WYBERT Utw gezondheid Het comttS steTt rich n T. voor Segfti April een bazar te organiseeren, waar handwerken, Vunst, voorwerpen van kunstnijverheid en huishoudelijke artikelen zullen worden 'ver- kocht, niet alleen vervaardigd door patienten en zusters van het ziekenhuis, maar ook door anderen, die hiertoe hun sympathieke mede werking reeds hebben toegezegd of nog zul len verleenen. Het is ons reeds gebDken, dat ook buiten Alkmaar het plan van dm bazar veel steun ondervindt en dat vers; hillende gcmemten met eigen inzendingtr: zullen koinen Elk voorwerp op dit gebied zal dus dank- baar aanvaard worden. Er bestaat gelegen- heid dit Woensdags en Zaterdags bij den por- tier van het Stads-ziekenhuis af te geven, waar alles zoolang in bewaring wordt gehou den In de buitengemeenten kan het bezorgd worden bij de comite-dames nit die gemeen- ten. die zich voot het in ontvangst nemen daarvap beschikbaar hebben willen stellen Ook hebbben de navolgende dames door zich hiertoe bereid te verklaren ons werk zeer ver licht: mevr Dr. Vogelenzang te Oudkarspel, mevr. Dijkhuizen te Zuid-Soharwoude en mevr Rens Slot te Broek op Langendijk Het Comite: Mevr Wendelaar—Miiller. Van Foreest—Beets. KortewegVan den Toorn Polak—Hiegentlich. Ademade Man. ArntzGoes. BruinsStol. CramerSehaap. Degenaarde Lange. F.vrna—Boeke (Fmond aan Zee). Baronesse Van FridaghVan Kaathoven (Schoorl). Mevr. den Hartogh (Koedijk) Herin^aVan Thiel. (Stomnetoren.) Zr. Kock"T'u, directrice v.h. Stads-Zieken- huis. Mevr. Ledeboer—Gerritsen. NieuwenbunzenVerweij (Limmen). Offers—Rink. Van ReenenTurriaans (Bergen). Ringers—Veen. Stan—Geveke, StaalLeer"Wtz (Noordscharwoude). Thomsen—Potgieser. LEVERING VAN STRAATKLINKERS. De uitslag van de door Gemeentewerken Op 12 Februari 1025 gehouden armbesteding voor de levering van 450.000 straatkl inkers is, dat de vo.gende belanghebbenden hebben ingeschreven L. v. d Mey, I eeuwarden, 36; A. de Vries, Hoorn, 38 45; N V. Kleefschewaard Arnhem, 30; Stecnfabriek „Windesheim'' Zwolle. 40; N. V. W. F. Stoel en Zn Alk maar, f 44. De prijs is per dnizend stuks genoteerd WINDMOLENS. Onder het artikel van den heer J. van Ree nen over „Windmo1ens" voorkomende in ons nummer van Zaterdag j.L, is de volgende zin weggevallen „Uit het bovenstaande bliikt, dat de Vyaan- schemolen uit de Bergermeer over 1924 gecn verlies heeft opgeleverd GESLAAGD. Men schrijft ons: Op 15- en 13-iarigen leeftijd tlaagden te Utrecht en Dordrecht onze stadgenooten. Theo en Wim Stroomer, voor het exam n Stencgrafie Pont" met een snelheid van 130 lettergrenen nc mlnuut. Brrl-n ziin 'eerbn- gen der Eerw Fraters van Tilburg op het Pensionaat „Huize St. Radboud" te Medem blik. SPREEKUUR VAN DEN HEER WESTERHOF. De Wethouder van Ondenvijs en Sociale Aangelegcnbcden verzonkt ons mede tc dc- len dat hij deze week GEEN SPREEKUUR houdt. LICHT OP! Hedenavcnd voor riiwielen en andere voer tuigen te 5.43 uur licht op. ALKMAARSCH BIOSCOOP THEATER Wetensthappelijke filrnavond. A.B.T. zet zijn reeks wetenschappelijke filmavonden \oort met ie vertooning van de film Snow-cxpeditie in Afrika. Wij hebben deze film gezien en zagen zel- den zooveel staaltjes van meed en durf vast gel'egd op een rolprent. Dit zijn nu eens geen geensceneerde avonturen, maar werkelijke, door een troep daopere ontdekkincsreizigers (onder leiding van captain Snow) beleefd. Meermalen verkeerde hun leven in ge- vaar in den sfriid m?* d« ^'men Her wi'demis Om de wetenschap te dienen ontzagen zij zich niet om kclossen van olifanten en reusachtige leeuwen zoo dich' momTiik t° benaderen. ten einde het filmtoestel zijn werk zoo goed mo- gelijk te doen verrichten. Zoo zijn er opna- men gedaan, die men wel op geen anderen film ooit zal hebben gezien. Alle dieren, die daarvoor in aanmerking kwamen, werd met krachtige en snelle Ford- auto's nagezeten, tot de film-operateurs in staat waren een opname te doen, die de tot dusverre bestaande geheel en al overtreft. Het kwam voor, dat alleen een overhaaste vlucht het leven van de mannen nog kon redden. Zoo was dit b.v. bii het treffen van een troep oli fanten het geval. Alles wat deze film te zien geeft, na te ver tellen is niet doenlijk. Ze wordt a s. Donderdag des avonds 8 uur vertoond. Ieder is dus in de gelegenhrid zelf de avonturen dr Snow-expeditie te gaan zien. Men zal er van genieten. Voor leerlingen van onderwijsinrichtingen zijn speciale prijzen vastgesteld. Men vindt in een advertenhe in dit nummer daarover nade- re bijzonderheden. INGEKOMEN PERSONEN. M. van SchoorlNoordstrand, R.K., Me- tiusgracht 20, Winkel. J. Marees, N.H., smid, Verdronkenoord 85, Beemster. A. Luinge, N.H., leeraar, Langestraat 97a, As- Sen. J. H. J. Vermculen, R.K., orgelma- ker, Lut+ik-Oudorp 14, Duitschland. J. M. Vroom, R.K., apoth. bed., Laat 194, Lei den. J. van der Steen, N.H., Bagijnenstr. 1, Wijk aan Zee en Duin. L. de Visser, kok Jaagpad 38, Medemblik. P. Bellis, N H., grondwerker, v. d. Woudestraat 7, Andijk. C. Leijen, R.K., dienstb., Heiligland 9. Egmondbinnen. B. van Stipriaan, N.H., werkster, Stationsweg 104, Koedijk. A. Olvers, R.K., omderw., R. Visscherstraat 22, Gorinchem. !J. Kreijger, suikertechniker, Noorderkade 23, Den Haag. 'J- C. Zee- man, N.H., Emmastraat *13, Hoorn. A. Waiboer, D.G., inspect, paardenverz., Breed- straat 36, Dordrecht. G. Wallenstein, N.H., Verdronkenoord 109, Leeuwarden. G. G. Stutvoet, G.K., dienstb., Stadszieken- huis, Emmen. Th. Ruijter, R.K., spoorw. arb., St. Josephstraat 11, Velsen. J. Wal- zer, R.K., dienstb., Wilhelminalaan 6, Ber gen. J. M. van der Does, R.K., dienstb., Nieuwesloot 49, Beverwijk. J. E. Richard son, drogistbed., Westerhofje 6, Amsterdam. P. van Doom, spoorw. arb., Druivenlaan 35, Wormerveer. F. F. W. M. van der Ploeg, R.K., Geest 25, Amsterdam. S Gras, N.H., kaaslumdelaar, Laat 32, Sneek. H. Rijswijk, N.H., dienstb., Koorstr. 47, Assendelft. M. E. Wijnmalen—IJseling, N.H., huish., Stationsweg 100, fjfinkel. A. J. H. Roos, R.K., winkelchef," Langestr. 57, Gouda. D. de Haan, N.H., Geester- weg 16 1, Helder. - C. Weij, G.K., Wilhel minalaan 1, Barsingerhorn. J. Heertjes, N.H., reiziger, Boomkampstraat 40a, Hoorn. J. Volger, N.H., kruidenier, Stationsstr. I, Amsterdam. E. Verver, R.K., dienstb., Nieuwesloot 50, Beverwijk. M. E. Groot, dienstb., Tuinstraat 51, Utrecht. B. Ver- meulen, N.H., dienstb., Omval 6, Schoorl. C. ApsGriinewald, E.L., Heiligland 37, Duitschland. W. Stoop, R.K., arbeider, Bagijnenstr. 3. Heiloo. H. Hoek, D.G., broodbakker, Nieuwpoortslaan 74, Wormer. C. Bakker, R.K., Popelmanslaan 22, Haarlem. J. A. J. Goemans, R.K.. spoor- beambte, v. Leeuwenhoekstraat 11Egmond aan Zee. Chr. de Jong, Laat 83, Helder. B. H N. Brinkerink, N.H., Kennemer- park 14, Oostevoorne. G. Hohenburg, R.K., dienstb., Langestr. 98, Duitschland. J. Reuvers, Laat 169, Helder. H van Steendelaar, N.H., zadelmaker, Luttik- Oudorp 18, Nijkerk. M. C. Kitzen, R K., dienstb., Westerweg 97, Sittard. L. T. Posthuma, tuinier, Kooltuin 23, Warmenhui- zen. N. J. van der Bijl, N.H., Snaarmars- laan 139, Sijbekarspel. M. J. Monfrooij, N.H., waschknecht, Noorderkade 68, Scho- ten. J. F. Wistnan, broodbakker, Breed- straat 45, Amsterdam. G. J. B. Hendriks, N H., slager, Ritsevoort 42, Doesburg. P. D. Petersen, G.K., kantoorbed., Geest er- singel 29, Helder. B van der Sterr, N H., techn. ambt., Lindenlaan 102, Ned. Oost- IndiS. M de Ruijter, R KVondelstr 2, Heiloo. W. S. Schut—Egbergen, R.K., Compagniestraat 9, Helder. E. van Meir, Tuinstraat 59, Rotterdam. J. W. F. H. Donath, Oudegracht 178, Velsen. W F. Ma'corps, L. d. H., off. L. d. H., Limmer- hoek 40a, Amsterdam. J. W. de Vries, N.H., Achterom 20, Gorinchem. H. G. lansen, R.K., bakker. Hoeverkade 13, Nijme- gen. G. Loos, R.K., los werkman, woon- wagen, Spanbroek. M M;ijervan Otte- ren. Ap., Schagenstr. 1, Helder. J. Bart, N.H., melkboer, Nieuwpoortslaan 91, Mid- woud. E. J. C. Wicbols, E.L., leeraar, Metiusstr. 9, Purmerend. Th Kuiper, N.H Hoogstr. 12, Schagen. P. Schilder, R K.. boererkn., Zeglis 53, Oudorp C. van Zijverden, N.H., kantoorbed., Spoorstr. 30, Voorst. G Klarenbeek R.K., los werk man, Wildemanstraat 27, Amsterdam. T A. Schagen R K.. barbier, Linden'aan 36, Abbekerk G. Kuin, N.H., dienstb., Hee- renstraat 7, Wognum. VERTROKKEN PERSONEN. A C. Beek, Westerweg 15, Delft. P. C. van der Voort, N.H., machinist, Eilandswa. 6, Amsterdam S- Visser, N.H., smid, Om val 44, Heiloo. J. R. L. Vos, Egmonder- straat 10, 's-Gravenhage. N. P. Smit, R.K., boerenknecht, Heklerscheweg 50, Heiloo. J M Halstein, NH, Ritsevoort 42, Smallin- gerland. J Mulders, N.H., loodgieter, Lut- iik-Oudorp 83, Duitschland M. L. A. Niessen, R K., Stuartstraat 87, Helmond. W T. Louwerse, Rem., Vondelstraat 8a, Am sterdam. G. j Govers, N.H., Stationstraat 62, Ermelo. L. Zaadnoordijk, E.L., koop- man, Houttil 12. Schoorl. G. Tak, R.K dienstbode, Spoorsiraat 9, Hoogwoud. K. A. Monkemann, E.L., Langesh'aat 104, Duitschland M. C. A E. Petrus-van Beek, Westerweg 94, Castricum. H. A. A. Mars, R. K, koperslager, Oosterko'.kstraat 29, Lei den. B. L. Booten. R. K., Schoolstraat 6, Amsterdam. A. Bobbeldijk-Bood, N H., huishoudster, Landstraat 32, Amsterdam E. Selv, R K huishoudster Drebbelstraat 9, Wormer. C. in't Veld, N.H., iizerwerker, Kinheimstraat 4, Amsterdam W. A. M. Worm, R.K.. Houttil 54, Sneek. T. de Jong, N H., Bierkade 3, Amsterdam. P Wit, NH., smidsknecht, Oosterkolkstraat 27, Hoorn C. Piet, G.K., neelhpndelaar, C'a rissenbuurt 4, Bergen. C. J. J- Bots. R K- Luttik-Oudorp 53, Oudenbosch. J. de Ro ver, Rem., slager, Ritsevoort 26, Zaandam. M. Doom, N.Hdienstbode. Kentiemerstraat weg 20, Broek op Langendijk. E. van Wie- ringon N H., Visscherslaan 25, Haarlem. A. R. Karskens, R KVoordam 4a, Uitgeest. J. G Krimp, R K.. bnnketbakker, Spoorstr. 61, Schagen G. Eriks, NH., Ritsevoort 22, Broek op Langendijk. H. Keller, R.K., liefdezuster, Emmastraat 12, Voorburg. W. Woerdeman, N.Hmelkslijter, Nieuw poorts'.aan 91, Zaandijk- J. F. A. van Veen, R.K., Verdronkenoord 80a, Oudorp. J. Hoek, D.G., Nieuwpoortslaan 74, Amster dam A. van der Wal, N.H., arbeider, Achterdam 11a, Antwerpen. J. Alberts, NH., dienstbode, Kennemerstraatweg 142, .Leersum. H. A. Hoekstra-de Lange, D.G-, Wilhelminalaan 2, Vaals. F. L. Sangeleer- de Coster, R.K., huishoudster, Achterdam 11a, Antwerpen. C. L. Th. Vcenhuijzen, NH., slager, Houttil 11, Beemster. j. B Heijnis, R.K., Lindenlaan 115, Amsterdam A. Louwe, R.K., Doelenstraat 2, Wijk aan Zee en Duin. H. Kuijper, N.H., Eendrachtstraat 18, Noord-Amerika A. Broska, E.L., dienstbode, Kennemerstraatweg 23, Duitsch land A. M. H. Nieuwcnhuis, R.K., Geest 25a, Amsterdam. G. J. M. Strijbosch, R.K., priester, Nassaulaan 4, Utrecht. Ch. C. Nieuwenhuizen, R.K., loodgieter, Molen buurt 34, Haarlem. M Sentveld, R.K., v/inkeljuffrouw. Spooi-straat 61, Egmond aan Zee. H. C. Rack, RK., slager, Verdronken oord 81, Zaandam. P. van de Wetering, N.H., Verdronkenoord 38, Elburg. G. J. Vermeulen, R.K., timmerman, Stationsweg 18, Hoorn. IT. van Daatselaar, R.K, fa- brieksarbeider, woonwagen Alkmaar 36 Bergen. J. J Koorn. N.H., le Landdwars- straat 16, Helder. G. W. Willcboordse, iHniilirTiiiiiiiiriiiminMiiiiHniiumniiiii'iiiiimuiniiiHh.'WutmitMimi'iuiiiniiiiwia commits N. S., Kcngracht 10, breda. j. Born, meubelmaker, Lutlik-Ouclorp 75, Rotterdam. S F. Schagen, R.K., Schcrjner- weg 38, Hoorn. A. Ch. J. van Wc-es-Smit, RK., Nieuwpoortslaan 77, Dicmen. A. Wubbenhorst, Druivenlaan 3, Haarlem. G. de Jager, N.H., Eikclenbergstraat 37a, Zuid- en Noord-Schermer. R- A. J. Kars kens, R.K., Voordam 4a, Beemster. D. Zoe- telief, R.K., pianostemmer, Zeglis 5, Berkhout. S. Schrieken, arbeider, Kwakelpad 18, Akersloot. F W. de Groot, N.H., Voor- meer 22a Sclioteu. C. S. Gerritsma, R.K., dienstbode, Nassaulaan 4, .Amsterdam. J. A. E. de Lange, R.K., Doelenstraat 13, Haarlem. C. G. M. Schneiders, R.K.. eta- leur, Langestraat 29, Hoorn J. B. M. Schneiders, R K-, kok, Houtweg 15, Leiden. G. Kooiman-Coersen, G.K., Tulpstraat 16a, Rotterdam. H. Schrieken, N.H., fa brieks arbeider, Noorderkade 44, Heerhugownard. L. Ankringa. N.H.. Koorstraat 20, Amster dam. M. J. A. Arents, N H fabrieksarbei- dei-, Eikelenbenjstraat 30a, Holder. Gemenscd Nienws. SLOT CONGRES DER S. D. A. P. Zie het begin in het 2e blad. De voorzitter stelde nog voor, de motie, om een conum'ssie te benoemen in zake de verhou- ding msschen N.V V. en S. D. A. P. van de agenda te vceren, omdat deze verhouding zich in de gcede richting ontwikkelt, en zulk een ccmmissie, bij de geregelde bijeenkomsten van beide besturen overbodig is. De afdeeling Schiedam verzette zich hier- tegen. Het wordt tijd, zeide haar afgovaar- digde, dat de voorzitter van het N V. V. en een orgaan op na houdt, waarin hij persoon- lijk ziin eigen partij naar hartelust kan be- strijden. Het gaat niet aan hem langer, ge- lijk her partijbestuur wil, met fluweelen hand- schoenen aan te pakken. Als het partijbe stuur niet wil ingrijpen, dan meet het congres het maar doen. Aan een dergelijken toestanC mce- e<n emde komen, kan het niet goedschiks dan maar kwaadschiks. De heer Schaper was het er volkomen me de eens, dat het niet aangaat, dat het oartij- be.'tuur geregeld heel vriendschappelijk met het bestuur van het N. V. V. confereert, en dat de Strijd, het orgaan van het N. V. V. dan telkens het partijbestuur een hak zet. Het is echter beter, dat het congres thans met de erkenning van den misstand door het partij bestuur genoegen neemt, en vertrouwt dat het partijbestuur het noodige zal doen. De voorzitter ontkende dat de houding van 't partijbestuur te slap is geweest. Met de ge- wenschte commissie bereikt men echter niets De afdeeling' Schiedam trekt daama haar mctie in, na te hebben vastgesteld dat de meerderheid van het congres het met de ge- uite grieven eens is, en dus achter het partij bestuur staat in zijn streven aan den misstand een einde te maken. De voorzitter decide mede, dat op 1 April het dagblad Het Volk 25 jaar bestaat. Het partijbestuur bereid plannen voor, om dit fees- telijk te herdenken. Aan de orde waren daarna verschillende voorstellen in zake propaganda en organisa- tie, en in zake de exploitatie van de partijpers. Bij het laatste punt deed de heer Van Doom, onder-directeur van de drukkerij van Het Volk, mededeelingen over het ontslag van een looper. Tot leden van den Partijraad zijn be- noemd de heeren v. d. Goes en Troelstra. Besloten is dat als een der seeretarissen van de partij een vrouw zal worden aange- wezen, en zulks in overleg met het hoofdbe- stuur van den Bond van Soc.-dem. Vrouwen- clubs. Besloten is dat de sociaal-democratische Statenleden in het vervolg zullen behooren tot het verband van de Vereeniging van soc.-dem. gemeenteraadsleden, welker naarn in verband hiermede gewijzigd zal worden. De financieele verslagen zijn goedgekeurd. De voorzitter heeft het congres daarna ge- sloten met een krachtige opwekking aan alle leden van de partij, om zich persconlijk aan het werk voor de verkiezingen te geven. KORTE BERICHTEN. De R. K. Bond van Technici St. Bernul- phus heeft in Den Beach haar tweedaagsche vergadering gehouden, onder leiding van den heer H. Onstenk. Zaterdagavond kwart voor twaalf is brand onidekt in de nikkelinrichting van de gasmeterfabriek te Dordrecht. Politic en brandweer hadden dci: brand spoedig be- dwongen. De schade, door de verzekering ge- dekt, is niet groot. De Nederl. R K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden zond aan de Tweede Kamer een adres met het verzoek om het ontwerp-wet tot afschaffing van den zo- mertijd te verwerpen. De heer A. P. J. Duynstee, waarne- mend hcofdinspecteur der porterijen en tele- grafie, heeft Zaterdag in een vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabriekea voor Zeeuwsch-Vlaanderen te Temeuzen in- lichtingen gegeven omtrent de voorgenomen reorganisatie van den postdienst. ProviTiciaal iSieuws UIT HEER-HUGOWAARD. Zaterdagavond werd in het lokaal van den heer Rus de propaganda-avond gehouden der afd. van den Bond voor Staatspension- neering, welke uitmuntend geslaagd mag heeten, wat vooral ook te danken was aan de medewerking van verschillende zijde, waar- door het bestuur een aangenaam afwisse lend programma heeft kunnen samenstellen De heer S. Brugman, voorz. der afd. ver- klaarde met voldoening een zoo groot aantafr aanwezigen te mogen welkom heeten. Speci- aal verwclkomde hij ds. Baar, die als spr. zou optreden. Mede harielijk welkom heette spr de organisaties en personen, die iets ten beste willen geven. Vo6r hij het woord gaf aan' den spr. ver- zocht de voorzitter aandacht voor een paar muzieknummers van het ons welbekende clubje „0. 0 dat thans zich oefent onder biding van Mevr. Glas. Deze muziek bracht a! aanstonds een prettige stemming en, na- net appiaus was geemdigd, gat ae voorzit- ;r het woord aan ds. Baar, die ongeveer de- Tide rede uitsprak als elders en die wij gepubliceerd hebben. De voorzitter sprak een woord van dank ds. Baar. Hierop werd door den voorz. voorgedragen no. 8 uit den bundel: Sta op voor de grijs- heid, terwijl voor de pauze door den heer A. Schrijver een tweetal liederen werd gezon- gen: Wie zonder zonden is en Het loon van den arbeid, waarmee hij een welverdiend ap piaus inoogstte, terwiji het tweede lied in- derdaad als propagandalied kan worden be- schouwd. De pauze werd benut voor het verloten van cen paar taarten. De zuivere opbrengst wenschte het bestuur af te drag en. voor de vorming van het fonds ter stichting van het neutrale ziekenhuis te Alkmaar. Spr. hooptc, dat deze verloting zou mogen s'.agen. (Ap piaus). De verloting slaagde dan ook volkomen. Een zuiver bedrag van 30 kon voor het ziekenhuis worden overgemaakt, wat alge- meene voldoening gaf- Door den jongeh. Dirkmaat werden nu de prijzen getrokken, welke werden gewonnen door de jongejuffrouw Slot en mej. M. van der Qord. Een negental leden van „Harmonne" voer- den vervolgens op „Een slaaf der eubiotiek", waarbij de personen zeer goed werden uit- gebeeld, terwijl er mooi spe.l werd gegeven en de lachspieren af en toe danig moesten functioneeren. Een warm appiaus klonk dan ook op, toen het doek viel. Door „0. O. werden nog een paar nummers muziek gege ven, terwijl Mevr. Glas onder orchestbegelei- ling op aangrijpende wijze zong: Oorlogs- kindie. Tenslotte nog een zangnummer van den heer A. Schrijver nil.; Ons Vredespaleis. Ook deze beide laatste nrs. van het program ma werden met een krachtig appiaus be- loond. De voorzitter ging daarna tot sluiting over met dank aan alien, die op eenigerlei wijze medewerking hadden verleend. We hebben zeide spr. aan het nuttige het aangename kunnen verbinden, terwijl de avond stellig niet is ontbloot van propagan- distische waarde. Aanwezigen, woekert daar- mee, overtuigt de afwezigen van hun onge- 'ijk, draagt er het uwe toe bij om de zaal op ons volgend avondie tot de uiterste hoeken gevuld te doen zijn. UIT OTERLEEK. Gister outving Ds. J. Nijenhuis Ockhuijsen alhier, beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te Spanbroek-Opmeer. UIT BEEMSTER. De Nationale Gymnastiek-wedstrijden, die door de Gynlnastiekvereeniging „Hercules" te Beemster, ter gelegenhe-d van haar 40-jang bestaan op 7 en 14 Juni zouden worden ge houden zijn bij nader overleg met het Bestuur van het K- N. G. V. uitgesteld tot 28 Juni en 5 Juli a.s. UIT SINT PANCRAS. E>e gemeenteraad heeft zich ten opzichte van de verbetering van den Twuijverweg voor proportioneele verdeeling der kosten uitge- sproken. Tot leden van het stembureau zijn be- noemd de heeren lb. Kroonenburg ambtshal ve, Tv. Kampen, M. Duif; plaatsvervangers de heeren D. Kloosterboer en J. Slijker. UIT VEENHUIZEN. Waren er hier plannen gemaakt, om „A1- lerzielen" te doen op vceren, thans zijn cfeze pogingen opgegven, daar de vergunning tot de opvoering ervan niet zai verleend worden, hoogstwaarschijnlijk wel uit de overweging dat de meerderheid der ingezetenen katho- liek is. UIT HEEMSKERK. Na een 22-jarige ambtsvervulling hier ter plaatse heeft ds. Snethlage het beroep naar Spaarndam aangenomen. Sedert 1860 toen Heemskerk een zelfstan- dige gemeente werd, is het pastorale werk door 10 predikainten bediend geworden en De kortste tijd, dien cen der predikanten ten enzent heeft doorgebraclit, bedroeg "slechts een half jaar. UIT WINKEL. De Tconeelvereeniging „Walingr>nT' van de krite Skagen, gaf Zaterdagavond een goed geslaagde uitvoering alhier met het blijspei „Wilde Vlierren" van Hylkema Als men is aanmerking neemf, dat het de eerstc keer was, dat Walingom optrad, en dat het mee- rendeel der spelers en speelsters nog nooit op de planken was geweest, dan moet gezegd worden, dat de vertolking van het lastig en bewegelijk blijspei zeer goed v/as. 't Was al les echt Friesch, zoowel in taal als handeling. De komische gedeelten kwamen gced tot haar rcoht. In alle opzichten had de leider van W .- lingom, de heer van der Laan te Dirkshorn eer van zijn werk. Merkwaardig was, dat on der de snelers een man was van 66 jaar; een stcere Frie3, „ien van d'alde stamme". Hoe- wel niet de hcofdi'ol, was hij tooU de kracht van het spel, en zijn aardige dcchter was in het spel een evenbeeld van ,,heit". Wanneer dergelijke krachten in Walingom aanwezig zijn en blijven, dan heeft de club nog een 'ange toekomst voor zich. Het 100-tal Friezen. Hj»t tegenwocrdig was. heeft een zeer genoeg- lii'ken avond gebad. Op den stoel kon men zich weer eens eenige uren in 't „Heitelan" verplaatsen. De Friesche grappen, deden den lever weer eens schudden, men deed we-r vonr een onb:n^ald"n 'iid lewnslust on Tot dien in den nacht werden de oude- en nieuwe Friesche lieda-en gezongen en had men genoeg van den stoel, dan bracht de Schotsche trije" weer de begeerde lenieheid Wij voorsnellen Walingom op een vo'gende uitvoering den laatsten Fries van ,,Utens" in zi-'n midden een telefoon dienst deed als radio-ontvangtoe- stel. De gebruikte instrumcnten werden nabij het kleecl gehouden zonder contact te maken. WAAR EEN MOORD T<0E KAN LEIDEN. Naar aanleiding van een moord, die eenige dagen geleden door een chauffeur van een taxi op zijn passagier in Brooklyn is gc- pleegd, heeft de politie Za&erdag alle tajpi- chauffeurs in New York aangehouden Ge- durende den dag deed de politic 17.500 taxi's stoppen. Meer dan bonderd chauf feurs bleken niet bevoegd te zijn en geen ver gunning te bezitten. Z<| werden gear'-esteerd. Op elke honderd taxi's te New York wa rt-n cus ongeveer 17 cbauff-eurs die niet be voegd waren. KORTE BERICHTEN. Het weer was gister te Brighton zoo zonnig tn warm, dat het strand overvol was. Enkelen waagden zich reeds aan een zeebad. Dat is heel anders dan in Frankijk, waar slecht weer heerscht en in verschillende streken zelfs snecuw is gevalYn. Overal in het land heeft het erg gewaaid. Het in 1911 op de reede van Toulon, na een ontploffing, gezonken oorfogsschhip „Li- berte" is thans gelicht. Het zal gesloopt wor den. In het Engelsche Lagerhuis is het debat begonnen over de bescherming der industrie. De liberalen en Labour hebben bij monde van Lloyd George MacDutald scherpe critiek geleverd. Uit verschillende streken van Roemenie komen berichten over een tekort aan brood'ko- ren. De gemeenteraad van Praia® heeft beslo ten een eeredienstbelasting te heffen van de Roomsch-Katholieken. EX- partx;hies zullen een heffing moeten invoeren om de kosten van den eeredienst en het godsdienstonderwijs te dekken. Op 19 Juni a.s. zal te Bvtissel hst con gres van de Internationale Kamer van Koop handel worden geopend. De Vereeoigde Sta- ten zullen 250 gcdelegeerden zeriden. Dc veldbranden in West- Austra'ie zijn thans gesiuit. De schade wordt op 100.000 pond sterling geschat. Zij hebben eenige da- gen geduurd. De tekst van de nieuwe Iersdie wet op het hoogverraad houdt drastische maairege- len in. De wet geeft niet alleen aan. de regee- ring het recht, bij een algemeenen opstand doodstraffen toe te passen, maar tcvens om een opstand den kep in te drukken door zware vonnissen als lange gevangenisstnaf. De Italiaansche Senaat hocft bij ge- heime stemming met 214 tegen 58 stemmen het wetsonhverp tot hervorming van het kies- stelsel aangenomen. Daarbij keer-t men terug tot rfet stelsel, dat iedere kiezer slechts op een candidaat stemt. De Fin Nurmi heeft in Amerika weer een nieuw wereldrecord behaald door twee mij'l te lcopen in 8 min. en 58 1/5 sec. Volgens een bericht uit Tokio is do Ja- pansche regeering voornemens onmiddellijk na de ratificatie van het Russisch-Japansche verdrag den gezantschapsr-.tad Mazicima uit Parijs naar Moskou te zenden ter inrichting van het Japansche gezantschap aidaar. Daar de apen uit den Londenschen die- rentuin volgens de meening van vooraan- staande Engelsche veeartsen sterk te lijden hebben van het gebrck aan zon, worden zij thans met regeimatige tusschtnpoozen met ultraviiolette stralen behandeld. Uit Tokio wordt gemeld, dat de provin- ciestad Foenabasji door een hevige aardbe- ving werd geteisterd. Te Tokio werden slechts lichte schokken gevoeld. Paul Boncour, de Fransche gedelegeer- de bij den Volkenbond, zai aan den Raad van den Volkenbond en aan de permauente com missie van onderzoek vragen, de controle, die op de Duitsche ontwapening wordt uitgeoe- fend, uit te breiden tot den particulieren aan- maak van oorlogsmateriaal in fabrieken die Duitschers in het buitenland bezitten. Naar uit Salonika wordt gemeld, heeft de economische patriarch, die uit Constanti- nopel is uitgewezen, zich bereid verklaard af te treden als daardoor de Grieksch-Turksclie verhoudingen verbeterd zouden kunnen wor den. Het verluidt, dat Herriof binnen twee weken naar Engeland zal gaan om de veilig- heidskwestie in verband met het protocol van Geneve te bespreken. Het Noorsche Storting heeft na het de- bat over het adres van antwoord op de troon- rede een door de arbdderspartij voorgestelde motie van wantrouwen met 106 tegen 27 stem- men verworpen. Buitenland EEN. NIEUWE RADIO-UITV1NDING. Een lid van den Amerikaanschen uitv'n 'erbond heeft met succes een „tnagisch kleed" beproefd, dat met behulp van slechts cen ci'j'stal-detector, een aard-verbinding en Marktberichten PURMEREND, 17 Februari 1925. Op de beden gehouden weekmarkt waren prijzen en aanvoer: 11 st. kleine Fabriekskaas 58.50, met rijksmerk 62, 6 st. kleine Boerenkaas met rijksmerk f 61, 471 runderen w.o. 135 vette Runderen 0 90 tot 1,25, 323 melk- en geldekoeien J 200 tot 475, handel ma- tig, 13 Stieren, 28 Paarden f 100 tot 200, handel stug, 8 Vette Kalveren J 1.70 tot 1.90, handel matig, 671 Nucht. kalv.v. d. slacht 15 tot 42, v. d. fok 16 tot 38, handel matig, 621 Vette Varkens: v. d. zout. 70 c. tot 72 ct., handel vlug, Vette varkens v d. slacht 72 ct. tot 76 ct., 90 Magere Var kens 24 tot 48, handel vlug, 108 Biggen 12 tot 24, handel vlug, 332 Schapen 40 tot 55, handel matig, 36 Bokken, Kip- peneieren 6.50 tot 7.50, Eendeieren J7 25. Eierenveiling. 14499 st. Eendeieren a f 7.40 tot f 7.80, 14127 st. Kippeneieren a f 7.20 tot 7.90, 448 st. Kippeneieren b. 4 90 tot f 5.60, 602 Kg. Boter 2.65 tot 2.75. TELEGRAFISCH WEERBER1CHT, naar waaraemingen, verricht in den morgeu van 17 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 765.3 te Seydis- fjord Laagste barometerstand 741.9 te Aberdeen. Verwachting (van den avond van 17 Febr. tot den avond van 18 Febr.): Matige, tijdelijk wellicht krachtige zuide- liike tot zuidwestelijken wind, zwaarbewolkt of betrokken met tijdelijke opklaring, waar- schijolijk enkele regen- of hagelbuien, zelfde temperatuur kunt U tegen de gevaren van verkoudheid hetbeste beschutten met de desln- fecteerend en oplossend werkende TABI.ETTEN Groote doozen 65 Cts iiHiiiiHHiiiniiiimiiiiiiMiiiiniiiiiHiiimiiniiiHHiiniiniiiiMiii ii ii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiinf'

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 3