De electriciteit en onze jeugd. worden. Het Dagelijksch Bestuur werd herkozen en aangevuld met de heeren Tyndall (Utrecht) en Coops (Amersfoort), terwijl als secretaris der Paitij werd gekozen de heer Fel. Don- ders, Tilburg. Een voorstel om de "Partij op Federatieven grondslag te schoeien werd vooralsnog ver- worpen. BRANDEN. TWEE KTNDEREN VERBAND. Gisternacht heeft te Geffen op den Grooten Berg een hevige brand gewoed, waardoor vier huizen in de asch zijn gelegd. De brand begon omstreeks twaalf uur'in de boerderij van Gradus van den Bosch. Het vuur, dat in<iet achterhuis was ontstaan, aan- gewakkerd door den wind, legde spoedig het geheel huis in de asch. De "storm was oor zaak, dat het vuur oversloeg naar een onge- veer 200 M. verder gelegen boerderij van P van Nischrooy, welke woning eveneens af- brandde. Nog kon de brand niet worden ge- stuit en ook de woningen van J. Willemsen en W Damen, die bij elkaar gelegen zijn, wer den door het vuur verwoest. De 23-jarige dochter van den heer Damen kreeg brand- wonden aan den rechterarm, en heur haar verbandde. Veel vee is bij deze branden omge- komen. De oorzaak van den brand is onbekertd; de politie stelt een onderzoek in. Verzekering dekt laag de schade. Maandagmorgem is de woning van H. Be- nak, te Ruinen, tot den grond toe afgebrand. Terwijl de vrouw was gaan buurten, brak de brand nit. Aan blusschen viel niet.te denken Toen alles in lichtelaaie ttond, lcwam de vrouw en schreeuwde: ,.mijn kinderen liggen nop te bed" Dadeliik word er een poping. tot redding gedaan, maar zonder resultaat. De kinderen, twee ionpcns van resoectievelijk 1 A en 31(> jaar oud, zhn verbrand. STORMSCHADE. De door de aanvaringen van tijdens den storm op drift geraakte schepen toegebrachte schade aan gemeente-eigendommen kaden, ducdalven en remmingwerken wordt voor Rotterdam op ruim 100.0C0 geschat. GENERAAL BRAMWELL BOOTH. G'istermiddag te half 1 is aan het Centraal- station te Amsterdam aangekomen de hoofd- leider van het Leger des Heils, Generaal Bramwell Booth, die aldaar vanmiddag een zendingsbijeenkcmst en vanavond een lieili- gingsbijeenkomsit in het Concertgebouw zal lciden. Hij was vergezdd van zijn secretaris brigadier Smith, en zijn zoon, adjudant Wy- clisse Booth. Ter ontvangst waren op het per- ron behalve een groot aantal te Amsterdam en in andere plaatsen van het land werkzame officieren van het leger aanwezig de leider van het Leged des Heils in Nederland, com mandant Poulsen, de international secretaris van Europa, commandant Laurie, de chef secretaris van den staf, kolonel Vlas en stads- kapitein Mortiner uit Tibet, die zieh daar 17 jaar aan de zending heeft gewijd en zicli spoe dig weer daarheen zal begeven. Den generaal wachtte op het perron van zijn talrijke daar aanwezige ofricieren en soldaten en op het stationsplein van een me- nigte belangstellenden een hartelijke ovatie. HET RAPPORI-NOLT1NG EN DE POSTALE COMMISSIE VOOR GEOKGAN1SELRD OVERLEG. In verband met eeii schrijven Van den Mi nister aan de Commissie van Overleg, waaruit bleek, dat alleen over die gedeelteh van het rapport-Nolting, welke geen betrekking heb- ben op het hooger P. T. T.-personeei, kan worden beraadslaaga, zonder de R. K. Bond „St. Petrus" en de C. B. P. T., naar de Msb. meldt, elk een verzoek aan den Minister om het geheele rapport-Netting in het postaal overleg te doen behandelen. De bonden ontvingen hierop het volgend antwoord: „Daar mijn schrijven van 9 Januari j.l. no. 8, afd. P. en T. niet in het minst in strijd is met het door u aangehaalde antwoord aan het Kamerlid van Braambeek, indien altharis dat antwoord met begrip van de beteekenis der gebezigde woorden wordt gelezen, bestaat er in uw aangehaald schrijven geen aanlei- ding voor mij aan de Commissie van Overleg iets anders mede te deelen. dan bij evenge- noemd schrijven is geschien. Ik teeken hierbij tot beter verstaan aan dat eene opsomming van bepaalde pun ten, waar- over ik het oordeel der commissie bepaaldHijk wensch te vernemen, in het minst geen verkor- ting inhondt van de bevoegheden, die in de op haar betrekking hebbende wettelijke voor- schriften zijn vastgelegd. Een dergelijke gevolgtrekking blijft voor rekening van hem, die aldus oordeel ende, los van elkaar staande zaken ten onrechte door- eenmengt". DE STEMBANDEN SPELEN GEFN ROL BIJ DE VOORTBRENGING VAN DE STFM. Prof. d'Arsonal heeft bij de Fransche Aka- demie van Wetenschappen een zeer belang- wekkende verhandeling ingediend van Henri Frossard, „preparateur" bij de Sabonne. De schrijver toont erin aan dat het geluid vol- •trekt niet wordt voortgebracht door het tril- len van de stembanden, zooals men totdusver aannam, maar door het trillen van luctat in de holten die er vlak naast iiggen. De stem zou dus niet veroorzaakt worden door een me- chanisme dat te vergelijken is met de inetaien plaatjes van een accordeon, maar veeleer met een soort van occarino. Deze theorie is honderd jaar geleden door Savart, hoogleeraar aan het College de France verkondigd. In den laatste hebben Moure, Li'ibaniet en Conuyt verscheidene waarnemingen gepubli- ceerd over pa tj eaten bij wie de stembanden verdwenen waren door verwonding of door een operatie. Wanneer de bedoeldc- holten en de spieren en het kraakbeen van de 'aryux ongerept zi'jn, spreken zulke patienten met heldere en duidelijke stem MALVERSAT1ES BIJ HET VOORMA- LIGE BUREAU VAN DEN RIJKS- BOUWMEESTER VOOR DE ONDERWIJSGEBOUWfN. Gister heeft voor het gerechtshof te's Gra- venhage terecht gestaan G. van D, 45 jaar, bouwkundige in Den Haag, gedetineerd die door de Haagsche rechtbank wegens verduis- tering van elf duizend gulden is veroordeeid tot twee jaar gevangtnlsstraif, met aftrelf van de voorlcopige hcjitenis Aan ctze beklaagde waren nog meer ieiten ten laste gelrgd waar- van de rechtbank hem ecbter heeft vrijgespro- ken. Zoowel bebl. als het O. M. was .d hooger beroep gegaan. Eisch: bevestiging van het vonnis van de rechtbank. De verdediger, mr. Rolandus Hagecborn, mcende, wat de verdnistering betreft, dat dit dteel van de dagvaarding niet aan den eischen voldoet. Bekl. heeft reeds 14 maanden voorloopage hechtenis achter dea rug, hij is ''ijn positie kwijt, en zijn heele vermogen is in beslag ge- nomen. Door een ander is hij naar pleiters meening reeds zwaar genoeg gestraft en daar- mede kan in geval van veroordeeling, worden volstaan. Uitspraak 25 dezer. ONTSPOORD. Van den goederentrein 4652 uit Susteren, die om 5 uur gisteravond te Zwolle binnen- kwam, is bij de eerste wachtpost van het ran- geerterrein aldaar een wagen, gdaden met 20 ton steenkool, ootspoord. Door zijn gewicht trok hij ook de beide volgende wagens uit de rails. Nog 200 meter werden de wagons mec gesleept, rails en. dwarsliggers vemieknd; zij bleven echter oveveind staan. Hoewel een wissel vernield werd, en twee sporen versperd waren, ondervond net verkeer geen vertra gi ng, daar het onigeiegd kon worden. Feist na middernacht had men de drie wagens, die emstig beschad'gd waren, weer op de rails HET E E R E DOCTO R A AT VAN DE KONINGIN De Koningin heeft het voornemen, naar aanleiding van haar promotie tot doctor in de rechtsgeleerdheid hororis causa, op 26 Februari een maaltijd aan te bieden. DIEFSTAL VAN EEN RIJWIEL- PLAATJE. De Haagsche politierechter heeft gister den 23-jarigen F. F. v. S.? gedetineerd, we gens diefstal van een rijwielbelastingplaatje van een fiets, welke stond voor het perceel Ieplaan 85, den Haag, veroordeeid tot 3 maanden gevangenisstraf. f worden, aan de bewoners, bok van de meest afgelegen plaatsen, het rechte gebruik der electrici'teit, op aanschouwelijken grondslag, te onderwijzen. Het meest aangegeven miiddeJ 1-ijkt het na- der uitwerken der gediachte, die ten grondslag heeft gelegen aan de tentoonstelling in Coe- vorden, waarop wij, in een volgend nummer, hopen terug te komen. HERDENKING HUGO DE GROOT Zooals bekend is, wordt vanwege de Ver- eeniging voor Volkenbond en Vrcde een Gro tius-herdenking 1925 georganiseerd in ver band met de omstandigheid, dat het in den zomer van dit jaar 300 jaar geled m zal zijn, dat het beroemde werk van Hugo' Grotiu«, De Jure Belli ac Pacis, te Parijs vmsohenen is Tot dc p'nnnen vioi deze herd^nkirrg be hoort het houden van een tentoonstelling, in Juni, in de oitvangkamers van h-t gemeente- raadsgebouw t° 's-Gravenhage, waar ook de tentoonstelling voor letterkunde gehouden is ter gelegenheid van het regeerihgsjubileum van de Koningin. KORTE BERICHTEN. Dinsdagavond is het matrozen- en sto kerslogies van het stoomschip Orestes, van de Kon. Nederl. Stoombootmaatschappij, lig- gende aan de Surinamekade te Amsterdam, uitgebrand. De oorzaak van den brand is onbekend. Last van gal en slijm beslagen tong, een voortdurend onaangena- men smaak, tragen stoelgang* en een opge- blazen gevoel. Gebruik hiertegen de zonder eenige kramp werkende Mijn/iardt's Laxeer- tablelten. Doos 60 cts. Bij apoth. en drogisten De lieu j. i. aciurijit ons: Wanneer het in het algemeen waar is, dat men van de natuur- of scheikandige tcepas- singen in het huisgezin en ons dagdijksch leven kan genieten, zender met de wetcnschap als zoodanig bekend te zijn, dan durven wij toch veronocrstellen, dat de electriciteit ten deze een uitzondering maakt Eendeels door net gevaar, aai aan act w crzen apparaten verbon-den kan zijn, anderdeeis door de tot experimenten uitlokkende geheim- zinnigheid dezer natuurkracht. Gns dunkt, dat het laatste een gevolg is van de totale onwetendheid, het eerste een gevolg van de zorgeloosheid, die, bij betere kennis van de zaak, ten spoedigste verdwijnen zcL Krantinbericht. Te Holimdoorn geraakte een kind aan een elctrischen draad vast. Dc moeder trachtte het kind weg te trekken, maar bleef ook aan de draad zitten. Ten sh tte slaagde een weerstundskrachtige buuivrouw er in, zoowel moeder als kind van Je draad te halen." Als wij dit geval nader beschouwen, dan dringt zich de vraag aan ons op: „In hoever hebben wij, naast de uitibreiding aan do elec triciteit gegeven, ook gezcrgd voldoende ken- nis omtrent deze, voor zoo velen geheimzin- nige natuurkracht bij te brengen aan de massa, tot wie wij haar gevoerd hebben Als wij ons dan afvragen„Heeft men op het ge- bied van het onderwijs getracht, vooral de jeugd de zoo hoog noodige kennis bij te bren gen, waardeor, naar alle waarschijoJijkheid een geval, als hierboven omschreven, zich niet zoo gemakkelijk zou voordoen?", dan zouden wij daarop moeten antwoorden: „Er had wel iets meer gedaan kunnen worden." Wij hehben dus de vraag everwogen, of het electriciteitsibedrijf, in samenwerki ng met de onderwijswereld, niet wat meer zou kunnen d'oen, om onze jongens wat vertrouwd te ma- ken met de elestricitcit. Op ait gebied heeft het gemeentebestuur van Ltoevorden, op zijn tentoonstelling, die 11 Maart 1924 gecpend werd, een gegeven advics zoo doorvoeiid, dat die tentoonstelling daar voor een groot deel gestrekt heeft tot leering aan de schooljeugd uit de omliggende plaatsen in Drente. Het ge heel was nog niet van dien aard, dat he' vol- komen heeft beantweord aan datgene, wat het had kunnen zijn. B. v. het geziene was nog van meer invloed geweest, wat betreft de kennis, die de kin deren daar deelaclitu i? gewordeu, wanneer zij op die tentoonstelling waren gekomen, na- dat de onderwijzers in de school gelegenheid hadden gehad, een en ander met hen te be handelen Zij hadden dan wat meer opmer- kenswaardig de tentoonstelling kunnen be- zichtigen. Nu stellen wij ons voor, een plan uit te werken, om, in overleg met leider j van elec- tricitcitsbdrijven, onderwijsautoriteiten en ge- meentebesturen, die inzien, wat er gedaan kan zuiverende Laxeerpillen van Apotheker BOOM verwijderen overtollig gal en slijm uit het lichaam en bevorderen en regelen een goeden stoelgang. Verkrijgbaar a 30 en 55 ct. per doosje in de meeste Apotheken en Drogistwinkels. Gratis monster wordt op aanvraag franco toegezonden door firmu A. M. BOOM, ARNHEM. Tooneel. De Spaak in 't Wiel. Comedie in drie be- drijven van Jo v. Ammers-Kuller, door de Kon. Rederijkerskamer „Bilderdijk". Met het instudeeren en opvoeren van dii Hollandsche stuk van onze bekende schrijf- ster had Bilderdijk een moeilijke, maar dank- bare taak op zich genomen. De Spaak in 'i Wiel is een vlot geschreven stuk, dat een in- teressant, doch betrekkelijk eenvoudig gege ven op aangename wijze brhandelt. Lucas Valch is een Brabantsche groot-in dustr'ieel van 44 jaar. Hij is reeds vijftieu paar weduwnaar en in dien tijd hebben zijn twee oudere, ongetrouwde zusters met echtc degelijkheid zijn huishouding bestuurd en ge- zorgd voor de opvoering van zijn zoon Pim, thans 17 jaar. Deze zoon is een eigenaarige jongen. Hij voelt weinig voor de studie en niets voor dat eeuwige arbeiden en geldvev- dienen van zijn vader. Zijn groote liefde gaat uit naar de muziek en naar de natuur, maar niemand thuis heeft hem ooit begrepen. Hij is daardoor vreemd, slordig en onverschiliig geworden. Bij kennissen in Arnhem heeft Lu cas kennis gemaakt met een lieve jonge vrouw, die hard voor haar levensonderhoud moest werken, en het plan tot een nieuw huwelijk is bij hem opgekomen. Hij verlooft zich met haar en bij den aanvang van't stuk zal Marie Louise de Neuvillc voor't eerst in Lucas' huis komen. Als zij echter komt is er niemand om haar te ontvangen. Zij ontmoet alleen Pim, die zich van haar afkeert. Hij voelt dai deze vrouw zich zal plaaisen tusscfyen hem en zijn vader. Na het huwelijk blijkt al spoedig, dat Lu cas te veel aandacht aan fabriek en werk be- steedt en te weinig meeleeft met zijn fijnge- voelige, ontwikkelde jonge vrouw. Als Pirn blijkt, hoe zijn nieuwe moeder ook opgaat in de muziek en dweept met de natuur, vejandert zijn houding tegeriover haar geheel. Zij weet hem tot werken aan te sporen en zal tevens aan zijn verlangen naar muzikale ontwikke- ling voldoen. En terwijl Lucas en zijn vrouw verder van elkaar afgaan, zijn het Pim en Marie Louise, die dichter tot elkaar komen. De kwaadsprekende oude zusters willen Lucas de oogen openen. En inderdaad de jaloezie sluipt in Lucas' hart. Hij ziet nu in zijn zoon de Spaak in 't Wiel van hun geluk. Marie Louise weet hem echter duidelijk te maken dat er tusschen haar en zijn zoon niets be staat, doch zegt tevens dat er heel wat tijd noodig zal zij-! om hun beiden het eerste ge luk terug te brengen. Dit is heel in kort, zon der't bijwerk, de inhoud van het stuk. Zij, die de verschillende rollen in dit stuk moeten vervullen, diencn wel van te voren, de uit te beelden figuur emstig te overdenken. Mevr. Brink- de Geus gaf in deze weer het beste bewijs, hoc een emstig willend dilettant, vee! kan bereiken. Zij was als Marie Louise uitstekend en liet bij voortduring merken, dat zij alles had over- dacht en dat zij voelde wat zij speelde. Alles wat er in de rol zit, gaf zij nog niet, doch gaat zij voort, steeds trachtende het beste in haar rollen te geven. dan is nog menig succes voor haar wegcelepd. Het applaus gister avond was verdiend. Wat dc heer H. Lind van de zoo moeilijke rol van Pim Valch heeft gemaakt, heeft ons bepaald verrast. Dat was meermalen heel goed, vooral in houding. Wist hij wat meer nuance in zijn stem te brengen, vooral als hij uit zijn onverschilligheid ontwaakt en over de muziek en de natuur spreekt met Marie Loui se, dan zou dit de vertolking zeker ten goede komen. Zijn nichtje Wieps, een echte Bakvisch vaa zestien jaar, werd heel aardig gespeeld door Mej. Avenarius. In kleeding en manieren gaf zij dit jonge meisje heel-goed. Zij had thans een heel wat aangenamer rol om te toonen waartce zij in staat is, dan de eerste maa1 Wel heeft zij nog veel te leeren, maar onder goede leiding belooft zij toch wat te worden Mevr. Cloeck en Mevr. Koster waren kos- telij-k als de twee oude zusters. Hun entree in 't eerste bedrijf in de zwarte japonnen was uitstekend, maar het meeste succes behaalden zij toch met hun scene in het derde bedrijf, waarvoor zij een applaus bij open doek kre- gen. De heer L. C. Koster was niet onverdien- stelijk als Lucas, doch vermoedelijk zal hij ook zelf wel gevoeld hebben, dat hij de rol niet ,Teheel beheerschte. Hij voelde zich niet zeker. De echte kranipe handelsman kwam niet ge noeg voor den dag. De heer Lakeman maakte van de rol van Daniel Valch heel weinig en was een zwak punt in deze voorstelling. Wat de voorstelling als geheel betreft voi- deden tweede en derde bedrijf heel goed. Het eerste was heel matig. Het trok verbazend en de zenuwen hadden nog wat de overhand De drie verschillende decors eischten heel wat, maar de regisseur had alles op zijn be kende wijze verzorgd De rommeiige kamer van Pim in het tweede bedrijf was misschien iets te netjes. De belichting in het mooi aan gekleede derde bedrijf wat wat to donker. De grime was door den heer Steeman weer goed verzorgd. Voor goede muziek in de pauzes zorgden de heeren Schuurman en Boot. 10.90—/ 12.10, Drlelingen 11.50— 12.50, 1150 K G. Bieten 2.20—/ 2.90, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 11 Febr. 1925. Roode kool le soort 2.90—/ 6.20, 2e soort 2.80—/ 6.20, uitschot 1.90—/ 2.70, Gele kool le soort 4—/ 5.30, 2e soort 3.10, Deensche witte kool le soort 2- 3.40, 2e soort 1.702.20, Drlelingen 11.20, Uien 10.90—/ 11.80, Grove Uien f 10.50—/ 10.80, Stek 3.30—/ 4.30, Peen 1.70—/ 1.80. Aanvoer73700 K.G. Roode kool, 5600 K.G. Gele kool, 9000 K.G. Deen sche witte kool, 6700 K.G. Uien, 3100 K.G. Peen. NOORDSCHARWOUDE, 11 Febr 8800 K.G. Uien: Grove uien 10.80 11.50, Drielingen 11.5011.80, Uien 11.10—/ 12.10, 6800 K.G. Peen 1.30— 1.50, 146100 K.G. Rocdc kool 2.80- f 6.40, Doorschot 2.60—/ 5.20, 29400 K.G. Gele kool 4.406.10, Doorschot f 4—/ 4.90, 71600 K.G. D. Witte 2- 3.40, Doorschot 1.70—/ 2.80. 2150 K.G. Kroten 1.902.60, alles per 100 K.G. Ingezonden stukken. (B uit en veranlwoordelijkheid van de Re- daclie. De opname in deze rabriek bewijst geenszins dat ae 'edactie er nude inslemt.) KRING VAN ALKMAARSCHE VAKMUSICI. Aan ouders en voogden. De in ons muziekleven bestaande grove misstanden worden door elkeen die er mee bekend is bcklaagd. Dat zc trots de oomis- kenbare liefde en begaafdherd van ons vol'k voor muziek konden ontstaan, heeft zijn eigen- lijkc oorzaak in het felt dat een groot, ja mis schien wd het grootste deel van onze jeugd slecht onderwijs krijgt. Tengtvolge van deze overtuiging is de „kring van Alkmaarsche vakmusici" opgericht, met't doel het geheele muziekonderwijs tot verheffing te brengen. De arbeid van den Kring kan echter slechts dan algemeen invloed hebben cn vruchtdraigend zijn als het groote publiek, als voor alles de ouders duidelijk hebben leeren begrijpen, dat voor het muziekonderwijs dezelfde grendbe- gi-nselen gelden, die zij in't algemeen bij de opveeding van hun kinderen toepassen, na- melijtk dat slechts het beste voor hun goed genoeg is. Iedereen gceft les, onverschiliig of hij wat kan of niet, niemand vraagt naar zijn be- voegd/reid. Dit gemis aan controle heeft de vele slechte elementen, de knoeiers binnen den stand der muziekondei"wijzers ge- lokt. Daardoor bestaat hetsmaakbederf, de vcorliefde voor onbeduidendt muziek, net di lettantism e in den slechten zin van't woord: het jammerlijke resultaat dat bereikt wordt tegenover de massa's geld, die jaar op jaar aan slecht muziekonderwijs worden wegge- worpen. Wij verzoeken de ouders en voogden op de dringend-ste wijze te willen bedeniken, dat de muziek een buitengewoon belangrijk opvoe dingsmiddel is. dat goede muziek hart en ge- moed vormt, slechte daarenlegen het karakter bederft. En met den meesten nadru-k geven wij ouders in overweging bij de keuze van een leerkracht voor hunne kinderen de ndvolgende stelregels in achi te nemen 1. Vertrouw Uw kind aan geen leeraar,die U geen afdoende getuigenis omtrent zijn mu zikale en paedagogische opleiding kan over- leggen. Leg den nadruk op het „paedagogi- sche". Meen niet, dat ieder die naar Uw oor deel goed speelt of zingt ook een goed leer- aar is. 2. Ove-rdenk dit voor alles bij het aanvangs- onderwijs, dat is het belangrijkste; slecht jeugdondcrwijs kan slechts zelden later wor den verbeterd. 3. Laat .U bij de muziekstudie niet door de „goedkoopte" van de leerkracht leiden. ledere arbeid is zijn loon waard. De „goed- koope" onderwijzer wordt meestal de „duur- ste". Na jaren van knoeien moet de leerling of weer van voren af aan beginnen of alle mu- ziekbeoefening moet worden opgegeven. 4. Wacht U voor onderwijzers en metho- des die in ongelooflijk korten tijd ongelooflijke 2. Overdenk dit alles bij het aanvangs on derwijs, dat is het belangrijkste; slecht jeugd ondcrwijs kan slechts zelden later worden verbeterd. 3. Laat U bij de muziekstudie niet door de Ooedkoople" van de leerkracht leiden. ledere arbeid is zijn loon waard. De „goedkoope" onderwijzer wordt meestal de „duurstd'. Na jaren van knoeien meet de leerling df weer van voren af aan beginnen of alle muziek- beoefening moet worden opgegeven. 4. Wacht U voor onderwijzers en methode's die in ongelooflijk korte-n tijd ongelooflijke vorderingen voorspellen. 5. Stel er prijs oj> dat de leerkracht een ontwikkelde persoonhjkJuid is, van wie ge een goeden invloed op Uw kind moogt verwachten. 6. Hebt ge zoo iemand gevonde-n, geef hem dan ook Uw voile vertouwen. Eisch niet dat Uw kind „snelle" vorderingen maakt en U na een maand al stukjes voorspeelt. Dat is niets dan oogenverblinding en schijnkunst. 7. Laat Uw goede leeraar de keuze der mu ziek over, slechte muziek is even verderfelijk, ja door de sterkc working der muziek nog noodlottiger dan slechte boeken. De jeugd moet met goede muziek worden opgevoed. P.S. Bovenstaande is overgenomen uit een brochure van het „Nederlandsch Muziekpae- dagogisch verbond". JAC. JANSFN, Voorzittei P. A. BLAAUW, Secretaris 9818 9863 9888 9901 10021 10137 10396 10546 10573 10608 10623 10756 10766 10788 10824 10895 10906 10943 10953 11038 11232 11364 11557 11570 11585 11587 11715 11788 11870 11872 11929 11971 12000 12201 12378 12549 12558 12701 12727 12771 12805 12909 12934 13051 13064 13122 13154 13304 13334 13384 13394 13434 13435 13440 13569 13599 13631 13657 13664 13750 13785 13888 13921 14004 14012 14037 14171 14219 14286 14720 14783 14919 15099 15195 15201 15372 15373 15596 15645 15819 15957 15991 16011 16083 16127 16281 16308 16383 16413 16426 16460 16566 16677 16685 16758 16800 16839 16871 16877 17067 17148 17183 17313 17317 17341 17365 17382 17606 17919 18001 18139 18306, 18335 18399 18468 18625 18762 18798 18810 18834 18839 18889 18950 18970 19022 19027 19120 19168 19377 19422 19518 19692 19902 19934 20112 20218 20519 20590 20764 20825 20870 21015 21040 21087 21197 21308 21544 21551 21608 21624 21655 21778 22039 22122 22156 22161 22187 22243 22311 22384 22401 22435 22468 22519 22675 22690 22752 22869 22888 22898 MarfctbericMen BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 11 Febr. 8650 K G. Wortelen 1.10—7 1.70, 97200 K.G. Roode kool le soort 3.20—/ 5 90, 2e soort 1.60 tot 3, 72100 K G Gele kook le soort 3 5 60, 2e soort 2.40—/ 2.90, 53900 K.G. Witte kool le soort 2.90—/ 4.20, 2e soort f 1.40—/ 2.80, 21000 K.G. Uien: Uien 437ste STAAT SLOT ERIJ. Trekking van Woensdag 11 Februari. 5de klasse 15de lijst Prijzen van 70, 56 421 612 643 685 855 931 1049 1231 1243 1360 1480 1510 1642 1799 1890 1954 1960 2041 2230 2345 2419 2500 2582 2824 3028 3195 3227 3567 3594 3619 3725 3844 3869 3894 3962 3964 3980 4047 4139 4152 4207 4303 4324 4350 4412 4419 4450 4638 4652 4717 4757 4774 4802 4851 4870 4953 4960 4967 5013 5058 5125 5268 5302 5455 5738 5821 6016 6125 6179 6538 6586 6588 6617 6620 6674 6867 6873 7507 7445 8115 8122 8131 8288 8318 8346 8350 8513 8580 8584 8701 8954 9013 9120 9164 9184 9298 9382 9403 9408 9672 9785 8 55 99 236 240 335 368 435 453 483 508 669 724 760 767 825 849 869 1057 1070 1083 1210 1232 1235 1559 1576 1621 1677 1684 1692 1832 1836 1974 2105 2233 2304 2511 2536 2573 2736 2738 2742 2869 2936 2951 3155 3171 3196 3448 3485 3583 3696 3717 3727 3771 3795 3798 3913 3916 3958 4022 4082 4091 4181 4182 4193 4380 4399 4418 4541 4549 4568 4955 4962 4965 5044 5106 5152 5299 5363 5364 5655 5695 5723 5857 5954 6025 6255 6276 6340 6467 6471 6504 6564 6690 6693 6720 6759 6778 6945 6958 6969 7091 7236 7241 7379 7419 7425 7541 7545 7550 7782 7811 7843 7978 8046 8092 8J60 82.17 8231 8460 8488 8510 8672 8703 8832 8942 9017 9032 9168 9201 9207 9413 9447 9455 9589 9598 9608 9719 9740 9790 9916 9935 10056 10270 10327 10349 10535 10649 10657 10956 11033 11085 11168 11179 11195 11339 11375 11385 11549 11568 11581 11782 11796 11895 11984 12006 12079 12172 12179 12195 12321 12365 12370 12454 12455 12475 12593 12595 12628 12835 12841 12860 12917 13036 13047 13089 13102 13146 13300 13313 13319 13405 13408 13452 13560 13594 13659 13756 13764 13773 13911 13961 13969 14118 14213 14259 14455 14519 14573 15658 14686 14692 14890 14896 14941 15149 15209 15232 15316 15356 15358 15538 15547 15556 15659 15661 15701 15859 15861 15881 15988 15994 16070 16125 16143 16182 16414 16436 16478 16748 16799 16852 16925 16932 16941 17018 17079 17191 17388 17440 17473 17492 17494 17510 17749 17773 17793 17863 17864 17922 17995 18013 18014 18122 18125 18145 18287 18397 18406 18499 18577 18578 18660 18759 18797 18846 18897 18966 19083 19118 19132 19441 19297 19302 19439 19441 19476 19590 19635 19681 19808 19821 19833 19894 19898 19907 20017 20022 20075 20173 20197 20279 20295 20297 20351 20711 20769 20851 21010 21039 21126 21219 21227 21253 21367 21389 21413 21498 21501 21524 21560 21593 21615 21772 21806 21813 21865 21883 21890 21942 21964 21976 22021 22064 22067 22210 22285 22377 22492 22502 22566 22642 22655 22656 22757 22778 22807 22S74 22906 22966 5de klasse, 14de lijst: 70, N i e t e n. 132 135 172 336 356 366 461 471 482 672 702 723 790 807 817 884 939 1039 1121 1151 1158 1310 1496 1535 1641 1648 1669 1764 1811 1819 2023 2063 2067 2334 2396 2425 2620 2667 2720 2758 2787 2823 2961 3120 3143 3265 3294 3361 3613 3616 3627 3732 3734 3737 3830 3836 3900 3973 3977 3990 4093 4111 4155 4208 4218 4273 4425 4427 4454 4614 4679 4815 4966 4991 5011 5165 5252 5280 5600 5625 5631 5789 5836 5838 6070 6112 6214 6371 6401 6404 6509 6531 6562 6697 6706 6709 6810 6864 6887 6975 7029 7067 7254 7292 7376 7441 7449 7474 7620 7700 7712 7895 7907 7960 8133 8135 8156 8358 8374 8399 8536 8586 8622 8867 8874 8913 9081 9109 9134 9268 9270 9238 9486 9495 9544 9650 9655 9678 9835 9862 9874 10070 10085 10162 10393 10425 10478 10754 10790 10931 11117 11133 11145 11220 11297 11334 11462 11486 11521 11610 11614 11615 11933 11941 11951 12085 12097 12104 12215 12256 12290 12421 12429 12448 12477 12546 12578 12690 12729 12768 12867 12902 12905 13054 13055 1 3058 13157 13200 13224 13346 13360 13370 13522 13537 13544 13686 13690 13735 13793 13865 13892 14030 14105 14114 14337 14399 14406 14620 14637 14655 14724 14775 14810 15091 15096 15147 15245 15251 16265 15451 15460 15524 15628 15640 15653 15785 15789 15796 15894 15950 15963 16073 16122 16124 16195 16340 16351 16620 16626 16732 16865 16872 16890 16943 16975 16993 17205 17228 17296 17474 17486 17491 17610 17625 17690 17796 17836 17844 17926 17945 17956 18060 18070 18116 18147 18171 18204 18430 18447 18474 18586 18598 18607 18801 18814 18831 19002 19066 19076 19137 19159 19205 19379 19403 19432 19526 19557 19576 19693 19745 19767 19853 19859 19892 19913 19964 19970 20087 20109 20136 20288 20291 20292 20465 20496 20631 20877 20957 20980 21141 21201 21210 21255 21275 21289 21425 21437 21475 21550 21556 21558 21674 21701 21767 21843 21846 21847 21892 21902 21919 21977 21978 21989 22164 22179 22194 22406 22407 22431 22588 22633 22635 22722 22732 22755 22823 22824 22833 22976 15310 moet zijn met l

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6