an V1CTO (MM B0RST5IR00P Uw fcimeur wordt vergald als gf} last; hebt van aambeien. Foster's Zalf geeft vanaf de eerste aanwending verlkhting en heelt uw kwaal. Inderdaad een probaat geneesmiddel. Per doos 1.75; per tube 1.— lingen. Goedgekeurd werd voor een begrafenis te Veenhuizen de dragers per auto te vervoeren, de premie voor kinderen, geboren in den loop des jaars, de premie te doen ingaan op 1 Jan. daaraan volgende, niet aangeslagen in de inkomstenbelasting en bij de oprichtmg ouder dan 70 jaar, zoodat er geen lid van de vereeniging konden worden, te doen begra- yen tegen vergoeding der te maken kosten. Goedgekeurd werd de toetreding tot den Bond, ttTwijl werd aangenomen, dat door het personeel in geenerlei vorm fooien mogen worden aangenomen. Worden deze tengevol- ge van groote tevredenheid over de bediening aangeboden dan dient er op te worden gewe- zen, dat zoo'n blijk van tevredenheid kan worden gestort in de kase der vereeniging. Uitgeloot warden 2 aandeelen van 50 en een van 25. In het kort deelde de voorz. mede, hetgeen was gepasseerd met betrekking tot begrafenis van den heer C. Gotjes, ten omrechte uitge- voerd door de vereeniging te Broek op Lan- gendijk. Daarna verkreeg de seer, het woord tot het uitbrengen van het eerste jaarverslag. We stippen daaruit aan, dat de vereeniging zich heeft mogen verheugen in veler belangstel- ling, veel werk is dit jaar reeds verricht, met lof werd melding gemaakt van de leveringen door den heer Lenghaus, met waardeering van de toewijding betoond door het personeel en den heer Wolfswinkel. Het ledental, aan- vankelijk 400, steeg reeds tot ruim 500, ter- wijl dit thans reeds 540 bedroeg. De dienst der vereeniging werd 7 maal verleend, 3 maal voor leden, 4 maal voor niet-leden. Over het eerste bestaansjaar, meende spr., mocht voile tevredenheid zijn; hij eindigde zijn verslag met een aansporing tot propaganda voor tie jonge vereeniging, opdat in atzienbaren tijd elke begrafenis door de vereeniging moge ge schieden. De voorz. dankte den secretaris voor dat verslag en wenschte hem toe nog menig gun- stig jaarverslag te mogen uitbrengen. Uit de rekening bleek, dat er financieelen vooruitgang mag worden geboekt van j 265.44; de schuld der vereeniging was te- ruggebracht tot 758. Door de heeren C. Smak en G. Dirkmaat was de rekening nagezien; de commissie ver- klaarde haar in orde te hebben bevonden, waarna ze onder dankzegging aan den pen- ningmeester werd goedgekeurd. Benoemd voor het naz.cn atr volgende re kening werden de heeren A. Kroon en J. Brandsma. Git den door het bestuur bij loting opge- maakte rooster voor aftreding bleek dit jaar te moeten aitreden de heeren G. van 1 wuy ver, A. Brouwer en A. Kooij Gz. Met bijna a.gem. stemmen werden deze heeren herkozen. De heeren Brouwer en Kooij nanien hunne be- noeming aan, de heer Iwuijver zal door den secretaris worden aangeschrtven. Op voorstel van den heer Knjgsman zal woiucn gevraaga tenige paien ie tuo^ai piaatsen voor net vasizedeu aer paarden oij een begrafenis. De heer Krom zou gaarne zien, datde ver eeniging voorzag in het uitk.ecden van over- ledenen. Het bestuur wees op de mislukte poging in die richting gedaan en was ook van oordeel, dat met het oog op de groote afstanden, dat nroei ijk door ik vereeniging Kon Worden ge- regeld. De heer Brandsma vroeg of het niet mo- gelijk was, dat van vereenigingswege beha.ve de lijkkoets ook een volgkoets verstrekt wordt- Het bestuur meende dat niet te veel moest worden gelet op het gunstige cijfeT der eerste jaarrekeningte voorzien toeh is, dat binnen e. 0'<- all S II tal naar evenredigheid groot zal zijn, zoodat dan wel eens eemge mindere gunstige jaren kunnen volgen Het bestuur gaf in overwe- ging dat voorstel in te trekken tot de ver eeniging financieel wat sterker staat Aan de- zen wenk werd gevolg gegeven. Ingevolge den overgang van het cafe de Koffiemolen werd aangenomen als regel de vergaderingen jaar ora jaar te houden aan de Butir en te Veenhuizen Door den heer Van der Meu'en werd nog gevraagd of de aanschaffing van regenscher- men voor de dragers niet hoogst gewensclit was. Op voorstel van het bestuur werd besloten ook dit uit te stellen, hoewel erkend werd dat dit in de toekomst zal moeten geschieden. Daarna sluiting. UIT ZUID-SCHARWOUDE. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, is de Boerenleenbank II alhier tozgelaten bij de Cooperatieve Raiffeisenbank te Eindho ven. UIT NOORD-SCHARWOUDE. Door mej. J. DeutekomBerkhout en den heer S. Kuiper, beiden lid van „Het Kleine Tooneel", alhier, zijn personeele prijzen toe- gekend op de Nationale toone?lwedstrijd te Leerdam. „Het Kleine Tooneel" is op deze wedstrijd met „de Violiers" uitgekomen. De verdere uitslagen kunnen over eenige dagen binnen zijn. UIT SINT-PANCRAS. Dinsdagavond vergaderde de R. K. Kies- vereeniging ten lokale van den heer H. Beers, onder presidium van den heer F. Hes. In zijn openingswoord sprak de voorzitter er zijn voldoening over uit dat de actie van St. Michael voorbij is. Later optreden had emstiger gevolgen kunnen hebben. Meaegedeeld werd dat voor de eerstvol- gende propaganda-avond, waarschijnlijk op 9 Maart a.s. als sprekers zullen optreden de heer Loerakker en mevr. Bronsveld-Vitringa. Voorgelezen werd het verslag van den Rijkskieskring. Bij bespreking volgorde candidaten moti- veerde de voorzitter de rangschikking der piaatsen. Op voorstel van den heer P. Zut werd, na gehouden stemming de heer Jb. Groen van Zuid-Scharwoude, in de plaats van den heer Michelse gesteld. Velen zijn van raeening dat de heer Groen meer speciaal wat tuinbouwbelangen aangaat, gecandida- deerd moet worden. De voorzitter besjprak de wcaschelijkheid om op de volgende vergadering, waar de sprekers zullen optreden, ook niet-leden toe te laten, meer om R. K. van St. Pancras in de gelegenheid te stellen het gesprokene te kunnen hooren. In de rondvraag wenschte een der leden dat de raadsafgevaardigden de plannen wat betreft weg Koedijk—St. Prancras steunen, alsmede aan het verdiepen aan de vaargoten in de gemeente. De heer P. Zut sprak zijn teleurstelling uit dat geen R. K. lid is benoemd voor het Bur- gerlijk Armbestuur. De heer van Etten vroeg of aan de kape- laan een uitnoo^iging voor deze vergadering is gezonden, waarop de voorzitter antwoord- de dat dit is geschiedt, doch dat in verband met den feestdag te Oudorp hier waarschijn lijk geen gevolg aan is gegeven. De heer P. Zut wenschte dat meer regle- menten werden beschikbaar gesteld. Besloten werd hiervoor prijsaanvrage te doen. Reclitszaken VOOR DEN POLITIE-RECHTER Ochtendzitting van Maandag 16 Febr. DIEFSTAL VAN HOUT. De 40-jarige veehouder Teunis K. te Texel stond terecbt ter zake diefstal van aange- spoe'd bout, in Februari van dit jaar Bekl. zeide, dat hij het hout heeft meegenooien met het voornemen om het als strandgoed bii den burgemecster aan te geven. Het pleit cchter tegen beklaagde, dat hij het hout des avonds half 10 heeft weggehaald, terwij! zijn dochter- tjes hem om half vijf reeds hadden gewaar- schuwd, dat er hout aan het strand lag. Bekl. heeft voor de politic geweigerd op te geven of er ook anderen medep'.ichtig waren. Hij wilde niet den verrader spelen. Als het eerhjk work is, bel cefde hij geen verrader te zijn, zGde de politimchter, op welke opmerking beklaagde het anfwoord sehuldig blijft. De strand",'onder Toh Daalder heeft geen aangifte gekregen. Hij vond het hout op een driewielde kar, ech- ?r niet verborgen. rfet was 12 uur 'snachts een hij het hout ontdekte De strandvonder was van meening, dat het hout is wegge- aald met het dcel het te behouden. De officier achtte het oozet tot wederrech- telijek toeeigening aanwezig en het feit wettig en overt ui "end bewezrn en vorderde 40 boete of 40 dagen hecht. Beklaagde hield nog cen uitvoerige maar min of meer verwarde verdediging en werd door den politierechfer door irebrek aan be- wiis vriigesproken. De moneliikheid bestond dat beklaagde den volgenden morgen het hout had ktinnen aaneeven. EENVOUDIGE BELEEDIGING. De 62-jarige kruidenier Adr. K. te Texel stond terecht ter zake dat hij een 80-jarigc mede-eilandbewoonster, mej. Sauerbom, wed. P. C- Bagge, beleedigd had door haar in het openbaar te verwijten, dat zij een worst van hem zou hebben gestolen. Beklaagde zeide, dat hij dit niet beeft ge- zegd, maar dat de algemecne gedaehtc is, dat zij de worst had onlvreemd. Het door de po litic ingestelde onderzoek heeft echter niet net vermoeden gerechtigd, dat de oude juffrouw de worst zou hebben gestolen. De gehuwde docluer van de weduwe Bagge heeft op 12 Januari gehooTd, dat beklaagde lot haar moeder heeft gezegd: Die worst heb ii gestolen. Eisch 20 boete of 20 dagen hecht. Von nis 15 boe'e of 15 dagen hecht. BeHgagde berustte in die uitspraak en be- taalde direct Middagzitting. BELEEDIGING V.AN EEN AMBTE- NAAR. Beklaagde Klaas J., niet verschenen, heeft op 12 JanuaTi te Oudkarspel den gemeenle- veldwachter Gerard v. d. Meulen beleedigd, die door hem e°n gemeene kerel werd ge- noemd. omdat hij een kennis van hem, die in kenne'ijken staat van dronkenschap verkeerde, naar huis had gebraeht en daarna bckeurd. Beklaagde heefi teeen de polite gezegd, dat hij v. d. Meulen alleen had medegedeeld, dat hii het niet jofel vond wat v. d. Meulen had gedaan Ei9eh 15 boete of 15 da"'en hecht. Vonnis f 20 bcete of 20 dagen hecht. MISHANDELING. Op 17 Januari heeft de 34-jarige vrachtrij- der Jac. U. te Ursem den getuige W. J. Zuur- bier zoodanig in het gclaat ges'.agen, dat hij bloedend werd verwond. Beklaagde bekende doch beweerde dat Z hem tevoren heeft gehinderd en uitgedaagd. Eisch 6 boete of 6 dagen hecht. Vonnis con form den eisch. Beklaagde betaalde a con- tant. ZAAKBESCHADIGING EN DIEFSTAL. De in 1893 geboren iandbouwersknecht Pieter Simon de W. te Harencaispel moest zich verantwoorden omdat hij op 12 Januari een rijwiel heeft beschadigd van P. Hooge- boom, door de rem te breken, terwijl hij de zich aan die fieis bevindende handbescher- mers en het rijwielbelastingmerk zich toe- eigende. Bekl. bekende een en aider, maar be weerde, dat het een soort wraakoefening was, omdat Hoogeboom hem geldelijk had bena- deeld. Bekl. heeft het rijwiel in een weiland neergeworpen, daar is het door eenige kna- pen gevonden en aan Hoogeboom terugge- bracht. Bekl. bekende dat hij verkeerd heeft gehandeld. Eisch 40 boete of 40 dagen hecht. Vonnis conform den eisch. MISHANDELING. De 21-jarige werklooze J. C B. te Alkmaai heeft op 19 Januari den 19-jarigen koopman C. Pauw een opstopper toegediend op z'n rechter oog, waardoor een bloedstorting ont- stond. Beklaagde bekende, doch beweerde, dat Pauw altijd uitdagend tegen hem optreedt. Het drama is afgespeeld op de Oudegracht, nabij de Oosterburgstraat. Getuige Pauw, die achter een handkar duw- de, werd door beklaagde op z'n hiel getrapt. De getuige a decharge, P. J. van Sante, heeft bij een andere gelegenheid gezien, dat getuige Pauw bekl. met een klomp dreigde. De officier vorderde 10 boete of 10 da gen. Uitspraak 5 boete of 5 dagen SMAAD. De 56-jarige doove melkslijter Petrus B. te Egmond aan Zee staat als beklaagde voor den pol.-rechter omdat hij in December zou hebben rondgekraaicL, dat de veehouder Nic. Groot melk leverde met 90 pet. water a in. Groot, uit Egmond aan den Hoef, wiens koeienmelk van betei" kwaliteit was, gevoeldc zich niet weinig beleedigd en diende tegen P. B. een aanklacht in. Eenzelfde soort reclame maakte bekl. van de door Wouter Groot in consumptie gebrachte melk. Bekl. heeft die praatjes o. m. ook gehouden bij den landbouwer C. de Wit, en diens vrouw Alida Groot, te Egmondbinnen. De getuige, de 65-jarige landman Wouter de Groot, die met het eedsformulier halsbre- kende toeren maakte, verklaarde dat hij ook de praatjes heeft gehoord van de familie de Wit. Eisch 20 boete of 20 dagen. Vonnis 15 boete of 15 dagen. BELEEDIGING VAN EEN JACHT- OPZIENER. De 62-jarige landbouwer C. v. D. te Eg mondbinnen, die op 12 Januari kwestie kreeg met den jachtopziener Diemeer, heeft bij die gelegenheid Diemeer opzettelijk beleedigend toegevoegd „Gluiper" Bekl. liep op verboden terrein, waartegen Diemeer hem waarschuw- de. Eisch 10 boete of 10 dagen hecht. Von nis conform den eisch. DIEFSTAL. De niet verschenen bekl. Engel G. te Egmond aan Zee heeft op 19 Januari zich toegeeigend een koperen pijpje van een aan het zeestrand aangespoelde boei. Bekl. werd door den op- zichter der kustverlichting zoo goed als op heeterdaad betrapt. Beklaagde is eenigszins aehterlijk. Eisch f 10 boete of 10 dagen. Von nis conform. VOORTGEZETTE ZAAK OPRUIING. De zaak contra Jac. v. d. M. uit Wijk aan Zee, terzake opruiing werd voortgezet en bekl. veroordeeld tot 10 boete of 20 dagen hechte- nis, daar er gebleken was, dat de financieele toestand zorgelijk is. DIEFSTAL RIJWIELPLAATJE. H. J. B. te Amsterdam werd ter diefstal van een rijwielbelastingplratio veroordeeld tot 40 boete of 60 dagen hechtenis. Sluiting^ Gemengd Nienws. EEN DIEVEGGE BETRAPT. Mej. M. D., huisvrouw van H. J. te Bever- wijk, reed gistermiddag te fiets in de verkeer de richting door de Warmoestraat te Haar lem. Een agent van politic riep haar toe af te stappen, maar zij gaf aan dit bevel geen ge volg. Op dat oogenblik snelde een man toe, die de juffrouw voor dievegge uitmaakte. De agent achterhaalde de juffrouw en bracht haar naar't bureau van politie. Daar bleek, dat zij een schoenhandelaar voor twee paar schoenen had opgelicht en voorts bekende zij, zich twee Edammerkaasjes op onrechtmatige wijze te hebben toegeeigend. De recherche stelde vervo'gens een onderzoek in in het huis te Beverwijk en daar werden allereersf da- meshandtaschjes en een lap stof gevonden. De vrouw bekende zich die goederen onrecht- matig te hebben toegeeigend ten nadeele van een winkelier te Ve'sen Veertien dagen gele- den had zij voorts haar slag geslagen in de Bijenkorf te Amsterdam, waar zij drie cou pons stof had ontvreemd. Bii de firma Vroom en Dreesmann te Haarlem had zij twee cou pons stof en drie coupons kant gesfolen. Ein- delijk zij© in haar bezit gevonden vier kerk- beekies. afkrm^tisr van een winkelier te Haarlem. Alle goederen zijn in beslag geno- men. ONBEVOEGD UITOFFFNEN DER GENEESKUNDE. De kantonrechter te Goes heeft Maandag J. L., masseur te Goes, wegens het cnfcevoegd uitoefenen van de genesskunde vroordeo.d tot 50 boete, subs. 30 dagen hechtenis, en voor het ptaafeen cen v"v;"ntie waar .e.u Jr. noemt. tot 50 b"°te, subs,, -u dag... .:uis. UITBREEKSTER WEER AANGEHOUDEN. De vrouw J. L., meer bckend als Nijimeeg- sche Jansje, die indertijd is aangehouden in verband met de beroovmg aan ae Delfsehe- vaart te Rotterdam, opgesloten werd in het huis van bewaring cn daaruit op eenigszins sensationeele wijze wist te ontsnappen, is te Haarlem weer gearresteerd en Maandag an- dermiaal naar het huis van bewaring aan den Noordsingel alhier overgebracht. PROVINCIALE STATEN VAN NOORD-HOLLAND. In de gister gehouden vergadering is aan de orde gekomen het voorstel ten aanzien van de arbeidsvoorwaard'Ti van het provinciaal personeel in verband met de rappc rten van de bezuiniigiingscommissie voor de provinciate ziekeniiuizen. NEDERLANb. Als opvolger van mgr. Kaldewey is, naar De Tijd meldt, tot secreta'-is van de Pause- lijke Internuntiatuur te 's Gravenhage be noemd de heer F. J. Mantovani, die dezer da gen uit het diocees Verona Ita'ie) in de residentie is aangekomen. GASVERGIFTIGING. Gistermiddag klaagden in de wafelafdee- ling van de Zwolsche Biseuitfabriek eenige meisjes over hcvige hoofdipijn. De directie stelde een onderzoek in en bemerkte, dat een gedeelte van de gasleiding, welke veranderd zou worden, afgebroken was, tenvijl de cpe- niing met cen plug was dSchtgeschroefd en te- vens nog een buis van een kraan was afge- schroefd en deze kraar. was geslotcn. Een en ander had een smid Zaterdagmorgen toen de fabriek stil stond gedaan, zonder de directie of den bedrijfschef daarvan in kennis te stellen Het dichtschroeven en skiibm is blijbbaar niet zorgvuldig geschied. Bij het aanzetten van de fabriek is het gas door de beide lekken n'aar binnen gestroomd en het had zich in het lo- kaal verzameld, met het gevolg dat de meis jes ongesteld werden. Op drie na zijn zij ech ter vanocbtend weer aan het werk gegaan. TER NAGEDACHTENIS Jhr. mr. A F. DE SAVORNIN LOHMAN. In perceel Trompstraat 334, het huis van wij 1 en jhr. mr. A. F. de Savornin Lohman zal Zatedagmidd'ag 21 dezer te 2 'A uur door jhr. mr. D. J. de Geer de plechtige onthulling van een gedenksteen geschieden. DE REGEERING EN DE C. B. P. T. T. De directeur-generaal van posterijen en te- legrafie heeft, aldus Het Vulk, da. 11 Fe bruari het volgende kabinct-schrijven verzon- den, aan alle hoofden van dienst: „Dc heb de eer u mede te deelen, dat de rfcgeering l'.et contact met den Centralen bond van post-, telegraaf- en telefoonperso- neel heeft verbroken op grond van de door dezen bond aangenomen houding inzake de voorgenomen reorganisatie van den post- en telegraafdienst, in het bijzonder de wijze, waarop door dien bond actie wordt gevoerd cm de openbare meening te beinvloeden. Dienovereenkomstig behooren de leden en bestuuraleden van dien bond als zoodanig ambtelijk door u niet worden te woord ge- staan. Brieven en andere stukken, welke deze personen in hun hoedanigheid van lid of be- stuurslid tot u richten, behooren niet in be- handeling te worden genotnen." NED. MIJ. TOT BEVORDERING DER GENEESKUNST. De Nederlandsche Maatschappij tot bevor- dering der Geneeskunde houdt 2 en 3 Med te Utrecht een buitengewone algemeene verga dering, waarin de reorganisatie der Maat schappij haar beslag zal krijgen. NEDERLAND IN DEN VREEMDE. Den zesden Februari heeft in Praag de ver- tooning plcatsgevonoen van de films „Neder- land" en „Neaerfand- Indie" van de Vereeni ging „Nederlaiid in de Vreemde' en heeft aldaar den grootst mogelijken bijval geoogst. De vertooning werd ingesteld door een korte rede en toelichting van Hr. Ms. Gezant Dr. Hendrik P. N.Muller, nadat Z. Exc. twee dagen te voren voor de Kamer van Koophan- del een rede gehouden had over de nijverheid in Nederland en Indie en onze ecowomische staatskunde. De vertooning werd door 600 genoodigden bezocht, waaronder de regee- ring, het Corps Diplomatique en alle Neder- landers. Do pers is opgetogen. PROF. H. MCELLOAARD IN ONS LAND. Prof. H. Moellgaard uit Kopenhagen, de uitvinder van Sanocrysine, het nieuwe genees miidd'el tegen tubcculose, komt dt volgende maand in ons land eenige lezingen \oor de geneeskundige wereld houden over dit middel AUTOBUS VAN DEN DIJK GEVAL LEN. Onder Lakemond. gem. Randwijk, is gister- morgen hwlif zes een autobus van de Kurst- zijdefobriek te Ede. waarin 13 meisjes geze- ten waren, uit Opheusden bij een scherpe bocht van den Rijneijk gereden. De auto rolde over den top en werd groo- tendeels vemdZd. De chauffeur bleef onge- deerd. De meisjes werden alien gewond, een van haar brak een arm. RIJW1ELPLAATJES. In December zijn voor 1,866,888 gulden rijwielplaatjes verkocht, dus voor 622,296 rij'wielen; en in Januari voor 2,417,670 gul den, voor 805 890 rijwielen. In totaal zijn dus 1.428,186 fietsen belast voor een bedrag van 4,283.558 gulden. De minister van financien heeft bij de in- voering van deze nieuwe belastiog de op- brengst ervan geraamd op 3 millioen gul den. In Augustus 1924 begon de verkoop van de rijwielbe'astingplaaties voor 1924. Tot 1 October is toen verkocht voor een be drag van 5 2T3 008 euUen, zoodat het aan tal fietsen 1,744.336 bedroeg. Men vraagt zich af, hoe het komt, dat thans voor 316.150 fietsen minder plaattes zijn gekoeht dan verleden jaar Fen verorder- stelling, die het meest voor de hand ligt, is, dat vele ambtenaren van fietsen wachten met het koopen van een plaatie tot het voorjaar. ZIJN EDELACHTBARE. Ter zake van diefstal is tegen het raadslid S. te Wijk-aan-Zee en Duin proees-verbaal opgemaakt. Ingezonden stukken (Buiten verartiwoordelijkheid van de Redac- tie. De opname in deze rubriek bewijsl geens- zins dot de redacve er mede instemt.) Alkmaar, 18 Febr. 1925. Geachte Redactie. Hierdoor zijn wij zoo vrij plaats in Uw gastvrij blad te verzoeken voor het navolgen- de. Voelden wij ons ieder afzonderlijk, zonder het dus van elkaar te weten, gedrongen ons te laten hooren, naar aanleiding van het stukje van den heer Ranzijn, waarin wij in denzelfden geest schreven, thans waar ook de heer Gras zich in de zaak mengt en in een „deskundig" stukje ons beiden blijkbaar schamper betitelt als „deskund.gen in naam", komt het ons in de eerste plaats verwonderlijl: voor, hoe genoemde heer tot deze betiteling is gekomen. Waaruit toch zouden onze deskun- dige beweringen hebben kunnen bestaan, heb ben wij ons afgevraagd en zeer zeker kwamen deze niet voor in het sc^rijven van eerstonder- geteekende. Wij zijn geen deskundigen, noch in naam. noch inderdaad en wij hebben ook niet als zoodanig gedaan, want weet U, wij zijn lief- hebbers en hebben ons levensonderhoud in andere richting gevonden, behoeven ons dus ook niet met een zelfvervaardigd waas van deskundigheid te omhangen om in de pluim- veewereld ons brood te verdienen, noch om andere reden. En wie durft zich wel deskundige noemen, en de oorzaak van een ziekte te verklaren zon der zelfs de patienten te zien, als men weet, dat een dokter te Hennepe de oorzaak van een bepaalde ziekte onder de eenden in Water- land pas na langdurige ernstige studie wist op te sporen Juist de ..deskundige" niet-deskundigen zijn vaak de menschen tot wie wij liefhebbers ons wenden en ons dan met hun praatjes (houdt mij dit woord ten goede; v. B den gansch verkeerden weg wijzen. Het ware slechts te wenschen, dat wetielijke bepalingen ook aan deze kwakzalverij een einde maakten. Want wat is hier weer het geval? Die ge- heele ..deskundige" zaagseldiagnose blijkt na onderzoek op niets te lijken. Op gezag van een bekend dierenarts hier ter stede, zij me degedeeld, dat zaagsel bestaat uit doode ve- zels en dat htt ergste gevolg van het opne- men in groote hoeveelheid een verstopping kan zijn. Voorts wijst het verbleken der kam op een storing in den bloedsomloop en staat in geen verband hoegenaamd tot de maagwer- king. Geloof verder toch niet, dat het „gevaar!ij- ke" zaagsel gebruikt zou worden op de ten- toonstellingen van „Avicultura" en „Orni- thophilla", waar niet alleen erkend groote fok- kers hun meest waardevolle dieren inzenden, doch bovendien heel wat meer bevoegde des kundigen aan het hoofd staan, dan de he©" Gras, als de beweringen van dezen heer juist waren. Weet voorts, dat vele, jarenlange fok- kers, waaronder de tweede ondergeteekende, bij den fok steeds zaagsel als strooisel ge- bruiken en schitterende dieren in prima con- ditie wisten voort te brengen. Deed het U dus leed, heer Gras, dat de oorzaak van het eerst na 14 dagen ziek wor den der dieren aan ons „deskundigen in naam" niet bekend was, het doet ons nog veel meer leed, dat U als „deskundige inder daad" het zeker niet wist en toch het tegea- deel wel durfde beweren. U, geachte Redactie, beleefd dankend voor de verleende plaatsruimte, J. VAN BOCKHOVEN G. v. d. MEULEN. Heiloo, 18 Fetor. 1925. Geachte Redactie, Ondergeteekende verzoekt beleefd eemge plaatsruimte in uw veel gelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. Daar ik Zaterdag jJ. zeer verwonderd was 't stukje van mij voor uw medewerker be- stemd, in uw blad te zien opgenomen, en daarmede't ongenoegen van vele vooraau- staande fokkers en liefhebbers op mijn hats heb geschoven doch daar dit mi is gebeurd, wil ik den heer v. Bockhoven wel ter ant- woord zijn. Daar het niet in mijn bedoeling ligt, mijnheer v. B., om de vereeniging „Aves" te belasteren, of te beschuldigen, integended, ben ik enkel maar op de vraag van ieraand ingegaan, die hetzelfde geval had, als ik met mijn dieren, waarom ik dan ook meer tot overtuiging kwam, zooals in het blad van Zaterdag vermeld. Aan den heer v. d. Meulen nog iets. Als men een liefhebber is en men verzorgt zijn dieren tot het uiterste en je ziet ze alle dagen al meer en meer verkwijnen, is hard, daar valt niets tegen te zeggen. Vandaar dat ik mijn meening aan den medewerker van dit blad ten goede gaf. Uw meening is ook mo- gel ijk, doch besmette kooien of bakken mo gen in geen geval op een tentoonstelling aan wezig zijn, daar dit beteekent: de dieren van een ander in gevaar te brengen. Dit laatste nog aan den l.eer Gras: Hartelijk dank voor de lieflijke wootxfeo aan mijn adres. Ik geloof, dat er mi een nieuwe sfer aan den kippenhemel is versche nen, die zijn licht en glans door ingezonden stukken over de kippenliefhebbers wil ver- spreiden. Doch ik hoop, dat zijn licht mij oooit zal verblinden, want als ik raad en bijstand noodig heb, is er wel een ander adres, een deskundige met naam, geworden door de daad. alvotens ik mijn dieren door een onbe- kende laat behandelen, die zich bij kippen- houders op deze wijze wil indringen. Hoogachtend, A. H. RANZIJN, Achterfnidsen, Heiloo. Uit het betreffende stukje van inzender bleek geenszins, dat het niet zijn bedoeling was het in de courant te publieeeren. Red. AHan. Crt. herplaatsing wegens misstelling. Mijnheer de Redacteur. Na lezing van het verslag in Uw geacht blad over ae demonstraties met Flyosan en Rids bemerken wij dat Uw oorrespendent zich tweemaal vergist heeft bij de berekening van het verbruik van beide middelen per M3. Wij maken er U op attent dat niet resp. 0.4 cent en 0.5 cent per M3 verbruikt wordt, doch 0.4 gram en 0.5 gram. Dit wilt U miskteien wel even herstel'.en. daar anders't verbruik zijn- de 0.15 per 100 M3 voor Flysan en 0 25 voor Rids niet zou Idoppen. U bij voorbaat dankend indien U nog voor deze kleine correctie een plaatsje in Uw blad zoudt willen openstellen, teekenen wij, Hoogachtend, Zaadhandel J. B. WIJS Zn. Amsterdam. Marktberichten BROEK OP LANGENDIJK (Langc- dijker Groentenveiling, 17 Febr. 105000 K.G. Roode kool le soort36, 2c soort 2-30 tot 2.80, 119000 K.G. Gele kool le soort 3—/ 5.50, 2e soort 2.50—/ 2.80, 86100 K.G. Witte kool le soort 2.80—/ 3.40, 2e soort 1.20—/ 2.60, 13200 K.G. Uien: Uien 11.60—/ 13.10, Drielingen 11.90— 12.10, Nep 12.90, alles per 100 K G. ZWAAG, 16 Febr. Veiling Bangert en Omstreken. Kleipeer 1.70—/ 2.80, Winter- louw 3f 4.60, Present van Engeland 7.1015.80, Goudreinetten 8.20 13,90, Brabander 5.90—/ 9, Gelder- sche 4.50—/ 5, Vlaamsche zoet 8 8.50, Spruitkool 7—/ 11.70, Uien 5.10, Wortelen 0.80-/ 1.60, Witlof 5 50— 7.40, Bloemkool 2.10—/ 3.60, Roode tool 2—/ 4, Gele kool 3.10—/ 4.80. NOORDSCHARWOUDE, 17 Febr. 4400 K.G. Uien: Grove uien 11.60— 12.30, Uien 12.80^/ 13.60, Drielingen 12.70—/ 13.90, Nep 14.40, 9400 K.G. Peen 1.40—/ 1.80, 149000 K.G. Roode kool f 2.706.10, Doorschot 2.50— 5.20, 59800 K.G. Gele kool 3.60—/ 5.80, Doorschot 2.80—/ 4 S0, 111800 K.G. D. witte 1.103.20, Doorschot f 1.40— 2.80, 2000 K G. Kroten 1.60, alles per 100 K.G. BOVENKARSPEL „Dc Tuinbouw," 17 Febr. 1925. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 4.50—/ 6.75, II 1.50— 3, Roode kool 3—/ 5.10, D. Witte kool 2.30—3AO OH-tool 4—6, Uien 5.65, Spruitkool 1.35—/ 2.50, Bieten 4 per 1000 stuks. WARMENHUIZEN, 17 Febr. 1925. Roode kool le soort 2.80—/ 6.20, 2e soort 2.60—/ 5.60, uitschot 1.60—/ 2.8t» Gele kool le soort 4.305.10, 2e soort 3.60—/ 4.60, uitschot 2.20—/ 2.30, Deensehe witte kool le soort 1.502.60, 2e soort 1 201.60, Drielingen 11.80 tot 12.30, Uien 11.80—/ 12.70. Grove Uien 11.30, Stek 3.704.50. Aanvoer: 90100 K.G. Roode kool, 9100 K.G. Gele kool, 31000 K.G. Deensehe witte, 4900 K.G. Uien Pcr Flacon 1 25 YerkrijqbaarbijPl.ll.AfioHtefcersenOriisijlfn

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 7