Alkmaarsche Courant 11 Yrijdag 27 Februari. FEII1LLETON. Ontvoerd. Ifo. 49 1925 Honderd Zeven en Twintigste iaargang. Gemengd Nieuws. DE VLIEGTOCHT NEDERLAND— INDIe. De terugkeer van de vliegers, die den tocht naar Indie gemaakt hebben, is vastgesteld op Zaterdag 18 April aa.s. Op genoemden da tum zal de bemanning per vliegtuig op het vliegveld Schiphol terugkeeren, waarna een receptie in Amsterdam gehouden zal worden. 's Avonds zal aan de bemanning een serenade gebracht worden. f VERDACHT VAN MOORD. wiaandagavond heeft de Zwolsche recherche in samenwerking met de recherche uit Rotter dam aangehouden een zekeren K., geboortig uit Groningen, verdacht van den moord, die indertijd gepleegd is op een wisselwachter bij Dordrecht. De verdachte is naar Rotterdam overgebracht. INBRAAK. Te IJmuiden is ingebroken in het kantoor van de Visscherijmaatscliaapij „De Vooruit- gang", aan de Visschershaven. Met een bijtel is een lessenaar opengebroken en daaruit is een loonzakje met geld en een zilveren siga- rettcnkoker ontvreemd. DE TOELATING TOT ADVOCAAT EN PROCUREUR GEWEIGERD. Te Arnhem heeft zich het geval voorge- daan, dat de Raad van Discipline van den bond van advocaten, zich verzet heeft tegen de inschrijving van een advocaat op grond van het feit, dat deze vroeger was gefailleerd. Het Hof heeft nu in die zaak beslist, dat niet steeds een uitgesproken faillissement een afdoende reden behoeft te zijn om de toela- ting als advocaat te weigeren, maar dat toch in dit geval geen inschrijving van den verzoe- ker als advocaat en procureur kon plaats heb ben, meer in verband met de omstandigheden, die destiids tot dat faillissement hadden ge- leid. EEN REM PL A?ANT-GEVANGENE. Eenigen tijd geleden werd door de Amster- damsche rechtbank een zekere W. H., wonen- de op den Zeedijk te Amsterdam, wegens ver zet tegen de politie, veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf. Kort na het von- nis meldde zich bij den officier van justitie te Rotterdam, naar de Telg. meldt, een man, die voorgaf W. H. te zijn en verzocht zijn straf te mogen uitzitten. Aan dit verzoek werd voldaan en de man werd in de strafge- vangenis opgesloten. De inspecteur van politie W. v. d. Berg van het bureau Bergsingel had er echter alreeds kennis van gekregen, dat er iets met deze zaak niet in den haak was. Hij stelde een on- derzoek in en gistermiddag hield hij in een perceel aan het Weenaplein een man aan, die de ware W. H. bleek te zijn. Weldra kwam aan het licht, dat de man, die zich aan de ge- vangenis meldde, G. H. heette en zich had la- ten omkoopen om de straf voor W. H. uit te zitten. Zeven weken had hij reeds in de ge- vangenis doorgebracht. Natuurlijk is dit alles voor niets geweest. De man is dadelijk in vrijheid gesteld en W. H. zal de acht weken zelf moeten „opknap- pen". DE LOONEN VAN HET OVERHEIDS- PERSONEEL. De Haagsche redacteur van De Morgen schrijft aan zijn blad o.m. Van goed ingelichte zijde heb ik aangaande de 20 dezer gehouden conference tusschen de R.K. Centrale van burgerlijk overheidsperso- neel, waarbij een afgevaardigde van den Ned. R. K. onderofficiersbond St. Martinus, en een delegatie uit de katholieke Kamerfrac- tie vernomen, dat deze delegatie in de eerst- komende vergadering van de Kamerclub rap port van de besprekingen zou uitbrengen. De algemeene wensch der Centrale was jiet terugbrengen der verlagingen op 5 en 7% pet. inplaats van de 10 en 20 pet Ruw bere- kend zou dat op een 10 millioen komen te staan, welk bedrag thans niet gedekt zou kunnen worden. Ten hoogste zou men kunnen aaflvangen die categorieen te helpen, die er het slechtst zijn afgekomen. Waar dus een algeheele verbetering, wil zij werkelijk effectief zijn en over de geheele lijfr werken voorshands volgens velen te kostbaar zou worden, dacht men er ook over eerst et- telijke groepen te helpen, welke er nog slech- ter aan toe zijn, zooals voornamelijk de mili- tairen die gepensioneerd werden voor de her- ziening der pensioenwetten van 1921. Deze menschen, ouden van dagen, die in de bit- terste armoede verkeeren, zouden met een be- trekkelijk klein totaal-bedrag wezenlijk ge- holpen zijn. Een niet onbelangrijk aantal der aanwezi- ge Kamerleden meende, dat de gemiddelde van Kooert Louis Stevenson, geautoriseerde vertaling van J. C. L. B. Pet. 50) Dienovereenkomstig gingen wij den eer- sten naclit naar het huis van een Maclaren in Strath ire een vriend van Duncan, waar we den een en twinstigsten van de maand sliepen en van waar we bij het vallen van den nacht vertrokken om weer een gemakkelijke reis te hebben. Den twee en twintigsten lagen we in een heidebosch op den heuvelkant in Uam Var, in het gezicht van een kudde,schapen, de gelukkigste tien uren slaap in een heerlijk§n zachten zicnneschijn. op kurkdrogen grond, die ik ooit heb gehad. Dien nacht stootten wij op Alan Water en volgden het stroomaf en toen we aan den rand van de heuvels kwamen, zagen we de heele delta van Stirling beneden ons, met de stad en het kasteel er midden in, en den maneschijn op de bocht van de Forth. „Nu", zei Alan, „rk weet niet, hoe je het vindf, maar je bent weer in je eigen land. We zijn om een uur de Hooglandsche grens ge- passeerd en als we nu over dat bochbge wa ter konden komen, mochten we onze rautseo m de lucfrt gooien." posifte m Rijvsdienst met ten achter stonci bij die in particulieren dienst; deze Kamerleden waren van de dringende urgentie der klach- ten niet zoo overtuigd, dat onverwijld optre- den noodzakelijk moest geacht worden. De meerderheid der aanwezige Kamerleden evenwel stond gunstiger tegenover de verlan- gens der Centrale. Door dit wezenlijke ver- schil van meening in den boezem der delega tie, dat zich evenzeer voordoet in den boezem der fractie, kan er voorshands niet door de Kamerfractie als zoodanig met kracht bij de regeering aangeklopt worden. Men zal moe ten afwachten en de algemeen heerschende opinie was, dat het best mogelijk is, dat voor de vtrkiezingen de fractie niet meer in staat is te effectueeren wat door de Centrale, ge- steund door eenige democratische elementen onder onze afgevaardigden, wel gewenscht wordt. DE ZOMERTIJD. Het hoofdbestuur der Nederl. Maatschap- pij voor nijverheid en handel heeft aan de Tweede Kamer geschreven: dat genoemde maatschappij de eerste ver- eeniging is geweest, welke hier te lande de aandr.cht heeft gevestigd op het nut en het genot, dat het invoeren van den zomertijd kan schenken; dat zij sedert voortdurend de tolk was van hen, die met den zomertijd zijn ingenomen en dezen niet meer willen missen; dat zij met groote belangstelling heeft ken nis genomen van het rapport der Tijd-com- missie en inzonderheid met instemming van het voorstel der meerderheid om door het in voeren van den „zonetijd met zomertijd" eensdeels te bevorderen, dat Nederland zich eindelijk aansluit bij de internationale rege- ling, die de aarde in tijdgordels verdeelt en Nederland in die van West-Europa heeft ge- plaatst; en anderdeels eenigszins tegemoet komt aan de bezwaren van een deel der lan- del ijke bevolking; redenen waarom het hoofdbestuur met aan- drang verzoekt den zomertijd te handhaven in den geest van de meerderheid der Tijd- commissie. De Nederlandsche Vereeniging 'van Huis- vrouwat heeft aan we beide Kamers der Sta- ten-Generaal een adres gezonden, waarin zij haar ernstig bezwaar u'itspreekt tegen het wetsontwerp tot afschaffing van den zomer tijd. Zij meent, dat de hedendaagsche econo- mische tcestand het noodig maakt, de bezwa ren, die de tegenstanders van den zomertijd in het midden brengenachter te stellen bij de voordeelen, waarop door zooveel anderen wordt gewezeu. BRAND. Woensdagavond omstreeks 11 uur is brand ontstaan in de Zuid-Hollandsche Brouwerij aan de Noorderstvaat in Den Haag. Op de tweede verdieping lagen eenige leege zakken. Daar meet de brand ontstaan zijn. Omtrent de oorzaak kan nog niets met zekerhei i worden medegedeeld. Vlak bij den vuurhaa-d lag een stapel balen suiker. Deze geraakten in brand en' verspreidden een ver- stikkenden rook In de afdeeling waar de brand ontstaan is was maar een man aanwezig, die een verdie ping hooger den molen bediende. In allerijl is deze toen hij het vuur bemerkte naar bene den geloopen en heeft pogingen in het werk gesteld den brand te blusschen. Door den ver- stikkenden rook kon hij echter niet veel uit- richten. Eerst na eenigen tijd was hij in de gelegenheid den portier te waarschuwen en hulp uit de andere fabrieksgedeelten te roe- pen. Toen de brandweer ter plaatse kwam moest deze van luchtmaskers gebruik maken om in de ruimte waar de suiker en de zakken brand- den, te kunnen komen. Tot overmaat van ramp ontstond er kortsluiting, zoodat het electrisch licht uitging. Na korten tijd was dit weer hersteld. Met een straal op de waterlei- ding kon de brandweer het vuur aantasten, dat spoedig gedoofd was. De brand is beperkt gebleven tot een zwaren binnenbrand die be- trekkelijk geringe schade aangericht heeft. DE WIJZE VAN VERKIEZING VAN DE KAMERS VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. De Kamer van Koophandel en Fabriekcn voor de Geldersche Vallei heeft aan den mi nister van arbeid, handel en nijverheid voor- gesteld het kiesrecht voor de Kamers van koophandel en fabrieken toe te kennen aan de bedrijven en ondememingen, in plaats van, zooals thans, aan de krachtens de inschrij ving dier bedrijven ingeschreven personen Dezelfde Kamer heeft den minister een wijziging van den uitslagberekening bij stem- mingen voor de Kamer van Koophandel in overweging gegeven, een systeem, dat de voorkeursverkiezing behoudt, maar eenvoudi- ger van opzet is. DE MALVERSATIES TE BREDA. B. en W. te Breda deelen den raad thans mede, dat het kastekort, ten gevolgc der mal versation aan de gasfabriek, door den boek- hcuder-kassier SI., in totaal bedraagt de som van 4402.49%. Zij stellen den raad voor, genoemden ambtenaar ontslag uit zijn betrek- In het Allan Water, dicht bij de plaats, waar het in de Forth valt, vonden we een klein, zandig eilandje, begroeid met klissen en boterbloemen en andere lage planten, die ons juist zouden bedekken, als we plat gingen liggen. Hier maaklen we ons kamp, in het ge zicht van het kasteel van Stirling, waar we de trommels hcorden slaan, alsof een deel van het gamizoen paradeerde. Maaiers werkten den ganschen dag aan den eenen kant van de rivier, en we konden de steenen tege nde sik- kels hcoren slaan en de stemmen en zelfs de woorden van de pratende mannen. We moes- ten still blijven liggen en onzen mond houden. Maar het zand van het eilandje was warm van de zon, de groene planten gaven scha- duw voor ons hoofd, we hadden eten en drin- ken in overvloed, en bovendien waren wij in het gezicht van de vrijheid. Toen de maaiers van hun werk gingen en de schemering toegon te vallen, waadden wij aan wal en gingen naar de brug van Stirling in de velden en achter de heggen blijvend. De brug is vlak onder de heuvel van het kasteel, een oude smalle brug met tinnen op de borstwering en het is te begrijpen, met hoeveel belangstelling ik er naar keek, niet alleen, omdat het een beroemde plek in de geschiedenis was, maar omdat het de poort der verlossing was voor Alan en mij.. De maan was nog niet op, een paar licht- king te verleenen met ingang van den dag der schorsing. De door de rechtbank vrijgesproken ambte naar G. is reeds door B. en W. ontsatgen. Mr. Dr. J. SGHOKKING. Naar het Hbld. verneemt gaat mr. dr. J. Schokking langzaam vooruit, maar moet tjog steeds net bed houden. ONDERNEMERSRAAD VOOR SURINAME. Dinsdag is in het Scheepvaarthuis te Am sterdam, onder leiding van mr. C. F. Schoch, een vergadering gehouden van belanghebben- den bij ondememingen van landbouw, indu- strie, handel, scheepvaart en verkeer in Suri- name, waarin is besloten tot oprichting van een vereeniging: „De Ondernemersraad voot Suriname". BRAN'DEN. Gisternacht brandde in de buurtschap Hnls- horst bij Nunspeet, de boerderij, eigendiom van den heer Bultman en bewoond door Hannes Vliiem, tot den grond toe af. Van dien inboe- del kon zoo goed als niets worden gered Het geheel was laag verzekerd. Gisternach4 is te Nijkerk een schuur afge- brand van J. Steenwijk, waarbij oa. een paard, eenige geiten, 6 fietsen en enkele arti- kelen zijn verbrand. Een en andei- was slechts laag verzekerd. WEELDEBELASTING. Ter bespreking van het bij de Tweede Ka mer ingeaiende wetsontwerp tot aanvulling van de Zegelwet 1917, enz. heeft naar de N. R. Crt. meldt, op uitnoodiging van de Alge meene Nederlandsche Vercen. voor Vreemde- lingenverkeer gisteren te 's Gravenhage een vergadering plaats gevonden van afgevaar digden van de Algem. Niederl. Vereeniging van Vreemcielingenverkeer, den Nederiand- schen Bond van werkgevers in hotel-, cafe-, restaurant- en aanverwante bedrijven (Hore- caf), den Nederlandschen Bond van koffie- huis-, restauranthouders en slijters eii de Ne derlandsche Hotel- en Restaurantindustrie. De vergadering heeft het bedoelde wetsont werp aan een nauwkeurig onderzoek onder- wcrpen en is eenstemmig tot de overtuiging gekomen, dat d&araan zulke ernstige bezwa ren voor de praktijk kleven, dat het ontwerp, mocht het tot wet worden, en funesten invloed uitoefenen zal. Het wetsontwerp tot aanvulling der Zegel wet (Weeldebelasting) is bij het gehouden af- deel in gsonderzoek der Tweede Kamer over het algemeen niet gunstig ontvangen. Op ver- schillende der voorgestelde bepalingen werd critiek geoefend, terwijl eveneens tal van practische bezwaren te berde werden ge bracht. Ook van de zijde van hen, die niet afwij- zend tegen de strckking van het wetsontwerp stonden, werd op verschillende punten wijzi ging van't wetsontwerp noodzakelijk geacht. Het schijnt vrij zeker, dat het ontwerp, zoo als het is ingediend, niet op een meerderheid in de Tweede Kamer zal kunnen rekenen. ZIJ HAD ER G'ENOEG AAN: Mevrouw Swane-Fritzen heeft aan den ge- meenteraad van Waalre (N. Br.) geschreven: Het is nu bijna twee jaar, dat ik in uw col lege zitting heb. In den loop van dtezen tijd is het voor mij veelat moeilijk geweest, mij met de gebrekkige leiding te vereenigen; nocli- thans heb ik gemeend mij te moeten schikken, zooals mijn plicht het gebood. Thans spijt het mij te moeten bekennen, dat die toon der de- batten van dien aaid is gewordten, dat het voor een vrouw onmogelijk is, deze langer bij te wonen. Dit is de reden, waarom ik mij ge- noopt zie. aan uw college mijn ontelagneming aan te bieden. AANGEREDEN. Te Delft is Woensdagavond omstreeks 10 uur de 21-jarlge leerling-verpleegsfer in het St. Jorisziekenhuis mej. Vonk uit Eten Haag, op den Kanaalweg aangereden door den mx>- torrijder S. uit Delft. Zij lereeg een ernstige schedelfractuur en werd in hopeloozen toe- stand naar het gasthuis vervoerd. HOLBEWONERS. Als een bewijs van den woningnood in Kat- wijk, kan warden medegedeeld, dat twee ge- zinnen, die dezer dagen hun cnbewoonbaar verklaarde woningen moesten verlaten, thans ondergebracht zijn in de verlaten loopgraven in de duinen onder Katwij'k-aan-Zee. De twee gezinnen tellen te zamen twaalf personen. poor middel van planken zijn eenige „ge- riefel ij'kheden" aangebracht, maar een deur om de dubbele „woning" af te sluiten ont- breekt. DE TEESDALE. Het Engelsche stoomsdiip Toesdale is bo- ven Maassluis aan den N'oordwal aan den grond gezet en daar vol water gepompt door het bergingsvaartuig Meermin en de pomp- boot Kijkduin, waardoor het vuur gebluscht werd. De sleepboot Blankenburg was gister- moi'gen bezig het water uit het schip te zui- gen. Het stoomschip zou gistermiddag opge- sleept worden naar Rotterdam, waar het lig- plaats zou nemen aan de Jobskade. Het schip, is geheel uitgebrand. Een ge- jes schenen langs den muur van de sterkte, en wat lager een paar verlichte vensters in de stad, maar het was doodstil en er scheen geen wacht op de brug te zijn. Ik was er voor, onmiddellijk door te gaan, maar Alan was voorzichtiger. „Het lijkt buitengewcon rustig," zei hij, „maar toch zuillen we voorzichtig achter een dijk gaan liggen om zekertheid te krijgen. Zoo lagen we ongeveer een kwartier, nu eens samen fluisterend, dan weer stil lig- gend en niets hoorend dan het kabbelen van het water tegen de pijlers. Ten laatste kwam er een cude vrouw aangestrompeld, die eerst bleef staan, dicht bij de plaats waai" wij la gen en zichzelf beklaagde over de lange iois, die ze had gemaakt, en toen weer voortging den stellen oprit van de brug op. De vrouw was zoo klein, en de nacht was zoo danker, dat we haar spoedig uit het oog verloren al leen het geluid van haar stappen en haar stok en haar freest, die ze bij buien kreeg, verder hoorden wegtrekken. „Nu moet ze erover zijn," fluisterde ik. „Neen," zei Alan, „haar voeten klinken nog hoi op de brug." En juist op dat oogenblik riep ecu stem: „Werdaen we hcoren de kolf van een mus ket op de keien slaan. Ik vercnderstelde, dat de scnildwacht in slaap was gevallen, zoodat wij er misscfrien oogezien langs waren geko- oeeTte aer fafflng, pi.m. 200 ton Tj'zer, zai ver- moedelijk niet geheel verloren zijn. VOOR HET DORUS RIJKERSFONDS. Naar het Hbld. vernemt is gisteren de eer ste serie van 10.000 briefkaarten met adverten- ties, die ten voordefele van het Dorus Rijkers- fonds tegen 5 cents verkocht worden, te doi Haag geneel uitverkocht. Een nieuwe serie schijnt reeds ter perse te zijn. KORTE BERICHTEN. Verschencn is de memorie van anfwoord op het verslag van de Eerste Kamer over de justieiebegrooting. Verschenen is het antwoord van den mi nister van waterstaat op vragen over de op- dracht aan een buitenlandsdie onderneming van den bouw van de hefbrug over de Ko- ningshaven te Rotterdam. De minister van justitie heeft een com- missie ingesteld om te onderzoeken hoe het hecht op de binnenvaart opnieuw bij de wet behoort te worden geregeld. De regeering aanvaardf het compromis- voorstel van de maatschappij Louise-groeve in de zaak van Graetheide. Gister heeft het Kaascontrolestation Zuid-Hoi land voor volvette kaas, gevestigd te 's Gravenhage, te Rotterdam zijn jaarlijiksche algemeene ledenvergadering gehouden, onder leiding van zijn voorzitter, 'den heer J. v. d. Koogh. Gister is een blok van vier woningen a an de Bronschestraaf te Almelo, uitgebrand Al les was verzekerd. ProYinciaal Nienws UIT BROEK OP LANGENDIJK. Deze week vergaderde in het vergaderlo- kaal van het betaalkantoor de Langendijker Groentencentrale. Door den voorzitter, burgemeester Slot werd de vergadering met een welkom aan de leden gecpend, waarna de notulen worden ge- lezen door de secretaris en onveranderd met dank aan de secretaris goedgekeurd en ge- teekend. Vertegenwoordigers waren er van dertien aangesloten vereenigingen met verte genwoordigers van „de Koophandel". Afwezig was de vereeniging St. Pancras (Zuid.) Hiema werd rapport uitgebracht van de controle over het betaalkantoor, waaruit bleek, dat er in de maand Januari geveild is voor een bedrag van 382418.67 waarvan voor: Broek op I angendijk 95262.40; Koe- dijk 71658.22; St. Panaas 74251.07; St. Pancras, R.K. 7856.07; Zuidscharwou- de 51073.32; Zuidscharwoude R. IC 1326.33; Heei" Hugowaard 34433.31; Heer Hugowaard R.K. 20795.40; Hensr broek 2001.67; Oterleek 1455.22; Ursem 4346.61; dc Schermeer 11183.19; Scher- merhcrn 500.98; Diversen f 6274.88. Ingekomen was een schrijven van Groen- tencultuur te Broek op Langendijk, waarin gevraagd wordt of het niet mogelijk was dat de tuinbouwvereenigingen lid worden van de Provinciate commissie om zoodoende meei" zeggenschap te krijgen in dat lichaam, daar gemeend wordt dat zooals de L. G. C., waar veertien tuinbouwvereenigingen n zijn opge- nomen, te kort zeggingschap heeft naar vei- houding van andere kleine veilingsvereenigin- gen medegedeeld wordt als Groentencentrale niet goed bekend is met de werking der pro vinciate Commissie. Ten eerste wordt de provinciate commissie gevormd door veilingsvereenigingen, ten twee de gaat het stemmenaantal naar den omzet b. v. tot een omzet van 100.000 een stem, van 1 tot 500.000 twee stemmen, van 500 000 tot een millioen, drie stemmen, van een tot twee millioen vier stemmen en daar boven viji stemmen. Ten derde wordt het geheele be- stuur der L. G. C. uitgenoodigd de vergade- ringen der Prov. Commissie bij te wonec, zoodat elke aangesloten tuinbouwvereeniging vertegenwoordigt is. Na deze mededeeling achtte het bestuur het niet gewenscht hierin verandering te brengen wat aan de betrokken vereeniging gemeld zal worden. Bij de bespre- king over art. 13 van het veil ingsreglement, zal op de algemeene vergadering worden me degedeeld, dat het besluit dat het vorige jaar genomen is op de algemeene vergadering met een jaar te verlengen. Hierna werd de be- schrijvingsbrief klaar gemaakt voor de alge meene vergadering, welke gehouden zal wor den op Woensdag 18 Maart 's inorgens 10 uur in het lokaal van den heer Groot te Koe- dijk. De voorzitter doet mededeeling aangaan de zijn pogen om de brug bij de Dubbele Buurt verbeterd te krijgen, hetwelk geen re- sultaat heeft gehad. Bij de rondvraag werd ter sprake gebracht dat het niet opgaat het product van den aanvoerder in de veiling te kleineeren. Door den i/eilingleider werd ge- zegd dat hem zooiets niet bekend is, dat alles tijdens de veiling zoo ordelijk mogelijk toe- gaat doch mocht het plaats hebben hier de betrokken personen over te onder houden. Het geheele bestuur was ook van oordeel dat all* zeer ordelijk geschiedde, doch dat enkele kleinigheden niet waren te voorkomen Hiermede was de vergadering geeindigd, men, als we het hadden geprobeerd, maar nu was hij wakker en de kans verkeken. „Dat gaat nooit", zei Alan. „Dat gaat nooi't voor ons, David." En zonder verder te spreken begon hij te- rug te kruipen door de velden, kwam een poosje later toen hij uit het gehoor was weer overeind, en sloeg weg in, die naar het oosfen leidde. Ik begreep niet, wat hij deed, ik was zoo teleurgesteld, dat ik nergens meer ptei- zter in had. Een oogenblik geleden zag ik mezelf al aan de deur van mr. Ranheillor kloppen, om mijn erfdeel op te eischen, als de held van de ballade, en nu was ik weer hier een zwervende, opgejaagde schooier, aan den verkeerden kant van de Forth. „Wel," zei ik. „Wel,"zei Alan „watwouje?Ze zijn niet zoo gek, als ik dacht. We moeten nog altijd de Forth over, vervloekt zijn de regens oie haar voedden en de heuvels die haar leidden." „En waarom ga je naar het oosten vroeg ik. „0, alleen maar om eens te zien," zei hij, als we de rivier niet over kunnen, moeten we zien wat we met den mond kunnen doen." „Er zijn doorwaadbare plaatsen hooger de river op.'' zei ik, „maar niet door den mond." „Zeker zijn er doorwaadbare plaatsen en bruggen bovendien," zei Alan, „maar wat hebben wij eraan, als ze bewaakt worden „Wel," zei ik, „maar een riviei- kan worden 11 N.V. Boek- en Handelsdrukkeri] v.h. HERMS. COSTER ZOON, Voordam C 9, Alkmaar, Abonnementen op Tijdschriffcen, zoowei Binnen- als Buitenlandsdie doch daar de secretaris, de oude heer Zee- man voor het laatst als secretaris zitting had genomen werden door den voorzitter enkele hartelijke en waardeerende woorden tot den secretaris gericht. 't Deed den voorzitter zoo weldadig aan dat de secretaris op de alge meene vergadering tot Eerelid van het be stuur zou worden voorgedragen yn tevens op voorstel van het geheele bestuur,der L.G C. hem een jaargeld toe te kennen voor zijn veel en opofferend werk, dat hij heeft ver- richt voor de tuinbouworganisatie. Hij hoopt en vertrouwt dan ook dat de algemeene ver gadering even spontaan dit al aanvaarden, zooals het bestuur dit heeft gedaan en spreekt den wensch uit dat de secretaris daar dan nog lang van zal mogen genieten.. De secretaris dankte den voorzitter voor zijn hartelijke woorden, ook het bestuur zeg- de hij hartelijk dank voor hetgeen hem was aangeboden en zeide, dat hij niet gerekend had op zoo'n vereering, het doet mij goed, nu ik door ouderdom gemeend heb te moeten be- danken bij mijn leven zooveel waardeering te ontvangen, dit vergoed in hooge mate al mijn. moeite, welke ik in die vele jaren heb gehad. Hierna werd de vergadering door den voor zitter gesloten. UIT HEILOO. Woensdagavond hield de Tuinbouwver eeniging „De Vooruitgang" een druk bezochte jaarvergadering in 't cafe van den heer Hel- der. Zij werd met een toepasselijk woord ge- opend door den voorzitter, den heer IG. Blok- ker. Het keurig verzorgde jaarverslag van den administrateur, den heer Akkerman, deelde mde, dat gehouden werden 5 bestuurs- en S ledenvergaderingen. Het ledenta'l ging met 2 voomit en steeg tot 44. Er waren 23 begun- stigers. Een deel van het leed van het ongun- stige jaar 1923 is vergeten. Het financieel verslag gaf de volgende cij- fers: Omzet groente 34.564.86, aardbeien 25.416.20, totaal 59-981.06 tegen een be drag van f 34.894.89 in het vorig jaar De balans gaf in debet en credit aan cen bedrag van 4.919.45, winst- cn verliesreke- ning ,f 14 883.41. De rekening en verantwoording van den penningmeester gaf in ontvangsteu en uitga- ven een bedrag aan van 123.50 en 73.98; het voordeelig saldo was 49.52. Aan gezamenlijke inkoopen was uitgegewn 6.836.57. V'erzonden zijn 17015 collo groenten en fruit en 25000 sloffen aardbeien en zwarte bessen- f De heer Stroomer wees op een font in de cmballagerekening; de zakken zijn te laag be- rekend over een gedeelte van't jaar. De admi nistrateur zal deze foutieve*berekening nazien. De voorzitter deed mededeeling dat het' ver- voer van groente en fruit per spoor een na- deeilg saldo deed ontstaan I van plm. 60, de emballage heeft pl.m. 80 vei'lies opgele- verd. Daartegenover staat 'n winst van f 179 voor inkoopen van sloffen en aarbeienver- voer. De heer Stroomer wilde het verlies op de emballage verminderen en stelde voor de ka- pot zijnde emballage spoedig te retoumeereit naar Beverwijk. De voorzitter deed toezegging, doch een en onder stuit op moeilijkhedende inventarisatie heeft ook wel bewezen dat het verlies op den post „emballage" lager is. De rekeningcommissie bracht rapport uit. Zij was vol lof over het beheer en had geen opmerkingen. De administrateur en penningmeester werd onder dznk gedechargeerd. Groente- en aardbeienvervoer naar Bever wijk en berekening provisie en huur embal lage kwam daarop aan dc orde. Na stemming werd de provisie op 10 pet. bepaald, de huur van de emballage opkisten 8 cent, fruitkisten 5 cent, bessenkisten 3 cent, netmanden 5 cent, witlofmanden 4 cent, bennen 4 cent cn zakken S cent per stuk. Het bestuur stelde voor, om het vei'lies te dekken voor het vervoer per spoor, een heffiag te stellen van 1/s pet. Dit werd aangehouden. Een voorstel tot aflossing op gebouwen (afschrijving) pet. voor de groente en \'t voor de aardbeien, werd goedgekeurd. Voor het vervoer van tuinbouwproducten per auto naar Beverwijk werd over twee in- overgezwommen." „Door menschen die er versfand van heb ben," antwoordde hij, „maar ik moet nig hooren, dat een van ons sterk is in die oefc- ning en wat mij betreft, ik zwem als een steen." „Hc wil je niet tegenspreken Alan," zei ik, maar ik geloof, dat we van den wal in de slcot raken. Als het moeilijk is een rivier over te stelcen, moet het nog mceilijker zijn over een zee te komen." „Maar er zijn nog zulke dingen als boo- ten, zei Alan, „of ik moet me heel erg ver- gissen." „Ja, en er is ook nog zoo iets als geld," zei ik, „maar voor ens, die noch het een noch het ander hebben, zijn ze niet uitgevonden." „Denk je dat?" zei Alan. „Dat denk ik," antwoordde ik. „David," zei hij „je bent een man van wei- nig vernuft en nog minder zelfvertrouwen. Laat mij mijn zinnen er eens op zetten en als ik geen boot kan bedelen, of leenen, of stelcn, zal ik er een maken." „Ik zie het je al doen!" zei ik, „en wat meer is, als je een brug overkomt, kan die je niet verraden, maar als we den mond over- steken, is de boot aan den verkeerden kant, iemand moet die er hebben gebracht, de heele streek zal in rep en roer zijn." (Wordt vervolgd.) t Is HET ADRES voor MM

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 5