Net Kinriemieisje nefte Meisjss. flinve Dienstbode, Correspondent KOST en INWONING ZIT-SLAAPKAMER een net Meisje, Dienstbode gevraagd. een net Meisje een flinke Dienstbode Hnishondster flinke Slagersknecht Nette Meid-Huishoudster Chineesch Nieuwjaar. Advertentlen. HUWELIJK. jongste of aanfeomende Bediende. Gemeubileerdc het water trekt itafuurlijk vooral op Zondag- middag groote belangstelling. Met vereende krachten gelukte het, 't arme dier weer op het droge te brengen en de ver- ontwaadiging over de nonchalante inanier waarop men zich hier van een huisdier ont- doen wilde, was natuurlijk algemeen. Het is te hopen, dat de daderes eens opge- spoord wordt, om haar ook aan het verstand te brmgen, dat het stadswater niet als ver- gaarbak voor doode katten bestemd is. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door Van der Graaf en Co (Afd. Handelsinformaties.) Uitgesproken: r J. Kwak, Alkmaar, Vondelstraat 7, R. c. Mr. Th. Maassen, Cur. Mr. P. Langeveld, Alkmaar. 26 Februaii W. Haanstra, ma- nufacturier. Hoorn. Kl. Noord 17, R.c. Mr. A. M. Ledeboer, Cur. Mr. Jb. Zeylemaker Jzn., Alkmaar. 26 Februari, Jacobus Berkhout, korenmolenaar. Egm. a. d. Hoef R.c. Mr. N. Muller, Cur. Mr. D. Sluis. Alk maar. 26 Februari. Cornells de Waard, slager, Groet, Gem. Schoorl. R.c Mr. Th Maassen. Cur. Mr. A. D. van Regteren Al iens, Heiloo. DEUTSCHER VERE1N. De Duitsche Vereeniging heeft Zaterdag in „'t Gulden Vlies" ecn geslaagde feestavond gehouden. De belangstelling was niet bijzon- aer groot, toch was zij voldoende Er heersch- te een gezellige geest. Het uitgebreide programma werd vlug en serieus afgewerkt. De heeren W. Bood en M. Schuurman (resp. piano en viool) openden, nadat een vrouwelijk lid der Deutscher Verein ecn welkomstgedicht had uitgesproken, het programma met „Friede und Freiheit van L. U. Blankenburg. Direct daarop volgde een viool-solo van den heer Schuurman. een heel mooi gespeeld „Ases Tod" van E. Grieg. Trouwens de heeren Bood en Schuurman deden later meer met veel gevoel (het mag niet te veel worden!) speeld laatstgenoemde zijn eigen compositie „Vision" en in den loop van den avond ..Serenade" van Tossclli, „Ro- mance" van W. Bood. De heer Bood begeleid- de correct. Opgevoerd werd (in het Duitsch): „Men- schen", dramatisch levensbeeld uit de Tiroler bergen door C. F. F. Lerch. De schrijver ver- vulde daarin zelf een der hoofdroEen De in- houd komt neer op het volgende. Op het vin- den van een onbekenden gevaarijlijken smok- kenaar is 1000 kronen belooning gesteld. Deze smokkelaar is de waard uit een kleinen herberg, die echter valsche arnwijzingen doet in de richting van een rechtschapen jongeman, de beminde van Annerl, de dochter van den waard, die tegen elken omgang is tusschen deze twee jonge menschen. De jongeman, Hansl, offert zich later op om den vader van het meisje te redden .Hij laat het voorkomen zelf de smokkelaar te zijn. Een schot wordt op hem gelost, hij wordt doodelijk gewond en sterft Over't algemeen genomen werd het stuk vlot en goed gespeeld. Het is soms wet wat te dramatisch, doch het voldeed goed. De hoofdpersonenHansl, Annerl en Kaspar Bir- dher, den waard, werden resp. zeer aanneme- lijk vertolkt door den heer C. Lerch, frl. Au- guste Weisse en den heer W. von Appeldorn De valsche huichelachtige „Lehrer' werd goed weergegeven door Otto Wiesner. Paul Schmidt leverde een getrouwe creatie van de „Stettnerbauer" Ook de anderen deden zeer goed hun best. Er werd druk geapplaudisseerd. Als Hollandsch blijspel stond op het pro gramma: „Een kop thee", (1-acter) van A. L. J. Landre. Het grootste aandeel voor het welslagen van dit stukje komt toe aan den heer Lerch, die een bijzonder goede komische kracht bleek te zijn, getuige zijn opvatting van Bartho'.o- meus Zuckerrohr. Mej. T. Schuijt was heel aardig als Hermine. De heer L. Vasbinder speelde de baron aannemelijk en de heer W von Appeldorn was goed als Josef, de huisknecht. Ook deze uitvoering was goed verzorgd en gaf blijk van emstige studie. De heer L. Vasbinder heeft in den loop van den avond de aanwezigen nog vergast op en kele levensliedjes, die hij heel goed zong eu waarmede hij veel succes had. De avond werd met een bal besloten. Daar- aan waren enkele attracties verbonden als het kiezen van de beste danseuse en van de schoonste dame, die zeer in den smaak vielen De Deutscher Verein heeft een geslaagden avond achter den rug. HEIJERMANS' „ALI.ERZIELEN" Tournee Willem van der Veer. Onze verwachting, dat de „Harmonie" gis- teravond geheel bezet zou zijn is niet be- schaamd geworden. De zaal was uitverkocht. En ongetwijfeld zijn ook alle aanwezigen ten hoogste voldaan geweest over de wijze, waar op Willem van der Veer en zijn gezelschap „Allerzielen" van Herman Heijermans voor het voetlicht brachten. Wij hebben over die opvoering niets dan lof. Willem van der Veer speelde met gloed en overtuiging pastoor Nansen. Meermalen sleepte hij het publiek mede door zijn krachti- ge wijze van zeggen en betoogen. Bij de be- kende passage „ik sta recht op en ongebroken naar het voorbeeld van onzen Heiland" ging een krachtig applaus op. Tegenover hem ontwikkelde John Timrott als pastoor Bronk niet die kracht, doch was toch meermalen zeer goed. Een ras-actrice met bijzondere eigenschap- pen toonde zich Marie Hamel, die wel in- druk maakte met haar ontroerende creatie van Rita. De pleegzuster vond een geknipt vertolkster in Truus Post, bescheiden maar doelbewust Marie van Westerhoven bleef consequent in haar rol van juffrouw Code, de huishoud- ster. Eenvoudig doch zeer conscentieus was zij daarin. Joh. Overbeeke leverde een pracht creatie van den koster Langebier. Dr. Geert, Van Dalen en „de man" werden respectievelijk goed gespeeld door Joh. de Boer, Joh. jfoha en J. v. Leijen. Opmerkelijk is de aandacht die Van der Veer's gezelschap schenkt aan het z.g. stille spel. Welk tooneel ook, steeds was het tot in alle onderdeelen biizonder goed verzergd. Aangenaam deed het aan dat de uitvoe ring zoo vlot van stapei liep. Van lange hin- derlijkc pauzes was in het geheel geen sprake Verscheidene malen moest na afloop worden Het beste geneesmiddel voor een trage le ver, schele hoofdpijn, verstopping en slechte spijsvertering is een dosis Fosters Maagpil- len. Deze pillen regelen de vloeiing der gal van de lever naar de ingewanden. Nu en dan een dosis Foster's Maagpillen verzekert geede werking van lever en ingewanden, en is het beste voorbehoedmiddel tegen een slechte gezondheid. Prijs per flacon van vijf- tig versuikerde pillen 0.65; in apotheken en drogistzaken. „gehaald". Er is in elk opzicht genoten van „Aller- zielen". Het was een avond, dien de bezoekers niet licht zullen vergeten. MALARIA BESTRIJDING. In een der vertrekken van het Stadhuis had dc eersfe district vergadenng van d-e. piaat- selijke comite's ter bstrijding van de maluria plaats, onder presidium van den heer dr. A. J. Korteweg, aihier, ais p.aatsvervanger van den inspecteur der Vo'ksgezondheid dr. Doy- er, die plotseling verhinderd was deze verga- dering te leiden. Aanwezig waren afgevaardigden van de gemeenten: Alkmaar, Akersloot, A. en Z. bchermer, Castricum, Limmen, Schermer- horn en Uitgeest. Afwezig met kennisgeving Egroond Binnen, zonder bericht Oudorp, Graft, De Rijp en Egmond aan Zee. De Vooi'zitter heette alien welkom en gaf een uiteenzetting van het doel dezer nieuve organisatie, die beoogt om de malaria fcesirij- ding te leggen in de handen van de onmid- dellijk belanghebbenden n.i. de inwoners. Tot voorzrtter van de district ccmmissie werd daarop bencemd de heer C. de Groot, burgemeester van N. en Z. Schemer en tot secretaris de heer G. Vos, dir. van het bouw- en woning toezicht, aihier. Een belangrijke discussie ontwikkelde zich daarop onder de aanwezigen over de malaria bestrijding. Over de verschillende methoden werd van gedachten gewisseld. Uit de gegevens bleek dat het aantal mala ria gevallen de laatste paar jaar dalende is, wat ongetwijfeld aan de bestrijding is te dan- ken. Niet alleen besloot deze uit het ontmug- gen der stallen, doch ook uit't paraffineeren der slooten, waardooi de larven gedood war den. De nieuwe verdelgingsmiddelen Flyo- san en Rids werden besproken, welke beter voldoen dan lysol. Flyosan bestaat uit 97 pCt. gezuiveide petroleum en 3 pCt. met hyl- siliciaat, Rids uit 94 pCt. gez. petroleum en 6 pCt. tetra chloor-koolstof. Beide middelen voldoen in het gebruik en zijn niet duur. Uit de mededeelingen der afgevaardigden blek dat sommigen gemeenten reeds in de rich- ting1 der ma 1 anabestrijding werkzaam waren. zooals Castricum, alwaar spuiten en vloei- stof tegen zeer matigen prijs beschikbaar wor den en eveneens heel wat gebruik werd ge- maakt. Voorts bleek uit het gesprokene dat de malaria bestrijding de belangstelling van alle lagen der bevoiking heeft, dank zij de ge- maakte propaganda. Het distict-comite heeft thans op zich geno men de leiding van de malaria-bestrijding, de te nemen maatregelen worden door de plaat- selijke comite's worden voorbereid, gesteund of uitgevoerd. Waar door deze vergadering thans in de provincie een organiek geheel is verkregen, kan de bestrjjding weer met kracht aanarevat worden, waartoe de financieele hulp van ge meenten, polders en vereenigingen onmisbaar is. KAASCONToLESTATlON NOORD-HOLLAND. Op 1 Januari 1924 bedroeg het ledental van het Kaascontrolestation Noord-IIolland 619, p.l. 48 kaas- en boterfabrieken, 51 kaasfa- brieken en 520 zelfkazende boeren. In den loop van-het jaar traden 74 nieuwe leden toe, n.l. 1 kaas- en boterfabriek, 5 kaasfabrieken en 68 zelfkazende boeren, terwijl het bedrijf van een zelfkazenden boer werd omgezet in een kaasfabriek. Verder traden 16 leden uit (1 kaasfabriek en 15 zelfkazende boeren), zoo- dat het ledental op 1 Januari 1925 bedroeg 677 (49 kaas- en boterfabrieken, 56 kaasfa brieken en 572 zelfkazende boeren). Het personeel is in 1924 ongewijzigd geble- ven- De exploitatie-rekening over 1924 sluit met een batig saldo van 14793.52. De bijdragen der leden (contributie) beliepen J 43013.58, terwijl aan boeten werd ontvangen /4900, aan entreegelden 4920.50. Van 't Botercon- trolestation Noord-Holland werd 10.000 ontvangen als aandeel in de exploitafiekosten. Onder de uitgaven is de voornaamste post, die voor salarissen, welke f 36,925 vorderden. Voorgesteld werd, van het batig saldo 8602 72 te restitueeren aan de leden, zijnde 2C pet. van de door hen betaalde bijdragen 6190,80 aan te wenden ten bate van de cxploitatierekening over 1925. De balans drukt met 32,786. De reserve bedraagt 10,000, de buitengewone reserve 4587. De begrooting voor 1925 sluit in ontvang- stcn en uitgaven met 57,690,80. Onder de ontvangsten worden vemeld de abonnements- kosten van het botercontrolestation Noord- Holland ad 9000 en de bijdragen der leden ad 42,400. De bijdrage van het botercon trolestation, die over 1924 10,000 bedroeg. is met 100 verminderd, omdat door de sta ging van het ledental van het kaascontrole station Noord-Holland door het personeel steds meer vverk voor dit station wordt ver- riclit in verhouding tot het werk voor hdt bo tercontrolestation. Wat de contributie der leden betreft, de to- tale kaasproductie met rijksmerk bedroeg in 1924 16,706,148 Kg. (in 1923 15,903,738 Kg.) Er kon ccntributie worden geheven over een totale productie van 16,777,178 Kg. In ver- band met art. 4 van het huishoudelijk regle- rnent kan voor 1925 hetzelfde contributie- schema per 100 Kg golden als voor 1924, n.l. lste klasse (493 leden) 55 cents, 2de klasse (16 ledtci) 33 cents, 3de klasse (34 leden) 27% cents, 4de klasse (42 leden) 22 cents, 5de klasse (7 leden) 191/, cents, 6de klasse (4 le den) 16cents, 7de klasse (2 leden) 133U cents, 8ste, 9de en lOde klasse (ieder 1 lid) 11 cents. De contributics voor de verschillende klassen bedroegen over 1923: lste 78% cent, 2de 47.1 cent, 3de 39t/4 cent, 4de 31.4 cent, 5de 27.475 cent, 6de 23.55 cent, 7de 19.625 cent, Sste en Ode 15.7 cent. De uitgaven voor salarissen zijn begroot op 37,200. Het bestuur is eenstemmig Van oordeel, dat voor 1925 de salarissen en de kinderbijslagen ongewijzigd moeten blijven. Echter wenscht het, dat tie 1 eclcnvergadering zal beslissen, of deze de kinderbijslagregeling in den bestaanden vorm wcnscht te handha- ven, of deze bijslagen wenscht om te zetten in gewoon salaris, om dan verder geen nieuwe kindertoeslagen meer toe te kennen. De a'.gemeene ledenvergadering van het sta tion wordt op 13 Maart te Alkmaar gehou den. Een paar weken na de Westerlingen be- ginnen de Chineezen aan de jaarswisseling te denken, d. w. z.: de Chineezen van den „Ouden Stijl", want de nieuwe richting heeft al gelijk met ons Oud en Nieuw gevierd. Dat zijn er echter.maar heel weinig, en... tegen dat de „oude stijl" begint zijn ze de moderne richting glad vergeten en fuive.i lustig mee! En als de Chineezen de jaarswisseling be- ginnen te vieren, scheiden ze er voorloopig niet mee uit. Het is trouwens opvallend, zoo dik als we hier in de feestdagen zitten, waar- van er een groot deel door Vadertje Gouver- nement zijn erkend, terwijl de hand°l er nog weer een heele serie op eigen houtpe meeviert. Als jongen droomde ik ervan, hoe heerlijk het zou wezen, als je den eenen keer Pro testant, den volgenden roomsch-katholiek en den derden Jood zou kunnen zijn! Niet uit aangeboren verdraagzaamheid, maar meer speciaal vanwege de vrije dagen. Dergelijke idealen nu kun je hier op< eenvoudige wijze verwezenlijken, zonder va'riaties op het the- ma: „Paris vaut bien une messe". Want ze hebben hier nogal eens ruzie over den juisten datum. Zoo kan het gebeuren dat de ambte- naar den eenen dag'vrij krijgt vanwege een Islamietischen feestdag, de handelsemploye den daaropvolgenden, terwijl tenslotte de Mohamedaan op voorschrift van den hoofd- penghoeloe zich den derden dag van zijn aan- genamen godsdienstplicht kwijt, na uit hoof- de van zijn betrekking toch minstens een van de voorafgaande dagen te hebben meeges- snoept! Dan de Chineezen! Die komen er tenminste roiid voor uit, dat ze liever veertien dagen feestvieren dan een. Vermeldenswaard is het, dat ze de jaars wisseling beginnen met de herdenking der afgestorvenen. Die z.g. sembahjang is een officieele cultus en niet, zooals bij ons, een zaak van ieders persoonlijke pieteit. Den volgenden morgen, den eersten dag van het jaar vierduizend zeshonderd en zoo- veel, begint de eigenlijke jolijt. Alles is ge- sloten, de Chineesche vrouwtjes doen haar sierlijkste kabaja's aan, behalve een enkele ongelukkige uitzondering, die zich Euro- peesch gelieft te kleeden, en gaan uit mam- pieren zooiets als buurten met haar def- tig in het zwart gedoste echtelieden. Ook Europeanen, die door handel of be stuur vaak met de Chineezen in aanraking komen, doen aan deze felicitatie-visite's in zooverre mee, dat ze een bezoek bij den offi- cier-Chinees afsteken. De zuivere eerebaantjes van een kapitein of majoor-Chinees, brengen vrij wat beslom- meringen met zich, terwijl er geen enkel fi- nancieel voordeel tegenover staat. Hoofdzaak van hun taak is bemiddelen (een zeer on- dankbaar werk) en recipieeren (een zeer kost- baar idem). Toen we dan ook om een uur of tien bij den Kapitein aanliepen was de champagne niet van de lucht; voortdurend stroomde het nieuwe bezoekers, die als belooning voor hun heilwensch geloofd dienden te worden, ter wijl de meer bekenden des huizes naar het achtererf werden geleid, waar de Chineesche Sportvereeniging haar voorstellingen gaf. Allereerst kregen we te zien een gevecht met een draak. De draken bestaan uit een geweldigen en monsterlijken kop met beweeg- baren bek en rol-bare oogen, aan welken kop een meters lange sleep bevestigd is, terwijl nu een persoon in den kop plaats neemt en deze de meest afschrikwekkende standen doet aannemen bewegen verschillende jongetjes zich onder den sleep en stellen aldus het kronkelende lichaam van den draak voor. In dit geval hield't achterste „slangenmensch" een oude bordekwast vast, waardoor op rea- listische wijze de staart werd uitgebeeld. De tegenstander van het monster droeg ook een soort kop en was verder bekleed met een gei- tenvel. Hij speelde wat met het ondier, door het een bosje alang-alang voor te houden en het dan door zijn vlugge bewegingen in het geitenvel te laten happen. Merkwaardig is, dat ook de ontwikkelde Chineezen mij geen verklaring van dit spel wisten te geven. We kregen vervolgens nog demonstraties van zelfverdediging o.a. van Chineesch bok- sen, hetgeen verondersteld wordt tegen niet minder dan zes tegenstanders plaats te vin- den. Er schijnt jarenlange oefening voor noo- dog te zijn, om deze kunst machtig te wor den. Ook stokschermen, zwaardvechten en het hanteeren van een drietand werden gede- monstreerd, waarbij werkelijk buitengewone staaltjes van kracht en behendigheid werden vertoond. Het geheel wordt begeleid door een soort ketelmuziek, die in staat mag worden geacht, iemand binnen een halven dag stokstoof en binnen vierentwintig uur volslagen malende te maken. Dit lijkt mij ook een zeer doeltreffende ina nier om een vijand klein tc krijgen en zonder eenig risico. Aangezien ik nogal filosofisch ben aange- legd mocht ik onder het genot van een goed gefrappeerd glas van de „Oude Wedu- we", wederom constateeren, dat alles toch maar een kwestie is van verhoudingen; als je onmiddellijk na dit helsch tumult een Jazz-band hoort spelen, kriig je een gevoel, of je in de kerk bent! Een volgend maa! hoop ik iets over de Tsap Gome-feesten te schrijven, die een be- langrijk onderdeel van het Nieuwjaarspro- gramma uitmaken. Als bewijs van de ge- wichtige rol, die het nieuwjaarsfcest in de Chineesche samenleving inneemt, wil ik al leen nog even vermel den, dat bij de jaarswis seling de meubelmakersknechts hun loon(tje) voor het heele jaar krijgen; gedurendt den overigen tijd genieten ze alleen kost en in- woning van hun baas. J_ Sport VOETBAL. Bekerwedstrijd: Alcmaria—D. E C. 2—4. Door rcxls in de eerste ronde op eigen ter- rein van D. E C. met 42 te veriiezen, is Alcmaria verder voor den Beker uitgescha- Welk een prachtige voorjaarsdag was het gisteren 't veld was bespeelbaar en het lraaie weer had weer vele bezoekers naar het Alcmariaveld gelokt. Alcmaria bracht een nieuwe proef-combi- natie in't veld. Schoen (doel), Kes en Schuyt (a.), Porsius, Reitsma en Roozendaal (m.), Elfring, Doeschot, Bos, Mulders en de Groot (voor). Pas was afgetrapt of D. E. C. had reeds de leiding, maar Alcmaria had na tien minu- ten de stand gelijk gemaakt. Tien minuten la ter herhaalde zich dit spelletie. D. E. C. maakte 21 en Alcmaria zorgde voor de ge- lijkmaker 22. Zoo bleef het tot de rust of- schoon Alcmaria meer iu den aanval was Zij iniste echter diverse mooie kansen. Na de rust geraakte het verband wat uit de verdediging. Kes geraakte door het snelle tempo oververmoeid. D. E. C. maakte nog twee goals wat haar een mooie overwinning bezorgde Maar nu is juist het eigenaardige, dat on- danks diverse fouten, Alcmaria het meest in den aanval was. De D. E. C.-keeper kreeg veel en veel meer werk dan Schoen, doch de Alcmaria voorhoede bleef wanhopig worste- len om een doelpunt. Welke kansen er echter ook kwamen, steeds was het mis. Telkenmale volgde na de insluiting een gevaarlijke uitval van D. E. C. Tweemaal had zoo'n uitval re sultaat (eerste maal buitenspel) terwijl de an dere keeren Alcmaria heel fortuinlijk aan een doelpunt ontkwam. D. E. C. heeft op ons opnieuw een uitste- kenden indruk gemaakt. 't Is een vlug, fana- tiek elftal, een goed geheel, met een prima keeper, spil en midvoor De kleine rechtshalf met den rechtsback speelden eveneens een uitmuntende partij. De Alcmaria-combinatie vofdeed voor de rust wel, 'doch stelde daarna teleur. De keeper was niet beter of slechter dan wij verwacht hadden. Schuijt heeft als back uit- stekend voldaan, hard gewerkt en veel gered. Aanvallen en opstellen van Kes waren onvol- doende. Zijn trappen op zich zelf is massief. In de middenlinie hielden de vleugelhalfs hun plaats niet en dwaalde vooral Porsius voortdurend naar het midden. Reitsma bleek geen spil. Hoe men tot deze opstelling der middenlinie is gekomen blijft een open vraag. De voorhoede faalde hopeloos in het afwer- ken der aanvallen. Bos kon in't geheel zijn vorm niet vinden en probeerde het wel op drie of vier verschillende plaatsen in de voorhoe de. Veel te weinig werd er op rechts gespeeld wat te meer had moeten gebeuren, omdat de D. E. C.-verdediging daar 't zwakste was. De linkerwing had het heel zwaar. De scheidsrechter cverzag eenige buiten spel en hands-gevallen en volgde het spel niet steeds voldoende. Toch had hij ook heel goede momenten. DE BEKERWEDSTRIJDEN. De voornaamste uitslagen laten wij hier- onder volgen Bl. Wit (1)Meteoor (P.) 120; Neer- landia (3)—D. W. S. (2) 2—4; Swift (3) —Haarlem (1) 0—4; V. V. A. (2)A F. C. (2) 12; Watergraafsmeer (3)—West Fri- sia (2) 2—0; Utrecht (3)—Z.V.V. (2) 0—0; Voorwaarts (2)W. F. C. (2) 11; Assen- delft (4)H. F. C. (1) 06; Laren (3) Zandvoort (2) 14; Unitas (1)Zeeburgia (3) 40; Bloemendaal (2)Sparta (1) 1—3; V. S. V. (3)—Hilversum (2) 3—4; 't Gooi (1)—B. F. C. (4) 5—0; E. D. O. (1) Ajax (1) 00; R. C. H. (1)Stormvogels (1) 20; Quick (1)Feijenoord (1) 03; H. B. S. (1)—S. V. V. (2) 1—3; Excelsior (1)—S. M. V. (P.) 17—1; Concordia (2) H. V. V. (1) 3—2; Lugdunum (3)—Co rinthians 00; Sliedrecht (4)D. F. C. (1) 1—3; Vitesse (1)—P. E. C. C) 1—0; U. D. (1)Germanicus (3) 31; Hengeio (1) Apeld. Boys (4) 130; Willem II (1)— Bredania (1) 22; P. S. V. (1)Helmond (2) 1—0; Velocitas (1)Achilles )1) 5-3. Bij gelijk spel wordt de bezoekende club in de volgende ronde geplaatst. BELGIe—NEDERLAND. Het Nederlandsche elftal samengesteld. De Nederlandsche Elftalcommissie heeft gisteren vergaderd ter samenstelling van het elftal, dat op 15 Maart a.s. te Antwerpen ons land zal vertegenwoordigen in den inter- nationalen wedstrijd tegen de Belgen. De ploeg ziet er aldus uit: Van der Meulen (H. F. C., doel; Denis (H. B. S.) en Dijke (Fijenoord) achter; Le- ievre (Kampong), Bui (Feijenoord) en Hor- sten (Willem II) half line; Snouck Hurgron- je (H. V. V.), Volkers (Ajax), De Haas (Be Quick), Baer v. Slangenburg (H. B. S.) en Sigmomd (D. F. C.) voor. Marktbericliten ALKMAAR, 2 Maart 1925. Op de heden gehouden wcekmarkt waren aangevoerd: 23 vette koeien 275460, 3 kaiveren: vette 90—/ 140, p. ned. pond f 1.40—/ 1.70, 218 nuchtere kaiveren 1234, 656 vette varkens zware p. ned. pond 7476 ct., zou- ters 70—73 ct., Londensche varkens 7073 cent. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 28 Febr. 1500 K G. Wortelen 1.80, 139500 K.G. Roode kool le soort 4.20—/ 6.70, 2e soort2.30—/ 4 1352UO K.G. uele kool le soort 4.20 7.30, 2e soort 3.70—/ 4, 107000 K.G. Witte kool le soort 2.80—/ 3.70, 2e soort 1.40—/ 2.60, 7900 K.G. Uien: Uien 10.80—/ 14.10, Drielingen 13.20, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 28 Febr. 6900 K.G. Uien: Grove uien 13.20 13.40, Drielingen 13.50—/ 14.10, Uien 13.10—/ 14.10, 1500 K.G. Peen 1.30— 1.50, 161000 K.G. Roode kool 3.10— 7.20, Doorschot 2.50—/ 5.60, 52200 K.G. Gele kool 4.80—/ 7.40, Doorschot 4.60—/ 6.90, 98800 K.G. D. Witte 1 50 tot 3.30, Doorschot 1.402.40, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 28 Febr. 1925. Roode kool le soort 3.50—/ 7, 2e soort 3.50—/ 6, uitschot J 2.30—J 3.40, Gele kool le soort 5.50—/ 6.70, 2e soort 5— 6.70, uitschot 3, Deensche witte kool le soort 1 90—3, 2e soort 1.60—/ 2.70, Drielingen 13.10—/ 13 40, Uien 13 30— 13.70, Grove uien 13.1013.30, Stek 4 906, Peen 2.10—/ 2 20. Aanvoer: 88900 K.G. Roode kool, 13100 K.G. Gele kool, 31800 K.G. Deensche witte, 4800 K.G. Uien, 3000 K.G. Peen Heden overleed. na een langdurig doch geduldigliiden, onze geliet'de Zuster en Tante, ORIETJE WAAL, Weduwe van H. J. VAN DEN STEEN, in den oudex'dom van 77 jaren. Familie WAAL. Alkmaar, 28 Februari 1925. Kennemerstraatweg 109. Verzoeke van persoonlijk rouwbeklag verschoond te blijven. De teraardebestelling zal plaats hebben te Spanbroek, Woensdag 4 Maart, des na- middags om 1 uur. Een heer wenscht in kennis t» komen met Wed. of jonge dochter. Leeftijd 3438 jaar. Kinderen geen bezwaar. Brieven met portret onder letter U 451, bureau van dit blad. In drukko Winkelzaak gevraagd 15 a 16 jaar. Salaris f 6.per week. Briever. onder letter V 452 bureau van dit blad. Een FLINKE Adres BO CM A, Yerdronkenoord 105 p gevraagd, leeftiid 1416 jaar, voor den dag of dag en naclil. Hotel DE BERG. Mevrouw HOEKSTRA, Kenne- merpark 26, vraagt voor direct of 15 Maart voor dag en nacht of voor deu dag. De inrichting van S. K R 0 31, Scliermerweg vraagt Aanbiedingen aan de inrichting na 6 uur, Scliermerweg 34. Gevraagd bij Mej. HOOGLAND, Laat 171. Gevraagd om terstoml in dienst te treden een bii LI. VISSER, Heilooerdijk 20, bij Alkmaar. GEVRAAGD, P.G. zelfst. k. koken en werken in klein gez. w. hulp annw., voorzicn v. z. g. sehrlft, of mond. get. Br. letter S 449, bureau van dit blad. Wedn. oud 58 jaar, vraagt een van m.l., P.G., om met nadere overeenkomst een buwelijk aan te gaan. Vaste positie. Liefst uit den boerenstand. Brieven bureau van dit blad ond. letter W 453. GEVRAAGD op Handelskantoor hier ter stede een Brieven bur. van dit blad ouder Iett. B 457. in de moderne talen, administratief goed onderlegd, met veeljarige handelservaring, zoekt een hem passende BETREKKING, desnoods alleen voor de morgen- of voor do middaguren. Brieven onder letter C 458, bureau van dit blad. Gevraagd een voor een Paarden- eri Varkenssia- gerij. JOH. K N I P, Oudegraebt 72, Alkmaar. NET PERSOON, P.G., vraagt bij nette menschen of wed. Br. bur. van dit blad onder iett. D 459. met of zonder pension, aange- boden, oentrum der stad. Brieven onder A 456, bureau van dit blad. krhi

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 3