V Parijsche GanserieSn. Voor do huisvrouw. Passagier (bij de botsing): Groote hemel. wat gebeurt er? Oude dame (gestrengelijk): Ik spreek met met men schen, die ik niet ken. (Passing Show) WARENWET. i Aijnheer de Redacteur, Verzoelce beleefd opname van het volgende: Naar a anleiding van de bekendmaking in tiw veelgi dezen blad van 19 Februari wil ik even de M -are oorzaak van die bekendmaking recht zethm. In't jaar 1924, den 15en Novem ber, des a amiddags 125-3 uur, werd door den Inspecteur van de Warenwet geconstateerd, dat ik in voorraad had brood van 6 ons zwaar, w at bij de Wet niet mag, wat ik wel v/ist, maa: r om een paar klanten een plezier te tioen, lieb ik deze wet overtreden. Overigens was het a ndere brood van 4 ons en 8 ons in orde. Goed begrepen kan u nagaan, dat een brood van 6 ons niet voor 8 ons droge stot kan bevattten. Vandaar dan zeker aan den schandpaail en den volke kond doen, dat Cornelis Schilder, Forestusstraat 24, Alk- maar, veroordeeld was, enz. Maar men- schen die idoor dagdieverij, moord, diefsral en menschen - die voor de zedelijkheid gevaar op- leveren, worden niet openlijk in de courant gezet; maa r wel iemand die voor zijn huishou- den werkt en geen mensch te kort heeft ge- 'daan, voor dit feit. Met dan Ic voor de ooname. C. SCHILDER. DOOR DE HEEMSCHUT-BRIL BEKEKEN. Aan de Redactie van de Alkmaarsche Courant. Mijnheer de Redacteur, Tk wensch u mijn instemming te betuigen met uw onderschrift onder het stukje van den heer Prinr;. Dezelfde bril deed bedoelden Heemschutlter de mooie Schermermolens zien van af het Station te Alkmaar. Hij zag n 1. vier of vijf van cle Strijkmolens van Raaks- maatsboezam. (Zie Handelsblad 8 Febr. 1925). Dezelfde lichtvaardigheid heeft al reeds geleid tot de mogelijkheid dat bij het hoogste be- stuurscollegje in de provincie ingang heeft ge- vonden de label dat de bodem van de Scher meer het hob ben van fochtslooten niet zou toelaten. Met dank voor de plaatsing B. M. de R. Beleefd uferzoek ik UEd. opname voor on- derstaande regelen betreffende de werking van het consultatiebureau voor T. B. C.-be- strijding. Ging in den begirme aan dit bureau alles nog van een leien dakje, d. w. z. werd men door de nog geringe belangstelling vlug ge- holpen, nu reeds is de toestand zoodanig ver- anderd dat men door den grooten toeloop bijkans niet meer aan de beurt voor onder- zoek kan komen, en de zaak welhaast on- houdbaar wordt. Laat ik voorop stellen, dat ik zeer goed weet, dat het door verschillende omstandighe- den soms noodzakelijk kan zijn lang te moe- ten wachten in een docterswachtkamer. Aan het C. B. is het echter zoo erg, dat wachttijden van 2 tot 6 uur lang geen zeld- zaamheid meer zijn. De vorige maal vervoegde ik mij ten 2 ure en was om 5 uur aan de beurt. Voor zoo'n enkele maal niets erg ook. J.I. Vrijdag ver voegde ik mij om kwart voor 2 aan't bureau om toch maar vooral niet te laat klaar te zijn, en nu bleek het dat om'een uur reeds een 6- tal menschen voor de deuren stonden te v, ach- ten, om odk maar de eerste te zijn. In 'tgeheel waren er toen dus voor de opening nog reeds een 10-tal voor mij, en na een half uur al ruim een 10-tal na mij. Om half vier waren 4 patienten geholpen en ben ik vertrokken, omreden het eind er werkelijk niet van te zien was. IVij weten zeer goed dat het persoonlijk onderzoek naar T. B. C. niet vlug kan ge- schieden, niet vlugger dan nu. Wij stellen het buitengewoon op prijs, dat de consulteerende geneesneer het onderzoek zoo buitengewoon nauwgezet voert en met zoo groote kennis. Wij stellen buitengewoon op prijs al de dingen die het C. B. voor ons doen wil. Maar ieder begriipt dat een ruim 20 perso- nen niet in een middag kunnen onderzocht worden, en dat er dus personen zijn die na den geheelen middag te hebben gewacht, on- verrichter zake naar huis moeten gaan. Toe- vallig was er een man die vertelde, dat hem dat de vorige maal gebeurd was; om zes uur aan de beurt zijnde werd het bureau gesloten. Er is maar een conclusie mogelijk; het wordt zoo druk, dat de geneesheer assistentie broodnoodig heeft. Als door dit schrijven be- reikt wordt, dat door de autoriteiten ter zake, bovenstaande conclusie wordt overwogen en misschien voor vele T. B. C. patienten een einde gemaakt wordt aan het al te lange moedelooze wachten, acht ik mijn moeite be- loond. Dankend voor de plaatsing. Achtend, H. Gemengd Nieuws. DE POSTDIEFSTAL TE AMSTERDAM Te Antwerpen is gister aangehcuden de 24-jarige Martin v. Z., die verdacht wordt van den verleden week te Amsterdam ge- pleegden postdiefstal. Hij had nog eenige francs op zak, maar men vermoedt dat hij 9000 bij een van zijn vrienden in Neder- land in bewaring heeft gegeven. OVERREDEN. Gistermiddag is op den Zijlweg te Haar lem een besteller van den heer Oude, die per auto maaltijden laat bezorgen, toen hij zijn auto verliet, om bij iemand een bestelling af te geven, door een passeerenden auto gegre- pen en overreden. De man kreeg kneuzingen aan^Vibben en wervels en is in ernstigen toe- stand naar het gasthuis vervoerd. EEN GROOTE OTTER. Als een bijzonderheid wordt gemeld dat op de vischkweekerii te Ernst (gem. Epe) een vischotter gevangen is wegende 22 pond, to* lengte van 1.22 M. POKKEN. Het geval van pokken bij den heer v. Z. uit Hillegom, die thans in een der barakken van het academisch ziekenhuis te Leiden is opgenomen, schijnt van lichten aard te zijn Vermoedelijk is het geval uit Engeland geim- porteerd, waar de heer v. Z. heeft vertoefd en waar op het oogenblik een lichte pokken-epi- demie heerscht. GEORGANISEERD OVERLEG IN ONDEKWIJSZAKEN De voorzitter van den Bond van Neder- landsche onderwijzers heeft gisteren bij zijn be zee k aan den minister van onderwijs, kun- sten en wetenschappen cpnieuw ter sprake gebracht de installing van een commisie voor georganiseerd overleg in onderwijszaken. De minister liet zich in meer positieven zin uit dan den eersten keer en deed de toezegging, dat hij de noodige stappen zal doen om zoo mogelijk tot de ins telling van bedoclde com missi e te geraken. DIEFSTAL VAN SCHILDERSTUK KEN. Op last van den rechter-commisaris te Am- hem is door de Nijmeegsche politie aange- houden de arbeider A. H., verdacht van dief- stal van 3 kostbare schilderstukken uit de R. K. kerk te Stommelen (D.). Deze diefstal werd in 1924 gepleegd. De Nijmeegsche politie slaagde er in een der schilderstukken in beslag te nerneti. KORTE BERICHTEN. Bij de Tweede Kamer is een suppletoire begrooting ingediend ten bedrage van f 500 000 voor de ambtswoning van den mi nister van binnenlandsche zaken. Gitermorgen is uit een water te Nieuw en St. Jcosland het lijk opgehaald van den 20-jarigen veldarbeider J. K., die Donder- dagavond met kennissen uit geweest was en niet is thuis gckomen. Klaarblijkelijk is hem een ongeluk overkomen. VLIEGENDE PROPAGANDA. (Van omen Parijschen Correspondent. (Nadruk vertoden). Parijs, 3 Februari. Al zijn wij, Parijzenaars, dan ook verwend, al kijken we niet meer op of om, wanneer een vliegmachine boven de stad cirkelt, in de pro vincie Weet men nog wel degelijk dit wonder want een wonder blijft het toch te waar- Bedelaar: Zoo U niet een arme kerel willen helpen die betere dagen gekend heeft? Mevrouw Scherp: Betere dagen? Bedelaar: Ja, mevrouw, toen een bor a sttiiver was en d» ttbak tea kwertje het pend. (Passing Show) deeren, en net Is een ware feestdag, waarover de Fransche provinciale bladen schrijven, wanneer eens een vliegtuig zich vertoont in de streken welke van de bekende luchthavens ver verwijderd zijn. Daar loopt men nog de straat op, en men volgt het toestel met het oog tot het aan den horizon verdwijnt De mannen hadden volop gelegenheid in de oorlogsjaren om vliegmachines te zien, maar millioenen vrouwen en kinderen hebben nog nooit het wonder aanschouwcL En welk een vreugde, wanneer eens een vliegenier in zulke afgelegen streken een landing maakt, zoodat men van dichtbij den vogel kan be- zichtigen. In Frankrijk is een propagandist-aviateur: Ronserail. Het is een eigenaardig vak, maar een dat zeer nuttig is en bij tijd en wijle be- langrijke diensten bewijst. Daarom deed het mij genoegen, dat de gelegenheid zich voor mij bood enthousiasten vlieger eens te ont- moeten en hem te vragen hoe hij werkt. Het is vrij eenvoudig. Kapitaal heeft hij niet. In het leger gaan als militair pilote wil hij niet. Op het oogenblik heeft hij een enga gement bij het reizende circus Zoo. In den na- middag komt hij boven een provincie-stadje of dorp en verricht daar enkele acrobatische toeren, loopings, enz. en daalt vervolgens zoo dicht mogelijk bij de bebouwde koin. Het ge- ronk en gesnor van zijn motor heeft reeds de nieuwsgierigen naar buiten gelokt, en wan neer men ziet dat hij gaat landen, loopt de geheele bevolking natuurlijk uit. Ronserail, van zijn bestuurdersplaats af, kondigt aan, dat hij den volgenden dag op deze plaats een conference in de open lucht zal houden over het vliegwezen (gratis) en dat het circus Zoo den volgenden avond voorstellingen zal geven. Den dag daarop begint hij, op het afge- sproken uur, vlucnten en buitelingen te ma- ken. Dan daalt hij en houdt zijn conference. Hij noodigt den burgemeester en enkele no- tabelen uit om gratis met hem op te stiigen.... het kost hun alleen de belofte 's avoncis de circus-voorstelling te zullen vereeren met hun hooge tegenwoordigheid. Laatste vluchten, en de piloot vliegt heen naar een volgend stadje of dorp. Ronserail maakt aldus een schitterende propaganda, niet alleen voor het circus, doch metterdaad ook voor de aviatiek. Een jaar ge- leden is hij bij het circus in dienst getreden, en twee weken geleden, toen hij mij dit alles vertelde, had hij 280 gemeenten aldus be- zocht. In Marseille begonnen, volcde hij het Rhone-dal. In April was hij in Bourgogne, ging vandaar naar den Elzas (Muhlhouse, Colmar en Straatsburg) en Lotharingen, vertrok naar de Ardennen, kwam over Rheims terug naar Chateau-Thierry, Meaux, Versailles, dan naar Mantes, Rouaan en Fecamp. In Augustus deed hij de kusten van Normandie en Bretanje; in September Chelle, Cognac, Angouleme, Libourne, Bordeaux, Dax, Biarritz, Bayonne, Pau en Agen. Hei werd een heele rondvlucht: In totaal hield hij 287 causerieen over het vliegwezen; dus iets meer dan een per stad of dorp. En in negen maanden (In December en Januari heeft hij bijna niets uitgevoerd) vloog hij 830 uur, dus iets meer dan 3 uur gemiddeld per dag. Ik geloof, dat ik daarmee een nuttige pro paganda gemaakt heb voor het vliegen als sport, zei Ronserail. Want niet alleen dat ik in mijn causerieen praat over hetgeen op avi- atisch gebied is bereikt, ik laat me, zoodra ik ergens geland ben, den burgemeester aanwij-. zen, en dan praat ik over het nut dat het zou hebben in een allernaaste toekomst indien zijn gemeente een landingsterrein kon aan- wijzen. Overal heb ik toezegging gekregen, dat men het denkbeeld zal bestudeeren en op verschillende plaatsen heeft men reeds een begin gemaakt om een terrein orde te bren- gen. Nergens sCet ik op onverschilligheid of onwil. U begrijpt, dat er altijd een massa menschen toestroomen wanneer ik een lan- dink maak. En het gevolg is steeds, dat velen me om een luchtdoop komen vragen. Ik heb er helaas niet zooveel kunnen geven als er aanvragen waren, omdat ik voor het circus verder moest. Maar toch heb ik er heel wat gedoopt. In La Fleche 15, in Mont-de-Mar- san 20, in Dax 40, in Rijssel80 in drie dagen, in Rouaan 20. Geen stad, geen dorp, hoe klein ook, waar ik neerstreek, of ik heb er een paar menschen mee de lucht in geno- menEn de eerste was bijna immer de burgemeester. En wat zijn nu uw plannen? Voortgaan. Deze maand begint ons cir cus weer te reizen. 's Winters, met de kou en het slechte weer valt het niet mee, de tent op te bouwen. Het circus zou trouwens in den winter toch geen zaken maken, en ook van de lucht-propaganda zou waarschijnlijk niet veel terechtkomen. Maar tegen het voorjaar gaan we weer op stap, en wel zullen we dan vaak in streken terugkomen waar ik al ge weest ben goed beschouwd is dit geen be- zwaar, ik moet het zaakje warm houden en het kan geen kwaad dat ik mij eens persoon lijk ga overtuigen of men woord gehouden heeft en wat er in het afgeloopen jaar voor de vliegsport gedaan is. Bovendien gaan we weer nieuwe plaatsen ook bezoeken. We zijn nog lang niet heel Frankrijk door geweest. Allereerst komt Auvergne nu aan de beurt.... De heer Ronserail heeft van zijn vacantie gebruik gemaakt om eens een bezoek af te leggen bij Laurent Eynac, den vooruitstre- venden minister van Luchtvaart. Hij heeft van den minister gedaan gekregen, dat hij een gedeelte mag meenemen van den stand dien het departement had ingericht op den Salon de TAeronautique, foto's, kaarten enz. Hij kan daarmee nu aspirant-vliegers werven voor het leger, en ook overigens nuttig werk verrichten, terwijl het belang zijner conferen ces aanzienlijk erdoor wordt verhoogd. Dan heeft hij verder ook nog met den minister af- gesproken, dat hij een voor de regeering zeer interessante documentatie zal samenstellen van hetgeen hij op zijn reizen ziet. Hij wil bijv. ergens dal.n, en zoekt natuurlijk daar- toe het meest geschikte terrein uit. Welnu, een beschrijving van dat landingsterrein ge ven, crop aanteekenen wat er gedaan moet worden om het tot een prima vliegveld in te richten, het is ten kleine moeite waarmee de ze lucht-bohemien zich ten zeerste verdienste- lijk maken kan. Menigmaal reeds heeft hij zulke terreinen gevonden, welke nog niet wa ren geklasseerd en waar toch maar bitter weinig noodig was. Een boom omgehakt, een gn-pr-'Ce dicht gegooid, hi en daar, en Frankrijk zou een uitstekend landingsterrein meer hebben. Voorts zal Ronserail ook offi- cieel de terreinen waar hij landt mogen foto- grafeeren. Het idee is even sympathiek als nuttig. Menigmaal hebben we, juist in de zeer offi- eele kringen, hooren klagen, dat er in deze richting nog zoo weinig is gedaan. Een uit- breiding van het aantal landingsterreinen is vo6r alles noodig, wil het luchtverkeer zich kunnen ontwikkelen. Dat er nog steden zijn, die „uit loopen" om een vliegmachine te zien, bewijst dat er nog heel veel werk be- hoort te worden gedaan. Dit hoefde niet zoo te zijn. Het aantal vliegtuigen in Frankrijk is zoo groot, dat men er elken dag verschil lende zou kunnen zien, zelfs in het meest af gelegen hoekje. Maar... het blijft voorloo- pig bij de centra: Clermond-Ferrand, Buc, Viroflay, Le Bourget De burger-vliegenier Ronserail toont ons, dat het anders kan, en de heer Laurent Eynac, wiens helder inzicht in de zaken algemeen wordt geroemd, heeft dan ook het aanbod met beide handen aange- nomen. Het is nuttig werk, wat deze oncier- nemende, moedige kermis-reiziger dagelijks verricht, negen maanden van het jaar achter- een, misschien nog nuttiger dan het verbete- ren van het snelheids- en hoogte-records door de kranige aviateurs der officieele kampen. Juist aan mannen als Ronserail, die ge- heel belangeloos zich in dienst stellen van de aviatiek, heeft men behoefte. Want ieder- een zal't toch wel met mij eens zijn, dat het vliegtuigw/tor het voornaamste is. En dit kon op geen manier beter worden gevulgari- seerd en onder het bereik gebracht van bur gers en buitenlui, dan gedaan wordt door de- zen aviatischen amateur hage-preker. LEO FAUSf. KASTEN. Voor een volbloed Hollandsche huisvrouw staat of valt een nieuwe woning met het aan tal kasten, dat men et vindt Als gevolg van haar vermaarde spaarzaam- heid, zuinigheid, en behoudzucht heeft zij schier niet te voldoene behoefte aan berg- ruimte en kasten. Waar nu de meeste huizen geen zolder of vliering meer hebben, deze ruimten in ieder geval tot een minimum be- perkt zijn, is het begrijpelijk, dat zij alles, wat zij bewaren wil, in haar kasten moet bergen. Om te beginnen zou ik haar dezen raad willen geven: Ruim zooveel mogelijk op! Al dat bewaren heeft betrekkelijk weinig zin. U heeft er niets dan last van. Bovendien, voor wie dient het? Voor uw kinderen? Maar u be grijpt toch wel. dat de huishoudens in de toe komst nog veel meer vereenvoudigd en be- perkt zullen worden, en dat al die kisten en kasten vol ouderwetsche, voor hen waarde- looze dingen dan het eerst aan den dijk won den gezet? Menige huisvrouw van tegen- woordig rekent te veel naar zichzelve. Zij hield en houdt nog veel van „antiek". Wat was dat niet een rage aan het eind van de vorige en het begin van deze eeuw- Alles was mooi, als het maar oud was, ofoud „leek" Ik betwijfel of er spoedig weer zoo'n perio- de zal aanbreken. Het geslacht, dat nu op- groeit, heeft hartgrondig ..maling aan die on- practische prullen van vroeger!" Hoe minder er in de kamers hangt en staat. des te liever! want des te sneller is de boe' aan kant en kunnen zij dat gaan doen, waar zij lust in hebben- Nu komt u natuurlijk redeneeren: ,.Ja. maar hun kinderen dan!" Doch dat is toch wel wat overdreven. Vermoedeliik leeft een mensch maar eens Laten we het ons dien ®enen keer dan zoo draaglijk mogelijk ma ken; het brengt waarliik al zorgen genoep voor ons zelven mee: wij behoeven ons dus niet bovendien nog af te s'ouwen voor mo'ge- 'iike kinderKes van hondcrd jaar later, die er tis missrhien nog niet eens dankbaar voor zullen zijn. Het toekomsCa- geslacht. dat veel zal vlie gen. seha-ft mogelijk ze!fs ons model huizen heelemaal af! Waarom zooden wii cten al'emaal h'alfsleef- :es eordimen. kleecten vloerze'len. d-kens. en nog een beelen boel meer, iaar-in jaar-uif «tof- en motvrii hmidrr en er een groot ge deelte van onzen kcsielijken vooriaarstijd aan verdoen Rehalve het grcote ondmTioud dat kisten °n kasten met dergelh'ke goederen verger, zon ik ze ook om archifeetrnteche redenen uit het nmderne ioterieur willen weren Tk geef tee. dat zoo'n mahomebonten kabi- net on zich7elf een n rack tig shrk is: niet m'n- -'--g mooi ziin de antieke norseleinkasten of d;e "-'ken gevaar ten met gesneden paneelcn en zware bol'e baloooten. Maar zij nassen niet in het mod-erne inte rieur. waar men vooral on uit is er een oractische in rich ting van te maken, en wae.rtoe zooveel vaste, innebouwde. bii d° denroaneelen of betimmering passende kasten bebooren. Vrofrer. in de huizen met een zaal of enorm groote hooge vertrekken. stond zoo'n massief meubel op z'n plaats Thans stoort dat groote k'ek tegen den wand: het maakt de kamer te He:n, het aanta! onbruikbare boekies groote'- 'm het geeft. met eenige overdriiving gezegd. den indruk van een St. Bcrnardshcod in een noezenmandje! Neem dan die erfstukken maar liever uit elkaar en-gebruik het hout voor iets anders. Het modeme interieur leent zich ecliter uit- stckend voor ingebouwde kasten. Men ziet ze dan bijv. tusschen twee, ramen of als buffet in het muurvlak tusschen schoorsteen en vensterkant; natuurlijk cok aan woerszij- den van de porte brisee; teiwijl voor berg- k a s ten. dus die niet dagelijks gebruikt worden, de ruimten onder een cosycomer of een bank zeer geschikt zijn. In al die geval- 'en necmt de kast weinig of geen ruimte uit d? kamer weg en men bewaart den oorspronkelij- ken bouwvorm van het vertrek. Het ;s langzamerhand wel genoeg bekend geworden, dat het bijzonder gezellig staat, wanner er boekenkasten in een betimmering zijn gemaakt; dat spaart bovendien veel extra boenwerk uit. De ruimte, die er dan aan weerskanten overbliift, lecnt zich uitstekend om kleine dageliike dingen in te bergen: over- tollige kopjes, een cosy, een handwork, koekjes r-n andere snoeperiien. Een mooie optesc:ng op kastengeb-'ed kunl ti maken wanneer de keuken aan de-eetkamer ^rene Op dat verhmdingspunt oteatst u dan te. de kamer uw buffet en in de keuken de pro- visie- en porseleinkast. tj laat cc»i paar stee- nen uit den mtiur breken op dezelfde* hooirte een gat in de kasten maken enu heat een ideale communicatie tussdien kamer en keu ken, waardoor de gerechten en de vuile bor- den, de bocdschappen en alles, wat u verder noodig heeft, aangegeven kuanen worden. Dat bespaart u heel wat iieen en weer gc- loop! Ik heb eens bij een architect zoo'n installa- tie gezien. De laden konden doorschuiven het vuile zilver ging in een afwaschbak naar achter en werd daar, zoodra het schoon was, op zijn plaats in de la gelegd; ook wa ren er uitschuifbare plankjes, zoodat er volop ruimte was om eens iets uit de hand te zetten. Alles, wat men voor het dekken en dienen noodig had, stond aan den kamerkant; zout, suiker, bloem. azijtu, spiritus, lucifers, krui- den, sausjes, enz. aau de overzijde Zoo'n kastverbinding (dus met dubbele deur) is bo vendien veel minder gehoorig dan een luikje. Het onderste gedeelte, dat in de betimmering viel, deed dienst voor allerlei porselein en glaswerk. dat niet dagelijks gebruikt behoefdc te worden. Een ander manier is om een verbindin kast te maken, die even diep is als de dikte van den muur. Aan de eetkamerzijde moet zij met het hout van de betimmering zijn afge- werkt, zoodat men den indruk krijgt, dat zij ■een onderdeel is van de lambrizeering. Het bovenstuk opent als 'ngewone kast; dan ziet men drie planken; daaronder is een schuif- naar de keuken afgesloten met een opwippen- de klep, waardoor men bordenstapels, groeo- te- en veeschschalen binnengeeft; en weer daaronder zijn een paar laden. De bovenste is naar den keukenkant van ruitjes vorzim. De laden glijden door en zijn dus naar beide zij- den open te trekken. In de keuken kan men ook boven en onder dezen doorgang nog kas ten aanbrengen. Tot slot van mijn kastenpraatje wil ik u nog van een 1 o s staand meubel vertellen, dat ik een paar jaar geleden zag en dat een aller- 'eukste en zeer practische speelgoedkast bleek te wezen Zij bestond uit twee helften; hnks vijf verstelbare planken, rechts een in drieen verdeelde bergplaats voor speelgoed; daarboven waren twee laden, die de groote menschen" af mochten sluiten, en aan de ach- terziide was een schriifbord, waaraan twee Uekjes waren bevestigd, die uitfretrokkm kon den worden en zoo een uitstekende box vormden. Is dat geen ideaal meubel voor een huis met beoerkte ruimte? ledereen kan zoo'n ding laten maken met al deze of wat minder deWls: dat hangt er van rf hoeveel u er voor wilt bpstedm; doch u zult er altijd plezier Marktberichten ALKMAAR, 23 Febr. 1925. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd; 18 vette koeien 280450, 6 vette kalveren 80130, p. aed. pond 1.50—/ 1.70, 144 nuchtere kalv. 1336. 6 vette scha- pen, 748 vette varkens zware p. ned. pond 74—76 ct., zoutars 70—72 ct., Londensche varkens 7072 ct. ALKMAAR, 21 Febr. 1925. Eieren ge- veild door de eierveiling voor Hollands Noor- derkwartier te Alkmaar. Kipeieren, aanvoer 32000 stuks. Prijzen: 5052 K.G. 6.10 6.30, 54—56 K.G. 6.70—/ 7, 56—58 K.G. 6.90—/ 7.30, 58—60 K.G. 7.10— 7.50, 60—62 K.G. 7.20—/ 7.50 de 100 stuks, Bruine 7.60—/ 7.70, Eendeieren, aanvoer 5500 stuks, prijs 7.80 de 100 stuks Z A AND AM, 20 Febr. Veiling „De Zaan- streek". Selderie 18—25 ct. pei bos, Pieterse- lie 1018 ct. per bos, Prei 12—17% ct. per bos, Boerekool 4080 ct per kist, Zoete ap- pelen 685-S ct. p. p., Zure apelen 815 ct. p. p., Sinaasappelen 67.30 per kist, Lof 7%—9'A ct. p. p., Uien 2.80—/ 2.90 per zak (25 K G.), Stoofperen 3—5 ct. p. p., Pre sent van Engeland 1018 ct. p. p. BROEK OP LANGENDIJK, 21 Febr. (Langedijker Groentenveiling). 7100 K.G. Wortelen 1.30—/ 1.60, 92200 K.G. Roode kool le soort f 3.20—/ 6.10, 2e soort 2.70 tot 3, 63200 K.G. Gele kool le soort 3.70 tot 6.30, 2e soort 2.10—/ 3.50, 66100 K.G. Witte kool le soort 2.80—/ 4.70, 2« soort 1.10—/ 2.60, 16200 K.G. Uien: Uien 11.90—/ 13.20. Drielingen 12.70— 13.10, alles per 100 K.G. BOVENKARSPEL „De Tuinbouw", 21 Februari 1925. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 89, Roode kool 3.40 tot 5, Witte kool 1 402.20, Gele kool 46.10, Uien 6.45, Spruitkool 1.10 tot 3.15. NOORDSCHARWOUDE, 21 Febr. 16000 K G. Uien: Grove uien 11.20 11.80, Uien 11.30—/ 12.70, Drielingen 11.60—/ 13.50, Nep 14.80, 11200 K.G. Peen 1.30—/ 1.80, 124400 K.G. Roode kool 2.606.60, Doorschot 2.30 5.30, 45600 K.G. Gele kool 3.90—/ 5.90 Doorschot 3.40—/ 5.50, 41300 K.G. D. Witte f 1.70—/ 3.30, Doorschot 1.40—/ 3 per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 21 Febr. 1925. Roode kool le soort 2.90—/ 6.40, 2e soort 2.605.20, uitschot 1.70 2.20, Gele kool le soort f 3.504.20, 2e soort 3.60, uitschot 1.S0, Deensche witte kool le soort 1.50—/ 1.70, 2e soort 140 tot 1.80, Nep f 13.90, Drielingen 13, Uien 12.6013.10, Grove uien 11.20, Stek 4—/ 4.60, Peen 1.80—/ 1 90. Aanvoer 54000 K.G Roode kool, 3700 K.G. Gele kool 15900 K.G Deensche witte kool, 900 K.G. Uien, ISOO K.G. Pau von pvfn

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 8