hi HET BLOOKER-UURTJE OEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol- gende voorwerpen als gevonden gedeponcerd op 11 tot en met 16 Februari 1925' bruine portemonnaie; pakje tabak; benevens diverse mantelbanclcn, sleutels en handschoe- nen. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen- de ingezetenen, onderstaande vooiwerpen, als gevonden aangegeven op 11 tot ea met 16 Februari 1925: M. Regeer, Nieuwpoortslaan 73, bril in etui; M. B. Jorritsma, Voormeer 3, vulpen; M Rude, Vlaanderhof 5, geldstuk; H. Ran- zijn, Westerhofje 23, witte sjaal; E Dekker, Gr.-Nieuwland, portemonnaie; M. de Munk, Ritsevoort 58, dameshandschoen; A. Hol- Bjan, Tuinstraat 53, ring met 7 sleutels; ©las, woonwagen, Kanaaldijk, hondje; J. Wortel, Omvai 42, paardendek; T. v. Veen, Lindengracht 39, paardendekenA. de Boer, Tngelandstraat 8, hondenhalsband met pen ning No. 754 (1924); G. Snijders, Scharloo 25, scapulier medaille; A. Brakenhof, Wa- gemnakersstraat 4, etui met passer enz.H Wit, St. Josephstraat 15, overbemd; J de Jong, Landstraat 67, rood ceintuur; M j. Hos, Stuartstraat 22, mantelceintuur; N. Min, Foresiusstraat 43, nikkel armbandhor- loge; J de Wit, Kanaaldijk Bergen, bruine hond; A. Pover, 2e Kanaalstraat 6, porte monnaie met inhoud; C. Mcurs, Oudegracht 271. portemonnaie; P. Kemps, Omval 19. grijze mantelband; W Bleeker, Achterweg St. Pancras, gouden lorgnet; H. Wortel, Lindenlaan 83. melkbus fPrinses); W. Boe- kel, Stuartstraat 81. handschoen; Sinoren berg, Koorstraat 35, portemonnaie met in houd; P Molenaar, Bleekerskade 109, rozen- krans; T Wijkhuizen, Popelmanslaan 22, rood koralen kettinkje; D Dekker, Snaar- manslaan 17, hoirten piip; C. Bieman, Uiten- boschstraat 42, handschoen; M B'anken- daal, Omval 32, rijwielbelastingmerk; C. Tdema, St. Josephstraat 9. stuk zilver ket tinkje; S Ype'aan, Nieuwpoortslaan 67, zak- mes: Ruigh, Westerweg 116a, groote dames- broche, M. Kooij, Kennemerstraatweg 98, zwarte bont; C. Bots, Heerenstraat 6. zak inh. aardappelen en koolraap; C. Breed, Nieuwesloot 24, nieow ringetie: F. Keesen, Eendrachtstraat 14. bruine hond. Wanneer men wedrr in het bezit is van het vcrlorn voorwerp, wordt men verzocht hier- van kennis te geven aan het Bureau van politie. arbeid in verricht worden, n.l. ziekenverple ging, het scciale werk, en het Hollandsch- Hongaarsch kinderhuis. In mooie trekken schilderde spreker al het werk, dat daarin verricht werd, evenals Mevr. Bieberauer, wel- ke met lichtheelden ..Bhhesda" zoowe! uit- wendig als inwendig >ns te zien gnf Beiden kcnden Holland ook namens het Hcngaar sche volk niet genoeg danken, voor alle gaven hun geschonken, en vooral cok voor de stich- ting „Bethesd?J' U1T ST. PANCRAS. Maandagmiddag vergaderde de raad der gemeente voltallig. (Jit het rapport van den accountant bleek, dat bceken en kas van de lichtbedrijven in volkomen crde bevonden zijn. Ingevolge een ingekomen verzoek, hebben B en W besloten, op 25 en 26 Februari een buscollecte te laten houden voor het neutraal een "rani ziekenhuis te Almkaar. B en W. stelden voor, om aan Mej. Lien- wc-n, die gedurende 3' j maand als volontair in de school werkzaam is geweest, een grati- ficatie tee te kennen van 75 gulden. Wethou- der Duyf verklaarde zich crtegen, omdat hare diensten niet gevraagd, doch aangeboden zijn Met cen stem tegen werd het voorstel aan- genomen. Op het ingekomen verzoek van D. Koning Jr om plaatsing van zijn dochtertje op een school voor acnterlijke kinderen. stelden B.& W voor, afwijzend te beschikken, Wei voelden B. en W. en voor dit kind voor rekening van de gemeente en het armbestuur ter verpleging te Gheel te laten cpnemen. De beide leden, tevens lid van het armbe stuur verklaarden dat het armbestuur daar toe financieei onmachtig is. De heer Lek wilde het verzoek van den heer Koning tcestaan, omdat hij van oordeel is dat het kind nog wel iets kan leeren. Het slot was, dat met 1 stem tegen besloten werd op't v< rzoek afwijzend te beschikken en het cordeel der cuders te hcoren omtrent op- name te Gheel. Als leden van het stembureau voor de ko- mende Kamerverkiezingen aangewezen B. en W. met Slijker en Klcosterboer als plaatsver- vangers. Thans kwam het rapport ter tafel betreffen- de cen beterc gasvoorziening te St. Pancras Er bleek uit dat het doel is om een gashou- der te St. Pancras te plaatsen, waarmee cp afdoende wijze in het euvel van te weinig druk voorzien za! zijn. De kosten zcuden ongeveer 10.000 zijn, doch waar de gascommissie in de gelegenhed is cen gcbruikten ketel aan te koopen, worden de kosten op slechts 4000 gulden geraamd Als de raad hiermee accoord gaat stellen B. en W. voor om een stuk terrein groot on geveer 10 bij 10 M. achter het brandspuit- huis in erfpacht af te staan voor 20 gulden per jaar, waarmee de gascommissie acccorc! gaat. Goedgevonden werd het voorstel tot plaat sen van een gashouder voor hoogstens 4000 gulden en het voorstel betreffende erfpacht De heer Lek zou eventueel grondwerk door ingezetenen willen laten uitvoeren, waarmee rekening gehouden zal worden. De voorzitter deelde mede, dat voor de gas- hcuder geen leening behceft te worden geslo- ten omdat het electrisch bedrijf daarvoor voldoende kasgeld beschikbaar heeft. Opnieuw kwam ter tafel het aangehouderi adres van de kamer van koophandel inzake verbetering van den Twuyverweg. We weten nu, aldus de voorz de beslui- ten van de Langendijker gemeenten. Alle zijn afwijzend zooals de Kamer van Koophandel voorstelde. Wij hadden een gelijke stemming en het ging in hoofdzaak om de kostenverdeeling De heer Kloosterboer wilde prcbeeren of het met den l.angendijk nog in orde kan komen De heeren Muhrling, Lek en van Kampen waren voor het adres van de K. v. K. zcodat dit verworpen wordt. De heeren Duyf, Slijker, Kloosterboer, Muhrling en van Kampen waren daarna voor een gelijke verdeeling der kosten volgens hel zielenaantal zoodat aldus besloten werd. De voorzitter vermcedde dat dit dan ongeveer 125 gulden zou worden. De heer Kloosterboer wilde een tol op den weg plaatsen als de overeenkomst niet tot stand kwam. Ook de heer van Kampen voelde hiervoor. De heer Duyf geloofde niet dat dit zal sla gen. De heer Zeegers ineende dat de Langendij ker gemeenten zich moesten schamen tegen- over de voorvaderen, die voor 60 jaar terug veel aan dien weg gedaan hebben. Nu kunnen 5 gemeenten niet eens tezamen dat kleine stukje weg in orde maken. Het is bar kinderachtig, daar. Ik wou, aldus spreker, dat ze het vcelden en inzagen. De voorzitter: Het wordt niet gevoeld. De heer Zeegers: Zelfs een kip incest er bij genoemd worden. Het is te betreuren. zoo kleinzielig. De voorzitter wees er op, dat door Oudkars- pel een gemeenschappelijke bijeenkomst in uitzicht gesteld is. De heer Zeegers. Dan anderen alles beta- len en zij niets. De heer van Kampen. En wij ons laten uit- lachen. Ter tafel kwam hienia een adres van het gemeentebestuur van Heemstede, waarin be- tere maatregelen dan anuexatie werden aan- bevolen. Steun werd gevraagd op een aan te regee- ring te zenden adres ter bezuiniging voor de gemeenten en behcud van het grootkapitaal A'anbevolen werd groepsgewijze samenwer- king van gemeenten in uitgelaten zin, dat door anuexatie een blceiende gemeente Icwij- nend gemaakt kan worden. B. en W. stelden voor afwijzend te beschik ken omdat vooral het belang van Heemstede zelf op den voorgrond gebracht wordt, waar mee de raad accoord ging. Hierna kwam ter tafel een adres van den centralen bond van post-, teiefoon- en telegraafpersoneel. Gevraagd werd actie te voeren tegen het rapport Nolting beoogende reorganisatie de- zer dieusten te plattenlande. B. en W. waren van oordeel, zich als klei ne gemeente daarmee niet te moeten inlaten. De heer Kloosterboer ging daarin niet rnee. Na verdere bespreking werd alleen met de stem van den heer Lek tegen besloten geen athesie te betuigen. Uit de rekening van het armbestuur bleek hierna een uitgaaf van 4325.4814, een ont- vangst van 4129.97 34, alzoo een nadeelig saldo van 195.51. Waar de rekening begon met een saldo van f 808.20 is klein J' 1100 dit jaar achteruitge- bcekt. De rekening werd goedgekeurd, waar- na sluiting der vergadering. UIT BERGEN. Men schrijft ons: Was het Rene de CleTcq niet die een: schreef „waar de man een liedje leert, hoori men zelden wocrd verkeerd"? Of was het een andere dichter? Om het even! Wat ik wel weet is, dat die spreuk hem wel eigen is. We hadden het voorrecht heel veel me: hem om te gaan. Zijn Pallieteriaansch karakter brengt mee dat hij zingt of neuriet van den cchtend tot den avond. Het is toch werkelijk een genot in gezei- schap te zijn van dat soort menschen, dat steeds opgewekt gezind is. cm de eenvoudigc reden dat vrcolijkheid de liefde in den menscl'. bevordert. Hcort nu wat Lambrecht Lambrechts „de dichter van: De dikke Dalia, Van Achter op de kar en zcoveel andere vroolijke liederen zegt. Klaag nimmer om klein verdriel Vergeet het in een liedeen leutig lied." In't leven kan't immers ook te stil zijn Dat vinden we akelig. Vandaar het spreek- woord: „Stilte komt voor den storm". Zoo'n stilte hcort bij droogstcppels thtiis, aangezien wij er alien wel op gesteld zijn den storm te weren, dcen wij een beroep op de mannen en jongelingen de vrouwtjes heb ben dat al lang begrepen om die lijfspreu- ken van 'n Rene de Clercq en Lambrecht Larn- brechis eens goed te overdenken, ze hun eigen te maken en ze in tcepassing te brengen, met te komen zingen a. s. Donderdagavcnd 8 uur in de Rustende Jager. Ge zult daarfcij nog vergast worden op een trio: Viool, violon- cel en piano en ge zult er tevens de ondervin- ding opdoen dat: „Waar de man een liedje leert, Hoort men zelden 7 woord verkeerd Leden: tcegang vrij, niet-leden twee dub- beltjes. UIT OTERLEEK. Bij de aanbesteding van het kerkgebouw alhicr schreef de firma Mceijes cn van Hars kainp niet in vcor 22111, zooals wij mede- deelden maar voor 21111. UIT bTOMPETOREN. Uitslag der publieke vcili; g ten overstaan van notaris Kruimel te Oter eek, gehoi cten op 14 Febr. j.l. van een boerenhofstede met diverse perceelen weiland, gelegen aan den Korendijk in de gemeente Zuid- en Noord- schermer, eigendom van den heer C. Jantjes a'daar De heer Jb Buis te Zuid- en Noordscher- mer werd kooper var. de boerenhof -rtd met eenige peiceelen weiland ter groote van 12.21 86 I I.A. voor 15160. De heer D Veldhuis te Alkmaar werd kooper van 6.68 90 H.A. weiland voor 12145. Totale opbrengst f 27305. UIT SCHERMERHORN. Door voortvarend werken van installateurs zijn reeds versclu idcije rcrceeien bij de wa- terleiding aangesloten. Zaterdag, toen het eersie water door de leidine kwam. bleek, dai een paar kranea in de hoofdbuizen open ston- den, waardoor enkele perceelen last van he1 uitstroomende water kreg^n. Mcandag j 1 is dit euvel ecbler weer verholpen. UIT EGMOND AAN ZEE. Dinsdagavond vergaderde de gemeente- raad om opnieuw te stemmen over de voor- stellen inzake de kwestie van den gemeente- secretaris, over welke beide voorstellen, dat van B. en W. en dat van den heer v. d. Schin- kel, de vorige ntaal de stemmen staakten met 5 tegen 5. Daar Maandag de heer J. Prins uit zee binnengekomen was, werd nu een spoedver- gadering uifgescbreven. De belangstelling was enorni. Tegen het vergaderuur stond een drom van menschen voor de deur van het gemeentehuis, dat te klein was om alien te bevatien. Alle leden waren present. Voorzitter de heer C. J. Eijma, burgemeester. 1. Na opening werd voorgesteld de notu- len der vorige vergadering aan te houden. Aldus besloten. 2. De voorzitter stelde nu voor tot stem ming over te gaan over het voorstel van B. en W. om aan den gemeentesecretaris, den heer E. v. d. Heuvel, ontslag te geven. (De redenen waren natuurlijk bekend). „Verlangt nog iemand het woord?" De heer Ruigewaard: Als lid der com- missie van onderzoek kreeg ik de gedachte ge- loof te moeten slaan aan de getuigenisscn te gen den heer v. d. Heuvel. Ik heb mij t be- ijverd hem tot bekentenis te brengen, zelfs te dwingen. doch zij bleven ontkennen en hun onschuld betuigen. Nu heb ik alles nog eens rijpelijk overwogen en de zaak nader onder- zocht. Het laatste werk was het bespieden door een gaatje in den zolder. Ik meen, dat dit onmogelijk gelegenheid kan gegeven heb ben zooveel te zien. Het is een gat in het pla fond, 25 c.M. beneden den zolder. Tot twee- maal toe heb ik getracht door dat gaatje ter wijdte van een potlooddikte naar beneden te zien en bracht het niet verder dan een 50 c.M. in omtrek. Het is voor mij onmogelijk dergelijke waarherriLgen te doen. Ik heb van mijn bevinding kennis gegeven aan de com- missie en aan B. en W. en er is niets meer tegen gezegd. In vast overleg heb ik het over wogen en gedacht, of er ook booze laster in het spel kon zijn en zoolang er geen gerech- telijk onderzoek heeft plaats gehad, zeg ik, dat ik niets geloof. Ik acht mij verplicht te- genover de commissie dit uit te spreken. Ik moet mijn eed houden en naar recht en waar- heid oordeelen en wil het uitspreken, dat ik de beschuldiging aan het adres der beklaag- den allerminst bewezen acht. Ik zal daarom tegen het voorstel van B. en W. stemmen, omdat ik het ontslag als een onrechtvaardi- ge daad beschouw. De heer Snoeks: Met verbazing heb ik mij afgevraagd, wat is er toch aan de hand? In de kranten verschijnen berichten met groote dikke letters. Men zou haast denken aan moord, diefstal, fraude, e. d., doch dan zou het nog niet met zulke dikke letters vermeld worden. Dc* zaak Muvlwijk is bekend, daar- over verschenen bescheiden berichten, maar deze zaak wordt uitgebuit en verschrikkelijk opgeblazen. In de gansche omgeving en ver in ons vaderland moet het bekend gemaakt worden, dat er op Egmond aan Zee tweemaal een dergelijk feit heeft plaats gehad. Ik geef de verzekering, dat ik er na viermaa! verga- derd te hebben, van overtuigd ben, dat de zaak anders aangepakt had moeten worden Dat zou de zede'ijke en de moreele plicht var den Voorzitter geweest zijn. De zaak had dan zeker niet zoo grooten omvang genomen. Maar er wordt hier gemeten met twee maten Een andere ambtenaar viel ten offer aan zijn wellust. De gemeente zorgde voor een krans en er was een depuiatie bij zijn graf. En nu wordt iemand, die op dezelfde wijze handei- de, doch wat niet strafbaar is, direct opge- hangen. Vrouw en kinderen worden ongeluk- kig gemaakt en de familie Krab ook, met een schandvlek, die nooit kan worden uitge- wischt. Ik zal niet meedoen aan dat gedoe. Ik ga mee met het voorste1. v. d Schinkel Geef een rui.ne maat om te solliciteeren en daarmee afgedaan, dat vind ik best. Er zijn wel andere feiten. De vorige directeur van de gasfabriek bezorgde de gemeente een na deelig saldo van ruim f 34000.-— en die kreeg wel gelegenheid om te solliciteeren. Wanneer er geen strafbaar feit gepleegd is, kunnen wij ook niet straffen. Heeren, weet wel wat ge doet. Steek uw hand in eigen boe- zem, dat zeg ik zoowel tegen het pubiiek als tot u, en denk aan de v.oorden:. Hij die zon- der zonde is, werpe den eersten steen. Ik ver- klaar dat ik niet meega met B. en W. en zal tegen stemmen. De heer v. d. Schinkel: Ik hoor, dat het v» orstel v. d. Schinkel wordt opgevat als te dienen om een ruime gelegenheid te geven om te sollicteeren. Dat is niet zoo. Mijn bedoc- iirg was, dat wij hem zouden handhaven en dan verder de gelegenheid geven om te solli citeeren. Maar de publieke opinie is zoo fel tegen den secretaris en om hem te houden, dat ik mij genoodzaakt zie mijn voorstel in te trekken. Hoe graag ik Let anders ge- wenscht had, het gemeertebelang moet voor- op staan. Zooals het nu staat kunnen con- flicten niet uitblijven. Om dat te voorkomen moet ik mijn gevoel prijsgeven en ik zal daarom stemmen voor ontslag. De heer Prins: Het verheugt mij te be- merken, dat het wachten was op mij. Ik zie daarin het bewijs, dat het met wat goeden wil niet onmogelijk is, dat een visscherman in den raad zit. Wat de zaak zelf betreft, ik acht het feit vast en overtuigend bewezen en stem dus voor ontslag. De heer Ruigewaard: Ik begrijp het niet. Als hij zijn onschuld betuigt, laat men dan i een gerechtelijk onderzoek doen. Wij zijn niet bij machte. M. Leesberg stond klaar en werd niet toegelaten. De beschuldigden mo- gen niet eens hun recht verdedigen. Ik be- j weer hi r de onschuld, en vraag een recht- vaardige behandeling De heer v. Pel: Ik heb geen feiten gezien, maar het gat heb ik wel gezien en het is voi- doende genoeg om te zien, wat er beneden gaande is. Ik heb ook eens gekeken en kon we! 3 Meter van m:i af zien. De heer Zwaau: Ik heb ook den heer v. d. Heuvel gesproken en die blijft ontkennen, dat hij schuldig is. Ik heb hem geraden de zaak dan in hauden der Justitie te geven, dan kan die eerst onderzoeken. Wat Ruigewaard zegt over dat potloodgaatje, daar is wel iets van waar, maar een potlood kan ook door een gat van 2 c.M. Doch ik begrijp dat hij be- doelt dat het niet wijder is. Ik vind het een raoeilijke zaak. Is het den voorzitter ook be kend of door van den Heuvel ook pogingen worden aangewend tot een onderzoek door het gerecht? De voorzitter: Daarvan is mij niets be kend. Ik vermoed, dat anders de Officier van Justitie wel wat gevraagd zou hebben. En, zooals ik zeg, ik heb er nog niets van ge- noord. De heer Zwaan: Dat geeft mij te denken, maar niet ten gunste der beklaagden. Maar we staan hier voor het feit v?n afmaken. Zon der onderzoek is dat moeilijk. Kan er niet eerst een onderzoek plaats hebben; hij heeft toch ook zijn rechten. De voorzitter: De heer Ruigewaard had 't in het bijzonder over dat gaatje. Het is vol gens hem niet groot genoeg en hij kan onmo gelijk meer overzien dan 50 cM. Het is zeer wel .mogeliik, dat de heer Ruigewaard niet meer kan zien. Men moet daarvoor racer lenig zijn en zich ki allerlei bochten kunnen draaien. Maar ik geef u d verzekering. dat :k heel wat meer kan zien en ook gezien heb. De heeren weten alien mijn verklaring voor de commissie cn ik h'bf sfexts hTeir! die onder eede te bevestigen. Ik voor mij twijfel ook niet aan de betrouwbanrheid van de anderen. Wat zij hebben gezien en wat miin gedachfen wa ren. klopt volkomen. Verder wil ik er den heeT De heer Snoeks: Die belangen zijn anders dikwijls meer dan erg verwaarloosd. Vorige commissies hebben wel een motie van wan- treuwen inoerliend. Het was zedeli'ke olieht geweest, dat de burgemeester persoonlijk on- c rzocht had. En dan was hij verplicht ge weest hem onder vier oogen te nemen en hem cen reusachtigen uitbrander te geven met de boodschap, dat hij de laan uitging, als het weer gebeurde. Maar geen vrouw als spion Tfbruiken, dat is meer dan min. De voorzitterIk heb daar een andere op vatting van dan u- Daar is niets mee te be- reiken. Dat leg ik naast mij neer. De heer Snoeks: U legt nog veel meex naast u neer, dat weten we wel! De voorzitter: Van u wel, mijnheer Snoeks. De heer Snoeks: Maar ik verzeker je, dat t muisje een staartje zal hebben. De voorzitter: Ik verzoek de heeren op te mcrken, dat de heer Snoeks een dxeigement aft geuit en dit in de ooren te knoopen. De heer Ruigewaard: Als getuigen te ne- i.n een vrouw cn een meisje. dat vind ik be- den alles. Een kind van 17 jaar of niet veel :der voor daj onderzoek. Dat blijft het min- te, wat er bestaat. Waarom geen gerechtelijk derzoek? De voorzitter: Dat kunnen ze doen. Laten ze een klacht indicnen. Ze hebben nu al 14 dagen tijd gehad en ik heb er nog niets van no-rd 7e mo "ten het ze'f weten. Ik vind de viezigheid nu al erg genoeg. De heer ZwaanMaar is het nog niet mo- gel ijlc uit te steTen, tot ze het doen? De voorzitter: Dat is niet nocdig, en bo- vendien, Ico-mt dat wel ooit? De heer Zwaan: Dat is een waarheid. Ik heb ook al andere geclachten gehad, omdat het zoo lang duurde en het is niet bij mij verbe- terd. Ik sta er voor cn vraag: Wat is waar? Zoo'n beschuldiging uitbrengen, dat wil ook wat zeggen! Maar stijf en strak ontkennen, •--•'I r>oV wat zcrrY"n. De Voorzitter: Dus U acht het mogeiijk, dat ik het uit miin duim zou willen zuigen. i dat ik de instrumenten op dc secretarie in handen van de ambtenares heb gezien?. Dc heer Zwaan: Daarom geloof ik, dat er noon meer een goede sam en working met den burgemeester kan bestaan. De Voorzitter: Met Burgemeester en Wei ll ouriers niet. De heer Snoeks: Waarom is de zaak maar niet meens afgemaakt? Dc Voorzitter: lk stel voor de discussie te sluiten. De heer Snoeks: Ja maar, dat gaat zoo De heer Krab: Den anderen keer was ik cr voor den secretaris te handhaven. Maar ik hoor niets van een gerechtelijk onderzoek en dat kan wel uitblijven. Nu ga ik ook twijfel koesteren en begrijp, dat samenwerking met B. en W. onmogelijk is. De heer Ruigewaard: Hij is niet straf baar! De Voorzitter: Waarom praat men er dan over. Dit is een zaak voor den raad en betreft het gemeentebelang, dat is alles. Het voorstel van B. en W. werd aangeno- men. Voor de heeren P. de Graaff, C. v. Pel, A. Zwaan, mevr. Visser, de heeren J. Prins, J. Maas, A. Krab, P. v. d. Schinkel en Kl. de Graaff. Tegen de heeren G. Snoeks en G. Ruigewaard. 3. Alsnu werd door B. en W. voorgesteld het ontslag te doen ingaati op 1 Maart 1925. De heer Zwaan: Dat is kort bij. De heer Snoeks: Dan kan hij krepeeren van den honger. De voorzitter: B. en W. meenen niet het geld uit de gemeen-tekas te mogen nemen voor nog langer tijd. Dan had hij een andere hoot- ding moeten aannemen. Het voorstel werd aangenomen. Tegen de heeren Zwaan, Snoeks en Ruigewaard. 4. B. en W. stelden alsnu voor den secre taris van heden af te schorsen. De heer Zwaan wenschte buiten stemming te blijven. De heer Ruigewaard begreep er niets van en riep: „ontslag!" Het hielp niet of de voorzitter al duidelijk trachtte te ma ken, dat het ging over den tijd van 17 Fe bruari tot 1 Maart. In stemming gebracht werd tot schorsing besloten. Tegen de heeren Snoeks en Ruige waard. 5 B en W. stelden vervolgens voor den heer v. b Heuvel op dezelfde wijze te ont- slaan als ainbtenaar van den burgerlijken stand. De heer Snoeks meende, dat dit vanzelf sprak, daar de betrokkene toch uit de gemeen te wegging. Het ontslag werd gegeven. Tegen de hee ren Snoeks en Ruigewaard. 6. B. en W. stelden ten slotte voor een nieuwen, onbezoldigden, ambtenaar van den burgerlijken stand te benoemen en droegen daartoe voor den heer C. Drost. Met drie bianco stemmen werd deze be- noemd. Daarna ging de raad in geheitn comite ter vaststelling der notuien van de vorige gehei- me zitting en werd de vergadering gesloten. Dinsdagmiddag ontving mevr. Visser Visser, als lid van den gemeenteraad, een anoniem schrijven over de post, waarin haar aangeraden werd ter voorkoming van onaan- gename gevolgen voor den heer v. d. H. te stemmen of anders thuis te blijven. Deze raad zou in verband staan met een afgeluisterd gesprek waarin o.a. beweerd was, dat mevr. V omgekocht was. Daar dit schrijven zoo goed het gevolg zou kunnen zijn van vriendschappe'ijke bezorgd- heid a's van minder edele bedoelingen, is het in handem gesteld van den burgemeester. UIT NOORDSCHARWOUDE. Marktoverzicht. Het ging aan de markt deze week iets beter dan de vorige week. Niet alleen dat d'e dating der prijzen tot stilsfeand gekemen is, doch ze zijn zelfs in de loop der week voor den hoofdaanvoer nog een weinig hooger geworden. Daar ook de aanvoer vrij wat hooger was, is er weer eenige hoop, dat de nog zeer groote vcorraad op de prijzen van niet al te veel invleed zal zijn. De aanvoer van roode kool was 17 wagens grooter en de prijzen liepen met een paar dubbeltjes omhoog. De aanvoer van de gele was vrij gelijk en de prijs was on geveer 40 cent hoogeV. Met de witte wilde het ook nu niet. 5 wa gens meer aanvoer en nog weer ongeveer 30 cent van den toch reeds te lagen prijs af. Met de uien blijft het goed gaan. Wel was de prijs even lager doch ze is nog uitstekend te mcemen, jammer dat dit slechts een bypro duct is, waarmee het andere nooit goed te maken is. Met de wortelen blijft het misere. Bij een kleine aanvoer in verhouding tot de groote vcorraad werden vcrscbillende partijen voor omstreeks 1.40 per 100 K G. verbocht. Som- migen konden niet hooger dan een gulden ko men en een maal werd 2.20 gemaakt De Kijzen gingen bijna dagelijks nog omlaag. i totaal aanvoer was ruim 6 wagons uien, 4 'A peen bijna 81 roode, ruim 24 wagons gele en bijna 43 wagens witte kool. De tctaal aanvoer was bijna 160 wagons of 25 meer dan de vorige week. Verhandeld zijn tot heden 65 van de 110 wagons uien, 35 van de 150 wagons wortelen. 637 van de 1250 wagons roode kool, 211 van de 435 wagons ge'e kool en 376 van de 1105 wagons witte kool, zoodat de voorraad van de meeste artikelen nog groot is. UIT OUDKARSPEL. De tuinbouwvereeniging „De EendradiP had bij de telling op 14 Februari nog aan wezig 190 van de 333 wagons roode, 60 van de 121 wagons geie, 222 van 339 wagons witte kool, 1134 van de 43 wagons uien en 24 van de 37 wagons peen. Na een korte doch ongesteldheid is al- hier overleden de heer Jb. van Meurs. De overledcnc was voorzitter van de vereeniging „Hulp in Nood" en van de onlangs opge- richte vereeniging vcor ziekenhuisverpleging. Aan beide vereenigingen heeft hij zijn beste krachten gegeven en ook op allerlei ge- bied kon men steeds op zijn welwillende me- dewerking rekenen. Zijn kalm en bezaddr optreden had steeds een wi'll-ig oor, zood nog lang in ons plaatselijk vereemgingsleven door dit overlijden een moeilijk te vullen ruim- te zal open blijven. Hij ruste in vrede. UIT HEERHUGOWAARD. In het lokaal van den heer Rus werd de eerste jaarvergadering gehouden van de Prot. Begrafenisvereeniging „De Laatste Eer", onder voorzitterschap van den heer Brugman. Deze deed verschiilende mededee* CS MORGENS HALF ELF) BREEK MET DE SLEUR; DRINK ELKEN OCHTEND EEN KOP BLOOKER'S DAALDERS CACAO. HET ZAL U WEL BEVALLEN! /C Rtl'oewaeH f-n ?H"H* miltr*-™ <taf. H-fTvel hi' op't oogenblik zegt, dat hij die verklaringen allerminst gelooft. op de vcrice veroaderiru: r^eheel anders heeft reieprokm. De heer Snoeks haalde er anderen bij. doch dat is geen ver o-elijk. Hii wil mij onder T ooet brengen wat mijn zedelijke en moreele plic'T zou gewaes' zijn. Dat weet ik voor mii zelf wel en ik zal handelen, zooals ik zelf meen dat mijn plicht is. De heer 7waan wilde een ~nderzoek lafen instellen. Ik heb den vorigen keer al gezegd, dot dit ge?n zaak is vr r re* ■rec'1 Het b" sluit moet worden voorgelegd aan Ged. St. en dan is er alle tijd en gelegenheid om een klacht bij de Justitie in te dienen. Mischien heb ban zij den durf, den meed den wan- hoopsmoed zou ik zeggen om een klacht in te dienen. Dan zullen ze zelf de gevolgen moeten dragen, daar hebben wij niet mee te makvn Wij zitten hier om te besluilen of wij den heer v. d. Heuvel ons vertrouwen kunnen blijven schenken, of zijn b'ijven hier op zijn plaats gewenscht is, of het gemeentebelang toelaat. dat we hem hier lartcn blijven. Daar- bij mo^n've he* TT-"de'r'den to veel laten spreken. Wij hebben den eed afgelegd de be- langen van Egmond aan Zee voor te staan. iDiet!

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6