Hnisnaaister. net Dapeirje. Sirijksler. Transportrijwiel. BURGERWOQNHUIS Ren6 Lalou Woensdagavond Dansen in Amicitia, flinke Jongen Cafe met Biljard. OPROEFING. polis no. 79264, Mvertentien. Biedt zich aan net Persoon, COIFFEUSE Melk, Botei, Kaas enz., mef neus en ooren tlntdend van 8e kou de zaal binnen, waar eehter een aangename temperatuur heerscht, voeg daarbij den fris- achen vroolijken zang waarin de leider, de beer Joh. Brands, u op de van hem bekende wijze voorgaat, en die minder aangename koude gewaarwordingen zijn al heel gauw verdwenen; blijft het wintertje aanhouden, dan wordt er dien avond braaf gebaanvegerd. Voor afwisseling is eveneens gezorgd, een trio, gevormd door hier ter stede welbekende tnusici, zal dien avond eenige nummers voor viool, cello en piano voordragen; voor elck Wat wils dus. Denkt er aan: ieder, die heen gaat, neemt vriend of familielid mee, dan komt de zaal vol. JAARLIJKSCHE UITDEELING „BURGER IJSCLUB". De „Burger IJsdub" zal haar iaarliiksche tiitdeeling van levensmiddelen houden rnorgen (Woensdag)-avond in het cafe van den heer Breed, Hofplein. De aanvang is gesteld op 7 uur. VERBETER1NG IN DE DIENST- REGELING. Door het bestuur van de V. V. V. alhier is heden aan de Directie der Nederl. Spoorwe- gen te Utrecht het volgende schrijven gezon- den: Met ontwerp Zomerdienstregeling 1925, zooals dat ter inzage is gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel alhier, heeft bij de bevolking van Alkmaar een gevoel van groo- te teleurstelling gewekt. Alkmaar, dat jaar- lijks in zielental belangrijk vooruit gaat, dat thans reeds meer dan 26000 inwoners telt, waarvan een groot getal dagelijks naar Am sterdam op en neer reist, dat in de zomer maanden een belangrijk centrum van vreem delingenverkeer is en uit dien hoofde aan- spraak zou hebben op een steeds beteren tre, nenloop, ziet thans, speciaal wat betreft de verbinding met Amsterdam een belangrijken teruggang in het verkeer voorgesteld. 1. De verbinding van en naar Friesland is slechter geworden. 2. De sneltreinen van en naar Amsterdam om v.m. 11.30 van Alkmaar en n.m. 8 51 van Alkmaar zijn vervalien. Van beide sneltreinen wordt steeds wat Alk maar betreft een groot gebruik gemaakt, voor- al in de zomermaanden. Verschillende kleln veranderingen zijn alle verslechteringen 3. Van de treinen uit Amsterdam is de sneltrein n m. 12 28 vervalien, evenals de sneltrein n m. 5 02, die is vervangen door een halven sneltrein die reeds cm 4 56 uit Am sterdam vertrekt en dan geen verbinding meer geeft met Friesland 4. De treinverbinding A'kmaar—den Haag over Haarlem is en blijft slecht. Er is weder om geen avondsneltrein den HaagAlkmaar voorgesteld. Voor den oorlog liep een zoodan.ge trein zonder overstappen te Haarlem. Het vreem- delingenverkeei heeft de laatste jaren in onze streek een groote vlucht genomen. Niet alleen Alkmaar maar ook Bergen, Egmond, Heilon en Schoorl hebben zich de laatste jaren zeer sterk ontwikkeld. Goede verb ind in gen bevorderen het vreem- delingenverkeer in hooge mate. Het is dan ook om deze redenen, dat wij Uwe Directie beleefd verzoeken de voorgestel- de verslechtering van den treinenloop voor den zomer van 1925 weg te nemen, minstens den bestaanden toestand te h^ndhaven en in de verbinding Alkmaar- den Haag de zoo dringend noodig geoordeelde verbetering wel te willen aanbrengen. LEZING VAN DEN HEER PORTIELJE. Donderdagavond a.s zal de heer A. F. J. Portielje, Inspecteur van het Ron. Zoologisch Gcnooischap N. A. M., een lezing met licfat beelden hbuden over ,;Onze duinvogels". Niet aiieen de dieren in „Artis:"zijn in nun doen en laten door den hefer Portielje bestudeerd, maar ook onze iulandiche hvifaiina is dooi hem met de liefde en Volharding van den ge- boren natuuronderzoeker in het Vrije veld be- spied. Een ieder, die vroeger reeds het voor- recht genoot eene lezing van dezen natuur- kenner bij te wonen, zal zich het enthousias- me herinneren, waarmede over het leven der dieren verteld werd. Een geheel nieuw onderwerp, dat door den spreker hier nog niet werd behandeld, zal Donderdag besproken worden. Terwijl bij vroegere gelegenheden de zoogdieren het the- ma leverden, zullen het ditmaal de vogels zijn en wel speciaal de duinvogels, een onderwerp, waarin wel elke Alkmaarder belang zal stel len. Er wacht den liefhebbers niet alleen een genotvolle, maar tevens een leerzame avond en het is te hopen, dat de Unie-zaal te klein zal zijn om alle belangstellenden te bevatten De lezing is omstreeks lcwart voor tien ge eindigd, zoodat ook voor belangstellenden buiten Alkmaar woonachtig geen bezwaar be- staat deze lezing bij te wonen. Leden van de afd. Alkmaar der Ned. Nat Vcr. en van „Neottia" hebbe.i vrijen toegang. Voor niet-leden is, zooals uit een advertentie in dit nummer blijkt, de toegangsprijs slechts 0 50, voor leerlingen van onderwijsinrich- tingen 0.25. GENOOTSCHAP NEDERLAND—FRANKRIJK. Blijkens een advertentie in dit blad zal op 7 Maart a.s. de beroemde Fransche criticus en schrijver, Rene Lalou, in de Unie optreden voor de afdceling Alkmaar van het genoot- schap NederlandFrankrijk. Over Ren£ Lalou schrijft de uitnemende ken ner der Fransche letteren, Johannes Ticlrooy in de Amsterdammer, Weekblad voor Neder land No 2488: „Op initiatief van de vereeniging Neder land—Frankrijk zal Ren6 Lalou binnenkort in verschillende plaatsen van ons land lezingen houden. Dat het deze vereeniging is, die er het initiatief toe nam, is op zichzelf al een reden om er heen te gaan. Het zal iemand die niet in het Bestuur zit, veroorloofd zijn te verklaren dat NederlandFrankijk uitsluitend goede sprekers laat komen. Maar deze spreker is een bijzonde goede. Op het oogenblik pas 35 jaar oud, maakte hij zich een jaar of wat geleden met 6en slag bwoemd door de publicatie van de beste geschiedenis der hedendaagsche Fransche letterkunde, die tot nu toe versche nen is. (Histolre de la litterature frangaise contemporaine, le drk 1922, 2e druk 1924 Crts). Al ben ik het natuuflijk niet altijd ems me <gp daajiu voorkwoende pprdeelveilingen, gevoel niettemin voor dit werk van ruim 700 1 zijn, men heeft nog te weinig idee wat een pa- dadzijden, dat geheel op eigen onderzoek en leis van een keizer moet zijn. overwegig berust, de grootste bewotidering. Behalve van omvangrijke sfudie, diep inzicht, levend gevoel en gezonde overtuigingen, is dit )oek ook het kind eener groote onversaagd- heidof na'iviteit. Niet zoodra immers was iiet verschenen of eenige honderdtallen Fran sche schrijvers wierpen zich overhaast op het register der eigennamen: kwam hun naam daarin niet voor, dan hadden zij Lalou's reke- ning ineteen al opgemaakt, en stond hij er wel in, doch gevolgd door cijfers, die naar onvol- doerid-lofrijke bladzijden verwezen, dan werd het hem naar evenredigheid betaald gezet. En zoo is het ook in ordewie zou kunnen wer- ken zonder het geloof dat aan zijn arbeid ver- melding en bij voorkeur ook bewondering toe- komt? Maar gewroken hebben zij zich op alou! En dat hij daarvan tevoren niet ban'- is geweest, zal of aan zijn na'iviteit, of aan zijn moed gelegen hebben. Ik ken hem, en ben geneigd eeicler aan zijn moed te geloo- ven. Thans is dat alles terecht gekomen, zijn verdi ens ten worden algemeen erkend. Een buitengewone roman van zeer oorspronkelijke conceptie (Le Chef. Cres) heeft het vleiend ge- rucht om zijn naam nog doen zwellen, en on- langs publieeerde hij een vertaling van Sha kespeare's Troiltius and Cressida (Drnt et fils). Want, hoewel een der eerste critici op't rrebied der Fransche littei'Muur. is hii tevens een goed kenner van het Engelsch, dat hij trouwens als ffymnasium-leeraar onderwijst. Voeg daarbij dat hii een vlot spreker en ge- vnelig voorlezer is. die in den zomer van 10^4 aan den Noord-Amerikaansche Universi- iflit met succes is onpetrederi. en dat zi'n ge- ^eele persoonliikheid zich aanbeveelt door pit Hrre verkrarht. warmte en ^eest van 'mt h°sl- "ehplte. d"n bepoef ik- verder piet te betoown Haf wie de neiefenheid om hem te hooren T«orhf verzuimen. wel het een en ander zou CORRESPONDENT1E. Eenige voetbalenthousiasten. Wij nemen nimmer verslagen op die ons door onbekenden worden toegezonden. Red. Alkm. Crt. I'rovinciaal Meuws ik Uli KOED1JK. Zaterdagavona werd aoor de Tooneelver eemgmg „ut koos" ae uitvoering gegeven ten cam van hei neuuaal ziekenuuis waar voor in ae gemtenie saarten waien verKocht. De groote looneeizaai van den heei' Groot was uuverKoent. Burgemeesier Koounan opende aezen avond, waaioi] hi] hulde oraeht aan „De koos'' voor hei mmauM, aai zij ge nomen heett om aeze uitvoering te geven en riep meae het welkom toe aan ue talrijke aan wezigtn en verwachtte als anijd van „De Koos een goed gesiaagde avond. Ten beste werd gegeven „De genadeslag" van lop lNaefi in iwee bedrijven en „De nalatenschap oiijspei in dne beanjven. Als naar gewoonte was alles weer in orde In spel, tooneelschik- king en grimering, in alles was het beste beenije voor gezet. „De Roos" heeft sucees gehad met dezen avond. Nadat het eerste stukje was opgtvoerd, werden verloot een ;>eeld en een taart. Laatstgenoemde lekkernij was gesdionken door de wed. G Stoker. Aan loten was verkocht voor een bedrag van 41.80. Winner van het beeld was de heer C. Bregman en van de taart de heer L. Bruin. De iaaisie steide zijn prijs weer besdiikLaar voor verloting. Deze tracht weer op 21.84®. Winnaar werd de heer G. Molenaar. Na af- loop van het laatste bcdrijf waarop een fuid applaus volgde, deelde de penmngmeester der vereeniging, de heer K. Mol, mede, dat het totaal saldo, na aftrek van alle kosten, be- draagt 226.53. Voorwaar een mooi resul taat. Verder bracht spreker dank aan het gemeentebestuur voor de vrijstelling van be lasting, aan den heer Groot voor het gratis afstaan der zaal, aan „de Kleine Kapel" voor de gratis muziek, aan mej. T. Tiesjema voor het in enkele dagen leeren van een rol en aan de aanwezigen voor de groote belangstelling voor dezen avond betoond. Een gezellig bal volgde. De tooneelver- eeniging „De Roos" kan met voldoening op dezen goed geslaagden avond terug zien. UIT WIER1NGERWAARD. Naar we vernemen heeft zich ook in onze gemeente een comite gevormd om gelden in te zamelen voor het Neutraal Ziekenhuis te Alkmaar. Zijn we goed ingelicht dan heeft de burge meester zich bereid verklaard als voorzitter te fungeeren, terwijl ds. Groeneveld het secre- tariaat zal waarnemen. In de verschillende wijken zijn enkele personen aangezocht om met het comite samen te werken. Dezer dagen is er voor de tweede maal eene bijeenkomst gehouden alwaar staande de ver- gadering voor ongeveer 300 werd getee- kend, terwijl in diezelfde bijeenkomst besloten werd om in den loop van deze week circulai- res te verspreiden bij alle ingezetenen welke dan in den week van 27 Maart door de leden van de commissie zelf zullen terugge- haald worden, teneinde dan tevens alle ge wenschte inlichtingen te verschaffen. UIT HEBLOO. In de tooneelzaal van het Brueiogebouw werd Zondagavond een uitvoering gegeven van „Het Roomsche Recht", tooneelspel in 3 bedrijven. Hendrik IV, keizer van Duitschland, voncl in den heer H. Dekker een uitstekend vertoi ker. Ook Godfried van Bouillon (de heer N Verver) was bijzonder goed, op enkele momen- ten best. Het stuk is echler te rwaar voor dilettan- ten en daarmede moet men in de toekomst re kcning houden. De weergave van den inhoud is in het kort dat het „Roomsche Recht" het hoogste recht is, daarvoor moet alles wijken en in alle ver- drukking heeft de Kerk gezegevierd en de Paus is de opperste koning, aan wiens gezag alles onderworpen met zijn, omdat hij als ste dehouder van Christus van Hem de. hoogste macht op deze aardc heeft ontvangen. Het nastukjc ..Mopjc de ongeluksvogel" is een geschikter klucht voor de jeugdigc dilet- tanten, cen klucht waarin de gebroeders G. en W. Bakker uitmuntend uitlcwamen. Het doel dezer uitvoering was stijving der Iras voor de R. K Lwsbibliothwk, waarin men zeer goed is gttlaagtf. Ccstumeering en grimeering was vrij goed 1 De tocneelaankleeding had veel betcr kunnen De Vereeniging voor Pluimveehouders vergaderde Vrijdagavoiad in het cafe van den heer Helder. De voorzitter, de heer P. H. van Helsland. opende de vergadering en vroeg de aandacht voor de belangrijke agenda: statuten- en re- glementsvaststelling. Door den heer C. Franken werd het con- cept-reglement en de statuten voorgelezeo. De naam zal zijn: „Vereeniging voor Pluimveehouders en Konijnenfokkers", geves- tigd te Heiloo. Na beraadslaging werd vastgesteld dat le den 5,20 en donateurs 2.50 per jaar zullen betalen De voorzitter zal rekening houden met de wenschen om zoo mogelijk het vfllgend jaar de contributie te veiiagen. Leden mogen ook zij zijn, die geen kippen houden- Nog werd bepaald, dat leden geen inwoners van Heiloo behoeven te zijn. Het heffen van entree voor nieuwe leden werd voor dit jaar verworpen. Een zeer uitvoerige discussie werd gevoerd over de verantwoordelijkheid van bestuur en leden; beiden kunnen uit hunne fumctie ontzet worden of geroyeerd worden, behoudens goed- keuring der algemeen vergadering. Ook werd besloten geen konir.klijke goed- keuring aan te vrageti met het oog op de hooge kosten. Na lan'ge lieraadslaging werd vastgesteld, dat leden die bedanken gen aandeel hebben in de bezittinfcn der vereeniging De heer Stikkel vroeg of de vereeniging zich ook belast met den ophaaldienst en verzen- ding van eieren voor de N.V. Eierveiling te Alkmaar. De voorzitter beantwoordde dit ontken nend Beide staan los van elkander en de moeiliikheden en kosten voor het ophalen,zijn van dien aard, dat men beter zijn eieren naar de Eierveiling kan brengen. Reglement en statuten werden daarop vast gesteld. terwiil benaald werd, dat het in druk zal verspreid worden. Bestuursverkiezing voorzitter en secretaris De vooriztter deelde mede, dat wat zijn verkiezing aangaat, dit vanuit de algemeene vergadering had moeten geschiedcn, doch nu cr toch een moet worden gekozen, ging spr. heen. Hij meende, dat hij niet het vertrouwen had dat de leden in hem moesten stellen en een rem te zijn voor de vereeniging, omdat hij geen deskundige op pluimveegebied was wat hij reeds bij de oprichting had erkend. Door de vergadering werd pressie op hem uitgeoefend om aan te blijven, deskundigheid was bijzaak, de vergadering gaf hem het voile vertrouwen als leider. Na lange aarzeling aangehouden tot de volgende vergadering In plaats van den heer Vis werd als be- stuurslid gekozen de heer N. A. Hopman. De secretaris wordt uit het bestuur gekozen. Aankoop van voeder. Besloten werd prijsopgave te vragen van voeders en granen. Bij de rondvraag kwam naar voren: voor- lichting op pluimveegebied en een vakbl: d. De voorzitter deed voor het eerste toezeg- ging om relatie aan te k.noopen met deskun- ciigen en zoo mogelijk een lezing te houden. Opgemerkt werd, dat de Rijkspluimyeecon- sulent hiervoor is, door de vegeering is die voorlichting on een daarvoor te houden le zin^fen) aanbevolen. Als vakblad wordt „De Bedrijfsnluimvee- houder" aanbevolen, welke door de firma C. Misset te Doetinchem wordt uitgegeven. De voorzitter prrefereerde dit vakblad als een der besten en tegen een laag abonne mentsgeld. Na behandeling der huishoudelijke zaken volgde siuiting. L. E. T. T. In de gehouden beshiursver- gadering van de Land- en Tuinbouwtentoon stelling is besloten de entree te bepalen als volgt: Van 9 tot 11 uur op 025 en voor de tentoonstelling en het concours-hippique op 0.50. Dit is zonder twijfel een goed besluit, wat het bezoek aan de tentoonstelling zal ver- grooten. Voor hen die nu cnkel de expositie van land- en tuinbouw willen zien, kan 0 25 geen bezwaar zijn. Door den heer J. Hoogeboom is verhoo- ging van loon aangevraagd voor het ophalen van haardasch en vuilnis. B. en W. hebben hierop afwijzend beschikt, wat als gevolg zal hebben dat de vuilnisman zal bedanken, daar het locn beneden het middelmatige is Door B. en W. wordt een voorstel aan den Raad gedaan om het aantal vergunningen tot verkoop van sferken drank te verlagen Wij gelooven niet dat hiervoor een meer- derheid in den Raad is te vinden. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Zaterdagavond kwam de Raad der Ge meente in spoedvergadering bijeen, inzake geldleening straat, en aanbesteding straat- werk. Gcedgevonden werd de voorgestel de werd de voorgestelde wijziging door de Ged Staten aan te brengen in het leeningsbesluit; het straatwerk werd gegund aan den heer de Moel. De levering van circa 900 aardappel- manden is gegund aan den heer C Bijvoet te Alkmaar, zijnde de laagste inschrijver voor de vereeniging ..De Grcentecultuur", alhier. UIT SCHERMERHORN. Door het aanleggen van de waterleiding hier, waren de straten door een dikke laag modder bedekt, waardoor ze op sommige pun- ten haast onbegaanbaar waren. Het gemeen tebestuur heeft hieraan eehter een einde ge maakt door de motorspuit voor den dag te halen. Donderdag en Vrijdag werd een groot gedeelte van het dorp met de spuit bewerkt en de straten zijn nu weer schoon. Nog een gedeelte van het dorp is onbewerkt, maar Zaterdag is de brandspuit wegens de vorst niet in werking gesteld. Door deze reiniging komt nu eerst goed voor den dag hoe de straat er aan toe is. Overal vindt men diepe kuilen in de straat en dit wordt er met het verkeer met zware voertuigen en vracht- auto's niet beter op. Witte kool le soort 2.80—f 3.60, 2e soort 1.302.50, 9600 K-G. Uien: Uien 10.60—/ 13 50, Drielingen 12—/ 13.20 alles per 100 K.G. PURMEREND, 23 Febr. 1925. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om- streken". Aardappelen f 1.20 per zak (25 Kg.), Witlof 0.20 tot 0.21 per Kg., Roo- de Kool 2.30 tot 9 per 100, Gele Kool 1.80 tot 9.60 per 100, Spruitkool 1 30 tot 4.25 per 15 Kg., Boerekool 1.05 tot 2.30 per 100 struiken, Selderij 4.40 tot 4.70 per 100 bos, Rabarber 14 per 100 bos, Uien 1.70 tot 3 per 25 Kg,. Prei 22.60 per 100 bos, Drielingen 1.15 per 25 Kg. WARMENHUIZEN, 23 Febr. 1925. Roode Kool, le soort 2.90 tot 4.70, Roo- de Kool 2e soort 3.60 tot 3.80, Uitschot 1.90, Gele Kool 2e soort 4 tot 4 70, Deensche Witte Kool 2e soort 1.60, Drie lingen 12.70 tot f 13, Uien 12.90 tot 13.30, Stek 4 50. Aanvoer: 13500 Kg. Roode Kool; 1500 Kg. Gele Kool; 400 Kg. Deensche Witte; 1900 Kg. Uien. NOORDSCHARWOUDE, 23 Febr. 10700 Kg. grove uien 11.70 tot 12 30, Uien 12.50 tot 13.50, Drielingen 12 80 tot 13.30, Nep 14 20, 20200 Kg. Peen f 1.10 tot 1.50, Roode Kool 3.60 tot f 6.40, 114600 Kg. Doorschot 2.80 tot 5 70, 31300 Kg. Gele Kool 4.80 tot 6, Doorschot f 4.40 tot 5.50, 29400 Kg. Deensche Witte 2.20 tot 3.50, Doorschot 1 60 tot 2.90, alles per 100 Kg. PURMEREND, 24 Februari 1925. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen: 8 st. kleine Fabriekskaas 56, met rijksmerk 60, 2 st. kleine Boerenkaas met rijksmerk 60, 1 st. Commissie Goudsche kaas met rijksmerk 60, 386 Runderen: 150 vette runderen 0.90 tot 1.25, 221 melk- en geldekoeien 175 tot 4.75, handel ma- tig, 10 Stieren, 30 Paarden f 100 tot 250, stug, 15 Vette kalveren 1.70 tot 1.90, ma- tig, 938 nucht. kalv.: v: d. slacht 15 tot 42, v. d. fok 16 tot 38, stug, 643 Vette Varkens: b. d. zout. 0.70 tot 0.74, Vette Varkens: v. d. slacht 0 72 tot 0 78, vlug, 117 Magere Varkens 24 tot 48, vlug, 186 Biggen 12 tot 24. vlug, 288 Scha- pen 35 tot 55, matig, 28 Bokken, Kippen- eieren f 6.25 tot 7.25, Eendeieren 7 25. Eierenveiling: 19275 st. Eendeieren a 7.30 tot 7.50, 16827 st. Kippeneieren a 6 30 tot 7.70, 616 st. Kippeneieren b 5 60 tot 5.70, 480 Kg. Boter 2.60 tot 2.70. Hiermede verzoeken wij hem, die in het bezit is van door onze Mantsehapiiy afgegeven ten name van Mej. de Weduwe AGATHA SCUOLTEN—WIERING, zicli te willen aanmelden bij do Directie der E. R. K. Levensver- zekering-Maatschappij, Spoorstr. 14, Nijmegen. Biedt zich aan een HUISNAAl- STER voor verstelwerk en kinder- goed voor 1 of 2 dagen per week. Br. onder letter IV. 430 bur. v. d. blad. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den rnorgen van 24 Februari. 1 Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768 7 te Abisko. Laagste barometerstand 730.2 te Blacksod Verwachting (van den avond van 24 Febr. tot de navond van 25 Febr.): Matige tot krachtige, later weer afnemendc zuidoostelijke tot zuidwestelijken wind, betrok- ken to zwaarbewolkt, waarschijnlijk regen- buien, aanvankelijk zachter. Boeken. WONDEREN DER OUDHEID. Van het fraaie boekwerk, dat thans bij de Uitgeversmaatschappij „Elsevier" te Am sterdam in wording is, heeft de derde afleve- ring het licht gezien. De gekleurde titelplaat geeft de afbeelding van een der twee beesten die een in Toetanch- amens graf gevonden rustbed schragen. Ook is er een fraaie, gekleurde illustratie van een vergulde kast uit de anti-chambrp van het graf van den ouden koning en geeft de aflevering nog talrijke kieken van bijzon dere vondsten. J. A. Hammerton schrijft over Peti'a, de geheimzinnige, roozeroode stad, welk artikel o.a. met fraai gekkurde platen over uit de rots gehouwen tempels versierd is. Richard Curie beschrijft Boeddha's groot ste Tempel en L- E. Elliott vertelt van de Mava Wonderen van Midden Amerika. Wie zich voor de wonderen der oudheid interesseert verzuime niet van deze fraaie fit gave kennis te nemen. Geboren KLAAS WILLEM, W. DE GEUS Kz. zoon van en Ei. DE GEUSSchrooder. Oosthuizen, 22 Februari 1925. Mariitberichten BROEK OP LANGENDIJK (Langedii- ker Groentenveiling), 23 Febr. 7425 K G. Worteien 1 60—/ 1 80, 62000 K.G. Roode kool le soort f 1 20—/ 6 30, 2e soort 3 20 tot f 4, 74- 4) K C Gele kool le soort 3 20 r 6.50, 2e soort 1 2 30— 3, 49000 K.G. Heden overleed, ten huize Veldwijk Ermelo, na een lijden van 10 jaren, onze geliefde Dochter, Zuster en Behuwdzuster, Mejuffrouw ANTJE SCHOONHOVEN, in den ouderdom van 31 jaren. Namens de Familie, Jb. SCHOONHOVEN. S. SCHOONHOVEN— Tillema. Alkmaar, 23 Febr. '25. Achterstraat 56. Eenige en algemeene ken- nisgeving. De teraardebestelling van den Heer JURIAAN LEIJEN zal niet Donderdaginiddag, doch DONDER- DAGMORGEN11 uur plaats hebben. FAM. LEU EN. GEVRAAGD een Gebr. FORTUIN, Langestraat 14. Aan de Stoomwnsscherij van C. VEEH, Baangracht 5, is plaat- sing voor een nette goed adm. onderlegd, voor admia werkzaamh. of iets dergel. Briever lett. V 429, bur. van dit blad. Gevraagd een voor niagazijn- en loopwerk ea verder ter opleiding. AdresA. v. VRIESLAND, labaks- grossier, Leegliwaterstraat 35. gevraagd, extern. Br. m. opg. van salaris on (lev letter Y 431, bur. van dit blad. Door vertrek UIT DE HAND TE KOOP in een rustig mooi dorp bij Alkmaar CAFE-ZAAK met biljard, tooneelzaal, vergunning op naam, benevens KRUIDENIERS- ZAAK met goed bestaan, waarvan kooper zich eerst kan overtuigen. Prijs van huie, zaak en beida volledige inventarissen f 6300, ds helft hypotheek beschikbaar. Zich te vervoegen Kantoor van Vaste Goederen, KENNEMERSTRAAT- WEG 97. Alkmaar. Tel. 538. Te koop gevraagd een in goeden staat verkeerend Adres: A. VAN VRIESLAND, tabaksgrossier, Leegliwaterstr. 35. Wegens ongesteldheid wordt ter overname aangeboden een zaak in in dorp bij Alkmaar. In deze zaak wordt op heden minstens f 50.per week verdiend. Voor flinke menschen een pracht- zaak, waarvoor ruim geld besehik- baar is. Inl. Kantoor van Vaste Goederen Oudegracht 114. Tel. 853. TE HUUR OF TE KOOP een omtrek Accijnstoren. Brieven letter U 428 bur. van dit blad. GENOOTSCHAP NEDERLAND—FRANKRIJK. van over op Zaterdag 7 Maart a.s., des avonds 8 uur, in het gebouw DE UNIE, aan de Koorstraat te Alk maar. Toegang voor leden vrij met een huisgenoot(e). Kaarten voor niet- leden f 1.scholieren f 0.50, des avonds aan de zaal. Afd. Alkmaar der Nederl. Nat. Vereeniging en Jeugdbond voor Natuurstudie „Neottia". van den Heer A. F, J. PORTIELJE uit Amsterdam, op Donderdag 26 Februari 1925, IN „DE UNIE", te half acht. Onderwerp: „ONZE DUINYOGELS". (Met lichtbeelden). Voor Leden van beide Vereenl- gingen: toegang vrij. Niet-ledentoegang f 0.50, voor leerlingen van onderwijsinrichtingen f 0.25. halt acht onder leiding van den heer P. Mantel. A. BAKKER, Laat 81, \.o. de Kapelkerk b

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 3