Heht gij kinderen Msdepiaatjes van een Parlsienne. Huidlkwalen zijn dikwijls zeer harcfnekkig, 'doch nroeten steeds zwichten voor de anti- septische en genezende eigenschappen van Foster's Zalf. Inderdaad een probaat genees- middel. Per tube f 1. VEREENIGING VAN HANDELAREN IN OUDE KUNST. Zondeig heeft de Vereeniging van handela- ren in oude kunst te Amsterdam vergaderd, onder 1'eiding van haar rechtsgeleerden raadsman, mr. G. Parser. De vergadering, enz., gehoord de inleiding omtrent het ontwerp-weeldebelasting; over- tuigd, dat het aannemen van dit ontwerp tot wet den hande! in oude kunst zoodanig zou treffen, dat hij met geheelcn ondergang .wordt bedreigd, hetgeen tegelijkertijd van groot nadeel zou zijn voor het cultureele le- ven van ons land; draagt het bestuur op, met alle wettelijke hem te dienste staande middeleu een actie tot afwending van ge- noemd gevaar te ondeonemen en daarbij aan- sluiting te zoeken bij andere belangstcllenden en belaqghebbenden in de kunst." Bij de rondvraag werd de wenschelijkheid iritgesproken, gezameniijk te adverteeren, en is het bestuur verzocht, stappen te doen tot verbetering van het vereenigingsleven door het organiseeren van lezingen en voordrach- ten. DE KONINKLIJKE FAM1LIE NAAR HET LOO. De Koningin en de Prins stellen zich voor, den 28sten Maart naar Het Loo te vertrek- ken. Het jaarlijksche verblijf op het landhuls Ruygenhoek te Scheventngen zal dit jaar zooals wij reeds onder de telegrammen in ons vorig nummer gemeld hebben niet in de maand April plaats hebben, maar in de maand Juli, na afloop van de verkiezingen voor de Tweede Kamer. EEN VOORBEELD GESTELD. Een agent van oplitie te Leiden heeft een I 1-jarigen jongen, die bij de school aan de Heerenstraat aldaar een onderwijzer met een stok heeft bedreigd, meegenomen naar het politiebureau. KORTE BER1CHTEN. Gistc rnacht is door opensluitmg inge- broken in een perceel aan de Van Hogen- dorpstraat in Den Haag. Een bedrag van 400 en eenigc sicraden worden vermist. Provinciaal nicuws UIT SCHERMERHORN. Aan de Chr. Scliool alhier is tot tijdelijk onderwijzeres bencemd, Mej. C. Bakker te Amsterdam. UIT XOORDSCHARWOUDE. In de vergadering van de Bcerciileenbank waren Dinsdagavond 83 leden aanwezig. De vcorzitter wees er op, dat juist vandaag de markt even beter was, wat voor de toekomst het gcede voorspelt. Het tuinbouwbedrijf is wcl wissdvallig en het is gewenscht niet al te spoedig zwartgal* lig te worden. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental gestegen is van 154 op 157, dat het aanfal spaarnoekjes 273, het aantal voorschotten 69 en het aantal posten loopende rekening cre- diet is 24 Mede door de koersstijging der waardepa- pieren is de winst 1721.92 waarmee het re- srrvefonds gcstegen is tot f 8674.25. Dc rentevcet werd dit jaar niet gewijzigd. Dc rekening welke goedgekeurd is skirt met een bedrag van 398531 52. Bij de winst is een koerswet van f 609. De balams gaf aan een eind'bedrag van f 238553.38. Als lid van het bestuur werd herkozen de liter A. van Nienes en als lid van den raad van tcczicht de heer J. Syphecr. Het reglement werd zcodanig gewijzigd, dat het bedrag dcor den kassier eh het bestuur tc verstrekken 1000 gulden mag zijn en het hoogste bedrag dat door bestuur en raad van toezicht verstrekt mag warden gebracht wordt van 10 op 20000 gulden. Op voorstel van het bestuur werd zonder bespreking besioten om 100 gulden van de winst beschikbaar tc stellen voor het Neu- traal Cerrtraal Ziekenhuis te ATkmaar. Het bestuur kreeg machtiging am zoo noo dig de rentevoet in de loop van het jaar te wijzigen. Voor het nazien der volgende rekening wer- den aangewezen de heeren J. Lindeboom, J. Langedijk en J. Smit. Daarna sluiting. UIT OUDKARSPEL. In de gecombineerde radenvergadering die Dmsdagmiddag gehouden werd in verband met verbetering van den twuiverweg is een commissie benoemd welke zal onderzoeken of het mogelijk is met 'n eenvoudiger en goedkoo- per plan naar voren te komen, of althans een regaling gemaakt kan worden welke voor de Langedijker gemeenten finantieel minder be- zwaarlijk is. We vememen, dait uit elken raad een per- soon in die commissie zitting heeft. VAN DEN LANGEND1JK. Een aantal door de gemeente Alkmaar te ,werk gestelde arbeiders zijn Maandag begon- nen om de bermen aan weerszijden van den Twuiverweg af te steken, waardoor de weg lets breeder zal worden. Of dit afdoendt zal zijn betwijfelen wij sterk, daar de kanten in slechten staat verkeeren en het bij passage gevaarlijk blijft. Het zal wel zoover moeten komen dat van hoogerhand ingegrepen wordt, eer afdoende verbeteringen aangebracht zullen worden, welke aan een veilig verkeer beantwoorden. UIT ZUID-SCHARWOUDE. De heer S. Zeeman is door reorganisatie van den Nederlandschen Tuinbouwraad af- getreden als bestuurslid van dit lichaam. De heer Z. is een der oprichters van den Nederlandschen Tuinbouwraad en heeft van- af 14 Mei 1908 tot heden onafgebroken zit ting in het bestuur gehad. De heer Z. kwam steeds voor de tuinbouw- belangen op, en is dan ook in deze kringen zeer gezien. UIT BERGEN. Voor de betrekking van gemeente-werkmao I hebben zich 59 sollicitanten aangemeld De Burgemeester heeft een Raadsvergade- ring belegd tegen Vrijdag 27 Februari a.s., des nam. 2% uur. Burgemeester en Wethouders zullen den Raad voorstellen de slacht- en keurloo- nen van den gemcentelijken keuringsdienst voor vee en vleesch te verlagen en die op dc- zelfde bedragen te stellen als die van het abattoir te Alkmaar, welke bedragen door den Raad van Alkmaar onlangs zijn vastge- steld. UIT HOORN. In de Maandag gehouden gemeenieraads- vergadering zijn de heeren mr. Fruin (vrijz.) en J. Sant (s.d.) als raadslid toegelaten Tot wethouder werd gekozen mr. Fruin, met 8 van de 14 stemmen. Vijf stemmen wer- den uitgebracht op de tijdelijke wethoudster, mevr. Keijser. Met 8 tegen 6 stemmen is verworpen het prae-advies van B. en W. om het getal ver- gunningen niet in te krimpen. Aangenomen werd een voorstel om het getal vergunnigen van 38 op 33 te brengen. Nice, Fcbmari. Parijs is dezen winter steeds in nevelen gehuld geweest, niet die fijne, teere „brumc die de lijnen van die gracieuse stad verzacht en haar charme nog verhoogt, maar een zware Londensche mist, die geen zonne- straal doorliet, daalde telkens op ons neer. Wij zijn gevlucht, ver weg, naar een plekje waar de zon schijnt, de rozen bloeien, de Mi mosa's en Camelia's, waar het „Maartsch viooltje" al in Januari geurdeen waar Parisiennes trippelen langs de „Promade des Anglais" in lichte jurkjes en „petits costu mes', voorboden van de lente, die ook in Pa rijs toch e6ns komen zal. Steeds nog zijn kasha en reps de stoffen voor „la demi-saison", kasha vooral in onge- verfde, dus licht-beige tint. Als de stof niet effen is, dan is het dessin steeds geometrisch horizontal streepen, blokken, ruiten, om vooral samen te werken met de rechte lijn, die overdag nog steeds blijft heerschen. Ruimte wordt in wollen jurkjes en costumes verborgen in een enkele diepe plooi, meestal midden voor. Veel ruimte is niet eens noodig, want onze rokken zijn alweer korter dan van 't winter; sportrokjes, soms geplisseerd of met een paar diepe plooien, sportblouses mo del: chemisier, sportvesten „chandails". pre- cies zooals we ze voor onze mannen breien, jumpers of sweaters volgens het klassiek ge- worden model. De echarpe, meer en vogue dan ooit. is bij sport- cn.ochtendtailleurs en japonnetjes ook heel dikwijls van kasha, meest dwars gestreept in pastel-tinten op na- turel fond. Omdat we vanaf Augustus vilt- hoeden droegen, beginnen we nu al met kleine zwart-strooien hoeden, liooge ronde bolletjes met een smal lintje, bijna zonder rand, maar, zooals elk voorjaar, met een lichte neiging naar de cloche. We dragen op straat weer donkere kousen, bijv. donkerbruine bij schoenen van donker- bruin suede; schoentjes zijn overdag van ge- kleurde suede of chevreau, en hebben het es- carpin (pump) model of't model Charles IV (een-iiemscho ntje). 's Avonds is een es- carpin van satijn met een motiefje van stras (gepolijst staal) heel gedistingueerd in zijn klassieken eenvoud, rustiger dan de gouden en zilveren en gebrocheerde sandalen, waar- van de hakken soms geincrusteerd zijn met gekleurde steentjes. Overdag kiezen we liefst onze hoeden van soepel pluizig vilt (feutre taupe), die we zelf plooien en deuken kunnen, onze handschoenen, kousen, schoenen, en zclfs onze suede tasch in een tint, bijv. noiset te (grijs-bruin.) Nog weer dragen we dit voorjaar bruin met alle verwante. kleuren: beige, geel, rose. Heel ingewikkelde avond-toiletten hebben onze couturiers bedacht, met strikken en pan- neaux, gerimpelde strooken en godets (drie- hoekige, waaiervormige strooken), alles aan eenzelfden japon. Vooral van achteren zijn onze avondrobes diep gedecolleteerd, met een lange puntige of ovaal-vormige uitsnijding. We dragen veel kanten toiletten, het corsage is dan van een fijnere kant dan de rok of van de grovere guipire zijn alleen twee „godets" aan weerszijden van den rok. Bij de allernieuwste middag- en avond-ro- bes en mantels is de ruimte naar voren ge bracht, vooral in het rok-gedeelte. Een gra- cieus petit costume heeft hier veel succes: 't is van bruine zijde, 't rokje van voren ruim gerimpeld, ook de schoot van't manteltje, dat een shawl kraag heeft en een smal ceintuur- tje. Tuniques en lange blouses dragen we veel op een kort rokje met de ruimte van voren, dat aan een lang voeringlijfje van crepe cie Chine is gezet, de blouse schuift er lang en zonder mimte overheen en heeft of geen inouwen of heel korte of heel lange. We dra gen deze combinatie onder een rechte man tel, die reikt tot 10 c.M boven den rand van de rok, ook de mantels hebben alle ruimte van voren; we dragen ook weer korte man- teltjes, met of zonder ceinture. Nog steeds zie ik de combinatie-japon van bedrukte zijc-c en donkere mantel met die zijde gevoerd; allerlei geruite zijden stoffen zijn geschikt hiervoor. Veel japonnen, vooral avond-toiletten, zijn niet rondom even lang en wanneer ze gevoi- leerd worden met tulle of mousseline, dan valt de dunne stof langer dan de heel korte zijden fourreau over de fijne vleeschkleurigc kousjes. Reepen stof, enkele centimeters breed, kra- len franje, struisveeren, rondom of alleen van voren onderuit de ceinture of het corsa ge om't rokje fladderend, geven aan een be- wegend figaurtje het vlotte jeugdige, waar- naar iedere vrouw en iedere courturier dit voorjaar streeft; echarpes van mousseline of tulle worden op een schouder vastgehouden door een touffe bloemen, terwijl in de taille aan den anderen kant een grooter bouquet Je ceinture bevestigt. Ook op de revers van onze mantels en op onze avondcapes dragen we blcemen; hier zijn het heel dikwijls levende Camelia's, bijv. witte op een zwarte zijden mantel. Waaiers zijn dezen winter enorm: uitgespreid bedekken ze cen rok heelemaal of ze zijn klein, en lijn beschilderd of van uit- gezaagd ivoor, en komen dan uit een antieke chiffonniere. Avondmantels hebben meestal het cape- mcdel, ze zijn niet moeilijk te maken, bijv. van een soepel meubel-neluchc of fluweel. licht bij een donkere robe, donker bij een licht toilet; van kasha of duvetine kunnen ze ook overdrag gedragen en dan is het eenvoudig- ste model het mooiste, bijv. een rechte lap van 140 X 2.50 M., langs een langen kanl 20 c.M. omgeslagen voor de breede revers, voering en dus revers van andere stof en kleur dan de cape zelf. We dragen weer handschoenen 's avonds, lange van peau-de-suede, zwart of heel lichte tinten, 's middags ook lange handschoenen, die zicii om dc polsen rimpelen. COLINE Recbts/;aken VOOR DE POLIT1ERECHTER. Zitting van 23 Februari. GESLOTEN DEUREN. De eersfe Zaak werd buiten tegenwoordig- heid van publiek en pens behandeld. Uit- spraak over 3 maanden. EEN BELEEDIGING. De niet verschenen beklaagde. Stoker op 'n trawler, J. N., heeft op 15 Januari een werk- man te Alkmaar op dusdanige wijze in het cpenbaar beleedigd dat we de bdeedigde woorden hier welstaanshalve niet kunnen weergeven. Beklaagde had beweerd dat hij verscnillende pereonen, waaronder ook bekl. werd geplaagd en uitgejouwd. Eisch 15 bocte of 15 dagen hechtenis. Vonnis 7 boete of 7 dagen hechtenis. MISHANDELING. De-jarige Heemskerker J. v. L., stand te- recht in zake dat hij den avond van 25 Jan. de cafe houder La Sage in diens eigen caf6 met een bierglas op het hcofd heeft gestagen. De mishandelde kastelein decide mede, dat de broeder van beklaagde vroeg om 2 potjes bier te mogen poffen, waarop de kastelein ant- woordde: 2 poffen, op je liarses, hier wordt niet bepoft. Toen kwam bekl. met het bierglas en de kastelein zeiGa je weg of ik zal je 'n trap geven. Toen heeft bekl. hem met het bierglas op z'n „harses" gestagen. De officier vorderde J 413 boete of 40 dagen bccht. Vonnis 25 boete of 25 dagen hecht. ZEDEZAAK. De laatste zaak betrof den 26-jarigen chauf feur L. W. en was van dien aard, dat sluiting der deuren gelast werd. Hierna sluiting der zitting. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak van 20 Februari. J. A. v d. D. te Bergen, overtreding Rij- wiedreglement, f 3 boete of 1 week tucht- school. G. C. B. te Winkel, overtreding Spoorweg- reglement, 4 boete of 4 dagen hecht. J. v. S. te Alkmaar, dronkenschap, 2 boete of 1 dag hecht. P. J. v. L. te Amsterdam, in staat van dron kenschap de orde verstoren, 6 boete of 6 da gen hecht. H. v d. W. te Alkmaar, P. A. te Egmond aan Zee, overtreding Arbeidswet, de le 10 boete of 10 dagen hecht., de 2e 3 dagen hecht. L. D. te Burgerbrug, K. v. V., A. J. B. en A. J. T. te Alkmaar. A. K. en P. B. te Ou- dorp, A. B. te Zuidscharwoude, L. T. te Koe- dijk, overtreding Politieverorden:ng. de le 2 bo-ete of 1 dag hccht., de 2ej 1 boete of 1 dag hechtde 3c 3 X 5 boete of 3 X 5 dagen hechtde 4e teruggave aan de ouders zonder toeprssing van cenige straf. de 5e en 6e ieder f 15 boete of 7 dagen hecht., de 7e 20 boete of 10 dagen hecht., de 8e 25 boete of 12 da gen hecht. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Uitslag der voorloopige veiling, gehouden op Zaterdag 21 Febr. 1925 in cafd Central te Alkmaar, ten overstaan van de notarissen D. Kruimel te Oterleek, M. Kluwer en C. G. Pouw te Amsterdam van eene kapitale bouw- hoeve met bouw- en weiland en arbeiderswo- ning, gelegen aan den Molenweg, gemeente Oterleek, ten verzoeke van familie Van Tol e. c. I. Landbouwerswoning, schuur, erf, boom- gaard en tuin groot 49 A. 3200.— 2. Bouwland 28 A. 90 c.A. 970.— 3. Bouwland 2.82.20 H.A. 7600.- 4. Bouwland 3-50.70 H.A. 8500.— 5. Bouwland 1.88.60 H.A. 4275.— 6. Bouwland 1.84.H.A. 3500. 7. Bouwland 75 A. 1970. 8. Bouwland 2.93.20 H.A. 7720. 9. Bouwland 3.68.10 H.A. 8000.— 10. Bouwland 1.84.10 H.A. 4000.— 11. Bouwland 1.90.H.A. 3800.— U. Weiiand 1 44 85 H.A. 3080 13. Weiland 2.16.55 H.A. 5430.— 14. Bouwland 3.74.40 H.A. 7000.— 15. Bouwland 3.68.50 H.A. 7000 16. Arbeiderswoning met erf 0.06 20 H.A. 1440.— 17. Weiland 0.98.90 H.A. 2120.— 18. Bouwland 2.17.60 H.A. 4380 Samen 36.2080 H.A. 83985.— Ingiezonderi stukken (Buiten ver ant woordeliikkeid van de Redac- tie. De opname in deze rubriek bewijst geens- zins dat de redactie er mede inslemt.) IS HET MAKEN VAN EEN NIEUWE WILLEMSBRUG GEEN OVERBODIGE UITGAVE? Over bovenstaand onderwerp verzoek ik u geachte heer Redacteur een plaatsje in uw veelgelezen blad, waarvoor ik UEd. bij voor- baat beleefd dank zeg. Zooals wij alien wel opgemerkt zullen heb ben, wordt a.s. Donderdag 26 Febr. door B. en W. aan den Raad voorgesteld om over te gaan tot het bouwen van een nieuwe Wil- lemsbrug. Volgens ondergeteekende is het maken van een nieuwe Willemsbrug een overbodige uit- gave en wel om de volgende redenen: Mijns inziens kan men die brug toch wel geheel laten vervallen, daar het Verdronken- oord toch niet als doorgaand vaarwater ge- bruikt wordt, zoodat men de Bierkade wel kan doortrekken door aanplemping in aan- sluiting met de Turfmarkt. Men zou daarin wijde rioolbuizen kunnen aanbrengen voor verversching van het water in het Verdronkenoord. Door a,anplemping in plaats van het ma ken van een nieuwe brug zal men toch im- mers zeer veel besparen, daar ten le. deze kosten heel wat minder zullen bedragen; 2e. men vrij is van bediening der brug; 3e. van het eventucel voorkomeude onderhoud eu ten Zijn uw handen en lippen pijnlijk, schraal of gesprongen door de koude, gebruik dan de heerlijk verzachtende on snel genezende Purol. In doozen van 30, 00 en 90 efc. B$ apothekers ep drogisten. 4e zal dan het geld voor het maken van een nieuwe brug niet zijn weggegooid als men vroeg of laat tot demping van het Verdron kenoord overgaat, waartoe mettertijd wel zal moeten worden besioten, ten gerieve van het steeds toenemende verkeer en mogelijk ten spijt van Heemschut. Ingeval men dan tot demping overgaat, is de Kanaalzijde reeds in orde, en kan men alles in eigen beheer doen, hetgeen een pracht werkverscnaffing met zich mee zal brengen. Met den wensch dat onze vroede vaderen a.s. Donderdag niet al te licht over de door ons te betalen belastinggelden zullen denken en bovenstaand plan eens goed willen over- wegen alvorens tot het maken van een nieu we Willemsbrug te besluiten, teeken ik in afwachting EEN OPMERKER. Mijnheer de Redacteur. Het ingezonden artikeltje van Uwe corres pondent, die onze demonstrate met „Flyosan" ie Sybecarspel heeft mede gemaakt, noopt ons het door hem geschrevene nog eens te corri- geeren. Ten eerste schrijft hij hierin, dat in de eer- ste sta'I ,(3 maatjes of 250 gram" bij de vul- ling werd afgemeten. Mogen wij even opmer- ken, dat 3 maatjes (d.w.z. 3 geijkte 'A d.L niet 250 gr. doch 150 gr. bevatten. Ten tweede zij opgemerkt, dat bij meting na het spuiten 77 gram over was, dus 73 gr. verbruikt. Hoe Uw correspondent aan 217 gram komt is ons een raadsel en zou niet eens kloppen, als 3 maatjes 250 gram was ge- weest. Wat den reden was, dat in de stal bij den burgemeester in verhoudinir wat meer verspo ten werd weten alien die daarbij tegenwoor- dig waren. Immers op uitdrukkelijk verzoek van den burgemeester hebben wij nog eens tusschen de koeien gespoten, toen wij klaar waren, hetgeen o.i. niet noodig was geweest. Tenslotte zouden wij nog gaarne de mis- plaatste veronderstelling reeht zetten, als zou het busje, dat wij meebrachten 250 gram be- vat hebben. Dit hebben wij nooit beweerd en was ook niet waar. Wij hadden zonder te me- ten maar wat in het busje laten loopen, daar wij immers bij spuiting zouden meten wat er gebruikt werd. Het eenige abuis, dat bij de berekening is gemaakt, is: dat er geen rekening is gehouden met het feit, dat wij 10 pet. korting toestaan op de leveringen Flyosan, bestemd voor de verdelging der Malariamuggen en dus het verbruik per 100 M3, mits voor dit doel ge bruikt feitelijk nog 10 pet. lager is. Het spijt ons, dat Uw correspondent ver- wonderd is, dat wij deze demonstratie voor reclamedoeleinden gebruikeft. Het lijkt ons in ieder geval beter dan reclame te maken met feiten, die nooit hebben plaats gehad, zooals de wederverkooper van R.I.D.S. doet. Wij vertrouwen dat een en ander Uwe le- zers nu duidelijk zal zijn en danken U zeer voor de plaatsruimte, die U ons zoo welwil- lend voor dit doel heeft afgestaan Hooeachtend, Zaadhandel J. B WIJS EN ZN. (Voornamelijk de laatste zin van dit arti- kel laat duidelijk zien, dat wij op den verkeer- den weg raken. Willen de vertegenwoordi gers van Rids of Flyosan reclame voor eigen artikelen of afkeuringen van de producten van anderen publiceeren, dan zullen zij voortaan daarvoor de advertentie-rubriek moeten ge- bruiken. Red. Alkm. Crt.) Geachte Redactie! In het No. der Alkm. Crt. van 19 Febr. j 1 stond opgenomen het verslag der vergadering v. d. Alkm. Stadstram. De Directie sprak er zijne teleurstelhng over uit, dat naar het sta tion minder gebruik gemaakt werd van de Tram als vanaf het station. Mijn inziens ligt dat voor de hand. Als men uit de trein komt staat de tram klaar om de passagiers naar de stad te vervoeren. Behoeft men niet te vragen hoe laat hij vertrekt. Maar als men naar de trein moet en men wil dat per tractor doen, dan kan men nergens zien hoelaat hij ver trekt. Uitgezonderd een dienstregeling bij de Vierstaten en op de Limmerhoek. Maar daar de meeste menschen onderweg instappen, hebben zij daar niet veel aan, zoodat men vaak kan opmerken wanneer zoo iemand een peosje staat (en wachten duurt meestal lang) zij maar met lijn 2 (per voet) vertrckken Stond er nu bij vers^hillende halten een dienstregeling, dan gaf dat meer vertrouwen, want met die wijziging van 11/12 gebeurt het vaak als men b. v. op de Laat wil instappen om naar het Station te gaan men van den Conducteur te hooren krijgt dat de tram naar den Hout gaat. De te maken onkosten zijn niet hoog en komen het verkeer per tram ten goede. Met dank voor de plaatsing, H. J. DE GRAAFF. Zeer geachte Redactie, Welk een schrik dcorvoer ons steenen u;e- rnoed bij het lezen van bijlage No 25. Zullen wij dan toch den dood moeten sterven Wij, die jaren en jaren lang tot room en Iuister van de Langestraat hebben bijgedra- gen, haar aspect verhoogden en een pittoresk aanzien aan de huizen gaven. Niemand stonden wij ooit in den weg. In- tegendeel. Bereid- en hulpvaardig als wc van nature zijn, torsen wij, zonder morren, de argelooze voetgangers winkelende dames daaronder begrepen door een met „brandspuitvaart" voorbijrazend modern vcertuig van den brec- den lijweg verdreven. Zijn en waren we niet dikwijls een toe- vluclit voor de vele burgers en buitcnlieden. die, bij feestelijkheden van welken aard ook het wachten moede, zich bij risten hebben neergevleid aan en op onzen boezem, hoezeer dezelve koud als steen. Nooit en te nimmer hebben wij „winkelen- de" bczitsters van bevalligc en niet bevallige damesvoeten een verzuchting over oils hooren si a ken. Ook klaagde niet de „American Miss" van uit de 45e straat tot ons gekomen om rustig in de Langestraat te winkelen. Zij toch vona ons ..beautiful" en „picturesque". Het is ook beslist onwaar. dat de Italiaan- sche k'roonprins, zooals getnompeld werd, destijds zijn bezoek in Alkmaar Iieeit afgelast, omdat wij hem zouden kunnen hinderen in hei ..rustig" winkelen. Ook heeft 't niet aw ons gelegen, dat het laatste Groct-Amerikaansch bezoek geen dol- larcent heeft uitgegeven in de Langestraatwin- kels We hebben maar al te goed verstaan van Ainerikaansehe dames hebben we een mondje Engelsch geleerd dat het snelle wandeltempo zijn oorzaak vond in trek naar broodjes met kaas en Alkmaar beauty girls, beide te genieten in den groenen Hout. Steeds zijn we ook den winkelier ter wille geweest. Boden we hein niet een belasting- vrije plaats voor zijn uitgestaldc winkelwa ren? Leefden wij niet, van den vroegen morgen tot den laten avond, met hem en zijn gezin mee? Pasten wij ons ook niet aan bij het, zoo wieselend, Alkmaarsch klimaat? Immers we zijn helder blauw bij zonnig weer, donker gekleurd bij regenvlagen, tfiest en vaal is ons gelaat bij minder druk winkelbezoek. Waarom o toch, moeten wij verdwijnen? Zij, die zoo langen tijd op ons einde hebben gewachi, zullen, als we eenmaal dood en be- graven zijn, of als grafsteen dienstdoen, eei'st dan beseffen welk een onherstelbaar kwaad zij hebben gesticht. Nimmer zullen wij in dit aard&chc tranen- dal wederkeeren. 't Zal met ons gaan als met de verdwenen schoone historische Alkmaarsche Poorten, welke wij zoo gaarne zouden hebben behou- den. De stad Haarlem legt althans een rijweg c nt de Amsterdamsche Poort, tot behoud der zelve. In bijlage No. 25 lezen wij verder, dat het voorts aanbeveling verdient om de stoepen. welker eigenaars op behoud ervan prijs stel len, „in het trottoir te laten liggen", mits de stoepen niet onder" het niveau van het trot toir komen Een sprank van hoop doorvoer ons nu. O1 is't een vleugje voor den dood Mogen wij dus blijven, niet onder maat boven het trottoir? Zou dat geen vergissing kunnen zijn? Of vinden wellicht onze doodgravers er een guiot in, ons levenslang aan de kaak te stel len als plattelandsche bezienswaardigheid, ingemetseld als we zullen worden, kleurig en frisch, in een nieuw, van gore tegels aan te brengen trottoir? Dat nimmer. Dan maar liever begraven onder het ni veau van het trottoir. Over de bestrating zwijgen wij bescheiden. Verbetering daarvan zal wel dringend noodig zijn. Voor de Engelsch en Amerikaansch spre- kende vreemdelingen zal het ongetwijfeld prettig zijn te wandelen over „S. A. Asphalt Block Pavements. Immers zij zullen zich op vaderlandschen bodem wanen. Maar de kosten, de kosten. Een halve ton met in uitzicht een supple- toire begrooting. Burgers waakt. Houdt toch Uw Burcht, in casu Uw Buidel, gesloten. Wordt onze dood niet te duur gekocht? De rekensom van den Directeur van Ge- ineentewerken is kloppende. Wat evenwel B. en W. verder opmerken is ons, stoepies, niet geheel duidelijk. Maar't zal wel aan ons liggen Op de begrooting 1924 is voor verbetering van de Langestraat uitgetrokken 35.600 de bereids dfoor P. W. goedgekeurde verhooging 12.150 weshalve het gevraagde crediet to- taal bedraagt 47.750 terwijl de kosten van het werk zijn begroot op, na aftrek van afkomen- de materialen, op 44.250 verschil 3.500 Is dit bedrag wellicht geraamd om ons een eerbiedwaardige begrafenis te bezorgen? We stellen evenwel geen prijs op een „defti- ge begraffenis". Stop er ons, o Vroede Vade ren, maar stil en eenvoudig „onder" en geef de begrafeniskosten ad 3500 aan het Mo dern en Neutraal Ziekenhuis. Dan zullen wij, zonder murmureeren, stille haiengaan, onze laatste snik gewijd aan Alkmaarsch welvaart en onze allerlaatste zucht aan het welzijn van de Langestraat- winkeliers, die zoo oaarstiglijk, een beteie zaak waardig, ons einde hebben trachten te vcrhaasten. De Hoofd-Redacteur dezer Courant, die welwillend als steeds onze smartelijke zuchten heeft opgevangen, zal wellicht niet nalaten een onder-, na- of grafschrift te ma ken. In het aangezicht des doods, o Hoofdredac- teur, zien wij met brekend arduinen oog dee- moedig tot U op en murmelcn: „Erbarm U or.zer". Wij dragen U, die onze laatste levensdagen waarlijk niet hebt verzacht, geen kwaad hart toe. Wij weten het maar al te goed. Niet gij, maar de Langestraat-winkcliers, afgunstig op het Laat-trottoir, hebben onzen dood ge- zocht, maar nog niet gevonden. Een drenkeling klampt zich aan een stroo- halm vast. Want als't gezond verstand van de Vroede Vaderen eenmaal „baan breekt", o, dan is nog niet alle hoop verloren. In beven en sidderen liggen wij, oneffen, doch aesthetisch, aaneengesloten op onze sponde neergestrekt en wachten gelaten al wat den 26sten dag van Sprokkelmaand A. D, 1925 ons brengen zal. Ave Caesar-Winkelier, Morituri te Salu- tant. DE LANGESTRAAT-STOEPEN. (Als deze menschelijke Langestraat-stoep onze courant van gisteravond had gelezen, zou hij gezien hebben, dat B. en W. mede- deelen, dat door een correctiefout ten stad- huize in het slot van bijlage No. 25 de cijfers 12150 en 47750 veraaderd moeten wor den in 8650 cn f 44250. De rekening klopt dan precies en cr blijft geen cent voor de be grafenis over. Overigens ver wachten wij, dat deze be- vende en sidderen de stoepsteen niet lang meer op zija vonnis behoeft te wachten. Ook de Raad zal wel het „Ave" uitsprekea Red. Allan OrtA hcb dan ook altijd Akker'a Kloostcrbalsera in huis. want sncllc hulp is dubbele hulp als zl) zich bezeeren. Koop vandaag een pot. J) tf yt M yy yy yy 99 yy yy yy yy yy yy yy

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6