z over deze zaak gesproTcen en er wordt veel bijgemaakt. Zoo was spr. bekend, dat de se- cretaris beticht werd oneerlijkheid in geldza- ken en dat getallen van zooveel duizenden guldens in de lucht zweefden, wat niet waar is. Het voorstel om de geheimhouding op te heffen werd aangenomen. Tegen de heer Ruigewaard. Vervolgens werd de vergadering gesloten. Door B. en W. is mej. D. Krab, amb- tenaresse ter secretarie, met ingang van 1 Mei ontslagen en onmiddellijk geschorst. Onze berichtgever sshrijft: In den namiddag van den dag der raads- vergadering ontvingen onderscheidene raads- leden een schrijven van den heer v. d Heu- vel, domicilie iaezende ten kantore van den heer Leesberg te Alkmaar. Daarin ontkent de heer v. d. H. beslist de juistheid der ingebrachte beschuldigingen en beweert, dat de veelbesproken owrtuigings- stukken niet gevonden zijn, of indien al, dat hij zou moeten vermoeden, dat ze valschelijk op de secretarie zijn neergelegd ^n later weer weggenomen. Voorts wordt bewecrd, dat de beide voornaamsie verklaringen van zulk een moreel laag peil der getuigen doen blijken, dat ze daarom reeds ter zijde behooren te worden gelegdterwijl de andere getuigenis- sen geacht worden in het voordeel van den schrijver te getuigen Daarom verzoekt re- questrant aan den raad om de beschuldigin gen onbewezen te verklaren en hem en mej. Krab in hun er en goeden naaim te rehabilitee- ten. Uit hetgeen ons ter oore kwam, meenen we te moeten opmaken, dat dit schrijven zeker niet de uitwerking gehad heeft, die men er van verwachtte. Gemengd Nieuws. ONDER HET ZAND BEDOLVEN. Op het werk voor het Maas-Waalkanaal onder Nijmegen zijn gistermiddag drie arbei- ders bij het omkiepen van een wagen zand daaronder geraakt. Een van hen, van Wannet uit Weurte was onmiddellijk dood. Van R. uit Nijmegen werd opgenomen met een gebroken been; de derde, een arbeider uit Wychen, werd licht gewond aan een hand. AFSCHAFFING VAN DEN ZOMER- TIJD. Ingediend is een wetsontwerp tot intrek- king van de wet van 23 Mrt. 1918 (St.bl. No. 165), gewijzigd bij de wet van 22 Maart 1922 (St.bl No 130), tot tijdelijke afwijking van de wet van 23 Juli 19Cfe (St.bl. No. 236), tot invoering van een wettelijken tijd. De memorie van toelichting luidt: Het tijdvraagstuk heeft, sedert de wereld- oorlog tot invoering van den z.g. zomertijd noopte, de regeering voor moeilijke beslissin- gen geplaatst. Eenerzijds doen de voorstan- ders van een vervroeging van den Amster damschen tijd luid klinken de sociale, finan cieele en hygienische voordeelen; anderzijds vragen de pleitbezorgers van het platteland voile aandacht voor de schaduwzijden van den zomertijd. Teneinde het voor en tegen in een ruatige atmosfeer aan een nauwgezet onderzoek te toetsen, heeft een commissie de voor- en nadee len aan den zomertijd verbcnden, nagegaan en aan de hand van de uitkomsten van haar onderzoek, over den wettelijken tijd geadvi- aeerd. Deze commissie ingesteld bij beschikking van den onderceteekende onder dagteekening van 28 Maart 1924, No. 150, heeft, dank zijn noesten arbeid, het zwarige onderwerp scherp belicht, maar, gelijk trouwens te verwachten was, overeenstemming is niet bereikt. Advi- seert de meerderheid tot behoud van den zo mertijd, de grootst mogelijke minderheid kant zich scherp daartegen Nochtans het meerderheidsstandpunt is ge matigder dan de inhoud der wet van 23 Maart 1918 (Staatsblad No. 165), gewijzigd bij de wet van 22 Maart 1922 (Staatsblad No. 130) en de uitvoering aan deze wet ge- geven. In stede van vervroeging van den Amsterdamschen tijd gedurende den zomer met een uur, bepleiten de leden hier aan het woord, invoering van den Midden-Europee- schen tijd gedurende den zomer en het uur van Greenwich gedurende den winter. Bovendien zou, volgens hun voorstel, de zomertijd niet meer gelijk b.v. in 1924 mo- gen aanvangen einde Maart, maar eerst den derden of vierden Zaterdag van April. Al aanstonds zij opgemerkt, dat aldus vele van de financieele baten welke in het credit van den zomertijd plegen ge'ind te worden, komen te vervallen. Irnmer wordt de datum van aanvang van den zomertijd verlaat en gelijk in de rede schijnt te liggcn, het einde vervroegd wordt bovendien het versehil met den Amsterdamschen tijd tot 40 minuten be- kort, dan is de besparing aan Icunstlicht aan- merkelijk geringer. Wat de andere voordee len aangaat, deze worden geneutraliseerd door nadeelen, welke vooral ten plattelande worden ondervonden, terwi'l bet bovendien bezwaarlijk meer als een factor van beteeke- nis kan worden aangemerkt, indien in de maanden. gedurende welke de zon reeds vroeg ondergaat, het leven 40 minuten wordt ver vroegd. Eindelijk is nog van belang de overweging, dat Nederland practisch niet vrij is den aan vang en het einde van den zomertijd naar ei- gen goedvinden te bepalen Het kan dit al- leen indien Belgie, Enoeland en Frankrijk die zelfde tijdstippen aanvaarden. Gelijk al reeds herhaaldelijk is uiteengezet, dulden de be langen van het internationaal verkeer slechts dan tijdelijke vervroeging van den Amster damschen tijd. indien deze samenvalt met deft Zomertiid in de genoemde landen. Dit alles in aanmerking genomen, is de re geering te rade geworden om het minderheids- voorstel der Tijdcommissie te aanvaaTden en dus weder terug te keeren tot den toestand v66rdat de invoering van den zomertijd door de wet werd gelast. Het uitgebreide onderzoek. dat het verslag weergeeft, schenkt leven aan de gewichtige bedemkingen welke schier over al in het land- en tuinbouwbedrijf en veelal overigens ten plattelande tegen den zomertiid bestaan. Hieraan heeft'men tot dusver minder het oor geleend uit hoofde van de ncldeliike voord^e len welke invoering van dien tijd gcacht wordt mee te brenoen. Nu echter ook de voor- standers meenm dat onvrkorte h-.pHb-.vw" van de tot dusver gevolgde practijk niet lan- vger verantwoord is; nu dienfengevolge de ba ten veel geringer zohden worden en het bo vendien twijfelachtig mag heeten of wel ge- makkelijk de vereischte intemationale over eenstemming valt te verwerven, acht de regee ring intrekking van de wet van 23 Maart 1918. Staatsblad No. 165, gewijzigd bij de wet van 22 Maart 1922, Staatsblad No. 130, ge- boden DE AMSTERDAMSCHE WIN- KELSLUITING. De Amsterdamsche kantonrechter deed gis- ter naar wij reeds onder de telegrammen in ons vorig nummer melden, een merkwaardige uitspraak met betrekking tot de als uitvloeisel van de gevoerde actie door de win'keliers ge- pleegde overtred'ing van de verwdening op de winkelsluiting. Hij achtte het feit wettig en overtuigend bewezen, maar paste op de overtreders, op grond van artikel 253 sub 9 van het Wetboek van Strafvcrdering geen straf toe, op grond van het feit, dat de be- trokken winkeliers vroeger dispensatie hadden om 's avonds na 8 uur hun winkJs open te houden, waaraan de gemeenteraad van Am sterdam plotseling een einde had gemaakt, zoodat, nu de actie is gestaakt, vergevensge- zindheid op haar plaats is. VERHOOGING VAN AFTREK VOOR NOODZAKELIJK LEVENS- ONDERHOUD. Naar „De Standaard" verneemt, zal, zoo- als we reeds in een deel onzer vorige editie gemeld hebben, de belastingverlaging, die van't in te dienen ontwerp tot 't invoeren van een weeldebelasting vergezeld zal gaan, beoogen een verhooging van den aftrek van het noodzakelijfc levensonderhoud voor ge- huwden. Voor noodzakelijk levensonderhoud wordt de aftrek verhoogd van 800 tot 1000 en een belangrijke verhooging van de kinder- aftrek tot 300 per kind ingevoerd. Tevens wordt een ontwerp tot verlaging van de suc- cessiebelasting en een om de verdedigingsbe- lasting II te halveeren ingediend. In verband met deze belastingpTaninen, komt tegelijkertijd een wijziging van de wet op het leeningsplan. HET 350-JARIG BESTAAN VAN DE LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Omtrent de plechtigheid in de Pieterskerk volgt hier nog een kleine aanvulling. Van rechts naarl inks zaten Prins Hendrik, de Koningin, de Koningin-Moeder en Prinses Juliana, dus eenigszins anders dan gister- avond is meegedeeld. Overigens was het in de kerk een buitengewoon indrukwekkende plechtigheid. De heer C. B. Duyster, die de reeds ver- melde nummers van het orgel ten gehoore bracht, deed dit op een wijze die diepen in- druk maakte. Het is een gelukkig denkbeeld geweest, voor het zingen van verschillende liederen het gemengd koor Sursum Corda aan te zoeken. Voor de wijze waarop de verschil lende liederen werden ten gehoore gebracht, komt een woord van lof toe niet alleen aan den voortreffelijken directeur, Hubert Cuy- pers, doch ook aan de zangers en zangeres- sen. Het is ondoenlijk, de verschillende autori- teiten te vermelden, die in het kerkgebouw de plechtigheid bijwoonden. Mle ministers, ge- kleed in ambtscostuum, vrijwel alle leden van het diplomatieke corps, eveneens in ambtsor- naat, en verschillende leden, deel uitmakende van colleges van staat, provincies en gemeen- ten, van beide eerstgenoemde colleges nage- noeg alien eveneens in ambtskleeding, bevon- den zich onder het gehoor van den rector. Speciaal willen wij nog melding maken van de aanwezigheid van mr. Max Huber, presi dent van het Permanente Hof van Internatio nale Justitie, en van zijn voorganger, dr. B. C. J. Loder, president-curator van de Han- delshoogeschool te Rotterdam, die ook in hun ambtscostuum waren geldeed. Ook enkele bui- tenlandsche professoren merkten wij op, onder wie prof. Einstein, tevens buitengewoon hoog- leeraar te Leiden, gehuld in zijn toga met blauw-zijden kap en een blauw zijden bare! op het hoofd, als eeredoctor van de universi- teit te Madrid, en den Engelschen hooglee: raad Prof. Freeth, die onlangs bij prof Sihrei nemaker is gepromoveerd. Prof. Lorentz en prof. Eindhoven waren getooid met de orna ten der hen indertijd toegekende buitenland sche eeredoctor a ten. Ook de oratie van prof. B'ok maakte groo- ten indruk Toen de rector, na van het sprec k- gestoelte te zijn gedaald, zich voor de Ko- ninklijke Familie plaatste om de Koningin met het eeredoctoraat te bekleeden, verhieven alle aanwezigen zich van hun zetels Toen de Koningin haar antwoord beein digd had, riep Leiden's burgemeester, jhr. de Gijselaar: Lang zal Zij leven!, dat door alle aanwezigen, die van het oogenblik, dat de rector op H. M was toegetreden om haar met de doctorale waardigheid te bekleeden, waren blijven staan. met een driewerf hoera werd heHaehtigd Toen vroeg de rector verlof aan H. M om de plechtigheid te mogen sluitfn en nadat H. M. hiermee had innestemd, zette he. orgel het Wimelmus in, dat alien staande mee- zongen. Daarna verliet de Koninkliike Familie, be- geleid door curatoren en professoren die Haar hadden binnengeleid, het kerkgebouw. Bit den uitgang der kerk bracht de studenteneere- wacht aan de Koninklijke Familie de militaire eerbewijzen. DE HEVIGE STORM. In den loop van den avond is te Amster dam een hevige storm komen opzetten, die door de telefoon- en telegvaafdraden gierde en heftig schudde aan al wat onder zijn bereik kwam. Veel dakpanncn zijn reeds van hun plaats verdwenen, enkele schoorsteenen zijn omgevallen en een aantal schuttingen, waar- onder een op den Dam en een op het Leid- sche plein, zijn weggewaaid. Van een perceel in de Van Woustraat werd het dak zwaar be- schadigd. Bij informatie bij de brandweer werd ons medegedeeld, dat ongeveer alles uitgerukt is, doch dat ernstige ongelukken niet voorgeko- men zijn. Op de Munt hebben de lantaarns het zwaar te verantwoorden gehad. Bijna alle zijn stuk- gewaaid, waardoor er een tastbare duisteruis heerschte. Op het Merwedckanaal verkeerden twee tjalkschepen in nood, doordat zij door den hevigen wind in letterlijken zin aan lager wall waren geraakt. De havenpolitic spcedde zich onmidd. llijk derw;aarts en slaag- 'e erin de-beide 'ie zich ter hoogto vap de M rrtinif'-fabriel. bevoudeu, weder vrij te slsepen. Het Konfnklijk Nederlandsch 'Mefcecrolo- gisch Instituut te De Bildit deelt aan het Persbureau Vaz Dias het volgende mcde: Bij den korten maar hevigen storm van den afgeloopen nacht zijn te 11.25 uur en 12.05 uur windstiooten van 31 Meter per se- conde voorgekomen. Windkracht 12, orkaan, begint bij 28 Meter. De hoogste in <Je laatste 20 jaren in de Bildt voorgekomen windstoot was 30 Meter. KORTE BERICHTEN. De directie der Nederlandsche spoorwe- gen heeft besloten, de 3e klasse rijtuigen, die voorzien zijn van gewoon gaslicht (z.g. vleermuisbranders) zooveel mogelijk buiten de normale samenstelling van de treinen te houden, en zoo noodig te bezigen over korte afstanden. Het Koninklijk Nederlandsch Land- bouw-Comit4 heeft betreffende de voorgeno- men reorganisatie van den Post-, Telegraaf- en Telefoondienst aan de Tweede Kamer ge- schreven. Verschenen is de memorie van antwoord op het wetsontwerp tot wijziging der Invali- diteitswet. Door den storm zijn gisteravond op de Maas eenige groote stoomschepen losgesla- .gen. STAATSLOTERIJ. Hoofdprijzen. Trekking van heden. No. 11044 5000. Ns 1213, 8955, 11089 en 15390 1000. Ns. 13687, 15754, 17649, 20005 en 21709 400 Ns. 6177, 7519, 11144, 13828, 15108, 16258, 17515, 17856, 19195 en 22267 200. Ns 2173, 3491, 4509 5545, 11356, 12360. 13226, 14574, 15897, 17376, 21938 en 22591 100 Marktberichten PURMEREND, 10 Febr. Op de heden ge- houden markt waren aangevoerd11 st. klei ne Fabriekskaas 58.50, met rijksmerk 62, 3 st. kleine Boerenkaas met rijksmerk 61, 344 runderen w. o. 180 vette 0.901.25, 152 melk- en geldekoeien 175450, han- del matig; 12 stieren; 27 paarden 100— 200, handel stug; 17 vette kalveren 1.70 tot 1.90, handel matig; 449 nucht. kalveren v. d. si acht 15—/ 48, v. d. fok 16—/ 38 handel matig; 786 vette varkens voor de zou- terij 0.680.73, v. d. slacht 0.72 0.77, handel vlug; 110 magere varkens 24—/ 48, handel vlug; 110 biggen 12— 24, handel vlug; 241 schapen: vette 50 tot 60, overhouders 35—/ 45. handel matig; 28 bokken; kipeieren 7—/ 8, Eieren veiling: 4239 st eendeieren a 8.308.50 12486 st. kippeneieren a 7.508.60, 590 st. kippeneieren b 6.106.40, 535 K.G. boter 2.80—/ 2.90. Telegram men van heden. Oedeeltelijk gecorrigeerd. TWEEDE KAMER. 's-GRAVENHAGE, 10 Febr. Op het verzoek van den heer Oud (V.D.) om de regeering vragen te stellen over de verbre- king met het contact met de postorganisa- ties (Centrale bond) zal morgen worden beslist. Daarna werd overgegaan tot het trekken der afdeelingen, welke morgen hun voorzit- ters zullen benoemen. Aan de orde was het wetsontwerp tot wijziging van de wet op de dividend- en tantieme-belastin 1917 en de wijziging der regeling van de opcenten voor de gemeen- ten. Dit ontwerp zoomede de wetsontwerpen tot wijziging en aanvulling der hoogc on- derwijswet en tot wijziging en verhooging van het IXe hoofdstuk der Staatsbegroo- ting 1924 werd z. h. st aangenomen Vervolgens werden zoider discussie en hoofdelijke stemming aangenomen de wets ontwerpen tot toekenning van een rente- loos voorschot uit de schatkist ten briioeve van den aanleg en het in exploitatie bren- gen van een tramweg van Zutpben naar Deventer. PROCES TEGEN DEN STAAT. 's GRAVENHAGE, 10 Febr. Het 0. M. bij de Haagscbe rechtbank, heden conclu- sie nqmende in de procedure in zake de in- trekking van het bekende art. 40 van het bezoldigingsbesluit, concludeerde tot toe- wijzing van door mr. March ant namens de ambtenaar van der Wiele te Amsterdm te gen den Staat der Nederlanden verdedigde vordering tot uitbetaling van hetgeen ge- kort is beneden het bedrag van zijn tracte- ment op 1 Juli 1922. Van der Wiele procedeert als rechtheb- bende tenfevolge van cessie van een aantal vorderingen van P. T. T.-ambtenaren. Uitsoraak over zes weken. DE HEVIGE STORM VAN DEN AFGE LOOPEN NACHT. 's-HERTOGENBOSCH, 10 Febr. Van de gemeentewoningen langs den Orten- schenweg te Den Bosch welke bijna geheel klaar zijn, zijn door d-en storm in den afge loopen nacht van 15 huizen, over een lengte van ongeveer 50 Meter de twee bovenver- diepingen ingewaaid. De daken werden in hun geheel over 40 a ^0 Meter wegges'in- gerd" De schade wordt op ongeveer 15000 geschat. De autoriteiten zijn he- denmorgen de schade in oogenschouw gaan nemen. Te Orten zijn twee woonhuizen ingestort. De bewoners zijn bij buren ondergebrarht. In het huis van ter Hoeven werd een der kinderen door neerstortende puin niet le- vensgevaarlijk gewond. ERNSTIG ONGEVAL DOOR DEN STORM ZEVENAAR, 10 Febr. Tengevolge van den hevigen storm is hedennacht het gehee- le voorhuis en een gcdeelte der groote boerderij van den landbouwer A. Aleven, op de Zweekhorst ingestort. De 17-jarige dienstbode F. Ronte uit Angerlo werd bedolven onder de puinhoo- pen Toen zij er onder vandaan was ge- haald. bleek zii reeds te ziin overleden. EEN CRISIS IN RUSLAND? BERLIJN, 10 Febr Volgens he Agen- tuur-Bureau heeft Staling te Moskou drin- gend gepleit voor de oplossing van de boe- renkwestie, daar anders de Sovjet-regee- ring omver geworpen zal worden. Als mon' de boeren niet in de gelegenheid zal sicllen in de Sovjets zelve critiek uit te ccfenen, zullen zij hun wil door een opstand door- zetten. HEVIGE STORM IN ENGELAND. LONDEN, 10 Febr. Een hevige storm heeft gistere nover Brittannie en Ierland gewoed, ide vooral in het Westen groote hevigheid had. De telegraaf- en telefoonlij- nen werden op vele plaatsen vernield Het verker langs de wegen werd ernstig gehin- derd door omgewaaide obomen Groote schade werd aangericht aan gebouwen. In Wales konen de auto's niet tegen den wind opkomen. RELLETJES TE MARSEILLE. PARIJS, 10 Febr. Gisterenavond is het bij het uitgaan van een katholieke vergade ring te Marseille tot een ernstige botsing -gekomen met contra-manifestanten van uiterst links. Een twintigtal pefsonen werd gewond. De politie heeft een aantal personen, voor het grootste gedeelte buitenlanders, gearresteerd. BURGERL1JKE STAND. GETROUWD Paulus Maria Haakman en Alida Geertrui- da Tolle. Jacob Blokker en Alida Vasbin- der. GEBOREN: Elisabeth, d- van Petrus Heines en Elisa beth van der Wal Nieolaas Dominicus, z van Gerardus Johannes van den Idsert en Alida Kramer. Geertje Petronella, d. van Q>rnelis Zwart en Frederika Gravemaker. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 10 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 772.0 te Clair, mont. Laagste barometerstand 728.6 te Roest Verwachting (van den avond van 10 Febr. tot den avond van 11 Febr.): Matige tat krachtigen tijdelijken stormach- tigen zuidelijken tot westelijken wind, zwaar- bewolkt of betrokken, met tijdelijke opklaring, regenbuien, aanvankelijk zachter. Stadsnienws. Steunt de actie voor een modern neutraal ziekenbuis in Alkmaar. De handel in oude stuivertjes begint werkelijk een voordeelig zaakje te worden Hedenmorgen werden er ons weer een tweetal gebracht maar er was een koopster die er veel meer wilde hebben. Wij moesten tot onzen spijt meedeelen, dat wij op het oogenblik „uitverkocht" waren. In andere oude munten zijn wij nog ruim gesorteerd. Twee belangstellenden hebben hun ver- zameling beschikbaar gesteld en een derde heeft een doosje met allerlei oude geldstuk- ken gedeponeerd. Het is elken dag kijkdag en koopdag te- gelijk. Wij zijn op weg om een totaal cijfer van zes negentjes te vormen en het eerste blij- vende negentje is heden verschenen. Wie neemt totaal het groote cijfer be reikt is op zich om elken dag te zorgen, dat er een tweede negentje in het cijfer blijft, dat der eenheden b.v. maar liefat dat der tientallen? Het kan hoogstens 90 ccent per dag kos- ten, maar er zal in den regel wel een veel- kleiner bedrag voor noodig blijken. In alien gevalle blijft de 9 van de duizend- tallen onveranderd tot den dag dat er een cijfer van zes negentjes kan vermeld wor den. Vol vertrouwen zetten wij onze inzame- ling voort om binnen afzienbaren tijd dit' doel te bereiken. Met hartelijken dank aan de milde ge- vers er is weer een gift nit het bniten- land bij vermelden wij thans de volgen de heden ingekomen bijdragen: Een 87-jarige te Alkmaar gebo- ren dame uit Stuttgart f 25. J. A. v. d. S. V. te Amsterdam 10. Kleine Albert en Barend 1. Vorige verantwoording 8984,23 j£ 9020,23 LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en andere voer- tuigen te 5.27 uur licht op. DE AANVARING IN DE HOORNSCHE VAART. Naar aankiding van het bericht in ons nummer van gister omtrent de aanvaring in de Hoornsche vaart, deelt de heer K. Schot te Koedijk ons nader mee, dat de „Addy" door toeval even aan den grond geraakte, waar door zijn eerstvolgende vlet op zij voer, en zoodoende in botsing kwam met een vlet van Schot, waardoor eenige delen hout in een vlet van Schot terecht kwam. Dit hout werd be- reidwillig door het personeel van Schot over- gedragen. Er is niets nat geworden, terwijl ook verder geen schade werd berokkend en geen persoonlijke ongelukken vootkwamen. van 10 Februari 1925. Opgave van Noordbollandscb Landbonwcredlet. (Onvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te - Bc taba.;ken Vorige Koers. pl.m, 1.36 pl.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 - "V, I Sill mim Ji JV. STAATSLEENINGEN. 6 Nodorl. 1923 A. s O- 1010 BANKsINSTELLINGEN.' KoL Buik Indische Bank Handel Mpij. Cert v. 1000 t. Resc. INDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. Furness»Stokvis Aand. Idem 7 Oblia. Jurgons Gew. Aand.. mm A. N« VA Philips Gloeilampen Nieuwo INDUSTR. OND. "TT'TNL. Anaconda Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur a Bodjong Cult. VorstenL Dito actions Compama Poerworedjo t PETROITUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olie Kon Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Niderl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale R' '->ber Deli Bat. Rubber So-' adjadi Silau Wai Sum Rubber SCHEEPVA ARTEN. Oude Vaart Gem Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland holl Lloyd Iden Paketvaart Oude Boot HoU Stoomhoot Niev Goudriaan 'CHF.EPVAART EUITENL. Marine comm. Marine preL O j Deli Senembah Deli Batavia Besoeki AMLKIKA. Southern Rails Union Pacific 1028/. 98 1786/, 139 1257/8 1258/i, 1171^ 3 23 778/8 84 81 Ms 82 313i/s 295 93f, 12513/ie 444Vs 341 166 158 1581/, 19 123V, 377 178 4081't 1661/, 7 861/, 129 1103/. 214 115 141 691/, 55 1363/, 161 Vs 67/s 441/8 146 791/, 253/. 1063/, 1411/18 50 V. 336 3903/8 3621/. 2691/, S91/, 1497/g MM MM. 10213/us 977/8 1791/, 179* 180 139 V, 139 139V* 126 126-} —0 126 77 771/, 315 297 451 4531/, 4543/, 344 345 345 157-8} 159 159 1593,; 158}-9 159 19 123 124 V, 1253/4 380 1771/, 177-8 1773/,8 1773/, 408 407}-8 410V, 4103/, T—8 165 165 V, 115 141 70 55 137 137 1361/s 162 44 148 148 SO 791/, MM- 25V, 251/, 143/, 141/, 501/, 5! 390 389-92 388 390 361 360}—2 366 270 88 J/j rnmm 150 PROLONGATIE vorige koers 2{ pCt., heden 2J pCt WIsStLKOERSEN AMS1ERDAM. Londen Berlija Parijs Brussel Bazel VVeenen p Kr. Kopenhagen Stockholm Christinia New. York Italic Vorige koers 11.861/, 59.131/2 13.321/, 12.671/, 47.90 10000 i 0.351/8 44.121/, 66.95 37-95 NIET OFFICIEEL. j 2.487/1s 1 10.283/, Koers op heden om 2.00 11.88}V, 59.09-11 13.30—32 12 66—68 47.85-90 0.34}-5} 44.10 20 66.85—90 37.85-95 2.481/81/. 10,25—30

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 2