Bronchitis Abdijsiroop en andere borstaandoeningen genezen met AKKEITs 3. ,,Badmus", van C. Stoop, te Wogmeer- Spierdijk, 50. Do keuringscommissic bcstond uit de hee- l'cn P. den Ouden, Rotterdam, en W. Coster- mans, Opheusden. UIT DIRKSHORN. De fieer D. van der Oord te Harenkarspel is herkozen tot Molenmeester van den polder Schagerwaard. UJT GROOT-SCHERMER. De Raad kwam Woensdagmorgen om 10 uur in spoedvergadering bijeen. Tegenwoor- dig aile leden. be v o o r z i 11 e r zeide bij de opening, dat met gebruikmaking van het bepaaide bij art 40 laatste gedeelte deze zitting was aange vraagd door de leden: T. Slooten, N Slooten- Smit en Jb. Heinis Mz., oindat het lien te lang iuurde, dat de burgemeester het deed, volgens spreker. De notulen werden na lezing goedgekeurd. Ingekomen waren, behalve het van de bo- vengenoemde raadsCeden ingediende adres, van eenige ingezetenen: Van B. n W. een beredeneerd verslag van Volkshuisvesting. Werd ter visie gelegd. Van Ged. Staten goedkeuring der artikelen van de politieverordeniug, betreffende het los loopen van honden- Een dankbetuiging van Driehuizen voor de 100 subsidie. Proces-verbaal van kasopname bij het Gem Electr. Bedrijf. Was in kas 828.48'A. Verzoek van de gemeente Heemstede, om adhaesie-betuiging bij haar pogingen tegen de utbreidingsplannen van Haarlem. Aangeno- men voar kennisgeving. Van den Centralen Bond van Tclcgraaf- en Telefoonpersoneel een verzoek om steun tegen de omzetting van kantoren. De v o o r z i 11 e r vond, dat op dit mo men, hier gecn reden bestaat om daaraau ge- volg te geven, oindat de plaatselijke postbe- langen hier niet lang geleden zijn gewijzigd hoewel hij persoonlijk gaamezou zien dat net postkantoor alhier langer open mocht blijven. Mevr. Slooten vond ook voor de posi be am b ten de kantooruren zeer ongeschikt. Spr vond dat de Raad daarover zijn stem wel eens mocht laten hooren. 't Zou belangrijk zijn zoo er verbetering kwam. De voorzitter zeide, dat het hier alge- heelc omzetting beteekent, wat hier al is ge schied,'dus voor ons onnoodig te ageeren. Van eenige organisaties ter bestrijding van het gebruik van alcoholische dranken een verzoek om bij de om de 5 jaar plaats heb- bende herziening van het recht der vergunnin- gen deze te verminderen, waarom zij thans die vermindering vraagt. Burg, en Weth. stelden naar aanleiding van dit verzoek voor om het aantal vergunningen nu van 1 te orengen op 3, zoodra een aan- vragc inkomt voor een vacant gekomen ver- gunning. Zij achten in elk dorp een vergun- ning voldoende. De Raad ging hiermede ac- coord. Van den Commissaris der Koningin was een verzoek ingekemen, om in de politieveror- doling op te nemen een artikel op't gebruik van autobussen, vooral met het oog op het gebruik van zoogenaamde „wilde" bussen, waarvan de dienst niet bij de wet door de ge- meente is erkend, en daarop dezelfde bepalln- gen toe te passen. Volgens bericht van de Vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen in Noord- Holland hierover stelden B. en W. voor om zonder bepaaide vergunning geen staanplaats te verleenen en gelegenheid te geven tot in- en uitlaten van reizigers aan bestuurders van „wilde" autobussen en overigens de bepalin- gen in het politiereglement met de door den Commissaris der Koningin verlangde verbods- bepalingen aan te vullen. Op verlangen van mevr. S1 o o t e n zal den ondernemers der auto's Groot-Schermer— Alkmaar worden verzocht het rooken niet toe te laten, daar de wet het rooken in autobussen niet bepaald strafbaar stelt. Hierna kwam ter tafel het door F. Wiedijk en 16 ingezetenen ingediende request. Aile ondergeteekenden, beianghebbenden bij het draaipad aaij het Zuideinde van dc Dorps- straat te Groot-Schermer verzoeken tot het gratis in bruikleen geven van dat gedeelte van het pad, in eigondom van den heer Corn. Keppel, als tegenprestatie verlangend de ver- zekering- van het gemeentebestuur, dat het draaipad goed wortd onderhouden en tevens dat zal worden aangebracht een electrisch lichtpunt, omdat Keppel verboden heeft aan verschillende melkrijders van de fabrieken te Beemster, Stompetoren en de Rijp met liun wagens daar te draaien, dat ook de heer C. Wiedijk heel spoedig niet meer zal toestaan dat op zijn erf de wagens Van de fabriek „Beemster" keeren en de heer Keppel maatre- gelen neemt om dit ook tegen te gaan voor aile motor- en vrachtwagens. Aclressrnten verzoeken den Raad gunstig te beslissen, welk verzoek is opgemaakt in overleg met den heer Corn. Keppel. Hierop volgde deze discus- sie: De voorzitterB- en W. zijn van oordeel, dat als er behoefte is aan verbreeding van een straat, vinden zij deze manier van verzoeken een bedreiging. Het stellen van een straatlantaarn is niet zoo noodig als het re quest aangeeft. B. en W. stelden voor, het re quest in handen te stellen van B. en W om prae-advies. De uitdrukking „tegenprostatie" stemt den burgemeester tegenover het verzoek niet sym pathies Spr. stelde zicii voor een onderzoek te doen naar het zijpad en dan zou de Raad hem kun- nen machtigen dit voor de gemeente te koo- pen, uitgesloten de ruil voor" een te plaatsen lantaarn, wat, zeide spr., toch wel eens zal gcbeuren, omdat het te voorzien is dat over 2 jaar het gemcenteiijk electrisch bedrijf er gum- stiger voorstaat. Spr. vond het nu dwingerij. Mevr. Slooten- Smit vcrdedigde den iieer Keppel, als zijnde haar inziens een ver- draggzaam man, die al lang het gebruik van zijn grond doi autobusbestuurders heeft toe- gestaan, waardoor de weg onhoudbaar slecht is geworden. Keppel verlangt naar overleg met den Raad en wenscht alleen een licht- puntje aldaar. De voorzitteri Het pad waar ge- draaid wordt, ligt voorbij de woning van Kep pel. Met lichtpunt zou aileen voor diens wo ning zijn en niet voor het pad. De heer K u i n Keppel is steeds stiefmoe- derlijk bedeeld. De water!elding heeft den weg nog verslecht. Spr. juichte het voorstel van B. en W. niet toe. De melkrijders zijn al lang in moeilijkheden. De voorzitter ried den heer Kuin aan, het prae-advies af te wachten. Dan kunnen de raadsleden voorstel len doen om het pad koopen. De heer Kuin: Is Keppel genegen den grond te koopen? De voorzitter Zeker wel Zoo niet, dan moet 4 vierk. Meter grond worden ontei- gend en dat duurt weer zeer lang. De heer Kuin: Een lichtpunt is ook noo dig. De voorzitter: Dat is buiten verbete ring van het pad, dus niet ter zake. Dc heer Kuin: 't Is van belang als aile rij- en voertuigen daar kunnen draaien. De voorzitter Eerst zekerheid dat het pad wordt gekocht en door de gemeente cr.derhouden Spr. ried aannemiug van het voorstel van B. en W. nogmaais aan. De heer Kuin spoorde tot spocd aan. Zijn inelkrijder werd dezer dagen ook geweigerd daar te draaien. De voorzitter verklaarde zich bereid tot medewerking in't belang van alien, maar zal zich niet laten dwin-gen door een enkele, zoo dat belang werd tegengewerkt- De iieer d e Boer verklaarde zich voor het voorstel van B. en W.. maar het lichtpunt blijve los van den koop. De heer J. Smit, (wethouder), dacht dat Kepel wel genegen zou zijn en dan mest de ruimte tot keeren iets ruimer genomen wor den, desnocds met grond van een anderen ei- genaar er bij Nadat de kaart der gemeente nog was na- gezien, hoe de paden en terremen zijn aange geven, stelde de voorzitter stemming voor. De heer Heinis wenschte dadelijk den Raad weder bijeen te roepen, zoodra de burge meester met Keppel had over'egd. waarop de voorzitter antwcorddc, dat het niet aan m'ng om ter behandeling van een zaak verga deringen te beleggen. Spr. vond liet al onple- zierig Jieden zitfin" te moet en houden, terv/ijl men wist, dat half Maart een raadsvergade- ring kon worden uitgesrhreven. Nadat de heer Posch. met het oog daar op, op sooed had aaneesooord, sloot de voorzitter de vergadering. De heer Slooten protesteerde. De voorzitter nam zim woord niet te- ruf>'. De vergadering was gesloten. De heer Kuin mcencc, dat het laatste voorstel van B. en W. niet in stemming was gebracht. De voorzitter beschouwde het als met algemeene stemmfTi aan"»momen. URSUM (Februari). Geboren: Petrus Johannes z. van Nic. Ursem en Cornelia Nieuweboer. Anna Hen riette, d. van C. J. A. Busclier en Cecilia van Diepen Elizc, d. van Johannes Kenter en Engeltje Molenaar Cornelis, z. van Ni- colaas Prinse en Clasina Zuydam. G e t r o u w d Johannes Braas, Aven- horn en Cath. Geertr. Mak te Ursem. Nic Roskam te Bergen en H. M M. Keyzer te Ursem. Gemenirtl nieuws SUCCES VAN HET VAN HEUTSZ- COMITe. De financieele ccmmissie voor 's Graven- hage van het comite tot hu'diging van de na- gedachtenis van generaal J. B. van Heu-tsz Jjeeft haar werkzaamheden beeindigd. Zij heeft 't door's Garvenhage en omstreken bij- eengebrachte bedrag van 28.310 aan den penningmeester van het comite te Amsterdam argedragen. EEN JEUGDIG „ECHTPAAR". Voor dc Aimelosche rechtbank heeft Dins- dag terecht gestaan een 20-jarig jongmensdli, geboortig uit Stettin, beschuldigd van diefstal en oplichting Hij had in Rotterdam twee Col berts meegencmen uit de wening van de ou- ders van zijn meisje, en op een k aden dag was de 15-jarige beniinde hem gevoigd. Zij logeerden 10 dagen in Oldenzaal in een ho tel als de heer en mevrouw M. en waren niet in staat de hctelrekening te voldoen. De ambtenaar van het O. M. eischte tegen het jcngmensch, dat vclgens den president - en pak slaag verdiend had, 8 weken hechtenis. (De duur van zijn voorloopige hechtenis). TARWE VAN JAVA. De naamlcoze vennootschap stcom-medfa- briek Holland te Amsterdam meldt dat zij per Stoomschip Grotius tien duizend'K.G. tarwe uit Bandoeng ontvangt, we ike in het afgeloopcn jaar aldaar is gecogst en voor de broodbereiding gescliikt moej zijn. SPOORWEGPERSONEEL. In cen Woensdag gehouden conferentie tue- schen de directie der Nederlandsche Spoor we. gen en de vertegenwoordigers der vijf vak- bonden vanfpoorwegpersoneel zijn bcsprckin- gen gevcerd over de hangende pensioenrege- ling. De vertegenweordiger der Nederland- sche Vereeniging van Spoorv. egpcrsoneel stel de vcor, de behandeling uit te stellen tot de Tweedc Karnes een uitspraak zal hebben go daan over de pensioenrege!ing voor de rijk> ainbtcnaien. De directie had daartegen ver schillende bezwaron, o.m. dat men de wedu- wen en weezen niet .anger meer wilde laten wachten cp ten definltiey regeling. De vcrtegcnwooixiigers van den Bond van ambtenaren en den Neutralen Bond deelden mee, aan de behandeling wel te willen deelne- men, als eerst overeenstemming verkregen zou zijn over de gepubliceerde vier hoofdpun- ten. Daar de vertegenwoordigers van St. Ra phael en den Port. Christ. Bond zich voor behandeling verklaardcn, werdin tenslotte al- lereerst de vier punten van den Bond van ambtenaren en den Neutralen Bond in behan deling genomen. De vertegenwoordiger van de Nederland- sche Vereeniging verliet daarop de conferen tie. Bij de yoortgezette besprekingen verklaarde de directie zich bereid, bij de regeering er op aan te dringen, vcor hen, die sinds 1 April 1919 ontslagen zijn of ncg ontslagen zu'- len werden, totdat de nieuwe regeiing van kracht zal zijn, voor ieder dienstjaar 2 pCt. van het loon als pensioen uit te keeren. Wegens het late uur werd de conferentie verdaagd tot morgen. AANGEVAREN. De stoomboot Harmonie II. van de N. V. J. A. v. d. Schuyt's Stoombcotreederij, is gis- ternacht op de Maas nabij Welle aangevaren doo-r de motorvrachtboot Engeland Express, van Defais Venschure. De Harmoniie II. die geen lading aan boord had, is gezonk.n. Persoonilijke ongelivkken zijn er niet bij voor- gekomen. LEENING 's-GRAVENHAGE. De firma's Pierson Co. te Amsterdam, Heldring Pierson te's Gravenhage en R. Mees Zoonen te Rotterdam berichten, dat zij de lnschrijviog op 14.625.000 5 pCt. obligatien ten laste van de gemeente's Grar- venhage in stukken van 1000 nominiaal, openstellen op 10 dezer te hunne kantoren en dat van den gemeente-ontvanger te's Graven hage tot den koers van 98J/2 pCt. ZOMERTIJD. De R.-K. Winkeliersvereeniging te Eind hoven heeft aan den R.-K. Middenstamdsbond verzocht, onverwijld stappen te doen tot K- houd van den zomertijd. BRAND. Gisternacht, omstrceks 3 uur, is er brand uitgebroken in de au tomcbielw .-rkplaats van den heer A. J. Smolders te Eindhoven. De brandweer was spoedig ter plaatse't gelukte haar den brand tot de werkplaats te bereiken Het verbrande was niet verzekerd. De oor- zaak van den brand is met bekend. Dinsdagavond is cie bergplaats van groen- ten en fruit van den heer C. Ley dens te.Oolt- gensplaat gehee. afgebrand. Ete oorzaak van den brand is onbekend. INBREKERS. Door cpensluitif g van onbekende personen binnengekomen in een perceel aan de Valken- boschkade in Den Haag, bewoond door den heer N. Er is gestolen een ijzeren geldkistje, inhoudende 50 obligaties van een bouwveree- niging, elk groot 50, en 4 obligaties van de zelfde vereeniging groot 250. DE KONINGIN NAAR DE BLOEMEN- TENTOONSTELLING. De Koningin heeft naar de N. R. Ct. meldt het voornemen, op 26 dezer de internationa'e Mcemententoonstelling in het wandelbosch Grcenendaal te Heemstede te bezoeken. SCHRIJFWERK BIJ DE RADEN VAN ARBEID. In de dezer dagen gehoudtei vergadering van den Raad van Arbeid te Nijmegen zijn aanvullingsbegrootingen behandeld, waarbij een verhcoging van de uitgaven voor perso- neel in 1925 met 1000. De voorzitter licht- te toe, dat deze som benoodigd was voor het in dienst nemen van extra personeel. Dit per- soneel was noodig voor het overschrijven van de vijfjaarlijksche rekeninglkaarten de nu vijf jaar gebruikte kaarten moeten voor 1 April a.s. naar de afdeeling statistiek ler Rijksverzekeringsbank worden opgezonden Voor deze overschrijving, uie uiteraard jaren te voren bekend was, heeft reeds meer dan 'n jaar geleden de voorzitter van den Alkmaar- schen Raad van Atbeid een werkwijze aange- geven, welke de instemming van de Raden verwierf. HierdoOr konden zonder kesten, tus- schen't gewone werk dorp successievelijk aile kaarten worden vernieuwd. Terwijl de Raden hiermee bezig waren, kwam bericht in van het bestuur der Rijksverzekeringsbank, dat 'n nieuw model kaart zou worden ingevoerd, waardoor het reeds afgedane werk vergeefs was verricht. Eerst in het begin van 4925 werden de nieuwe kaarten ontvangen, zoodat thans extra werk onvermijdelijk is, ijdk werk voor aile Raden te zamen kan worden be- groot op ongeveer 50.000. DEERLIJK GEWOND. Bij't breken van den drijfriem van n zaag- machine bij den houtiiandel A. Vingerling Zcnen te Gouda heeft de 18-jarige werkman de K. de met groote kracht weggeslimgerde ricm tegen het hoofd gekegen, waardoor dit deerlijk werd verwond. Een gedeelte viyi het jelaat en een oog werden weggeslagen. In roogst zcrgwekkenden toestand is de jongen naar het Van Iterscn Ziekenhuis overgebracht. DE VERGISSING VAN ILPENDAM. Nadat de gemeenteraad van llpendam bij Kon. Besluit niet ontvankelijk was verklaard in zijn beroep op de Kroon van de niet-goed- keuring der begrooting over 1924, omda"t het fceroepschrift ten onrechteaai: Gedeputetrde Staten was gezonden, heeft de raad opnieuw geweigerd de begrooting naar de inzichten van Gedeputeerde *Staten vast te stellen als de Raad biijft weigeren. De Raad heeft thans nogmaal^ bij zijn besluit volhard, waarop de burgemeester heeft verklaard, dat B. en W de begrooting zullen vaststellen. De heer La- keman heeft daarna te kennen gegeven als lid van den gemeenteraad ontslag te nemen. DIEFSTAL. De 28-jarige dienstbode M A. van T., had zich gisteren te Amsterdam voor den politie- rechter, mr. Servatius te verantwoorfien we gens diefstal van cen bankbiijet van 100 ten nadeele van haar patrooa, een vee- en nieik- handelaar te Weesperkarspel. Beklaagde bekende. Zij had het biljet weg- genomen uit een portefeuille,.die in het bed van haar patroon lag. Zij was al twee keeren wegens diefstal veroordeeld. Getuige H. v. d. V. decide mede, dat hij zijn portefeuille een dag in zijn bed had laten lig- gen. Den volgenden morgen bemerkte hij dat een biljet van 100 eruit verdwenen was. Ge tuige kreeg dadelijk verdenking op zijn dienst bode en vond in haar kamertje een brief dien zij naar huis had geschreven en daarin het biljet van 100. De officier, mr. Reylingh achtte het ten las te gelegde wettig en overtuigend bewezen en eischte 2 inaanden gevangenisstraf. De politierechter, mr Serva-uts vroeg voor deze zoo ernstige feiten geen zwaardere straf en veroordeelde beklaagde conform den eisch. KONINGIN EN PR INS NAAR ZWITSERLAND. De correspondent der N. R. Crt. te Bern seinde gisteren: De Koningin en Prins Hendrik zijn van- middag om twaaif uur ua een voorspoedige reis te Bazel aangekomen. Het Koninklijke echtpaar heeft de reis van Nederland naar Zwitserland met den gewonen trein gedaan, waarin de Koninklijke salonwagen was inge- voegd. Te Bazel hebben de Zwitsersche presv dent, Musy; de vice-president Haberlin en de minister van buitenlandsche zaken Motta, Ko- nlngin Wilhelmina en den Prins m Hen salon wagen begroet. Overeenkomstig de vaste gc- woonte bij incognitoreizen van de Koningin was niemand van het Nederlandsche gezani- schap te Bazel aanwezig; alleen bevond zich de vice-consul te Bazel, dc heer Haessig, op het perron, teneinde eventueele wenschen van de Koningin en den Prins in ontvangst te ne men. Na eenig oponthoud te Bazel zijn de Ko ningin en de Prins naar Zurich doorgereisd, vanwaar zij per trein tot Ziegelbriicke gingen om daarna per auto het doel van de reis, Gla- rus, te bereiken. De vorstelijkc personen heb ben in het* hotel, waar Prins Hendrik reeds vroeger gelogeerd heeft, voor acht dagen ka- mers doen reserveeren Men betreurt het in Zwitserland algemeen dat de Koningin bij haar kortstondig verblijf in Zwitserland niet een plaats heeft uitgekozen waar de schoon- heid van het land beter tot haar recht koml dan in het juist dit seizoen zeer weinig aan- lokkelijke Glarus. DE GEMEENTELJIKE MEEL- AANKOOP. Gedeputeerde Scaten van Noord-Ho»Iland lieb gisteren vergaderd ter mondelinge behan deling van de bezwaarsehriften tegen het be sluit van den Amstcrdamschcn gemeenteraad van 15 Januari tot aankoop van blcem. Aanwezig waren o.m. de heer De Miranda, wethouder van Amsterdam, en vertegenwoor digers van de Nederl. Vereeniging van Meel- faorikanten, de Nederl. Vereeniging van meel- agenten, den Nederl. Bakkersbond, het neu- trale blok, alien middenstandei-s van Am sterdam en de Amsterd. Middenstands-Cen trale. Voorts mr Verkouteren, die eveneens een bezwaarschrift had ingediend. Na re- en dupliek sloot de voorzitter de vergadering met de mededeeling dat Ged. Sta ten zich beraden zullen en hun beslissing aan het gemeentebestuur van Amsterdam zul len doen weten. KORTE BERICHTEN. De deurwaarder bij de rij'ksbclastingen te Eindhoven vraagt bij tal van personen oude belastingbiljetten, van 1921 af, op. Dit houdt verband met vermoedelijk gepleegde fraudes met waarschuwings-gelden. In- en uitwendige zoowel bloeciende als blin- de, worden spoedig en zeker genezen door de Aambeienzalf van Apatheker BOOM. Het jeuken bedaart in enkele daeen. Verkrijgbaar in de meeste ApotBeken en Drogistwinkels a 030 per potje. Tgd&chriften. „Ons Eigen Tijdschrift" uitgave C. J. van Houtc-n en Zoon te Weesp onder hoofdredac- tie van onzen bekenden folklorist D. J. v. d. Ven wordt steeds meer en meer een tijdschrift, dat een ieder in zijn bezit wenscht te hebben. Door de medewerkers en de uitvoering staat het op een hoog peil. In het Februarinummer geeft Otto van Tusschenbroek een lezenswaardig artike! over „Het Masker" geillustreerd door keurige mas- kerafbeeldingen, waarvan die van den beken den ontwerper Gis Agterberg bijzondere aan- dach t'verdienen. Dit nummer bevat voorts een mooie roto gravure naar een lithografie van Jan Voer- man Jr., een met fraaie foto's geillustreerd ar tikel van ven der Ven over den vrijheidsheld Andreas Hofer in het land van Tirol, sonetten en andere interessante bijdragen. Het Maartnummer heeft als kustbijdrage een „Sub-Tropisch Vegetatiebeeld" uit de om- geving van Marseille naar een krijtteekening van A H. Gouwe. Anna Hallema bespreekt „Twee schilders van het Volksieven" Jacob Jodaens en Adriaan van Ostade verduidelijkt door twee reproducties naar schilderijen van deze mees- ters. Dit nummer bevat o.m. een psychologische beschouwing over den leugen "door A. J. D. van Oosten, aardige houtsneden van Anton Preik, verzen van Helene Swarthy reproduc ties van penteekeningen van Sjoerd Kuperus, een geillustreerde verhandeling over „Engel- sche Vclksdansen en't nationale werk van Ce cil J. Sharp, 'n ncvelle van Herman Salomon- son met illustraties van Herman Moerbeek, een van prachtige foto's voorzien artikel over Sicilie door C." P. Vreede, alsmede, evenals in het Februarinummer een beschavende en zeer interessante kinderrubriek. Wij begrijpen, dat het gebruik van de van Houteii s bonbons in tijdschriftdoos, waardoor men in liei bezit van een exemplaar van het mooie tijdschrift kan komen, zeer toeneemt. Ingezenden stukken (Buiten veranlwoordelijkheid van de Redac- lie. De opname in deze rubriek bewijst geens- zins dat de redaclie er mede instemt.) Mijnhecr de Redacteur, Verzoeke s. v. p. 'n piaatsje, ter beantwoor- ding van den heer Bockhoven, b. v. b. dank. Die heer Bockhoven houdt zeker erg van tegenpruttelen en in couranten schrijven Mis- schien brengt de theoretische wijsheid als se- cretaris van „Aves" dit mede. En kon hij dan nog bewijzen uit zijn eigen grondige ervaring in het pluim- veebedrijf, dat mijne inlichtingen, die ik niet door boeken of theorie verkregen heb, maar uit een meer dan 25-jarige ervaring, on- juist waren, dan kon ik daar nog iets voor vinden, maar als blijkt, dat de heer Bockho ven er zelf niets van weet, schrijft hij tegen, op de gegevens van anderen. Docter die, en mijnheer die zegt of schrijft zoo, of zoo, dus met eigen argumenten kan en weet hij zich niet te verdedigen, en hoe zou het ook, de man heeft zelf misschien een twaalftal kippen en dan nog wel zoodanig, dat een leek wel kan z^n, dat de heer Bockhoven van de Nut-hoen- derfokkerij geen jota verstand heeft, bewijzen- de zijn voeder toestand, met lichte en zware rassen, bij elkaar. Wel geioof ik, dat de heer Bockhoven zich half blind heeft gekeken. op de raspunten van tentconstellingsdieren. Zelfs zoo half blind, dat hij het belang en de nuttige wenken van de Nutsfokkerij niet meer ziet of kan zien en in die blindheid zou hij misschien graag zien, dat het allemaal sportfokkers werden, of- schcon ik ook op dat gebied terdege zijn wijs heid in twijfel moet trekken. In zijn ingezon- den stuk schrijft hij over traiien van zijn yrouw, als dat waar is, wat hij schrijft, dan is dat een bewijs, dat die meer doorzicht en gevoel heeft op het pluimveegebied dan hij zelf. Velen, die de methode al jaren gevoigd hebben, wat betreft het op den 18—19en dag de eieren in lauw-warm water te leggen, twee hoogstens drie minuten, met nog nimmer een falend resultaat. zullen uit het theoretische gekwebbel van Bockhoven ook wel bespeurd hebben, dat hij misschien wel goed is voor se- cretaris van ,,Aves" en ook wel, dm de nuts- hoenderfokkerij eer achtemit dan vooruit te brengen, bewijzende zijn geschrijf. Dat ik wenken, zeer eenvoudig, ook niet om mijn eigen eer, maar enkel belangeloos, tot opbou- wing der Nutsfokkerij in de courant heb ge schreven, kan die heer zeker niet best uitstaan Zeer zeker, om deze reden dat hij zulke een- voudige wenken nog nooit gehoord heeft, en er niet de minste kennis van wegdraagt. Voor hem zelf treurig op het gebied der fokkerij. Als het nog maar bij hem zelf biijft, dan gaat het nog, want van zijn eieren fokkerij, een paar leghorns en een paar Rhode-Islands zal hij zoo veel schade niet oploopen, en dat vergce- den de prijzen dan wel Weer op een tentoon- stelling. Genoemde heer juichte het toe, dat de Alkmaarsche Courant een tweeden medewer- ker overbodig achtte. Dit geioof ik heel graag, want als men theoretisch meent op de hoogte te zijn, dan schijnf het praktische kippenleven. voor hen, die alles graag het beste willen we ten, een gruwel te zijn. Evenwel speet het mij, dat de Redactie dat besluit nam, niet omdat ik mij graag laat hooren, maar ik had nog zoo graag de broedeieren en het opkweeken van kuikens behandeld. Maar misschien is het wel goed, dat ik dat nu niet kan doen, want dan zou de heer Bockhoven zeker weer din- gen gehoord hebben, die hij nog nooit gewe- ten had en dan zou ik misschien de schuldige zijn geworden, dat zijn verstand verbijsterd was geraakt. Ik twijfel niet of genoemde heer zal, na dit gelezen te hebben, de pen weer ter hand nemen en hij mag dit gerust doen, maar ik acht hem als mensch wel, maar als kippen- fokker niet de moeite waard, weer te antwoor- den. Dus hiermede basta. Doogachtend, GRAS, Laat 32a. (Wij kennen den heer Gras niet en weten evenmin iets van zijn practisch bekwaamheid op het gebied der hoenderteelt. Het is heel wel mogelijk, dat hij bij uitstek ceskundig is, maar het is natuurlijk ook mo gelijk, dat zijn adviezen minder waardfc heb ben. Juist omdat wij bij het zoeken van een des- kundige voor een bepaaide rubriek ten voile van de goede waarde van diens adviezen overtuigd moeten zijn, hebben wij ons destijds tot den hoofdredacteur van „De kleinveeteelt" te Apeldoom, den heer Holsteijn gewend, die op zich genomen heeft onze kippenrabriek wekelijks te verzorgen. Nog daargelaten, of de adviezen van den heer Gras steeds in aile opzichten van deskun- digheid getuigen, is het toch te begrijpen, dat onze vaste medewerker het ook niet prettig zal vinden, wanneer daar-plotseling een twei- de deskundige optreedt en in de door hem ver- zorgde rubriek waarschijnlijk onderwerpen behandeld of mededeelingen doet, waarmee de heer Holsteijn het wellicht niet geheel eens kan zijn. En zeifs al schreef de heer Gras geheel in de lijn van onzen deskundigen medewerker, dan aog zou het voor den laatste niet aan- genaam zijn wanneer hem zoo nu en dan het gras voor de voeten weggemaaid werd Waar de heer Holsteijn de rubriek tot dus- verre zeer tot ons genoegen verzorgt, hebben wij geen enkele reden kunnen vinden op het „pluimveeschip" nog een tweeden kapitein aan te stellen. Red. Alkm. Crt.) Sport KORFBAL. K. V. K. V. I kampioen 2e Basse A van den N. K. B. K. V. K. V. I welk twaalftal thans onge- slagen de bovenste plaats bezet in de 2e kl. van den N.K.B., is nu met de kampioenen der 2e klasse B. C. D. E. D. V. D. I Oos- terpark I. Eendracht I (A'dam), de Gooiers I (Laren) aangewezen om promotiewedstrijden te spelen, op onzijdige terreinen. Het succes in de afgeloopen competitie behaald, was wel schitterend. Van de 10 gespeelde wedstrijden wisten zij er even zooveel te winnen. En nu zoo volhouden in de promotiewedstrijden. Wij weten dat K. V. K. V. I een twqalftal heeft dat zich tot het uitersfe zal inspannen. Rest ons nog de taak de K. V. spelers(sters) onzen hartelijke gelukwenschen aan te bieden. met het keurige resultaat, dit seizoen bereikt. De stand in de 2e klasse A is thans: gesp. gew. gel. verb doelp. K. V. K. V. I 10 10 0 0 K. Z. II 8 5 0 3 Sportief Roda 1 Fazanten I Helder I 10 7 9 8 5 3 2 0 1 0 5 3 6 8 58—14 33—16 30—27 16—20 26—46 14—54 P- 20 10 10 7 5 0 Marktberichten NOORDSCHARWOUDE, 4 Maart. 2300 K G. Uien: Grove Uien f 13.60, Drielingen 14—/ 14.20, Uien 14.30— 14.60, 5700 K G Peen J 1.30—/ 1.60, 100200 K.G. Roode kool 4.30—/ 7 60, Doorschot 4—/ 7, 30100 K.G Gele kool 6.4010, Doorschot 6.109 80, 71400 K.G. D. Witte 2.10—/ 3.90, Door schot 1.60—/ 3.30, 1250 K.G. Kroten 1.50 per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 4 Maart 1925. Roode kool, le soort 3.908.20, 2e soort 3.70—/ 7.10, uitschot 2.20—/ 3 20 Gele kool 2e soort 6.80—/ 7.10, Deensche witte kool le soort 2.20—/ 3.20, 2e soort 22.50, Stek 66.20, Drielingen 13.50—/ 14, Uien 13.10—/ 13 60, Gro ve uien 12.50—/ 13.30, Peen 1.30— 1.50. Aanvoer: 54300 K.G. Roode kool, 600 K.G. Gele kool, 24600 K.G Deensche witte kool, 4500 K.G. uien, 5000 K.G. peen. BROEK OP LANGENBIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 4 Maart. 5600 K.G. Wortclen 1.60—/ 1.80, 92500 K.G. Roode kool le soort 5—,/' 7.70, 2e soort 2.50 4.80, 70500 K.G. Geie kool le soort 6.50 tot 10.90, 2e soort 5.80—/ 6.30, 76400 K.G. Witte kool le soort 3f 3.90, 2e soort 1.70—./' 2.80, 20100 K.G. Uien: Uien 12.80—/ 14.30, Dreilingen J' 13.80— 14.30, alles per 100 K.G.

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6