kant hield Zondag de Gymnastiekvereeniging U. d. J. al hier haar jaarvergadering ten liuize van den heer D. Swager. De rekening van den penningmeester, den heer A. van Dijk, werd goedgekeurd op een ontvangst van 864.14. een uitgaaf van 811.74, batig saldo 52.40. Bij de volgende bestuursverkiezing werd het bestuur in zijn geheel herkozen. In overleg met den heer Swager werd de zaalhuur verhoogd met 50 cent per week. Na eenige bespreking van aankoop van nieuw materiaal als ringen en nikkelen staven ter vervanging van de stokken bij een uitvoe- ring, deelde de voorzitter nog mede, dat de werktuigen thans zijn verzekerd bij de Alk- maarsehe Brandwaarborgmaatschappij Hierna volgde sluiting onder de gewone plichtplegingen. UIT STOMPETOREN. Zaterdagavond kwamen eenige personen in het cafe van den heer Renses bijeen om te spreken over het oprichten van een Nut met cigen krachten. De leider der vergadering,'de heer F. Kluit, zette uiteen, wat het doel was, waarna de vereeniging aanvankelijk met 9 leden, werd opgericht, een vcorloopig bestuur benoemd en als nam gekozen: Nieuw Leven. Verder werd de jaarlijksche contributie be- paald op een gulden per jar; de bijeenkomsten zulln gehouden worden op de bovenzaal van den heer Renses. Ten einde het ledental wat te doen tonemen, werd besloten nog eens bij- en te komen en een avond met deelamatie te houden. Maandagavond vergaderde de Vereen. tot behartiging der belangen van Land- en Tuinbouwers in de Schermeer in cafe Renses alhier. De voorzitter was de heer M. C. van der Laan. De voorzitter dankte den afgetreden secretaris, den heer H. Zeeman, voor den ijver, waarmee hij de belangen der leden had behartigd en beval die aan bij zijn opvolger. den heer S. Kaan. Vervolgens werd breedvoerig gesproken over de verkiezing van een hoofdingeland van het waterschap De Schermeer in de va- cature S. Laan. Het resultaat was, dat met .groote meerderheid Is candidat der vereeni ging werd gesteld de heer M. C. van der Laan, die de candidatuur aanvaardde. De heer Jb. de Boer Cz. deelde een en an- der mede over de dien dag gehouden verga dering der L. G. C., waar o.m. de wensch werd geuit, dat in December meer produc- ten aan de markt gebracht werden. Bij mon- de van den voorzitter ontving de heer De Boer den welverdienden dank der vergade ring. In verband met de vergadering der L G. C. moest door de vereeniging benoemd warden een lid van de commissie der afdee- iing L. G. C. van de Maatschappij tot Bevor- dering van Tuinbouw en Plantkunde. Bij her- steinming tusschen de heeren Bierman en Madderom werd laatsigenoemde met 9 van de 14 uitgebrachte stemmen gekozen en nom dit aan. Op voorstel van den heer Madderom nam de vergadering met algemcene stemmen aan, voor de Algemeene Vergadering der L. 0. C. een voorstel in te dienen, dat bepaalde dagen worden gehouden voor het veilc-n van late aardappelen. Nadat ook nog was gesprokes over de uitbetaling van vroege aardapprier, sloot de voorzitter de ve.'gdering met dank aan leden en pers. 1LRMAARS

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 1