I PUROL net Dienstmeisje Winkeljuffrouw, Vergadering van den Gemeenteraad. Schrale Lippen 1 Ruwe Huid Londensch aanteekenboek. Advertentien. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van ALK MAAR brengen ter algemeene kennis, dat heden op de gemeente-secretaris van Oudorp (N.H.) ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van PIETER BERKHOUT, wonen- de te Oudorp, om vergunning tot het oprich- ten van een korenmolen, welke door wind- en mechanische kracht in werking gesteld kan worden op het perceel, kadastraal bekend in Sectie A nr. 584 van laatstgenoerade ge- meente. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten gemeentehuize te Oudorp, mondelirfg op Dinsdag 3 Maart e.k., 's naniiddags te drie uur en schriftelijk voor of op dien tijd. Gedurende drie dagen voor gemelden dag kunnen de verzoeker en hij die bezwaren heeft ingebra.il t op de secretarie dier gemeente van de terzake ingekomen schrifturen kennis ne- men. Alkmaar, 23 Februari 1925. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENnELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. ^ebruik ikalHjd Noordhollandsche Malariabestnjdkig en dat daarna de z.g.n. „Malaria-film" zal worden vertoond. Het zal zeker interessant zijn, deze vergade ring bij te wonen. Sinds de totstandkoniing van de „Coinmissie voor Malaria-bestrijding door de Bevolking" uit het Witte, het Wit-gele en het Roode Kruis us een verhoogde belang- stelling voor de malariabestrijding overal waaneambaar. Deze commissie onder voorzitterschap van Dr. Doyer, Inspecteur voor de Volksgezondheid tracht in breede kringen belangstelling te wekken voor alle goede middelen, die kunnen helpen de gevrees- de ziekte op den duur in ons gewest uit te roeien. Op verzoek der commissie heeft het Hoofd- bestuur van het Roode Kruis de noodige gel- den beschikbaar gesteld. om een populair-we- tenschappeliike film te doen vervaardigen. De heer Mol te Bloemendaal heeft in zijn labora- torium aldaar en verder buitrn in het terrei" van de muggen- en larvenjacht inderdaad de wonderen der na'tuur zoo kunstvaardig ge- filmd, dat deze rolprent niet alleen leerzaam is maar ook door haar schoonheid vreugde geeft. Het is niet overdreven te beweren, dat deze Nederlandsche film den naam van Nederland op het gebied der hygienische volksvoorlich- ting tot in verre gewesten zal hoog houden. Meerdere aanbeveling voor dezen malaria avond" te Alkmaar is overbodig. Indien de zaal te klein bliikt voor alle belangstellenden. zal het Plaatseliik Comite zorg dragen, dat meerdere onvoeringen vol gen. DE VAN RIEMSDIJK-AVOND. Zooals in een vorige editie vermeld, zal de Middenstandsvereeniging hier ter plaatse Woensdagavond een Jan van Riemsdijk- avond geven. Wij vernemen, dat de heer Van Riemsdijk vergezeld zal worden van zijn vrouw (aau de piano) en een Betuwsche zangeres, zoodat behoudens zijn voordracht- zangummers ook duetten ten gehoore zullen worden gebracht. Uit de diverse kritieken, over Van Riems dijk gegeven, blijkt wel, dat men zijn avonden alom bijzonder apprecieert. Overal waar hij optreedt, oogst hij buitengewoon succes. Hij is een groot artist, die door zijn gezellig, eenvoudig optreden zijn gehoor spoedig weet te boeien. A la Clinge Dcorenbos en toch weer anders. De zanger van de Veluwe, die men in Roermond op t laatst als't ware een ovatie bracht. De Middenstandsvereeniging had voor haar propaganda-avond een slechtere keus kunnen doen en wij vertrouwen dan ook, dat haar leden en de genoodigden een avond vol genot tegeir.oet gaan. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en andere voer- tuigen te 5.55 uur licht op. BURGERLIJKE TAND. GEBOREN: Simon Jacobus, z. van Simon Houtenbos en Jacoba Maria Brakenlioff. Carel Gerard Christiaan Henrich, z. van Carolus Cornelis Fuhrmann en Petronella Geertruida Wortel Clasiua Christina Antonia, d. van Hendri- cus johannes Morsch en Tjakkiena Bielars Catharina Maria, d van Johannes Josephus Beerents en Catharina Maria de Knoop. Willem, z. van Siimon Joseph Blankendaal en Tecla AlAbers. Maria Geertruida, d. van Hendrik Jacoob van Velthoven en Berendina Groai. OVERLEDEN: Rein Jot, 43 jaar. Johannes Langeveld, 76 jaar. Aaltje Keur, gehuwd met Pieter Troomp, 73 jaar. Juriaan Leijen, 23 jaar. Kunst. TOONEEL. De Kleine Lord, tooneelstuk in drie bedrij- ven, naar het bekend boek van Burnett. In de tooneelzaal van den heer Mooy wer- den gisteren twee voorstellingen gegeven van „De Kleine Lord" (een 'smiddags en een 'savonds), die beiden goed bezet waren. Dit stuk met vroolijke en dramatische ta- freelen, met zijn sympathieke kinderrol, doet het toch nog altijd best. Wat grootere kinde- ren, die het boek hebben gelez—zullen zeker van zoo'n tooneelopvoering genieten. Maar ook de ouderen, voor wie vooral de intrige zooveel begrijpelijker is, zullen dit stuk weten te waardeeren. En wederom werd gisteren bij de ernstige tafreelen tusschen Cecfric en zijn moeder menige traan weggepinkt. Wij mogen het stuk wel bekend veronder- stellen. Het verhaal van den twaalf jarigen Cedric Errol, die plotseling een lord wordt en zijn oude strenge lastige grootvader geheel weet te veranderen met verder de ontmaske- ring van de valsche Mina, de brave mijnheer Hobbs en Dick, is bijna algemeen bekend. Men leefde nu ook weer echt mee. Wat de vertolking van het stuk betreft, zij in de eerste plaats genoemd het optreden van Wiesje Bouwmeester, de jongste dochter van onzen grooten Louis. Zij bewees, dat zij het echte Bouwmeestersbloed in de aderen heeft en zij speelde de titelrol met een bijzon der gemak en blijken van groote routine. Haar tooneeltjes met moeder en grootvader waren heel goed en verwierven veel applaus. Louis Bouwmeester kan over het succes van zijn dochter hoogst voldaan zijn. Barv Beekman wist de moederrol echt in het dramatische te spelen en met haar donker geluid wist zij de aanwezigen te ontroeren. Jacques Sluyters was een leuke Hobbs, E. Erfman een oude graaf, die wel barsch leek, doch zijn groeiende genegenheid voor zijn jongen heel goed uitbeeldde. Marie Braakensiek was echt de valsche Mina. Aardig in I als de dienstbode. Karel Stoete was heel aardig als Dick en als de stijve bediende van den graaf. Als geheel een prettige, geslaagde voorstel- ling. G. Sport VOETBAL. Alcmaria II is ook al niet gelukkig geweest in den strijd om't kampioenschap. Zij be- boefde gisteren haar laatsten wedstrijd tegen Z. V. V. II slechts gelijk te spelen om defini- tief kampioen te zijn. Maar't werd door on- fortuinlijk en minder goed spel 3—0 voor Z. V. V. II en nu kan Spartaan III nog ge lijk komen met Alcmaria II door haar drie resteerende wedstrijdeo te winnen. Alcmaria I met een achterhoede gefieel uit invallers bestaamde speelde in den Helder te gen de club van dien naam en verloor met 6—3. Sparta en H. B. S. zijn gisteren kamipoen geworden van de afd. 1 en II. Sparta zelf won met 3—2 van't Gooi, terwijl bij verras- sing met 31 van A. S. C. verloor. Over de enthousiaste ontvangst der beide kampioenen meldde de Ct. nog het volgende Kampioenschap van Sparta. Sparta is er dus eindelijk weer in geslaagd, het kampioenschap van haar afdeeling te be- halen. Het eerste in SpangenDe vorige kam- pioenschappen werden alle op het oude veld in de Prinselaan behaald. Met een extra-trein waren vanmorgen hon- derden Sparta-supporters, die zich dezer da gen tot een vereeniging hebben aaneengeslo- ten, naar Hilversum getrokken en toen het vanmiddag bekend werd, dat Sparta kampi- oen was, gingen weer eenige honderden naar het Maasstation om de terugkomst der spe lers af te wachten. Toen de extra-trein te on geveer kwart over 6 het station binnenrolde, klonken donderende hoera's. Spontaan werd een optocht georganiseerd, de spelers wer den in taxi's geheschen en met politic te paard voorop, trok men door de stad Onder- weg groeide de enthousiaste menschenmenig- te steeds aan. Voor cafe Pschorr werd stil gehouden en andermaal onder luide hoera's stapten de spelers uit. In de Dancing van Pschorr werd den verderen avond in vreug- devolle stemming doorgebraiht. In de stad was de heugelijke gebeurtenis duidelijk merkbaar. Allerwege klonken den geheelen avond de Sparta-liederen! Kampioenschap van H. B. S. Hoewel de grootste pessimist niet aan een Haagsche overwinning getwijfeld had, was de vreugde geweldig groot, toen het definitie ve beha'en van het kampioenschap bekend werd. Op Houtrust werd dadelijk de vlag in top geheschen en een groote menigte en thou siaste aanhangers was voor't station verza meld, toen onder dorderend gejuich de trein van 6.21 binnenrolde. Het gejubel bereikte het hoogtepunt, toen de wachtende menigte de spelers gewaar werd met een groote mand bloemen, door supporters aangeboden, en een versierde parapluie met de H. B. S -kleuren in hun midden, van het perron kwamen. Er werd gezongen en gedanst, en Denis werd met een krans om den hals op de schouders geheschen en met de spelers in hun midden golfde de menigte het Stationsplein op. Honderden menschen begeleidden het elf tal en bestuur naar Restaurant Riche, al waar vele H. B. S.'ers zich aan een diner ver- eenigdem. Verdere uitslagen: Z. F. C.H. F. C 2-1, A. F. C W. F. C. 6—0, HollandiaD.E.C. 1—1, Q. S. C—Zandvoort 01. Zandvoort kampioen van 2e klas A. Ajax—D. F. C. 3—3, Excelsior—Stormvo ge's 3—2. U. V. V.—H. B. S. 0—3, H.V.V.— R C. H. 0—2. EnschedeU. D. 3—0, Z A C.Go Ahead 12, HengeloE. Boys 21. De ValkEindhoven 72. N. A. CAl liance 7-2. M. V. V.—Willem II 2—1, NoadBredania 11. LeeuwardenBe Ouica 37, Velocitas Alcides 3—0. W. V. V.—Achilles 4—4, Veen damFriesland 31. S chaatsenrijd en. Bij de wereldkampioenschappen te Oslo veroverde Thunberg (Fin'andt den titel door op de 500 M. (44.2 sec.), 1500 M. (2.33 min.), 5COO M. (8.44 min. te winnen. Hij was op de 10.000 M. 2e achter Pietila in 18 min. 3 sec. De uitslagen der Zaterdag gespeelde wed- strijden voor de derde ronde van den Voet- balbeker luiden: Southampton—Bradford City 2—0. Liverpool.—Birmingham 21. Notts CountyCardiff City 02. West Bromwich AlbionAston Villa 11 Sheffield UnitedEverton 10. Tottenham HotspurBlackburn Rovers 2—2. Hull City—Leicester City 1—1. West Ham UnitedBlackpool 11. Dat slechts vier wedstrijden direct beslist konden worden terwijl de vier andere deze week moeten worden overgespeeld, bewijst hoe fel er gestreden is om de laatste acht plaatsen te" bereiken. Op dit oogenblik is slechts een vroegere bekerwinnaar Shef field United geplaatst ofschoon Southamp ton en Liverpool den eindstrijd ook bereikt hebben maar daarin gestagen werden. Lei cester en Aston Villa hebben een iets betere kans hun replays te win'nen dan hum tegen slanders maar in de beide endere wedstrij den zijn de Londensche vereenigingen nog lamg niet geslagen. In de eerste afdeeling werden slechts 3 wedstrijdeen gespeeld met den vo'genden uit- slag die alleen aan het hoofd der ranglijst eenige verandering gebracht heeft: Bolton WanderersBurnlev 5—0 Huddersfield— Manchester City 11. NewcastleSunderland 20. Op de agenda voor de op Donderdag 26 Februari 1925, namiddags 1 uur, te houden vergadering, zijn niet minder dan de volgende 31 punten geplaatst: 1Vaststelling van de notulcn der vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Benoeming personeel avondschool voor uijverheidsonderwijs. (Bijlage No. 12). 3. Idem onderwijzer(es) aan de u. 1. school voor jongcns en meisjes. (Bijlage No. 24). 4. Idem lid commissie van voorlichting bij beroepskeuze. (Bijlage No. 30). 5. Voorstel inzake den bouw van een wceg- lokaal bij het slachthuis. (Bijlage No. 13). 6. Idem inzake tarief gaslevcring Bergen en Heiloo. (Bijlage No. 15). 7. Idem tot het verleenen van ontheffing van art. 28'bouw- en woningverordening voor aen bouw van een bergplaats in den Een- drachtspoldcr. (Bijlage No. 16). 8. Idem inzake verbetering Baanpad. (Bij lage No. 20). 9. Idem tot verhooging subsidie openbare ieeszaal en boekerij. (Bijlage No. 22). 10. Idem tot bouwrijp maken van terrein aan don BoezemsingeT. (Bijlage No. 37). 11. Idem tot wijziging Raadsbesluit d.d. 15 Januari j.l., No. 6, inzake verhuur van per- cceltjes tuingrond. (Bijlage No. 33). 12. Idem tot verhuur van tuingrond aan het Kweerenpad. (Bijlage No. 38). 13. Idem tot verkoop van grond achter de u. 1. school voor jongens en meisjes. (Bijlage No. 40). 14. Idem tot wijziging van lokaliteit in het Waaggebouw. (Bijlage No. 36). 15. Idem tot vaststelling rekening Stedelijk Muziekcorps, dienst 1923. (Bijlage No. 21). 16. Idem tot goedkeuring suppl. begrooting van het Burgerweeshuis, dienst 1923. (Bijlage No 23). 17. Idem tot voorloopige vaststelling reke ning Keuringsdienst van waren, dienst 1923. (Bijlage No. 26). 18. Idem tot vaststelling rekening Burgerlijk Armbestuur, dienst 1923. (Bijlage No- 27). 19. Idem tot goedkeuring van suppletoire be grootimgen en vaststelling rekeningen van de geraeentebedrijven, dienst 1923. (Bijlage No. 28). 20. Idem betreffende inrichting van het bu reau voor beroepskeuze. (Bijlage No. 29). 21. Idem inzake loonregeling kaasdragers fBijlage'No. 39). 22. Rapport der Ziekenhuiscommissie (bijla ge No. 18) en voorstel van Burg, en Weth. tot aanvaarding van de conclusie van dat rapport en to het sluiten van een erfpachtsovereen- komst met het Riik betreffende het complex gebouwen en terrein der voormalige Cadetten- 'choo'- (Bijlage No. 19). 23. Voorstel tot toetreding tot de vereeniging voor onderwijs- en ontwikkelingsfilms en tot deelneming in de leening, doir die vereeniging "it te geven. (Bijlage No. 11). 24. Idem tot handhaving der tegenwoordige regeling inzake de weging ter Waag. (Bijlage No. 14) 25. Idem inzake het verzoek van bewoners van den Omval tot verbetering der gasveor en tot levering van electrciteit. (Bij lage No. 17). ?6. Idem tot verm'etiwing van de bestrating der Langestraat (Biilage No. 25). 27 Idem tot afwijzing van het beroep, inge '+eld tegen een heschikking van Burg, en Weth. toi- weltering eener bouwvergunning ''Biilage No. 31). 28. Idem tot vaststelling der vergoedin<Ten voor de bo'zondere scholen over het jaar 1922 'Riilage No. 32). 29. Idem tot vernieuwin^ van de Wi1,1ems- hrim en de Rootorenbmg. (Biilage No. 34). 30. Idem tot wiizimng der verordening op de heffing van helasbog on openbare verma Miikheden. (BiiHge No. 204) en prae-advies inzake het voorstel-Van Drurien daaromtrent (Biilage No. 35). 31. Reclames inzake belastingen. (Bijlagen No. 1 en 2). Nederland en een veiligheids „pact". De Juggeraaut-wagen van Londen. De beteekenis van ,,C. 3" en tegenstrijdige mededee lingen over de gezondheid van het Engelsche ras. De intemationale politieke toestand wordt de laatste dagen hier weer druk besproken Het is een gevolg van den roep om veilig- heid, om wa arbor gen tegen herhaling van het drama van 1914, dat nu in Frankrijk weer luid opklinkt. Dat geroep wordt wel eens ge durende korten tijd overschreeuwd door wat anders, dat het land aan het hart gaat; maar het doet zich toch telkens opnieuw weer gel- den, omdat de vrees vcor een nieuwen over- val de Fransche natie in bet bloed is blijven zitten. Maar ik zou het over Engeland heb ben. Daar vindt een deel van de natie, dat be- geerig is Frankrijk in dit opzicht tegemoet te komen, ruim gelegenheid zijn denkbeelden te propageeren. Minstens twee invloedrijke persorganen, de „Daily Telegraph" en de „Observer", staan de advocaten van een sta- tenovereenkomst, die Frankrijk en Belgie moet beveiligen, ter beschikking. In die sta- tenovereenkomst wil men ook Nederland be- trekken. De bekende militaire medewerker van de „Daily Telegraph", Kolonel Reping- tcn, heeft in een artikelenreeks over „Vrede in Europa" ook de positie van Nederland be- handeld. En hij wil ons land opgenomen zien in dat veilighe!ds-,.pact" ten behoeve van Belgie en Frankrijk, dat dan Engeland, Ne derland, Belgie en Frankrijk zou omvatten. Hij heeft in die artikclen nogal eenige op- merkingen gemaakt, die niet juist zijn en geen steek houden. Hij heeft vooral de betee kenis van de Nederlandsche mobilisatie on- derschat, hcudt ook weinig of geen rekening met de gewijzigde geesiesgesteldheid in de wereld, die toch wel is cp vrede, al schijnt ze dan ook bij de machtbebbers weinig of geen steun te vinden. In elk geval is deze propa ganda, die zich opnieuw richt naar groepee- ling van staten in twee tegenover elkaar ge- stekle kampen, al zeer weinig bevorderlijk voor het vredesbeginsel Nederland zal zeker deze denkbeelden, zooals ze hier door Re- pingion en zijn medestrnders worden gelan- ceerd. terdege overvvegen, Maar het zal zieli nog wel eens een paar maal bedenken, alvo- rens zich te laten winnen voor een politiek, die met aan zekerheid grenzende waarschijn- lijkheid vroeg of laat tot botsing zal leiden Bovendien mag men aannemen, dat deze po litiek in officieele Engelsche kringen lauwer. of heelemaal geen steun vindt. Kolonel Repington heeft niet veel „repingtatie" (repu- tatie) als politiek-militair publicist. De En gelsche natie in het algemeen voelt zich niet erg aangetrokken tot Frankrijk; en indien men den indruk, die Frankrijks houding te genover zijn schuld aan Engeland hier maakt, nagaat, dan zou men het nog wel ster- ker kunnen uitdrukken. Veel meer populair is de politieke school, die aaneensluiting van Engelsch-sprekende naties leert en die van Amcr.ka en het Britsche Rijk tesaam een vre- desmacht in de wereld wil maken. Ik meende mijn lezers een paar woorden in mijn aantee kenboek over deze zaken niet te mogen ont- houden. De toenamc van het aantal doodelijke straat- ongelukken in Londen blijft aanhouden, zoo als blijkt uit cijfers, die over het afgeloopen jaar zijn uitgegeven. Men kan er zich nan welijks over verbazen. Met den groei van het verkeer groeit het aantal schepselen, dat on der de wielen komt. De Lama's, die uit hun Tibetaansch klooster hoog in de Himalaja's naar Londen zijn gekomen, hebben gewaar- schuwd dat de Machine ons vroeg of laat baas zou worden. Indien zij kennis zouden krijgen van deze cijfers, zouden zij zeker ge- neigd zijn er het begin van bevestiging in te zien van hun voorspelling. De Lama's bren gen het Oosten in de gedachte en de vergelij- king tusschen den Juggernaut-wagen der Hindoes, onder de wielen waarvan de geloo- vigen werden verpletterd, (dat is althans het verhaal, maar het moet onjuist zijn), en de massa's motorwagens ean deze stad dringt zich op. Die toename van doodelijke ongeluk- ken is nu al drie jaar aan den gang. In het laatste kwartaal van 1924 vonden 238 men schen onder de wielen der Londensche voer- tuigen den dood; het kwartaal daarvoor was het aantal slechts 15 minder. Nemen wij er de niet-doodelijke ongevallen bij, dan is er eenige vermindering te bespeuren. In het derde kwartaal van het vorig jaar bedroeg het aantal straatongelukken 22351 en in het vierde 21619. Wat er gunstigs mocht zijn in deze cijfers verdwijnt echter door het feit dat het aantal dooden in 21619 grooter is dan !n de 22351. Het aantal dooden over het gehee- le jaar bedraagt 845, hetgeen 178 meer is dan in 1923, terwijl het totaal aantal onge lukken van 1924 dat van 1923 met het ont- stellende aantal van 13163 overtreft. Het sterftecijfer van Londen wijst uit, dat de levenskansen er niet slecht zijn. De zui- gelingensterfte is a- zeer gering en het alge meene sterftecijfer is laag. Men hoort deze feiten hier altijd aanhalen als bewijzen voor de gezondheid van Londen als woonplaats Maar het komt me voor, dat sterftecijfer; niet zoo heel veel waarde hebben voor de be- oordeeling van den gezondheidstoestand van een stad. En in Londen, waar de Londerdec ziekenhuizen dagelijks duizenden menschen levens, jonge en oude, redden en rekken en waar buitengewoon veel wordt gedaan om zuigelingen en jeugdige schoolldnderen te vrijwaren tegen ontbering, verwaarloozing en ziekte, kan het sterftecijfer slechts in be- scheiden mate bijdragen tot een juiste waar- deering van den algeinsenen gezondheidstoe stand en het „gezond zijn" van bevolking en stad. Een feit is het, dat de gezondheid van het geheele Engelsche ras de verantwoorde- lijke autoriteiten zorg baart. Dat is reeds het geval van den oorlogstijd af, toen uit de keuring voor recruten bleek, dat het grootste deel van de manschappen van de natie wegens physieke minderwaardig- heid niet ken dienen. Men sprak toen van een „C-3"-natie: (als tegenstelling van „A-1", dat „eerste klas" beteekent en dat is ontleend aan Lloyds-termen voor het classificceren van sche- pen). Naar het uiterlijk te oordeelen zijn de menschen in Zuid-Engeland (de andere dee- len ken ik te weinig om er over te oordeelen) zeker niet flink en gezond te noemen. Wat een bezoeker van buiten, die in Londen komt. het eerst moet o-pvallen is het versleten, be kommerde uiterlijk van de meeste menschen De arbeid in de groote stad, haar mist en haar nerveus gejaag, schijnen hun physiek te ondermijnen. Wat het uiterlijk hier te zien geeft is zeker de weerspiegeling van den licha melijken staat. De handel in patent-genees middelen, de drankjes, de pillen en de zouten. die de menschelijke machinerie aan den gang moeten houden, bloeit veel te levendig dan voor het publiek goed kan zijn. Telkens hoort men menschen, die door den aard van hun werk tot oordeelen min of meer bevoegd zijn alarm blazen over de durende cntaarding van den physieken toestand van het ras. Nu weer heeft een rijksinspecteur van den nationalen politiedienst medegedeeld, dat de invloeden van den oorlog met zijn ontberingen thans zindelijkheid is tnegenomen; in schooltand- heelkunde zijn groote vorderiugen gemaakt, zoodat men goede hoop mag koesteren, dat deze haast taudloozc natie, indien men op dc- zelfde wijze voortgaat, nog eens met natuur- lijke tanden en kiezen haar brood zal eten. Het is niet alleen in Londen waar men zulke goede ervaringen heeft opgedaan. 't Gansche land is nu al cen tiental jaren doende van de school uit de physiek van het volk te verbete- ren. Blijft nog te beantwoorden de vraag hoe het dan toch komt, dat de politie en het leger nochtans geen mannen kunnen vinden, licha- melijk sterk genceg om de korpsen aan te vul- len. De wcrkloosheid geeft misschien het ant- woord. Wanneer kinderen de school verlaten, houdt i.i vele gevallen ook de zorg voor hun lichamelijke gesteldheid op. Zij vinden zich spoedig ingelijfd in dat droeve leger van werkloozen; en niets is zoo slecht voor de lichamelijke en geestelijke gesteldheid van jong en oud (maar jong vooral) dan ledig- heid. Een conclusie uit de tegenstrijdi^heden hier beschreven kan ik niet trekken. En als zoo- danig is deze beschouwing misschien weinig l-.evrcdieend. Maar ze bclicht de kwestie al thans van eenige kanten. Londen. 10 Februari. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen. verricht in den morgen van 23 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hocgste barometerstand 768.7 te Stock holm. Laagste barometerstand 741.0 te Holyhead. Verwachting (van den avond van 23 Febr. tot den avond van 24 Febr.): Meest krachtige zuidelijkc tot zuidwestelij- ken of westelijkep wind, zwaarbewolkt tot be- 'rokken. later waarschijnlijfc sneeuw- of regen- b";"n zachter. Stnrmwaarsrhuwinpsdienst. Geseind van de Bildt 22 Febr. SC5 uur n.m. aan alle posten: ..Weest op Uwe hoede". merkbaar zijn in de inmiddels volwassen ge worden manschap van Engeland en Wales. Hij zegt dat niet minder dan negentig procent van de sollicitanten naar de betrekkingen van politieagent zelis niet worden gekeurd, omdat hun reeds bij den eersten aanblik is aan te zien, dat zij ongeschikt zijn. Dit klinkt nog al sterk en het is misschien niet onmogelijk, dat die gedachte aan lichamelijke ongeschiktheid zich bij eenige autoriteiten tot een id-fe fixe heeft ontwikkeld. Want er zijn ook wel aan- wijzingen, die hoop geven, dat de positie niet zoo erg is, als men het soms wil doen voorkomen. En deze uitlating van den rijks- politie-inspecteur heeft in het bijzonder bestrij- ding geven den. De commissie voor kinderzorg van het bestuur van Londen heeft o. a. ont- dekt, dat Londensche jongens, die in den oor log zijn geboren, zwaarder en flinker van postuur zijn dan hun voorgangers van twin- tig jaar geleden. Daaruit zou men willen af- leiden, dat de oorlogskinderen geen nadeelig effect hebben ondervonden van het feit, dat ze in een tijd van schaarsch voedsel en andere ontbering zijn geboren. Maar de kinderen, van wie fiier snrake is. behooren in het alge meen tot een klasse, die het in den oorlogstijd beter had dan onder normalc omstandighe- den. omdat er veel werk was en veel geld werd verdiend; en zij vormen dus niet een be- trobv'haar ob'ect voor bco-deeling op dit pnt. Maar men kan inmiddels met zekerheid vaststellen. dat de lichemeluke gesteldheid van de kinderen co de Londensche scholen '•'mns b^ter is da" in 1013. Sr^oolmaaltijden '-.-.kkot, jipf pan'»i l-inHeren. dat aan onder vceding lijdt, sterk venninderd; persoonlijkc Op den 7en Maart hopen onze Oom en Tante Jb. GLEIJNIS en L. GLEIJNIS Groot te Alkmaar hunne 50-,jarige Echt- vereeniging te herdenken. Wormerveer. A. KRAAIJER. H. KRAAIJER—Schclkman. T. SCHUURMAN. Geboren: MAAIKE, Dochter van C. OUDES en F. OUDESde Weert Alkmaar. 22 Februari. Houttil 68. Heden overleed, tot onze diepe droefheid. in het St. Elisabethsgesticht tengevolge van een noodlottig ongeval, onze innig geliefde Echtge- noot, Vader. Zoon, Broeder en Zwager, de Heer JURIAAN LEIJEN, in den jeugdigen Ieeftijd van 23 jaar. Alkmaar, 23 Febr. 1925. Koningsweg 59. T. LEIJEN—Wmker. HENDRIKA LEIJEN. J. LEIJEN. H. LEIJENDroog. J. LANGENBERG—Lei.jen. W. F. LANGENBERG. De teraardebestelling zal plaats vinden a.s. Donderdag n.m. 3 uur, op de Alg. Begr.pl. Hiermede vervullen wij den treurigen plicbt U kennis te geven, dat heden zacht eu kalm is overleden onze innig geliefde Vader JAN SLOOTEN Wz., wedn. van TRIJNTJE VAN DER OORD, in den ouderdom van 83 jaar en 6 maanden. Zijn bedroefde kinderen, Je. SLOOTEN. Me. SLOOTEN. Te. SLOOTEN. Jb. SLOOTEN. Wji. SLOOTEN. Westdijk, gem. Akersloot. 21 Febr. 1925. Voor de vele blijken van deel neming, ondervonden bij het over- lijden van mijn geliefde Echtgenoote AAGTJE HART, betuig ik, rnede namens de familie, hartelijk dank. A. KROON K.Azn. Alkmaar, Februari 1925. Stationsstraat 27. Wegens teleurstelling tegen 1 Maart een gevraagd. Mevr. VAN DER STOOP, Tnrf- markt 1. reeds eenige jaren in banketzaak te 's-Gravenhage werkzaam, zoekt soortgeljjke of andere betrekking in Alkmaar. Intern. Brieven onder N 432, bureau van dit blad.

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 3